Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Csodálkoznak, hogy miért húznak annyira el a kínai márkák. Oké a Samu még trónon van, de ami késik nem múlik....

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#52) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

"equlaizer, ami a Samsunb fejlesztése"
Csak észrevételképp. ;)

(#53) ollie válasza mackoapo11 (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ez nem talált, mert nem akad, de legfőképp nem fagy le. Pont a megbízhatósága jobb ezeknek a kínai, olcsóbb márkáknál.

***

(#54) Gyuri27 válasza ollie (#53) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez azért a több mint kétszeres árat nem igazolja (főleg úgy hogy több ram, több rom, erősebb proci meg még kitudja mi van azokban). Legalábbis kevéssé.

Amd - Radeon - Ryzen

(#56) ollie válasza Gyuri27 (#54) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mihez képest több, mint kétszeres ár? A Xiaomikat ne számoljuk ide, mert nincs hivatalos szervizhátterük, supportjuk, és teljesen más felhasználói élményt adnak.

***

(#57) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Mackópapa kijött,hányt egyet-kettőt.Majd vissza bújt a barlangjába. ;]

(#58) Gyuri27 válasza ollie (#56) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akár azok akár a meizuk.
Amúgy meg a samuk többsége szürkeimportos. Ott sincs semmi.
De nézhetünk itthon a kategóriás a brandeket is.
Azok is olcsóbbak. Azért ez a teló messze túl van árazva azzal a 80 pénzzel.
Csak egy laza 30 ropival.

Amd - Radeon - Ryzen

(#59) Csapoati válasza ollie (#53) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hagyd, ő a Mobilarena ügyeletes bolondja Samsung-hatere. ;]

Gyuri27: Egyértelmű szerintem is, hogy túlárazták, 60 körül el lehet rajta gondolkodni, 50-ért meg nem rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#61) Gyuri27 válasza Csapoati (#59) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen 50k függetlenül előfizu nélkül. Az korrekt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#63) atosan válasza mackoapo11 (#47) üzenetére


atosan
addikt

Igen, drága még. De az akadós, lefagyós Samu szoftver már a múlté.

Maine coon

(#64) Stauffenberg válasza hitvanyalak (#51) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jaja, jól elhúznak azok a márkák, amikről a többség még a büdös életében nem is hallott. :)

Nem mindegy, hogy melyik piacon húznak el. Erre eddig csak a Huawei volt képes és már náluk is ott tartunk, hogy egy új flagship közel ugyanott van árban, mint a többi "mainstream" gyártónál. A népszerűségnek ára van. Ára van oda jutni és ára van ott maradni. Drága ott lenni a világpiacon, drága a lokalizált support, drága a helyi szervizhálózat és drága az a sok licencelt fícsör ami ahhoz kell, hogy a szomszédtól kezdve a munkatárson át az unokatestvérig mindenkinek a kezében ott legyen.

Az elhúzó kínai márkák eszménye már nagyon régóta tart, de csak nem akarnak elhúzni. :) Érteni kell azt is, hogy nem elég Kínában kifosni egy csomó jó telefont, aztán rábízni a terítést a szürkeimportos orkokra és nem elég az, hogy egy maroknyi geek egy geek fórumon átszellemülve elhiszi azt, hogy ezek a márkák a semmitől el fognak húzni a világpiacon. Kína még nem a világpiac, noha tényleg sokan vannak.

(#68) hitvanyalak válasza Stauffenberg (#64) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Lehet, hogy hülyeséget linkelek, akkor bocsi.
Én azt gondolom, hogy van egy Huawei, ami régen bérgyártó volt most pedig megteheti, hogy Samsung árban ad el telefont...És valóban ára van a népszerűségnek, amit a Samsung milliárdokban fizetett meg a NOTE kapcsán. Mindezt nem azért írom mert bajom van vele, sőt. De a lassú víz partot mos, és a végtelen tőke elv alapján, szerintem a kínaiak is szépen elterjednek, hiszen a szolgáltatóknál is megjelentek.
GlobalMarketShare

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#69) enginev3.0 válasza #65510400 (#39) üzenetére


enginev3.0
félisten

Áh, én nem szoktam ennyit foglalkozni vele, mondom hogy nem tudom és kész
Sajnos nem csak egy ismerősöm van aki ilyenekkel talál meg, így már beleuntam, és nem értek hozzá.

