Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Gery1987 válasza silvergod (#25250) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Szerintem nem lehef nem találtam rá opciót eddig.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#25252) Acef válasza silvergod (#25250) üzenetére


Acef
addikt

Erre gondolsz? Tárcsázó - beállítások - hangerő növelése zsebben: off

[ Szerkesztve ]

(#25253) pinnacle válasza Acef (#25248) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Miből gondolod, hogy csinált dalvik-ot? Nem említette.
Én kihagyom, mert amúgy is tartalmazza a gyári visszaállítás.
Samsung 32GB class 6-os microSD kártya van benne, majd megnézem mással, de nem hiszem, hogy az a gond, mert belső memóriába mentve is akad a felvétel. Általában az első felvétel indításánál akadt, utána rendbe jön. Tegnap az első felvétel akadt, utána csináltam 20 felvételt, semmi gond, majd kiléptem. Később újra akartam videózni, teljesen lefagyott, a kép is elsötétült, de azután bejött a főképernyő. Akkut még nem kellett kiszedni.
Egyébként mi lenne a teljes megoldás? Független ROM+kernel csere?

[ Szerkesztve ]

(#25254) silvergod válasza Acef (#25252) üzenetére


silvergod
őstag

igen gondolom... ma hívtak (és az elejét nem igen hallottam) és egyre erősödött...ez nekem nem jó egyből csengjen a beállított hangerőn,ha lehet

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#25255) Acef válasza pinnacle (#25253) üzenetére


Acef
addikt

Mindent csinált.

Az esetek 99,9%-ban megoldás a megfelelőn felrakott JB, esetleg kernel, és esetleg ROM csere. :K

[ Szerkesztve ]

(#25256) kobayashy


kobayashy
tag

Sziasztok.

Nem azért érdemes csinálni dalvik és cash üritést,mert a firmver cserénél pláne gb-->jb az új firmvernek más a kernele,és ez olyan mint amikor stock kernelt cserélünk le cocore-ra?
Mert ugye ott meg erősen ajánlott a két műveletet elvégezni.
Nekem lq4 van meg cocore5 már 4 hónapja de még nem fagyott le egyszeresem.
Videókat akadálymentesen játsza le/vesz fel.
Én minden este kikapcsolom,mert egy régi nokia ébreszt.
És mégvalami én recovery alatt csináltam a visszaállításokat így nem volt sd formázás,de szerencsére nincs gondom belőle.
persze ez nem tipp csak eszembe jutott.

(#25257) Imy válasza kobayashy (#25256) üzenetére


Imy
veterán

Azért a naponta kikapcsolás nevetséges, ha az segít, illetve a kener csere.... Gyárilag kijöhetne valami normális javítás. 2.3.6-al nem volt nekem sem gondom, de ez a 4.1.2 kikészít...

(#25258) keke69


keke69
őstag

Valaki használ AlarmDroid ébresztő programot?Hogy a fenébe tudom megoldani,hogy ha leállítom az ébresztést akkor ne vegye le a hangot rezgésre!Sehol nem tudom beállítani!
Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#25259) takacstomik válasza emitter (#25246) üzenetére


takacstomik
csendes tag

Nem haragszok, annyit tudok javasolni, hogy te ne indítsd újra és szenvedj. Én újraindítom és nem szenvedek. Kinek mi tetszik.

Mindig buh (z) eráljátok a telefonotokat. Ilyen rom olyan mod. Aztán csodálkoztok ha nem megy meg fagy - Takács Tomi

(#25260) szivacs1987 válasza Acef (#25219) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Ezer bocsánat, telefonról írtam és az "intelligens" javító levehette a végéről az "f"-et. Igaz az én hibám is, mert igaz átolvastam megint, de mivel az nemrég biztosan emlékeztem, hogy jól írtam a neved, ezért azt is "láttam"(hittem, hogy látom) hogy jól írtam.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#25261) silvergod válasza keke69 (#25258) üzenetére


silvergod
őstag

nem lehet sajnos... ha nyomsz egy hangerő felt visszarakja egyből arra amin volt.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#25262) Acef válasza szivacs1987 (#25260) üzenetére


