Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) dzsi23 válasza Dark Archon (#850) üzenetére


dzsi23
addikt

2018-ban még van olyan ember, aki vásárlás előtt nem jár utána, mit tud egy telefon, és mit nem? :U Amúgy is amoled, ott az aod... persze, gyárilag az sincs, de ezt nyilván te is tudod... ja, mégsem. ;]

(#852) Dark Archon válasza dzsi23 (#851) üzenetére


Dark Archon
addikt

2018-ban az ember természetesnek veszi, hogy nem spórolnak egy 3Ft-s LED-en és hogy az emberek azért kíváncsiak rá, ha értesítés érkezik. Több, 10+ éves telefon tudja ezt. Amoled meg aod? Most ez hogy jön ide? Egy Sony Z3c helyett lett véve, mert az gallyra ment, de kár volt márkát váltani.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#853) dzsi23 válasza Dark Archon (#852) üzenetére


dzsi23
addikt

"Always on display", amivel az értesítési led feleslegessé válik. Amúgy meglepődnél, hány telefonból hagyják ki azt a pár forintos alkatrészt még 2018-ban is. Aki kicsit is jártas a témában, az tudja, hogy nem természetes, hogy benne van. Az más kérdés, hogy "illene" benne lennie. Elég lett volna csak 1 tesztet elolvasni vásárlás előtt.

Szerk.:
A mobilarena tesztből:
"Felül előlapi kamerát (13 megapixel), fény- és közelségérzékelő szenzort és előlapi vakut is találunk, értesítési led viszont nincs."

[ Szerkesztve ]

(#854) Dark Archon válasza dzsi23 (#853) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, felületesen olvastam el a tesztet. Erre tényleg álmomban nem gondoltam volna... 4 éve vettünk utoljára telefont, nem követem a témát.

Ez az aod sem mond semmit, de utána olvasva ez annyi, hogy be van kapcsolva a kijelző állandóan egy adott időintervallumban? Ettől még nem fogom látni 5m-ről, ha történt valami és sejtésre többet fogyaszt, mint egy villogó LED.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#855) Vyndree válasza Dark Archon (#854) üzenetére


Vyndree
őstag

A J sorozat a Samsung legalja. Felette még sok lépcső van, nem gondolod hogy legalul majd ellövik az összes puskaporukat? :)
Vegyél S3-ast vagy S4-est, azokban van LED és utóbbinak jobb a felbontása mint a J5 2017-esnek. :)

(#856) dzsi23 válasza Dark Archon (#854) üzenetére


dzsi23
addikt

Továbbra is oled kijelzőről beszélünk, amit a Sony (amiről szerinted kár volt váltani) most használt először, és most is csak a csúcskészülékében (XZ3). Nem az egész kijelző aktív, csak ott, ahol tartalmat jelenít meg, ami lehet néhány pixel is, ami kb. egy értesítési lednek felel meg, és fogyasztásban sem sokkal több annál. Persze, ha már van aod, érdemes nem csak egy pontot megjeleníteni, hanem mondjuk az időt is, és az értesítéseket is inkább ikonnal, így nem csak azt tudod, hogy értesítésed van, hanem azt is, hogy mi. Fogyasztásban pedig továbbra sem sok, és sokkal jobb használni.

[ Szerkesztve ]

(#857) jociolaszi válasza Dark Archon (#854) üzenetére


jociolaszi
tag

Tudnod kell hogy az amoled kijelző a feketét úgy állitja elő hogy kikapcsolja a kijelzőt. Ahol fekete ott a fogyasztás nulla!

(#858) Dark Archon válasza Vyndree (#855) üzenetére


Dark Archon
addikt

Asszonynak pont elég lett volna egy legalja telefon arra, amire használja. De mondjuk már nekem sincsenek nagy igényeim ezzel kapcsolatban.

dzsi23 / jociolaszi: hát ezek mind új infók... köszi. De ahogy utána olvastam, mintha csak mókolással lehetne felrakni az aod-ot erre a telefonra, ha lehet egyáltalán. Sima apk install, esetleg kikapcsolt hivatalos forrással? Vagy Samsung fiókkal letölthető szépen?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#859) Dayerdroid válasza Dark Archon (#858) üzenetére


Dayerdroid
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.newgen.alwayson pl.

(#860) Dark Archon válasza Dayerdroid (#859) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi.

