Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Csocsesz75 válasza dud998 (#850) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Szívesen.

A70-ben van görgetéses screenshot is. Ezt csak azért írom mert volt itt a múltkor, hogy hiányolták A50-ből (mondjuk én is).

(#852) RedCactus


RedCactus
senior tag

Sokáig nálam is az A50 volt a befutó, de amikor megláttam az A70-et, egyből beleszerelmesedtem és amint elérhető lett nálunk beszereztem. Egy picit mindenben jobb és nagyobb is, ami nálam szempont volt.
Egy Lenovo Z2 Pro-t váltottam 4 év után. Az 6"-os, de a várakozásaim ellenére a samsungot sokkal kisebbnek érzem. Talán a méretarány miatt és azért, mert vékonyabb is. Minden esetra a zsebemben ez jobban elfér.
Hét éve a galaxy s plus-ra is mindenki azt mondta, hogy egy tepsi telefon, pedig az csak 4"-os volt.

(#853) nyisziati válasza RedCactus (#852) üzenetére


nyisziati
veterán

Négy éve ugyanez volt az 5"-osokkal. :D

(#854) Black_Raven válasza nyisziati (#853) üzenetére


Black_Raven
veterán

A tepsi az tepsi, de én imádom a tepsiket, ha szép és vékony.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#855) RedCactus válasza nyisziati (#853) üzenetére


RedCactus
senior tag

Igen! Mióta a telefonálas másodlagos lett egy telefonnál (micsoda ellentmondás) és a tartalomfogyasztás került előtérbe, megváltoztak az igények is.

(#856) batai15


batai15
félisten

Arról is beszéljetek hogy akinek májusi update van fent ,javult e a kamera ?
Ha nem lennék hulla fáradt 14 óra meló után ,felraknàm végre rá .holnap meg szolgálat ,szóval be se laktam, még sim sincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#857) tom120514 válasza batai15 (#856) üzenetére


tom120514
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok, Telenoron még nem jött.

Never go full retard.

(#858) #04430080 válasza batai15 (#856) üzenetére


#04430080
törölt tag

Megvárom amíg jön OTA, nem mókolom rá.

(#859) #53876480 válasza bajusz15 (#845) üzenetére


#53876480
törölt tag

Pont tegnap néztem MM-ben. Mellé raktam a mostanit (Mate 10 Lite), szélességre szemre ugyanolyan, magasságra láthatóan magasabb az A70, de tökmindegy, hogy a zsebből 2 vagy 3 centit lóg ki, leülni se így, se úgy nem lehet benne. Úgyhogy részemről A70, amint lehetőségem lesz rá.

(#860) tomboy84 válasza batai15 (#856) üzenetére


tomboy84
tag

Májusi frissítés hivatalos itthoni (SM-A505FN) telefonra még nincs. Amit itt linkeltek a fórumba, az ha jól rémlik Indiai (SM-A505F) verzió volt.
Jelenleg itthon XEH és TMH verziós romok vannak (a linken látható mi ment eddig rá ki). Persze jön majd a májusi, de itthoni tapasztalatot még nem találsz.

(#861) Drughi válasza tomboy84 (#860) üzenetére


Drughi
addikt

Akkor ezek szerint a Voda és a Telenor is gyári XEH Rommal adja ki?

Részvétem a telekomosoknak : :D

(#862) Csocsesz75 válasza Drughi (#861) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Bizony, csak XEH és TMH van. [link]

A70 is. [link]

(#863) batai15 válasza tomboy84 (#860) üzenetére


batai15
félisten

Hmm lehet félre néztem de azt hittem májusi romot szedtem le..

