Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:11

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch 4 és Watch 4 Classic Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) workin válasza undercover (#2647) üzenetére


workin
senior tag

Kizart , van hogy, 100 felett van a pulzusom, és nem ír ki semmit :)

(#2652) ollie válasza undercover (#2647) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha mondjuk 100 felett van a pulzusod azt hiszem automatikusan pitvarfibrillációt ír ki vagy gyenge felvételt.

Ez biztos, hogy nem így van. Nekem akkor minden nap pitvarfibrillációt írna, mivel minden nap előfordul, hogy 100 fölé megy a pulzusom (pl rohanok), és még soha nem írt ki ilyet nekem.

***

(#2653) undercover


undercover
senior tag

Nos szerintem abban egyetértünk, hogy lenne még mit javítani a szenzorokon vagy a szoftveren.

Az én néhány hónapos tapasztalatom alapján, a sima (tehát nem az edzés módos) folyamatos pulzus követés elég pontatlan. Néha vagy beragad magas értékeknél és lassan csökken le vagy 15-20 percig nem is mér semmit. A 10 perces pulzus mérés az nem rossz viszont ott meg az árnyalja a képet, hogy ha éppen hirtelen bemozdulsz amikor az órád éppen mérne egyet ott is kaphatsz kiugró értékeket. Ugye nehéz is megtippelnie mikor vagy nyugodt állapotban nem mozogsz éppen stb.
Viszont az edzés módban ott pedig jól méri megközelítőleg állandóan a pulzust szóval fura ez nekem, hogy itt működik ott pedig nem.

A vérnyomás mérésnél is van hiba% lehet több vagy kevesebb mint a valóság, de az szerintem korrekt.

Az EKG-t pedig nem tudom igazából értékelni mert nem vagyok orvos :D

Mostanában vannak ilyen szorongásos bajaim is. Azt hiszem az is okozhat pitvarfibrillációt.

Nekem 187 EKG mérésből 178 volt szinuszritmus 2 pitvarfibrilláció és 7 bizonytalan.

A vizszintes vonal is EKG közben valamikor egyenesebb valamikor ilyen hullámosabb nem teljesen értem mitől.

Illetve ahogyan írták ha egésznap rajtad van szorosan mondjuk, megizzad alatta a bőrőd akkor is tud szerintem pontatlan lenni az óra.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#2654) Csocsesz75 válasza undercover (#2653) üzenetére


Csocsesz75
őstag

A folyamatos pulzusméréssel nekem is ugyanez a tapasztalatom és különböző facebook csoportokban is egyre több videót látok, hogy nem megy a folyamatos pulzusmérés. Vagy egy időpont van a "most" felirat helyett, hogy mikor mért utoljára vagy egy fix érték villog mintha mérni próbálna. Ez így nem jó. Ahogy szerintem az sem, hogy a gyári számlpokon kívül egyik sem mutatja a valós pulzus értéket csak koppintásra mér.

Active 2-n ilyen gondok nincsenek valóban folymatos a mérés és minden számlap realtime mutatja az értéket. Mellesleg sokkal szebb óralapok is vannak hozzá szerintem .

(#2655) Dodeszh


Dodeszh
tag

Szervizben volt a telefonom, gyári állapotban kaptam vissza, FR után (jelezték előre természetesen). Abban a pár napban az órát (LTE) használtam telefon helyett, tulajdonképpen élhető volt, csak a QR-kód olvasós BKK bérletet nem tudtam használni, ahhoz kellett a tabletem is. Jó lett volna, ha a messenger értesítések is jönne a telefonra, de minden mással elégedett voltam.

A kérdésem, hogy ennek a pár napnak a lépés és edzés, testösszetétel, alvás adatait, amiket az órán a Samsung Health rögzített, hogyan tudom szinkronizálni a Samsung accounttal? Mivel a telefont új eszköznek érzékeli az óra, ezért csak gyári állapotba való visszaállítást követően akar csatlakozni hozzá, ami nyilván adatvesztéssel jár. Van megoldás az órán az adatok mentésére valahogy telefon nélkül?

(#2656) polonic


polonic
félisten

Most már jól méri végre edzés közben a pulzust. A múltkori frissítés rendbe rakta.
Három bicajozás is volt és mindig végig rendesen mérte, nincsenek kimaradások.

(#2657) TFSi válasza undercover (#2653) üzenetére


TFSi
őstag

Szerintem mihamabb konzultálni kellene egy kardiológussal, hogy ki lehessen zárni a komolyabb bajt.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2658) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
OFF : A Samsung Health adatait rá lehetne varázsolni PC-re ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#2659) Beaumont válasza mazsi70 (#2658) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Nem igazan... Hamarosan a Windows 11-en lehet hivatalosan android appokat futtatni. Akkor mar tudjuk monitoron nezni majd.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#2660) Shader válasza mazsi70 (#2658) üzenetére


Shader
aktív tag

Ha felrakod a PC-re a BlueStacks-ot akkor megy. Az egy virtual Android box.

