Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raczger


raczger
őstag


100.000 - 1.000.000 Ft büntetés, ha valaki mégis megpróbálkozna ilyesmivel belterületen...

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2) sto1911 válasza raczger (#1) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem a kepen rajta a megoldas is...

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Ekkora okorseget. :W Ezert gyulolom az uniot meg europat, azt is szabalyozzak mikor finghat az ember, mintha nem lennee teljesen mindegy. :O

(#4) raczger válasza sto1911 (#2) üzenetére


raczger
őstag

Mire gondolsz pontosan?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5) djculture válasza Lauda (#3) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj hogy itt felénk is egyesek meggyújtanak mindent és nem lehet megmaradni úgy füstől.. Tehát csak szabályozni kellene az ilyesmit de azt ellenőrizni is kellene, könnyebb betiltani erre megy ki az egész.

[ Szerkesztve ]

(#6) raczger válasza djculture (#5) üzenetére


raczger
őstag

Sokan valóban nem tudnak égetni ez bosszantó, nagyon. Van aki friss leveleket egyből éget, na annak van a legnagyobb füstje.
Egyébként általában ki van jelölve, mely napokon lehet tüzelni, idáig itt hétfőn és pénteken lehetett. Most jöhet fejtörő, mit csináljunk azzal a sok-sok köbméter zöld hulladékkal, ami felgyűlik. Elszállítása nagyon drága lenne.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7) djculture válasza raczger (#6) üzenetére


djculture
félisten

Komposztálás. Elvileg az EU más országokban ezt már rég megköveteli és támogatja is komposzt edényeket adnak ingyen mindenkinek csak itt még mi nemtartunk

[ Szerkesztve ]

(#8) raczger válasza djculture (#7) üzenetére


raczger
őstag

10-20 köbméter diófalevelet hogyan?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9) djculture válasza raczger (#8) üzenetére


djculture
félisten

1 m × 1 m alapterületű 1 m magas komposztsilóban szokás eu-s pénzen azt is pl szlovákiában igy megy. Persze nem egy darab áll a kertekben ezekböl.:) Diófalevelét 9 hónapig kell amugy komposztálni akkor már nincs semmi káros hatása. Biztos hogy nagyobb kinlódás mint elégetni de más országokban ezért a gazda is kap támogatást csak itt a kormányzat leszrja gyakorlatilag ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#10) Dr. Oid válasza djculture (#9) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

+1

sok kicsi sokra megy.

(#11) raczger válasza djculture (#9) üzenetére


raczger
őstag

Tehát a fél kertből most csinálhatok komposztot? Azért remélem látod, hogy ez mennyire irreális.

Egyébként gyűjtünk mi is komposztot, de a diófalevelet nem véletlen nem tesszük oda.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#12) djculture válasza raczger (#11) üzenetére


djculture
félisten

Vagy belevágod a kukába szépen hetente elosztva amíg még persze ezt lehet..

(#13) Petyyyyy válasza djculture (#12) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Már egyetlen diófa is képes megtölteni akár három-négy 120 literes kukát is. Persze lehet gyömöszölni, csak akkor nincs az a kukás, aki kiszedi belőle.
Bele kell állni a nagyüzemi gesztenyesütésbe diófalevélen. :D Csak az a baj, hogy ősszel szinte lehetetlen megszárítani ennyi levelet, mert úgy simán lehetne égetni kazánban is akár.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14) raczger válasza djculture (#12) üzenetére


raczger
őstag

Hát az eltartana minimum pár hónapig. Persze közben párszor biztos jönne viharos szél, szétvinné megint a kertben az összes levelet, lehetne újra összeszedni. (Egyébként szerintem már most sem lehet zöld hulladékot helyezni a kukába.)
Teljesen abszurdak ezek a dolgok, ha ennyi levél lenne nálad is, akkor jobban értenéd a helyzetet.

Ennyi levéltől két módon lehet megszabadulni, vagy elégeted, vagy elszállíttatod. Környéken mindenki égeti a faleveleket, az is, aki évtizedek óta komposztot is gyűjt. Nem örülünk a füstnek, de ez van, ez az ára annak, hogy szép, tiszta kert legyen. De ugye elvileg nem is a füst miatt lett betiltva.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#15) djculture válasza Petyyyyy (#13) üzenetére


djculture
félisten

Pedig a diófalevél elég hasznos dolog :

A teljesen kifejlődött, megvastagodott szövetű, a szárról lefosztott szárított levelei adják a drogot (Juglandis folium), amely többek között juglont, hidrojuglont, cseranyagokat, flavonoidokat, illóolajat tartalmaz. 4-5 kg friss levélből lesz 1 kg száraz drog, amelyből forrázatot készítünk.

