Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) Piloss válasza Jason19 (#26100) üzenetére


Piloss
senior tag

Hát így sosem lesz egy normális CM-ünk, mire az előzővel célegyenesben lenének addigra jön egy újabb és kezdődik előröl :DDD

Amúgy jól olvasom hogy diego nem kapta meg a RD státuszt?
Gondolom ez nem érint túl pozitívan minket

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#26102) polomaa


polomaa
aktív tag

Üdvözöllek benneteket.
Barátom most vett a telenornál egy ilyen telefont,4.1.2 JB van rajta.Maradna a gyári romnál,de egy root azért nagyon nem ártana a telóra.Keresőbe sajnos nem találtam JB root-ot ezért kérném a segítségeteket,hogy mi a legegyszerűbb módja rootolásnak,mindegy hogy recoveryből vagy odinnal.Esetleg ha egy linket is tudnátok dobni azt is megköszönném.Egyébként ebbe az árkategóriába szerintem messze az egyik legjobb telefonnak tűnik az advance.

(#26100) Jason19 Egy jól működő ubuntu nagy húzás lenne,nem kevesen használnálk azzal a telót.

[ Szerkesztve ]

(#26103) Jason19 válasza Piloss (#26101) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem érint negatívan, azon kívül hogy el van keseredve mert nem kapott meg egy fórum titulust... Előnye annyi lenne, hogy használhatná az xda build szerverét, de mivel van már jenkinsük nem értem mi kínjuk van. (jenkins is ugyanaz kb...)

Meg vicces, ilyet írnak, hogy majd ha találnak egy megoldást a problémákra (wifi tether, ui hullámzás, stb) akkor majd kijavítják. De nem is keresnek megoldást, csak várják hogy szájukba repüljön a sült galamb..

Polomaa:Persze, nagy húzás lenne, de még egy androidot se tudnak megcsinálni, nemhogy ubuntu :DDD

Root: Felteszed sd kártyára a root.zipet és stock recoveryből flasheled. [link]

[ Szerkesztve ]

(#26104) flash- válasza demars (#26098) üzenetére


flash-
veterán

a gyári appban pedig van 3x optikai zoom :D

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26105) demars válasza flash- (#26104) üzenetére


demars
addikt

Igen... ki is pròbàltam. Csak mintha azt olvastam volna mèg az elejèn h nincs kamera zoom ìgy nem is pròbàltam. Most kellemes meglepetès èrt... :-D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#26106) Piloss válasza Jason19 (#26103) üzenetére


Piloss
senior tag

Problémamegoldás lvl0

De akkor nincs gáz (mármint nincs nagyobb mint eddig)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#26107) lakkusjj válasza flash- (#26104) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

igen... optikai zoom :D

(#26108) demars válasza flash- (#26073) üzenetére


demars
addikt

Hi!

A GPS-es beállítást már néztem korábban is, de nem tudom mi értelme van, illetve mit kell tenni, amikor az NTP kiszolgáló adatait kell ellenőrizni... gyakorlatilag a leírt sorokban benne van az ami nekünk kell nem?

lakkusjj: igen optikai zoom... ;]

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#26109) Stauffenberg válasza palee69 (#26079) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hozzá kell tenni (kevésbé hozzáértő felhasználók kedvéért), hogy a legtöbb zenelejátszó alkalmazás képes csengőhangnak beállítani zenefájlokat.

Mondjuk nem értem, hogy az Android miért nem tudja még mindig azt, hogy a csengőhang lista végén lenne egy "További hangok" (vagy ilyesmi) gomb, amire kilistázná az eszközön lévő összes zenét vagy direkt csengőhangnak felmásolt hangfájlt. Van nem egy olyan custom ROM amiben így is működhet... nem értem ezt gyárilag miért nem lehet megoldani már 2008 óta.

Valamikor 2005 körül vettem egy SonyEricsson Walkman mobilt (az első telefonom volt ami már tudott MP3-mat lejátszani) és abban a csengőhangok között rögtön listázta az összes MP3 állományt is. Persze néha elég hosszú volt a lista... de hát könyörgöm, kit érdekel, legalább nem kellett hozzá mókolni meg utánafórumozni.

