Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) Lt.zole


Lt.zole
tag

Ha most CoCore kernel van fent CWM-el, és valamiért vissza kéne raknom a gyári kernelt akkor elég update zip from SD -vel visszaraknom, nem kell Odin igaz?

(#25602) Acef válasza Lt.zole (#25601) üzenetére


Acef
addikt

:(
Carline logout blogjában a leírás. /odinnal a gyári kernel/

(#25603) Csabi1984


Csabi1984
addikt

sziasztok ez a gmail kontra szinkronizáció hogy működik? Ha be van kapcsolva akkor ha beírok a teloba egy számot következő szinkronnál a gmai címtárba is bekerül? Melyik a jobb ha gmailen vannak a számok vagy ha telóba?

(#25604) kali válasza Csabi1984 (#25603) üzenetére


kali
legenda

amennyiben automatikus szinkronizáció van beállítva, úgy igen.
a gmail címtárból lementi a telefonra, de ezt nyilván látod is, hiszen nem kell mindig net hozzá, hogy megnézd, még akkor sem, ha csak a gmail címtárat állítod be megjelenítősre.
a gmail címtár a biztos, onnan mindig leszinkronizálható, de ha csak a telefonon van meg, és az behal, akkor oda minden.

(#25605) Csabi1984 válasza kali (#25604) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor megadtad a választ a legjobb mentőöv a gmail címtár és azt is megkaptam,hogy nem kell hozzá állandóan netes kapcsolat,hogy elérjem a neveket :) Gondolom fordítva is igaz ha valamit beírok a gmail címtárba a telefonon is megjelenik frissítéskor. Gmailesnél sincs név hosszúság korlátozás?

(#25606) kali válasza Csabi1984 (#25605) üzenetére


kali
legenda

igen, visszafelé is megtörténik a szinkronizáció.
én még nem bírtam olyan hosszú nevet beírni, hogy probléma lett volna.

(#25607) cc_rider


cc_rider
csendes tag

Üdvözletem!

Volna egy kérdésem böngészővel kapcsolatban.

Opera Mini vagy Opera mobil?
Nagyjából utánajártam a különbségeknek, ha jól értem a Mini kevesebb adatot fogyaszt, de puritánabb is és lasúbb.
Namost akkor kérdeném, ha a Mobile-on bekapcsolom a Rally módot, akkor az is annyit eszik mint a Mini és marad ugyan olyan gyors?

Meg a Minin ha rámegyek az ujammal egy webcímre, linkre akkor azon a lapon nyitja meg, a Mobile meg mindig új ablakot nyit meg, azt át lehet állítani valahol?

Köszi!

(#25608) esezmiez


esezmiez
tag

Sziasztok
Nekem is s advance készülékem van, még GB-vel vásároltam. KIES-sel raktam fel a JB-t, utána rootoltam, majd kernelt szerettem volna cserélni. Külső SD-re másoltam a CWM recoveryt és cocore kernelt.
A CWM fel is ment, ám amikor a kernelt szerettem volna telepíteni a recovery menüjében nem látszottak a zip fájlok csak a secureandroid mappa. Újraindítás után már a sima recovery sem mutatja az sd kártya tartalmát, pedig a fájlkezelő szerint is, és a pc szerint is rajta vannak.
Azóta már újraraktam a JB-t de semmi változás.
Kérlek titeket, ha van valami ötletetek, segítsetek. Köszönöm.

(#25609) Csabi1984 válasza kali (#25606) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :) Én egyet szeretnék használni,de ha rámegyek a Sim számokra is akkor minden duplán van :D
Csak 1 et akarok de az jó legyen. Gmailnél is lehet képet rakni a számhoz?

(#25610) kali válasza Csabi1984 (#25609) üzenetére


kali
legenda

igen.

(#25611) Acef válasza esezmiez (#25608) üzenetére


Acef
addikt

Többnyire hibás ext. sd okozza, vagy hibás utasítás/parancs.

21999 hsz/infóban megtalálod a leírást, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#25612) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Ezt megeszi a teló 16 GB MICRO SD SANDISK ULTRA CL10?

