Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gabor777 válasza #53876480 (#150) üzenetére


Gabor777
aktív tag

++

Kabaré...

Néhány helyen olvastam, hogy két sim kártyánál lehet probléma a térerővel. Talán aki így használja, az írhatna erről. :)

(#152) Quqesz válasza nyisziati (#147) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Majd vissza fogod sírni a suzukit... ;]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#153) draco31 válasza #53876480 (#150) üzenetére


draco31
veterán

Egyetértek végig :)

Térerő, 2 hete használom már.
Előtte Xiaomi Redmi Note 4-esem volt, így ahhoz viszonyítom.
Ha megyek a közeli nagyobb városba, akkor van egy erdős szakasz, kb 1km, ott kb 200-250 méteren nem volt térerőm korábban semmi. Utána egy ideig csak edge.
Samsungnál hamarabb vált edge-re, és kb 500 méterig nincs térerő. Mindez autóval 80-as tempó, ha ez számít esetleg.
Szóval ahol más telefonon még volt egy vonásnyi térerő, ott ennél már nincs.
Bluetooth nekem ugyan az, okos órát használok, házban 3 fallal odébb ugyan úgy megkapom az értesítést mint korábban.
Wifi, arra megint nem tudok mit mondani, a házban van, kertben van jelismétlőm, attól 150 méterre nyílt terepen van még jelem, nekem ez elég.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#154) shapphire válasza #53876480 (#150) üzenetére


shapphire
tag

A 300. hsznél várunk vissza az összefoglalás miatt.

Egyébként eme csodás hozzászólással bebiztosításra került talán a google keresőben az első találat, esetleg a hirdetések fölé is került a "sz@r+kamera+a50" jelige.

Amúgy ez egy fórum. Tehát az sem baj ha vélemények fogalmazódnak meg/ütköznek. Így nyilván ha csak valamiről egy valaki írhat egyszer, akkor hamar a végéhez is érünk.

Nyilván fontos a térerő, meg a kékfog, azokról is lesz majd több hsz, vélemény.
Türelem. Mindenkinek más fontos, úgy tűnik a kamera nagyobb súlyú dolog.
Ha meg nem tudod kivárni, akkor meg vegyél egy a50-et és várjuk a tesztet részedről is.

(#155) #53876480 válasza draco31 (#153) üzenetére


#53876480
törölt tag

És mi a szolgáltató? Én Vodafone mobilnetet használok, és 1-2 hete mindennemű telefoncsere nélkül Edge-re váltott a Huawei Mate 10 Lite. Mindezt pl. a reptér termináljának a közepén. 3G-re volt állítva, mert 4G-n érezhetően jobban merül. Visszaváltva 4G-re jó, de mintha lett volna valami váltás a szolgáltatónál, Edge van ott, ahol eddig szaladt a 3G.

(#156) LSAlex


LSAlex
csendes tag

Sziasztok! Egy rövid gyors teszt! :-)
2 Hete használom a telefont Galaxy A5 (2016)-ról váltottam erre a típusra.
Röviden.
Képernyő: Parádés! Sokkal szebb mint amit elvártam.
Ujjlenyomat olvasó: az előzőhöz képest kb ugyanolyan gyorsan old fel. Kb akkor van problémája ha zsíros vagy koszos a kijelző azon része. Üvegfóliát vettem rá, ami nem befolyásolja a kezelését. Én mondjuk beállítottam az arc felismerést is, és így no probléma, nyílik ahogy kell.
Akksi: Tökjó de így is mindig töltöm este. Aod-t érdemes beállítani, hogy mikor kapcsoljon be és ki. Az elején nem tettem és egy éjszaka alatt kb 100%-ról 90%-ig levitte az akksit. Mióta időzítem azóta kb 3-4%-ot eszik este.
Kamera: Nekem az előző készülékhez képest kb ugyanolyan, de általában 99%-ban a telefonon nézem amiket fotózom, ott pedig jók a képek.
Szoftver: Laggot nem tapasztaltam, pedig nova launchert használok rajta.
Kb Ennyi!
Üdv:

(#157) babosmiki válasza #53876480 (#150) üzenetére


babosmiki
addikt

Egyáltalán nem szar a kamera sőt! Az meg, hogy valaki kivág részleteket egy nagyított képből és az alapján fikáz hát nem értem. Ez nem csúcstelefon, és nem is kerül 300-ba..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#158) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok.

