Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) carl18


carl18
addikt

Lassan de szintet lépek! Nem soká fanatikus tag leszek! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#702) Spet válasza carl18 (#701) üzenetére


Spet
addikt

Főleg ha mindenhova beírogatsz ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#703) EmberXY válasza carl18 (#701) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem is szabad elkapkodni... :D

Up the Irons!

(#704) carl18 válasza Spet (#702) üzenetére


carl18
addikt

Hát 2012-ben regisztráltam, és szeretnék végre kicsit fejlődni. Majd szeretnék egy egyedi profilképet de még ahhoz távol állok :(

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#705) Spet válasza carl18 (#704) üzenetére


Spet
addikt

Idén lesz 8 éves a regisztrációm, nem szabad elkapkodni semmit :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#706) carl18 válasza Spet (#705) üzenetére


carl18
addikt

Hozzá állás kérdése, nincs mindenkinek több év türelme. :DD Na de megyek is , még ki akasztom az nfs runt!
:))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#707) Ittnemaz válasza Spet (#705) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

most találtam ide és lestem meg: több mint 13 éves (4852 nap) az enyém. nem vagyok egy szoszátyár.

(#708) KRoy19


KRoy19
őstag

Üdv. Miért van az, hogy ha Hardveraprón keresztül nézem meg a profilomat, akkor azt írja, hogy "újonc" vagyok. ha pedig a többi oldal forumon részlegén keresztül, akkor meg "tag"? (hozzászólás mennyiségem alapján tag vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#709) Bjørgersson válasza KRoy19 (#708) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hardveraprón módosítás nélkül mentsd el újra az adataidat, utána jó lesz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#710) KRoy19 válasza Bjørgersson (#709) üzenetére


KRoy19
őstag

Valóban. Köszönöm a segítséget.

(#711) Loretto válasza SunyaMacs (#684) üzenetére


Loretto
veterán

Vladnak is volt ;)

Btw: a VIP is ki lett gyomlálva? 1000 éve nem volt kisbetűs rangom :DDD

Mod.: most látom a privátot...

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#712) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok. Egyéni nick igényléséhez, még mindig meg kell várni a 800 napos regisztrációt? Köszi a választ, ha még valaki jár erre egyáltalán.:D mert 2 hónapja láttam vhol leírva, de nem emlékeztem csak az őstagra, mint követelmény.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#713) Kalandor válasza Black_Raven (#712) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelenleg nem lehet egyéni nicket igényelni.

(#714) Black_Raven válasza Kalandor (#713) üzenetére


Black_Raven
veterán

Bocsánat, a kérdésem egyéni arcképre vonatkozott, csak véletlenül nicket írtam.Sorry.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#715) Kalandor válasza Black_Raven (#714) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link]

[ Szerkesztve ]

(#716) Black_Raven válasza Kalandor (#715) üzenetére


Black_Raven
veterán

Köszi, akkor maradt a 800 nap hozzá.:(

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#717) Oliverda


Oliverda
félisten

A fórum nagyjából 6000 napja megy. Ezzel szemben az őstag ranghoz továbbra is mindössze 270 nap tagság kell 1750 hozzászólással, de a legmagasabb lépcsőhöz is mindössze 1100 nap szükséges. Egy szó mint száz, nagyon időszerű lenne hozzányúlni ehhez a hosszú évek óta elavult rendszerhez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#718) Bjørgersson válasza Oliverda (#717) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Alaposan meg kellene reformálni az egészet. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#719) Black_Raven válasza Oliverda (#717) üzenetére


Black_Raven
veterán

Egyet biztosan tudok. Nekem kb 30 év kellene a Jómunkásember eléréséhez. A rendelkezésemre álló adatok figyelembe vételével.:D Szóval a papírforma nem mindig érvényesül.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#720) Polllen válasza Oliverda (#717) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az őstag napi átlag 6,4 hsz-t ír 270 napig. A jómunkásember meg 22-t 3 éven át...

