Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400

Hozzászólások

(#301) Freddycom válasza drewcsalad (#300) üzenetére


Freddycom
őstag

Tök jó, akksit nem eszi, hozza nekem a 10%=1h kijelzőidőt. GPS jobb, mint 4.2-n buhera nélkül pozícionál pontosan. Ami nekem fájó pont h az istenért sem tudom bluetoothon csatlakoztatni a komtrollerem.

(#302) RufuszX válasza Freddycom (#301) üzenetére


RufuszX
senior tag

Akkor másnál is fenn áll hasonló probléma, mert nekem a Polar órámat nem hajlandó szinkronizálni.

(#303) Termi92


Termi92
tag

Napokba felkerült 4PDA-ra egy új 4.4-es "custom" rom (AOSP 5.3.1). Állítólag alapokról lett összepakolva, nem portolt, épp tesztelem a dolgot. Egyik legnagyobb újítása, hogy az ART bekapcsolható. Később feltöltöm, ha nem találok benne semmi eget verően nagy bugot.

(#304) Freddycom válasza Termi92 (#303) üzenetére


Freddycom
őstag

Nocsak! És érezhető a teljesítménybeli különbség egyértelműen?

(#305) RufuszX válasza Termi92 (#303) üzenetére


RufuszX
senior tag

Minap én is nézegettem a 4PDA-t és gondoltam, hogy tesztelem, de sajnos nem volt rá időm.
De ha beválik, akkor esetleg egy posztban linkelhetnéd és a telepítési metódus is jöhetne.
Előre is köszi!!

(#306) Termi92


Termi92
tag

Nem éreztem nagy különbséget a gyári 4.4, és eközött. Melette letöltöttem még néhány 4.4-es romot (Material design V3, THL 5000 offical for THL 4400, Lewa OS IV, DEXP_2.4.1), de az összesnek ugyanaz a betegsége ami a gyári 4.4-nek, nagyobb alkalmazás indításánál lefagy a telefon (pl egy Vice City, vagy Worms armageddon), ezen kivül ahogy néztem minden más működik (Lewa kivételével). Telefonálás, sim funkcók, gps, sms, 3g adat, wifi, google play, fényszernzor, stb.

Linkek:
Dexp 2.4.1
(mint a gyári rendszer, nem vettem észre nagy különbséget, art elérhető)

ASOP 5.3.1
(alapokról felépített rom, hiányzik belőle a smart gesture, float app, és a hozzáadott toknál sem látni órát a kivágásnál, art elérhető)

THL 5000 Classic rom v3.0 for THL4400
(THL 5000-ről portolt 4.4-es rendszer, hajaz a 4400-as gyári rendszerére, kicsit átrajzolt ikonok, art elérhető)

LEWA OS IV
(alap dolgok működnek, hibája, hogy gyári programjai nem kezelik a két sim telefonálását, és smseit, 3rd party alkalmazásokkal megoldható)

Material V3
(5.0 kinézetű 4.4-es rom, a készítő szép munkát végzett)

Amiket nem próbáltam:
MI rom
(4.4-es rom, semmi infot nem tudok)

iNew v3-ról portolt 4.4-es rom

Color OS kitkat rom

Képeket itt találtok, oroszul beszél, de nyisáttok ki a "spoilereket" és ott leszenk screenshotok

Telepítés: Gyári 4.4-ről kell indulni, TWRP recovery-vel. a kiválasztott rom zip-jét felmásolni SD kártyára, recovery-ből full wipe (data, system, cache, dalvik cache) után telepítés.

Feltöltöttem külön még pár apróságot amit a fórumról szedtem össze. [link]
Ezeket recovery-ből telepíteni:
Camera+ - elvileg egy tuningolt kameraszoftver, cseréli a gyárit
GP+Services - némelyik romba nincs Google play, ez telepíti
Viper_KitKat - (állítólag) a legjobb equalizer androidra

Ezek pedig gyári 4.4-nél lehetnek hasznosak, megnövelik az app tárhelyet 2 gb-ra (a belső tárhely rovására)
2gb app
TWRP 2.8 pedig recovery image TWRP recovery-hez, ezt a két zip-et kicsomagolni, és flashtool-al telepíteni.

