Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) davidsone válasza EmberXY (#500) üzenetére


davidsone
addikt

JaJa! Az lesz :D

Köszi!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#502) Bolobi


Bolobi
tag

Hello
csak egy gyors kérdés ha prohardveren kvázi-tagnak ír, hardveraprón mért nem kapom meg? ott még lelkes újonc vagyok :S

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#503) EmberXY válasza Bolobi (#502) üzenetére


EmberXY
addikt

Üdv.
[link]

Up the Irons!

(#504) Bolobi válasza EmberXY (#503) üzenetére


Bolobi
tag

Köszi :)

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#505) aram01


aram01
nagyúr

Lassan már kéne valami a jómunkásember utánra is, nem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#506) EmberXY válasza aram01 (#505) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet azt még tetőzni? Az után már szerintem max egy "get a life" rang lenne jó... :DDD

Up the Irons!

(#507) aram01 válasza EmberXY (#506) üzenetére


aram01
nagyúr

remélem nem érem el :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#508) davidsone


davidsone
addikt

Újra számolná a rangot, mint a régi kocsikban a 999.999. kilométer után: újonc ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#509) Bjørgersson válasza EmberXY (#506) üzenetére


Bjørgersson
félisten

12-13 év alatt azért szerintem egyáltalán nem kell nolifernek lenni egy Jómunkásember+ ranghoz. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#510) sztanozs válasza Bjørgersson (#509) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem 14 év alatt se jött össze összesen egy nagyúr (ezzel meg az előzővel)...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#511) Bjørgersson válasza sztanozs (#510) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem is csak a rengeteg Gamepod topik miatt jött össze, egyébként szerintem még mindig addikt lennék. Nem értem egyébként, a játékok miért számítanak szakmainak.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#512) sztanozs válasza Bjørgersson (#511) üzenetére


sztanozs
veterán

Mert aki sokat krájziszozott, az bizony sokat tud a gépekről meg a videokártyákról... :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#513) Bjørgersson válasza sztanozs (#512) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hagyjad már, szakmához semmi köze, sokkal inkább közösségi. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#514) sztanozs válasza Bjørgersson (#513) üzenetére


sztanozs
veterán

Közösségi? Legfeljebb az MMO az...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#515) Bjørgersson válasza sztanozs (#514) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi? Úgy értem, a 0,25-ös kategóriába kellene tartozniuk, mint a közösségi topikoknak, az 1-es helyett. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#516) sztanozs válasza Bjørgersson (#515) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért, talán az AMD/Intel vagy Ati/Nvidia hitvita az szakmai?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#517) aram01 válasza Bjørgersson (#515) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor örökre újonc maradnál ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#518) Bjørgersson válasza sztanozs (#516) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy fokkal inkább.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#519) EmberXY válasza aram01 (#517) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is pont ezt akartam írni... :C :DDD

kovy29: 25000 kombinált után, ami lehet összesen akár 100+ k komment is, milyen rangot adnál? Azzal már vetetni kéne egy új vinyót/ssd-t az adatbázishoz.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#520) Bjørgersson válasza EmberXY (#519) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Spa-m-achine? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#521) EmberXY válasza Bjørgersson (#520) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy Ph! faszagyereke... :DDD

Up the Irons!

(#522) Tuto


Tuto
tag

Rangrendszer:
Annak jönn össze aki úton, útfélen megjegyzéseket ír minden fórumba és topikba.
Én inkább olvasgatni szoktam, és abból próbálok meg okulni/tanulni.

(#523) davidsone válasza Tuto (#522) üzenetére


davidsone
addikt

vagy kérdésekre ad érdemi választ és abból okulsz, tanulsz...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#524) Tuto válasza davidsone (#523) üzenetére


Tuto
tag

az is

(#525) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!
Csak kíváncsiságból érdekelne, hogy ha egy hsz-t "off topic"-ként írok, akkor az a hsz ugye nem számolódik rangba.
Mi van akkor, ha "témába vág" formában írom, viszont makróval off-á teszem kézileg az egész hsz szövegét?

(#526) davidsone válasza fery02 (#525) üzenetére


davidsone
addikt

off-ban is számolja

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#527) fery02 válasza davidsone (#526) üzenetére


fery02
addikt

Tehát akkor mindenképpen számol, bárhogy csinálja az ember?

