Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) TODI1111 válasza icecave (#8250) üzenetére


TODI1111
addikt

Az always on display beállításoknál nincs bekapcsolva az automata fényerő? Próbáld meg milyen ha kikapcsolod (alapból azt hiszem be van) és max fényerőre rakod.

(#8252) icecave válasza TODI1111 (#8251) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez volt az első gondolatom. Kikapcsoltam, max. fényerőre raktam és az óra fényes lett, meg a dátumis, az ikon viszont maradt ugyanilyen.

[ Szerkesztve ]

(#8253) icecave


icecave
nagyúr

Az adaptívakkukezelés dologgal kikerült a rendszerből, hogy én állíthatók be, hogy mit optimalizáljon, vagy rakjon alvó módba és mi legyen mindig aktív? Esetleg máshova került? Skype-on most nem kaptam meg az üzeneteket egyből, szerintem bealtatta és nem tudom kikapcsolni, hogy ne tegye, mert nincs ott, ahol régen.

(#8254) TODI1111 válasza icecave (#8253) üzenetére


TODI1111
addikt




Alvó alkalmazások:
Eszközkarbantartó-akkumulátor-Jobb felül 3 pötty-Beállítások- Alvó alkalmazások

[ Szerkesztve ]

(#8255) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Pie frissítés óta nem találom a hide nav. bar opciót. Most Pl. Chrome -ban néznék full screen videót,de a nav. bar nem tűnik el(ráadásul majdnem fehér-Beégés para-). Valakinek tipp?

[ Szerkesztve ]

(#8256) Teal'C válasza mézespálinka (#8255) üzenetére


Teal'C
addikt

Beállítások-kijelző-navigációs sáv

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8257) TODI1111 válasza mézespálinka (#8255) üzenetére


TODI1111
addikt

Ha arra a kis pöttyre gondolsz amivel el lehetett tüntetni a navbart akkor az már nincs. Amennyiben nem akarod, hogy legyen akkor át kell állítanod navigációs gombok-ról teljes képernyős kézmozdulatokra.Ekkor még lesz 3 vízszintes vonal ami segít a navigálásban de ha erre sincs szükséged akkor kikapcsolható (segítség a kézmozdulatokhoz).

(#8258) mézespálinka válasza Teal'C (#8256) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Oh ezt a gesture dolgot megtaláltam, de nem vettem észre hogy azt már el lehet rejteni... köszi!!

(#8259) Teal'C válasza mézespálinka (#8258) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem ez tetszik a legjobban, főleg osztott képernyőn volt zavaró a hófehér sáv.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8260) spawn21 válasza Teal'C (#8259) üzenetére


spawn21
veterán

Nem olvastam vissza, viszont az érdekel hogy van e benne op felé gesztus vezérlés. Mint az àjfónon

iPhone 13p

(#8261) TODI1111 válasza spawn21 (#8260) üzenetére


TODI1111
addikt

A gesztus vezérlés annyiból áll, hogy a gombokat tudod lecserélni pici vízszintes vonalakra vagy szükség esetén arra sem és így nem nyomkodni kell hanem felfelé "húzni" a vonalakat vagy azok helyét. Illetve ha a vonalak vannak akkor vízszintesen jobbra húzva tudsz navigálni a megnyiott alkalmazások között.


(#8262) apaszka válasza TODI1111 (#8261) üzenetére


apaszka
veterán

Szia!

Kérdésem lenne ha szabad?

Még a 9 ben sem lehet ugye a mappák kinézetét változtatni illetve ikonra cserélni?
Mivel én mindig mappákban rendezve használom az appjaim, így ez miatt mindig likvidálom a Samsung launchert.
De jó lenne lenne ha ezt megoldanák végre!
Igaz ez csak az én véleményem...[link]

Szerk:
Bocs a kissé hosszabb videóért,de tegnap barátomnak készítettem a háttér miatt..

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8263) TODI1111 válasza apaszka (#8262) üzenetére


TODI1111
addikt

"Még a 9 ben sem lehet ugye a mappák kinézetét változtatni illetve ikonra cserélni?"

Szerintem a samsungnál ezt soha nem fogjuk megérni. Nova launchert használok én is minden készülékemen mert az teljesen testreszabható. Nálam is mindig ikoncsere van csak most még lusta voltam átalakítani az általam használtra. :)

(#8264) icecave válasza TODI1111 (#8254) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm. Látom Novát használsz, megy Pie alatt jól? Gesztusokkal is kompatibilis?