(#26110) kali válasza Stauffenberg (#26109) üzenetére


kali
legenda

sok android tudja ezt, gyárilag is!

1

2

3

nincs itthon a párom, ezért az s advance telefonján csak este tudom megnézni, de ott is illene ilyesminek lenni.

[ Szerkesztve ]

(#26113) Apunk válasza Jason19 (#26100) üzenetére


Apunk
tag

Ez sztem kétféleképpen végződhet. Vagy minden egyszerre lesz kész vagy, minden félbe, negyedbe marad és semmi sem lesz kész :D

Sony Xperia Z2

(#26124) Carline válasza flash- (#26073) üzenetére


Carline
őstag

GPS: Azt azért meg sem említi a cikk, hogy a jogosultság kiosztást és az /system/etc-be másolást csak rootolt telón lehet megcsinálni.
Ezért inkább csinálok egy CWM telepítős updatet és azt berakom a blogba.

Háttér: Play-es programot nem fogok ajánlani arra a problémára. Bárki pár perces play böngészéssel találhat ilyen jellegű progit. Ennyire nem kell fogni a user kezét. SZVSZ

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#26125) DeniBoy válasza Carline (#26124) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Várjuk :R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#26126) Carline


Carline
őstag

A blogomba beleraktam a 'GPS tweak'-et, melyet a JB-vel kapcsolatos dolgok végén találtok.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#26128) Carline


Carline
őstag

Azért durva, hogy a lányom 19e Ft-os Concorde One tabletja megkapta a 4.2.2 rendszert.
A 4.1.1-et használhatatlannak éreztem rajta, mert akadt az 512MB RAM-on a 4.2.2 pedig egész használható lett.
Le a kalappal a gyártó előtt, hogy a noname termékre kiad egy új rendszert, szemben a samuval aki szarik a nagyérdeműre.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#26130) palee69 válasza Carline (#26128) üzenetére


palee69
senior tag

A Wayteq Xtab 70 Dci tabletemen(amíg meg volt)már áprilisban az volt.
A Samsung meg...

(#26131) SLC09


SLC09
tag

Sziasztok!
Ha szeretnék főzött romot telepíteni a telefonomra akkor el fog veszni a CoCore 5 kernel vagy az teljesen más tészta? És ti melyik romot ajánljátok egy CoCore kombóval?
Köszönöm a segítséget, Dani!

(#26133) Nerd válasza Jason19 (#26103) üzenetére


Nerd
aktív tag

>De nem is keresnek megoldást, csak várják hogy szájukba repüljön a sült galamb..

Nem akarlak bantani, de szerintem mi tesszuk ezt, akik nem fejlesztenek.... Ok is emberek, van aki dolgozik, van aki siman egyetemi diak es bocs mar, hogy nyaron nem fognak jobban dolgozni. Egyebkent 4.3-ra atteres szernintem nem akkora dolog a 4.2-hoz kepest, valoszinuleg lenyegesen nem valtozott a rendszer. A flickeringre van fent commit megint, csak meg nem csinaltak buildet, valoszinuleg az OMX zip nem tartalmazza ezt. En addig nem bantom ezeket a sracokat, ameddig nem segitek nekik. Oliver elott meg le a kalappal, azert szep dolog, hogy ennyi idosen o oldotta meg az OMX hibat...

(#26134) CsuBaKamBra válasza SLC09 (#26131) üzenetére


CsuBaKamBra
tag

El. de tartalmaznak a főzött romok is costom kernelt.
Én most pl ezt használom 2 hete kb.

Kicsit kitakarítottam és ráraktam az apollo zenellejátszót

[ Szerkesztve ]

(#26137) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Uraim! Akkor itt és most legyetek szívesek befejezni az offolást, személyeskedést, egymás csesztetését, mert nem lesz jó vége. Mindenki maradjon a topic témájánál! Köszönöm.

(#26138) palee69 válasza CoolMan (#26137) üzenetére


palee69
senior tag

Én is köszönöm.

(#26139) Gwom válasza CoolMan (#26137) üzenetére


Gwom
tag

Ez nem feltétlenül off. Egymás problémáin segítünk, megbeszéljük tapasztalatainkat, ami a témával kapcsolatos. Ami a személyeskedést illeti, egyet értek.