Kb három hete váltottam egy Honor 8-ról a Galaxy A50-re. A telekomnál hűséggel 56eFt ért jutottam hozzá. Kamerában gyengébb mint a Honor volt viszont a kijelző és az akksi kárpótol . De azért jó képeket csinál. Az elejétől fogva egy Telekomos és egy Telenoros kártyával használom. Nem vettem észre problémát igaz a másodlagos kártya 2G-re van állítva.Viszont a wifi jelerőt gyengébbnek érzem. Az ujjlenyomat érzékelőt meg kell szokni,ha pontosan eltalálja az ember akkor elég gyors pedig fólia is van rajta.Viszont az arc felismerés villámgyors. Nekem megérte váltanom :).

[ Szerkesztve ]

(#159) #04688384


#04688384
törölt tag

Én pàr hete vettem A50-et a Media Marktban. Nagyon megtetszett a kijelzője, a 4000-es akku a fürge működés.

Sajnos telefonálás közben sokan panaszkodtak hogy szaggatva hallanak. A műanyag hàtlap pedig zavaróan berezonált. A hangszóró minősége nagyon gyenge, hangos de semmi hangzás. A beállítàsokban hiàba kapcsoltam be a véletlen érintés elleni védelmet, sokszor úgy vettem ki a zsebemből, hogy feloldott és valami alkalmazásban voltam éppen.

Végül 2 hét után inkább eladtam.

(#160) nicu71


nicu71
addikt

soha nem voltam Samsung Fan de ez a telefon valami hihetetlen csábító,gyönyörű kijelző ,kellemesen vékony ház .Ha most kellene új mobil a /felső/közép -kategóriából,csakis ezt venném.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#161) nyisziati válasza Quqesz (#152) üzenetére


nyisziati
veterán

Visszasírom - a fogyasztását. Mást nem. ;]

(#162) draco31 válasza #53876480 (#155) üzenetére


draco31
veterán

Vodás vagyok én is vidéken.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#163) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Èn csak a "hisztis" kommenteken jöttem röhögni :D

(#164) AxBattler


AxBattler
félisten

Galaxy A50 April update brings Bixby Routines and new camera features

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#165) mackoman válasza janeszgol (#92) üzenetére


mackoman
tag

Maximálisan egyett értek veled,semmi kivetni valót nem látok a hűségnyilatkozatban.Sőt tovább megyek ,én kamatmentes részletre veszem a szolgáltatónál a mobilokat.Miért?Miért fizessem ki(megtehetem) a teljes árát,ha részletre is megvehetem.Persze,lehet úgy is nézni ,hogy miért vegyem meg kamatmentes részletre ha megtehetem ,hogy a teljes összeget kifizetem.Így egyszerűbb ,azt a pénzt másra is elkölthetem akkor abban a pillanatban.De általában meg unom és kifizetem fél év ;egy év után.Minek vegyek független ,úgysem akarom eladni,sem szolgáltatót váltani.Már 12éve egy szolgáltatónál vagyok.

