Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

XDA-n már egy egészen használható ICS portot dobtak össze. Ha még a BT ki lesz benne javítva lehet meg is kukkantom. Ahogy figyelgetem szinte naprol-napra javítanak benne valamit, foldozgatják. Gyanítom hamarabb lesz belôle egy jól használható verzió, minthogy kiadnákba hivatalos ICS-t.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#252) tvamos


tvamos
nagyúr

Itt most olcsobban adjak a 6800-t, mint a 6200-t. Vagesz! Lehet, az olcsobbat kene vennj!
Valahol azt irjak, hogy a S-AMOLED nagyon gaz, mert erzekeny az UV-re nagyon! Tenyleg igy van ez? Vagy van valami bevonat, es az egesz csak fikazas? (Irigykednek az olcso TFT tulajok? Vagy mi van?)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#253) Prien válasza tvamos (#252) üzenetére


Prien
addikt

Én "csak" beégésről olvastam a Super Amoled+ kijelzőknél, ellenben a PLS LCD-t volt szerencsém látni élőben és nagyon meggyőző volt. Hol olcsóbb a P6800?

A kevés is több a semminél.

(#254) tvamos válasza Prien (#253) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt talaltam legolcsobban P6800-t: Dustin home.
Ez meg egy P6201 (mert a P6200 dragabb meg ennel is): GH Data.
(Mondjuk a P3100 meg mindig olcsobb, node...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#255) mycso válasza tvamos (#254) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Elég egyértelmű a helyzet: p3100 < p6200 < p6800.
Tehát, ha a p6800-at olcsóbban megkapod, mint a p6200-at, akkor nincs kérdés...
AMOLED: a technológia "stabilitásával" vannak gondok, főleg a kék színű leddel, ez fárad meg a leghamarabb. Nyilván üzemóra/fényerő/megjelenített tartalom függvényében fog bekövetkezni a "beégés"-nek nevezett hiba. Ami jó hír, hogy garanciában szó nélkül cserélik az ilyen kijelzőket, ami rossz és tény, hogy minden AMOLED technológiás készüléknél jelen van ez a hiba.

Így fest:

Ha valóban olcsóbb a p6800, akkor én az AMOLED-es probléma ellenére is azt választanám. :R

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#256) Atocha


Atocha
senior tag

Akit érdekel autós tartó: tarto

Igaz drága, de aki megteheti, igényes eredetit kap.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#257) mycso válasza Atocha (#256) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Uhh, ez nem kicsit drága, hanem brutálisan drága....
Egyébként nekem a p1000-hez az 1500ft-os kínai autós tartó is tökéletes minőségű volt, és tökéletesen használható volt, bár írtam már, hogy én nem az ablakra feltapasztva használtam. (egyébként zavart is volna az ablakban egy 7" kütyü)

pl.: ehhez: [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#258) Blászló


Blászló
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettünk egy 6210-est és rögtön akadt egy kis probléma!
Nem tudok USB-én keresztül csatlakozni az internetre.(WIN7)
A két gép látja egymást de a tablet nem tud felmenni az internetre.A beállításokban pedig nincsen internet megosztása lehetőség.
Hol a hiba?

(#259) mycso válasza Blászló (#258) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, az lehet a hiba, hogy ilyet szerintem nem tud ez a készülék (sőt nem is tudok ilyen lehetőségről sehol).

Tehát ha jól értem a számítógéped netét szeretnéd USB-n megosztani a táblagép felé???

Csak wifi-n fogsz tudni netre kapcsolódni!

(illetve a 3g-s modellel lehetséges az általad leírtnak a fordítottja, a táblagép internetelérését tudod megosztani a számítógépeddel USB-n keresztül)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#260) Blászló válasza mycso (#259) üzenetére


Blászló
csendes tag

Pontosan ahogy leírtad! Akkor telefont is hiába kötnék rá?! Pedig direkt megkérdeztük az eladót!

(#261) mycso válasza Blászló (#260) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ahogy írtam, csak a fordítottja lehetséges, tehát a mobilkészülék internet elérését lehetne USB-n összekötve megosztani a PC-vel.

DE

Közben utána néztem, találtam 2 programot:

1, letöltöd a tabon a play-ről a pdanet alkalmazást (van háromféle, nem tudom, hogy melyik működik, nem próbáltam ki). Majd elindítod, ott feldob egy linket és megnyitja a böngészőben, ott letöltöd a megfelelőt és felmásolod a gépedre.
Ezután telepíted, elindítod és onnantól mondja is az instrukciókat.

