Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) babosmiki válasza nyisziati (#248) üzenetére


babosmiki
addikt

Kinek mi, a MiMax meg már tablet kategória..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#252) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Elolvastam a Xiaomi Mi 9 SE tesztet.
Innentől a független piacon az A50 egy túlárazott telefon.
Egy szerencséje van a híres márkáknak, hogy a xiaomit nem lehet kapni szolgáltatoknál illetve csak kevéske palettával pl a telenornál.

(#253) tom120514 válasza ProEvoFan (#252) üzenetére


tom120514
őstag

Így van, de mindig is így volt. Xiaomi mindig minimum ugyanazt adja olcsóbban, csak van akit a Miui riaszt el, szerintem alaptalanul. Ha adnék 100-at telefonra (nem volt még ilyen és nem is tervezem) a Xiaomit venném, Telenortól negyedannyiért jó a Samu is :)

Never go full retard.

(#254) nyisziati válasza ProEvoFan (#252) üzenetére


nyisziati
veterán

A Hyundai (vagy a KIA) jobb, szebb, olcsóbb kocsikat gyárt, mint a Volkswagen. A fenntartásuk olcsóbb, mint egy BMW-nek.
Mégse olyan a respektjük, mint azoknak. Nem is veszik annyian.

[ Szerkesztve ]

(#255) HKorn válasza tom120514 (#253) üzenetére


HKorn
addikt

Néha többet is néha meg itt-ott kevesebbet is. Ha már az A50 vs Mi9 Se vonalon vagyunk, pl pár dologban azért jobb az A50, pl 3.5mm jack, SD kártya, akksi, és jobb UI (ramkezelés főleg)

Run&Ride

(#256) sityupityu válasza nyisziati (#246) üzenetére


sityupityu
veterán

Ennél a méretnél már ezek a minimális nagyságkülönbségek is számítanak szerintem, a 6mm meg különösen észrevehető.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#257) babosmiki válasza HKorn (#255) üzenetére


babosmiki
addikt

+1! :K

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#258) KoNZoLik@ válasza nyisziati (#218) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az A70 majdnem 7" :Y Úristen hol tartunk már,pár évvel ezelőtt a tabletek voltak ekkorák :N

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 814 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#259) Black_Raven válasza HKorn (#255) üzenetére


Black_Raven
veterán

Amíg a Miui ipari hulladék, addig, az A50-nek nem ellenfél a Mi9Se, és a Redmi7 sem.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#260) nyisziati válasza KoNZoLik@ (#258) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, az enyém is. :D
De a befoglaló mérete a jobb kijelzőarány miatt annyi, mint a régi Redmi Note 2-mnek, ami még csak 5,5 collos volt.

(#261) harry3 válasza HKorn (#255) üzenetére


harry3
őstag

+1
Most nem védeni akarom az A50-et, mert az van. Ha valakinek nagyon fontos, akkor simán leírom neki, hogy az előző telefonomhoz képest miben szarabb (van olyan dolog). :DDD
Nálam a jó ár-érték arány, meg a jobb vétel nem merül ki a proci órajelében és a kamera minőségében. A tesztet elolvasva a 9SE ebben a két dologban szerintem jobb, DE!!! az általad említett dolgok nekem hiányoznak a 9SE-ből, így részemről az felejtős, lehet akár mennyire alacsony az ára.

[ Szerkesztve ]

(#262) #04430080 válasza ProEvoFan (#252) üzenetére


#04430080
törölt tag

Nekem 2 Xiaomi is volt (Note4, A1), ezért vettem A50 -et. Mindkettőben meghülyült a szoftver.

(#263) duo


duo
őstag

sziasztok!
technikai kérdés, még nem döntöttem, de nagyon piszkálja a csőröm.
jelenlegi készülék xperia xz1c imádom de nem látom rendesen.ha a betűméreten állítok akkor meg azért olvashatatlan. pedig nagy királyság hogy elfér a zsebben.( mondjuk tokkal meg vastag kicsit)
váltanék. akár erre. ekkora keretem van rá.
azt néztem hogy az a50 akkora mint az s9+
batár. ez erősen visszatart.
megszokható szerintetek? zsebben, nyáron pl?
minden tapasztalat érdekel. ez lenne az első samsungom amúgy.

köszönöm! :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#264) HKorn válasza duo (#263) üzenetére


HKorn
addikt

A40 nem lenne neked ideálisabb?