A népi gyógyászat korábban felhasználta a szárított termésburkot, és a diótöréskor nyert, a termésben található közfalat, amelyekből főzet készült. A diófa alatt nem nő meg más növény: a levelek lehullásakor felszabaduló juglon több hónapig marad a talajban, mielőtt elbomlik, mérgező más növényekre.

Gyógynövényként a zöld burkot sőt magát a termést is használják, gyógyteát azonban a levélből készítünk. A dió termésében számos vitamin és ásványi só található: magnézium, foszfor, vas, kálcium, cink, B9, B6, E és A vitamin.
A diólevelet június végétől augusztusig gyűjtjük, olyankor, mikor már szép sötétzöld a színe de még nem jelennek meg rajta a rozsdafoltok. A leszedett, ép, nem foltos leveleket megszárítjuk, összevágjuk, szellős, száraz helyen tároljuk.

Hagyományos felhasználása: tonizáló, stimuláló, emésztést elősegítő és salaktalanító. Ezért ajánlják angolkórra, nyirokrendszeri betegségekre, tüdő- és csont tbc-re. Jól megfigyelhető hatása van az emésztőrendszerre és az izomzatra. Vértisztító, serkenti a máj tevékenységét és a vérkeringést.

Antibiotikus hatása régóta ismert a népgyógyászatban. Vidéken a lépfenét is kúrálták vele.

Cukorbetegséget is kezelnek vele, mert szabályozza az anyagcserét, csökkenti a vércukrot, enyhíti a szomjúság érzetet, csökkenti a vizelések számát és megakadályozza a szövődmények kialakulását. A levelek összehúzó hatásúak, ezért enyhe hasmenésre és gyomorhurutra használják.

Belsőleg: naponta 1-3 csésze az előbbi esetekben. Hat hét folyamatos fogyasztás után ajánlatos egy 3-4 hetes szünetet tartani.
Külsőleg nőgyógyászati problémákra (fehérfolyás, méhgyulladás), ekcémára, tejallergiára, korpára és hajhullásra, visszérsebekre, szemhéj duzzanatra, mandulagyulladásra és fekélyes sebekre használják. Angliában fejtetű és atka ellen használták megelőzésre. Orrpolip esetén az orrba felszívott diólevél tea hatásos.

Read more: http://erzso-gyogyasz.hupont.hu/46/diolevel-gombaolo-vertisztito-antibakterialis#ixzz3TVRyZsGg

(#16) raczger válasza djculture (#15) üzenetére


raczger
őstag

Október-november környékén akkor jöhetsz diófalevélért, ingyen elvihető ;] Ha ennyire hasznos, biztos jó bizniszt lehet belőle csinálni :DDD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#17) Dany007 válasza raczger (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek! Korrekt. És ez a kép jól is demonstrálja a problémát.
Szerencsére mi nem ilyen kertes családiházban lakunk, így konkrétan nincs ilyen probléma, de apósomék igen. És szoktunk kint ülni a teraszon beszélgetni.. Na most amikor valamelyik szomszéd rákezd az avarégetésre, hát akkor menekülhetünk mert nem lehet megmaradni a füstben, plusz beveszi a ruha a hajunk stb...
Röhej hogy a 21. században nincs erre egy normálisabb megoldás.

(#18) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nem tudsz mit kezdeni a lombbal, akkor ki kell vágni a fát, ilyen egyszerű. Mint ahogy az is, hogy ez nem a közösség problémája, hanem a tiéd, a levegő viszont közösségi, ne terhelj másokat vele.

(#19) tomazin válasza Kalandor (#18) üzenetére


tomazin
veterán

Ki kell vágni a diófát....Ön esetleg a panelból ilyen okos?
Esetleg azt is ajánlhattad volna, hogy akassza fel magát, akkor egyáltalán nem lenne problémája. :W

Mellesleg igen, probléma az, amikor tiltás van, de megoldás nincs. Mert nem láttam alternatívát, hogy akkor mostantól adnak zöld szemetest/zsákot amennyi kell és elviszik valahová a zöldhulladékot. Mert az nő olyan helyeken, ahol nincs minden lebetonozva..

