Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dzsi23 válasza mcs (#150) üzenetére


dzsi23
addikt

Főleg, hogy skálán is állítható a színegyensúly, nem csak a 4 gyári alapbeállítás van.

(#152) lexter00


lexter00
őstag

Nekem a 2015-ös verzió van,és hát egy kalap szar és még finomamn fogalmaztam.Az akksija 1 napig se bírja ha kímélem a jack dugó már egy éve tönkrement rajta(ha bedugom a fülest lefagy a komplett teló)Ami pozítívum az a kijelző,mert az tényleg szép meg elfogadható képet/videót csinál.

Aki szertené hogy a zárt képernyőn megjelenjenek az értesitések azok rakják fel ezt zseniális progra másfél éve használom teljes megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#153) lexter00 válasza dzsi23 (#133) üzenetére


lexter00
őstag

De előtte való héten felviszik 30%-al...

(#154) #65510400 válasza lexter00 (#152) üzenetére


#65510400
törölt tag

Kár, hogy a páromé 2015-ös, VIGYÁZ rá, és tökéletesen működik. Minden jó rajta, elmúlt egy éves. Az enyém 2016-os, és tökéletesen működik. Ez meg a 2017-es fóruma, de azért bele kellett hányni.

(#155) #61800332


#61800332
törölt tag

Már kapható hivatalosan is a J7 2017 dual Magyarországon.
Aki az Always on Display miatt is választaná a J7 2017-et az vigyázzon, mert ez nem olyan mint a pl S7 vagy az A5 2017nél, ezeknél korom fekete az óra alatt a kijelző,míg a J7-nél olyan mintha nem aludna el,minimálisan de egyfolytában világit az egész!
Ez csak sötétben látszik, nagyon bovlivá teszi!
Nem tudom miben más az a kijelző?

(#156) atosan válasza #61800332 (#155) üzenetére


atosan
addikt

Személy szerint a nagyobb kijelző miatt várom a J7-et.

Maine coon

(#157) #61800332 válasza atosan (#156) üzenetére


#61800332
törölt tag

Én már el adtam, nem gyözött meg! Amúgy már megveheted 3 színben a MM-áruházban, akár online is!

(#158) dzsi23 válasza lexter00 (#152) üzenetére


dzsi23
addikt

Minden telefonból előfordulnak hibás példányok, csak nem mindegy, milyen arányban. Nyilván 2016-osak is romlottak már el, 2017-esek is fognak, ahogy S8-ak, és iPhone 7-esek is, felesleges egy 2 éves teló hibával spamelni a topikot.

(#159) atosan válasza #61800332 (#157) üzenetére


atosan
addikt

Hm, lehet vevő lettem volna rá.

Maine coon

(#160) sherlock82 válasza lexter00 (#152) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nekem is 2015 van. Anyag valóban nem prémium, de a mai napig semmi baja, főleg a rajta futó rendszernek. Kizárólag mérete miatt szeretnék kisebb telefonra váltani.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#161) ollie válasza #61800332 (#155) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez érdekes, mintha nem AMOLED lenne a kijelző.

Mod: mindenhol azt írják, hogy az is AMOLED, szóval érdekes. Nem lehet, hogy valami beállítás kérdése?

[ Szerkesztve ]

***

(#162) atosan válasza ollie (#161) üzenetére


atosan
addikt

Nekem a 2016-os verzió biztos amoled, elméletileg az újabba nem tesznek rosszabbat. Habár...

Maine coon

(#163) #61800332 válasza ollie (#161) üzenetére


#61800332
törölt tag

Nem jöttem rá, pedig probálgattam. Van j5 2016 is nálam,azon letöltöttem az áruházi appot (AOD), tökéletesen korom fekete a kijelző az óra alatt!
Lehet majd egy frissitéssel megoldják!
Valaki vett már J7 2017et, van Always on Display probléma?
J5 2017 tulajoktól kérdezem akku tapasztalat, mennyi idő alatt tölt fel,hány napot megy?

(#164) dzsi23 válasza ollie (#161) üzenetére


dzsi23
addikt

Az S3 Neo-ban is amoled volt, de valamiért minimálisan mégis világított a feketéje. Messze-messze nem annyira, mint az IPS vagy egyéb kijelzők, és tényleg csak full sötétben volt látható, de akkor is érthetetlen. A J5 2017-nél nincs ilyen probléma.