(#8265) #24536576 válasza icecave (#8264) üzenetére


#24536576
törölt tag

Minden tökéletes.

(#8266) #24536576 válasza TODI1111 (#8241) üzenetére


#24536576
törölt tag

Köszönöm. Samsung böngészővel is tud működni a dolog?

(#8267) #24536576 válasza Capella (#8242) üzenetére


#24536576
törölt tag

Köszönöm, így már világos. Adguard esetén a kulcsot el lehet tüntetni az Autonotificaton programmal.

(#8268) TODI1111 válasza icecave (#8264) üzenetére


TODI1111
addikt

Pie alatt is tökéletesen működik a gesztusokkal is kompatibilis.

LosBlancosrm Azt nem tudom, hogy a szamsung böngészővel hogyan működik, mert én azt nem használom. emiatt

(#8269) sanyijedi


sanyijedi
őstag

Pie alatt érezhető bármi akkumulátoros üzemidő változás?!
(sötét téma annyira nem mozgat, ha valaki nem úgy használja az érdekel legjobban)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#8270) TODI1111 válasza sanyijedi (#8269) üzenetére


TODI1111
addikt

Sötét témát használok de azt használtam 8.1-en is. Szerintem észrevehetően jobb lett egy kicsit az üzemidő pie alatt. Teljesen ugyan azokat az alkalmazásokat használom a körülmények sem változtak.

(#8271) kali válasza sanyijedi (#8269) üzenetére


kali
legenda

A 8.1 akkumulátoros üzemideje is nagyon jó volt nálam, a 9 meg legalább azt hozza, vagy még jobb is kicsivel.

(#8272) apaszka válasza kali (#8271) üzenetére


apaszka
veterán

A 8.1 et megtudom erősíteni!
Soha nem volt ilyen készülékem ami így bírta a nap végéig!
Na jó ez érthető is, azért 4000 mA az 4000.

Viszont a kijelző technológia véleményem szerint nem a felhasználó igénye irányába fejlődik!

Szerintem már nem a felbontást kellene emelni, hanem az éhségét csökkenteni!
Ezek a mai hardver elemek, a telefonokban zabálják az aksit!
Persze tudom én, hogy nincs teljesítmény ennivaló nélkül!
De legalább ezt látnánk és mondanák nekünk, hogy ez sokkal kevesebbet fog enni, ezért lesz jó nektek!

:Y

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8273) kali válasza apaszka (#8272) üzenetére


kali
legenda

A felbontást is fogják pedig emelni még később, mert vannak technológiák, amik igénylik, mint például a VR.

(#8274) icecave válasza kali (#8273) üzenetére


icecave
nagyúr

Úgy néz ki, csak az óránál van,hogy nem jelenik meg a bluetooth ikon. Ami állandó BT kapcsolatot kíván, ott egyből kiteszi, ha kapcsolódik:

(#8275) TODI1111 válasza apaszka (#8272) üzenetére


TODI1111
addikt

A lehetőség viszont megvan a felbontás méretékének állítására a beállításoknál .

(#8276) ollie válasza apaszka (#8272) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokkal kevesebbet fogyasztanak a mostani SoC-ok, mint bármikor. A kijelzők viszont a többszörösére nőttek, és azok a legnagyobb fogyasztók.

***

(#8277) apaszka válasza TODI1111 (#8275) üzenetére


apaszka
veterán

Ok ezt vágom, én az alap FHD n használom.
Nem a felbontás ellen vagyok, hanem az éhességük ellen.
Ez az éjszakai mod segít biztosan, de pl egy böngészőben nekem zavaró így.

Megszokta a szemem a világos hátteret. Próbáltam a Samsung böngészőben a éjszakai kinézetet. Nekem nem jön be, ami persze egyéni vélemény természetesen!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8278) kali válasza icecave (#8274) üzenetére


kali
legenda

Igen, csak a rolót ha lehúzom, ott meg mutatja az óránál is, ráadásul akkor is, ha semmi sincs csatlakoztatva, hanem simán csak bekapcsolt állapotban van a telefonon a bluetooth.
Jobb lenne a régi módi, remélem, a Telekomos firmware nem így fogja kezelni.

