Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Ma sikerült nekem is hozzájutni egy ilyen Tabhoz ( P6210 ) az ED-ben vettem 69900 Ft-ért. Kicsit szokatlan a telefonos 2.3.6 után. Egyelőre arra nem jövök rá, hogy beírás közben ha megnyomok egy betűt akkor azt felette mutassa is. A másik, hogy ha Bluetoothon küldök fájlt a Tabra akkor állandóan engedélyezni kell. A telefonon egyszer bepipáltam, hogy állandóan fogadjon és többet nem kellett engedélyezni. Első benyomások jók bár a telefonos Android jobban bejön. :)

(#402) mycso válasza Lalee (#401) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A gyári HC rom alatt, lehet tényleg így működött (sőt sok telefon esetében még ICS alatt is), viszont ha majd frissítesz ICS-re, ott már be lehet fixen kapcsolni a BT láthatóságát.

A billentyűzetes problémádat nem teljesen értem, bár én nem is a gyárit használom...
Egyébként valóban a rajta lévő gyári HoneyComb nem a legjobb, sőt egyenesen sz@r...

MÁS: #1.hsz frissült!!!

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#403) Lalee válasza mycso (#402) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ha megérintek egy betűt a billentyűzeten akkor a lenyomott karakter megjelenik az ujjam fölött, így látom, hogy pontosan melyik betűt írtam be. Mindegy, hogy gyári vagy más billentyűzet.

(#404) lmisi válasza Tin (#396) üzenetére


lmisi
senior tag

Ezt a verziót érdemes feltenni, alkalmas mindennapi használatra?
Csak cwm-ből lehet vagy kies-izével is?

(#405) Tin válasza lmisi (#404) üzenetére


Tin
veterán

én nem tettem még fel az ICS-t, mert az xda-n többeknek volt problémája vele (nem ezzel amit linkeltem, hanem az előzővel, júniusi build): nem ment a wifi vagy eldobálta a kapcsolatot, illetve nagyon hamar lemerült az akku. ez lehet, hogy régiófüggő, esetleg gyártási hely függő (más típusú benne a wifi chip).

én inkább várok pár hetet még, és felrakom majd hivatalos frissítéssel. nekem tökéletes a HC is egyelőre, azt a pár hetet simán kibírom.

egyébként sem itt, sem az xda-n nem olvastam konkrét tapasztalatokat erről a legújabb, júliusi verzióról.

(#406) mycso válasza lmisi (#404) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Teljesen tökéletes gyári rom, ODIN segítségével rakható fel.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#407) Atocha válasza Tin (#405) üzenetére


Atocha
senior tag

Nekem ugye a p-6200-as van, de tökéletes működik minden. Hála az égnek.

Aksi idő is jobb lett kicsivel, gyorsabb és a kapcsolatokkal sincs gond. Wi-fi-t is használom, néha telefonként is és van egy témobilos netem is hozzá. Minden szépen megy.

Ahogy írtam is ez a 6210-es cucc sokaknak hibás valahol.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#408) lmisi válasza Atocha (#407) üzenetére


lmisi
senior tag

Tin, Mycso, Atocha köszi a válaszokat.
Akkor inkább várok kicsit, ha nagyon nem jön hivatalosan akkor odinnal felrakom.

(#409) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Hogy tudnék 600x1024-es álló háttérképet beállítani? Hiába kapcsolom ki a képernyőforgatást, teszem egy képernyősre az indítót a háttérkép beállításnál mindig ki akar vágni a képből és nem engedi az egészet kijelölni. Telefonon ha állóra teszem a kijelzőt akkor a háttérkép is álló, egész képernyős lesz, de itt nem akar.

(#410) kotipas


kotipas
csendes tag

Sziasztok!

A héten nekem is sikerült szert tennem egy ilyen kis aranyosra. Nagyon tetszik :)

Azt szeretném kérdezni,h ilyen típusú skin-je van valakinek?
http://www.decalgirl.com/skins/Samsung-Galaxy-Tab-Skins

P6200-hoz megköszönném, ha tudnátok tippet adni, honnan lehetne rendelni.

Előre is köszönöm.

