Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Jason19 válasza a510 (#26400) üzenetére


Jason19
senior tag

Az hogy sikerült?.. Most sajnos nem tudok rootolt stockra visszamenni és kiszedni, de egy XXLPY-s boot.bin-t tudok csak adni, az is stock... csak nem egészen az ami LQE-hez jár..
Egyébként az első amit megnéznek az a vízjelző, tehát tök mindegy mivel adod oda, én poénból rádobnék egy CM-et ( :DDD )

Egyébként ha nem a kijelzőt kell cserélni akkor annyira nem lehet drága (bár így sem olcsó az biztos), mivel egybe van az üveggel az szokott rohadt sokba kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#26402) a510 válasza Jason19 (#26401) üzenetére


a510
aktív tag

Egyszerűen csak benne maradt a fürdőgatyám zsebében. Mikor észrevettem, még működött, aztán egy fél óra múlva bazi meleg lett. Aztán vártam míg kiszárad. Azért köszi de azt nem merem rátenni, nem tudom mit okoz. Ha nem lesz az sem baj.

Van egy panel, amin a SIM és az SD foglalat van, na azon van egy csúnya rész, kicsit, mintha megégett volna...

[ Szerkesztve ]

(#26403) Gwom válasza a510 (#26402) üzenetére


Gwom
tag

Nem csak a panellel lesz gondod. Beázás esetén később is jelentkezhetnek problémák. Gyorsan szedj le minden adatot róla. Aztán szerintem menj szervizbe. A SIM és SD foglalat például rögtön kuka. :(

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26404) #33253120 válasza a510 (#26400) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ügyes voltál. Hogy akarod felrakni a gyárit, ha nincs usb?

(#26405) Jason19 válasza #33253120 (#26404) üzenetére


Jason19
senior tag

CWM-ből. Egyébként úgy is megoldható, ha valaki feltelepít egy stock 4.1-et, átugrik minden beállítást, csinál cwm backupot és elküldi neki. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#26406) #33253120 válasza Jason19 (#26405) üzenetére


#33253120
törölt tag

Annak nyoma marad, vagy nem?

(#26407) a510


a510
aktív tag

@Gwom: szerencsére mindet sikerült leszedni a belső memóriáról (bár csak egy TimeLapse-os videó volt fontos)
@T_chris: igazad van, nincs root, nem tudom dd-vel, de mindegy már asszem, szeintem ez bárkivel megtörténhet
Irány a szerviz, majd írok, mi lett (tanulságképpen).
Köszi

(#26408) #33253120 válasza a510 (#26407) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az a panel nem szép. :Y
Nekem a spicám ázott el pár hete. megúsztam azzal, hogy azonnal kikaptam az akkut, beleraktam egy zokniba, és úgy egy fél kiló rizsbe. Az kikapta a bent maradt párát néhány nap alatt. Egy akkut kell bele venni, és megúsztam.

[ Szerkesztve ]

(#26409) a510 válasza #33253120 (#26408) üzenetére


a510
aktív tag

Az a csoda, hogy egyáltalán a telefon és az SD is működik (az is ezen a panelen van). Most olyan, mint amit régen lehetett kapni (MediaMarkban is), valami galaxy volt, de nem volt benne GSM modul, csak androidni lehetett vele :K

btw: az aláírásod nagy igazság

[ Szerkesztve ]

(#26410) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Miért nem tanuljuk meg,hogy a telefont nem szabad fürdetni :)?

(#26411) a510 válasza Csabi1984 (#26410) üzenetére


a510
aktív tag

Tudjuk mi azt, csak nem mindig sikerül megtartani. A következő egy S4 Active lesz :K (majd 1,5 év múlva...)

(#26412) Gedeon31 válasza a510 (#26411) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az bírni fogja a vizet :U

(#26413) Csabi1984 válasza a510 (#26411) üzenetére


Csabi1984
addikt

okés :) Majd kérünk fotót :)))))

(#26414) Acef válasza a510 (#26411) üzenetére


Acef
addikt

Szerintem keresd nggabit.

[ Szerkesztve ]

(#26415) notmiami


notmiami
tag

Csak megerősítést kérek, ha CM-ről vissza szeretnék állni Stock ROM-ra, akkor elég csak arra egy wipe data factory reset után Odinnal feltenni a Firmware-t, vagy valahol azt láttam használni kell a Nandroid-ot? (amit nem tudom hogyan kell)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26416) a510 válasza Acef (#26414) üzenetére


a510
aktív tag

Ha a stock kernelre gondoltál, akkor arról lemondtam, nincs sok értelme, de azért köszi! (vagy S4 active-ja van? :D )

(#26417) Jason19 válasza notmiami (#26415) üzenetére


Jason19
senior tag

Elég a factory, esetleg system format.

