Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dévacsen válasza draco31 (#97) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia..ebből vettél valamit észre?..első kamera üveg alá bejut a por,piszok valószínű hangszórónál.(a másik topicban említette egy felhasználó)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#102) Noukoum válasza petymeg (#100) üzenetére


Noukoum
veterán

2mm van a magasságban:) de igaz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#103) ollie válasza petymeg (#100) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyforma méretű a kettő: [link]

***

(#104) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Alapvetően nem rossz készülék ez.

Hozza a kötelezőket, nem lőtték el az árát nagyon, én inkább azt érzem, hogy ez most egy olyan modell, mint anno a jobb képességű,de olcsóbb készülékek, amelyek bizonyítani akartak.

Valahogy most a Samsung is bizonyítani akar, eddig ültek a seggükön, és a középkategória eladta magát az S széria hátán...

Talán ez a mostani picit jobb üzleti taktika, hiszen a piac szűkül, a gyártók eladásai egy-két kivételtől eltekintve estek ( Apple sokat, LG még többet ).

Viszont ha kínálnak egy jó modellt, ami középkategóriában jó tudást ad, akkor elképzelhető, hogy hosszútávon a következő vásárlás már S széria lesz :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#105) Stauffenberg válasza janeszgol (#92) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Olyan nagy baj a hűségnyilatkozat?"

Én sem értem, hogy felnőtt, önálló döntést hozni képes emberek miért tudnak ennyit nyafogni a hűségidőre.

"A facen szoktam a szolgáltatói fórumokat olvasgatni. Uram atyám, micsoda marhák vannak!"

Pontosan, na ilyenkor szoktam átértékelni ezt a "felnőtt, önálló döntést hozni képes ember" dolgot. Ilyenkor lehet találkozni a valósággal, hogy mennyi funkcionális analfabéta rohangál. Egy szakfórum nem ad erről megfelelő képet, ide inkább azok járnak, akik meg tudnak fogalmazni épkézláb mondatokat.

Hozzáteszem aki nem tud mérlegelni, hogy neki kifizetődik-e hűségidőt kötni vagy sem, az tényleg ne írogasson alá hivatalos dokumentumokat, de akkor egy albérlet szerződést (amiben 90% eséllyel szintén van "hűségidő", ami a minimum időtartama a bérlésnek) vagy lakáscélú előtakarékossági számlát se kössön soha.

(#106) petymeg válasza ollie (#103) üzenetére


petymeg
addikt

Ja igen, ha kerekítünk cm-re, akkor valóban. :D

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#107) <Lacy85> válasza janeszgol (#92) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én sem igazán értem, mi ez a nagy hűségidő ellenesség.
Kb. 6-7 éve van meg a számom. Nem is szándékozom cserélgetni.
Most akkor nem mindegy, hogy aláírok 2 évet, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#108) HKorn válasza petymeg (#100) üzenetére


HKorn
addikt

Az S10e és A40 között mindössze 2mm különbség van, azt nem akarom elhinni, hogy az A40 nagy, de az S10e meg jó.

Ha meg mindkettő nagy, akkor venni kell egy iPhone 8-at, az pont akkora, mint az A3 volt.

Run&Ride

(#109) gpek


gpek
tag

Nem értem, hogyan jön fel a Xiaomi mint konkurens. Olyan mintha egy 3-as BMW-t hasonlítanánk egy Mazda 3-al. (persze mindegyikben hasonló teljesítményű a motor - SOC) A Samsung premium gyártó, a Xiaomi pedig egy átlagos kínai gyártó. Ezt abból lehet kikövetkeztetni, hogy nincs S vagy Note sorozathoz fogható készüléke. Mint ahogy a Mazdának sincs 7-es vagy X6-os Bmw-hez hasonló modellje..

Gpek

(#110) Laci.M válasza tomboy84 (#98) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ohhh köszi, ezt nem is tudtam. A hivatalos xiaomi.hu oldanál is ez a helyzet?