Vyndree: ja, pont arra gondoltam, hogy 5-6 éves telefonokat vegyek :((( Nem mintha az a veszély fenyegetne, hogy lehet bárhol is kapni még.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#861) szemy94 válasza Dark Archon (#860) üzenetére


szemy94
senior tag

Leírtad, hogy megy vissza, szerintem, ha teheted tedd azt, a telefon egyébként nekem is tökéletes 1-2 apró hibát leszámítva, de ahogy te indultál a telefonnal, innen már nehéz lesz nullára kihozni. A3 majdnem ugyanez hardverileg, csak van gyári AOD, én végül azért vettem ezt, mert (azt hittem mondjuk, hogy van AOD, azt benéztem) az üveg hátlaptól féltem. Jah plusz az vízálló (IP67)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#862) Dark Archon válasza szemy94 (#861) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az az alkalmazás, amit Dayerdroid írt, megmenti a visszaküldéstől. Legalábbis úgy néz ki, hogy sikerül rábeszélnem az asszonyt, mert egyébként tényleg szép képe van. Az alkalmazást most belőttem úgy, hogy semmi nincs az aod-n, csak akkor, ha értesítés van. Így tényleg szinte azt tudja, mint a LED. Ha még színes is lehetne az ikon, az lenne a +1, de így már azért nullán vagyunk :)

Köszi a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#863) Vyndree válasza Dark Archon (#858) üzenetére


Vyndree
őstag

Vegyél A6+-t, most annyiba kerül a T-nél mint a J6-os és tudja az aod-t, még a vakkuját is villogtatja üzenetkor és híváskor ha úgy akarod. :)
(LED ugyan ebbe sincs, se sokkal többet tud mint a fapados J sorozat)

(#864) Notalab


Notalab
tag

Valami megérkezett! Nekem most dobta fel az Oreo frissítést Ota-n. Valami 1,01 GB-ot írt. Céges teló a Vodától.

[ Szerkesztve ]

...

(#865) Gardoni válasza Notalab (#864) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Akkor az az! Felnyomod/tad?

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#866) Notalab válasza Gardoni (#865) üzenetére


Notalab
tag

Igen felment. Oreo lett (8.1), és a felület is 9.5 (samsung experience). Nem láttam érdemi változást, de én csak 2. telefonnak használom. Majd a hard core felhasználók megírják a tapasztalataikat.
Megj.: NEM lett always on display.

[ Szerkesztve ]

...

(#867) Gardoni válasza Notalab (#866) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Értem, hát én is felfogom tenni ha kijön Telenor-ra. AOD elfért volna, de ha nem akkor nem.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#868) Gardoni


Gardoni
aktív tag

Hát még nincs mozgás sajnos...

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#869) szemy94 válasza Gardoni (#868) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem független van, nagyon régóta Lengyel ROM van rajta, nem jelentkezett semmi rendellenesség.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#870) da012807 válasza szemy94 (#869) üzenetére


da012807
csendes tag

Szia! Oreóra van root?

(#871) szemy94 válasza da012807 (#870) üzenetére


szemy94
senior tag

Nem tudom, nekem már nem nagyon kell, utoljára az Ace4-en kellett (1/8GB).

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#872) da012807 válasza szemy94 (#871) üzenetére


da012807
csendes tag

Közben találtam hozzá:) Azt hiszem megpróbálkozom vele. Főzött rom volt már fent, de volt vele pár probléma és ment vissza a régi.

(#873) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Edesanyam ilyen telefont fog kapni...csak h legyen viber es hasonlok. Kerdesem h elegedondo egy factory reset? Eddig fekesegeme volt a telefon semmi rootolas vagy egyeb nem volt. Csak a rendszer frissitesek amiket felkinalt a rendszer..
Elore is koszonom a tippeket!

(#874) dzsi23 válasza bazsimano (#873) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha családtagnak adod, akkor elég a gyári visszaállítás. Ha másnak, akkor nem. Tehát, ez esetben elég.

[ Szerkesztve ]

(#875) hifikus válasza dzsi23 (#874) üzenetére


hifikus
tag

Ha idegennek megy akkor mit kell még? Hard resett? Azt hogyan?

(#876) dzsi23 válasza hifikus (#875) üzenetére


dzsi23
addikt

A soft reset az újraindítás, a hard reset pedig a gyári visszaállítás (factory reset).

Amit én javaslok eladás előtt:
1. Simet, memóriakártyát kiveszed.
2. Minden felhasználói profilt (account-ot) törölsz: Google, Facebook, Viber, stb.
3. Gyári visszaállítás.
4. Telepakolod szeméttel (pl. filmek, zenék, stb., a lényeg, hogy semmi személyes ne legyen köztük) az egész tárhelyet .
5. Gyári visszaállítás.
6. Megismétled a 4. és 5. pontot még egyszer.

Ha memóriakártyát is adsz hozzá, azt is hasonló módon:
1. Formázás.
2. Telepakolod szeméttel.
4. Formázod.
3. Megismétled a 2. és 3. pontot még egyszer.

A memóriakártya formázását a telefontól függetlenül végezd, tehát kártyaolvasón keresztül számítógépen, ne telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#877) dzsi23 válasza dzsi23 (#876) üzenetére


dzsi23
addikt

Ja, persze, 0. lépés mindkét esetben az, hogy a fontos cuccaidat lemented magadnak valahova, de gondolom, ez egyértelmű.

(#878) Gardoni válasza dzsi23 (#876) üzenetére


Gardoni
aktív tag

A telepakolod szeméttel nekem nem világos...