(#307) Freddycom válasza Termi92 (#306) üzenetére


Freddycom
őstag

Én ki szeretném próbálni az alapokról felépített Android open source projectes 5.3.1-et, de írtad, h nincs benne float app, amit viszont én nagyon szeretek és gyakran használom. Ha ezt használod, meg tudnád nézni kérlek, h a lementett floatapp.apk-mmal feltéve ezt minden további nélkül tudod használni?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#308) Termi92 válasza Freddycom (#307) üzenetére


Termi92
tag

Floatapp az nem egy sima apk, nem lehet úgy telepíteni mint egy sima programot. Ahhoz hogy benne legyen a rom készítőjének kell beleraknia a gyári 4.4-ből a hozzá tartozó file-okat.

(#309) Freddycom válasza Termi92 (#308) üzenetére


Freddycom
őstag

Hinnye, sajnálatos. Köszi a választ.

(#310) Freddycom


Freddycom
őstag

Határozottan gyorsabbnak érzem ART-on az AOSP 5.3.1-et amúgy, bár ez betudható a frissen telepített rendszernek is.

(#311) Termi92


Termi92
tag

Aki még Jelly bean rendszert használ és egy kis változatosságra vágyik, annak ajánlom a legfrissebb Lewa romot. Pörgős rendszer, hajaz a MIUI-ra, de nem annyira érőforrás igényes. Telepítés recoverybol, full wipe után (system, cache, dalvik cache).[link]
Csak angol és orosz nyelv elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#312) Freddycom


Freddycom
őstag

Fent van még rajtam kívül itt vkinek az 5.3.1-es AOSP rom? Meg tudná nézni, h a root explorerben tud ügyködni ott, ahova root hozzáférés szükséges. A jogot megadtam SuperSU-ban, vagyis hát rákérdezett, de mindenre azt írja h failed. Az amazonos root explorer vav fent, nemrég ingyenes volt.

Szerk.: Amúgy ugyan.olyan felhasználás és appok használata mellett jobb az akkuidő, eddig ~10% csökkenés 1 órát jelentett, most úgy van, h 70%-on áll 3 óra 42 perc kijelzőidővel.

[ Szerkesztve ]

(#313) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Ma rendeltem egy ilyen csodálatos készüléket. Remélem beváltja a várt ígéreteit! :)
Kis feleségemnek lesz. Ha 3-4 napot bír akkor szerintem évekig csak akksit kell vegyek :)

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#314) Freddycom


Freddycom
őstag

Ismét helyzetjelentenék az új ROM-mal, az előző official 4.4.2-essel meggyűlt a bajom a PS3-as kontrollerem bluetoothon való kommunikációjával, nos ezzel a ROM-mal ez nem áll fent, simán kapcsolódott., mint régen 4.2-n. Ennek örömére be is rendeltem egy gameklipet. :D

(#315) Termi92 válasza Freddycom (#314) üzenetére


Termi92
tag

Nálad a játékokkal nincs probléma? Nekem se játékok, se emulátorok nem müködnek 4.4-es romokon (4.2-őn minden tökéletes).

(#316) Freddycom válasza Termi92 (#315) üzenetére


Freddycom
őstag

Nincs gondom velük. Ezt az emulátort használom, ebben van szinte minden, beépített letöltéskezelő, kontroller támogatás, mapping, stb.

Innen pedig le tudod tölteni
[link]

Ezeket támogatja

(#317) Freddycom


Freddycom
őstag

Megkérhetnék arra valakit, aki a gyári 4.4-et használja, hogy a system/etc-ben található gps.conf fájlt feltölti nekem? Úgy érzem abban jobb volt a fixálás ideje.