Aláírás

(#111) Noukoum válasza gpek (#109) üzenetére


Noukoum
veterán

Én mellé rajtam a mi 9 se-t egy s8 mellé, és képzeld nem tűnt fel hogy az egyik egy Mazda a másik meg egy BMW...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#112) atike


atike
nagyúr

Bár nem vennék Samut de elismerem, hogy ez egy igen jó ajánlat lett...

(#113) HKorn válasza Noukoum (#111) üzenetére


HKorn
addikt

Mert a Mazda néha van olyan jó, mint a BMW, de összességében azért mégsem BMW, érted. :)

Run&Ride

(#114) Graphics válasza gpek (#109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van az úgy, hogy semmi pénzért nem vennék pl. BMW-t... Mit javasolnál abban az esetben, ha engem jobban érdekel egy megbízható japán.

Prémium Samsung elég sok hígfost kiadott viszont... Ez akkor olyan mint a kigyulladós 20d-30d motor, hogy egye-fene égjen a család, de legalább prémium.... Szép szó ez a prémium, rá lehet sütni mindenre, csak nem biztos, hogy kéne.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115) mdraco válasza gpek (#109) üzenetére


mdraco
őstag

"A Samsung premium gyártó" :)) Az alsó és középkategóriában sok sz@rt kiadtak az elmúlt években. Mintha kinai tucat gyártó lenne. Egyedül az S és Note szériánál mutatnak fel valamit. Most kezd javulni a középkategória, de ár-érték arányban továbbra is messze vannak.

(#116) shapphire válasza janeszgol (#84) üzenetére


shapphire
tag

Mindenben hoznak egy elfogadható szintet?
Most speciel ennél az A50-nél ez igaz, kivéve a kamera.
Lehet, hogy első hallásra barokkos túlzás, de az A3 2017-em hozza ezt a szintet hátsó kamerán, jó fényviszonyok között.
Ezt se a kijelzőbe épített leolvasó, se a 4000-es aksi nem feledteti.
Ez fail! Nem is kicsi.
2019-ben nem fognak külön fényképezővel futkosni a felhasználók, ha egy normál minőségű képet akarnak csinálni. És akkor vegyen az ember Huaweit (hátrányait is felvállalva) ha jobb kamerát akar...
A másik a képernyő mérete, érthetetlen miért kell ekkora kijelző minden telefonba.
Vissza lehet sírni a samsung "mini" változatokat. :W

(#117) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

A képeknél biztos minden az ami le van írva? Mert ez egy alsó kategóriás minőségnek felel meg objektíven nézve. 100%-os nagyításból 1-1 részlet:


[ Szerkesztve ]

(#118) atike válasza gpek (#109) üzenetére


atike
nagyúr

"Olyan mintha egy 3-as BMW-t hasonlítanánk egy Mazda 3-al"

"A Samsung premium gyártó, a Xiaomi pedig egy átlagos kínai gyártó"

Az komoly... :)

(#119) Nordik válasza gekkoXT (#117) üzenetére


Nordik
őstag

Nem várható a képek minőségében javulás későbbi frissitesekkel? Mert ez tényleg nem a legjobb.

(#120) nyisziati válasza Nordik (#119) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem várható. Az A9-et is félkészen adták ki, de a patch-ekkel egész jó kamerarendszer lett belőle.

(#121) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"az S10+ esetében 19:9, az A50-nél 19,5:9 ez az érték, magyarán jelen tesztalanyunk egy kicsit tömzsibb, vagy ha úgy tetszik szélesebb megjelenítőt hord magán."

Ez elég nagy dőreség. A 19.5:9 pont hogy keskenyebb azonos átló esetén, mint a 19:9. Ha nem így lenne, akkor egy 16:9-es még keskenyebb lenne ezen logika alapján. Az S10+ azért keskenyebb készülék, mert edge kijelzője van (Szóval igen, pont azért, mert a Samsung meghajlítja a teret.).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#122) draco31


draco31
veterán

Úgy látom mindenki a kamera miatt sír mindig minden telefonnál.
Emberek, ez egy telefon, amiben van kamera, nem pedig egy kamera, amiben van telefon funkció!
Félre ne értsetek, úúúúútálom a samsungokat, de most mégis ezt vettem meg.
Az emberek 90% sosem fogja teljes nagyításban nézegetni a képeit, úgy meg semmi baj nincs vele szerintem.
Aki meg azt nézegeti, az vegyen olyan eszközt....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#123) erahurka válasza Nordik (#119) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudom miért nincs pár kép 25MP-s felbontásban. A GSM Arena tesztje szerint úgy azért nappal egész korrekt a részletesség (persze nem 100%-os nagyításban, az sose lesz mérvadó max. csúcskategóriában), éjjel viszont csak 12 MP-ben érdemes használni mert úgy még csak-csak használható a végeredmény.

