Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kalmi21


kalmi21
újonc

Sziasztok,

Dual szimezők! Azt hogyan lehetne megoldani, hogy lassam éppen melyik számra hívnak? Az rendben van, hogy utólag látom a listában, hogy 1-s vagy2-es, de amikor éppen hívnak, akkor nem tudni melyik sim-re is hívnak éppen.

Köszi.

(#252) kjbalazs válasza kalmi21 (#251) üzenetére


kjbalazs
csendes tag

Fent a térerőjelző ikon mellet van egy SIM kártya ikon, abban megjelenik bejövő hívásnál egy 1-es, vagy 2-es szám attól függően, melyik kártyára jön a hívás.

(#253) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A kijelző gorilla glass?

(#254) Szpisti válasza gyuri2008 (#253) üzenetére


Szpisti
addikt

Sajnos erről nincs adat sehol.

(#255) Enigma1945 válasza Szpisti (#254) üzenetére


Enigma1945
őstag

Tuti hogy az egyébként, nálam a farmerban sokat van, nem kímélem még sincs rajta karc.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#256) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok ki hol vett rá fóliát már ha vettetek rá. amit én be szereztem az valahogy nem passzol nem ér ki a kijelző széléig ( már ahol még ténylegesen a képernyő van ) lehet valahol olyat kapni ami le fedi az egészet ?
A teló amúgy nagyon jó eddig nem találkoztam semmi negatívummal ja de reggel rossz meg fogni olyan hideg a sok műanyag teló után :D

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#257) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
felraktam a gps test applikációt meg a AndroidTS gps test-et de nem működi egyik sem.
Vajon miért?

(#258) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Gps fixet akartam írni .

(#259) Szpisti válasza csucsu21 (#256) üzenetére


Szpisti
addikt

Mivel körben lekerekedik a kijelző széle, nehéz is lenne széléig érő fóliát találni, de valahol más készülékekre már láttam olyat, legalábbis az interneten, lehetséges, hogy erre is lesz olyan...

(#260) gyuri2008 válasza Szpisti (#254) üzenetére


gyuri2008
veterán

Itt [link] gg ír

[ Szerkesztve ]

(#261) Jimmy8 válasza gyuri2008 (#260) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Meg értesítési ledet...
Hi-hi-hi :)

(#262) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Na egy fura észrevétel igaz eddig én nem használtam soha ilyet alkalmazást de a lépés számláló borzasztóan meríti a készüléket lehet ez más telefonál is így van de tegnap csak néztem alig használtam ,és nap végére 24%on volt.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#263) dzsi23 válasza csucsu21 (#262) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha az app sz@r, az nem a telefon hibája. Egyébként lépésszámlálónak jobb lenne egy Mi Band.

[ Szerkesztve ]

(#264) moordavid válasza csucsu21 (#262) üzenetére


moordavid
aktív tag

Az S health alkalmazás nincs fent Neked? Nekem rajta volt a telefonon, és számolja a lépéseket. Mindig aktív és nem meríti az aksit.

"Like tears in rain."

(#265) szita.erno válasza csucsu21 (#262) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Nálam folyamatosan megy a lépés számláló, de nem igen fogyasztja az akkut. :K

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#266) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Hogy tudom felezni a képernyőt, hogy 2.böngésző ablak legyen meg nyitva? :F

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#267) dzsi23 válasza szita.erno (#266) üzenetére


dzsi23
addikt

Beállítások -> Speciális funkciók -> Több ablak

(#268) szita.erno válasza dzsi23 (#267) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Kösz! :R

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#269) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Itt azt írják, hogy "OLED displays use PWM for brightness control. This is also true for the Samsung Galaxy J5 (2017)." Ilyen a PWM másik kamerával nézve. Valaki tapasztalt fej, szemfájást emiatt vagy szerencsére azért nincs ilyen gond? Igaz főleg akkor lehet probléma ha közelről nézzük pl. GearVR-el.

[ Szerkesztve ]

(#270) pinnacle


pinnacle
nagyúr

MM-ben most 63k.

(#271) gippazoid válasza pinnacle (#270) üzenetére


gippazoid
senior tag

Meg is rendeltem az utolsó kéket, mert egy 7 órás Happy Hours leárazás volt.

Most megint akciós ugyan ennyiért, de most 09.21-től 09.25-ig.

Ami eddig nem tetszik, hogy a definiált ébresztés mint képernyőelem elé Android 6.0-n rajzolt ébresztőóra ikon amivel ki-be lehetett kapcsolni, az eltűnt, helyette az ébresztés mögé egy tolókapcsolót rajzoltak de az macerásabb. Ugyanakkor ha kiteszem widget-be azt az ébresztési eseményt, akkor meg ott van az érintéssel kapcsolható óra.