(#165) moordavid válasza #61800332 (#163) üzenetére


moordavid
aktív tag

Melyik ez az app és honnan tölthető le? Köszönöm.

"Like tears in rain."

(#166) #65510400 válasza #61800332 (#163) üzenetére


#65510400
törölt tag

A teszt szerint nulla a fekete fényerő. Szerintem ne spilázd túl, ez szoftveres gond lesz,ne vedd véglegesnek, frissítéssel javítani fogják.

(#167) dzsi23 válasza moordavid (#165) üzenetére


dzsi23
addikt

Play Áruház nem ismerős? Fentebb már linkeltünk 2 appot is.

(#166) VZotya2:
A Neo-nál is 0 volt a fekete, mégis volt egy kis fénye, és frissítéssel sem javították (talán mert nem is szoftveres hiba volt). Majd ha néhányan megveszik az új J7-et, kiderül, hogy mi a helyzet.

(#163) procx:
A Redmi 3S után féltem a J5 üzemidejétől, de meglepően jó, nálam simán összejön a 10 órás kijelzőidő, nem kell félni, hogy nem bírja ki a nap végéig. Folyamatosan be van kapcsolva a wifi, mobilnet, gps, sokszor a bluetooth is, játszani is szoktam, visszafogottabb használattal valszeg bírna 2 napot is, de én minden nap töltöm, 50%-kal nem mennék el dolgozni, mert sosem lehet tudni, mi jön közbe...

[ Szerkesztve ]

(#168) moordavid válasza dzsi23 (#167) üzenetére


moordavid
aktív tag

Mivel számomra nem derült ki egyértelműen, hogy az említett két app egyike lehet az, amit procx említett, ezért bátorkodtam megkérdezni.
:N

"Like tears in rain."

(#169) #61800332 válasza moordavid (#168) üzenetére


#61800332
törölt tag

Köszönöm a válaszokat!

Always on Screen az app neve, de estére megeszi az akkut!

(#170) moordavid válasza #61800332 (#169) üzenetére


moordavid
aktív tag

Köszönöm!

"Like tears in rain."

(#171) atosan válasza moordavid (#168) üzenetére


atosan
addikt

Nálam ez van fenn, nem veszek észre különösebb akksi merülést.

Maine coon

(#172) moordavid válasza atosan (#171) üzenetére


moordavid
aktív tag

Köszönöm. Kipróbálom őket.

"Like tears in rain."

(#173) gippazoid válasza Kampó (#122) üzenetére


gippazoid
senior tag

Én is erre jutottam.
Pedig én lehetnék "telefonos haver" is, ha ismernénk egymást.

Ja és 2015-ös J5-öt vettem.
Mert kicsivel több, mint 1 éve 48-ért elhozhattam a MediaMarkt-ból (vesztükre leakciózta az edigital én meg az orruk alá dörgöltem, hogy ott 20% a kedvezmény míg ők a 12%-os kedvezmény előestéjén még nem akarták a 12%-ot sem megadni).
Meg azért is, mert 2 SIM+microSD-t a kínaiak valamiért nem csinálnak.
Papíron borzasztó elavult volt már akkor is, pont akkor jelent meg a J5 2016 de 90e Ft-ért... Most 49e-ért akciózza az Euronics.

Galaxy S2 után - baromi gyors. Van 1-2 bosszantó hiányossága (nincs fényérzékelő, sem megvilágított gombok) de az akkuja bitang sokáig bírja, 2 SIM-mel, folyton bekapcsolt WiFi-vel 3-4 nap - kikapcsolva soha nincs.

Meguntam, annyira gondozásmentes.

A kamera fókusz túl lassú, csak olyanra cserélném le, ami abban többet nyújt. Talán majd ez az új, fél év múlva.
A nem cserélhető akku előnye: 2 éves garancia arra is vonatkozik! A kivehetőre meg 1 év van.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#174) gippazoid válasza feriapó (#131) üzenetére


gippazoid
senior tag

1x volt egészen jó áron 1 hétvégére az S5 a Media-ban, mikor láttam a TV reklámot (vasárnap) már nyoma sem volt a webshop-ban.