(#124) shapphire válasza draco31 (#122) üzenetére


shapphire
tag

Emberek, ez egy telefon, amiben van kamera, nem pedig egy kamera, amiben van telefon funkció!

Elindulhatunk ebbe az "irányba" is, de akkor a kasszánál se kérjenek 125-99-79 e forintot - konstrukciótól függően.

De azért kell bele a 3 kamera egység, meg x millió megapixel...
Remélhetőleg szovftveresen javítják, de addig nekem, meg akit érdekel egy kicsit is a kamera része, nem bejövős. :N

[ Szerkesztve ]

(#125) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Ez a telefon ajánlott? Fizetett hirdetés vagy mi?

Cégünknél most kapott 40 ember ilyen telefont és inkább butatelefont használnak, mert borzalmas a telefon. Ujjlenyomat lassú és pontatlan, térerő probléma ahogy fent is írták, akad, laggol a rendszer. A bluetooth is hagy némi kivetnivalót, hívásminőségre is panaszkodtak. Kamera egy nulla, de nyilván céges telefon, így az most nem tényező.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#126) Graphics válasza MikeWazowski (#125) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erős sarkítást érzek azzal kapcsolatban, hogy az a 40 ember inkább butatelefont használ...

Két opciót látok, nem írsz valóst, vagy ezek az emberek eddig nem is használtak okostelefont...

Na melyik? :D Pedig nem ugrálok a Samsungért.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#127) MikeWazowski válasza Graphics (#126) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem szó szerint kell venni a butatelefont, csak szimplán nagyon nincsenek megelégedve a telefonnal. Az meg, hogy nem írok valóst... hát bocs, de ne magadból indulj ki...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#128) Noukoum válasza HKorn (#113) üzenetére


Noukoum
veterán

Persze tudom, átlagbirkánál (mely végzettségtől független) semmire mész a mazdával, mert nem BMW:) ilyen a világ.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#129) Nordik válasza Graphics (#126) üzenetére


Nordik
őstag

A végén eljutunk oda, hogy inkább P30 Liteot veszek... :( Pedig nagyon beharangoztak ezt a telefont és jobb mint a Huawei, de sorra érkeznek a negatív kritikak. :U

(#130) Nincsen válasza mdraco (#115) üzenetére


Nincsen
csendes tag

Ezt csinálták már egy párszor.
Aztán jön majd ami mindíg, mindenből kevesebbet, változatlan, vagy magasabb áron, majd az előző generáció jó hírneve eladja.

(#131) MikeWazowski válasza Nincsen (#130) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1
itt is ez lesz. Csak anno az első szériás A3 pl. tényleg jó volt, ez már alapból szar.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#132) HKorn válasza Noukoum (#128) üzenetére


HKorn
addikt

Ne nekem mondd, nekem japánom van :D

Run&Ride

(#133) nyisziati válasza Graphics (#126) üzenetére


nyisziati
veterán

Új telefon. Prohardver.
Első 200-300 hsz-ben fikahegyek. Megszokhattuk.
Mindez a "céges telefon" (=semmirevaló vacak) fílinggel körbevéve.
Csak ez lehetett az eredménye.