Acef
addikt

Semmi probléma, csak nem bírtam ki.
(nem kedvelem az SG ACE-t, és arra emlékeztetett)

(#25263) scyllarus válasza emitter (#25246) üzenetére


scyllarus
veterán

Az asztali windowsokat is célszerű naponta újraindítani. Azok is szarul vannak megírva?
A szerver oprendszereket most ne keverjük ide, az azért más célt szolgál, egyébként azokat is célszerű újraindítani időnként... Az Iphone meg tényleg más kategória, az mindenképpen egy fos, akár újraindítod, akár nem.
Istenem, annyira bírom, hogy valaki a legegyszerűbb, általánosan elterjedt, minimális korlátozásokat sem tudja elfogadni. A NASA-nál újra lehet indítani a gépeket, de az én telefonomat ne kelljen már...

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#25264) Csabi1984 válasza scyllarus (#25263) üzenetére


Csabi1984
addikt

Jogos amit írsz. A sima frissítés ugyan olyan mintha Windows7ről frissítesz Windows8-ra :D

(#25265) DeniBoy válasza scyllarus (#25263) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Hát, nekem az asztali winfos7 csak sleep-elve van soha nem indítom újra max 3 havonta lefagy és akkor van restart. :DD

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#25266) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Ez egy 4.3 (S4) új gyári betűtípus (ROBOTO).Szerintetek csak rootolt telefonra lehet felrakni? [link]

[ Szerkesztve ]

(#25267) Zsocy155 válasza Jason19 (#24692) üzenetére


Zsocy155
őstag

Visszahozta a futár az Advance-t.
A javítási papíron annyi van, hogy hibás kijelző. - megjavítva.
Kapott egy komplett kijelzőt, sőt egy vadi új hátlapot is külön egy piros zacsiban. :)

(#25268) ntomi0730 válasza Zsocy155 (#25267) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Ténylegesen mi volt a baja? A hátlapot csak gratiszba cserélték, mert jó fejek voltak?

(#25269) kobayashy válasza Imy (#25257) üzenetére


kobayashy
tag

Szia.

Félreértetted én nem azért kapcsolom ki minden este,hogy jobb legyen a telefon,hanem csak megszokásból,mert úgy vagyok vele,hogy minek legyen bekapcsolva.
A kernelcserétől nem tudom mennyivel jobb,mert én amikor felraktam a jb-t,akkor megcsináltam a kernelcserét is.De nekem szuperül működik minden :C
Én értem azokat az embereket is,akik fanyalognak,hogy miért nem jó alapból a jb,de ha van lehetőség a "javitására",akkor mi a gond?
jb frissités odin-al,cocore,root meg volt 7 perc alatt.
Miért kell szenvedni vele,ha meg lehet oldani?csak mert hát gyárilag is jónak kellene lennie.
Sajnos el kell fogadni,hogy ez ilyen.De szerencsére van rá megoldás.Hála itt a fórumon tevékenykedő ügyes és segítőkész szakiknak :C

(#25270) Zsocy155 válasza ntomi0730 (#25268) üzenetére


Zsocy155
őstag

Akkor este ezt láttam a kijelzőn!!!
Mintha folyna valami, egyre nagyobb és oldalra is terjed. Nagyon vigyázok rá, tehát nem koppant semmi ilyesmi.

A hátlapot pedig grátiszban cserélték, bár a felső részén középen volt kopás, szerintem - mivel nem komoly műanyagból van - a bőrtok kihúzójától kopott meg.

(#25271) eastsider válasza Zsocy155 (#25270) üzenetére


eastsider
nagyúr

mennyi idő volt kompletten?

(#25272) Zsocy155 válasza eastsider (#25271) üzenetére


Zsocy155
őstag

A javítás? Általában 2 munkanap (tapasztalat), de most 4 volt. Csütörtökön vitte a futár, az előbb hozta.

(#25273) eastsider válasza Zsocy155 (#25272) üzenetére


eastsider
nagyúr

fú az nagyon jó!
és addig adtak egy ace-t?