Viszont ha pl anyum rávenni magát, hogy az ezer éves HTC One X-et cserélje le, eszembe nem jutna ilyet vetetni vele, csak is Xiaomit 50ezres kategóriában

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#70) ollie válasza enginev3.0 (#69) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az a baj, hogy egy átlagfelhasználó többet szív a xiaomival. Én is meguntam a MIUI hülyeségeit. Hiába volt 4GB ram, hiába tettem védetté appokat meg kapcsolgattam ki a MIUI ram optimalizációt, folyamatosan kilövöldözgetett mindent a memóriából. Sajnos a kínaiaknál az a divat, hogy orrba-szájba pucolják a memóriát.
Asszonynak is problémája volt, hogy állandóan leállt a Strava Endomondo túra közben. Vettem neki egy Galaxy A5 (2017)-et, és minden a memóriában marad, ami kell, akár egész napra. Nem kell semmit sem buherálni hozzá. A Samsung még sokkal stabilabb is, jobb a GPS, a 4G is stabilabb, és még sorolhatnám. Igen, 2x annyiba kerül, de legalább out of the box működik (és vannak extrák: 2 év gari, vízállóság, minőségibb összeszerelés, amoled kijelző, stb).

DE! Nem állítom, hogy a Xiaomi telefonok rosszak lennének. Sőt, nagyon jó az ár/érték arányuk, de nem véletlen, hogy egy Samsung drágább. Ha a cég eljut oda, ahova a Samsung, az árelőnye is meg fog szűnni.

[ Szerkesztve ]

***

(#71) janeszgol


janeszgol
félisten

Drága. 80 ezerért jobb kamerát várok. A Galaxy A3 2017 jobb vétel.
Eleinte meglepődtem, hogy nincs plecsni, de valóban nem jár neki.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#72) enginev3.0 válasza ollie (#70) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bnőnek és tesójának vetettem Xiaomit, Redmi 4A, Redmi 3s
Az biztos hogy sokszor kilövi a dolgokat a memóriából, de nekik csak facebook meg messenger fut, és youtube
Ezeket berakom automatikus indításra, és úgy nincs gond, a facebook meg úgyis mindig újra tölti a hirfolyamot, de eddig még egyik sem panaszkodott, hogy lassú, vagy hogy bármi gondja lenne

Mikor megvettük, letiltottam mindent ami nem kell, most meg már csak néha nézem nekik hogy van-e frissítés és annyi
Az előtt egy LG Spirit, meg egy Samsung grand prime volt nekik, mind a kettő egy évesen olyan lassúak voltak, hogy én akartam kalapáccsal összetörni őket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#73) ProEvoFan válasza ollie (#70) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem rossz, de ennyiért még mindig sokkal jobb a Huawei p9 lite.Esetleg szerencsével akciósan a p10 lite.
Xiaomi redmi 3s van asszonykámnak.Semmiért sem cserélné le.Amit kibír az az aksi, az valami brutál durva és ez mellett korrekt a gyorsasága is.Na meg az ára...54k volt tavaly decemberben.

[ Szerkesztve ]

(#74) janeszgol válasza hitvanyalak (#51) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha a Xiaomi gyári szoftverrel jön (B20 mellé), azonal veszek egyet. Amíg nem, addig tartózkodom. Meizu detto.
Mielőtt valaki válaszolna, ollie 70-es hozzászólását javaslom bemagolásra. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#75) enginev3.0 válasza janeszgol (#74) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mért ne azzal jönne?

Redmi 3S, Redmi 4A, Redmi note 4

Ezek mind global magyar rommal és b20-szal jöttek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#76) janeszgol válasza enginev3.0 (#75) üzenetére


janeszgol
félisten

Global magyar rom. És a frissítésekkel hogy áll? Hibajavítás, OS upgrade.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#77) Szpisti


Szpisti
addikt

Ennek már világítanak az alkalmazásváltó és a vissza gombok?
A 2016-osban ezt elég nagy hiányosságnak tartom...