(#25613) Acef válasza sittes79 (#25612) üzenetére


Acef
addikt

32-ig OK.

(#25614) Valken


Valken
tag

Adott a Play-ről letölthető Facebook alkalmazás, ami nálam elég furcsán működik. Illetve JB és kernelfüggően jó vagy sem.
Alapból úgy néz ki, hogy ha feltelepítem a 4.1.2 + CoCore 6.8 páros alá, akkor nem kapok értesítéseket és más sem lát online-nak (vagy legalabbis mobilról elérhetőnek) a chaten, külön fel kell telepítenem a Facebook Messengert, de ez maximum a chaten segít, az értesítéseket így sem kapom meg. Ellenben CM 10.1 Nightly (4.2.2) alatt használva minden tökéletes, oda nem kell a Messenger sem.
Tudom, hogy ezek nem túl nagy problémák, de én szeretném, ha jól működne az FB ezen a 4.1.2-es JB-n is.
Valakinek valami ötlete esetleg?

Ui.: az FB alkalmazásban minden be van állítva és abba belépve látok is mindent, de értesítés nem jön.

[ Szerkesztve ]

(#25615) Acef válasza Valken (#25614) üzenetére


Acef
addikt

Próbáld: beállítások - alkalmazáskezelő - jobbra: mind - gyorsítótár ürítése, és adatok törlése.

(#25616) Csabi1984


Csabi1984
addikt

sziasztok. Édesanyám is tapasztalta hogy az ébresztő (Jb) reggel csak megnyekkent és nem szólt tovább. Itthon megpróbálta egy másik idővel és szólt :XDDD Gyári JBB

(#25617) Acef válasza Acef (#25615) üzenetére


Acef
addikt

Mármint a problémás app-on belül az adatok, gyorsítótár ...

[ Szerkesztve ]

(#25618) razorka777 válasza Valken (#25614) üzenetére


razorka777
veterán

Használd a CM 10.1-et.Jobb,mint a gyári.
De ezt párszor megrágtuk már. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#25619) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Megcsináltam azokat amiket kali javasolt,de még mindig ,ha újra indítom a telefont 10-15% körül lesz magasabb az akku töltöttsége ,mint előtte volt. :U

(#25620) kali válasza Gedeon31 (#25619) üzenetére


kali
legenda

akkor - amennyiben nagyon zavar a jelenség - kellene neki egy teljes gyalulás (re-partition), és ez teljesen feltöltött állapotban végrehajtva, de ekkor sem feltétlenül lesz teljesen pontos, csak javíthat a jelenlegi helyzeten, és utána is csak idő kérdése, hogy a különböző módosítások során/után mikor mászik el ismét, mert mint írtam is, a szoftveres mérés nem mérés...
a teljes lemerítés és utána teljes feltöltés, majd teljes reset módozatot szokták még javasolni, ezt akár többször is elvégezve, de én nem vagyok híve a teljes lemerítgetésnek, csak végszükség esetén.
ja, és van rá alkalmazás is, de az is hasonló eredményt produkál.

[ Szerkesztve ]

(#25621) Gedeon31 válasza kali (#25620) üzenetére


Gedeon31
addikt

Mindkettő meg volt már :K

Alkalmazás az melyik lenne?

[ Szerkesztve ]

(#25622) kali válasza Gedeon31 (#25621) üzenetére


kali
legenda

húztál fel több állományból álló firmware verziót re-partition kipipálással, teljesen feltöltött akkumulátor mellett? mert az általában javítja a dolgot, legalábbis időlegesen.
a battery stat alkalmazások egy része tudja nullázni, de szerintem nem ér annyit az egész...

[ Szerkesztve ]

(#25623) Gwom válasza Gedeon31 (#25619) üzenetére


Gwom
tag

Egyszer már nekem is megkattant az töltöttség jelző. Feltöltöttem 100%-ra, vártam még pár órát és megjavult.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25624) Gedeon31 válasza Gwom (#25623) üzenetére


Gedeon31
addikt

Jó neked nálam ilyen nincs sajnos :F

(#25622) kali olyan megoldás nincs ami normálisan visszaállítja és megszűnjön ez az állapot?

