Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) zseko


zseko
veterán

Én csak egy dolgotnem értek ezeknél a táblagépeknél: az árazásukat. Ennyiért (főleg a nagyobb testvérek áráért) már laptopot lehet kapni. Nem 16G tárhellyel.

HR24.hu

(#3) Segal válasza zseko (#2) üzenetére


Segal
veterán

Nézd a másik oldalát is amikor megjelent pl a Note ami ennél kisebb (vagy akár anno az SGS2-őt is említhetném) azok meg drágábban szoktak nyitni szóval érdekes az árazás.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

ez vs mediapad vs vodafone smarttab ?

(#5) Blyan


Blyan
félisten

És hamarosan jön a Tab 2 :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ha jó a gép és jó az ára, akkor miért csak "Tetszett" :F

Dive ever, work never.

(#7) misx


misx
senior tag

Mekkora lehet ezzel fényképezni túristaként. :DDD De legalább borotválkozótükörnek is jó (nem értem miért erőltetik ezt a fényes felületet, mint a notebook-oknál).

(#8) barky


barky
tag

Bevállalnék egy ilyet :D igazán mutatós darabra sikeredett...

"..lenni vagy nem lenni, valami van benne, amióta látok, azóta én vak lettem.."

(#9) NoMagix


NoMagix
addikt

"nem szaladtak el az árazással"
miért is?
ez még mindig sok egy ilyen eszközért!

(#10) Kashim válasza misx (#7) üzenetére


Kashim
őstag

Mert azonos erejű háttérvilágítással nagyobb fényerőt lehet elérni, élesebbnek és tisztábbnak tűnik a kép, színek is élénkebbek, felület érintésre jobban csúszik és könnyebb letakarítani. A "csilli-villi" faktorról már ne is beszéljünk.
Az más kérdés, hogy a szabad ég alatt, vagy teraszon napsütésben kb. semmit nem lát belőle az ember, de gondolom az emberek 80%-ban beltérben használják ezeket a kütyüket, tehát több előny származik a glossy felületből.
Akinek nem tetszik vesz rá egy matt fóliát aztán kész.

(#11) zseko válasza Segal (#3) üzenetére


zseko
veterán

Tulajdonképpen igazad van, én is 134e-ért vettem az S2-met. És kissé skrizofénes dolog, hogy annál elfogadom az árát mert az az egyik csúcstelefon, míg ennél nem fogadom el az árat mert ennyiért ~2x kijelzővel, 4x több Ram-mal és 20x nagyobb tárhellyel rendelkező laptopot kapni. Persze a megcélzott fogyasztó is más (lehet).

HR24.hu

(#12) rizso


rizso
addikt

MediaPad mennyiért kapható, ha kapható? Én még mindig viccnek tartom ezeket a tablet árakat...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#13) AS válasza zseko (#11) üzenetére


AS
félisten

De ez nem laptop hanem tablet és abból is egyik legjobb 7 es verzió. Teljesen más a 2.. Mondhatni azt is hogy ez egy hatalmas Galaxy S2.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14) Duree


Duree
veterán

Nagyon ütös cucc lett,szinte mindent tud amit elvárhatunk töle.De szerintem az árazása nem jó,úgy érzem túl drága.

duree54

(#15) RaveForce válasza F-ECT$ (#6) üzenetére


RaveForce
veterán

dettó, végig olvastam az összegzést, majd meglepödve látom h csak teteszett és ezekután egy "ajánlott" lenne a logikus :U :(

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#16) tjb007 válasza ThorsHUN (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Rangsor:
1. Galaxy Tab 7.0 Plus
2. MediaPad
3. SmartTab

(#17) Munszu360


Munszu360
csendes tag

Én inkább továbbra is várom türelmesen az Asus Memo 370T-t, a maga 250 dolláros árával. ^^

(#18) babosmiki válasza zseko (#2) üzenetére


babosmiki
addikt

Ez nem laptop.
Igen, pl. ennyi pénzért már lehet autót is kapni, és? :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#19) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó kis gép, már csak 100 ezer forint alá kellene tornázni az árát...

(#20) Luser2000


Luser2000
addikt

Végre, van benne telefon funkció. Ez megkülönbözteti másoktól.
Talán még a nagyobb modellekbe is beletrükközik majd a modderek.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#21) Arthuro_Adam válasza misx (#7) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Nyáron az USA-ban baromi sokan tablettel fotóztak, videóztak. Terjed :)

(#22) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Jó a gép, de két bajom van.
1. Nincs sztereo hang fektetve, filmnézésnél
2 Tuchwiz tabletes verzió: szeretem, de sok ramot zabál és cserébe nem olyan jó a felület

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#23) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Jó teszt és jó gép.köszi a tesztet.