Plusz ha belegondolok, hogy 3-4 éve ezek a specek elegek voltak egy flagshipnek... :U

(#134) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Nem igazán értem, mi a gond ezzel a telefonnal. Én megelégedve használom lassan egy hónapja. A8-at váltottam, és nem bántam meg. Azt gondolom, hogy nagyjából az összes (Huawei, Xiaomi, Samsung, stb.) telefon ebben a kategóriában elfogadható fényképezőt tesz bele a telefonokba, nem pedig nagyon jót. Szerintem, aki nagyon jó minőséget vár, annak felső kategóriás telefont kell venni (még mindig ugyanott van árban, mintha, egy olcsóbb telefont és egy jobb kompakt gépet venne).
Alapvetően mindenki csodát vár a telefonoktól abban az árkategóriában, amit megengedhet magának, helyette inkább érdemes reálisan nézni a dolgot. Ma 100 ezer Ft körül ezt adják - kamerában (és lehet jönni az olcsóbb Xiaomi és hasonlókkal - próbáltam azokat is, de pont annyit érnek, amennyibe kerülnek, és szerintem pont annyival több kompromisszumot is kell kötni velük).
A fényképeket félretéve viszont elég sok pozitívumot tud felmutatni a telefon - nagyon jó a kijelző, az akksi mérete egyáltalán nem megszokott, modern kapcsolati adatátviteli szabványok, stb.
Egy valami számomra a megjelenéskori hírekben félrevezető volt - a Mobilarena és több külföldi oldal is IP68-at írt a bejelentés utáni cikkekben. Hát, úgy látszik, az nincs.
Mindenesetre, akinek nem tetszik, ne vegye meg :D

(#135) sityupityu válasza shapphire (#124) üzenetére


sityupityu
veterán

Teljesen igazad van, ezt felesleges feszegetni. Az okostelefonok világa már rég nem csak a telefonálásról szól sőt, egyre inkább nem arról. Már rég egy "komlex rendszert" fizet meg az ember egy valag pénzért amitől joggal elvárja, hogy mindenben kielégítően teljesítsen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#136) tom120514 válasza nyisziati (#133) üzenetére


tom120514
őstag

Nem tudom mi a szokás, én a feleannyiba kerülő és 1 giga RAM-mal kevesebb Xiaomihoz képest érzem a laggolást és az érzékelők (ujjlenyomat és giro) lassúságát. A kamerája jobb, az üzemidő korrekt, kinézet klassz, kijelző persze sokkal szebb bár az hogy nem marad fullon, idegesít.

Never go full retard.

(#137) DJGABI válasza AliceWake (#31) üzenetére


DJGABI
addikt

nem támogatja. Camera2 API Probe limited-et ír. felmegy rá a gcam, de kb semmi nem működik benn. gyári kamera app pro módban nem tud záridőt állítani

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#138) nyisziati válasza tom120514 (#136) üzenetére


nyisziati
veterán

Kapcsold ki az auto fényerőt és maxon fog maradni.

(#139) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nekem az a bajom továbbra is, hogy objektív tényezők ellenére is rendszeresen teljesen fals vélemények vannak a kamera teszteknél a cikkekben.

Ennél is dicsérve van a minőség, miközben bárki ha ránéz a képekre, megnézi teljes méretben, akkor egyértelmű, hogy valami félrement, mert a kategóriájában is rengeteg sokkal jobb, vagy legalább a szintet megütő készülék van. Ez szerintem nem ilyen.

(#140) mjani1172 válasza gekkoXT (#117) üzenetére


mjani1172
addikt

Ugyanezt írtam, már az elején. Nemhogy jó a fotó, hanem mintha hibás lenne a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#141) <Lacy85> válasza Noukoum (#128) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Meg van a másik véglet, amikor megveszik az emberek a kiciocó kínait, és utána mindenhol terjesztik a szent igét, hogy minden más szar, és az ő választottjuk a tuti.
Mondjuk az A50 pont nem jön be nekem sem, de a pici sajomi nálam a mai napig a "bottal sem piszkálnám" kategóriában van.
Előbb vennék iPhone-t.

(#142) PowerBuldog válasza <Lacy85> (#141) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Több xiaomi van a családban, és mindenki jobban meg van elégedve vele mint az előzőleg használt samsung vagy épp huewei telefonnal.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#143) Noukoum válasza <Lacy85> (#141) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért te nem mondod el senkinek ami jó és neked bejött?

Nincs ezzel baj, persze érv nélkül ez egy személyes vélemény. Nem kell Xiaomi-t használni:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#144) <Lacy85> válasza PowerBuldog (#142) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy rosszak.
Azt írtam, hogy nekem nem kellene.