Annyira azért nem tűnik rossznak. Főleg, hogy csak rang.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#721) KubanitoS válasza Oliverda (#717) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én úgy vagyok ezzel, hogy aki beregisztrál az oldalra, annak a 270 nap is marha soknak fog tűnni és ez ugye csak a nap, a hozzászólásokat is írogatni kellene. Aki pedig jobban ráfüggött az oldalra, annak meg rohadt mindegy szerintem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#722) Oliverda válasza Polllen (#720) üzenetére


Oliverda
félisten

A hozzászólások száma még oké, inkább a regisztráció óta eltelt napok számát kellene megemelni legalább a duplájára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#723) EmberXY válasza Oliverda (#717) üzenetére


EmberXY
addikt

Az 1750 lehet jóval több is, ha nem csak szakmaiba ír az ember, és az sem törvényszerű, hogy rögtön az első 270 napján minden nap fórumozik valaki pont annyit, amennyi az őstaghoz kell. Szerintem az régen rossz, ha valaki csak a következő rang miatt gyűjtögeti a hsz-eket, kvázi teljesen mindegy, mik a határok... De ha mondjuk egy régi tag egyszer már "kifosta" a legtetejét, mi értelme lenne még tolni a határon? Hogy ~2 hét/hónap múlva újra elérje?

Up the Irons!

(#724) Lauda válasza EmberXY (#723) üzenetére


Lauda
félisten

Én a hozzászólást abszolut kivenném a képletből. Lehet úgy is szakmait gyűjtögetni, hogy az égvilágon semmit sem teszel hozzá a topikhoz. Az idővel viszont nem tudsz mit kezdeni.

100 értelmes és lényegretörő hozzászólással többet segítesz, mint 5000 picsogással. Mégis az 5000 picsogós halad előre, a másik meg "áll egy helyben". Szerintem ha megszűnne a rangrendszer, vagy a függése a hsz-számtól, drasztikusan lecsökenne a szakmai hozzászólások száma, mert tényleg csak az írna, akit érdekel a téma/segíteni szeretne a többieken a tapasztalataival/ismereteivel.

[ Szerkesztve ]

(#725) EmberXY válasza Lauda (#724) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezzel egyetértek, egy hsz "értéke" erősen relatív, hiába esik egyik vagy másik kategóriába. A hsz szám valójában csak egy statisztikai adat, ami ugyan megmutatja, hogy ki mennyire aktív a fórumon, de ehhez nem feltétlenül kellene kategorizálni.

Up the Irons!

(#726) Oliverda válasza EmberXY (#723) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz vagy meg kell csinálni jóra, vagy el kell törölni az egészet úgy ahogy van, mert a mostani több sebből vérzik. Utóbbi esetben lehetne monetizálni az opciót, pénzért bárki vehetne magának egy tetszőleges titulust.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#727) Dr. 444Hertz válasza Lauda (#724) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egy javaslat, szerintem az alábbi rendszer működőképes lenne:

- Legutóbbi rangváltozás óta eltelt napok száma alapján változik a PH rang. (Fontos, hogy nem a regisztráció az abszolút nullpont)
- Egy figyelmeztetés növeli a következő rang megszerzéséhez szükséges napok számát, a szankció pedig lefokozást eredményezne.
- A szükséges napok száma valamelyest csökken a szakmai hsz-ek számával fordított arányban.

Így szerintem elkerülhető, hogy egy troll Jómunkasember legyen csak a hozzaszólások számával, és a fórum minősége is javulhatna egy picit.
:)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#728) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#727) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ja, azt kifelejtettem, hogy mondjuk egy bizonyos rang után már talán felesleges lenne a lefokozás, mert aki addig eljut, az valószínűleg értelmesen tud megnyilvánulni itt a fórumon.
PH! kedvence lehetne mondjuk a határ, de igazából ez már részletkérdés. :)

Plusz adalék:
Rangváltás után kreált hsz-ok száma, ha bizonyos szintet elér, automatikusan többletnapot jelent a következő rangig, hogy az értelmetlen hozzászólások generálásától elmenjen az ember kedve.