--- Sent from mobile device ---

(#2661) Shader válasza Dodeszh (#2655) üzenetére


Shader
aktív tag

Talán az óra már LTE-n beszinkronizált az accounttal. Onnan visszatölt majd.

--- Sent from mobile device ---

(#2662) uniman


uniman
újonc

Sziasztok! Láttam egy videót amin a csajszi az óráról vezérli a kamerát. Én nem találom sehol. Samsung A52s a készülék amivel használnám. Ezt nálunk nem lehet használni?

(#2663) anadroid válasza uniman (#2662) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem Note9-cel megy. Engedélyt kért a helyadatokhoz, megkapta, és működik.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2664) DjBlero válasza uniman (#2662) üzenetére


DjBlero
őstag

Note és S szérián gyárilag működik, többire app ot kell letölteni azt hiszem,

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#2665) Dodeszh válasza Shader (#2661) üzenetére


Dodeszh
tag

Sajnos nem. A telefonon az accountba belépve csak kedd délutánig látszanak adatok.

Nyilván erősen first world problem, de eddig minden adat megvan.

(#2666) Shader válasza Csocsesz75 (#2654) üzenetére


Shader
aktív tag

Van olyan óralap amelyik real time-ban mutatja a pulzust:
GS Weather 4. A fejlesztő nagyon jó lapokat készített Tizenre is. Most rakosgatja át WearOs-re is ezeket.
A felszín beállításaiban lehet beállítani a folyamatos mérést.
[kép]

--- Sent from mobile device ---

(#2667) Csocsesz75 válasza Shader (#2666) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Köszönöm, kipróbálom.

(#2668) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Messenger miert nem mukodik ugy mint a viber, hogy lehessen latni az osszes uzenetet, mindig csak a legutolso messenger uzenetet mutatja az ora

(#2669) synar válasza autotaxmo (#2668) üzenetére


synar
őstag

Mert a Facebook nem támogatja az órát. Például üzenetet sem tudsz kezdeményezni az óráról közvetlenül csak fogadni és arra válaszolni ezt a fajta hozzáállást én se nagyon értem.

[ Szerkesztve ]

(#2670) autotaxmo válasza synar (#2669) üzenetére


autotaxmo
őstag

Sajnos a vibernél sem tudsz uzenetet kezdemenyezni tudtommal de ott legalabb latod az elozo uzeneteket is vagy adott esetben a parbeszedet

(#2671) krisz12071 válasza undercover (#2647) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Nem volt száz felett a pulzusom.
Sajnos évek óta van pitvarfibrillációm,csak gyógyszerek mellett kevesebb egy évben.
Kardiológus látta a felvételt és egyenlőre nem is változtattunk a terápián.
Mellesleg pont Ő mondta,hogy vegyek egyet.

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#2672) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Mennyire igaz, sokan itt a forumon irkaljak, hogy lazan 2 napokat elmegy az orajuk, en nem tudom mit csinalnak, de hogy minimalis hasznalattal is max masfelnapot bir ki az fix!!
https://www.sammobile.com/opinion/galaxy-watch-4-is-great-and-all-but-battery-life-is-disappointing/

(#2673) Leonardo91 válasza autotaxmo (#2672) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Másfél napot se! Ha "normálisan" használod ahogy mondjuk egy Watch 3-mat akkor reggeltől délután 6-7 ra már kapcsol is ki...

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#2674) Smirty


Smirty
tag

Tegnap felkeltem 5:20 kor raktam fel az órát 100-on volt. Elindultam 3 órás útra, az órán mutatta a térképet. Érkezéskor 80%on volt. 11:30kor vissza, ismét térkép ment az órán, 15:00 körül értem haza és 50%on volt. Ment a 10 percenkénti pulzus 2,3 vérnyomást mértem, 1 EKG, bluetooth, wifi, minden bekapcsolva. Értesítések folyamatosan jóttek. 21:00 kor raktam töltőre, mert 25%-on volt. Az óra: galaxy watch 4 classic 42mm LTE. Egy hete használom és még így is tanul. Nekem jó így.

[ Szerkesztve ]

(#2675) autotaxmo válasza Smirty (#2674) üzenetére


autotaxmo
őstag

🤣🤣🤣 akkor Tied egy prototipus 1000mah akksival...