üdv.

(#24) bostone


bostone
addikt

Ha egy picivel tovább gondolná a gyártó a konstrukciót és nem csupán a tartalom fogyasztásra ösztönözné ezzel a vásárlókat, rövid idő alatt szélesebb perspektívában is tervezhetnének.

(#25) keIdor válasza NoMagix (#9) üzenetére


keIdor
titán

Miért, mennyit kérnél érte reálisan? Ja, magyar fizetéseket ne vedd figyelembe, mivel ez nem piac, senkit sem érdekel mennyit keresünk.

Na?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ezt a Honeycombot már lassan elfelejthetnék...eléggé úgy fest, hogy ez alá tökmind1 milyen procit/ramot tesznek, ez mindenen akad.... :(

Egyébként tetszetős nagyon ez a cucc. A telenornál nem lesz kapható, akkor lehet rámoccannék egyre... :U

(#5) Blyan: Ami meg specifikációiban talán még gyengébb is lesz ennél...értelme nem sok lesz.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Nekem az az elforgatási 'sebesség' nem igazán tetszik. :U

(#28) pobacsi


pobacsi
csendes tag

Jó kis gép, de én pl SGS2-ről váltottam P1000-es Tab-ra (majdnem visszamentem SGS-re). Egyetlen oka volt. Csak az SGS-en, Nexus S-en és a P1000-es Galaxy Tab-on megy a Voodoo Sound/Voodoo Control. Az összes többi androidos kütyü tragikus hangminőségben vesz fel, ha hangosabb helyen használod, pl koncerten. Egyszerűen nem értem ezt. Óriási hiba. Ha ez a három készülék végleg elavul, akkor mit fogok használni? Újabb Tab-ot biztos nem, mert felmerül ez a probléma. Szeretem az androidot, de ez nálam ok lehet váltásra.
Érdekelne, hogy a Windowsos telók hogy vesznek fel. Az iPhone-ok ebben a legjobbak, de elég sok okom van rá, hogy ne váltsak arra.
Jó lenne, ha a tesztek erre is kiterjednének. Csak engem zavar ez amúgy?

(#29) Wave86 válasza zseko (#11) üzenetére


Wave86
tag

Azt kellene megérteni, hogy az érintőkijelző, az SSD memóra és a Wifi + 3G képesség és az extra kis méret és hozdozhatóság így egyben adja meg az árat, na meg hogy egy új kategóriát jelent. Igen ennyiért tényleg kaphatsz laptopot, igazi, erős gépet, de annak nem lesz érintőkijelzője, nem tudod a kabátzsebedbe csúsztatni, és nem SSD tárhelye van, hanem HDD. De ugyanezt elérheted egy netbook-kal is, az már 100E Ft alatt is kapható. (Bár tény, hogy ezt a kategóriát a tabletek már szinte kivégezték.)

Szerintem azért a Samsung elég jól áraz, hogyha figyelembe vesszük a teljesítményt és az újdonság erejét, akkor az ára rendben van.

(#30) MrPetya19 válasza mycso (#26) üzenetére


MrPetya19
addikt

Flyer elég jó 3.2(1 mag)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#31) mycso válasza MrPetya19 (#30) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Akkor lehet, csak a samsung cseszi el a honeycombot a saját TW-jükkel. Egy biztos, ezen megakad a 8.9-esen megakad és a 10.1-esen is meg-meg akad. A 3.1 szörnyű volt, a 3.2-vel sokat javult, de még custom rom+kernel páros, húzott procival sem teszi röccenésmentessé.
Ez azért elég nagy gond/hiba.
Lehet akkor más gyártónál nem ez a helyzet, de itt samsung fronton nem alakult ki valami pozitív véleményem a Honeycomb-ról.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#32) janos1988


janos1988
addikt

Az fm rádiót most sem értem miért hagyták/spórolták ki belőle.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#33) zseko válasza babosmiki (#18) üzenetére


zseko
veterán

akkor te vegyél autót... :U

(#29) Wave86, Való igaz amit írsz, de akkor sem tartom túl reálisnak az árazásokat. Vagy csak túl keveset keresek :DDD

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#34) babosmiki válasza zseko (#33) üzenetére


babosmiki
addikt

Már vettem. :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#35) talamasca válasza F-ECT$ (#6) üzenetére


talamasca
senior tag

Új gép, mégis elavult android OS-sel, az árából meg veszel akár iPadet.
Tudom nem egy kategória, mert valakinek a felnagyított telefon kell, de 10" meg sok...
Viszont miért és mitől legyen ajánlott? :U

“Black as midnight on a moonless night.”