(#20) TheMarci


TheMarci
addikt

Fogod a leveleket, meggyújtod, feléjük raksz egy szalonnát, és máris sütögetsz, nem levelet égetsz. :)

Do You Dream?

(#21) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Kis benzinnel meglocsolva egesd el , ne aggódj nem fognak problémázni .

Amugy meg ha gondolod lehet konténert rendelni , nyílván nem a legolcsobb megoldás, de ha nincs más ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#22) Dany007 válasza merkucyo (#21) üzenetére


Dany007
veterán

"Amugy meg ha gondolod lehet konténert rendelni , nyílván nem a legolcsobb megoldás, de ha nincs más ..."

Ennyi. Nálunk a cégnél 15-20k-ért visznek egy konténernyi szemetet. Nyilván nem a legolcsóbb, de senki se kényszerít senkit hogy családi házba költözzön. Ez ezzel jár, vagy el kell fogadni vagy tenni ellene. Úgy hogy másokat ne zavarjon. Van másik millió egy dolog, ami miatt jóval költségesebb egy családi házban élni szép nagy kerttel, mint egy lakásban szép pici erkéllyel mondjuk. De ezt nyilván aki ilyet választ tudja és bekalkulálta.

szerk.: most olvastam csak végig a topikot... Ezek fényében viszont nem is értem a kollega mért azt a képet rakta az első hsz-be, miközben ez pontosan azt demonstrálja miért is tiltották ezt be. Na most belterületen egy családi házas utcában vagy egy mezei falusi utcában ez az irdatlan mennyiségű füst ami a képen is látszik, szépen átszállingózik a szomszédba meg még párhoz ha épp olyan a szélirány.
Nem túl kellemes, főleg ha egy egész utca csinálja ezt mondjuk minden nap valaki más.

Egyébként apósom is égetett avart, na de ő fogta az egészet és talicskával kihordta a falu széli nyílt mezőre. És ott égette el, nem pedig a falu / utca / város közepén.

[ Szerkesztve ]

(#23) Lauda válasza tomazin (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Felenk erre az a megoldas, hogy jo penzert leadhatod a lombhulladekot. :W Megint lesz egy oka a joakaro szomszedoknak, hogy feljelentgessek egymast. :(

[ Szerkesztve ]

(#24) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Sok elkényesedett idiótát kéne megbüntetni vagy elégetni. :((
A hátszomszédom évente 1x égetett hulladékot, és k.rvára nem zavart. Akinek nem tetszik az költözzön panelba.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#25) TheMarci válasza Klaus Duran (#24) üzenetére


TheMarci
addikt

Az a baj szerintem, hogy ezt sem lehet értelmesen törvénnyel szabályozni. Betiltották, mert az a legegyszerűbb, valami megoldást keresni már nem éri meg, mert ahhoz gondolkodni is kéne.

Azt meg sajnos nem lehet mondani, hogy ésszel égess, simán el tudom képzelni, hogy a bácsika minden hétévégén gumit, avart, amit talál azt éget hobbi szerűen, ezzel nem lehet mit kezdeni, és ez nem a vidék átka, városban is meglenne a hasonló zavaró hobbija. És még el sem lehet magyarázni neki, hogy ez nem normális dolog. Aki meg ésszel éget, úgy néz ki, kisebbségben van.

Kertes házhoz hozzá tartozik. Akkor a városban meg az autókat tiltsuk be, mert zavaró? Olyan kicsit, mint amikor valaki reptér mellé költözik, és elkezd panaszkodni, hogy mekkora a zaj. Mégis, mit várt?

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#26) Lauda válasza Dany007 (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel a sok szabalyozassal az a baj, hogy elobb-utobb beleun az ember es zsakostol belevagja majd valami arokba. Azt majd kiszedik a kozmunkasok es elviszik a megfelelo helyre. :W

Amugy nem ertem azokat, akik tamogatjak ezt. Zavart itt valakit az barmikor, ha levelet egettek? Evi 1-2 alkalmom nem katasztrofa. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27) raczger válasza Kalandor (#18) üzenetére


raczger
őstag

4 fa kivágása olyan 400k-600k között lenne. Nem vicc, egyet már kivágtunk tavaly, szakember kell hozzá. Plusz élő fa kivágásához engedély is.