Run&Ride

(#265) duo


duo
őstag

de, csak nincs led, és nincs aod. illetve valamivel gyengébb a soc (holnap érkezik az a40, mert asszonynak azt vettem)

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#266) HKorn válasza duo (#265) üzenetére


HKorn
addikt

Akkor nincs mese, be kell fizetni egy S10E-re :D

Run&Ride

(#267) duo válasza HKorn (#266) üzenetére


duo
őstag

kiváló ötlet :D

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#268) tom120514 válasza HKorn (#255) üzenetére


tom120514
őstag

Kinek mi fontos. A jack nem hiba, adnak hozzá átalakítót. 64 Gb nekem több mint elég, minél több a hely, annál nagyobb a kupleráj és annál ritkább a hardveres biztonsági mentés, legalábbis nálam ez van és többeknél is ezt láttam. A MIUI nekem bejön, klassz, a RAM-mal azt csinál amit mondasz neki, több évig volt MIUI, soha nem volt gond. Az akksi valós tényező nekem is, egyedül emiatt nem hinném hogy elcserélem.

Never go full retard.

(#269) nyisziati válasza tom120514 (#268) üzenetére


nyisziati
veterán

Azért a samu általános minősége jobb, mint a Xiaomi.
A Suzuki és a Volkswagen is más.

Ráadásul amióta kéthavonta dobnak ki új telefonokat, a MIUI-t is egyre elaprózottabban peccselik, és a hiba is több.

(#270) HKorn válasza tom120514 (#268) üzenetére


HKorn
addikt

Persze adnak átalakítót hozzá, de az ugyanaz, mint a beépített jack? Nem. Töltő mellett még arra figyelhetsz bárhova mész, hogy azt is vidd magaddal. Persze akinek már van BT fülese annak mindegy, de az én szemszögemből ez nagyon nem mindegy.

SD kártya is ilyen, nem egyszerűbb SD kártáyra menteni minden videót/képet és bármi van, csak kivenni, átrakni és kész? Persze ez azért még nálam se dealbreaker, csak 100eFt-os készüléknél nem akarnék ennyi kompromisszumot se.

Run&Ride

(#271) Noukoum válasza nyisziati (#269) üzenetére


Noukoum
veterán

Xiaomi = Suzuki

Ez hogy jött össze?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#272) nyisziati válasza Noukoum (#271) üzenetére


nyisziati
veterán

Körülbelül az árszintet arányítottam a minőséggel.
Ja és nem bántásból írtam. Több Suzukim is volt, ahogy több Xiaomi is.
Úgy értem: olcsón kapsz megbízható terméket, amin azért érződik az olcsóság.

[ Szerkesztve ]

(#273) Noukoum válasza nyisziati (#272) üzenetére


Noukoum
veterán

Samsung a50 mellé rakd a mi 9 se-t. Tényleg hasonló a különbség mértéke, természetesen a Xiaomi javára. Vagy ezt csak úgy mondtad mert jól hangzott?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#274) nyisziati válasza Noukoum (#273) üzenetére


nyisziati
veterán

Oké, alapvetően a Redmire gondoltam.
A Mi széria már valóban magasabb minőség. Bár Suzukiban is van (volt) tízmilliós Kizashi, meg szintén minőségi Grand Vitara.

(#275) duo


duo
őstag

tetszik a 9se (OFF)note3-SE-m volt is.(/OFF)
de a jack hiánya nálam bizony dealbreaker. el is mondom miért. a xiaomi csatlakozói és gombjai nem a tartósságukról híresek. a saját az asszony és a főnök telefonja is több alkalmommal voltak szervízben gomb és vagy csatlakozócsere miatt.
vigyázok én rá, de ha töltésre és zenehallgatésra is ugyanazt a portot használom sokáig, akkor meddig lesz jó mikor kezd el lötyögősödni benne a dugó és a többi. ha én ennyi pénzt kiadok érte bizony több évig használnám, nem feltétlen fillérb@ásból, egyszerűen próbálok ésszerű ökológiai lábnyomot hagyni magam körül és ennek része az is milyen gyakran cserélem a cuccaimat.
a jack elkótyavetyélése ezen törekvésem ellenében hat. szóval nekem nem pálya. (aki bt fülest használ annak oké lehet.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#276) harry3 válasza Noukoum (#273) üzenetére


harry3
őstag

Úgy látom, hogy még mindig nem fogytak el a fikahuszárok így a lassan 300. hozzászólás környékén sem. :U

(#277) Noukoum válasza harry3 (#276) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezt biztos nekem szántad?
Javaslom a #43-as hozzászólást. Ráadásul szerintem messze áll ez is a fikázástól.

274# Azért a Redmi 7 / Note 7 sem egy rossz minőségű mobil. Utóbbi m20 árban van:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#278) nyisziati válasza duo (#275) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, erről beszéltem, amikor általános minőséget említettem. Portok, gombok, illesztések... Mindenen érződik az olcsóság (Redmiken legalábbis). Meg a beszédhang, mikrofon minősége, érzékenysége. Plusz a MIUI elaprózottsága miatti hibák a frissítéseknél. Apróságok, de az összképet lerontják.