(#528) davidsone válasza fery02 (#527) üzenetére


davidsone
addikt

igen

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#529) EmberXY válasza fery02 (#527) üzenetére


EmberXY
addikt

Minden hsz-t számol a rendszer, abba a kategóriába, ahová írtad, mindegy, hogy mi(lyen) a tartalma. Csak az nem számít, amit törölnek, de az is csak a törléskor kerül levonásra.

Up the Irons!

(#531) EmberXY válasza ZSZS-CMSC (#530) üzenetére


EmberXY
addikt

Még ha lenne is benne ráció, véleményem szerint nem lehetne ez alapján szelektálni, mert az "off" hsz is ugyanúgy létezik, ugyanúgy tartalmazhat hasznos információt, csak esetleg nem tartozik közvetlenül a témához (de ez erősen szubjektív dolog egyébként), és ezt a szerzője vagy a moderátorok jelzik az off funkcióval.
Jogos lenne a kérdés, hogy minek legyen/létezzen egyáltalán off, de ha nem lenne ilyen lehetőség, akkor még nehezebb lenne kiválogatni a témához tartozó vagy nem tartozó kommenteket, mert ugye attól még ugyanúgy születnének a topikokban oda nem teljesen illő kommentek.

Up the Irons!

(#533) davidsone válasza ZSZS-CMSC (#532) üzenetére


davidsone
addikt

ezt nem kellett volna off-ba tenni ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#534) majkrem111


majkrem111
csendes tag

Sziasztok most nem értem nagyon ezt a rendszert. Tehát most ha így hozzászólok akkor kapok 1 pontot?

K'

(#535) h1mpi válasza majkrem111 (#534) üzenetére


h1mpi
nagyúr

nem mert ez OFF topic. csak szakmai hsz-al kapsz 1 "pontot"

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#536) EmberXY válasza h1mpi (#535) üzenetére


EmberXY
addikt

Egészen pontosan ez "közösségi" topiknak számít, vagyis 0.25 "pontot" lehet kapni.

Up the Irons!

(#537) h1mpi válasza EmberXY (#536) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ott van a tetején, hogy OFF-Topic abból gondoltam, de Te mint a rang kalkulátor apja ezt biztosan jobban tudod :R

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#538) Bjørgersson válasza h1mpi (#537) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A hozzászólások típusai azok helye szerint:
- közösségi: OFF-topic Logout, Fáradt gőz nagy része, Prohardver! Interaktív és Klánok, ligák, versenyek

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#539) EmberXY válasza h1mpi (#537) üzenetére


EmberXY
addikt

Önmagában az off topic nem jelent semmit, szakmaiban is lehet offolni, attól még szakmai marad.

Egyébként annyiban neked is igazad volt, hogy 1 pont valóban nem jár érte. :D

A kalkulátor jelenlegi formája már nem csak az én érdemem, közös gyerek már, de az igaz, hogy az ős verzióra épül továbbra is. Képben kell lenni, mert ha a számítás módja változik, akkor frissíteni kell. Ez ritka, de előfordul időnként, pl. amikor bevezették a 0 pontot érő hozzászólásokat.

Up the Irons!

(#540) mateglaj


mateglaj
tag

Sziasztok.
Nem igazán értem ezt a rendszert, mitől függ, hogy hova sorolják be a hozzászólást?

(#541) Viktor0610 válasza mateglaj (#540) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olvas, értelmez. :P
"A hozzászólások típusai azok helye szerint:
- szakmai: a fórum főoldalán a Prohardver!, IT Café, Gamepod, Mobilarena és Szakmai Logout csoportok
- közösségi: OFF-topic Logout, Fáradt gőz nagy része, Prohardver! Interaktív és Klánok, ligák, versenyek
- piaci: Hardverapró, Állásbörze
- blogok, lokál: a Logoszféra, a LOKÁL és a Blogout hozzászólásait nem számoljuk"

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#542) mateglaj válasza Viktor0610 (#541) üzenetére


mateglaj
tag

Néhányukról azt sem tudom mik..:D
De azért köszi.:D

(#543) Viktor0610 válasza mateglaj (#542) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, akkor pontosítok. :)

Amiket itt találsz szekciók, azokról írtam az előbb. ;)

Samsung Galaxy A54

(#544) mateglaj válasza Viktor0610 (#543) üzenetére


mateglaj
tag

Köszönöm! :)

(#545) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nem ártana valami olyan rendszer,amivel lehetne a hozzászólásokat értékelni.Ez aztán fel is le is befolyással lenne a pontozásra.Persze csak a szakmai résznél volna értelme.

