Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Márkaváltás sok-sok év után
- bb0t: Ikea PAX gardrób és a pokol logisztikája – egy Ikea-horror igaz története
- Rap, Hip-hop 90'
- bb0t: Gyilkos szénhidrátok, avagy hogyan fogytam önsanyargatás nélkül 16 kg-ot
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- hcl: Mér' nem mér?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lortech
addikt
Nekem itthon a pi-n + 2 eszközön van xbmc, a telefonokat és tabletet nem számítva és általában upnp-n és sambán keresztül érik el egymást. A Pi madzaggal a routerre és egy NAS-ra kötve néhány tb-nyi tartalommal, lóg még rajta USB-n egy 3tb-os vinyó. Utóbbi ext4-re formázva, mert az NTFS kezelése önmagában megeszi az erőforrásokat pi-n, 1-2MB/s közötti írás, olvasás érhető el, ext4-gyel 4-7MB/s.
Míg megnyit egy nagyobb mappát gondolkodik néhány 100ms-ot, hálózatról szintén. Nem vészes, de mivel látom nap mint nap hogy egy komolyabb gépen milyen pörgős az xbmc, így kissé zavaró. Nálam be van scannelve sok tartalom, ez nyilvánvalóan lassít rajta, mert rálépek egy filmre, zenére, betölti a borítót, adatokat róla. Nem azért használnám ezeket a funkciókat, hogy gyönyörködjek a kollekciómban, hanem mert kényelmes számomra. Pl. azt mondom, hogy ahhoz van hangulatom, hogy egy adott színésztől vagy rendezőtől akarok egy filmet megnézni, akkor rábökök és rögtön ott van a lista (nem pi-n). Nem pedig előveszek egy másik eszközt, rákeresek imdb-n, aztán összevetem azzal a listát, hogy mi van meg a kiszemeltek közül, stb. Vagy hasznos még a legújabb tartalmak előnézete a főképernyőn. Nincs azzal baj, hogy te az alapfunkcióit használod, ettől még nem lesz minden egyéb baromság. -
Kroni1
veterán
Egyetértek, ezt a boritó és info-letöltős dolgot én is kikapcsoltam, csak a mappában megnyitom a filmet és lejátszom, igy elfogadható sebességű az openelec szerintem is. Legalábbis a DLNA mappalépegetések sem voltak gyorsabbak mint most a pi-vel. Én már egyáltalán nem cserélném le semmijen medialejátszóra, főleg ami 7W fogyaszt standby-ban.. Egy 2x ilyen erős Pi mondjuk jó lenne, de sajnos a B+ modell nem lett olyan mint vártam.
Lortech: A yt kliens tényleg katasztrófa szerencsére én nem használom.. Nálam OE fut, abban sajnos akármit állitottam, ha a TV-re volt dugva a Pi usb-n akkor mindig bekapcsolta.. (az inputot nem váltja át nálam sem, a legutóbbi szokott menni)
-
Kroni1
veterán
Nálam nem megoldható ez hogy a tv usbről menjen, mert mikor felvesz a tv-m akkor bekapcsolja usb porton a Pi-t, ami viszont HDMI-n bekapcsolja a TV képernyőjét és ezt nem sikerült letiltanom.. Ugy látszik ha a HDMI CEC be van kapcsolva akkor akár hogy állitgatom, a Pi bekapcsolása a TV-met is életre kelti. Nálad is igy van?
Most mondjuk megy 0-24-be és nem zavar, nem szokott lefagyni és semmi gond nincs vele..
Új hozzászólás Aktív témák
- Renault, Dacia topik
- Autós topik
- Aim training (Aimlabs, Kovaak's, Aimbeast stb.)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nintendo Switch 2
- További aktív témák...
- AJAZZ AK820 PRO Billentyűzet
- MacSzerez.com - 2017 MacBook Air 13" / i5 1.8GHz / 8GB RAM / Választható SSD méret! / Garancia!
- MacSzerez.com / iPad Air M2 11" / 6. generáció / Wifi / 128GB / Asztro / Garancia!
- Victus fb3804no 15.6" FHD IPS Ryzen 5 8645HS RTX 4050 16GB 512GB NVMe gar
- MacSzerez.com - 2020 MacBook Air 13" Retina M1 / 16GB RAM / 256GB SSD / Asztroszürke / Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 Mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3644, 100% Akksi
- HIBÁTLAN iPhone XS Max 64GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2898, 100% Akkumulátor
- Airpods Max fülpárna, gyári Apple
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A52s 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