(#411) rgyorgy válasza kotipas (#410) üzenetére


rgyorgy
tag

Néz szét itt. skinshop.hu
Ha van képed egyedit is csináltathatsz.

Jiayu s3, LG g pad 8.3

(#412) kotipas válasza rgyorgy (#411) üzenetére


kotipas
csendes tag

Köszi a tippet!

(#413) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! A Sanmobile.comon rákeresve a GT-P6210-re már mutat ICS-t.
GT-P6210 - United Kingdom / Ireland

PDA: P6210XXLPN

CSC: P6210OXALPN

Version: 4.0.4

Date: 2012-07-16

Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

[ Szerkesztve ]

(#414) lefkosia válasza Lalee (#413) üzenetére


lefkosia
őstag

6200 már van ICS, igaz open austria

Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

The Truth Is Out There

(#415) Atocha


Atocha
senior tag

mycso, ha van kedved és időd, kipróbálod neked megy e az új Chameleon launcher?
Sajnos még béta, de szerintem ígéretes lehet: [link]

További képek és info: [link]

Természetesen más is kipróbálhatja ha van kedve. ;)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#416) mycso válasza Atocha (#415) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem el sem indul. A google accom keresi, majd kiírja, hogy nem találja és kilép.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#417) Atocha válasza mycso (#416) üzenetére


Atocha
senior tag

Igen nekem is. A fórumra és a honlapjukra felmenve, viszont blabláznak valamit, de hiába, nekem sem indul el. Remélem csak azért, mert béta.
Majd figyelem és ha lesz változás, akkor szolok.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#418) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Csináltam az XXLQ1-es ICS romból, egy deodexelt, rootolt, CWM 6-al ellátott, CWM-ből flesselhető változatot. (egyelőre tesztelés alatt)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#419) air válasza mycso (#418) üzenetére


air
nagyúr

Mit jelent az, hogy "deodexelt"? Már máshol is láttam leírva, de hiába nyomoztam, nem sikerült kiderítenem, hogy ez mi fán terem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#420) csixy


csixy
addikt

Sziasztok !
lehetne ezt egy kicsit szájbarágósabban tálalni : ??
- a 0, pont mit jelent például felírjuk egy cetlire , vagy a wördbe az adatokat?
-a belső tárolót hogyan kell legyalulni - csak a kukába dobálom a fájlokat és mappákat?
-ez a CWM módban való reboot sem tiszta számomra

Rootoltam már és a SuperUser és a CWM is telepítve van.

"
Backup (nandroid backup):

0, root jog és CWM megléte szükséges, illetve mentsük el a készülékünk adatait: "beállítások/az eszköz névjegye" (hogy később pl. a modem könnyen beazonosítható legyen)
1, Factory reset/gyári visszaállítás és gyaluljuk le a belső tárolót is
2, CWM módban reboot (hang fel + power gombok együttes nyomvatartásával)
3, "backup and restore", "backup" ez eltart pár percig (2-3 perc)
4, restart és a "clockworkmod" mappát másoljuk számítógépünkre az eleján készített screenshottal együtt és tegyük el

"

:Y :F :R :C

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#421) csixy válasza air (#419) üzenetére


csixy
addikt

http://androidwiki.hu/doku.php?id=dex

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#422) mycso válasza air (#419) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

[link]

(#420) csixy:
A legegyszerűbb, ha csinálsz róla egy screenshotot...

Kódos reset vagy factory reset (gyári visszaállítás) és amikor kérdi, vagy be kell pipálni, akkor legyen bepipálva, hogy az SD kártya formázása.

CWM módabn indítod el a tabot, a leírás szerinti kombinációval, vagy ha van rá módosított power menüd, akkor abban választod ki az újraindításnál, hogy CWM-ben induljon, vagy ha van CWM/rom-managered, akkor ott választod, hogy induljon el CWM-ben.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#423) csixy válasza mycso (#422) üzenetére


csixy
addikt

Hali !
Köszi ! Végre leesett a tantusz nekem!
Tehát a tabbal csinálom a screenshotot, de GT-P6210 esetén kell ez valamire?
Factory reset esetén be kell pipálni az SD kártya formázását és a belső tárolót is?
Tehát indítom a ROM manager v.0.1.1-et és a Recovery menűpontból indítom a "Reboot into Recovery " menüpontot ?
Ekkor ujraindul CWM recoery módban és majd akkor kell választanom a :"backup and restore", "backup" menüpontokat?