A nandroid az backup, de ilyenre neked nem lesz szükséged.

a510: Gyönyörű. Azt a lapot szerintem egy az egyben cserélni kell, de a többi része a telefonnak lehet, hogy hibátlan ettől függetlenül. Csoda hogy elindul..

[ Szerkesztve ]

(#26418) Gwom válasza a510 (#26407) üzenetére


Gwom
tag

Sejtettem, ezt a panelt biztos kicserélik. Gondolom van rá hardveres garancia, így megúszod a dolgot.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26419) Gwom válasza a510 (#26411) üzenetére


Gwom
tag

a510: Szerintem inkább egy év múlva cseréld le, akkorra már egészséges árban lesz (és elvileg jobb is, mint az S4).
Acef: Nggabi foglalkozik ilyesmivel is? :Y

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26420) a510 válasza Gwom (#26418) üzenetére


a510
aktív tag

Elázott a vizet jelző matrica is, szerintem esélytelen a garancia :(

(#26421) Acef válasza a510 (#26416) üzenetére


Acef
addikt

A javíttatásra gondoltam.

Sztem. megéri.

Gwom: :) nevében a magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#26422) Gwom válasza a510 (#26420) üzenetére


Gwom
tag

Nem igazán értem, mi az a "vízjelző matrica". :F

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26423) Jason19 válasza Gwom (#26422) üzenetére


Jason19
senior tag

Ha víz jut a készülékbe, akkor a matrica elszíneződik.

(#26424) Gwom válasza Jason19 (#26423) üzenetére


Gwom
tag

Ez pontosan hol található? És ha elszíneződik miért ugrik a garancia?

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26425) Gwom válasza Jason19 (#26423) üzenetére


Gwom
tag

Elvileg beázás esetén is áll a garancia. Vagy tévedek? :F

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26426) Stauffenberg válasza Gwom (#26424) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az indikátort pontosan azért építi be a gyártó, hogy kimutatható legyen, hogy a hibás működést beázás okozza. Ugyebár erre nem terjed ki a garancia, így javítani sem fogják ha így kerül a szervizbe a készülék, persze önköltségen kérheted a javítást, már ha lehetséges és van értelme (általában nincs, mert kerülne annyiba vagy többe, mint az új készülék.

"Elvileg beázás esetén is áll a garancia. Vagy tévedek?"

Nos akkor egy kis gyorstalpaló: A garancia fogalom eleve azt jelenti, hogy a gyártó garantálja a termék helyes működését az ahhoz előírt üzemeltetési feltételek mellett. Egyszerűbben megfogalmazva a gyártó ígéretet tesz rá, hogy a terméke működik. Pont. Ha ez mégsem valósul meg, akkor a meghatározott feltételek szerint javít, cserél vagy visszatéríti a pénzed. Tehát garancia mellett vállalt javításra CSAK akkor van esélyed (bármely cég, bármely terméke esetében) ha a hiba a termékben keletkezik (vagy már a gyártásnál ott van) és nem külső hatásra romlik el. Ez érthető is, hiszen miért kéne a gyártónak vállalnia, hogy vízbe ejtés esetén is garantálja a működést...

[ Szerkesztve ]

(#26427) a510 válasza Acef (#26414) üzenetére


a510
aktív tag

Köszi, megtörtént. :R

(#26429) flash- válasza dsteve1 (#26399) üzenetére


flash-
veterán

ebayről nekem az a tapasztalatom hogy mindig olyantól rendeltem akinek 96-99% os a rátája,és eddig semmivel nem is volt probléma

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26431) eastsider


eastsider
nagyúr

srácok én váltottam galaxy nexusra.
elég szmúsz ez a 4.3 ;]
eladó az sgsa-m 39k-ért :)

(#26432) flash- válasza eastsider (#26431) üzenetére


flash-
veterán

ha váltottál akkor örülj magadnak,akkor kár itt offolnod a továbbiakban ja és ne itt áruld a telefont..megvan arra a topic

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26433) eastsider válasza flash- (#26432) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem itt árulom, csak megemlítettem, elég egyértelmű, hogy nem olyanoknak kell eladni, akiknek már van
flame off :)

(#26434) Jason19 válasza eastsider (#26431) üzenetére


Jason19
senior tag

:)

(#26435) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Kevesebb mint másfél hónapja használom a független Advance-emet és eddig jók a tapasztalataim.
Kapott egy Nillkin tokot és egy class10-es samsung 32GB-os kártyát. Most hétvégén Kies-el frissítettem 2.3.6-ról 4.1.2-re.
Ezt a memória dolgot nem értem. Miért lát többet? És mi eszik a 625MB-ból 530-at alapból 0 futó alkalmazás esetén? Érdemes ezzel foglalkozni vagy egyszerűen hagyjam?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#26436) Stauffenberg válasza rup1u5 (#26435) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A 2.3.6. látott túl kevés RAM-ot, így nem lett több, csak a 4.1.2. ki tudja használni a teljes rendelkezésre álló mennyiséget. Vedd "hibajavításnak". :)

Az alapból lefoglalt RAM miatt ne aggódj, mert ez a rendszer gyorsaságát segíti, hogy bizonyos folyamatokat vagy alkalmanként alkalmazásokat készenlétben tart. Ha kell másnak a hely, akkor azonnal felszabadítja.