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26140) palee69


palee69
senior tag

Ha esetleg megbántottam volna valakit attól bocsánatot kérek,de nem gondoltam,hogy egy ártatlan kérdéssel ekkora galibát okozok. :)

(#26141) fradimil3


fradimil3
tag

Sziasztok!

Ti akik már hosszabb ideje használjátok a telefont mennyire látjátok jó döntésnek a megvételét?
Mi az előnye, hátránya a telefonnak?

(#26142) Gwom válasza fradimil3 (#26141) üzenetére


Gwom
tag

Ebben az árkategóriában ez a legjobb készülék. :K Ha van esetleg egy kicsit több pénzed, már 80 ezerért kapsz már Galaxy S 3-at. Nem tudom mi számít nálad előnynek, ezért mondom a hátrányait: szoftveres szempontból lassan elavul; előfordul, hogy kifagy, megröccen (gyári vissza segíthet).

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26143) Jason19 válasza fradimil3 (#26141) üzenetére


Jason19
senior tag

Én összességében jó döntésnek látom, ilyen árkategóriában messze ez volt a legjobb vétel. (40k körül vettem tavaly december elején)

(#26144) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

root, cocore meg ilyenek után a visszaállítást a repartos gb jelenti?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#26145) fradimil3 válasza Gwom (#26142) üzenetére


fradimil3
tag

Értem, ha most nézegetnétek telefont akkor is ez lenne a legjobb választás ?

(#26146) Acef válasza Titmouse09 (#26144) üzenetére


Acef
addikt

Nem.
Elegendő egy gyári vissza sd formazassal, utáta odin-JB, majd ismét gyári vissza.
Ezzel OK.

(persze a 100% az repartos GB, ez attól függ, hogy mi a célod)

fradimil3: Én most is megvenném, csak kell neki a cocore kernel, és egy takarított JB.
A fentiekkel könnyedén felveszi a versenyt a "papíron" komolyabbakkal is.

[ Szerkesztve ]

(#26147) Acef válasza Acef (#26146) üzenetére


Acef
addikt

fradimil3 lejárt az idő ..
Jav.: A fentiekkel kiegészítve kiválóan ...
Nálam nincs fagyás és lagg, kiválóan működik.
Akár GPS navinak is OK, 3-5 másodperc alatt megtalálja a pozíciót.

[ Szerkesztve ]

(#26148) Titmouse09 válasza Acef (#26146) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

felpörgetni a rendszert.. :) főleg kamera befagyása zavar.
kernelt cserélnék, esetleg fmodot felraknám. (t-s jbre mehet fmod?) elküldenéd az fmodokat tartalmazó mappa linkjét?
illetve rootnak mi hasznát venném? az is visszaállítható azzal amit az előbb írtál?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#26149) SLC09


SLC09
tag

Továbbra is küszködöm a JB-vel. GB-vel tökéletesen fut minden... Frissítettem több féle képpen is JB-re, de lassú, szaggat, laggoló videók, még néha a zene is. Megálló, fagyó kép, majd elég hosszú észheztérési idő.
Akkor is befagy ha egy fényképre zoomolgatok és nézelődöm. Próbáltam CoCore5-tel is, nem segített. DE nem adom én fel olyan könnyen :))
Próbálok egy custom romot is ami mindenféle agyon buherált laggmentességet ígér, hátha...

(#26150) Acef válasza Titmouse09 (#26148) üzenetére


Acef
addikt

A fagyások miatt a 100% megoldás: repartos GB - ODIN/JB - Cocore+ROOT - esetleg az Fmod130510.., ez mehet az LQE (T, Telenor, független) JB-re.
ROOT a tel működését a Cocore-vel tovább finomító NoFrills-hez kell, 26146-ban írttal eltüntethető.

További infó a 21999 hsz-ben. Figyelj a műveletek közötti:dalvik-cache-gyári vissza sd formazásra!
Fmod-hoz küldj gmail címet, megosztom a mappát. Több verzió, leírás a 21999-ben.

SLC09

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.