Gippazoid Novelties Inc.

(#175) gippazoid válasza lexter00 (#152) üzenetére


gippazoid
senior tag

Egyik erőssége a 2015-ös J5-nek a jó akkuidő. Az itteni fórumán is ezt írják. Valami app lehet, vagy pl. max. fényerő a kijelzőn vagy egyéb nem energiatakarékos beállítások. Használati módtól sokminden függ.
Pl. ha mobilneten f.szbúkoznék egész nap, akkor gondolom nekem se bírna 1 napot se, de akkor más telók fél napot se.

Gippazoid Novelties Inc.

(#176) RaveForce válasza gippazoid (#173) üzenetére


RaveForce
veterán

"A nem cserélhető akku előnye: 2 éves garancia arra is vonatkozik! A kivehetőre meg 1 év van."
Erre tudsz linkelni valami hivatalosat a samsungtol? Mert nekem is ez lenne logikus de s7e forumban szentul allitottak h ennek ellenere is csak 1 ev..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#177) Prien válasza RaveForce (#176) üzenetére


Prien
addikt

A beépített akku nem tartozék, hanem a készülék része. Ezért vonatkozik rá a 2 év garancia a készülékkel együtt. Ilyen egyszerű.

A kevés is több a semminél.

(#178) RaveForce válasza Prien (#177) üzenetére


RaveForce
veterán

Aha. En is ugyanilyen naivan igy gondoltam. Ahogy irtam is..

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#179) Stellaway válasza Prien (#177) üzenetére


Stellaway
tag

Valahol, azthiszem az A5 kommentjeinél olvastam, hogy valaki visszavitte a mobilját, mivel az akkujával volt gond, ami beépített, és garanciában volt még, gondolta megjavítják. Viszont bent azt mondták, hogy hiába, hogy beépített, attól még tartozéknak minősül.

Amúgy a feketeség méréséhez ajánlom tárcsázni a *#0*# számot, aztán ott válasszátok ki a Blacket, és menjetek valami sötét helyre. Ott látszik, hogy mennyire sötét. És egyéb dolgokat is lehet ott tesztelni. (szenzorok, színek stb.)

Aláírom

(#180) Balu_


Balu_
csendes tag

Sziasztok :)

Telefonválasztás előtt állok, és megtetszett két telefon (Huawei P9 Lite 2017 és Samsung Galaxy J5 2017)
Mindkettő nagyon tetszik, de nem tudom, melyiket válasszam. Ti melyiket választanátok? :)

iPhone 11 Black

(#181) dzsi23 válasza Balu_ (#180) üzenetére


dzsi23
addikt

A P9 Lite 2017-ben 3GB RAM és fullHD kijelző van, ami nagyon csábított vásárlásnál, és alapvetően is jó telefonnak tűnt. Viszont nagyon nem szeretem, ha a kijelzőn vannak a gombok, a J5 2017-en a kijelző alatt vannak, előlapi ujjlenyomat-olvasója van (ez mondjuk szubjektív, sokan a hátlapit szeretik), csak HD, de AMOLED, ami szvsz. sokkal szebb az IPS-nél, és ez is jó telefonnak tűnt.
Nagyjából ennyi különbség van, legalább is, számomra ezek voltak fontos különbségek, és ezek alapján a Samsung nyert.

Szerk..:
A P10 Lite szintén ezek miatt vérzett el nálam, a Samsung A3 2017 viszont csak a kisebb méret és kisebb akku miatt, pedig annak is vannak előnyei (pl. ip68).

[ Szerkesztve ]

(#182) RaveForce válasza dzsi23 (#181) üzenetére


RaveForce
veterán

Ahogy nezem kameraban is szokas szerint erosebb a samu, meg a rendszer memoriamenedzsmentje is szerencsesebb, a huaweinel ez meg a csucsszeriaban sem az igazi sajnos..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#183) dzsi23 válasza RaveForce (#182) üzenetére


dzsi23
addikt

Nincs hiányérzetem a 3GB-os Redmi 3S után, sőt... Huawei-t még nem használtam, de ha hasonló a Xiaomi memóriakezeléséhez, akkor jobb a 2 gigás Samsung. A kamerával nagyon meg vagyok elégedve, persze este lehetne jobb is, de a kategórában, ha nem is kiemelkedő, lazán megállja a helyét.