Bocs , de úgy kérdezek, hogy még nem láttam ezeket a menüpontokat.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#424) air


air
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#425) air válasza csixy (#423) üzenetére


air
nagyúr

ROM manager-t ne használd!! [link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#426) csixy válasza air (#425) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm , akkor egyenlőre malmozok még egy darabig, pedig itt lóg az orrom előtt az ICS.
Egyébként a verzióját a rom managernek elírtam helyesen v5.0.1.1
Els indításkor kért volna egy SMS-t a masinámról , mondjuk ezt már kapásból nem értettem és lelőttem.

Na akkor hogy is ..... ... .. ? ? ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#427) mycso válasza csixy (#426) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

De mi tart vissza???
A mentés miatt CWM-be, beléphetsz a billentyű kombóval is: hang fel + power gombok együttes nyomvatartásával.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#428) air válasza mycso (#427) üzenetére


air
nagyúr

Azért nem árt az óvatosság. Már a superbrick bug miatt is. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#429) lmisi


lmisi
senior tag

6210-re odinnal felraktam a 4.0.4-t. Hasít, még csak Factory wipe/reset sem volt.
A leírás Alapján:
[link]

amikor először nekiugrottam leírás nélkül nem esett le hogy a gépezet csak odin módban fogadja a flashelést a pcs-odin kliensen keresztül, önmaga egyedül képtelen rá :B

(#430) air válasza lmisi (#429) üzenetére


air
nagyúr

Stock recovery-vel ne is csinálj wipe-ot, mert olyan kemény tégla lesz a tab-ból hogy ihajj.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#431) lmisi válasza air (#430) üzenetére


lmisi
senior tag

Köszi ezt jó tudni.
CWM fel az tudja? A fórumban belinkelt 1. hsz. alatti feltehető 4.0.4-re (6210)

(#432) Hebehebe


Hebehebe
tag

Hello!

+1 P6210 tulajdonos :)
1 hete nyúzom, mostanában meg magától elkezdett újraindulni.
Azt hittem a tartó nyomhatja a bekapcs gombot, de simán az asztalon is lenyomja az indítós hangot + logot és 5mp-en belül feláll :)

wtf? :)

(#433) Hebehebe válasza Hebehebe (#432) üzenetére


Hebehebe
tag

És még 1 furcsaságot nem értek, mikor a kezembekerült a névjegy menü alatt volt olyan, h sw frissítés, most már nincs, nyomtam rá 1-2 visszaállítást gyári állaporta, és azóta nuku.

még 3.2 van rajta :) de már olvasom a leírást ics felé :)

[ Szerkesztve ]

(#434) air válasza Hebehebe (#432) üzenetére


air
nagyúr

Sleep of death. Valami progi miatt csinálja. Factory reset. Aztán óvatosan, egyesével mehetnek vissza az appok. Köztük kb. 1-2 nap szünet. :D
Amelyik után jön a SoD az kuka.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#435) mycso válasza lmisi (#429) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mobile odinnal is felrakható a tabbal, vagy ha már van kint belőle CWM változat akkor onnan is.
CWM legfrissebb változatára azt írják, hogy teljesen biztonságos, nincs jelen a brick bug.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#436) csixy


csixy
addikt

Na elszántam ,megléptem.
fenn van az ICS 4.0.4 az Imisi féle link alapján
huhahaaa.. :DD

De az átmeneti CWM-mel nem látja a gyökérbe tett SU-Busybox-Installer.zip fájlt és így sajna nem tudom Rootolni.

Teszt majd holnap ...

Jo éjt ..

:R :C :C :C :C

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#437) csixy


csixy
addikt

Sziasztok !

Már felkeltem. Közben voltam dolgozni is.
Nincs valami ötlete valakinek a hajnalban felvetettekre?