(#78) enginev3.0 válasza janeszgol (#76) üzenetére


enginev3.0
félisten

Frissítések jönnek, furcsa is, hogy egy Redmi 3S előrébb jár mondjuk miui frissítésben, mint egy Redmi note 4, de még a Redmi 4A is előrébb van

OS upgrade is jön rájuk, legalábbis Note 4-re elvileg 7es jön nem sokára
Tavalyi olcsó mi4c-re már van hetes android stb...

Mindegyiknek kicsit utána kell olvasni a topicban, és rájössz hogy nem olyan rossz a helyzet, bár kicsit érdekes

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#79) South Velen válasza ollie (#70) üzenetére


South Velen
addikt

Mondjuk a jelerősséggel vitatkoznék, az S7-ben lévő Exynosé simán pocsék kategória.
De a többi nagyjából igaz, az agresszív memóriakezeléstől én is a falnak megyek (az EMUI-é még agresszívabb, amit egy P9 Lite-on éltek át az idegeim, az nem volt piskóta.).

De azért alig több, mint fele ennyiért lehet kapni jobb hardverrel rendelkező Xiaomikat, ami azért poénos. Értem én az eddig felsorolt érveket, de egy magánfelhasználónál, aki mondjuk nem szolgáltatói részletre vesz telefont, egyértelműnek kéne lennie, hogy melyikkel jár jobban.

Az meg szubjektív, de a MIUI a legszebb rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#80) Burt1793 válasza South Velen (#79) üzenetére


Burt1793
veterán

Semmi baj nincs az s7 rádióvevőjével, biztosan nem rosszabb más telefonoknál. A kapcsolási gond pedig nem a telefonhoz köthető, nálam ebben az évben nem is jött elő ez a gond. Tavaly nyáron volt igazán probléma, jöttek a nem fogadott hívás sms-ek, heti rendszerességgel.

(#81) ollie válasza South Velen (#79) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De azért milyen jó, hogy normálisan is lehet vitázni ezekről.

nem szóltam

[ Szerkesztve ]

***

(#82) nemszabad


nemszabad
tag

Vinni fogják, mint a cukrot, mer' camcung. Ennyi. Ez úgy beégett már a kis csökött agyakba, hogy onnan kiverni nem lehet.
A hátlapja valami pokoli gagyi. Láttam már rusnyát, de ez..... mindent visz.
Előlapi kamerához kell a vaku, nyilván. Roppant fontos, pont mint maga az előlapi kamera. Sokkal fontosabb, mint egy szájbavert értesítési LED. Igaz, azzal a kis kacsacsőrű emlős-szájú, IQ-tlan tinik nem tudják feltenni a 48734833. képet a "fészre". Siralmas, komolyan.
Ettől az akksikurtítástól is agylobot kapok. Miért? Ja, front kamerának + LED-nek kell a hely. OK, így már mindjárt más! :) Meg ugye a készülék sem lehet 1 mm-rel vastagabb, mert akkor a feszülős nadrágban járó férfiak nem tudják zsebre tenni. Így ez is rendben van, minden a helyére került :).
A cikket köszi, ez pedig tetszett:
"Magyarul nem tud, magyar forrásokból nem táplálkozik, viszont ki lehet kapcsolni a bánatba...."
:D :D
Bocs, a kirohanásért. Ha úgy érzed, szar napom volt, és minden feszültségemet a cikk tárgyára zúdítom, azt egyfajta túlfesz-levezetőként használva, igazad van. :).