(#864) Black_Raven válasza Drughi (#861) üzenetére


Black_Raven
veterán

De, legalább a net megy rendesen. Viszont írtam a Telekom supportnak és gratuláltam a frissitéseikhez, elmondtam a véleményem a TMH csoda fw-jükről is. Remélem lefagy az arcukról a mosoly. :K

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#865) Black_Raven válasza Csocsesz75 (#862) üzenetére


Black_Raven
veterán

Akkor nem értem XDA-n ez mi.[kép], és még lettöltő link is van mellette. :Y

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#866) Gardoni


Gardoni
aktív tag

Úgytűnik a Huawei-nek reszeltek:
[link]

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#867) draco31 válasza Gardoni (#866) üzenetére


draco31
veterán

Meddig agyaltam hogy tőlük veszek telefont magamnak is meg tesómnak is.
Erre aztán a családban utált samsungot választottam mindkettőnknek :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#868) batai15 válasza Black_Raven (#864) üzenetére


batai15
félisten

Kíváncsi leszek mi lesz a válasz .

(#869) nyisziati válasza batai15 (#868) üzenetére


nyisziati
veterán

Betiltják az ájfont Kínában.

(#870) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!!
Szerintetek melyik a jobb választás??
A50 vs A70??
Mi a tapasztalatok róla például akku idő,kamera,videó???
Van valami nagy hibája,fagyások,bugg,stb.??
A mérete átlag kezű embernek nem túl nagy??
És az utolsó kérdésem,valaki vett már a Telekomtól,és milyen tartozékokkal kapta meg,például tokok adnak hozzá??
Válaszokat előre is megköszönném :R

NAGYPAPA

(#871) #04430080 válasza Gardoni (#866) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ennek is nagyobb a füstje, mint a lángja. Amik eddig voltak, ezután is lesznek (támogatva is). Új Huawei helyett meg vesz valami más márkát az ember. Ha meg úgy alakul, hogy nem egyeznek meg, akkor a kínai állam majd feltámogat egy másik márkát az n+1 kínai közzül világpiaci szintre.

(#872) dragonfx válasza Nordik (#788) üzenetére


dragonfx
veterán

Nezd meg az a70et.
Westendbe azt mondtak a60 hivatalisan nem fog jonni csak a80.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#873) Foremi


Foremi
tag

Ma megjött a Samsung Galaxy A50 a Telekomtól.

Az első benyomásom, hogy a kijelzője nagyon szuper. A kamera is nagyon jó, és a sebességére sem lehet panasz. A mérete is pont jó, féltem, hogy egy kicsit nagy lesz, de nem nagyobb az előző Oukitel U7 plus telefonomhoz képest. Igen, egy elég gagyi márkáról váltottam át, pontosabban vissza a Samsungra. Előtte volt Samsungom, és remek telefon volt, csak aztán megöregedett, és újabbra cseréltem. Akkor pénzhiány miatt döntöttem az Oukitel mellet, de gagyi telefont sohatöbbé...

Többen írták a térerő problémát, én nem tapasztaltam, sőt. Előtte a Telekom 12Gb-os net egy szintén Telekomtól vásárolt Lenovo tabletben volt, és nálunk sokszor akadozott rajta a mobilinternet (igazából csak nálunk, mert útközben jó volt), most átkerült ebbe. Lényegesen jobb és gyorsabb vele a mobilinternet, mint a Lenovon volt, és nem akadozik a kapcsolat. Kicsit (nem is kicsit) gyenge nálunk a térerő, mert le vagyunk árnyékolva, de még itt is hasít a 4G a Samsunggal. :)

A Wifi sebessége is jó, de úgy látom, hogy a szoftver próbálja kerülni a gyenge/rossz minőségű kapcsolatokat. Nem tudom, hogy ezt valahol ki lehet kapcsolni?

Összességében elégedett vagyok a telefonnal, olyan gyorsan tölti be a weboldalakat, mint egy számítógép, nem olyan lassan és akadozva, mint az előző telefonjaim. :)

(#874) Jazz^


Jazz^
tag

Jól indul a kapcsolatom a telefonnal, kb fél órát volt nálam vásárlás után. Bekapcsolás után 3 perccel szétfagyott, mikor fényerőt akartam adni rá, utána be se lehetett kapcsolni.
Vissza vodafone-hoz, mondják, hogy ez a 3. A50 2 nap alatt, amit ezzel a hibával hoztak vissza. Holnap kapok egy másikat, ha minden jól megy, bízom benne, hogy tovább fogja bírni, mint a mostani. :C

(#875) Black_Raven válasza Jazz^ (#874) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Kikapcsolt vagy lefagyott, és semmire nem reagált? Ilyen esetben a megoldás: egyszerre nyomod, a hangerő le+fel és a bekapcsoló gombot. Rezzen egyet és újraindul.