(#184) gippazoid válasza RaveForce (#176) üzenetére


gippazoid
senior tag

Experience Store-ban a szevizes mondta. Attól hivatalosabb nem kell.

Gippazoid Novelties Inc.

(#185) RaveForce válasza gippazoid (#184) üzenetére


RaveForce
veterán

Tehat nem tudsz. Ezzel sajnos sokra nem megyek...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#186) Stellaway válasza Balu_ (#180) üzenetére


Stellaway
tag

A5 lassan utoléri árban a J5öt, inkább azt vegyél, mindenképpen jobban megéri.

Aláírom

(#187) #61800332


#61800332
törölt tag

Kb hány perc alatt tölti fel az akkut? A 2016-osnál nagyon lassan; érdemes váltani? Tapasztalatok?

(#188) Balu_ válasza Stellaway (#186) üzenetére


Balu_
csendes tag

Láttam, tényleg nincs sok árkülönbség köztük. Viszont az a helyzet, hogy szolgáltatótól fogok telefont vásárolni, és míg ez a telefon 37.990.- , addig az A5 63.990.-!!! És háth... Nekem húzós :W

iPhone 11 Black

(#189) martin1369


martin1369
aktív tag

Sziasztok.Aki kicsit hosszabb ideje használja a telefont írna róla véleményt?

(#190) kalmi21


kalmi21
újonc

HI,

Hasznos vélemények reményében döntöttem úgy, hogy írok ide. Már mindent megnéztem a következő készülékekről: Huawei Nova, Xiaomi Redmi 4X, Samsung J5 2017

Amire szükségem van az egy dual simes mobil, ahol azért 20-30 giga tárhelyem van (ennyi elég volt mindig).

Na most ugye Xiaomi,Huawei hybrid slotos. A samsung nagyon tetszik, meg a Huawei is. Viszont a samsung 16G-át ad ám lehet bővíteni. A huawei annyiert ad 32g-t ami nagyjából elég is. Xiaomi ennyiert majdnem ad 64-et . ( 32meg 64 nél sem kellen sd kartyat tenni bele)

A kérdésem az lenne végülis, hogy ha a samsungba teszek egy 64g-s sd-t, akkor az mennyire lassul majd be ha monjuk megpakolm videokkal,zenékkel stb. Munkám során is sokat fotozom. (itt megjegyzem, hogy azert veszek magamnak cash-re telót mert a szolgaltatónál akivel a cég kapcsolatban ál nem elérhető dual simes mobil...más meg nem kell)

Tehát mennyire műkszik ez a sd kártya formálása "into internal" dolog???

U.I. elolvastam nagyjabol az eddigi bejegyzéseket...annyit tennek hozza, hogy nem vagyok nagy igenyu, egyzeru felhasznalo vagyok, figyelek, hogy ne legyen 3ezer app a hatterben nyitva, mindig lecsukogatom.

Szóval nagyon megköszönném a ondolatokat az SD kártyázással kapcsolatban. Ja még annyi az árral kapcsolatban, hogy most mindegy h 200 vagy 260 Eur a vételár.

Köszi mindenkinek,
Kalmi.
Felvidék

[ Szerkesztve ]

(#191) dzsi23 válasza kalmi21 (#190) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha csak ennyi az igény, és 32GB elég, akkor én a 32GB-s 4X-et ajánlanám, ami 42 ezerből kijön.

(#192) #65510400 válasza kalmi21 (#190) üzenetére


#65510400
törölt tag

Én nem ismerem a többi telefont,de ez a belassul az sd kártyától hülyeség. Jó minőségű kártyával nem fog belassulni, ha pedig 4000 kép van a telón, sd kártya nélkül is lassan fog galériát nyitni talán még egy csúcstelefon is.
Ha hosszú távon gondolkodsz, érdemes meggondolni a bővíthetőséget. Most elég 20-30 GB,de mi lesz, ha mondjuk pár hónap múlva több kell? Egy bővíthetős telefonnál csak kicseréled a kártyát, a másik esetben viszont telefoncsere...
Ha pedig problémamentes használatot akarsz,én Xiaomit nem vennék. Olvass el pár Xiaomi fórumot. A B20 problémáról meg ne is beszéljünk. Ha egyszerű felhasználó vagy,ne vegyél olyat.