Na, megyek, veszek egyet, hátha, mire odaérek a bóóótba, lesz rózsaszínben is. :DD

(#83) #65510400 válasza ollie (#81) üzenetére


#65510400
törölt tag

Elkapkodtad ezt a hozzászólást. :W

(#84) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sajnos a Samsung erre a J sorozatra kárhoztat bennünket, ha Dual SIM- es telefont vennénk tőlük hivatalos garanciával...
Egyébként szerintem egy viszonylag korrekt telefon lett ez a J5, csak kicsit menjen lentebb a független ára (de 3 GB RAM azért jobb lenne:) )

[ Szerkesztve ]

(#85) Kampó válasza Burt1793 (#35) üzenetére


Kampó
senior tag

miben lenne roszabb illtve sorold azt a sokmindent??
Droid nem 7.0 hanem 6.0 vagy 6.1 hmmmm...
kamerában jobb ha nem is megapixelre de képminöségre biztos.
Kijelzöben is jobb mert full hd...
hardverben kb ugyan ez a szint de gyors telo az az a volt olyanom ha nem aray lett volna hanem az egész fekete el sem adom.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#86) alex devil válasza hemaka (#28) üzenetére


alex devil
senior tag

Pont nem érdekel, nem villantani vettem az S7et hanem a hardver miatt.

S23

(#87) Swinegod


Swinegod
őstag

80k a cucc és HD felbontás, a szar SoC-ról nem is beszélve
Bravó, Samsung, szokásos hulladék hardver böszme áron de legalább f/1,7-es rekesz

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#88) Armagedown válasza #65510400 (#46) üzenetére


Armagedown
őstag

Akik szolgáltatónál vásárolják a mobilokat, nem járnak tech fórumokra, a kockább felhasználók az ár-érték arányt is figyelembe veszik, ők nem adnak plusz pénzt egy márkanévért, ha semmi pluszt nem kapnak érte.
Az a fekete keret a kijelző körül borzasztó

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#89) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok.
Szüleim most vettek ilyen telefont és az lenne a kérdésem, hogy a funkciógombok (vissza, alkalmazásváltó) hogyan lehet a világítását állítani mert nem találom sehol bár lehet én vagyok a vak.
Köszi

(#90) Burt1793 válasza Rush77 (#89) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló, google playből töltsd le a galaxy buttons app-ot, azzal lehet már csak állítani (vagyis így a legegyszerűbb, root és egyebek nélkül).

(#91) atosan válasza Rush77 (#89) üzenetére


atosan
addikt

Van rajta?

Maine coon

(#92) Rush77 válasza atosan (#91) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ahogy elnézem, kell hogy legyen a teszt képei alapján. Közben a galaxy buttonst is kipróbáltam de semmi.
Itt nincs bekapcsolva: [kép]
Itt be van: [kép]

És szerintem ezt megemlítették volna ha nincs

[ Szerkesztve ]

(#93) atosan válasza Rush77 (#92) üzenetére


atosan
addikt

Megnéztem egy random videót a telóról, de egyszer sem villant fel a tagnak. Könnyen lehet hogy nincs. A képen meg az lehet attól látszik úgy, mert olyan szögből van fotózva. Ne legyen igazam.

Maine coon

(#94) South Velen válasza Burt1793 (#80) üzenetére


South Velen
addikt

Dehogynem rosszabb. S7 Edge-m van, és ahol a tesóm Meizuja vagy párom Xiaomija még stabilan fogja a jelet, ez már elveszti. Meg az eddigi telefonjaim (Xiaomik, Huawei-ek) észrevehetően jobbak voltak ugyanazon területen...

Nyilván nem egyedi hiba, azért olvasni is erről, Exynos átok. Bár lehet az S8-ban már fixálva lett - nem tudom.

Ja, és a WiFi is gyenge.

Azonban más hibát/ellenérvet nem igazán tudok felhozni az S7E ellen.

[ Szerkesztve ]

(#95) Massmurderer


Massmurderer
őstag

80 ropit nem ér.teszek hozzá még 20-30k és külömebet lehet kapni és nem csori 2 GB rammal.

(#96) Szabcsizz válasza nemszabad (#82) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Hu de haragudhatsz valakire..