(#166) dragonfx


dragonfx
veterán

az m30 nálunk kapható lesz?
a60 mikor jön?
meg az a70?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#167) AxBattler válasza dragonfx (#166) üzenetére


AxBattler
félisten

A70 már kapható, szolgáltatónál is.
A60-ról még nem hallottam, de az M30 szinte biztosan nem jön Európába, csak Indiába. Sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#168) Mátésum válasza #53876480 (#150) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Szia. Egyetértek, én is korábban erre próbáltam utalni. Én nem tapasztalom sem a gyenge térerőt (pedig nem a legoptimálisabb helyen dolgozom). Sőt, nekem talán jobban is teljesít bizonyos helyeken, mint az eddigi készülékeim (Samsun A8, Xiaomi Mi A1.
A Bluetooth-al sincs gondom (kivéve, hogy autós kihangosítás során a zenelejátszás során néha szakadozik, de telefonálásnál nem. Ha jól emlékszem, ez az A8 fórumban is többször jelzett probléma volt, de még nem volt időm utána olvasni, hogy lehet-e tenni valamit). A wifinél sem érzek visszalépést. Azokon a helyeken, ahol eddig használtam az eddigi készülékeimet, ugyanúgy működik ez is, és meg vagyok elégedve. Egy valamit nem találok, ami letöltésnél jól jöhetne, az a wifi+mobilnet együttes használata, ha jól emlékszem, A8-ban volt ilyen lehetőség, de lehet, hogy ez Android rendszer kérdés.
És, egyébként továbbra is azt gondolom, hogy amit én elvárok egy telefon kamerájától, ezen az árszinten, teljesen korrekt módon hozza.

(#169) #85619712 válasza #53876480 (#150) üzenetére


#85619712
törölt tag

:)) szakadok :))

(#170) #53876480 válasza PyroS (#158) üzenetére


#53876480
törölt tag

Mit értesz a gyengébb wifin? Csak a wifi ikonban mutat kevesebb jelet, vagy ténylegesen lassabbnak érzed, esetleg kimérted appal?

(#171) dolphy17


dolphy17
tag

Tulajoktol lehet esetleg kerni sample video(ka)t?

A tesztben levok borzaszto fenyviszonok kozott keszultek, nagyon nem lehet igy osszehasonlitani semmivel: konkretan az A40-es tesztjeben jobb videok vannak koszonhetoen a nagysagrendekkel jobb fenyviszonyoknak.

Nativ letoltes lenne a legjobb, mert a youtube is csak tovabb rontja a minoseget.

(#172) dragonfx válasza AxBattler (#167) üzenetére


dragonfx
veterán

140?
ez valami vicc ugye?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#173) Csocsesz75 válasza #53876480 (#150) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Én ahol lakom csak 3G-n megy a net 2 sim esetén. Ha az egyiket 4G-re rakom meghal a net. Ezen az sem segít ha kikapcsolom az egyik simet. Városközpontban megy a 4G (de nem teljesen olyan sebességgel mint 1 sim esetén).

4G-n csak akkor megy a net ahol lakom ha fizikailag 1 sim van a telóban. Akkor viszont itt is hasít.

Telenor mindkét sim.

[ Szerkesztve ]

(#174) nyisziati válasza dragonfx (#172) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezeket a telókat (samu A kategória) csak szolgáltatói akcióban éri meg megvenni. Telekomnál például havi 5000 a részlet 22 hónapig 0 kezdővel.
7 e Ft-os havi csomag mellett.

"Érdekes" módon az én A9-em is szinte koppra ennyi a Telenornál. (ugyanilyen díjcsomag, ugyanilyen net, ugyanilyen havidíj + törlesztő) :U (khmm kartell khm)
De ott a részlet megáll 17 hónál.

[ Szerkesztve ]

(#175) Csocsesz75 válasza LSAlex (#156) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Én is azt vallom, hogy telefonnal készült képnek a telefon képernyőjén kell jónak lennie mindenféle kivágások meg belenagyítgatások nélkül, pont.

(#176) #53876480 válasza nyisziati (#174) üzenetére


#53876480
törölt tag

Ezeket én sosem értettem. Hogy a tökömbe érné meg, ha kell mellé 7ezres csomag??

