Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) ollie válasza Teal'C (#8444) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A VoLTE elsősorban azért jó, mert 4G-n megy a hang, így nem szakad meg az internet ha felveszed a telefont. És mivel egyre több helyen nincs 3G (kivéve Vodafone), ezért már majdnem létfontosságú.

***

(#8452) Hauptmann válasza Teal'C (#8444) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én sem vagyok hasra esve tőle. Az is hidegen hagy, hogy kb. 1 másodperccel hamarabb épül fel a hívás, a HD hang sem hoz lázba.

(#8453) Teal'C válasza ollie (#8451) üzenetére


Teal'C
addikt

Én telefonálás közben nem netezek. Otthon van wifi, napközben meg a cégesen hívnak ami most másik telóban van. Ez szerintem akkor is parasztvakítás az a pár masodperc előny, na bumm majd ha hd akadásmentes videó lesz azért talán izgulnék de ez egy vicc. Ne akarjunk már néhány másodpercet az égig magasztalni hány éve is van mobilszolgáltatás itthon, az idejét nem tudom mikor volt utoljára olyan hogy nem értettem a másikat.
Persze ez a saját véleményem de úgy gondolom ezt az időt amit elpazaroltak a fejlesztésre kb 10 másik dologra is lehetett volna fordítani. Csak egy példa, a szoftverfejlesztés és frissítések időben történő kiadása.

Ja még egy dolog: sokan írták itt is hogy a 4g jobban fogyaszt, most meg valaki azt írta nem meríti a telefont annyira, akkor most hogy is van ez.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8454) TayRol válasza Teal'C (#8453) üzenetére


TayRol
veterán

nekem megy az android autoban a waze, közben telefonálok 20-30 percig, intézem az ügyeket, ilyenkor nem baj, ha up to date a dolog...

(#8455) apaszka válasza ollie (#8451) üzenetére


apaszka
veterán

Igen!
Elvileg ezzel már nem régimódi hang
szolgáltatás keretében fog menni a
hívás ,hanem kb interneten keresztül
csinálja, ahol bármilyen jó minőségű
hangot át tudsz küldeni .

Ezt már jó pár éve fejlesztették, és kiforrott dolog.
Hogy mi is megkapjuk ,ez végre hasznos mint kis embernek is.
Nagyobb előrelépés mint az 5g számomra!

TayRol így van, ez is jó példa a hasznosságára!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8456) MaCS_70 válasza Teal'C (#8453) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem nem parasztvakítás, csak a fejlődés egy soron következő lépését kommunikálják egy kicsit hangzatosan.
A nagyok mellett a sokszor egy másodperces és egyéb apró javulások juttattak el a jelen állapotig is. A látványos fejlesztések mellett voltak olyanok, amik inkább a motorháztető alatt voltak jelentősek, mint amilyen azonnali, érezhető minőségjavulást hoztak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8457) thedarkfox válasza Teal'C (#8453) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Nem maga a 4g fogyaszt jobban, hanem annak a hiánya. A cellák közötti váltás miatt a rádiós rész ide-oda kapcsolgatása, hogy "erősebb legyen a jel". Vagy nincs és ezért váltogat 3g/2g -re. Na az harap bele az akksiba. Alapesetben a 4g, erős lefedettséggel sokkal kevésbé terheli a rádiós modult. (Kb egálban van a wifi fogyasztással sőt bizonyos frekin még kedvezőbb is)
Megkeresem hol olvastam de nemtalálom azt a cikket :B )

[ Szerkesztve ]

(#8458) Teal'C válasza thedarkfox (#8457) üzenetére


Teal'C
addikt

Köszi az infót:R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8459) thedarkfox válasza thedarkfox (#8457) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Lejárt a szerkesztési időm keresés közben. :))

Az írásom eleje okés, a zárójeles viszont nem állja meg a helyét :DDD kevertem valamivel. A wifi kevesebbet fogyaszt sokkal mint a 4g.
De megfelelő lefedettségnél nem a 4g ténye a fogyasztás fő oka, hanem a gyakori cellaváltás illetve a gyenge térerő.

(#8460) kali válasza thedarkfox (#8459) üzenetére


kali
legenda

Elég összetett ez a dolog, nem mindegy, hogy melyik wifi sáv, milyen 4G frekvenciával kerül összehasonlításra, ráadásul az sem, hogy 4G vagy 4G+, utóbbinál pedig milyen értékek kerülnek összevonásra.
A VoLTE kontra WoWiFi összehasonlítás lesz ilyen tekintetben igazán mérvadó.
Amit én több telefonon is teszteltem, az a 3G kontra 4G hanghívás, utóbbit több frekvencián is, 1 órás kihangosított (fix helyre letéve a telefon) telefonálások minden módban és kivétel nélkül mindig az jött ki, hogy a 4G hanghívás/VoLTE kevesebbel beéri, mint a 3G-s - de ez nem volt meglepő, mert a szolgáltatók és a készülékek gyártói is ezt irányozták elő.

[ Szerkesztve ]

(#8461) Ck.