Foremi: üdv a topikban, jó használatot.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#876) Jazz^ válasza Black_Raven (#875) üzenetére


Jazz^
tag

Lefagyott, de annyira, hogy ki se tudtam kapcsolni, semmire nem reagált, de aztán csak megadta magát és kikapcsolt. De vissza már nem. Recovery menübe se tudtam belépni, töltőre tevésre se reagált, windowsnál kiírta, hogy chipset készen áll a használatra, de ennél több nem történt itt se.

Próbáltam az összes gombkombinációt, ami a többi telefonnál működni szokott, de itt semmi nem használt.

[ Szerkesztve ]

(#877) Black_Raven válasza Jazz^ (#876) üzenetére


Black_Raven
veterán

Próbáltad amit írtam, a 3 gombos megoldást? Tudom, már volt ilyen lefagyott a kezemben, semmi másra nem reagált, csak a 3 gomb egyszerre folyamatos kb sokáig(fél perc) nyomására

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#878) Jazz^ válasza Black_Raven (#877) üzenetére


Jazz^
tag

Persze, első dolgom volt, néztem is nagyot, mert ezek eddig minden telefonomnál működtek, de itt semmi sem segített.
Bízom benne, hogy a holnapival nem lesz ilyen gondom, mert tetszett az a 3 perc, amit láttam belőle :D

(#879) Black_Raven válasza Jazz^ (#878) üzenetére


Black_Raven
veterán

Jobb is így, reméljük hibátlan készüléket kapsz helyette.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#880) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok váltott esetleg valaki Huaweiról erre? Egész pontosan H Mate 20 lite kb egyezik ezzel egy kategóriának tűnik?

(#881) #04430080 válasza Szilágyi84 (#880) üzenetére


#04430080
törölt tag

Régebben volt egy P10 liteom, ha az számít valamit.

(#882) Szilágyi84 válasza #04430080 (#881) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Üzemidő kb 2 nap szóval jó kategória viszont itt se dícsérik a gyenge fénynél készült képeket ahogy a H Mate 20 litenál sem. Képstabilizáció egyiknél sincs.. A kijelzője viszont szebbnek tűnik a Samsungnak. Viszont kb 5 éve már niem volt Samsung mobilom. Megszoktam a hátsó újjlenyomatgombot de az még nem is zavarna viszont állítólag lassú vagy lassabb a kijelző feloldása.Térerőt nem dobálja gyenge jelnél és a beszédhangja jól hallható az A50-nek?

[ Szerkesztve ]

(#883) #04430080 válasza Szilágyi84 (#882) üzenetére


#04430080
törölt tag

Nálam jó a térerő és a beszédhang is rendben van. P10 lite kamerája gyengébb volt, Emui -nál jobban tetszik a OneUI. Ujjlenyomatot nem használok.

(#884) Szilágyi84 válasza #04430080 (#883) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszi azt lehet tudni a frissitéseket hogy kapja nagyon le van maradva az S10-től? Huaweinél mindig a Mate a csúcs kapja utána a többi gondolom itt a Samsungnál is. A kamerája gyenge fénynél zoomolva nem szemcsés a kép? Ez picit zavar a H Mate 20 litenál hogy szemcsés bezoomolva de a kész képen nem csak símán gyenge minőségű gyenge fénynél de odakint szabadba oké.

(#885) nyisziati válasza Szilágyi84 (#884) üzenetére


nyisziati
veterán

Középkategóriájú telefonoknál ez jellemző, ne is számíts jobbra.
Gyenge fényviszonyok mellett eddig csak az S10 és a P30pro teljesített közel hibátlanul.