(#177) janeszgol válasza embe (#149) üzenetére


janeszgol
félisten

Neked címeztem, de nem csak neked írtam, bár innen úgy tűnik. Bocsi. :R

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#178) nyisziati válasza #53876480 (#176) üzenetére


nyisziati
veterán

Pl. úgy, hogy lebeszéled/leforgalmazod a 7 ezret.
Magyarul ha amúgy is 2 feltöltőkártyát veszel egy hónapban, akkor már érdemesebb előfizura váltani, nem? Olcsóbb percdíj, több net, és még a csamcsungot is kedvezményesen kapod. :D
Hát így.

(#179) Csocsesz75 válasza AxBattler (#164) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Frissítés, frissítések.

[link]

(#180) janeszgol válasza #53876480 (#176) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért, te feltöltős vagy? Az se szégyen, csak előfizuval általában jobban jár az ember. Bár ki mire használja az okos telót.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#181) espi38


espi38
őstag

Ma érkezett a típushoz egy minőségi hátlapi tok, ha valakit érdekelne privin megtalál.
Köszönöm

(#182) mrThomi válasza Csocsesz75 (#173) üzenetére


mrThomi
addikt

erre az a 40 fórumba nár írtak megoldást:
" az egyidejű 4G elérés kísérlete a hiba oka.
Átállítottam a SIM2-t 3G/2G-re, és megszűnt a hiba"

(#183) sityupityu válasza Csocsesz75 (#175) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha csak azon kéne jónak lennie, akkor nem lennének ezek a nagy fejlesztések kamera téren. Én speciel monitoron nézegetem a képeket nem pedig telefonon. Azon csak addig, amíg megnézem hogy milyen lett. A telefon kijelzőjén minden jól mutat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#184) draco31 válasza nyisziati (#174) üzenetére


draco31
veterán

Nekem vodától 3000-es csomag mellé havi 3400 lett az ára.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#185) draco31 válasza Csocsesz75 (#179) üzenetére


draco31
veterán

Kiváncsi vagyok mikor dobja fel a telefon, most néztem, még nem találja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#186) Csocsesz75 válasza mrThomi (#182) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Nálam ez sajnos nem működik. :(

(#187) espi38 válasza Csocsesz75 (#186) üzenetére


espi38
őstag

Akkor csere A40 re😁

(#188) PyroS válasza #53876480 (#170) üzenetére


PyroS
senior tag

Ahol a Honor 8 még az 5Ghz wifihez csatlakozott ott az A50 visszavált a 2.4Ghz wifire. Egy TP Link WDR 4300-as routerrel.

(#189) Csocsesz75 válasza espi38 (#187) üzenetére


Csocsesz75
őstag

3G-n megy tök jól minden.

Egyébként A70 felé kacsintgatok. Viszont azzal ugyanez lenne a szitu szerintem.

(#190) bajusz15 válasza nyisziati (#174) üzenetére


bajusz15
senior tag

Sajna csak azoknak éri meg, akik ki is használják a nagyobb csomag előnyeit. Mivel én nem beszélek sokat, a jelenlegi 100 perces ingyen csomagomat sem tudom lebeszélni, viszont fontos a net, minimum 5gb így azonnal kilőve a Telekom, az új csomagok után meg főleg. Nem csak egy irányba beszélek, így menni kéne egy olyan csomagba, ahol adnak nem csak t irányába, azt meg levitték 150 percről 90-re. Pofátlanság. Szóval nekem - és akik keveset beszélnek - marad a teljes ár kártyásan. Amúgy is, az A50 szintű teló ha már most megröccen mi lesz 1-1.5 év múlva, mikor már váltani kéne de szerződés nem engedi. Max ilyen S10 kategóriás telót vennék 2 évre, amiről tudom, hogy valószínűleg 2 év múlva is telefon lesz.

(#191) AxBattler válasza dragonfx (#172) üzenetére


AxBattler
félisten

Bevezető ár, 128GB-os készülékért... szerintem nem gáz, inkább a por- és cseppállóságot hiányolom.