(#25625) Gwom válasza Gedeon31 (#25624) üzenetére


Gwom
tag

Akku ki-be? Semmi? :F

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25626) Gedeon31 válasza Gwom (#25625) üzenetére


Gedeon31
addikt

:( próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#25627) Gwom válasza Gedeon31 (#25626) üzenetére


Gwom
tag

Akkor marad a kali-féle megoldás. :(

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25628) Gwom


Gwom
tag

Ma sikerült kb. másfél méter magasságból pontosan képernyőre ejtenem szegényt. DE egy árva karcolás sincs rajta. 4-5 hónapja használom, és nem először ejtem képernyőre, még sincs sehol még egy hajszálkarc sem. Köszöntem Corning!

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25629) szil7


szil7
csendes tag

van valakinek tapasztalata a 7.0 -ás cocore-al?

Samsung Galaxy S Advance JB I9070XXLQE + DPS Dual 7 II

(#25630) Valken válasza razorka777 (#25618) üzenetére


Valken
tag

Az lesz. :)
Visszarakom a 06/21-est (persze nem csak a Facebook miatt), a design is bejön, már ha ez lehet egyáltalán szempont.
Mondjuk hiányozni fog a hosszú akkuidő, CM alatt jóval gyorsabban merül a telefon, de majd zsebre vágom a töltőt. :)

(#25631) demars válasza Acef (#25587) üzenetére


demars
addikt

Azon agyaltam, hogy az EFS mappát én TC-vel is menthetem? Illetve, ha csak simán visszamásolom, akkor automatikusan visszaállítódnak a régió kódok, vagy ez felejtős és mindenképp kell a nitrality...?!
Most cocore6.0-t használok... érdemes újabbra cserélnem, vagy nincs érdemi változás?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#25632) KicsiDawe


KicsiDawe
csendes tag

Sziasztok!

A jóöreg Ace-m egy kis eső miatt párhete beadta a kulcsot és nézelődöm új mobil után.
Eddig az S Advance tűnik a legjobb választásnak, miután a ZTE Grand X In-t kilőttem a rengeteg gyártási hiba miatt.

Tudtok mondani bármiféle nagyobb negatívumot a készülékről? Olyasmire gondolok, amitől inkább keressek másik jelöltet.
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy láttam az egyik hozzászólásban, hogy egyik fórumozó társamnak a T-Mobile-nál már Gingerbreaddel adták a kezébe a mobilt. Na most ez már gyakori jelenség lett, vagy csak egy egyszeri eset volt a t-seknél? Ha pedig 2.3.6-tal kapom kézhez, akkor azt is lehet-e gyárilag frissíteni?

Ha valaki tud bármilyen infóval szolgálni, azt megköszönném! :)

KicsiDawe

(#25633) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Hát sajnos nekem nem sikerült úgy a szinkronizáció ha átírok valamit a gmail cimtárba akkor a telon is megváltozzon :(

(#25634) kali válasza KicsiDawe (#25632) üzenetére


kali
legenda

szia,

a már esetén nem a 4.1.2 jelly bean firmware verzióra gondoltál?
jellemzően már azzal az új firmware verzióval adják, esetleg nagyon elfekvőben lehet még belőle 2.3.6 gingerbread firmware verziós, ahol van készleten, de nincs nagy forgalom, vagy pont ezt a típust nem keresik, bár már nem túl valószínű, viszont otthon is tudod frissíteni, néhány perc az egész.

Csabi1984; szinkronizáltad is a módosítás után a névjegyzéket?
működik az, ha nincs kikapcsolva vagy korlátozva a szinkronizáció, esetleg manuálisan rányomsz, és persze legyen netes kapcsolat wifi vagy mobilinternet útján.

[ Szerkesztve ]

(#25635) Acef válasza demars (#25631) üzenetére


Acef
addikt

-EFS: próbálkozhatsz, vagy-vagy. Csak visszaállításkor derülne ki.

-Cocore: teszteld, nekem a 6.2 jött be.

[ Szerkesztve ]

(#25636) KicsiDawe válasza kali (#25634) üzenetére


KicsiDawe
csendes tag

De igen, 4.1.2-re gondoltam, csak összekevertem. Örülök, hogy van rá frissítés.

