Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Scalpel


Scalpel
senior tag

A level 5 az milyen szintre visz el?

(#52) ClayMore válasza Scalpel (#51) üzenetére


ClayMore
aktív tag

lvl-1-2-3 lestem meg és lvl 1 et fejeztem be most, szval lvl5 ről nem tudok véleményt alkotni...

kis keresgéléssel a megfelelő helyen hozzájutsz könnyedén.

ps.:kevés nyelvből van lvl 4-5 :K

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#53) Scalpel válasza ClayMore (#52) üzenetére


Scalpel
senior tag

Ja értem, köszi. Szóval akkor még Te is próbálgatod. :) Én az angolomat akarnám felnyomni felsőfokra, jó beszédkészséggel, aztán meg más nyelvet. Neten keresve érdekes módon erre inkább a Tell me more szériát ajánlják, bár nekem nagyon bejön a rosetta módszere.

ps: igen, lvl 4-5 az amerikai angolból, franciából, meg a két spanyolból van, ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

(#54) ClayMore válasza Scalpel (#53) üzenetére


ClayMore
aktív tag

hát felsőfokúra ezzel sztem nem fogod tudni felnyomni, bár nem tom mi van a lvl4-5 ben... de kétlem h felsőre nyomna fel.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#55) Huma


Huma
addikt

A hangfelismerő része semmit sem ér.

Kétszer egymás után tök ugyanúgy ejtettem kis a szót és először nem fogadta el másodszor meg 100% -os lett.

Aztán orkosan hörögve meg sipítozva is próbáltam. Volt amit elfogadott így is.

A legjobb a mostani eredményem lett. Goodbye helyett azt mondtam hogy kapd be és elfogadta. :D
A lényeg az volt, hogy a hangsúly egyezzen. Van egy sejtésem, hogy a program a hangsúlyozást figyeli nem is a szavakat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#56) Scalpel válasza Huma (#55) üzenetére


Scalpel
senior tag

ClayMore: Félek tőle, hogy tényleg nem nem lesz belőle felsőfok, de végigcsinálom, azt majd meglátom. :)

Huma: Igen, ez nekem is feltűnt, amikor megnéztem a hangelemzőt, tényleg inkább azt nézi.

(#57) hozé68


hozé68
csendes tag

A nyelvtanulásról nekem ez az oldal jut mindig eszembe, már ami a szókincset illeti. :)

[ Szerkesztve ]

(#58) ftc


ftc
nagyúr

Számomra a Tell Me more jobban bejön.. dinamikusabb s nem untam meg! szó szerint magával ragadt. Azt nem mondanám, hogy haladó lennék, de a level 1-en is vannak olyan szavak amit még pl sose használtam illetve ha használtam elfelejtettem.

(#59) kmisi99


kmisi99
addikt

10 éve tanulok angolt de annyira nagyon jól nem megy. Honnantól lenne érdemes elkezdeni nekem hányas leveltől? A fő célom hogy pl egy beszélgetést megértsek meg egy kis szókincsfejlődés és nyeltani dolgok is jól jönnének.

(#60) vtechun


vtechun
veterán

na, asszem belevágok

(#61) vtechun válasza vtechun (#60) üzenetére


vtechun
veterán

Hasznalta egyebkent sikerrel ezt valaki angol tanulasra?

(#62) Dhampir válasza vtechun (#61) üzenetére


Dhampir
félisten

A semminél jobb, beszélteti az embert, megtornáztatja az agyat, szerintem nem rossz, de össze kellene vetni hasonló programokkal is; például TeLL me More etc..

[ Szerkesztve ]

(#63) vtechun válasza Dhampir (#62) üzenetére


vtechun
veterán

Tell me more is hasonlo? Miben mas? Az biztos, hogy ez arra jo, hogy foglalkozzon vele az ember, es eszrevetlenul ragadjon ra kozben, 6 orat foglalkoztam eddig vele, es a full kurzust veszem

(#64) pecze válasza vtechun (#63) üzenetére


pecze
aktív tag

Mostanában kezdtem el használni a Tell me more-t és a Rosettat is. A Tell me more érdekesebb, a Rosetta sajnos nem tudja fennntartani az érdeklődésemet sokáig. Talán azért, mert alapfokúm van a nyelvből, de ettől függetlenül az elején kezdtem.