Ck.
addikt

Srácok, nektek hogy vált be a navigációs sáv eltüntetése és a gesztus vezérlés? Nekem valahogy még mindig nem áll kézre, túl sokszor nyomok félre, főleg ha a home screenre akarok visszamenni.
Valahogy az iphone X-ben sokkal jobban kézreállt az egész.

(#8462) icecave válasza Ck. (#8461) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezzel én is "küzdök", bal kezemben van a telefon, jobb oldalon lent a multitask gesztus és sokszor "messze van", és a home-ra ugrok vissza, ahelyett, hogy a multitask menü jönne elő, amit akartam.

(#8463) Plazmacucci válasza icecave (#8462) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Meg lehet cserélni a szélső gombokat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8464) icecave válasza Plazmacucci (#8463) üzenetére


icecave
nagyúr

Tudom, de akkor meg a "vissza" gomb lenne messze, amit szintén sokat használok. Ha menne az oldalról simítás, mint iPhone-on, akkor ez meg is oldódna.

(#8465) baladam86 válasza Ck. (#8461) üzenetére


baladam86
aktív tag

Én korábban írtam, hogy nagyon tetszik a funkció, nekem hibátlanul működik, ez az egyik olyan újítás, ami igazán szimpatikus és kényelmes.

Nekem az alap elrendezés van (Alkalmazásváltó-Kezdőlap-Vissza), én jobb kézben fogom a telefont, így a kezdőlapra ugrás vagy a vissza nagyon könnyen megy, az is lehet, hogy Neked csak rá kell érezned, én mindig egy gyors, laza mozdulatot teszek a kijelző aljától, nincs olyan eset, hogy félremenne.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#8466) Hauptmann válasza baladam86 (#8465) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ezt a gesztusvezérlést hol lehet beállítani?

(#8467) icecave válasza Hauptmann (#8466) üzenetére


icecave
nagyúr

Beállítások - kijelző - navigációs sáv.

(#8468) baladam86 válasza Hauptmann (#8466) üzenetére


baladam86
aktív tag

Beállítások/Kijelző/Navigációs sáv/Teljes képernyős kézmozdulatok

Én itt a "Segítség a kézmozdulatokhoz" funkciót kikapcsoltam, így nem látszik alul a 3 segédcsík.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#8469) Hauptmann válasza baladam86 (#8468) üzenetére


Hauptmann
addikt

Csak Pie alatt van?

(#8470) Plazmacucci válasza icecave (#8464) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem csak azért okoz néha gondot, mert a telefon nagy, és hogy kényelmesen elérd hüvelykujjal, legalul kell fogni, de ahhoz magas és nehéz :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8471) #24536576 válasza Ck. (#8461) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tökéletes. Kicsit szokni kellett, de nagyon jó. Inkább a billentyűzet volt aminél többször felrenyomtam/nyomok miatta(lejjebb került).

(#8472) baladam86 válasza Hauptmann (#8469) üzenetére


baladam86
aktív tag

Igen, ez Pie újítás, Oreon nincs.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#8473) Plazmacucci válasza #24536576 (#8471) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem üres fekete sáv van a bill alatt, ugyan ott van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8474) #24536576 válasza Plazmacucci (#8473) üzenetére


#24536576
törölt tag

SwiftKey a legjobb billentyűzet. :)

Így tényleg hasznos az egész kijelző. Ráadásul sok kényelmi funkció van benne, más billentyűzetet már nem is tudnék használni. :D

(#8475) freemanone válasza icecave (#8449) üzenetére


freemanone
őstag

Az AOD villogása nekem is feltűnt, pont így használom én is ha asztalnál ülök.
Azon gondolkozok, hogy 8.1 alatt nem rémlik ilyen jelenség. Lehet hogy a pite hozta...?

(#8476) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Hol tudom kezelni az értesítési sávban megjelenő ikonokat. Az ébresztő óra ikonját szeretném eltüntetni, de nem találom.

(#8477) icecave válasza freemanone (#8475) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, ugye! Igen, a PIE hozta, Oreo alatt nem volt.

Próbálgattam,hogy kikapcsolom az AOD-ot, vagy arra állítom,hogy hozzáérek a kijelzőhöz és felvillan, de annyira megszoktam, hogy van, hogy vissza is kapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#8478) Teal'C válasza -Gerzson- (#8476) üzenetére


Teal'C
addikt

Korábban írtam keress rá. Quickshortcut maker 7760 hsz

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8479) -Gerzson- válasza Teal'C (#8478) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Köszönöm ez megvan. Valamiért úgy emlékeztem, hogy a pitébe hivatalosan belekerült és én a gyári beállításokban kerestem.

(#8480) Teal'C válasza -Gerzson- (#8479) üzenetére


Teal'C
addikt

Sajnos nincs, pedig csak egy felirat lenne a menüben.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8481) Teal'C


Teal'C
addikt

Jövő hét elejétől elérhetőek a fóliák, UV Glue 2500/db Full Glue 1500/db
Megkérek mindenkit mivel többen is lefoglaltak a Full glue változatból hogy erősítsék meg privátban akinek kell mivel sokan jelezték az igényt.
Nem kereskedem vele ennyiért kapom.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8482) keccsa válasza freemanone (#8475) üzenetére


keccsa
aktív tag

OTA-s a frissítés, vagy te tetted fel?