Ja, és rangváltáshoz kell egy minimális hsz mennyiség.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#729) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#728) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Najó, egy utolsó, átgondoltabb verzió, de nem fogok több ilyennel teleszemetelni a topikot:

Xy-nak a regisztráció után az "újonc" jelzés fog virítani a végtelenségig, amíg nem ír mondjuk 10 szakmai hsz-t. 10 hsz után aktiválódik egy napszámláló, miszerint 40 nap múlva elérheti a "lelkes újonc" rangot. 30. hsz után kap plusz 40 napot, amiből sikeresen ledolgozhat egy napot minden ötvenedik generált szakmai hozzászólással. Egy figyelmeztetés plusz 20-100 nap az októl függően, egy szankció pedig lefokozást eredményez, ami az újonc esetén egy szimpla nullázással lenne egyenlő.
Így nézne ki a dolog minden egyes rangnál, megfelelő arányokkal.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#730) EmberXY válasza Dr. 444Hertz (#729) üzenetére


EmberXY
addikt

"...amíg nem ír mondjuk 10 szakmai hsz-t..."

Ezzel máris diszkriminálnád azokat, akik kevesebb szakmai hsz-t írnak, de ettől még lehetnek értékes tagjai a közösségnek, továbbá ugyanúgy fennáll az örök dilemma is: mitől számít egy szakmai hsz egyértelműen értékesebbnek egy másiknál? Akik egyébként kevesebb szakmait írnának, azokat arra ösztönöznéd, hogy szakmai topikokban erőltessék a fórumozást... :F

Up the Irons!

(#731) Dr. 444Hertz válasza EmberXY (#730) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ez csak egy példa, lehet piaci is, és a számolnak sem kell ezeknek lennie. :)
De azt azért túlzásnak találom, hogy egyetlen hozzászólás nélkül valaki elérje a legmagasabb fokozatot.
Igaz, vannak olyan tagok, akik mondjuk privátban tevékenykednek építő jelleggel, és tudom, hogy emiatt is dilemma ez a rangrendszer dolog.
Bár, hozzáteszem, engem többnyire hidegen hagy a téma, de gondoltam, megosztom az ötletem, ha már idetévedtem ;)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#732) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#731) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egyébként az is lehetne, hogy marad a mostani rendszer, de akit flame/személyeskedés/offolás stb. miatt büntetnek meg, azoknak temérdek mennyiségű hsz-t kell produkálni a következő rangig, illetve a lefokozás is lehetne opció.
Ez például egy abszolút működőképes szabály lenne a trollok demotiválása érdekében.
Ha az értékes tagokat nem lehet kiemelni valahogy, legalább a problémás személyek aktivitása csillapítható lenne valamelyest.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#733) EmberXY válasza Dr. 444Hertz (#731) üzenetére


EmberXY
addikt

"De azt azért túlzásnak találom, hogy egyetlen hozzászólás nélkül valaki elérje a legmagasabb fokozatot."

Ezt nem teljesen értem, hsz-ek nélkül nincs ranglépés sem, egy bizonyos szint után ugyanúgy el kell érni a következő szintet, a napok száma nem elég.

Up the Irons!

(#734) Dr. 444Hertz válasza EmberXY (#733) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ja, ne haragudj. :)
Eleinte a #724-re reagaltam, onnan indult a filozofálasom.
Én a hozzászólást abszolut kivenném a képletből. Lehet úgy is szakmait gyűjtögetni, hogy az égvilágon semmit sem teszel hozzá a topikhoz. Az idővel viszont nem tudsz mit kezdeni.
Ezt gondolom túlzásnak, de nem tartom rossz ötletnek a rendszer megreformálását valamilyen módon.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#735) EmberXY válasza Dr. 444Hertz (#734) üzenetére


EmberXY
addikt

Ja értem. :D
Erről az oldalról is meg lehet közelíteni a dolgot, mert hsz és hsz között is van különbség, a kategóriájában ugyanannyit ér, de lehet, hogy a mondanivalója alapján más-más értéke van, ezért inkább az aktivitást jelzi az, hogy ki mennyit ír, mintsem azt, hogy mennyire ír hasznosakat. De ennek megítélése is szubjektív, ezt algoritmusokkal nem nagyon lehetne követni. Gondolom emiatt vetette fel a fórumtárs, hogy akkor inkább nem is kéne számolni a hsz-eket...
Akármi változna is, valaki érdekeit valami mindenképp sértené, nehéz lenne ezt úgy megreformálni, hogy mindenkinek jó legyen.