(#97) dzsi23


dzsi23
addikt

~8 hónapig használtam Redmi 3S-t (előtte Samsung S3 Neo-m volt, ami 2 évig tökéletesen tette a dolgát, csak az ujjlenyomat-olvasó és a nagyobb akksi miatt váltottam), nagyon jó telefon, hihetetlen üzemidővel. Viszont a MIUI-val nem sikerült megbarátkoznom, rengetegszer kilőtt olyan appokat, amikre folyamatosan szükségem lett volna, hiába mindenféle beállítás (mindenféle optimalizáció és energiatakarékosság ki, app zárolások és automatikus indulások be), valószínűleg így jött össze a 4000-es akksihoz képest is túl jó üzemidő, így nem is szerettem meg annyira, mint az S3 Neo-t vagy most pár nap alatt a J5 2017-et. Gondoltam, MIUI után teszek egy próbát a Meizu féle Flyme rendszerrel és az előlapi ujjlenyomat-olvasóval (zsebből kivéve kényelmesebb a hátlapi, de rengetegszer van asztalra rakva a telefonom, és olyankor emelgetni kell), de amennyi probléma előkerült az M5 topikban, inkább lemondtam róla. 80k-t nem adnék egy telefonért sem, viszont lejárt az előfizum, így 44k-ért elhozhattam ezt a J5-öt. Lehet, hogy ebben csak 2GB RAM van, a Xiaomiban és a Meizuban pedig 3, de ha folyamatosan kilövik az appokat, akkor hiába, megbízhatóbb a J5. Az AMOLED kijelzőt már a Neo-ban is imádtam, ez mindenképp egy plusz pont nálam.
Ja, és sosem szín alapján választok telefont (azért meg főleg nem, mert rá van írva,hogy Samsung!), de ez a világoskékes-ezüstös szín nagyon bejön, egyszerűen jó ránézni. :D

(#50) mackoapo11:
"Csak a szokásos túlárazott Samsung,akadós,lefagyós szoftverrel"

A tudatlanság inkább rád vonatkozik.

(#72) enginev3.0:
Nem biztos, hogy két régi gagyi telefonnal (Spirit, Grand Prime) igazságos párhuzamot vonni.

(#82) nemszabad:
Vegyél a boxzsákot, ha a feszültséget akarod levezetni, mert ennek az agymenésnek nem sok haszna volt.

(#88) Armagedown:
Szolgáltatónál vettem a telefont, szal nem járok ide, most sem vagyok itt... :C

(#89) Rush77:
Nincs világítás, de hamar meg lehet szokni, csak meg kell tanulni, hogy bal oldalon alkalmazásváltó, jobbon vissza gomb, mellényomni pedig szinte lehetetlen, elég nagy a gombok érzékelő felülete.

(#98) joey04 válasza blagolf (#38) üzenetére


joey04
titán

majdnem olyan pofátlan, mint a sony. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#99) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok! Màrkahűség ide-oda, annak, aki ilyet vesz ennyiért csak gratulàlni tudok a tàjékozottsàgàhoz......

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#100) Rush77 válasza dzsi23 (#97) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi mindenkinek.
Akkor nincs. nem a világ vége. Amúgy szerintem egyáltalán nem tűnik rossznak (bár csak fél napja tesztelem, hogy ha kijön valami hiba akkor az most jöjjön elő). Érzetre a hátlap is elég minőséginek tűnik meg úgy az egész telefon nem rossz amúgy. Szüleim egy ACE 3-ról váltanak erre.

Hogy egy kicsit én is beszálljak a "vitába". A független 80k az tényleg nem kevés de a szolgáltatóknál ennél azért jobb árat ki lehet fogni és pont oda is szánják ezeket. Ez a telefon tipikusan az olyan embereknek lett létrehozva mint a szüleim. Nekik tényleg az kell, hogy stabilan üzemeljen egy telefon gyárilag amivel nem kell mókolni adott esetben, és ugye a másik meg, hogy azért nagy vonalakban a Samsungnak jóformán a világ minden szegletében van valami háttere míg a kínaiaknak nem biztos (ez ugye azért fontos mert munka miatt elég sokat utaznak elég távoli helyekre). Az, hogy 2Gb Ram meg ilyen szenzor, olyan szenzor és társai a kutyát nem érdeklik szerintem azok közül akik ezt fogják venni. Sztem a FHD sem feltétlen szükséges mindenhová. Megint csak SZVSZ a célközönség nem hiszem, hogy filmezésre meg sorozat nézésre használná a telefont, ráadásul azért egy FHD panel sztem többet is fogyaszt (mind erőforrást mind energiát)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.