(#279) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Szerintem ideje lenne már befejezni a Xiaomizást. Aki arról akar beszélni, az húzzon el egy Xiaomi topikba. Lexarom hogy milyen, ez egy Samsung topik, aki képtelen ezt tudomásul venni, forduljon orvoshoz..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#280) tom120514 válasza Black_Raven (#279) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem meg ha ez zavar, csinálj egy topicot amit majd moderálsz ahogy akarsz. Úgy tudom, itt nincs ilyen szabály hogy csak jót szabad mondani, olyan sincs hogy csak erről a telefonról szabad írni. Pont az a jó hogy ha valaki venni akar, elolvashasson itt mindenféle véleményt.

Never go full retard.

(#281) Black_Raven válasza tom120514 (#280) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ilyeneket amit mondasz, csak olyan ember mond akinek nincs a50-e. Ha lenne akkor nem Xiomiról akarnál beszélni. Igaz írtad hogy céges telefonként használod.Azt meg véletlenül sem írtam, hogy csak jót szabad írni.A más telefonokkal való hasonlitgatós topik, ahol beszélhetsz egésznap bármilyen tipusról, az a"Melyik okostelefont vegyem"topik, nem pedig ez.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#282) harry3 válasza tom120514 (#280) üzenetére


harry3
őstag

Nem azok ellen szól, akik tulajok és elmondják a negatív tapasztalatokat, hanem azoknak, akik mindenféle használat nélkül folyamatosan azt szajkózzák, hogy a Xiaomi akármelyik telefonja jobb ár-érték arányban vagy csak egyszerűen benyögik, hogy a Xiaomi jobb választás. Ezzel szerinted megy valamire az, aki ilyen telefont szeretne esetlegesen vásárolni? Hát én nem sokra mennék vele. Nem sok olyan hozzászólás van, amelyikben a telefon ellen szólnak, más telefont ajánlva meg is indokolva, hogy miért is jobb a másik. Na az olyanoknak lenne haszna. Addig az ilyen jellegű kinyilatkozások az A50 tulajok számára inkább hangulatkeltő, mintsem értelmes módja a telefon erősségeinek és gyenge pontjainak a megtárgyalásának.

(#283) tom120514 válasza Black_Raven (#281) üzenetére


tom120514
őstag

Nem igaz. Van A50-em, a teszt előtt vettem, használom és nincs másik mellette. Előtte volt több Xiaomi, van alapom hasonlítgatni és kell is szerintem. Konkrétan a ma megjelent Xiaomi és az A50 viszonya volt a kérdés.

Never go full retard.

(#284) tom120514 válasza harry3 (#282) üzenetére


tom120514
őstag

Ez rendben van, egyetértek, puffogni nincs értelme, tapasztalat alapján összehasonlítani egymással a konkrét típust és bármi mást ami felmerül, nagyon is van.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#285) #04430080 válasza tom120514 (#284) üzenetére


#04430080
törölt tag

Tapasztalat alapján még rendes képet nem lehet festeni róluk. Nincsennek a piacon elég ideje, se megfelelő mennyiségben.

(#286) tom120514 válasza #04430080 (#285) üzenetére


tom120514
őstag

Tapasztalat szerintem az hogy használom, ez történik éppen most is :)

Never go full retard.

(#287) #04430080 válasza tom120514 (#286) üzenetére


#04430080
törölt tag

Megjelenése óta használom, de még mindig nem mondanám, hogy elég tapasztalatom van vele, hogy pálcát tudjak törni felette. Viszont az elődeinél (MotoX4, Redmi Note4, P10 lite, stb) már most jobb.

[ Szerkesztve ]

(#288) Black_Raven válasza tom120514 (#286) üzenetére


Black_Raven
veterán

Látom az olvasással még vannak gondok. De mond már meg, aki a saját pénzén, saját használatra ilyet vett
az minek hasonlitgatná a Mi9Se--vel.? Vagy szted hányan fogják eladni az a50-et egy Xiaomi miatt.?Amúgy, nekem is volt Xiaomim, és pont azért nem veszek többet.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#289) tarcsihun


tarcsihun
csendes tag

Sziasztok!
A bekapcsolàsnàl hallható értesítési hangot hol lehet kikapcsolni?

(#290) tom120514 válasza Black_Raven (#288) üzenetére


tom120514
őstag

Az én fejemben megfordult a gondolat, az hogy szerinted senkiben nem mertült fel ez, semmit nem jelent.