(#318) Termi92 válasza Freddycom (#317) üzenetére


Termi92
tag

(#319) Freddycom válasza Termi92 (#318) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszönöm. Mondjuk sok paraméter nincs benne. :D

[ Szerkesztve ]

(#320) Vvarpi válasza Freddycom (#307) üzenetére


Vvarpi
tag

Ha csak ez tart vissza, itt egy alternatív megoldás:Floating Toolbox

(#321) Freddycom válasza Vvarpi (#320) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszi, bár nem tartott vissza. :D

(#322) Termi92


Termi92
tag

Egy kis érdekesség, amit orosz fórumon találtam. THL 5000 akksija befér a THL 4400-ba is (egyező méretek).

(#323) Freddycom válasza Termi92 (#322) üzenetére


Freddycom
őstag

Ezt én is kérdeztem a thl-től még tavaly nyáron, mikor megvettem, de választ azt nem kaptam... Örvendetes, csak kár h nem egyszerű pattintós megoldás.

(#324) Freddycom


Freddycom
őstag

Még mindig csak ámulok. Wifi, auto fényerő, rengeteg simcity buildit online. 11% maradt benne.

[ Szerkesztve ]

(#325) Freddycom


Freddycom
őstag

A gyári romban van fm rádió app? Vagy egyáltalán képes rá a telefon?

(#326) Vvarpi válasza Freddycom (#325) üzenetére


Vvarpi
tag

Van, de kel hozzá a fejhallgató antennának.

(#327) Freddycom válasza Vvarpi (#326) üzenetére


Freddycom
őstag

Azt ha feltölti vki ide, én pedig felteszem, működhet? Most tűnt fel, mikor használtam volna ma, h ebből a romból hiányzik.

(#328) Vvarpi válasza Freddycom (#327) üzenetére


Vvarpi
tag

Kitkat-ből kiszedett FMRadio.apk
Remélem működik.
Várom a visszajelzésed.
Ha már ilyen kísérletező kedvű vagy megoszthatnád a tapasztalatod a kipróbált romokkal kapcsolatban.

(#329) Freddycom válasza Vvarpi (#328) üzenetére


Freddycom
őstag

Tökéletesen működik, köszönöm szépen.

Hát igazából csak az AOSP 5.3.1-et tettem fel, ART-on használom. Egy időben nem tudom miért a nagyobb játékok, pl simcity rendszeresen kifagyott indításkor, vitte magával a telefont is. Illetve olyan is előfordult nem egyszer, h amikor kérdezte a rendszer mivel nyissam meg az adott dolgot, ha a 'mindig're mentem, megfagyott. Mostanra ezek eltűntek, bár nem tudom miért.
Az akkuidő jobb.
Minden ki van pucolva a romból, semmi előtelepített app, se zene, se lámpa, se youtube, se semmi.
A beállításokba integrálva az mobile uncle tools Engineer modeja.
Vmi oknál fogva a root explorert nem tudom használnu, root jog van, de nem tudok másolni pl a system-media-audio-alarmba.

Ha vmi konkrétan érdekel, megnézhetem.

(#330) Freddycom


Freddycom
őstag

Feltettem ezt a Lewa 5-öt most. Nagyvonalakban ez egy miui. Az FM rádió appját lehet használni vajon más rendszeren is, ki tudja valamelyikőtök próbálni? Jóval eye candybb mint a gyári.

link

[ Szerkesztve ]

(#331) Vvarpi válasza Freddycom (#330) üzenetére


Vvarpi
tag

Sajnos nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#332) Freddycom válasza Vvarpi (#331) üzenetére


Freddycom
őstag

Oh, sajnálatos. :/
Így nézne ki amúgy.:

(#333) Vvarpi


Vvarpi
tag

Memória kártyát kell cserélnem a masinába.
Valaki próbálta már 32GB-nál nagyobbal?
Mik az ajánlott, kipróbált típusok?
Class 4,5....10?