Up the Irons!

(#736) Dr. 444Hertz válasza EmberXY (#735) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Engem igazából, ha zavar valami, akkor az a trollok számára biztosított hatalmas mozgastér.
Szerintem komolyabb szankció kéne ellenük.
Mondjuk egy örök "troll" rangjelzés ;]

Na mindegy, ez már nem ide tartozik :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#737) EmberXY válasza Dr. 444Hertz (#736) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy kicsit néha mindannyian trollok vagyunk, de ha már szankcionálni kell, arra ott vannak a moderátorok, a rangrendszer nem ezért van... :D

Up the Irons!

(#738) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha már változtatni kéne, én valami ilyenre módosítanék:
+-----------------+--------------------+-----------------+
| Kombinált | | |
| hozzászólások | Regisztráció óta | Automatikusan |
| száma | eltelt napok | járó rang |
+-----------------+--------------------+-----------------+
| | | |
| 0 - 49 | 0 | újonc |
| 50 - 99 | 50 | lelkes újonc |
| 100 - 199 | 100 | kvázi-tag |
| 200 - 399 | 200 | tag |
| 400 - 799 | 365 | fanatikus tag |
| 800 - 1599 | 500 | senior tag |
| 1600 - 3199 | 730 | őstag |
| 3200 - 6399 | 1095 | Blájen |
| 6400 - 9999 | 1460 | PH! addikt |
| 10000 - 14999 | 1825 | PH! veterán |
| 15000 - 19999 | 2190 | PH! nagyúr |
| 20000 - 24999 | 2555 | PH! félisten |
| 25000 - | 2920 | Kop-kop, Neo! |
| | | |
+-----------------+--------------------+-----------------+

:D

[ Szerkesztve ]

(#739) somogyib


somogyib
őstag

Egy ötlet: a szakmai topikokban az off-topik hsz-ek csak 0.75 -öt érnének, mivel azok nem kapcsolódnak szervesen a topik témájához, így nem hordoznak akkora szakmai értéket.

Másik: az egy karakteres hsz-ek ne számítsanak.

[ Szerkesztve ]

(#740) Spet válasza somogyib (#739) üzenetére


Spet
addikt

Smiley 2 karakterből áll ; )

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#741) somogyib válasza Spet (#740) üzenetére


somogyib
őstag

Akkor: az egy vagy több, de kizárólag csak smiley-kat tartalmazó hsz-ek.

A kódot nem fogom implementálni, de látom számodra is érthető, hogy mire gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#742) EmberXY válasza somogyib (#739) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez egy képlékeny talaj, a hsz-ek "értéke" erősen szubjektív, kismillió helyen bele lehetne kötni ebbe a megközelítésbe, én most csak egyet emelnék ki: ha úgy írok offot, hogy nem rakom off-ba, és szerintem kapcsolódik a témához, de szerinted nem, akkor azt hogyan számolja a rendszer?

Up the Irons!

(#743) somogyib válasza EmberXY (#742) üzenetére


somogyib
őstag

Erre megoldás lehetne az, hogy ilyenkor a Modik, de leginkább a Topikgazdák off-ba tennék az adott, oda nem illő hsz-t. (persze ezt én se érzem jó megoldásnak, csak ötletelgetek...).

De egy dologban ellenkeznem kell: a hsz-ek "értéke" nem szubjektív dolog - legalábbis a fórumozók felől nézve. Azt a PH határozza meg, amihez igazodni kell.

Egyébként arról jutott eszembe a téma, hogy egy fitnesz karperecről szóló topik a végére átcsapott olyan témába, hogy milyen cipőben, hogyan és miként kell edzeni/futni...És amellett, hogy hasznos infókat írtak egyesek, ennek már semmi köze nem volt a témaindító kütyühöz.