(#2676) autotaxmo válasza Leonardo91 (#2673) üzenetére


autotaxmo
őstag

Jogos, a masfel nap ugy hogy aod off, par ertesites max, de vannak itt olyanok akiknek prototipusaik vannak 2x nagyobb akksival mint a mienk.. 🤣 lasd fentebb irt forum tarsunkat

(#2677) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Jaa, es az ove nem is 46mm hanem a kisebb 🤣 szerintem ha en tenném azt az orat a csuklomra ugyanolyan hasznalattal mint o, tuti delutan mar sirna az ora a toltoert

(#2678) synar


synar
őstag

Nálam reggeltől reggelig 10%-ig merül, de kénytelen vagyok este rátenni a töltőre, mert különben a reggeli 1,5 órás készülődés alatt is csak kb.90%-ra tölt fel 25W-os fejjel, legalább töltene gyorsabban. Ez a része nagy csalódás. Az meg, hogy beáll két hét alatt szerintem csalóka, mivel az elején, mikor még új egy eszköz sokkal nagyobb fogyasztásnak van kitéve, mindent ki kell próbálni, telepíteni, tesztelgetjük, agyon nyomkodjuk, majd idővel elhagyjuk, lekapcsoljuk amire nincs szükségünk, stb. és a fokozott igénybevétel így jelentősen lecsökken, vele a fogyasztás is és beáll egy tartósan alacsonyabb szintre.

(#2679) ctibor válasza synar (#2678) üzenetére


ctibor
senior tag

Nekem éjszaka kb. 20 százalékot merül, mert rajtam van, monitorozza az alvást. Így egy napot bír ki úgy, hogy kb. 20-30 százalék között marad az újabb töltésig.

Ebbe belefér a 10 percenkénti pulzus, napi 1 vérnyomás mérés és egy rövidebb (max. 1 órás) edzés, ami most leginkább séta, korábban bicikli vagy séta. De tegnap pl. úgy adódott, hogy egy rövidebb és egy hosszabb, 15 perces telefont is az órán kellett lebonyolítanom, és estére már látszott hogy nem fogja bírni reggelig, tehát aznap kétszer töltöttem...

Ez van. Lehet, hogy a nagyobb akkus, 46 mm-est kellett volna vegyem, de most már nem filózok ezen. Már megszoktam, hogy az esti tv nézés / olvasás közben leveszem, töltöm.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#2680) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok,

A watch 4 44mm Bluetooth-os tudja a 2 napot üzzemidőben? Az active 2 44mm-es nekem 3 napot megy alapból, gps futással 1.5 napot.

Sokat olvastam az üzemmidőről, de 1.5 nap jó ha kijönne. AOD nem, 10 percenként pulzus elég.

(#2681) synar válasza S@c@ (#2680) üzenetére


synar
őstag

Úgy számolj, hogy amit írtál az Inkább egy nap mint másfél, akkor nem ér kellemetlen meglepetés.

(#2682) S@c@ válasza synar (#2681) üzenetére


S@c@
őstag

1 nap? Az elég sovány...akkor még aludni sem lehet benne....zuhanyzás alatt meg megy bele akkor kb 20%. :Y

(#2683) ollie válasza S@c@ (#2680) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem bő 2 napot tud.

***

(#2684) S@c@ válasza ollie (#2683) üzenetére


S@c@
őstag

Milyen funkciokkal,felhasznalassal? Active 2 utan eredmenyek, tapasztalatok?

(#2685) ollie válasza S@c@ (#2684) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kb ugyanúgy használom, mint az Active2-t, használtam, utóbbi szűk 3 napot bírt úgy ,hogy nem volt rajtam éjszaka, ez meg bő 2 napot, de lehet hogy itt is beleférne szűk 3 nap.
A pulzusmérés 10 percenkéntire van állítva, egyébként meg nincs semmi letiltva, de gyári számlapot használok, mert 3rd party számlapok hajlamosak nagyon meríteni.

***

(#2686) S@c@ válasza ollie (#2685) üzenetére


S@c@
őstag

A 2 nap alvással együtt értendő? Mert akkor az elég jó!

(#2687) autotaxmo válasza ollie (#2685) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nalam kb 30 orat bir max, reggel leveszem a toltorol ugy 7 korul, napkozben par ertesites jon, aod off, pulzus folyamatos, napi 1x 1 oras seta monitorozva kb. Gyari szamlap, semmi mokolas. Ejszaka pedig alvas monitorozas do not disturb funkcioval de horkolas off.

(#2688) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Ejszaka kb 15-20% merul az akksi, ezen jo lenne faragniuk szoftveresen. Ja amugy galaxy watch 4 44mm lte verzio de csak a bluetooth van bekapcsolva meg nfc.