(#25274) karldergroße válasza kobayashy (#25269) üzenetére


karldergroße
senior tag

Én értem azokat az embereket is,akik fanyalognak,hogy miért nem jó alapból a jb,de ha van lehetőség a "javitására",akkor mi a gond?

Tudod ez olyan, mint amikor veszel egy új autót, ami szarul megy, nem gyorsul, meg-megáll, sokat fogyaszt, stb. és a te ELSŐ feladatod az, hogy MAGAD javítsd meg vagy rendbehozasd egy szervizben... Gondolom nem örülnél annyira ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#25275) Zsocy155 válasza eastsider (#25273) üzenetére


Zsocy155
őstag

Igen, ha kérsz akkor erre a pár napra adnak egy Ace-t.

(#25276) Stauffenberg válasza kobayashy (#25269) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Én értem azokat az embereket is,akik fanyalognak,hogy miért nem jó alapból a jb,de ha van lehetőség a "javitására",akkor mi a gond?"

Nem a magam nevében beszélek, mert ezeket csukott szemmel is végrehajtom, de azért álljon meg a menet! Vásárolsz egy terméket (van akinek drága, van akinek olcsó kacat, ez is csak nézőpont kérdése), aztán amikor egy teljesen szabályosan, gyártó által előírt módon elvégzett frissítéstől összefossa magát a rendszer, az nagyon nem intézhető el azzal, hogy "de hát van rá megoldás".

Egyrészt a userek többsége nem jár fórumokra (de most komolyan, a fórum egy évek óta halott formátum ha azt nézzük, hogy az összes internetes kommunikáció hány százalékát teszi ki), a userek többségének alapvető IT ismeretei hiányoznak és a userek többsége nem óhajt a megoldás után kajtatni interneten, hanem rögtön szervizbe viszi, hiszen meg sem fordul a fejében, hogy a gyártó által előírt frissítés volt a ludas, azt gondolja a telefon szart be.

Nem magadból kell kiindulni aki ismeri a megfelelő fórumot, használni is tudja azt és hajlandó utánaolvasni. És még csak nem is lehet hibáztatni azt aki nem így tesz, hiszen éljünk más példával: Vásárolsz jó pénzért egy porszívót, de nem működik megfelelően. Felmész egy fórumra, hogy megkérdezd a szakikat mi lehet a baja? Megfordul egyáltalán a fejedben, hogy létezhet olyan fórum ahol porszívó szerelők vagy tulajdonosok csacsognak, ráadásul pont arról a típusról? Ráadásul ha új vagy az internet világában, akkor jó eséllyel azt sem tudod mi a frász az az internetes fórum.

De ezek nem érdekesek, te csak használni szeretnéd a megvásárolt terméket és ha a használati útmutató leír valamit, akkor azt fogod követni és ha a gyártó hülyeségre kér téged és emiatt nem működik a porszívó, akkor persze, hogy az első gondolatod szervizbe rohangálni vele. Vagy veszel egy újat és utána szidod a márkát az ismerőseid körében.

(#25277) karldergroße válasza Stauffenberg (#25276) üzenetére


karldergroße
senior tag

Ugyanezt próbáltam itt tegnap leírni, de valószínűleg nem fogalmaztam ilyen értelmes módon, talán a Tiedet megértik egyesek...
Tökéletesen egyetértek minden sorral (én az új autót hoztam fel példának, de a porszívó talán még szemléletesebb.)

(#25278) Zsocy155 válasza Stauffenberg (#25276) üzenetére


Zsocy155
őstag

+1

(#25279) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!

Screen tester progival, bizonyos színeknél már kezd halványan látszani az állapotsor beégése. Mennyire "súlyos" beégéstől cserélik gariban? Mik a tapasztalatok? :)

Ha kihívom a futárt és azt mondja h ez semmi, az elég ciki! :)

[ Szerkesztve ]

(#25280) Csabi1984 válasza Stauffenberg (#25276) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen teljesen igazad van. De azt is hozzá kell írni nem feltétlenül készülék "gyengeség, vagy hibája ez"Inkább marketing!? Inkább egy olyan "új"rendszer lenne jó ami most hülyén hangzik de első induláskor(új készülék, vagy gyári adat vissza állítás után)megkérdezné mire is van neked szükséged? És be kellene csak pipálni,ezáltal a Ram használat is csökkenne. Én nem is használok olyat hogy music hub, social hub,google talk, hangvezérlő, beszélő,Samsung apps, üzenetküldő(piros)