Saját cégről nem hallottál még ezek szerint :))

A beszólásodat nem kommentálom, nyertél, haladjunk. Tényleg nem akarok sem veszekedni sem offolni már, szerintem minden hozzászólás értékes ami tapasztalat alapján íródik.

Never go full retard.

(#291) Sgr_A válasza nyisziati (#274) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mint ahogy a wv 2.0 pdtdi motor elég hulladék mire mész a minőséggel ha hibás a szív ami hajtja
meg a samu note7 mindenki gyárt sz@rt is jót is
az s széria sem az akkubajnokságáról híres
az snapi szériás samuk valahogy jobbak az exynos-os társainál kár hogy azt nem hozzák ide az s szériából
az a50 meg az a70 közül én a 70re szavaznék a snapi proci miatt (meg a nagyobb kijelző de ez egyéni preferencia)
az s8-ról több kitérővel mate 20-ra váltottam a videón kívül amit ritkán használok mindenben elmarad a samsung
csúcs teló nem kéne a samsungtól de a közép kategóriában volt/van egy két jól sikerült darabjuk

a xiaomit hagyjuk elöbb tanuljanak meg szoftvert írni meg adjanak 2

[ Szerkesztve ]

(#292) ph2012


ph2012
senior tag

6,4 zollt kellemetlenül nagy méretnek gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#293) Black_Raven válasza tom120514 (#290) üzenetére


Black_Raven
veterán

Természetesen a Senkit, rajtad kívűl gondoltam.:)Ah, saját cég..akkor nem értem, miért nem egy Mi9-et vettél, a lelki nyugalmad érdekében, és a topikot sem ijesztgetted volna a Xiaomi rémével..
Itt részemről a téma off, a lehetőség előtted áll. Jöhetnek a szakmai hozzászólások a50 témában. :U

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#294) draco31 válasza tarcsihun (#289) üzenetére


draco31
veterán

Azt én sem találtam még meg. Talán akkor nem csipog, ha lenémítva volt kikapcsolva. Bár az a 3-4 hetente egy újraindítás miatt nem is igazán zavar engem az a hang. Most is a legutóbbi frissítéskor volt újraindítás, és a tegnapi miatt. Nagyon esélyes, hogy legközelebb is emiatt lesz csak resi :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#295) #04430080 válasza Sgr_A (#291) üzenetére


#04430080
törölt tag

az a50 meg az a70 közül én a 70re szavaznék a snapi proci miatt

Papíron a 630as snapi jobb mint az a50 -ben az exy, gyakorlatban meg nem jobb. Én ezek után már nem veszem ezeket az adatokat készpénznek.

(#296) Black_Raven válasza Sgr_A (#291) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! A hibás szívvel, van egy kis gáz. Ez az Exynos 9610 úgy néz ki, elég jól sikerült, legalábbis az eddig tapasztaltak alapján, elég fürge és takarékos is. Szóval jó irányba halad a Samu. Azon meg nem kell csodálkozni hogy mindenki a saját chipszettét erőlteti. A Huawei is a Kirint tolja, pedig lehet hogy Snapival jobb lenne a Mate sorozat is.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#297) Sgr_A válasza Black_Raven (#296) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szia!
Nem a középkategóriás telókkal van a baj hanem az s szériával
az asszony a5 2017-e most lett cserélve a 40-re
azért az s8 3-3,5 órás egynapos kijelző ideje elég gáz volt a mate 20 3 nap alatt hoz 4-4,5 órát egy nap alatt még nem sikerült 50% alá vinnem az akkut

amúgy hogyhogy ez lett?

.Z.: Az a70 ben szerintem sd675 van

[ Szerkesztve ]

(#298) #04430080 válasza Sgr_A (#297) üzenetére


#04430080
törölt tag

675 lesz benne, de azt akartam ezzel mondani, hogy nem mindig az a jobb, ami a papiron jobb. A70 amúgy is egy drágább teló.

(#299) nyisziati


nyisziati
veterán

Mondjuk az tény, hogy az Exynos-ok nem olyan jól sikerültek teljesítmény/fogyasztás dolgában. Az enyémben Snapi 660 van és nagyon jó a fogyasztása is és a teljesítménye is.

(#300) Sgr_A válasza #04430080 (#298) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ez igaz de nekem speciel megérné a felárat, a hangsúly a nekem-en van

tök más gyártástechnologia az sd630 mint a 675 meg az exy9610
azért az sd meg az exinos inkább min az intel meg az amd jó nem a legújabb hanem a 2 évvel ezelötti széria hozza teljesítményt de milyen fogyasztás mellett
az s8 tudott melegedni rendessen elég volt neki egy antutu és még csak teljesítmény mód sem kellett hozzá

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.