(#334) Freddycom


Freddycom
őstag

Pár sor erről a LEWA OS-ről.

- Magyar nyelv nincs
- Beépített kártékony szoftver eltávolító, takarító, adatforgalom számláló, -figyelő (pl. havi limit, egyedileg tilthatjuk az appok hozzáférését a nethez), akku kalibráló, -kímélő app
- ART környezet elérhető
- Gyorskapcsolók, beállítások sorrendje szabadon variálható
- A Push és a System Server 1.4.4 (com.system.analytics.cpa) nevezetű alkalmazást az első adandó alkalommal törölni titanium backuppal, rendkvül szívják az akkut.
- 10% csökkenés 1 óra kijelzőidőt tartja.

Pár kép:

Kérdés, óhaj-sóhaj van a rendszerrel kapcsolatban, megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#335) Freddycom válasza Freddycom (#334) üzenetére


Freddycom
őstag

Ja, a rendszer teljesen témázható, egyszerűen cserélhető a lock screen feloldási módja (mittomén csúszka különböző skinekkel, egy rolót húzol le, feltolod, stb), ikonok, betűtípus változtatható az előre definiált online lehetőségek közül.

(#336) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Le tudná valaki írni a rootolás menetét ennél a készüléknél? És hogy tudom SPflashel menteni a dolgokat. nem igazán indul el semmi :S

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#337) RufuszX válasza drewcsalad (#336) üzenetére


RufuszX
senior tag

Kingo root nevű alkalmazás segítségével csináltam anno.
Itt elérhető: http://www.kingoapp.com/

(#338) drewcsalad válasza RufuszX (#337) üzenetére


drewcsalad
tag

Köszi. és a rendszert mivel tudom lementeni, mert nem igazán sikerül az MTK droiddal :(

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#339) RufuszX válasza drewcsalad (#338) üzenetére


RufuszX
senior tag

Rootolas után menni fog azzal. Ha nem akkor sp flashtool segitsegevel. (Cappa72 blogjaban van leiras)

(#340) drewcsalad válasza RufuszX (#339) üzenetére


drewcsalad
tag

Köszi megy is root után ;)

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#341) Freddycom


Freddycom
őstag

MIUI v6-ot használok lassan egy hete, eddig ez magasan ver minden eddigi főzött és portolt romot. Mind testreszabhatóság, sebesség, stabilitás szempontjából. Oroszoktól tölthető.

(#342) Termi92 válasza Freddycom (#341) üzenetére


Termi92
tag

Én is próbáltam, valóban elég jól összerakott rendszer, egyetlen bajom vele, hogy alapjáraton sok ramot megzabál (bekapcsolás után 500-600 mb tele van a rendszerrel, míg aosp 4.2-őn csak 350-400).

(#343) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Mi okozhatja,hogy a fényerő szenzor nem dolgozik?
Mobileuncleben próbáltam calibrálni és failed üzenetet ír ki! Valaki ,valami 5let?
Köszi

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#344) Freddycom


Freddycom
őstag

Ha fejjel lefele tartom a telefont, akkor is elfordul a kijelző. Ez eddig is így volt? :D MIUI-ban vettem észre.

(#345) Vvarpi válasza Freddycom (#344) üzenetére


Vvarpi
tag

Még mindig tetszik a miui?
Milyen a memóriakiosztása?
Magyarítani nem próbálod meg Jbart-al ?

[ Szerkesztve ]

(#346) Freddycom válasza Vvarpi (#345) üzenetére


Freddycom
őstag

Ó, nekem nagyon bejön, eddig a legpöpecebb rendszer, nagyon össze van rakva,hibátlan. A memória kiosztás alatt mit értesz? Hogy mennyi hely van az appoknak telepíteni, terjeszkedni? Jelenleg nálam 2 giga max, de ezt még anno átpartícionáltam, így maradt a MIUI-n is ez.