Nem azt mondom,hogy nem kell,de én nem használom. Erre írtam,hogy jó lenne egy testre szabható Jelley Bean mókányolás nélkül :)

(#25281) karldergroße válasza Stauffenberg (#25276) üzenetére


karldergroße
senior tag

És még annyit ehhez: azért ez a telefon egy ÁTLAG magyar számára nem olcsó kacat. Olcsóbb mint egy Galaxy S4 vagy egy ájfon de újonnan majdnem annyiba kerül, mint egyhavi minimálbér (ami persze az országunkat is minősíti...), vagy a Te példádat felhozva, mint 3 jó porszívó... Szóval itt azért ne hülyézzük már le azokat, akik elvárják, hogy a gyártó normális árut adjon nekik normális háttértámogatással.

(#25282) karldergroße válasza Csabi1984 (#25280) üzenetére


karldergroße
senior tag

Egyetértek teljes mértékben. Nem értem, hogy ezeket mókolás nélkül (root) miért nem lehet legalább letiltani, de leginkább törölni kéne őket. Szerintem a telefon (és a gyártó cég) ázsióját csak növelné egy ilyen lehetőség, mindenki szívesebben venne androidos Samsungot, ha az akkuidő javulna és a telefont nem lassítanák a Google és a Samsung sokak számára tökéletesen használhatatlan szoftverei (melyek kérés nélkül működnek a háttérben és minden frissítéssel egyre szarabbak lesznek (lásd a Google Talk-ból lett Hangouts. /persze azt is vissza lehet állítani, csak nem mindenki tudja, hogyan/). És tényleg egy halom ilyen fos van: piros üzenetküldő, google+, ChatOn, Google féle hülyezenelejátszó, Samsung Apps...

(#25283) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Legviccesebb dolog volt amikor mentem a T-mobilhoz. Mondtam neki,hogy ki írta a KIEs- hogy frissítés van rá. Megtehetem kérdezem, nem lenne jobb ha szervizben raknák rá?Erre mondta a Lúzer,hogy semmi különbség nincs. Van egy T-mobilos barátom ott náluk az üzletben direkt nem ajánlják a frissítést a készülékre mert vannak panaszok a szoftverre. Ezt bármely más T-mobil miért nem említi?Ha a készülék lenne rossz akkor Ginger 2.3 Androiddal miért is nem haldoklik?Mert az egy jó megírt rendszer Vista kontra Windows7 Csak a Win esetében az újabb a jobb

(#25284) varhegyip


varhegyip
csendes tag

Sziasztok
A kérdésem a következő lenne. Használt e már valaki a készülékkel A2DP szabványú bluetooth sztereó headsetet. Ami nekem van az nagyon halk és minden hangerő a maximumon van.Azt olvastam hogy Jb alatt vannak gondok és a 4.2.2 ben javítva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25285) Stauffenberg válasza karldergroße (#25281) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezért is tettem hozzá, hogy nézőpont kérdése. Itt a fórumon is hemzsegnek a 14-15 éves kölykök akik vásárlási tanácsért jönnek, mert nem tudnak a Galaxy S4, HTC One meg az iPhone 5 között dönteni. Mások meg egy Huawei Y300 árát is alig tudják kinyögni. Én valahol a kettő között állok, megvehettem volna egy felső kategóriás prémium vasat is ha nagy nehezen kinyögöm az árát, de felesleges pazarlásnak érzem, mert semmi szükségem arra a tudásra (bár a kamerájukra lenne :P).

