Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) djculture válasza Lauda (#50) üzenetére


djculture
félisten

Na azt nem tudtam akkor én is megnyugodtam :)

(#52) beefjeez


beefjeez
senior tag

Aki itt okoskodik az kertet sem látott még :)
Levelet komposztba, meg kukába, persze...

(#53) ivana válasza Hieronymus (#41) üzenetére


ivana
Ármester

Dió levelet komposztálni nem jó ötlet, ugyan úgy ahogy a moníliás barack ágat se.

Nálunk is tilos, de elviszik hetente egyszer ha nincs tél, bármennyi zsákot, és bármennyi kötegelt gallyat rajta. Ez teljesen jó így. Láttam régebben a kerületben olyan isten barmát aki zöld tuját égetett az utcán és olyan füstje volt, hogy majdnem ledőltem a bicikliről mikor elmentem mellette :C

(#54) Lauda válasza djculture (#51) üzenetére


Lauda
félisten

En sem, csak kikerestem azt a reszt a torvenybol es ott volt. ;) Egyszer mintha azt mondta volna valaki, hogy a haz elotti jardat kell tisztantartanom. :F

(#55) djculture válasza Lauda (#54) üzenetére


djculture
félisten

Igen ha valaki a ház előtti járdán elesik mert a járda csúszik, akkor baj van. Bár újabban a ház biztosítás ezt is tartalmazza, de jobb ezt elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#56) ivana válasza Lauda (#54) üzenetére


ivana
Ármester

Ez szerintem önkormányzati hatáskör. Ha jól emlékszem helyi rendelet szabályozza, hogy adott helyen kinek mit kell csinálni.

(#57) sto1911 válasza raczger (#4) üzenetére


sto1911
veterán

Ha belteruleten minden hanzla igy egetnek a hulladekot (mert akkor mar nem csak a lombot raknak ra, az tuti), ilyen fusttel, akkor egy nap alatt belefulladnatok.

(#58) raczger válasza sto1911 (#57) üzenetére


raczger
őstag

Senki sem éget így. (Csak az az idióta, aki a friss zöld leveleket égeti el.) Eddig sem fulladt bele senki az őszi lombégetésbe.

Jobb helyen pedig a szomszéd szól, hogy mikor szeretne égetni és úgy készül az ember, falun az égetés teljesen megszokott dolog. Persze most már ez is megváltozik, ettől függetlenül ma is láttam a környéken több helyen, hogy égetnek, szerintem kb szinte senki sem értesült erről a rendeletről.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#59) djculture válasza raczger (#58) üzenetére


djculture
félisten

Felénk képesek eső után égetni, vizes minden nembaj a gázolaj megoldja. Utána meg már dobálják rá a gumikat mindent amit találnak és jön hozzánk a fekete füst, ruhámat kiteregettem lehetett ujra mosni ..

Szerintem amugy most is menni fog ez amig megnem büntetnek jópár embert érte..

[ Szerkesztve ]

(#60) mickemoto


mickemoto
őstag

Ha a szomszédokat nem zavarja akkor égesd el ahogy eddig.

(#61) djculture válasza mickemoto (#60) üzenetére


djculture
félisten

Ja utána meg te fizeted neki a büntetését is remélem ha ilyen tanácsokat adsz ;]
Nem nagyon van lóvé sehol (önkormányzat , rendőrség stb) nem érdemes megszegni az előírásokat mert garantáltan agyonig büntetnek. Felénk is sose volt közterületes most vesznek fel és majd járja a várost hogy a országos és helyi előírások benem tartása esetén büntessen. A segélyek fizetésének jó részét és minden nyavaját rányomták az önkormányzatokra mindenhol ez várható majd..

[ Szerkesztve ]

(#62) sto1911 válasza raczger (#58) üzenetére


sto1911
veterán

Ha igy lenne, nem kellene rendelet :-D

(#63) Ghoosty válasza raczger (#49) üzenetére


Ghoosty
őstag

Szerintem a legtisztább, ha bemész az önkormányzathoz és rákérdezel.

Azért, mert nem azt írják, hogy azért tiltják be mert zavar valakit, attól még lehet, hogy az is az okok között van. Csak így "békésebb", nem kezdenek az emberek ujjal mutogatni, hogy biztos a pletykás Maris panaszkodott állandóan.
Nálunk a környéken szerencsére senki nem éget, de voltam már olyan helyen ahol igen és tényleg nagyon zavaró.

(#64) Dany007 válasza Ghoosty (#63) üzenetére


Dany007
veterán

Épp ezt akartam írni. Az ok nyilvánvalóan többrétű.
Ha azt írják, hogy rettentően zavaró akkor azt a többség - ahogy itt is látszik - leszarja. Ha már a komolyabb tüzekről van szó, akkor talán azt már többen megértik és könnyebb is elfogadni.