Magyarítani nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#347) Freddycom válasza Freddycom (#346) üzenetére


Freddycom
őstag

Kérdeztem orosz fórumon, azt mondták, hogy a külső memóriakártyát nem tudja kezelni. Én is észrevettem hogy hiába másolom rá a zenét, a belső tár fogy.

(#348) diverzso


diverzso
újonc

Sziasztok! Segítségre és ötletekre lenne szükségem. Kb 3 hónapja van meg a thl 4400-as telóm, és egy ideje azt csinálja ha hív valaki, hogy csörög és rezeg, de sötét a képernyő, lefagy. Ilyenkor nem látom, hogy ki hív, resetelni kell a telót, de nem jelzi h nem fogadott hívás volt úgyh fogalmam sincs ki hívott. Egyre gyakrabban csinálja és nagyon zavaró. Valaki találkozott hasonlóval? Köszi előre is!

(#349) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Help! Felraktam a készülékre a faster GPSt,de amikor elindítom azt írja,hogy rootolt teló kell! Ez azért érdekes,mert rootolt :S Találkoztatok már ezzel a problémával?

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#350) RufuszX válasza drewcsalad (#349) üzenetére


RufuszX
senior tag

Ez az app nem hazudik :)

(#351) Vvarpi válasza Freddycom (#347) üzenetére


Vvarpi
tag

Ezt a nem kezeli a memóriakártyát dolgot kifejtenéd bővebben?
MIUI 6 Update v5.3.7(4pda.ru) ezt használod?

(#352) Freddycom válasza Vvarpi (#351) üzenetére


Freddycom
őstag

5.3.15-öt, nemrég tették fel. Azt jelenti hogy hiába másolsz a memóriakártyára, a belső tár fogy. Azóta sikerült azt hiszem folder mounttal megoldanom ezt a problémát.

(#353) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Munkatársamnak vettem egy ilyen készüléket de 4.2-es ROM van rajta. Szeretném frissíteni a 4.4-re. Nagy vonalakban le tudná valaki írni, hogy végezhetem el? Hivatalasosan jött ki ilyen rom vagy csak főzött van kint? Hol tudom letölteni? Köszönöm!

(#354) RufuszX válasza GoZoL (#353) üzenetére


RufuszX
senior tag

Szia!

Már nincs meg a készülékem így nem tudom, hogy van-e rá OTA frissítés, de úgy érzem, hogy nincs.
A telepítés módja itt elérhető.
A rom itt érhető el.
Odafigyeléssel menni fog.

(#355) GoZoL válasza RufuszX (#354) üzenetére


GoZoL
senior tag

Köszi! :R

(#356) GoZoL válasza RufuszX (#354) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szia!

Nincs a készüléken recovery. Nem is értem így, hogy tudták felrakni a romot rá. Nem tudok mentést készíteni a jelenlegi romról mert az MTK Droid root alkalmazásban inaktív a backup rész.
A programot elindítva pedig jobb oldalt ez látszik:
ATTENTION! File /system/recovery-from-boot.p which restore factory recovery in case of phone switching on in a normal mode Is Found!
Ezt azért írhatja ki mert nincs recovery? Mivel tudok felrakni recoveryt? Köszi!

(#357) RufuszX válasza GoZoL (#356) üzenetére


RufuszX
senior tag

Van rajta, csak nagyon alap.

SP Flashtool segítségével tudsz feltenni csak recovery-t is. Az orosz fórumon letölthető, itt a fórumon szerintem van leírás is róla. Sajnos többet nem tudok a dologban segíteni, mert nekem már nincs meg a készülék (anno én is szenvedtem a mentéssel, de megoldható, Cappa72 kollégának vannak jó leírásai)

(#358) Freddycom


Freddycom
őstag

Láttátok az oroszoknál a portolt lollipopós cyanogenmod-os ROM-ot? Egyelőre még elég gyerekcipőben jár, sok nem működő komponenssel, de későbbiekben minden bizonnyal fejlődik.