(#36) opeter87


opeter87
senior tag

Nem rossz nem rossz, de miért nem alapból ICS-el jött ki :F

(#37) banhammer


banhammer
veterán

Mindig is foglalkoztatott az a kérdés, hogy mi van akkor ha megdöglik az akkumlátor egy táblagépben.
Általában hány majdnem teljes (kb. 5%-ig merített állapotra értem) lemerítést és újratöltést bírnak ezek az akkumlátorok?
Hol tudom kicseréltetni?
Otthon meg tudom csinálni ha veszek hozzá új akkumlátort?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#38) F-ECT$ válasza talamasca (#35) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem mindegy, hogy mit kap, de a cikk hangvétele alapján azt gondoltam, hogy ajánlottat fog kapni. Idézek az összegzésből:
-"A legelső Galaxy Tab méltó utódot kapott a 7.0 Plus személyében, ez nem vitás, a készülék szinte minden téren felülmúlja az elődöt."
-"Az előző Galaxy táblagépekkel ellentétben pedig úgy néz ki, hogy a nyitóárral sem szaladt el a ló."
-"Összességében tehát ha valaki hét hüvelykes gépre vágyik, érdemes komolyan elgondolkodnia a Galaxy Tab 7.0 Plus-on"

Ezzel szemben meg csak ilyenek vannak:
-"kamera még mindig nem az igazi"
-"néha pedig látszólag minden ok nélkül meg tud akadni a gép" - de erre meg írják, hogy lesz rá ICS, ami valószínűleg meg fogja ezt oldani.

Dive ever, work never.

(#39) BenTam


BenTam
csendes tag

"A Samsung úgy tűnik, vonzódik a nagyképernyős mobil kütyükhöz, az 5,3 hüvelykes mejelenítővel szerelt Galaxy Note mellett ugyanis hamarosan egy 7,7 hüvelykes panellel rendelkező táblagéppel is be fog próbálkozni"

Azért elvárnám tőletek, hogy egy kicsit tájékozottabbak legyetek!
A 7.7-es Tab-ot hamarabb bejelentették, mint ezt és már nálunk is több helyen kapható!
A Mobilaréna TV-ben is helytelenül mondtátok, hogy csak egy bolt árulja!

(#40) BenTam válasza mycso (#26) üzenetére


BenTam
csendes tag

Mycso!

A Telenornál már egy jó ideje kapható, elég jó feltételekkel! :K
Én is mostanában fogok váltani! :DD

[ Szerkesztve ]

(#41) mycso válasza BenTam (#40) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Basszus, ezt benéztem, tényleg ott van....áááá. No akkor projekt indul. ;]

És mér XDA-n is van hozzá pár finomság.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#42) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Méltó utód! :K

Mentalita'

(#43) hétalvó


hétalvó
addikt

Teljes értékű telefon ez a tab ugye?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#44) mycso válasza hétalvó (#43) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem hinném....szerintem ezzel sem lehet telefonálni, mint ahogy a 7.7, 8.9 és a 10.1-essel sem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45) dr. Kind válasza mycso (#44) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

De lehet, a cikkben is benne van ;)

Szerk.: a 10.1 és 8.9 modellekkel valóban nem lehet, de a 7.7-tel is telefoálhatunk.

[ Szerkesztve ]

(#46) hétalvó válasza dr. Kind (#45) üzenetére


hétalvó
addikt

Én is így tudtam csak örültem volna egy videónak pl...
ha benne van akkor elnézést...

nem nagyon tértek ki erre a részre, pedig ettől extra ez a kis gép.

közben megtaláltam a telefon ikon-t az egyik képen eldugva...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#47) tjb007 válasza dr. Kind (#45) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 8.9 -cel is lehet, a 10.1 -gyel valóban nem de a 10.1v -re létezik nem hivatalos megoldás.

(#48) dr. Kind válasza hétalvó (#46) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

A negyedik oldal első bekezdése egy az egyben erről szól.

(#49) mycso válasza tjb007 (#47) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A 8.9-el hogyan??? Ez érdekelne, mert PFC fórumán nem sikerült még rájönnünk...

(#45) dr. Kind: Tényleg a 7.7-el valóban leht :R
Meg valahogy a cikkben átsiklottam ennek a telefonos képességein...de látom: "a 7.0 Plus-szal a klasszikus, fülhöz emelős módszert is ismeri" - na mondjuk ez kegyetlen lehet. :DDD

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#50) tjb007 válasza mycso (#49) üzenetére


tjb007
nagyúr

Helyesbítek mert valóban nem állja meg a helyét a kijelentésem.
A még bőven a megjelenése előtt nálam jár példányon engedélyezve volt a hanghívás funkció de a forgalomba kerülésekor már le lettek tiltva ezek a funkciók (legalábbis ha jól emlékszem).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.