Másik: Híváslistából a J5 2015-ön ha ráböktem valakire, akkor feldobott egy másik képernyőt, ahol választhattam hogy hívás vagy SMS. Most meg kitesz alá egy új sort ahol felsorolja mindkét SIM-et amellyel indíthatom a hívást. Egyrészt ez felesleges, hiszen a híváslistából már kiderülhet a telefon app számára, hogy melyik kártyáról indítottam az előző hívást ugyan ezen személy irányába, 99% hogy most is arról akarom majd hívni. Tehát felesleges a SIM választás. Az ikonok is kicsik.

Még sosem volt ilyen ujjlenyomat olvasós telóm - hogyan kell pontosan megtanítani az ujjlenyomatot? Tudom, kiírja mit kell csinálni de valahogy nagyon nyögvenyelősen tanulja meg.

A leolvasás is tiszta kínlódás, sokszor nem ismeri fel, azt mondja, töröljem meg a szenzort vagy bizonyosodjak meg róla, hogy teljesen fedi az ujjam a szenzort.

Van valami trükk? Vagy hibás a szenzor (*#0*# tesztmenüben átment a teszten)?

Gippazoid Novelties Inc.

(#272) dzsi23 válasza gippazoid (#271) üzenetére


dzsi23
addikt

Lehetne jobb is az u.-olvasója. Nálam kb. 70-80%-osan működik, a Xiaomi R3S simán 90% feletti volt. Persze, ott sokkal nagyobb volt az olvasó felülete, ráadásul 5 ujjat is fogadott, ez meg csak 3-at.
Egyébként úgy kell felvinni, hogy az első ujjperced minél nagyobb százalékát bevidd, szal forgasd kicsit jobbra-balra-fel-le az ujjad, amikor "betanítod", ne csak a közepét. Vannak erről videók, leírások, de telóról vagyok, most nem keresek rá.

[ Szerkesztve ]

(#273) Sakira válasza gippazoid (#271) üzenetére


Sakira
tag

A névjegyzékben ne a névre kattints, hanem az előtte levő ikonra vagy képre.
Híváslistában meg a neven ha jobbra csúsztatod a kezed akkor hívja az illetőt, gondolom az alapértelmezett számot fogja hívni, amit eddig hívtál. Ha balra csúsztatod a kezed akkor pedig sms-t lehet írni.

[ Szerkesztve ]

(#274) pinnacle válasza gippazoid (#271) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én ma vettem át. Nagyon minőségi telefon. :) Minden jó, egy gond van, Google kétlépcsős azonosítás hívása nem jön be? Másnak nem volt ilyen gondja? Telekomos vagyok.
Saját fájloknál, amikor a kategóriákat akartam megnyitni, befagyott 2x. Nem nyitotta meg, a felső értesítési sávra, ráment valami másik. Most működik.

(#275) pinnacle válasza pinnacle (#274) üzenetére


pinnacle
nagyúr

SMS viszont megjött. Régebben Blue Mobilos voltam, ott meg az nem jött meg, azért volt hívásra állítva. Nem tudom mi lehet a gond. Marad az SMS.

(#276) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nagyon jó a hangminőség is. Ha tudjátok próbáljátok ki a EHS64AVFWE fülhallgatót. Samsung szervizben 2500Ft-ba kerül. Van 3 Xiaomi fülesem de ez a legjobb. Régebben az S Advance telefonomhoz kaptam ilyet, de utána nem találtam sehol. S3 Neo-s gyenge volt. A3 2016-hoz adtak ilyet.

(#277) Pull


Pull
csendes tag

Sok középkatagóriás Samum volt de mindet utáltam. A mostani cégesem egy ilyen J5 2017. Ez az első Samu ami tetszik. Persze a saját Redmi 4X-em mégindíg jobb és olcsóbb 😂

(#278) pinnacle válasza gippazoid (#271) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kicsi ikonok, de főleg az aláírásuk nekem sem tettszik. 7.1-en lehet majd állítani. Most még a J5 csak a mintán jelzi, de nem változtat rajta. Nokia 5-ön láttam, hogy nagyítja.
Lehet az alkalmazások SD kártyára helyezése is menni fog. Most még csak elméletileg lehetséges, gyakorlatban a belső memórián marad. Külső, belső tárhely mérete nem változik.

[ Szerkesztve ]

(#279) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok! Jön majd Android 7.0 J5 2017-re is?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#280) pinnacle válasza Enigma1945 (#279) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Eleve azzal jön. Még frissítés sem volt.

(#281) gippazoid válasza Sakira (#273) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszi, megtaláltam. :)

Gippazoid Novelties Inc.