A Tell me more Level 1 és Level 1+ szintjén vagyok túl (összesen 10 szint van, mindegyik kiegészítve egy + jelű szinttel), ezek egyszerűek voltak, de már a Level 2-nél sok mindent nem értettem, nem magyarázza meg az egyes szavak jelentését, szótárazni kell közben, sőt, miután kiszótárazom a szavak jelentését, akkor se értem teljesen mit is akar pontosan a mondat jelenteni, de lehet nem is fontosak ezek a szavak, ezek a mondatok, majd később kell megtanulni őket, mert a key vocabulary részben aminek gondolom az a funkciója, hogy összefoglalja az új szavakat, ezek nem szerepelnek.

Összefoglalva: a Rosettát nem érzem kihívásnak, de azért használom, mert annyit ismételtet, hogy biztos rám ragad valami, szerintem legfeljebb középfok érhető el vele. A Tell me more-ba meg jobban bele kell ásnom magam, szerintem többször meg kell ismételni a szinteket, de ezzel el tudok tölteni napi több órát, mert változatos.

Engem is érdekelne mások véleménye a Tell me more-ról, van e valaki, aki végigvette már a szinteket, mire jutott vele?

[ Szerkesztve ]

(#65) pecze válasza pecze (#64) üzenetére


pecze
aktív tag

Még annyit megjegyeznék, hogy én nem bírtam korrekt működésre bírni a magyar változatát a Tell me More-nak (v7), folyton lefagyasztotta a Win 7-et dinamikus módban, semmi nem segített, csak az XP Mode, ami nem egyenlő az XP kompatibilitás beállításával.
Vagyis, ha XP-d van, akkor nem fog fagyni, ha Win7-ed, akkor igen.
A megoldás számomra egy újabb változat, a Performance (v9) használata lett, ezzel nincs semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#66) Lauda


Lauda
félisten

Koszonom a cikket, elvezetes volt olvasni. Minap probaltam ki en is a progit es eddig nagyon tetszik! ;)

(#67) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Lehet, h jól jönne a német tanulásomhoz...

Nem minden vándorút céltalan...

(#68) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Ez teljesen off lesz, de nekem a Rosetta Stone kapcsán először a Tool: Rosetta Stoned c. szám ugrik be :)
Rossz bevésődés... ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#69) sgx


sgx
tag

Vett vki mostanaban bortokot a keszulekhez?

Ha igen, akkor hol/milyet/mennyiert?
Ha kulfoldrol rendelte akkor mennyi ido alatt ert ide?

(#70) sgx válasza sgx (#69) üzenetére


sgx
tag

sorry, nem ide akart menni az elozo...

(#71) Dhampir válasza 3.Aragorn (#67) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül kipróbáltad, segített a németben? :)

(#72) topy75 válasza ClayMore (#5) üzenetére


topy75
csendes tag

Teljesen felesleges volt:)
Ebben az esetben a szab ige felszólító módját használjuk, nem a szablya főnevet, mint harci eszközt.
Tehát: szabja személyre!
Lásd:Helyesírási kéziszótár, Akadémiai Kiadó, Budapest, 1988, 555. oldal.

(#73) Polllen


Polllen
nagyúr

Lubuntu 14.10 alól wine 1.7-l tökéletesen működik az offline csomag.

Lengyelt próbáltam ki, ebből csak 3 szint van. Csak az első leckét néztem végig. Jópofa. Mellette van még egy babbel.com előfizum is (az 15k egy évre), az keményebb. Bár az közelebb van a klasszikus iskolai tanuláshoz.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#74) Buvana válasza bobace (#42) üzenetére


Buvana
aktív tag

:DD Igaz 4 éve írtad a vista sp2 kompatibilitásra állítást, de örök hálám!
Én itt kerestem a megoldást, és meg is oldódott!

[ Szerkesztve ]

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.