(#8279) MaCS_70 válasza apaszka (#8277) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én meg sima HD-ra állítottam, de mindenki megcsodálja, hogy milyen fantasztikus ez az ultranagy felbontás!

:DD

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8280) Capella válasza icecave (#8274) üzenetére


Capella
senior tag

Van ez a mizéria, hogy mikor jelenik meg a Bluetooth ikon a Pie alatt, mikor nem.
Az meg Samsung nyűg lehet talán, hogy nem jelzi külön töltöttségikonnal a kapcsolódott Bluetooth eszköz akkutöltöttségét. Pedig valahol hallottam, hogy mód lenne rá.
A Huawei P10 Lite pl. kijelzi, és szerintem ez nagyon hasznos.
A Note8 nem jelzi, ahogy látom a Note9 sem. Ha Pie, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#8281) kali válasza Capella (#8280) üzenetére


kali
legenda

A kiegészítő akkumulátorának a töltöttségi értékének a kijelzése nem csak a telefon gyártójának a szoftverén múlik, hanem a kiegészítőén is.
Van olyan kiegészítő, aminél a Samsung is megjeleníti és sok más olyan is, aminek más gyártójú és szoftverű telefon sem.

(#8282) icecave válasza kali (#8281) üzenetére


icecave
nagyúr

Pontosan. Volt egy Sony mdr-xb70bt-m, annál kiírta az értesítési séávot lehúzva, hogy nagyon magas, magas, közepes, alacsony a töltöttség.

Vettem egy mérföldekkel jobbat (Sony WI-700h), annál meg nem írja ki. Bár egy gombot megnyomva a fülesen bemondja egy női hang, hogy "The battery level is high/medium/low", szóval annyira nem fontos.

Capella: Blutetooth meg nem mizéria, úgy néz ki,hogy azok az eszközök, mint pl. okosóra, stb. amik nem igényelnek állandó aktív kapcsolatot, nem "jelződnek ki", viszont ami igényli, pl. egy füles, ott kirakja és jelzi is.

LosBlancosrm: Wath-nál nekem is kiírta, mármint a töltési szintet.

[ Szerkesztve ]

(#8283) #24536576 válasza icecave (#8274) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem kirakja Galaxy Watchnál is...🤔 Fülesem ugyan az, mint a tiéd. 😁

[ Szerkesztve ]

(#8284) icecave válasza #24536576 (#8283) üzenetére


icecave
nagyúr

...és XEH? Egyébként valószínűleg másfajta BT kapcsolat kell egy galaxy watch-nak, mint egy Fitbitnek. Utóbbiban van olyan beállítás, hogy "always connected", majd kipróbálom, hogy akkor kiírja-e állandóan.

(#8285) #24536576 válasza icecave (#8284) üzenetére


#24536576
törölt tag

Igen, Xeh van rajta(9.0).

[ Szerkesztve ]

(#8286) Tybike81 válasza #24536576 (#8283) üzenetére


Tybike81
őstag

Nekem is jelzi a Galaxy Watchnál 9.0 XEH.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#8287) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok 8.1 nél is voltak gondjaim dualsimel a két kártya felcserélése megoldotta. Most Pie van erre megint gond van cégesen nem érni el én tudok hívni de engem már nem..... eléggé bosszantó.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#8288) kali válasza kisninja (#8287) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Kicserélni kellene azokat SIM kártyákat a szolgáltatónál, hátha gond van az egyikkel és időnként előjön probléma, csinálj bármit a telefonban, vagy azzal.

[ Szerkesztve ]

(#8289) Capella válasza icecave (#8282) üzenetére


Capella
senior tag

Ugyanannál a Sony MDR-1000X fejhallgatónál a Huawei jelzi a töltöttségét ikonnal, a Note8 meg nem. :(
Persze ez is bemondja, ha megnyomom a gombot, hogy all/medium/low, de az ember azt nem mindig nyomogatja, a telefon kijelzőjére viszont többször is ránéz, a Bluetooth ki-be kapcsolásakor meg tuti.
Nem mondom, hogy nem lehet nélküle meglenni, de ha már van ez a jelzés opció, hát mutassa csak. :K
Azután lehetnek olyan eszközök, amik nem adnak ilyen visszajelzést, a telefonon meg látszana.