(#359) sddhkl90


sddhkl90
újonc

sziasztok. Valaki tudna segíteni légyszi? Vettem egy új thl 4400ast és 1.0.2es build van rajta. Bugos, 0,3mps az internet rajta. minden kifagy... rá kellene rakni egy 1.0.11est. valaki tudna nekem segíteni légyszives? email sddhkl@gmail.com vagy facebook sddhkl. Köszönöm előre is!

(#360) IldiH válasza sddhkl90 (#359) üzenetére


IldiH
aktív tag

Szerintem írj üzenetet pl RufuszX -nak ... Nekem 1.010-es van rajta, de nem rootolt és fogalmam sincs, hogy kéne megoldani :(

(#361) RufuszX válasza sddhkl90 (#359) üzenetére


RufuszX
senior tag

A készülék már nincs meg nekem. A fórumban le van írva a firmware frissítés menete (néhány kommentet kellett volna csak visszaolvasni).

A legfrissebb rom itt érhető el orosz fórumon. (google translate és minden szükséges info megtalálható.)

(#362) sddhkl90


sddhkl90
újonc

Sziasztok. Újra én vagyok. Most csináltam egy hülyeséget. Mobilt akartam updatelni. Sikerült is felrakni a 11est, kiírta ok, újra indít és semmi. THL logó van kint 25 perce. Próbáltam mindent, semmi se működik. SD kártyát nem látja h ota-t rakjak fel, nem indul el, nem engedi a Flash toolt, kiírja hogy pmt hiba, vagy micsoda. Elfogyott az ötletem. Mit csináljak?
üdv

(#363) Bojtor Peti


Bojtor Peti
tag

Üdv! Segítsen valaki! Hol találom a hívás átirányítás menüt?

(#364) IldiH válasza Bojtor Peti (#363) üzenetére


IldiH
aktív tag

Belemész a tárcsázóba, helyi menü (bal alul a három vonal), Beállítások, Beszédhívás beállítások

(#365) IldiH válasza sddhkl90 (#362) üzenetére


IldiH
aktív tag

Talán próbáld meg itt: [link]

(#366) Bojtor Peti válasza IldiH (#364) üzenetére


Bojtor Peti
tag

Köszi a segítséget. Én a főmenüben ketestem. A régebbi androidban ott volt.

(#367) drewcsalad


drewcsalad
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem THL4400 képernyőcserével kapcsolatban.A problémám a következő. Leejtődött a telefon pont a sarkára. végigrepedt a képernyő minden felé. Világít, meg a gombokkal lehet működtettni, de maga a képernyő nem érzékel semmit. Szerintetek mit kellene cserélni? Elég a képernyőt,vagy a digitizert is? Esetleg valakinek van elfekvőben digitizer és screen?
Előre is köszi.

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#368) Vvarpi


Vvarpi
tag

Segítségre lenne szükségem.

A jól belakott 4.4-es rendszeremet újra kellett raknom.
Eddig minden jól ment, de sajnos a belső tárhely méretét nem tudtam megnövelni úgy ahogyan régen volt.

A HKPhoneromeditor.apk-val 4.2 allatt akár 2,5GB-ra is meg tudtam növelni, de 4.4 alatt be sem bootol a módosítás után.

Remélem tud valaki segíteni.

(#369) szabof1 válasza Vvarpi (#368) üzenetére


szabof1
őstag

Szia!

Nekem most kellett a fiam THL 4400-esében megcsinálni a appok tárhelyének bővítését.
Termi92 kolléga iránymutatásával nagyjából tiszta lett a kép, de kellett még hozzá egy kis YouTube segítség is.

A lépéseket egy blogbejegyzésben összefoglaltam: Tárhely bővítés (átpartícionálás) és TWRP telepítés THL 4400 telefonon gyári Android 4.4.2 rom esetén

Sok sikert hozzá!
Ha kérdésed van, nyugodtan írj!

Üdv.
szabof1

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [RufuszX:] Thl 4400
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.