Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

a Hozzászólások számába a piaci miért nem számít bele?

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#2) Viktor77 válasza mclaren-d (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt hol látod?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) hito válasza mclaren-d (#1) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor szerintem olvasd át még egyszer!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Úgy értem hogy nekem piaci 615 van mégis csak tag vagyok,pedig a táblázatba ez van
400 - 799 | 100 | fanatikus tag

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#5) Herczi válasza mclaren-d (#4) üzenetére


Herczi
senior tag

Most már tényleg olvasd el a cikket.

(#6) Hunter2 válasza mclaren-d (#4) üzenetére


Hunter2
addikt

piaci hsz-ek: "(0.1 * piac)"

ha lenne 615 szakmai hsz-ed akkor lennél fanatikus tag.

(#7) ducsidu válasza mclaren-d (#4) üzenetére


ducsidu
senior tag

Negelőztek és rosszul írtam

[ Szerkesztve ]

(#8) Viktor77 válasza mclaren-d (#4) üzenetére


Viktor77
titán

A 615 piaci hsz-ed 61.5 szakmai hsz-nek felel meg.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) Lenry válasza mclaren-d (#4) üzenetére


Lenry
félisten

úgy értem tanulj meg olvasni és értelmezni

kombinált hozzászólásszám = (1 * szakmai) + (0.25 * közösségi) + (0.1 * piac)

neked
szakmai 171
közösségi 86
piaci 615

171 * 1 = 171
86 * 0,25 = 21,5
615 * 0,1 = 61,5
__________________
összesen = 254

200 - 399 | 60 | tag

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

24999-nél új karaktert indítok.

(#12) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Csak gyorsan át futottam , de most elolvastam na :) azért köszi már értek mindent :R

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#13) Viktor77 válasza mclaren-d (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor eddig 11 (12) hsz csak azért, mert elöbb kérdezel, aztán olvasol. :)

MOD: 13.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) mclaren-d válasza Viktor77 (#13) üzenetére


mclaren-d
aktív tag

Legalább van egy kis élet :)

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#15) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Jó végre tudni ezeket a dolgokat is. Köszi!

(#16) bitblueduck válasza mclaren-d (#12) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Nem kell nagyon számolgatni. Ha rendesen megtanulsz trollkodni, vagy nyelvtani hibákra hívod fel a figyelmet pikk-pakk a lista második felében leszel ;]
Segítek: "jó teszt lett grat." "ott hiányzik egy vessző" "az árgépen 30 forinttal olcsóbban megveheted Pakisztánból" "Egyszer vettem intel/nvidia/amd/... -t, többé soha"

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#18) kiskaktusz válasza SkyLine3000 (#15) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem csak itt van kiírva a rangrendszer... Van fórum is, amelyben az 1. hsz-ban megtalálod ugyan ezeket, meg van PH!Calc is..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#19) SkyLine3000 válasza kiskaktusz (#18) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igazából eddig nem foglalkoztam a témával. A kalkulátort meg ismerem. (kb fél órája...)

(#20) Billu válasza bitblueduck (#16) üzenetére


Billu
aktív tag

Ott a pont.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#22) kiskaktusz válasza Kalandor (#21) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Régen olvastam, nem emlékszem minden részletére :DDD A hsz-ok számítási rendszere viszont ez volt, az tuti, mert emlékszem rá :))

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#23) LÁZ


LÁZ
addikt

Köszi az összesítést, jó, hogy 1 helyen van minden info. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24) coqito válasza LÁZ (#23) üzenetére


coqito
tag

+1

Tényleg hasznos volt a cikk! :R Épp a minap kezdtem keresgélni hogy hogy is van ez a rendszer!

(#25) atollox


atollox
csendes tag

Szakmaiság, oh hogyne.

Sok szakmai hsz-től még egy közösségi "most fingottam" benyögés is hasznosabb!

Amikor beregisztráltam a site-ra hihetetlen lelkesedéssel kezdtem megismerkedni a fórummal. Belemerültem (volna) 1-1 alkatrészhez kapcsolódó témába, s rádöbbentem: csak a szóf.osás megy, ha 10-el elosztom a hozzászólások számát akkor kb. reális a vége.

Egy példával alátámasztva: [link]

Érdeklődésem miatt hoztam fel példának (mint leendő 7950/7970 tulaj).
És mert szúrja a szemem az ilyen megnyilvánulás.