Wasabi...

(#546) EmberXY válasza Kronos3000 (#545) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy szakmai komment sem biztos, hogy mindenki számára hasznos, lehet, hogy csak annak, akinek segített. Ilyenkor

- a kérdező felértékeli, a többiek meg le?

- a kérdező felértékeli, a többiek meg nem nyúlnak hozzá?

-nehéz lenne azt a határt objektíven meghatározni, aminél már negatívba lehet fordulni, ez inkább szubjektív.

- ha többen is segítenek, de nem mindenkiét értékelik ugyanúgy fel?

- ha az értékelés nyilvános, az problémákat vethet föl, ha nem nyilvános, akkor meg alkalmas lehet lejáratásra, stb.

Szerintem ez a rendszer erősen torzítana, és igazságtalan lenne. Bár azt is hozzá kell tenni, hogy a jelenlegi rendszer az aktivitást méri, az értékeléses rendszer pedig a minőséget lenne hivatott, viszont az utóbbi annyira szubjektív, hogy nem adna pontos képet szerintem.

Up the Irons!

(#547) Kronos3000 válasza EmberXY (#546) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Ki lehetne dolgozni egy értékelési rendszert ami nem lenne igazságtalan,mondjuk max 50%-ot módosítana a pontozáson.Nem állítom hogy ez az üdvözítő,ám lehet hogy ideje lenne elgondolkodni ennek a rendszernek a megreformálásán.Az is lehet hogy jól van minden így ahogy van.Pusztán azért kerestem rá és írtam javaslatot ide mert az utóbbi időben több alkalommal belefutottam "magas" rangú PH-s tudorokba akik számomra megdöbbentő tudatlanságról tettek tanúbizonyságot.Több ezres hozzászólásokkal....Elintézhetném egy vállrándítással,ám pont ennek az ellenkezője miatt kedvelem a PH-t.Régi tagoktól tanultam sokat,és kaptam olykor hathatós segítséget.Ezt a fajta pénzben nem mérhető bizalmi tőkét kellene szinten tartani.

Wasabi...

(#548) EmberXY válasza Kronos3000 (#547) üzenetére


EmberXY
addikt

A rang az aktivitást méri, nem a tudást, utóbbi eleve relatív, szóval nem is biztos, hogy mérni lehetne egy fórumon.
Egy magasabb rangot sokféleképpen el lehet érni, akár csak üzleti vagy közösségi kommentekkel is, és a szakmai kommenteknek is sok területe van, ki így, ki úgy szerzi a rangot, de ez csak az aktivitását mutatja, nem azt jelenti, hogy minden területhez kiemelkedően ért, sőt, lehet, hogy csak érdeklődik vagy véleményt formál.

"Régi tagoktól tanultam sokat,és kaptam olykor hathatós segítséget."

Egy bizonyos területen aki kiemelkedik, azt joggal ismerik el, de ehhez nem szükséges magas rang, ezért sem mérvadó ez szerintem.

Up the Irons!

(#549) Lauda válasza Kronos3000 (#545) üzenetére


Lauda
félisten

Alapvetoen nincs gond az otleteddel szerintem, csak teljesen szubjektiv es visszaelesekre adhat alapot. Ki es mi alapjan ertekel?, elfelejt ertekelni. Akivel mar osszerugtad a port a forumon, azok kepesek kovetni es minuszolgatni a hozzaszolasaid. A jocimborak meg egymast pozitivoljak, hogy segitseg egymast a rangugrasban. A szakmai hozzaszolas igy is sulyozva van, azok hasznossagat lehetetlen igazsagosan ertekelni. A rang pedig egyebkent sincs semmilyen osszefuggesben a hozzaertessel.

(#550) Kronos3000 válasza Lauda (#549) üzenetére


Kronos3000
senior tag

O.K már ketten állítotok hasonlót.Elfogadom az érveléseteket.Valóban visszaélésre adna okot az ötletem,és így rosszabb mint a jelenlegi.Ezt így nem gondoltam végig,nem a lehetséges pozitív vagy negatív visszásság volt ami eszembe jutott,de valóban erre is gondolni kell. :R

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.