(#65) mickemoto válasza djculture (#61) üzenetére


mickemoto
őstag

Feltételezem a szomszédok nem abból a fajtából valók hogy boldog boldogtalant feljelentgetnek, persze van ilyen is sajnos..Az már más kérdés ha a közterület felügyelő teszi meg.
Én kertes házban lakom, de nem szoktam szabadban égetni semmit, soha nem is tettem egyszerűen azért mert nem szeretek.Inkább összegyűjtöm ami olyan és kiviszem a szemetesre.Ellenben a szomszédban előfordul hogy égetnek, de akkor sem fordulna meg a fejemben hogy mennyek feljelenteni ha tilos is, pedig még zavaró is a füst.
Így aztán engem nem sokban érint ez a rendelet, de az viszont nagyon bosszant hogy mindenben korlátozzák az embert.

[ Szerkesztve ]

(#66) Hieronymus válasza mickemoto (#65) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

'az viszont nagyon bosszant hogy mindenben korlátozzák az embert.'

Ez a hátránya a civilizált létnek. És ez az előnye is, mert a szomszéd sem füstölhet fel naponta.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#67) mickemoto válasza Hieronymus (#66) üzenetére


mickemoto
őstag

Azért avart égetni nem kell minden nap.Egyszer, kétszer meg ki lehet bírni szerintem.
Ha esetleg átmegy az ember a szomszédba és szól hogy ne teregessenek ki ruhát mert égetne az külön jó mert ha már ott van legalább másról is elbeszélgethet.Sokan még a szomszédaikat sem ismerik.

[ Szerkesztve ]

(#68) Gabás válasza ivana (#53) üzenetére


Gabás
addikt

de, jó ötlet

[ Szerkesztve ]

(#69) mickemoto


mickemoto
őstag

Miért nem lehet értelmes korlátok közé szorítani ezt a dolgot a betiltás helyett.Hisz vannak még értelmes emberek. Miért kell nekik mindig az alsóbb szinthez igazodni. :F

(#70) Eastman


Eastman
őstag

A magyar udvarokon, portákon régi hagyomány a diófa és a szilvafa. Előbbi a legyeket, szúnyogokat távoltartja, utóbbi csak mer'.

Ennyi.

Egy napon majd skanzenbe kerülnek, oszt' ehettek spanyol konzervet. Prim. a.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#71) djculture válasza mickemoto (#65) üzenetére


djculture
félisten

Hát persze itt városnak nevezett falun engem az se zavart ha valaki leguritott két sört és utána felült a kerékpárra. Mégis huszon névekig csak azt láttam hogy 10 -20 ezerre büntettek emiatt jópár embert.
Most már a a főutakon is lehet kerékpározni alkoholfogyasztás után, amennyiben a biciklista biztonságos vezetésére képes állapotban van. Ezen bevételi forráss is elapadt, most jönnek majd ezek az égetések utáni bírságok, ha csavarog a kutya és chipböl beazonosítható ebrendészeti birság meg amit még kitalálnak.

[ Szerkesztve ]

(#72) mickemoto válasza djculture (#71) üzenetére


mickemoto
őstag

Főúton még józanul is felér egy orosz rulettel kerékpározni.

(#73) gabor0012


gabor0012
tag

Nem értem miért kell mindent annyira komolyan venni. Néha felénk is van csendes anyázás a szomszédra persze nem ugy hogy hallja de ki lehet birni a szomszéd baromságait.

[ Szerkesztve ]

(#74) Kalandor válasza tomazin (#19) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs kedvem összeszámolni hány érvelési hiba van ebben a hsz-ben.

(#75) creation


creation
senior tag

2014 év végén a Nógrádkövesdi önkormányzat minden, a faluban lakónak, háztartásonként 1db 1 köbméteres komposztálót hekecsölt össze. És hordta ki. Így kívánják segíteni azokat akik eddig égettek.

Nekem 2 hatalmas diófám van. Mivel a kertem többi része teljesen füves és a kerítés mellett macera nyírni, így a diófa levelet gyomirtásra fogom használni. Kerítés mellett szétszórom és letakarom homokkal (hogy ne fújja el a szél). A maradék megy a komposztálóba. (Igen, én is panelból 'gyüttem, eze' nincs megművelt kertem.)

@(#74) Kalandor:

"Nincs kedvem összeszámolni hány érvelési hiba van ebben a hsz-ben."

Elég ha a tiédben megnézzük azt az egyet! Ha mindenki így gondolkodna szépen nézne ki a falu. A helyett, hogy flegmán reagálsz (még annak ellenére is ezt írom, hogy tartozok neked), elgondolkozhatnál azon, hogy esetleg te voltál a hülye. :R S inkább beismernéd, hogy baromságot írtál és nem torolsz.

###

Falun sokaknak a diófa igencsak jó bevételi forrás. Amíg a dió ára az egekben van, addig ez nem is fog változni. Konkrétan az én családom (4 háztartás), csak akkor süt diósat, ha az én kertemben levő két diófa terméséből futja rá. Mert én (Pestből 'gyüttem és) nem szedem össze, de megenni viszont szívesen megeszem.

Párom reakciója: "Hogy lehet valaki ekkora barom?! Hasznos Termést termő fát kivágatni?!"

Diós ba'jglit meg csináljon neked a TESCO! ;]

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.