Arról beszámolhatnál, hogy a KIES frissítés után tapasztalsz-e lassulásokat, fagyásokat. A topikban ezt soha nem ajánljuk, helyette az ODIN-t és a factory reset-et (illetve a belső tárhely törlését is).

(#26437) palee69 válasza rup1u5 (#26435) üzenetére


palee69
senior tag

Szia!
Azt megkérdezhetem milyen Nillkin tokot vettél és hol,és a hangerő és power gombokat lehet rendesen használni vele?
Esetleg lenne róla képed?
Előre is köszi :)

(#26438) rup1u5 válasza Stauffenberg (#26436) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Egyelőre nem tapasztaltam lassulást vagy fagyást az elmúlt két napban mióta fönt van. Inkább gyorsabbnak tűnik.
2.3.6-al viszont volt belassulás hívás után és olyan is hogy egyszerűen eldobta a térerőt és csak egy ki/be kapcsolás után talált ismét magára. Mindezt budapesten a 7. kerület szívében ahol nincs gond a lefedettséggel.
Teljesen alap user vagyok. Ezért is tetszett hogy a Kies autómatikusan megcsinált mindent.

palee69:
Ebay-en vettem ettől az eladótól.
A gombokat tökéletesen elérem.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#26439) Gwom válasza Stauffenberg (#26426) üzenetére


Gwom
tag

Stauffenberg: Oh, így már értem. :)) Köszi a kifejtett választ!
Reman: Neked nem az XXLK2 kell, hanem az XXLQE. Na jó, ha nem sikerült még mindig a dolog, akkor írj privátban (túl sok az OFF).

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26440) palee69 válasza rup1u5 (#26438) üzenetére


palee69
senior tag

Köszönöm :R

(#26441) eastsider válasza palee69 (#26437) üzenetére


eastsider
nagyúr

teljesen jók a gombok, nekem is ilyen van hozzá. nagyon jó anyaga van, nem ilyen gumírozott (pedig olyan jó a fogása), nekem jópár hónap alatt semmit nem kopott

(#26442) takacstomik válasza Gwom (#26424) üzenetére


takacstomik
csendes tag

Pl az akkun az érintkezők mellett. A telefonban nem tudom hol.

Más. A tok mitől véd?

Mindig buh (z) eráljátok a telefonotokat. Ilyen rom olyan mod. Aztán csodálkoztok ha nem megy meg fagy - Takács Tomi

(#26443) Gwom válasza takacstomik (#26442) üzenetére


Gwom
tag

Pl.: ha leesik nem kopik a keret. De védi valamilyen szinten a kijelzőt is. :K

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26444) eastsider válasza takacstomik (#26442) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem már esett le arccal a telefon párszor, a tok pereme megfogta, csúszott a hátulján (nem betonon azért), az ellen véd. mi ellen nem véd? atomtámadás, ill ha a tetejére, aljára esik az ellen se véd

(#26445) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Hallgat közületek valaki metálzenét nem gyári fülessel? Mire képes a telefon?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#26446) Gwom válasza Bjørgersson (#26445) üzenetére


Gwom
tag

Én hallgatok. Jól szól, viszont a hangzás elég fapados. Ha letöltesz egy jó zenelejátszót (pl.: Poweramp, fizetős, de megéri megvenni), és beállítasz egy neked tetsző hangzást, úgy tökéletes lesz! :K

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26447) Bjørgersson válasza Gwom (#26446) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm a gyors választ. Azt gondoltam volna, hogy ha már equalizert is pakoltak bele, akkor csak szól valahogy.. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#26448) Gwom válasza Bjørgersson (#26447) üzenetére


Gwom
tag

Hát igen, a gyári EQ nem sokat javít. :(

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26449) Bjørgersson válasza Gwom (#26448) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na mindegy, nem ezen fog múlni, hogy más telefont válasszak. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#26450) Gwom válasza Bjørgersson (#26449) üzenetére


Gwom
tag

Bölcs döntés! :K

Gwom - Gyermekkorom neve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.