(#193) dzsi23 válasza #65510400 (#192) üzenetére


dzsi23
addikt

"másik esetben viszont telefoncsere"

Ennyire azért nem vészes a dolog. Le is lehet menteni az adatokat, ha nem lenne elég, de láthatóan tudja, mennyire van szüksége. Végső esetben még a pendrive-on is tarthat adatokat, OTG-n keresztül használhatja. Persze, ennél jóval kényelmesebb a microsd-s bővíthetőség, de azért a készülékcserénél ezek jóval olcsóbb megoldások. Nekem a Samsung előtt Redmi 3S-em volt, és nem volt vele problémám. Milyen B20 problémáról beszélsz? Erről még nem hallottam, biztos le vagyok maradva, nem követem a 3S topikját.
Az én igényeimnek jobban megfelel a Samsung, és meg vagyok elégedve vele, így nem is akarok ellene beszélni, de kalmi21 igényei alapján inkább a 4X-et ajánlanám, és majdnem feleannyiért megkapja, mint a Samsungot.

(#194) #65510400 válasza dzsi23 (#193) üzenetére


#65510400
törölt tag

A 3S volt az első Xiaomi, amelyik tudta a B20at.

Ha nem tudod miről van szó, egyrészt akkor az okostelefonokról sem lehet sok fogalmad, másrészt biztos nem én fogom itt ebben a topikban elmagyarázni. Viszont, már érthető, miért voltál a 3S-sel elégedett.

(#195) dzsi23 válasza #65510400 (#194) üzenetére


dzsi23
addikt

Tudom, hogy a 3S volt az első, és a 4X is B20-as, szal milyen B20 problémáról van szó? Az, hogy a régebbiekben nem volt? Az nem probléma, hanem egyszerűen nem volt. Ha egy olcsó nyomógombos telefonban nincs kamera, az kameraprobléma?? Amikor telefont vesz az ember, megnézi, mi van benne, és mi nincs. És nem voltam vele elégedett a memóriakezelés miatt, ezért váltottam a J5-re, de kalmi21-nek ez nem lehet gond, mert úgyis bezárja az appokat ("figyelek, hogy ne legyen 3ezer app a hatterben nyitva, mindig lecsukogatom" - kalmi21). Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, csak a Xiaomit ok nélkül fikázni, inkább hallgass, és ne nekem magyarázd, hogy nem értek hozzá (láthatóan jobban, mint te).

(#196) #65510400 válasza dzsi23 (#195) üzenetére


#65510400
törölt tag

:U

(#197) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok előfizetés mellé 40kért megkapom ezt a telót bárkinek bármi jó rossz, tapasztalat,akku idő meg ilyenek. Ja és van hozzá olyan flipes tok ami nyitja zárja a kijelzőt? A helyi telenor boltban van samsung tok de az értékesítő srác nem tudta megmondani hogy az felébreszti a kijelzőt kinyitáskor vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#198) RaveForce válasza csucsu21 (#197) üzenetére


RaveForce
veterán

HALL szenzor az okossag neve. Van benne. ;)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#199) dzsi23 válasza csucsu21 (#197) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha eredeti Samu tok, akkor biztos ébreszti-zárja, próbáltam már.
Negatívumként annyit mondhatok, hogy csak 3 ujjlenyomatot lehet tárolni benne. Nem tudom, hogy ez minden Samsung esetén így van, vagy csak ennél, de ez van.
Az üzemidő sokkal jobb, mint vártam, nálam mindig megvan a 10 óra kijelzőidő. Sokat használom, a messenger miatt szinte egész nap nyomkodom, játszani, fotózni is sokszor szoktam, wifi, mobilnet, gps, szinkronizálás mindig bekapcsolva. Így minden este töltőre kell tennem, de visszafogottabb használattal kibírna két napot.

(#200) csucsu21 válasza dzsi23 (#199) üzenetére


csucsu21
aktív tag

Oks köszi a válaszokat.
10 óra kijelző idő ? az nagyon sok legalábbis nálam. anno egy huawei ascend g7-el tudtam hasonlót de a 10 óra ott sem jött össze

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.