Az S Advance árát meg fájdalom nélkül tudtam kifizetni (betojt a 2,5 éve nyúzott, szarrá flashelt, tízmillió custom ROM-ot látott Motorola Defy-m és kellett valami új) és amit ez tud bőven elég nekem (főleg úgy, hogy van mellé még egy Nexus 7-esem). Mondjuk stabilitási gondom nincs, nekem már gyárilag 4.1.2 JB volt rajta (T verzió) és hasít, stabil, nem fagy. Még egy konyi force close-t sem láttam az elmúlt lassan 2 hétben amióta megvan. És az ébresztő is működik amire itt sokan panaszkodtak. De az tuti, hogy nagyon zabos lennék ha teljesen szabályos gyárilag előírt módon frissítettem volna és összecsuklik az egész. Nagyjából negyed óra alatt elhárítottam volna a gondot, de akkor is... ez rohadt egy dolog.

Nexus 7-esen OTA frissítések jönnek. Nem kell factory reset, nem kell semmi mókolás, nem kell PC-re klienseket telepíteni, nem kell kábelezni, csak ráböksz a felugró OK gombra, lejön, települ, újraindul és kész, ott a friss rendszer. Így kellene ennek működnie mindenhol.

Mellesleg Nexus 7 esetében egy pillanatig nem gondoltam még arra, hogy lecserélem a gyári ROM-ot, mert annyira jó és nincs széthányva egyedi baromságokkal meg ocsmány kezelőfelületekkel. Egy-két funkció hiányzik, de már megvárom a 4.3 verziót amit valószínűleg a bejelentés másnapján már felrakhatok.

Szerk: Ha lenne szolgáltatónál Nexus telefon, akkor tuti azt vettem volna az S Advance helyett, akkor is ha emiatt mélyebben kellett volna zsebbe nyúlni. A teljesen stock gyári rendszert és a hosszú ideig tartó, gyorsan kiadott frissítéseket sokkal többre tartom bármi másnál.

[ Szerkesztve ]

(#25286) ratam23 válasza Stauffenberg (#25285) üzenetére


ratam23
aktív tag

Telenornál van Nexus 4..

(#25287) kali válasza Csabi1984 (#25283) üzenetére


kali
legenda

mert nem említheti, mivel nem az a hivatalos álláspont, saját szakállára persze mondhat bármit, de ugye amíg nincs mindenkinél hiba, tehát nem általánosságban elfogadott probléma, addig csak egyedi esetekről van szó, legyen szó akár több készülékről, nagyobb arányban.
a vista kontra win 7 nem megfelelő hasonlat, az s advance esetén a vista kimaradt, az az ics lett volna.
itt a gb képezi az xp-t, a jb pedig a wn 7 oprendszert, és jobb is annyival a telefonon, ha minden feltétel adott.
xp esetén is adott a lehetőség, hogy csak bedobja az ember a win 7 telepítőt, és simán ráfrissít a az xp oprendszerre, elvileg minden adata megmarad, nem kell teljesen nulláról újrahúzni a friss oprendszert, mégsem jellemző ott sem, mivel pont úgy problémák adódnak - jellemzően szoktak is -, inkább teljes formázás után kerül fel a win 7 oprendszer, akár külső segítséggel, ha a felhasználó nem ért hozzá eléggé...

(#25288) takacstomik válasza varhegyip (#25284) üzenetére


takacstomik
csendes tag

Igen, SonyEricsson MH-100 típust használok 4.1.2 alatt és hibátlanul szól, sose hallgattam még teljes hangerőn, mert nagyon hangos.

Mindig buh (z) eráljátok a telefonotokat. Ilyen rom olyan mod. Aztán csodálkoztok ha nem megy meg fagy - Takács Tomi

(#25289) Stauffenberg válasza kali (#25287) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Emlékeim szerint a W7 telepítő is tiszta telepítést ajánl az "upgrade" helyett.

A Kies is ajánlja ezt, vagy csak azt mondja, hogy nyomd meg a gombot és dőlj hátra? Volt régen egy Samsung Galaxy Spica telefonom, amit szintén Kies-el lehetett frissíteni, elméletben legalább is, mert az istennek sem volt hajlandó frissíteni, már ott is inkább az ODIN volt ajánlott. Hihetetlen amúgy, hogy a Samsung a LEGELSŐ Androidos vasak óta nem képes mit kezdeni a frissítések kérdéskörével...