2, [link], állítólag ez is ilyesmire jó, viszont ehhez rootolt készülék kell.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#262) Blászló válasza mycso (#261) üzenetére


Blászló
csendes tag

Köszi! :R
Már csak két kérdésem van.
Az első variációnál honnan töltöm le?
Mi az a rootolt készülék?

Bocs a hülye kérdésekért de ez nekem még vadi új tudomány! :B

(#263) mycso válasza Blászló (#262) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

1, GooglePlay (market), kell, hogy legyen egy ilyen alkalmazás a táblagépeden, viszont értelemszerűen internet kapcsolatot igényel.

2, root --> rendszergazdai jogok android operációsrendszeren. Nagyjából EZ.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#264) Blászló válasza mycso (#263) üzenetére


Blászló
csendes tag

Köszi mégegyszer!
Ezen a gépen még market a neve.
Marad az első variáció.

Laci

(#265) kiszu


kiszu
senior tag

Az új GalaxyTab II 7.0

[link]

[ Szerkesztve ]

(#266) tvamos válasza kiszu (#265) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sokat nem irnak rola... De azert a Samsung hozhatna egy komolyabb procit. Regebben mindig gyors vasakat adtak, ez meg... Es a kijelzo sem lett jobb... De legalabb nem draga.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#267) mycso válasza tvamos (#266) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

P6200-tól gyengébb[link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#268) tvamos válasza mycso (#267) üzenetére


tvamos
nagyúr

Legalabb a Galaxy Nexus procijat beletehettek volna! Az futhatna 1.5GHz-en is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#269) mycso válasza tvamos (#268) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát én nem is tudom, hogy ezeket egyáltalán minek adták ki, inkább a meglévőkre (p7xx0 és p6xx0) csinálták volna meg az ICS-t és adták volna ki.
Mert itt én csak egy kis "van ám nekünk ICS táblagépünk" reklámot látok, mást nem. (bár sok embert pont ezzel fognak meggyőzni/megvezetni).

Már amikor január-február környékén felröppent a tab2, konkrét hardverekkel, már akkor sokan mosolyogtak rajta értetlenül...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#270) tvamos válasza mycso (#269) üzenetére


tvamos
nagyúr

A 4460-as OMAP-pal jobb vetel lenne. Es alig dragabb az aproci. (Azert nem fogok venni egyet, es otthon kicserelni a procit.) Meg a felbontasa sem olyan, mint amit vartam volna.
A mai szinten mar csak a 6800 marad, ami ertelmes... de arra meg nincs meg ICS. Vagy van?..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#271) mycso válasza tvamos (#270) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nincs még ICS, de be lett ígérve p7xx0 és p6xx0 szériára, asszem a második negyedévre, tehát lassan csípkedhetnék magukat.

Tehát jelenleg nincsen, de lesz rá. (egyébként ilyen méretbe én is a 6800-at látom a legjobbnak, természetesen pénztárca/ár függvényében, mert ugye az is sokat számít)
De asszem írtad, hogy a 6800-at a 6200 ára alatt megtudnád venni, az nagyon jó...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#272) kiszu válasza mycso (#271) üzenetére


kiszu
senior tag

Én eleve meglepődtem,hogy már kiadták a galaxy tab2-t.
Nekem 6810 van,totál értelmetlen lenne bármire is cserélni.
Gondolom a tab2 miatt nem adták ki még az ics-t a régebbiekre.

(#273) Atocha válasza kiszu (#272) üzenetére


Atocha
senior tag

"Gondolom a tab2 miatt nem adták ki még az ics-t a régebbiekre."

Ez esetben szopjanak gombot! Már rettentő dühös vagyok emiatt rájuk.
:W :(((

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#274) Prien válasza kiszu (#272) üzenetére


Prien
addikt

Nem tűnik olyan nagy megváltásnak az ICS, aztán nehogy majd downgrade legyen a vége. :U

A kevés is több a semminél.

(#275) mycso válasza Prien (#274) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát azért ennél a készüléknél (pontosabban ezeknél a honeycomb+samsung tw) okkal bízunk az ICS-ben. Legalább is remélem.
Mert ez a jelenlegi szoftver kombó nem igazán adja be.

Az eddigi ICS tapasztalataim szerint az én szemszögembôl mindenképp elôrelépés volt a készülékeimnél.
Illetve az ICS portok is ezt igazolják, legalább is számomra.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#276) csixy


csixy
addikt

A 6210-es SGT 7,0 plus-ba (még csak kóstolgatom) gyári SW-vel az sd kártyát egy darab fat32-es partícióra formázva tegyem bele, amíg nincs rootolva?