(#886) #04430080 válasza Szilágyi84 (#884) üzenetére


#04430080
törölt tag

Havonta jött eddig 1 frissités. Ha jó kamera kell, akkor S10, ebben a készülékben egy átlagos kamera van.

(#887) z.z válasza Szilágyi84 (#880) üzenetére


z.z
csendes tag

Én P9-ről váltottam. Elvileg egy kategóriával lejjebb van az A50, de időközben annyira feljöttek a középkategóriás telók, hogy működésre, gördülékenységre kb. egy szinten érzem vele. Csak éppen frissebb OS, nagyobb kijelző, nagyobb memória, nagyobb akksi. Másrészt ugyan megtehetném, de rühellek 200-300-400k-t adni egy mai csúcstelefonért, ami 2-3 év múlva úgyis elavul.
Az EMUI beállítási menüje nekem logikusabbnak tűnt, a Samuban tökölni kell, mi hol van. Bár lehet, hogy ez csak ízlés és megszokás kérdése. Nagyrészt elégedett voltam vele, de a fő ok, ami miatt semmiképp nem akartam újabb Huawei-t az az agresszív memóriakezelés volt. Aminek "köszönhetően" jó pár hosszabb túra végén pofára esés volt, hogy a track fele-harmada elveszett. (Tudom, az alkalmazásoknál ki lehetett kapcsolni, de a GPS adatokat szolgáltató Google Play Services-t akkor is kilőtte...)

(#888) ricsmoka


ricsmoka
tag

En P10ről váltottam! Sokkal gyorsabb szerintem a kamera meg lényegtelen mert azzal is 50 képet ha csináltam egy év alatt. Ja és az üzemidő is sokkal jobb. Szerettem nagyon a Huawei telókat volt egy pár de rájöttem, higx amire én használom felesleges annyit kiadni. Ez bőven megteszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#889) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Sajnos nem jövök rá,hogy vagy hol kellene az emelkedő csengőhang programomnak engedélyt adni vagy kivételek közé berakni,hogy rendesen működjön.Ha alvóba teszem akkor nem működik rendesen, most meg már sehogysem annyira szét nyomkodtam.(majd ha tudtok segíteni újratelepítem)

(#890) Drughi


Drughi
addikt

Na, 5 nap tömény használat után én is leírom a magam véleményét:
Előljáróban annyi, hogy intenzív telefon cserélő vagyok, az elmúlt 1 évben nagyjából ezeket használtam: Samsung A8, Nokia 7 plus, Xiaomi MI 8 Lite, Sony XZ1, Samsung A6+

A telefont saját telenoros és céges telekomos kártyával használom. Utóbbinál elsődleges szempont, hogy mindig elérhető legyek.

Próbálom sorra venni az itt előforduló hibákat, de nálam nem jött ki egy semi ( kopp-kopp)
- Térerő: Ebből a szempontból amúgy is nehéz a dolgom, mert egy erdő szélén dolgozom, 15km-re megyeszékhelytől. Vasbeton épületek, van olyan iroda, ami RFI védett szóval nehéz dolga van a térerőnek.
Az irodában 3G / 4G nincs egyik SIM-en se, így én ezt reggel mikor bejövök átállítom mindkét SIM esetén csak 2G-re. Ezzel a térerő a telenor esetében 2/5, telekom esetében 3/5

Ha kimegyek a szabadba, akkor mindkettő esetében 5/5, tehát full a térerő 2G-n, átállítva 4G-re, mindkét sim LTE/4G hálózaton is 5/5
Városban, otthon, menet közben autóban nincs gondom a térerővel. Voltam a Zemplénben, 4G hálózaton voltam végig, szakadás nélkül.

Visszagondolva az előző telefonokra, ugyanez volt a helyzet, tehát nálam a térerővel nincs gond

Összeszerelési minőség, vagy az egy esetben előfordult "MASZATOS" hátlap sincs, sőt a fehér hátlap kifelyezetten ellenáll a dzsuvának, kevésbé koszosnak hat.