Annak nem fogok örülni, ha nem mutatja majd a csak bekapcsolt Bluetootht a Pie. Nálam nincs állandóan bekapcsolva, csak a használat idejére. Ha nem felejtem el kikapcsolni. ;)

(#8290) seger


seger
addikt

Ne nézzetek hülyének!
De ez a wifi telefonálás amit sokan már írtatok ez mi? Vagy hogy? Mert nekem sose jelent meg ilyen.

(#8291) kali válasza seger (#8290) üzenetére


kali
legenda

Ha a VoWiFi funkcióra gondolsz, az a Telekomnál volt már kísérleti jelleggel, aztán bevezetik majd rendesen, mint tették néhány éve a VoLTE funkcióval is.
VoWiFi esetén wifi hálózaton lehet hanghívást eszközölni, nem kell hozzá mobilhálózat.

[ Szerkesztve ]

(#8292) kisninja válasza kali (#8288) üzenetére


kisninja
őstag

Szia Szinte mindkettő új az jutott még eszembe hogy mindkettőn aktív volt a VoLTE viszont a céges sim-en nem hiszem, hogy engedélyezve lenne. (mindkettő telekomos)
Most megint megcseréltem a két sim-et és újra megy.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#8293) kali válasza kisninja (#8292) üzenetére


kali
legenda

A VoLTE nem befolyásolhatja ilyen tekintetben, ha az előfizetésen nem aktív, akkor elvileg nincs jelentősége, hogy a telefonon be- vagy kikapcsolt állapotban van.

(#8294) ollie válasza seger (#8290) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Magyarországon jelenleg nincs ilyen.

***

(#8295) icecave válasza Capella (#8289) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem spec. ennyi elég (mármint a bemondás). Nagyon apró dolgok vannak csak, amire még azt sem tudom mondani,hogy zavar, max. "kellemetlen". Mindezzel együtt olyan szinten elégedett vagyok a készülékkel és az OS-el is (Pie meg még hozott pár jó dolgot szmomra, teljes képernyős gesztusok, stb), hogy már hihetetlen. Az előéletemet tekintve pedig azt hiszem ez nem kis szó :C

(#8296) seger


seger
addikt

Kali, Ollie ! Köszönöm a válaszotokat!

(#8297) Teal'C válasza ollie (#8276) üzenetére


Teal'C
addikt

Meg kell hogy cáfoljalak, nem a kijelző a legdurvább fogyasztó hanem az adatforgalom.

WQHD Felbontáson
Wifi stream full fényerőn több mint 14 óra sot (tárhelyről lejátszva is majdnem ennyit megy)
Adat stream full fényerő max 5 óra ha jó a térerő és egyhelyben vagy
Minden más beállításom azonos így azt nem írom le.

Hiába nagyobb a mérete és a felbontás ja meg fényesebb az infiniti display verhetetlen fogyasztásban.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8298) Capella válasza icecave (#8295) üzenetére


Capella
senior tag

" Az előéletemet tekintve pedig azt hiszem ez nem kis szó " :C

Hát ez bizony igaz. :DD

(#8299) ollie válasza Teal'C (#8297) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hiába nagyobb a mérete és a felbontás ja meg fényesebb az infiniti display verhetetlen fogyasztásban.

Igazából nem. Az AMOLED csak akkor fogyaszt kevesebbet az IPS-nél, ha több a sötét vagy fekete szín.

***

(#8300) Teal'C válasza ollie (#8299) üzenetére


Teal'C
addikt

Én konkrétan az infiniti-ről beszélek mert ugye az is külön technológia az amoleden belül, sajnos azt hogy az ips fogyasztásban jobb-e én csak akkor tudnám tesztelni ha lenne egy full ugyan ilyen készülék ips kijelzővel. Mert ugye kb 1000 féle környezeti változó lehet mondjuk egy 14 órás teszten meg az sem mind1 milyen a wifi erőssége és 2,4 vagy 5ghz
Amúgy meg nem hiszek semmilyen tesztnek meg szóbeszédnek mert sajnos a legtöbb esetben olyanok mint egy túlzott tamponreklám hol ez hol az a jobb a kérdés hogy épp ki tömi a zsebüket vagy épp mi a szerző saját izlése, a lényeg hogy sosem 100%ig pártatlan.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.