10x annyi hozzászólást kell elolvasnom, hogy tények birtokába jussak mint külföldi fórumokon ahol információ-áradat fogadott.

Köszönöm a "menj akkor a külföldi fórumokra"-féle "jótanácsokra" nincs szükségem. Megyek magamtól is ha nem lesz változás. Amit leírtam az tény, megmagyarázni lehet, de felesleges. Ok, kevés a moderátor; nem lehet ebben az óriási hozzászólás-rengetegben folyamatosan rendet vágni. Érvelnétek. Tévedés. De..lehet! Szankcionáljatok keményebben, egy szakmai topic az legyen tényleg szakmai.

Igaz; alapjaiban más itt a szokás mint másutt. Ezen kellene fokozatosan változtatni.

Neveljétek a népet, ennyi. Keményen, határozottan. De igazságosan. Majd megtanulják..

(#26) cskamacska válasza atollox (#25) üzenetére


cskamacska
addikt

Csak nem csökken a Prohardver/ITNews/Mobilaréna színvonala? :DDD
Helyzet az, hogy mindenhol ez megy, SG, HWSW, de még a direkt szakmai oldalakon is off topik csevegéssel vannak teleszemetelve a fórum témák. Sajnos ez nem az oldal, ez a látogatók sara, az egyetlen megoldás, hogy értelmesebb olvasókat kell keríteni. :))

Mostanában én a Mobilaréna topikokat olvasom egyre kevesebbet, hogy mobil témában hány értelmes ember adja lejjebb a szükségesnél, fordul ki magából, és pitiáner semmiségek miatt kezd értelmetlen vagdalkozásba.. borzasztó. :O Mondták: a multiknak nem öntudatos fogyasztók, márka hű fanatikusok kellenek. És lám.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) albert8


albert8
addikt

Elnézést kérek, de tudomásom szerint nem Huntermati készitette a számlálót :N

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#28) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Néhány dolog így már tiszta! :R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#30) albert8 válasza Kalandor (#29) üzenetére


albert8
addikt

Én úgy emlékszem, hogy EmberXY csinálta/vetette fel az ötletet, majd linkelte a bezárt trollos topikban.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#31) rt06


rt06
veterán

a technikus, ha minden igaz, nem tul pontos: legjobb tudomasom szerint csak panther az, o meg (igaz a rangot meg elotte kapta) evekig fejlesztette a riost, belo munkatarskent

illetve vip is csak az ujabban lemondott moderatoroknak van, a regiek nem kaptak visszamenoleg

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#32) Winner_hun válasza albert8 (#27) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ebből nekem az jön le hogy ő csinálta: [KLIKK]
Illetve amikor más volt a dizájn akkor mintha ki lett volna írva hogy ő csinálta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33) föccer válasza rt06 (#31) üzenetére


föccer
nagyúr

Pontosabban Panther-D. Azt nem tudom, hogy van-e másnak, de szerintem már nincs. Talán VladimirR-nem volt ilyen rangja, amikor összeraktad az user keresőt.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34) rt06 válasza föccer (#33) üzenetére


rt06
veterán

igen, neki volt egy darabig

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) SentryGun válasza bitblueduck (#16) üzenetére


SentryGun
aktív tag

"nyelvtani hibákra hívod fel a figyelmet"

Az ilyen hsz-ek szűrésének nagyon tudnék örülni... Teljesen jogos, hogy fontos a helyesírás. Viszont sosem értettem, ezt miért nem lehet privátban rendezni... Mobilaréna fórumokat olvasom a legtöbbet, és néha az első jó néhány hozzászólás dugig szokott lenni velük...

(#36) Lenry válasza atollox (#25) üzenetére


Lenry
félisten

Köszönöm a "menj akkor a külföldi fórumokra"-féle "jótanácsokra" nincs szükségem. Megyek magamtól is ha nem lesz változás.

oké. szia.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) Xero válasza cskamacska (#26) üzenetére


Xero
nagyúr

Gonosz üzemmód bekapcsol:
Mióta mindenki számára elérhető közelségbe érkezett az internet előfizetés, és mindenki önjelölt IT és telkom tech gurunak gondolja magát, azóta zuhan az a bizonyos színvonal.
Elég visszapörgetni egy-két topicot 6-7-8 évre visszamenőleg ha van rá lehetőség. Egyébként valóban mindenhol ugyan az a jellemző. Nincs mit tenni. Itthoni jelentősebb oldalakon és a nemzetközi siteokon is. :(((

Ez van. 7 milliárd Vér Pistike világában élünk.