Rootolás után majd hogyan tovább az SD -kártyával? Itt van olyan ,mint az app2sd ,vagy ezt már a HC3.2 magától tudja?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#277) mycso válasza csixy (#276) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, az sd kártyát berakod, ha akarod megformázod de valószínûleg mûködni fog e nélkül is.
A programokat alapból a tab belsô sd kártyájára telepíti, ezekkel az app2sd meg hasonló programokkal nem kell foglalkozni, az régebben 1-2 készülék esetében volt csak alternatíva.
Illetve a belsô tár 16gb, ami szerintem bôven elégséges a telepítendô programjaidnak, no meg gyorsabb és stabilabb megoldás ide telepíteni, mint a külsôre.

Ezt a root-sd kártya összefüggésed nem teljesen értem, nincsen egymáshoz közük.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#278) Atocha válasza Prien (#274) üzenetére


Atocha
senior tag

Egy számtech boltban melózom. :) Fogtam pár tabletet ICS-el, szóval én maradnék a "szopjatok gombot samsung"-nál, amíg ki nem adják a 135k hufos készülékre az ics-em!

:R

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#279) mycso válasza Atocha (#278) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Itt Miskolcon? Melyik boltban?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#280) csixy válasza mycso (#277) üzenetére


csixy
addikt

Mert ha igaz, akkor az app2sd a linuxos file rendszerű partíciót szerette anno és root kellett hozzá.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#281) csixy


csixy
addikt

Fotózásnál nem lehet zoomolni semmennyit se ?
Csak ami benne van a látómezőben azt lekattantja és ennyi?
Makró lehetőség sincs?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#282) mycso válasza csixy (#281) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Zoom nincsen.
Makró: fényképezôben beállítás, fókusz mód, makró mód.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#283) csixy válasza mycso (#282) üzenetére


csixy
addikt

köszi
jó a makró

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#284) Atocha válasza csixy (#281) üzenetére


Atocha
senior tag

Ez magánvélemény, de én az összes telefonból, táblagépből kivenném a teljes fotózási lehetőséget. Semmi értelme.
Ma a leggagyibb legszarabb fényképező amit 15k hufért megveszel körberöhögi az összes létező mobil és tábla fényképezőgépet, mind minőségben és tudásban is.
...és nem, a nokia 42 mp-es talicskája sem ér semmit, mert pixelt növelni a "hülye" is tud, de attól az még csak egy teló fényképező marad.
A telefon maradjon telefon, a fényképezőgép meg fényképezőgép.

Szigorúan magánvélemény. Kéretik nem megsértődni ;)

A táblagép alapjában véve média fogyasztásra lett kitalálva, szerintem ebbe a kategóriába nem fér bele a fényképezés. Én kb. 3x fényképeztem vele poénból. Van egy Fuji gépem és azzal megyek kirándulni. Meg van egy nulla tudású telefonom, amit - meglepő módon - fel lehet venni és beszélni vele, amikor meg leteszem vége a beszélgetésnek. :) ...na meg 2 hétig megy az aksija, ingyen beszélek, nem kell visszafognom magam. Na ez a telefon!

Ezért nem értem amikor egy telefonban vagy egy táblában a kamerát keresik. Az összes ismerősömet megkérdeztem, legalább 100 embert, na meg a munkámból kifolyólag is elég sok embert és a 90% azt mondja, hogy soha, vagy igen ritkán, akkor is poénból használja.
Ezzel csak a termék árát növelik feleslegesen szerintem. :S

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#285) tvamos válasza Atocha (#284) üzenetére


tvamos
nagyúr

En szeretem az Atrix 4G fenykepezojet. Nem kell kulon kugyut cipelnem, ott van mindig keznel. (Persze, az iPhone 4S fenykepezojet megjobban szeretnem!)
Egy 15 ezres fenykepezo csak holt teher, en fizetnek erte, hogy jobb legyen az Atrix fenykepezoje.
Nekem is van egy Fuji-m, de nem hordom, mert ha elesek a bicajjal, akkor eltorik, es akkor nem lesz. A telefon meg ugyis ott van, mert azzal navigalok.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#286) mycso válasza tvamos (#285) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

+1, nagyon sok olyam telefon van, ami nagyon jó minőségű/használható képet készít és természetesen mindig a zsebemben van.
Az egyértelmű, hogy soha nem lesz olyan tudású, mint egy alsó kategóriás kompakt gép, már csak az optika méretéből adódóan sem, viszont sok felsőkategóriás okostelefonnal, már nagyon jó képeket lehet készíteni.