(#25290) takacstomik válasza ntomi0730 (#25266) üzenetére


takacstomik
csendes tag

Nekem ez alapból benne van.

Mindig buh (z) eráljátok a telefonotokat. Ilyen rom olyan mod. Aztán csodálkoztok ha nem megy meg fagy - Takács Tomi

(#25291) kali válasza Stauffenberg (#25289) üzenetére


kali
legenda

a win 7 is felkínálja a ráfrissítést is, illetve el is végzi, ha csak berakja az ember a munkaállomás optikai meghajtójába a telepítő lemezét, és nem pedig arról történik a boot.
a kies csak ráfrissítésre képes, nulláról nem tudja újrahúzni a rendszert.
régebben - illetve inkább a kezdetekben - valóban voltak problémák a kies alkalmazással, mára ez sokat javult, itt a fórum ezen témájában is találsz olyan hozzászólásokat, akik kies által frissítették a rendszerüket, és megfelelően működik, nincs vele gond.
nem csak a samsung nem tud ezzel mit kezdeni, minden gyártó csak az alap rendszere fejleszt és tesztel, de manapság divat - akár szélsőségesen is - módosítani azt a felhasználók által, és emiatt adódnak problémák a frissítések során.
a sony lenne az ideális példa, adott a pcc alkalmazásuk, ami amolyan kies féleség, csak ráfrissíteni tud, vannak is problémák dögivel ott is, ha csak azt használja az ember, de a gyártó kidobott egy sus alkalmazást, ami viszont nem csak ráfrissítésre képes, hanem teljesen gyári alapról is képes felhúzni a friss firmware verziót, kizárva ezzel sok hibalehetőséget, ilyen kellene a samsung esetén is.
én túl alapos vagyok ilyen téren (is), nem is engedném, hogy csak ráfrissítés történjen egy akkora léptékű frissítés, mint gb -> jb, hiszen ez két lépcső (ics kimaradt, de jobb is), hatalmas léptékű változtatásokkal, így minimum egy teljes nullázás illendő a frissítés előtt.

(#25292) Csabi1984 válasza kali (#25287) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igazad van. Persze Én mindig nulláról telepítek, utálok rendszerről rendszerre frissíteni :)

(#25293) flash- válasza gyuszmó (#25247) üzenetére


flash-
veterán

igen én használok navitelt.

"Acef:(nem kedvelem az SG ACE-t, és arra emlékeztetett)"

Én is de utáltam azt a telefont,annyi tele van buggal az a telefon,ráadásul baromira merül...

"karldergroße:Egyetértek teljes mértékben. Nem értem, hogy ezeket mókolás nélkül (root) miért nem lehet legalább letiltani, de leginkább törölni kéne őket. Szerintem a telefon (és a gyártó cég) ázsióját csak növelné egy ilyen lehetőség, mindenki szívesebben venne androidos Samsungot, ha az akkuidő javulna és a telefont nem lassítanák a Google és a Samsung sokak számára tökéletesen használhatatlan szoftverei (melyek kérés nélkül működnek a háttérben és minden frissítéssel egyre szarabbak lesznek (lásd a Google Talk-ból lett Hangouts. /persze azt is vissza lehet állítani, csak nem mindenki tudja, hogyan/). És tényleg egy halom ilyen fos van: piros üzenetküldő, google+, ChatOn, Google féle hülyezenelejátszó, Samsung Apps..."

Programozáson ezt még mi úgy tanultuk hogy hülyegyerekek elleni védelem.
Való igaz hogy azok akik jártasak az ilyen dolgokban,akik progresszíven használnak egy telefont azok így állnak hozzá hogy miért nem lehet inditás elején kiválasztani hogy mely programok települjenek,mik ne,tehát hogy inditásnál be lehessen konfigurálni a rendszert hogy az a lehető leggyorsabb legyen.
Ez a mi szemszögünk persze és jogosan gondolkodunk így.

De mivel valószinű hogy azok vannak többenn akik telefonálásra-smsre-fényképezésre-internetre használják a telefont,és ezzel együtt nincs is információjuk hogy milyen gyors lehetne egy adott telefon,így az ő érdekeit szolgálja ki a Samsung.