(#38) noisia


noisia
aktív tag

yxcv

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#39) ricshard444 válasza Xero (#37) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen van sok ember akiknek a szavuk mogott semmi tudas nem lapul :W

Vannak dolgok...

(#40) qqcqqc válasza noisia (#38) üzenetére


qqcqqc
őstag

ez most off, vagy szakmai hozzászólás?

(#41) ViZion


ViZion
félisten

Én azokon szoktam kiakadni, akik 8 hsz-ben válaszolnak 8 embernek... egymás után.
Elég lenne a neveket kiemelni, akit érdekel a véleménye, az olvassa.
A fórumokkal nincs különösebb bajom, szerintem jól működik a moderálás. Akinek vmi nem tetszik az jelezheti, és majd eldöntik mi legyen a sorsa.

A hirdetőkkel van baj inkább. Minimális figyelmet sem szentelnek vackaiknak, fogalmuk sincs hova kellene rakni, vagy nincs egy link, semmi... A keres/kínál fogalmát már meg sem említem... Nagyon kellene oda pár "agresszív moderátor".
Akinek nem tetszik a "renCer" annak egykori bölcs vezérünk szavait tudnám aktualizálni:
"Építsünk egy fórumot! Csináljuk meg!" ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) DeFranco válasza ViZion (#41) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A hirdetőkkel azért van baj, mert a Hardverapró ingyenes. Mivel ingyenes, ellentétben a többi népszerű hirdetési oldallal ezért ideszokott az összes tetű ócskás meg hiéna.

Magával a fórummal nincs baj szerintem, az, hogy egyesek mennyire agresszívek és arrogánsak, illetve hogy mások mennyire igénytelenül írnak és fogalmaznak, az sajnos korlenyomat. Szerencsére itt (még) működik valamennyi közösségi kontroll, és megpróbálják az ilyeneket helyre tenni / kijavítani.

(#43) aram01


aram01
nagyúr

kíváncsi lennék hány ember ugrott most neki a számológépnek hogy juj már csak 67-et kell írnom és rangot váltok :D Előbb utóbb csinálnotok kell még rangot vagy a sok troll beragad majd jómunkásemberként? ;] :D

ViZion: Főleg az az idegesítő mikor bekapcsolom a szűrést városra azt a fele olyan ahol a lúzer megjelöli az összes várost ezen kéne változtatni

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44) ftc


ftc
nagyúr

Én megszüntetném az egész rangos mókát. S akkor annyi lenne a sok felesleges hsz-nek. S ha maradna akkor is feljebb tolnám a napokat... ezzel is elmenne a kedvük a sok offtól. A másik én nem számolnám a piacos hsz-t se, de ha már számolunk akkor lenne 3 rang s meglenne oldva.
1-es rang menne szakmai
2-es lokál stb
3-as piac

Ez nem rang kiírásban menne hanem pl csillagokban 1 csillag lenne a mostaniakhoz hozzárendelve s amint 5 csillag összegyűlne kapna 1 nagy csillagot s így tovább.

(#45) aram01 válasza ftc (#44) üzenetére


aram01
nagyúr

túl bonyolult,viszont a napokat én is emelném kicsit lehiggadna egy két ember

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszi az infókat, ez hasznos volt! :R

(#47) ftc válasza aram01 (#45) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha az apró újraindul akkor csak 2 sor lenne...[link]

vhogy így gondolnám az osztályzást.. de láttam már négyzetes megjelölést is...

(#48) aram01 válasza ftc (#47) üzenetére


aram01
nagyúr

mondjuk az aprót kivenném én is mert az "haszonszerzés" nem jár érte "jutalom".Sok upper is onnan küzdötte fel magát.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nekem úgy rémlik, volt pl. harcművész, meg még 1-2 egyedi rang a felsoroltakon kívül is :F , vagy ezek már megszűntek?

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#50) kavics325i válasza mclaren-d (#4) üzenetére


kavics325i
őstag

Nektek ez számít valamit? Ez a rangsorolás csak annyit tesz ki, hogy ki mennyit ér rá. Kvázi nincs dolga

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.