Van itt ph-n egy topik, ahova mobillal készített képek vannak belinkelve, csak nem találom. Ha valaki meglelné, linkelje már be, ott lehet látni elég okosan kinéző képeket. :K

mod2.: közben meg is van: [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#287) Atocha válasza tvamos (#285) üzenetére


Atocha
senior tag

Én arról beszélek, hogy a nagy többség nem használja ki a készülékekben a fényképezőgépet. Elismerem, hogy sokaknak mint neked vagy mycsonak is jó hogy van egy all in one készüléke, mert mindenképp van létjogosultsága a dolognak, de a lakosságra levetítve ez kb 10%.

A véleményem tartom. :) A készülékek árát növelik feleslegesen. Én pl örülnék ha a táblámba nem lenne fényképezőgép. Sose fogom használni, de egy 10-el olcsóbb lett volna.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#288) mycso válasza Atocha (#287) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk a tablet + fényképező az tényleg feleslegesnek mondható, azzal én sem csinálok képeket.
Viszont az előlapi kamera az maradhat --> videó hívásokra, és erre már többször használtam.
Pár kínai táblagépnél láttam azt a megoldást, hogy hátlapi kamerát nem is raknak rá, csak előlapit, így nyilván olcsóbb az előállítás viszont a funkcionalitás (videóhívás) megmarad.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#289) Atocha válasza mycso (#288) üzenetére


Atocha
senior tag

Az előlapi kamerával videóhíváshoz tökéletesen egyetértek. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#290) tvamos válasza Atocha (#287) üzenetére


tvamos
nagyúr

En kifejezetten a telefonos kiteteledre kivantam reagalni. Ha a tabletrol lemarad... az nem zavarna. Persze annyifele telefon van elolapi kamera nelkul, csinalhatnanak kameramentes verziokat is...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#291) Atocha válasza mycso (#279) üzenetére


Atocha
senior tag

Erre a kérdésedre küldtem priv választ. ;)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#292) mycso válasza Atocha (#291) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Megjött, olvastam, valamelyik délelôtt lehet be is ugrok hozzád ha dolgozol, megsasolnám azt az autós tartót ha lehet.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#293) Atocha válasza mycso (#292) üzenetére


Atocha
senior tag

Az a kocsiban van, a kocsival meg az asszony jár. :)
De ahogy írtam is, valójában egy telefontartó van annyira széthúzva, hogy beleférjen a tab. :D
De majd kiveszem a kocsiból és beviszem.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#294) Atocha


Atocha
senior tag

Na ilyen tartót tudok szerezni. Ez 7-10"-os tabletekhez jó és emészthető az ára.

5145 Ft

Eredeti méret, ami nem sokkal nagyobb: kép

És ebből van olyan amit fejtámlára lehet szerelni. Mondjuk a gyerekeknek az úton mesét nézni jó lehet. Az ára ugyanennyi.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#295) rgyorgy


rgyorgy
tag

Sziasztok kérdésem a következő lenne, hogy létezik az, hogy az alkalmazások kezelésénél nem tudom az alkalmazást át rakni az sd kártyára? A defy. ben alapból tudta.
Vagyis gondolom, hogy mi lehet a probléma az,hogy alapból a belső tárhely sdcard nak van fel tüntetve és a tényleges sd kártya pedig exStorages mappában található.
Megoldás a problémára van?
Az app2sd programmal már próbálkoztam de nem jártam sikerrel.

Más dolog,ez egy nagyon jó játék ajánlani tudóm: :DDD
[link]

Jiayu s3, LG g pad 8.3

(#296) tvamos válasza Atocha (#294) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es hol lehet ilyen kis okos tartot venni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#297) Atocha válasza tvamos (#296) üzenetére


Atocha
senior tag

Privben megy a válasz.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#298) mycso válasza rgyorgy (#295) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez a téma nemrég vetôdött fel és akkor is leírtam, hogy ezeket a megoldásokat el kell felejteni. Ott van a tab ~13GB-os belsô sd-je, lehet rá halomra telepíteni az alkalmazásokat.
Ez a pakolgatós módszer a minimális vagy nem létezô belsô memóriás készülékeknél volt megoldás, illetve korábbi androidverzióknál volt segédprogramra is szükség. Amúgy is ez a külsô sd-s megoldás lassulást, instabilitást okoz.
(egyébként ezen a tabon még én sem próbáltam, mivel értelmetlen és nem is tudok nagyon megoldást rá)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#299) kiszu válasza Atocha (#294) üzenetére


kiszu
senior tag

Jéééé,ez pont ugyanaz amit a gigatelnél vettem.
3990ft

itt egy link:

ez 3500ft
3499ft

vagy
[link]
3990ft

[ Szerkesztve ]

(#300) Atocha válasza kiszu (#299) üzenetére


Atocha
senior tag

Az első linken lévő még jobb is! :R

Én ezt találtam, ezt linkeltem, de az olcsóbbat kell venni, ráadásul, ha jobb is. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.