A kijelzője bivaly, összeraktuk a kolléga MI 9 se telefonjával, de azt ő is elismerte, hogy a samsung amoled jobb, pedig abba is amoled van.

A One Ui nekem nagyon bejön, kezesbarát, jobban fekszik, mint a MIUI.

Volt ugye szó, hogy GG3 és miér csak ez. Ezt nem teszteltem, nem dobálom ;]

Fotózni még nem volt időm, arra, hogy előkapjam és lövök egy képet a gyerekről ez is elég, bár tény, hogy ez a legjobban kispórolt funkció lesz.

Röviden ennyi, nekem egyelőre bevált.

(#891) Black_Raven válasza Drughi (#890) üzenetére


Black_Raven
veterán

Csak halkan jegyezném meg, a Mi9se-ben is samu amoled van.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#892) nyisziati válasza Black_Raven (#891) üzenetére


nyisziati
veterán

De csak amoled, nem super amoled. :D
Ráadásul azt még finomhangolja a samu magának. Azért mindent nem ad ki a kezéből. :))

(#893) kozmy


kozmy
őstag

Én ma rendeltem meg az A70 egy S6 edge lesz leváltva így 4 év távlatában.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#894) sepyi válasza Szilágyi84 (#880) üzenetére


sepyi
aktív tag

Én mate20 lite-ról váltottam. Kb. ugyanaz a kategória. De a mate 20 lite szigorú memóriakezelése nincs. Nincs memoriakártya kezelési hiba. Ugyanazt 64 Gb-os sandisk kártyát tettem bele a samuba, amire a mate 20 lite hibát dobott. Tökéletesen müködik. A mate 20 lite rendszere néha dadogott, bár tényleg gyors. Itt még nem találkoztam vele. Mindkét telefonon ki volt kapcsolva az animáció. Viszont hiába van 4000-es akksi a samuban, ugyanazzal a felhasználói szokással, ugyanazokkal az appokkal a samu gyengébben teljesít. Lehet hogy ezt az AOD számlájára kell írnom. Vagy ennyit jelent, hogy futnak e a háttérben az alkalmazásk, vagy nem.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#895) nyisziati válasza sepyi (#894) üzenetére


nyisziati
veterán

Az AOD sokat fogyaszt. Én kikapcsoltam, azóta kb. 10 %-ot spórolok estig.

(#896) draco31 válasza sepyi (#894) üzenetére


draco31
veterán

Nekem ki van kapcsolva, az van beállítva, hogy mozgatásra 30mp megy, bőven elég.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#897) Black_Raven válasza kozmy (#893) üzenetére


Black_Raven
veterán

És minek írod ide? Ez az a70 topik? Ha már spammeled a topikot, nem ide való dologgal, akkor legalább OFF-ba tennéd! Sok örömöt hozzá!

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#898) Alastair' válasza Black_Raven (#897) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Gondolom mert még nincs A70 topik. A40 is így indult, és senki nem akarta leszedni a másik fejét.

Alister from Hell

(#899) bmt50 válasza Drughi (#890) üzenetére


bmt50
senior tag

Köszi a használati infókat (mások nevében is).

Az ilyen szubjektív infók segítenek a telefonnal kacérkodóknak dönteni.
Ez az, amit a MM-ban, meg szolgáltatóknál kipróbálható készülékeken nem lehet lemérni.

Talán az üzemidőről írhattál volna még. Az ilyen, napi rendszeres 2G használattal mért készenléti idők ugyanis ritkák.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#900) Drughi válasza bmt50 (#899) üzenetére


Drughi
addikt

Üzemidőt nem nézek, azért van, hogy működjön, ha merül, töltöm.

Nekem van a kocsiba töltő, melóhelyen is, otthon is, sőt néha még a táskámba power bankkal.

Ritkán hagyom 40%alá merülni, szóval ha ilyen tesztet szeretnék, akkor figyelnem kellene egész nap, hogy ne töltsem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.