(#282) gippazoid


gippazoid
senior tag

Viszont amit nagyon hiányoltam eddig és telepített app-okkal sem nagyon tudtam megcsinálni:
több SMS kijelölése törlésre!

Hogy erre miért kellett a 7.0-s Android-ig várni, nem is értem...

Banki SMS-ek törlése sokkal egyszerűbb lesz most már! Ennek nagyon tudok örülni. :)

Gippazoid Novelties Inc.

(#283) gippazoid


gippazoid
senior tag

Létezik olyan üvegfólia, amelyik lefedi a kijelzőt? Most egy olyat sikerült feltetetni, amelyik mellett két oldalt 3-3 mm kilátszik a kijelzőből. Nagyon tré ahogy kinéz és ott nem is védi.
Valamit hirtelen kellett tennem rá mert nem tudni, milyen anyagból van az eleje és még ha vissza is viszem 14 napon belül esetleg, addig sem akarom karcolni. Így a legelső olcsó darabot ami az utamba került feltetettem rá.

Talán a 2,5D-s, lekerekített szélűek esélyesek, hogy lefedik.
Csak így nehéz látatlanban web-ről rendelni, a maszek GSM-ek meg nagyon drágán adják (Telenor partnernél láttam olyat ami 2,5D-s volt és 4e Ft lett volna... Neten az ilyenek mennek 2000 körül, a sima szélűek meg 1200-2000 között).

Gippazoid Novelties Inc.

(#284) gippazoid válasza pinnacle (#278) üzenetére


gippazoid
senior tag

Én nem hiszek abban, hogy megint visszaállítják az SD kártyára mozgatás lehetőségét. Most ugye olyan módszer van, hogy a készülék tárhelyének fájlrendszerével egyesíti a memóriakártyát és így bevonja a tárolásba a rajta lévő helyet. De ha kiveszed a kártyát, akkor önmagában nem használható és szerintem a telefon is zokon venné. Nem próbáltam ki, pont ezért, de úgy tudom, ez most így működik.

Esetleg van valami konkrét infó erről, hogy tervezik a régi, 5.0 előtti módszer visszaállítását?

Gippazoid Novelties Inc.

(#285) gippazoid válasza pinnacle (#276) üzenetére


gippazoid
senior tag

szpídshop-ban 1990 Ft és foxpost automatába ingyen szállítják.
Ez annyival jobb a mellékelt gyárinál, hogy megéri megvenni?

Gippazoid Novelties Inc.

(#286) pinnacle válasza gippazoid (#284) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Memóriakártya topikban írták, hogy a Link2SD-vel megy az SD kártyára mozgatás. Ez már régi progi, csak root kell hozzá.

Gyárinál sokkal jobb, ez ilyen "fülbedugós". Szerintem inkább szervizben vedd, sok hamisítvány van forgalomban. Gondolom minél drágább a telefon, annál jobb fülest adnak hozzá.

(#287) gippazoid válasza pinnacle (#286) üzenetére


gippazoid
senior tag

Root-ot nem szeretnék... ugrik a jótállás.

Az OK hogy jobb ez a fülhallgató mint a J5 mellé csomagolt, de jobb a mindenhol magasztalt Xiaomi-hoz képest is?

Gippazoid Novelties Inc.

(#288) pinnacle válasza gippazoid (#287) üzenetére


pinnacle
nagyúr

3 Xiaomim van. Ezek a Pistonok meg valami Youth. Nem tudom mi a pontos kifejezés, de talán az, hogy a Samsungnak teltebb a hangzása, a Xiaomi meg olyan élettelen hozzá képest.

Egészen jó kijelző időt tudott az első feltöltés után.

Nektek milyen a térerőtök? Nekem 4G-n többnyire csak 2 pálcika.

[ Szerkesztve ]

(#289) gippazoid válasza pinnacle (#288) üzenetére


gippazoid
senior tag

Eddig nekem minden 4G-s telón csak 2 pálcika körül volt (30-as szolgáltató).
A J5 2015 és a Galaxy Core Prime is.
Sosem láttam még teljes LTE térerőt.
Ezen a J5-ön tegnap otthon szintén csak 2 volt.

Inkább érdekes, hogy a 2017-es J5-ben van egy olyan menü opció, ami Voice LTE-vel kapcsolatos. Legutolsó infóm szerint a szolgáltatók csak adatot tolna LTE-n, beszélgetést nem. Érdekelne, vajon ez változott az elmúlt 1,5 évben? Ha van már voice LTE-n akkor azzal nagyobb az akku fogyasztás vagy éppen hogy kevesebb, mivel nem az energiazabáló 3G-n megy a beszélgetés?

Gippazoid Novelties Inc.