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#879) Vyndree válasza Gardoni (#878) üzenetére


Vyndree
őstag

Arra azért van szükség, mert az utolsó letörölt adatokat vissza lehet állítani. Ha az adataid felülírod, majd azt is letörlöd, akkor az utoljára visszaállítható adatok a telepakolt szemét lesz az, nem pedig a "féltett adataid".

(#880) Gardoni válasza Vyndree (#879) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Na, akkor elég egy 10 gigás HD film és már meg is van oldva! :)

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#881) Vyndree válasza Gardoni (#880) üzenetére


Vyndree
őstag

Mindegy mivel (ezért volt a szemét megnevezés), csak írd felül.

(#882) dzsi23 válasza Gardoni (#880) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, meg lehet oldani egy darab nagy fájllal is, ha pont akkor a mérete, mint a gyári visszaállítás utáni szabad tárhely. De ennek elég kicsi az esélye. Az utolsó bájtig tele kell pakolni, hogy még véletlenül se maradjon rajta semmi személyes.

(#883) Gardoni válasza dzsi23 (#882) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Mondjuk nekem mind1 mert én megtartom az összeset, nem adom el őket. Valamire mindig jól jönnek.

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#884) gjo válasza Vyndree (#879) üzenetére


gjo
tag

Ha van beállítva minta/pin/jelszó, akkor nem titkosítva ír a háttértárra?

(#885) Gardoni válasza gjo (#884) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Sztem nem, nekem is van de attól elérek bármit ha feloldom, bármely gépről.

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#886) gjo válasza Gardoni (#885) üzenetére


gjo
tag

Hogy éred el? Kikapcsolva is?

(#887) dzsi23 válasza gjo (#886) üzenetére


dzsi23
addikt

Kikapcsolva nincs áram alatt, nyilván nem érem el. A kódok meg csak a hozzáférést tiltják, nincs titkosítva semmi. Viszont némelyik telefonon (talán miui és emui alatt?) bekapcsolható egy titkosított "mappa".

(#888) gjo válasza dzsi23 (#887) üzenetére


gjo
tag

Igen, ezért kérdeztem, bekapcsolva pedig on the fly "fordít" az operációs rendszer, szóval ha nincs hiba az implementációban, akkor titkosítva ír a háttértárra.

https://source.android.com/security/encryption

De ha van kedved kipróbálni, factory reset után tudsz-e adatot visszaállítani, engem érdekelne, hogy lehetséges-e.

(#889) dzsi23 válasza gjo (#888) üzenetére


dzsi23
addikt

Van kedvem kipróbálni, csak legyalulni nincs kedvem most a telómat. Kölcsönadod a tiédet? ;]

(#890) gjo válasza dzsi23 (#889) üzenetére


gjo
tag

Sajnos hasonlóképp vagyok ezzel, de egy próbát megért. ;] Egyéb jelentkező? :DDD

(#891) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok
Milyen Custom romot próbáltatok, használtok, ajánlotok nekem egy J530F-re?
Stock is jó, nem fontos AOSP alapú
Nézegettem ezt a PrometheusLite.. vélemény esetleg?

Köszi

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#892) Gardoni válasza szunyi777 (#891) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Ebben a témában nem vagyok otthon.

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#893) Ati00


Ati00
tag

Az én telefonom valamiért még nem kapta meg a 8.1-es droidot, pedig mindig lecsekkolom hogy jön-e rá a frissítés(ma is azt írta hogy a 7.0-ás ROM a legfrissebb szerinte). Szolgáltatófüggetlen ROM van rajta.

(#894) Gardoni válasza Ati00 (#893) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Telenornál sincs még, csak a Vodafone kapta meg eddig, de hogy ilyen hamar!

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#895) szemy94 válasza Gardoni (#894) üzenetére


szemy94
senior tag

A lengyel ROM-ot nyugodtan fel lehet tenni, semmi baj nincs vele ;)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#896) Gardoni válasza szemy94 (#895) üzenetére


Gardoni
aktív tag

OTA-ra gondoltam. :)

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#897) krt-823


krt-823
csendes tag

Sziasztok!
Van egy J5, aminek betört a kijelzője. Valahogy le tudom róla menteni telefonszámokat? Géphez csatlakozik. Esetleg azon keresztül le lehet valahogy szedni? Nincs esetleg a Samsungnak valamilyen szoftvere, amivel le lehetne szedni? Mint régen a pc suite a nokiáknál.
Előre is köszi!

(#898) ph2012


ph2012
senior tag

Samsung Galaxy J5 (2017) telefonhoz ez a szilikon tok és fólia jó?
Szilikon tok: [link]
Védő fólia: [link]

Ezek jók? Köszi a választ.

(#899) #81733120 válasza ph2012 (#898) üzenetére


#81733120
törölt tag

Másik topikban próbáltam segíteni. ;)

(#900) ph2012 válasza #81733120 (#899) üzenetére


ph2012
senior tag

Köszi.
Az Extreme Digital Móricz Zsigmond téri üzletében rá tudják tenni a fóliát? Én nem értek hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.