(#179) Csocsesz75
Köszi, jobb így olvasni! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#192) El-Telya válasza draco31 (#185) üzenetére


El-Telya
csendes tag

Szerintem ezt nem is fogja mivel az európai régiós SM-A505FN. [link]

(#193) HarleyCustom válasza #53876480 (#150) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D Hatalmas.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#194) #53876480 válasza nyisziati (#178) üzenetére


#53876480
törölt tag

Figyelj, ezt írtad:

"Ezeket a telókat (samu A kategória) csak szolgáltatói akcióban éri meg megvenni."

Nincs "ha" meg "de" meg "amennyiben" , csak szolgáltatói akcióban éri megvenni.

Nekem a havi számlám 1000 Ft. Sosem veszek szolgáltatónál telefont. De ez csak rám vonatkozik, nem írhatom, hogy mindenki hülye, aki előfizetéses, mert az ő használati szokásaival neki az a jó.

Ha azt írod, hogy valaki 200 órát beszél havonta és 50 giga netet használ, most csak mondtam két számot, úgy megérheti igen. Ez az egész tök használat függő, így felesleges azon vitázni, hogy a hűség meg az előfizetés vagy a független éri-e meg, mert attól függ, mire használja az ember.

Ennélfogva az ehhez kapcsolódó elfogult hozzászólások túlnyomó többsége hülyeség, hiszen csak az azt író személy használati szokásaira igaz.

[ Szerkesztve ]

(#195) nyisziati válasza #53876480 (#194) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezért írtam a 2. hsz-t. Az a kiegészítés.

Vagyis a kerek mondat így hangzik:
Ezeket a telókat csak szolgáltatói akcióban éri meg megvenni, , HA legalább 2 feltöltőkártyát veszel egy hónapban.

Ugyanis nagyjából ekkor csökken le a teló ára annyira, hogy komoly kedvezménnyel veszed meg (esetemben kb. 40000 Ft), miközben nem kell számolgatnom a költséghez az előfizut, hiszen azt a pénzt így is-úgy is elkölteném. Sőt, még többet is, mert a feltöltőkártyás díjak magasabbak, mint előfizuval.

Ha csak havi egy ezrest költesz, akkor már jobban megéri egy Redmi 7-et venni, mert jóval olcsóbban megkapod, mint ezt, és a samoledet leszámítva tudja ezeket a paramétereket.

(#196) #53876480 válasza nyisziati (#195) üzenetére


#53876480
törölt tag

Nem bővíthető 2 SIM mellett, kiesett. A Honor 8x a másik lehetőség, ami ugyanekkora, bővíthető, és most már sokkal olcsóbb.
De Huawei-t használva 1.5 éve előtte meg Samsungokat, a Samsung tartósabbnak tűnik. Mint látható, ritkán cserélek telefont, nálam ez is szempont.
Xiaomim sosem volt, csak olvastam róla, de az olvasottak alapján nem venné olyat amúgy sem.

(#198) mrThomi válasza Leslie13 (#197) üzenetére


mrThomi
addikt

van rajta egy komment, csórikám meg is mondja a magáét

(#199) mjani1172 válasza mrThomi (#198) üzenetére


mjani1172
addikt

Da ich viel mit Rucksack reise ist eine gute Kamera ein muss, leider ist bei der A50 Modell sehr schlecht ausgefallen. Zwar sind die Farben viel intensiver als bei dem Vorgänger, die Fotos sind aber bei der näheren Betrachtung sehr unscharf und dies stört mich sehr.

A kamerát én is kifejezett rossznak (mintha hibás lenne) látom de ezzel itt szinte egyedül vagyok.

(#200) atike válasza mjani1172 (#199) üzenetére


atike
nagyúr

...lehet nincs itt még olyan túl sok A50 tulaj... :) Majd ha jönnek akkor lesz még aki rossznak fogja mondani a kamerát. Bár lehet mégsem, hiszen ez az ő telója, megvette, akkor meg már nem rossz.... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.