(#25637) Csabi1984 válasza kali (#25634) üzenetére


Csabi1984
addikt

Persze rányomtam a beállításoknál a szinkronizációt :) Megnéztem, a névjegyzéknél volt szinkronizáció pipa. Kár hogy nincs gyors gomb hozzá

(#25638) stul87


stul87
tag

Még jó,hogy nem csak nekem van gondom a telóval,mintha egy ZTE topicot olvasnék...így mókold,úgy mókold,ez kell rá,az kell rá... ;]

"csak a pubg!" by Sz

(#25639) Gwom válasza KicsiDawe (#25632) üzenetére


Gwom
tag

Szia! Én 4 hónapig használtam 2.3.6-tal: apró akadások, döccenések, néha fagyás. Egy hete megy 4.1.2-vel: semmi akadás, néha fagyás (nem vészes). Alkalmazásokat viszi rendesen (fullosakat is). Kijelző gyönyörű, kamera jó, ébresztő is szól.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#25640) beccyboy válasza stul87 (#25638) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Hát, az itteni fórumozók már csak ilyenek:DDD Szerintem nem találsz nagyon olyan androidos fórumot, ahol ne lenne téma a mókolás:)

Csabi1984: úgy emlékszem, h jb alatt már alapból ott van a gyorskapcsolók között a szinkronizálás. Ha azt ki-be kapcsolod, akkor elvileg elkezd szinkronizálni. Asszem...

[ Szerkesztve ]

Caffeine addict.

(#25641) dashed


dashed
senior tag

I9070XXLF4_I9070TMHLF1_TMH_ROOTED_SUPERSU

Root-olt firmware-t keresem, ha valaki tudna segiteni megkoszonnem :)

1hsz.-ben levo csak fizetosen jonne le es a neve is erdekes mert nyaralas.rar.
Xda-s link pedig halott :(

szerk. : meglett megis sry

[ Szerkesztve ]

(#25642) Valken


Valken
tag

Ha megengedtek (még egy) nagyon buta kérdést: CM 10.1 után szükséges újra rootolni? Mert SuperSu ikonom nincs, de nem is tudom, hogy az kell-e nekem egyáltalán. :)

(#25643) dashed válasza Valken (#25642) üzenetére


dashed
senior tag

Nem kell, beallitasok alatt megtalalod. Nincs elottem cm, de nincs eldugva. Meg ha kell majd felugrik ugy is.

(#25644) Valken válasza dashed (#25643) üzenetére


Valken
tag

Nagyon szépen köszönöm, meg is van.
Nem is értem, minek veszek okos telefont, ha vak vagyok és nem veszek észre semmit. :)

(#25645) orbit76


orbit76
tag

Hello!
Mi a különbség a NIGHTLY [TeamCanjica] Unofficial CyanogenMod 10.1 (GT-I9070 & GT-I9070P) és a WEEKLY Unofficial CyanogenMod 10.1 | TeamCanjica romok között? Aki ért hozzá, melyiket ajánlja?

(#25646) vazzz válasza orbit76 (#25645) üzenetére


vazzz
őstag

NIGHTLY- van
WEEKLY- nincs
:DDD

(#25647) sittes79


sittes79
addikt

Tudtok ajánlani egy bestbuy tokot a géphez, akár ebay-china is jöhet. thx

(#25648) Titmouse09 válasza sittes79 (#25647) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Sokan ajánlják a Nillkin tokokat.

És ha már erről esett szó, aki ilyet használ, a puha verziót, az megmondaná, hogy ha pl leteszed az asztalra a tokot teló nélkül, akkor be tudod nyomni? Tehát puha, vagy csak hajlékony?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#25649) keke69


keke69
őstag

Ma reggelre ezt az üzenetet kaptam: Frissítő csomag letöltve.Telepíti most?
A múltkori KIES frissítés után már nem nagyon merek semmi ilyet telepíteni! :D Főleg,hogy most raktam újra ODIN-nal!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#25650) vazzz válasza keke69 (#25649) üzenetére


vazzz
őstag

Milyen romod van fenn most?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.