Ennek a célközönségnek nem azzal fognak eladni egy telefont hogy mennyir gördülékeny a rendszer,mennyire birja az akkumulátor,hanem ez a célközönség azt várja hogy legyen rajta facebook,e-mail,meg a többi gyárilag települt baromság.Ezek miatt fogják megvenni a telefont.
Mivel ennek a rétegnek nincs szakértelme könnyen félrenyomhatna valamit ha első indításnál ki lehetne választani a telepítendő programokat,ezért nincs szerintem ilyen megoldás.Hisz ez azt eredményezné hogy sokkal nagyobb arányban rohangálnának a telefonnal a szervízbe.

A felhasználók kapnak egy közepesen gyors(vagy lomha)telefont rajta sok felesleges programmal,mivel nagy a valószinűsége hogy azokat akarják használni.
Semmit sem a szakértőknek,a jártasabbaknak gyártanak,mert nem a pro userek tartoznak a mainstream kategóriába.így mi isszuk a levét.

viszont az már valóban baki hogy a kies halva született ötlet,amióta létezik nem képes ellátni azt a feladatát amire való.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25294) Stauffenberg válasza kali (#25291) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem az volt a kérdés, hogy tudja-e, hanem az, hogy felhívja-e a figyelmet a factory reset jótékony hatására? A W7-nél emlékeim szerint leírja, hogy az upgrade jó dolog, de mégis a tiszta telepítés javasolt a partíció formázásával együtt. Így a felhasználó már tudhatja, hogy mik a lehetőségei.

A probléma akkor van, amikor a gyári megoldásnál a gyártó azt mondja, hogy nyomd meg a gombot, te megnyomod és ezzel el is cseszed.

Ha azt mondja, hogy nyomd meg a gombot, de azért javasolt mellé ezt és ezt elvégezni (pl: factory reset, partíció formázása, stb), akkor az már teljesen más. Az már user error ha valaki nem hallgat a szép szóra.

(#25295) kali válasza Stauffenberg (#25294) üzenetére


kali
legenda

igaz, de sokan - sajnos - még arra sem képesek, hogy a telefon leírásában vastagon kiemelt műveleteket elvégezzék (gyári adatok visszaállítása...stb), ha hibát tapasztalnak, illetve akár abban is mernék fogadni, hogy sokan el sem olvassák azt, egyszerűbb a fórumokon lázadni...
a gyártónak az lenne a cél, hogy náhány pöttyintéssel megtörténjen a frissítés, és a legkevesebb kellemetlenséggel járjon az, régebben ez működött is egyszerűbb mobilos oprendszerek alatt, de manapság már csak ott van rá esély, ahol nincs szélsőségesen módosítva a rendszer, ellenkező esetben minimum teljes gyári visszaállítás, ha probléma adódna, ahogy ezt a gyártói leírás is kéri.
sokan már ezzel is előrébb lennének, de nem teszik meg, ezért nem tudok mit mondani...
a másik oldal is igaz, itt is kellene egy olyan opció a kies alá, hogy teljesen nulláról húzza újra a rendszert, nagy segítség lenne sokak számára.

(#25296) kobayashy válasza karldergroße (#25281) üzenetére


kobayashy
tag

Szia!

Teljesen távol áll tőlem,hogy lehülyézzek bárkit is/és nem is tettem/,mert egyetértek veletek,hogy ez így nem jó.
Én azért írtam,hogy sajnos el kell fogadni,hogy ez ilyen.Nagyon nem tudunk tenni ellene semmit sajnos :(
Tudom,hogy nem a fórum kellene,hogy legyen a megoldás,hanem a hivatalos normális rendszer.
De ez van,és legalább itt van lehetőség javítani a telefonon. :C

(#25297) Stauffenberg válasza kali (#25295) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem nem dereng, hogy ilyesmi szerepelne a leírásban. A hozzá adott kézikönyv kimerül abban, hogy hátlap lekap, aksi és SIM berak, hátlap visszapattint, meg a legalapvetőbb Androidos kezelési műveletek ismertetése. Mondjuk lehet csak azért, mert nem volt rá szükségem, hogy elolvassam, csak átfutottam mert miért ne.