Kösziiii ...
CsI

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#438) mycso válasza csixy (#437) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Próbáld meg az SD kártyára tenni és onnan betallózni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#439) csixy válasza mycso (#438) üzenetére


csixy
addikt

Nem sikerül így sem a hadművelet, a busybox indítására négy darab -No van egymás alatt a CWM részéről. Még jó hogy ki lehet belőle szállni az egyik -No menüpontot indítva.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#440) Piotrus


Piotrus
tag

Sziasztok!

P6210-em van. Mindenhol arról olvasok,hogy a Voice Search már magyar nyelven is elérhető,de sajnos nekem nincs benne.
Leírnátok,hogy nektek frissült-e az alkalmazás,és rendelkeztek-e magyar nyelvel?

Előre is köszi!

(#441) Atocha válasza Piotrus (#440) üzenetére


Atocha
senior tag

Kapcsold ki és be a készüléket, miközben a wi-fi már be van kapcsolva. Nyisd meg a playt, majd nézd meg újra. Nekem megy a cucc, s szerintem király.

Azt nem tudom, hogy mailba hogy lehet diktálni. :S

------------------------
Más:

Egyszer keresett valaki olyan alkalmazást, ami időnként ki és bekapcsolja a wi-fit.
Tessék: [link]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#442) csixy


csixy
addikt

6210-exem van ICS-sel.Valahogy a billentyûzetem lecserélõdött erre a mikrofonos diktálósra,ez viszont nem írja be a szöveget a google.hu alap keresõsâvjába. A régi billentyüzetet nem lehet valahogy visszacsinálni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#443) Atocha válasza csixy (#442) üzenetére


Atocha
senior tag

Na én meg pont azt nem találom, hogy kell a bill-t mikrofonra cserélni. :D

Help.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#444) Piotrus válasza Atocha (#441) üzenetére


Piotrus
tag

Szia!

Sajnos magától sehogy sem frissült,reseteltem a készüléket és láss csodát,magyar lett a Voice Search.

(#445) Fateys


Fateys
tag

Sziasztok!Mi a különbség ez a tablet és a p3110 között?Hardverileg erősebbnek tűnik nekem ez,70-ért 16gigás és 1,2ghz-es, p3110 pedig csak 8gigás és 1ghz.
Csak p3110-re már van ICS,ennyibe jobb csak?Inkább p6210-et vegyek 70-ért?

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#446) air válasza Fateys (#445) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan ahogy mondod.
Hamarosan - talán már 2-3 héten belül - a 6210-re is lesz ICS.
3 régióra (Ausztria, UK, US) már kint van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#447) Fateys


Fateys
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata az ilyen neten vett tabletekről?Mert most rendelnék ujgsm.hu-ról és garanciánál ugye van 3 felosztás. aksiós a legolcsóbb 1 év, aztán 1+1év van,de úgy írja,hogy 1év teljeskörű és +1év szoftveres,amiből a szoftveres gondolom felesleges,mert vagy én (ha belejövök), vagy vki szaki haver megoldaná,ha csak frissítés,stb kell.
Így most úgy állok,hogy akkor akciós 1év garanciával megrendelném 70-ért.
Ellen vélemény? Amúgy ilyenkor csak a rendelt cégnél van garancia lehetőségem? Magánál a samsungnál nincs? Lehet hülye kérdés :D Csak gondoltam az ilyen nagyobb márkáknak már saját szervizük,mindenük van.

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#448) varos válasza Fateys (#447) üzenetére


varos
tag

Én csak gyári Samsung garanciával vennék, ilyen bolti garanciával megjártam 4 hónapig ment a huzavona.
A Pcland.hu oldalon 2 év Samsung garanciával adják.

[ Szerkesztve ]

(#449) Fateys válasza varos (#448) üzenetére


Fateys
tag

De remélem azért tényleg 100%-ig új és bontatlan,tökéletes állapotú tabletet hoznak...Szerintem felesleges lett volna +5ezerért még egy év garancia,ami csak szoftverre korlátozódik.

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#450) csixy


csixy
addikt

UP
Nem tudom rootolni az angol ICS-t. Fel lehet tenni Odinnal egy már rootolt fözeléket?
Az a már korábban emlegetett számláló mi célt szolgál?Csak agarit érinti, vagy be is int előbb-utóbb?Odinnal hogy kell feltenni a permanens CWM 6.0.1.0-t?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.