Én ma is figyeltem, de nekem nem villog...

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#8483) freemanone válasza keccsa (#8482) üzenetére


freemanone
őstag

OTA tettem fel, nem mókolgatom már semmivel egy ideje a telefonjaimat, csak használom.
Nem minden alkalommal teszi nálam se, ma például csak 2x volt amit észrevettem.

[ Szerkesztve ]

(#8484) Teal'C


Teal'C
addikt

Ma voltam Veszprémben meg Herenden útközben filmet néztem online(nem én vezettem)
Mondja valaki hogy ez nem jó sot!

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8485) rstwingo válasza Teal'C (#8484) üzenetére


rstwingo
tag

nagyon nem jó

ezek már jónak nevezhetőek

(#8486) TODI1111 válasza rstwingo (#8485) üzenetére


TODI1111
addikt

Ilyen üzemidőket én csak photoshoppal tudnék csinálni. :DD Miből tevődik össze például a hosszú üzemidő mellé párosuló kijelzőidő? A képekből ez nem derül ki (legalábbis számomra). Teal'C fórumtárs képén azért látszik mi használta a kijelzőt.

(#8487) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! A szoftver adatainál miből látszik, hogy (akár külföldi) szolgáltatós a szoftver?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#8488) Teal'C válasza tylerddd (#8487) üzenetére


Teal'C
addikt

Bejelöltem, ha az nem xeh akkor külföldi.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8489) Teal'C válasza rstwingo (#8485) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha nem használom a telót nekem is elmegy 4 napig, de itt a kijelző időről van szó. Ami az egyszeri 6:11 perces idődtől azért nem sokkal marad el. Ha wifin néztem volna meg lett volna minimum 14 óra egyszer már belinkeltem.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8490) Anulu79 válasza TODI1111 (#8486) üzenetére


Anulu79
addikt

Ne foglalkozz vele. 1 napot szerintem neked is simán ki fog bírni a telefon. Szerintem semmi értelme ennek a "versenyzésnek", hogy kinek mennyit bír. Ez ugyan olyan mint amikor megy a licitálás, hogy kinek milyen keveset fogyaszt az autója. :D A telefon azért van, hogy használd! Erre meg tökéletes. :D

[ Szerkesztve ]

(#8491) kali válasza Teal'C (#8484) üzenetére


kali
legenda

Jó az úgy, hogy mozgás közben celláról cellára, toronyról toronyra ugrált a telefon a folyamatos adatforgalmazás közben.

(#8492) gyuri81 válasza rstwingo (#8485) üzenetére


gyuri81
veterán

Hogy a fenében van ilyen üzemidőd???? 4-5 nap?? :Y

Hogyan optimalizálod? Taníts kérlek... :R

(#8493) Anulu79 válasza gyuri81 (#8492) üzenetére


Anulu79
addikt

Alig van használva a készülék ha megnézed. 4 nap alatt 4 óra SOT úgy, hogy nincs bekapcsolva a mobil adatforgalom. Ha kikapcsolod akkor marha jól bírja. Korábban (évekkel ezelőtt) amikor külföldre mentem én is kikapcsolata és már akkor is alig akart merülni az akkor Note-om. :)

(#8494) spawn21 válasza rstwingo (#8485) üzenetére


spawn21
veterán

Nem nehéz ha nincs használva :)

iPhone 13p

(#8495) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Van "harc" a csúcs gyártók között!

https://napidroid.hu/samsung-egy-az-egyben-lenyulta-huawei-ujitasat/

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#8496) Teal'C válasza Mo Bill (#8495) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez csak cicaharc, ismered a mondást "Cirkuszt kenyeret a népnek"

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8497) ollie válasza Mo Bill (#8495) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak hogy már a galaxy s7 is fordítva töltötte a LED view cover-t, így a lenyúlás pont fordítva történt. A huawei- nek annyi volt az újítása, hogy nem okostokot , hanem fülest töltött.

***

(#8498) apaszka


apaszka
veterán

A trémobil kicsit elvan maradva még a biztonsági frissítések terén is, vagy nem jól látom?
Idén megszakadt az a jó vonal 😉

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8499) Dj.Mike válasza apaszka (#8498) üzenetére


Dj.Mike
senior tag

Pont ma voltam benn Samsung szervízben mondom felrakatom már a Telekomos telefonra a független romot. Erre azt mondta a fickó hogy ha a gyári szoftver helyett mást tesz fel,ugrik a garancia. Szerintem nincs vele tisztában hogy bármilyen hivatalos rom lehet fent,az nem bántja a knoxot. Így kénytelen vagyok kivárni a Telekomot.

(#8500) #24536576 válasza Dj.Mike (#8499) üzenetére


#24536576
törölt tag

Miért nem rakod fel magadnak? Nem várhatod el, hogy majd a Samsungban rátesznek másik ROMot. 😂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.