"a másik oldal is igaz, itt is kellene egy olyan opció a kies alá, hogy teljesen nulláról húzza újra a rendszert, nagy segítség lenne sokak számára."

Nagyjából nulla átalakítás kellene. Amikor frissítesz a Kies-el, akkor egy felugró ablak figyelmeztethetne arra, hogy javasolt a factory reset a frissítés után (lehetőleg előtte is). Ez egy tapasztaltabb user számára automatikus és magától értetődik, de a userek 98%-ka egyszerűen semmiféle ilyen jellegű tapasztalattal nem rendelkezik (ahogy az autó vezetők többsége sem ért annyira a belső égésű motorokhoz, hogy bármikor neki tudjon állni szétkapni csak azért mert valami zörög benne).

A Windows telepítésekor a telepítő javasolja azt, hogy formázott, tiszta partícióra telepíts. Persze megadja a lehetőséget, hogy ne így tegyél, de ettől függetlenül javasolja. Innentől kezdve ha eltérsz tőle és szar, akkor user error. Ha meg nincs nincs más, csak "next-next--next-finish" és a végén kapsz egy szart, akkor az nem a felhasználó hibája.

"a gyártónak az lenne a cél, hogy náhány pöttyintéssel megtörténjen a frissítés, és a legkevesebb kellemetlenséggel járjon az, régebben ez működött is egyszerűbb mobilos oprendszerek alatt, de manapság már csak ott van rá esély, ahol nincs szélsőségesen módosítva a rendszer"

Hát ugye az előbb leírtam, hogy Nexus készülékeken mennyire egyszerű az OTA frissítés. Jön az üzenet, te leokézod és már fel is kúszik szépen. Persze ezekre a Google biztosítja a frissítést személyesen. De ott van a HTC, tudtommal náluk is van OTA frissítés, pedig a Sense UI eléggé szétkormolja a stock rendszert. Meg lehet ezt oldani. De mondjuk az iPhone esetében is kábelezni kell, meg iTunes-on keresztül feltolni Mac vagy PC-ről a frissítés, szóval nem olyan katasztrófa ez sem, csak akkor az működjön úgy ahogy kell neki.

(#25298) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Bocsi a dupla miatt, de ezt külön hozzászólásba akartam tenni:

Az Android 4.3 kamera alkalmazása feltehető minden korábbi telefonra 4.0 ICS vagy újabb rendszerrel!

(Letöltés a Lifehacker oldalán keresztül!)

- Kipróbáltam: Működik!
- Nem kel root! Csak az APK-t kell telepíteni.
- Képminőségen nem javít, csak a kezelőfelületet cseréli le.
- Egy-két funkció ami a Samsung kamerájában benne van eltűnik (pl: Makró fókusz mód és az SCN módok is megfogyatkoznak).
- VAN 3D PANORÁMA!
- Feltelepíti a 4.3-as Galériát is (ez kell a 3D panorámák visszanézéséhez)
- Nem cseréli le a meglévő fényképezőgép és galéria appokat, azok tovább használhatók mellette!
- A 3D panorámán van mit csiszolni, itt-ott hajlamos rosszul illeszteni.
- Videónál már van timelapse (gyorsított felvétel) mód, ez működik, teszteltem.

(#25299) kali válasza Stauffenberg (#25297) üzenetére


kali
legenda

s advance alatt is van ota frissítési lehetőség!
pedig szerepel a gyártói leírásban, hogy fagyás, súlyos problémák...stb esetén gyári visszaállítás kell, még az elérhetőségét is vastagon kiemelve adják meg; link

(#25300) Gwom


Gwom
tag

Az tényleg egy rémálom, hogy ha valaki nem néz utána, hogy kell jól frissíteni, akkor Kies-t használ, az pedig tudjuk mit eredményez. És ez a Samsung hibája. Én is véletlen tévedtem ide a fórumra. Jó, oké, ott van az OTA frissítés, ami szép és jó, de az én SGSA-emen se híre se hamva a frissítésnek.

Gwom - Gyermekkorom neve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.