(#145) <Lacy85> válasza Noukoum (#143) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Épp annyi érv volt benne, mint a BMW-s hasonlatodban.
Az is komoly érv, hogy aki a drágábbat veszi, az birka.
Ezek szerint aki Xiaomi-t vesz, az meg csóró.
Tudod, nézőpont kérdése. ;)

(#146) Nincsen válasza <Lacy85> (#141) üzenetére


Nincsen
csendes tag

Az ilyen hozzáállás konzerválja a piacot.
Nem hiába európa a mobilpiac elfelejtett mostohagyermeke.
Hol van már az az idő, amikor itt az oldalon is tucatnyi gyártó készülékei közül lehetett válogatni? Csak mert az emberek bottal sem piszkalták, a többi gyártó termékeit.
Elég csak körbenézni, mi van itt. Vehetsz iPhone-t, Samsungot, Huaweit. A többi gyártó technikailag kikopott, vagy nem relevánsak a készülékeik.
Arról nem beszélve, hogy ebből sincs, csak itt mi nállunk 6Gb-os kiszerelés.

(#147) nyisziati válasza PowerBuldog (#142) üzenetére


nyisziati
veterán

Nálunk is van több Xiaomi a családban (Redmik), én 3 évig használtam. Most egy samu A9-re váltottam. Nem bántam meg.
Jó a Xiaomi, de kb. olyan érzés volt a váltás, mint amikor (pár éve) az akkori (full-full extrás - tényleg) Suzukimból átültem egy 500-as mergába.

[ Szerkesztve ]

(#148) Noukoum válasza <Lacy85> (#145) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezzel a kijelentéssel csak magadat írtad le. Ha szerinted nem létezik ez a nagy brandeknél jelenlévő jelenség akkor szintén ott a probléma.

Azt meg nem tudom honnan a fenéből szedted hogy azt mondtam aki a drágábbat veszi az birka...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#149) embe válasza janeszgol (#92) üzenetére


embe
nagyúr

Félreértettél...de nagyon.
Én pont azt írtam, hogy miért baj ha valaki hűségre vesz telót? Írtam ezt úgy hogy nekem évek óta nincs hűségszerződésem. De csak amiatt, mert a flottás előfizetésemhez MM áron, vagy drágábban tudnék telót venni 2 év hűséggel. Ha jó áron lehetne, akkor vennék, és aláírnék 2 évet. Miért ne?!

Engem az háborított fel, hogy a "fórumtárs" ismeretlenül, a körülményeket nem ismerve, leparasztozza a fórum ( szerintem ) jelentős részét.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#150) #53876480


#53876480
törölt tag

Az eddigi hozzászólásokból kiderült, hogy szar a teló kamerája (amúgy benne volt a cikkben), hogy aki hűségre vesz telefont, az hülye, hogy a Bmw jobb a Xiaominál és a Mazdások Samsungot használnak. Ja és szar a telefon kamerája. Meg a hűségre vett Xiaomisok nagy BMW-sek. Ja és a 2mm-rel kisebb/nagyobb telefon borzalmas, hiszen az sokat számít.

Ne haragudjatok, de abszolút eltértetek a tárgytól. Nem tudom mi a célja a fórumnak, de én speciel gondolkodom ennek a telefonnak a vásárlásán, és azért olvasom a fórumot, hogy információhoz jussak belőle.

Értem, szar a kamera, leírtátok 100x még ezen felül. Ha fontos lenne a kamera, nem gondolkodnék ezen a telefonon, mivel jól látható módon ez a telefon HÁTRÁNYA. Szar, megértettem.

Sokkal fontosabb lenne olvasni a gyengélkedő térerőről, erről kéne többet írni annak, aki használja. Eddig ketten írták, az egyik a föld alatt használta, a másik meg full elfogultan másik 40 ember véleményét írta le. Bizonyára beszélt mind a 40-nel,Excel táblába foglalta a hallottakat és a végeredményt írta ide. Ja nem.

Szóval tapasztalt más is ilyet? Előző telefonjához képest hol volt rosszabb térerő? Wifi? Bluetooth?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.