[ Szerkesztve ]

(#744) somogyib válasza somogyib (#743) üzenetére


somogyib
őstag

De még valamit hozzátennék:

Azok a hsz-ek érnének 0.75-öt amiket a hsz írója tesz off-ba. És akkor nem lenne vita, hogy ez miért is ér háromnegyedet, hiszen a hsz írója tette azzá. :)

(#745) EmberXY válasza somogyib (#743) üzenetére


EmberXY
addikt

A hsz-ek értékénél nem a rangrendszer szerintire gondoltam,- az egyértelmű, kár lenne ragozni -, hanem pont arra az értékre, amit a fórumozók számára képvisel. Egy off hsz is tartalmazhat mások számára (vagy a témához kapcsolódóan) hasznos tartalmat, még akkor is, ha túlnyomó részt nem a témához kapcsolódik, mégis leértékelnéd.
Ezzel szemben pl. egy hírhez/teszthez/játékhoz/telefonhoz/stb írt, közhelyekkel teli, full ontopiknak számító vélemény pedig lehet teljesen közömbös, hiába számít teljes értékű szakmai hsz-nek.
De ugyanúgy van különbség akkor is, ha pl. valaki megválaszol egy segítségkérő hsz-t, ezzel segítve, vagy csak hozzászól valamihez, de ezzel nem tesz hozzá semmit. A kapott pontérték ugyanaz, de érezzük, hogy a valódi érték nem. Ezért szerintem teljesen lehetetlen igazságos rendszert kialakítani, szvsz a jelenlegi rendszer sem a minőséget méri, hanem az aktivitást.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#746) somogyib válasza EmberXY (#745) üzenetére


somogyib
őstag

Ok, ez érthető.

De akkor is tartom az álláspontom, miszerint ha valaki saját maga teszi off-ba a hozzászólását az nem érne annyit, mint ha nem lenne off-ba.
Mert, ha válaszol is egy értékeset, mégiscsak off-ba tette... ha úgy érzi, hogy a topik szempontjából sokat ér, írja on-ba. Ez így nem lenne jó?

[ Szerkesztve ]

(#747) EmberXY válasza somogyib (#746) üzenetére


EmberXY
addikt

De ez is további problémákat vetne föl:

- ha valaki rangra vadászik, az még annyit sem fogja az off-ot használni, mint azelőtt, ez a fórumra nézve nem jó...
- aki nem ismeri a rangszámítás módját, de használja az offot, esetleg indokolatlanul, az hátrányba kerülhet emiatt

Up the Irons!

(#748) Lauda válasza somogyib (#739) üzenetére


Lauda
félisten

Ki dönti el, hogy egy hsz mekkora szakmai értéket képvisel és kinek? Azt gondolom itt a kör be is zárult. Az egész teljesen szubjektív, mint a hozzászólások - / + értékelése. Ilyet nem szabad véleményem szerint senki kezébe adni és ettől függővé tenni bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#749) somogyib válasza Lauda (#748) üzenetére


somogyib
őstag

Ahogy később írtam, a hsz írója dönti el, hogy a hozzászólása az adott topik témáját tekintve mennyire szakmai vagy sem. De inkább úgy mondanám, hogy mennyire odaillő vagy sem.

Ha pl. egy HP Elitebook teszt topikjában arról kezd el folyni a vita 15-20 hsz-en keresztül, hogy a Windows memória kezelése milyen, akkor az nem tartozik az adott topik témájához, és így ezeket a hozzászólásokat leginkább off-ba teszik, mivel tisztában vannak azzal, hogy erre a témára létezik "céltopik".
Sokszor láttam már olyat, hogy a konkrét témától elkalandozva írta valaki, hogy "inkább folytassuk az XY topikban".

Összefoglalva: azt, hogy mi szakmai topik és mi nem, azt a PH dönti el de azt, hogy mi szakmai hsz azt én.

[ Szerkesztve ]

(#750) Lauda válasza somogyib (#749) üzenetére


Lauda
félisten

Ez így nem jó megoldás szerintem, mert a hsz gyűjtők ezzel is vissza tudnak élni, ergo nem változott semmi. Amíg a hozzászólásszám bármiben is közrejátszik, addig ugyan azokat a köröket futja a rendszer, csak épp más irányból.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.