(#290) pinnacle válasza gippazoid (#289) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Xiaomi Note 4-nek jobb volt a térereje. J5-nek a torony közelében. Ezzel a progival, te is meg tudod nézni, hol van a közelben.

Úgy tudom a VoLTE, csak néhány készüléken van engedélyezve, a szolgáltató részéről. Azon lehet, hogy jobb a hangminőség.
Nekem azt mondták, az LTE akkor is jobb ha csak 2 pálcika van. Az nem jó, ha ide-oda ugrál 3G között.

[ Szerkesztve ]

(#291) gippazoid válasza pinnacle (#288) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ez programozástechnikai kérdés is, mert 2 pálcika ugyan, de a -105 dBm szerintem nem rossz érték.

1x évvel ezelőtt méricskéltem utoljára mobiltelefont. Akkor még volt kábel a legmenőbb típusokhoz, amivel össze lehetett kötni a mérőműszer antenna bemenetével a teló külső antenna csatlakozóját és szépen elbeszélgettek egymással.

A 900 MHz-es GSM-en -102 dBm volt a határérték. Ami ezt tudta, az a telefon jó volt. Akkor is, ha a szomszéd telefonjával ott is lehetett hívni ahol ezzel a telóval már nem. Voltak ugyanis készülékek, amelyek ezt bőven túlteljesítették.

Sajnos aztán idővel eltűntek a külső antenna csatlakozók és ezzel együtt a mérőkábelek is.

Gippazoid Novelties Inc.

(#292) gippazoid válasza pinnacle (#290) üzenetére


gippazoid
senior tag

Erről beszélek: a Xiaomi pl. lehet hogy 4 pálcikát programozott (enyhe kínaias nagyvonalúsággal) a -105 dBm mellé... A Samsung meg kettőt.

Gippazoid Novelties Inc.

(#293) gippazoid válasza gippazoid (#292) üzenetére


gippazoid
senior tag

Egyébként meg bánja a fene, ha működik. Olyan kicsi a térerősség jelző hogy nem is veszem észre...
Már nem dominál a kijelzőn kint annak idején egy Nokia 6110-en ahol a kijelző teljes magasságát elfoglalta oldalt.

Gippazoid Novelties Inc.

(#294) pinnacle válasza gippazoid (#291) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen a Network Cell Info-val kellet volna megnézni, hogy mit mutat. Képernyő nagyítással lehet növelni a méretet, ahogy itt is mutatják. Nekünk még nem változtat az ikonokon, talán majd a 7.1 frissítéssel.

(#295) seniman válasza gippazoid (#292) üzenetére


seniman
addikt

Anno a 628-as Ericcson három pálcika alatt hívást sem volt hajlandó indítani,az 5110-es meg eggyel is simán.Nem a pálcikák száma a lényeg,hanem hogy tudsz e hívni rajta,vagy sem.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#296) gippazoid válasza seniman (#295) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ezt mondom én is.
Láttam GA628-at ezt művelni és 5110-et is 1-es térerővel ott ahol max-nak kellett volna lennie.
Gyakran elromlott a külső antenna csatlakozója (főként ha valaki autós kihangosítóba is tette amely akkoriban még saját antennával rendelkezett az autón) és átkapcsolva maradt külső antennára.

A bajnok a kihúzható antennás Alcatel OneTouch széria volt, amely ki nem húzott antennával is hasított. Ezek voltak azok, amelyek AA-s vagy AAA-s elemmel is működtek.
Egy ilyen teló volt az első mobilom 1998-ban. Még meg van.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#297) seniman válasza gippazoid (#296) üzenetére


seniman
addikt

Alkatellával lementem a csatornarendszerbe a város alá,a Nokia már a bejárat után dobta a hálózatot,azon a csúnyaságon meg még bent is lehetett telefonálni. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#298) pinnacle


pinnacle
nagyúr

NFC-t ha tudjátok nézzétek meg. Előző telefonon nem működött. Kicseréltem, most a fizetés megy, fájlátvitel nem. Mondjuk az utóbbi nem annyira fontos, de a fizetés talán jobban.

Vettem egy ilyen gyári tokot. Elég masszív, de egy kicsit bumszli lesz tőle a telefon. Azt mondták üvegfólia csak olyan van, ami egy kicsit feljön oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#299) gippazoid válasza pinnacle (#298) üzenetére


gippazoid
senior tag

Asszony S3 Neo-ján is feljött, le is törtek pici darabok belőle... Olyat ne vegyél.
Azon a telón van NFC, de nem tudom, fognak-e beszélgetni, van köztük vagy 5 év technológiai különbség.

Gippazoid Novelties Inc.

(#300) martin1369


martin1369
aktív tag

Alapból van a telefonon fólia?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.