(#2689) ollie válasza autotaxmo (#2687) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk érdeked, mert reggel hétkor vettem le a töltőről, és most van 84%-on az akku, szóval nálam kifejezetten jó. Éjszaka, ha nincs rajtam, akkor kb 7-10%-ot merül, ha rajtam van akkor 15-20%-ot.

***

(#2690) atomka78


atomka78
tag

Nekem 46mm es van és kétnapot bír ki. Nyugalmi 10percenként pulzus alvásnál véroxigén és horkolás mérés,nem rögzíti hanggal. Minden értesítést megkapok amit a telefonra is. Használom közben. Napi 15000lépést is megyek vele, emelésre bakapcsol a kijelző. Még napi egyet fizetni is szoktam vele. Így kibír 2 napot. Este veszem le töltöröl mielőtt lefekszem és két nap múlva este teszem vissza, hogy mire lefekszem fel legyen töltve.

(#2691) Szpisti


Szpisti
addikt

Nekem pont 2 napot megy el. Este töltöm, elalvás előtt felveszem, folyamatos pulzus, folyamatos stressz, egy-két vérnyomás mérés, éjjel teljes alvásmonitorozás, horkolásfigyeléssel együtt, AOD kikapcsolva, karmozdulatos bekapcsolás off, csak gombra, edzés nulla, az automatikus edzésérzékelés is off, napi 50-60 értesítés, de csak max 10-re válaszolás, telefonálás nulla, folyamatos bt kapcsolat a telefonnal, zenehallgatás nulla.

(#2692) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Kedvenc német Watch 4-es youtuberünktől most lett tele a bigyulám: REAL WhatsApp is HERE (Galaxy Watch 4) [link] .
Miről szól a film? Arról, hogy adb-n keresztül sideload-olja a apk-t. És működik. Csak az UI nincs órára optimalizálva (nahát). Maga az ötlet nem rossz, de az mondani huhú itt a WhatsApp Watch 4-re az böszme finoman szólva félrevezetés.

Ezen felbuzdulva feltettem az órára a Messenger Lite-ot (mert kisebb étkű). [link] Mit ad Isten, a megfelelő architektúrára lehúzva, megeszi. Ketyeg, kattog, teszi a dolgát. Viszont az UI annyira nem órára szabott, hogy chatre válaszolni nem tudsz, mert a kép, hang, stb. ikonsor elfedi a szöveges ablakot. Viszont múltat nézni jó, hang hívásra jó lehet... Nekem annyira nem igény, úgyhogy azért töröltem.
De ha más jobban játszik vele és hasznát leli, hát, úgy látszik android buhera megy: sideload arm-v7a-s apk-kat benyeli az óra :)
Az, hogy üzemidőt hogyan befolyásolja.... tippeim vannak. De bátrak-é a szerencse!

(#2693) autotaxmo válasza ollie (#2689) üzenetére


autotaxmo
őstag

Akkor nalam van vmi bibi, nalam a rekord 34-35 ora volt eddig es alig hasznaltam

(#2694) ollie válasza autotaxmo (#2693) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem most 74%-on van, bár tény, hogy 3 órával ezelőtt levettem a csuklómról.

***

(#2695) autotaxmo válasza ollie (#2694) üzenetére


autotaxmo
őstag

Hihetetlen, nekem este 10 korul mar 40-50% kozott van

(#2696) autotaxmo válasza ollie (#2685) üzenetére


autotaxmo
őstag

Aod off? csukloemelesre bekapcsolt kijelzo is off? Nalad is megy az nfc es bluetooth folyamatosan?

(#2697) ollie válasza autotaxmo (#2696) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs AoD, de csukló emelésre bekapcsol, meg elég sok értesítésem is van naponta, azt is mind jelzi.

***

(#2698) workin


workin
senior tag

Tegnap 14:00kor töltöttem.
44mm lte

Vodafone kártya folyamatosan aktív, nfc ki, aod nem kell, ha mozdítom a csuklóm, mutatja az időt, az elég.
Tegnap 1 óra edzés, erről ment a YouTube music , éjszaka most nem viseltem igy jelenleg 52% - on áll.

(#2699) anadroid válasza workin (#2698) üzenetére


anadroid
senior tag

A YT Music nálam fizetősre akar kényszeríteni úgy, hogy egyáltalán nem engedi használni. Te fizetősen használod, illetve megy-e valakinek az ingyenes?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2700) workin válasza anadroid (#2699) üzenetére


workin
senior tag

Szia
Igen, van YouTube prémium, gyerekek ha mesét néznek, jó ha nem jönnek elő nem oda illő reklámok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.