"A levegő viszont közösségi, ne terhelj másokat vele."
Akkor be kell tiltani az autókat, pláne a dízeleket. Hidd el, a levélégetésből származó füst csak az embert zavarja. De aki falun él, hozzá van szokva, kibírható az ősszel. Igazából szerintem ilyen irányból fúj a szél, azaz ez is lehetett az oka a döntésnek, hisz panelból kiköltőző pesti azt gondolta falun békesség, csönd és nonstop tiszta levegő van.

(#22) Dany007: Ha végigolvastad a topikot, akkor azt is olvasnod kellett, hogy az oka a tiltásnak a sok-sok avartűz, erdőtűz, leégett ház, ami a felelőtlen égetésből származik, nem pedig az, hogy zavarja az embereket a füstje.

de senki se kényszerít senkit hogy családi házba költözzön
Pontosan, ha nem tetszik a falusi élet (lombégetés, kakas, néha trágyaszag, kertimunka, stb) akkor nem kell családi házba költözni. Ezek hozzá tartoznak a mindennapokhoz.

Nem túl kellemes, főleg ha egy egész utca csinálja ezt mondjuk minden nap valaki más.
Ha falun élnél, akkor tudnád, hogy erre heti 1-2 nap van kijelölve, szóval ez nem lehet.
Zöldhulladékhoz pedig nemhiszem, hogy lehetne sima konténert rendelni. Abból is kéne 4-5-öt rendelni kb.

(#25) TheMarci: gumit, műanyag, ilyesmi hulladékot ugye eddig sem lehetett égetni

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#28) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Akkor ezek szerint senki sem olvasta végig a hirdetményt, mert a megoldás benne van.:

"A tervezett tarló,- lábon álló növényzet,- avar,- és egyéb növényi hulladék égetésére vonatkozó kérelmet az irányított égetés helyének, időpontjának és terjedelmének megjelölésévela megkezdés előtt legalább 10 nappal az illetékes I. fokú tűzvédelmi hatósághoz írásban be kell nyújtani, melyet követően a hatóság a kérelmet annak beérkezésétől számított 5 munkanapon belül bírálja el. "

Égetni akarsz, kérsz rá engedélyt.

Mi már évtizedek óta élünk családi házban, rengeteg fával, köztük 2 dióval is és még sose égettünk avart.

(#29) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Hatalmas +1 a törvényhozóknak. Eléggé ideje volt már ennek, bár a büntetést megtoldottam volna egy 0-val meg egy letöltendővel. Nincs is jobb mint amikor invezióban kint áll a paraszt a háza előtt, és egy városrészt tesz lakhatatlanná egy napra. Komolyan kinek kell ez?
Arról nem is beszélve, hogy a levélégetés mellett milyen hobbiaitok vannak még? Felsózni a talajt, olajat a folyóba önteni megmérgezni a madarakat nem szoktatok? Elvégre mivel ártsunk még jobban a természetnek?
Évezredekig barátságban éltünk a természettel, felhasználva mindent amit adott. 20.-21. század: Égessük el de úgy hogy mindenki megfulladjon a környéken.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#30) Klaus Duran válasza Blindmouse (#29) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Érdekes módon régen is égettek a tanyákon szemetet.
De azért kérlek mesélj még. :U

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#31) raczger válasza Blindmouse (#29) üzenetére


raczger
őstag

200 éve is ugyanúgy égették a leveleket, avart, nagyon rossz párhuzamot hoztál, egyes, ülj le.
A megoldás nem az, hogy betiltjuk és majd megoldja a paraszt ahogy tudja. Ha lenne értelmes, élhető alternatíva, nem született meg volna ez a bejegyzés és úgy kapna igazán értelmet a törvény. Így nem. Hidd el, nem hobbiból éget senki sem, kényszerből, mást nem tud csinálni a keletkező hulladékkal.

Kérlek mesélj, te mit csinálnál ekkora mennyiségű levéllel? Van egyáltalán kerted/telked, ha igen, te mit csinálsz a zöld hulladékkal?

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#32) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk van zöldkuka, hetente viszik áprilistól - októberig. Nektek is kéne ilyen rendszer és semmi bajod se lenne.

Én részemről támogatom, legnagyobb marhaság zöldövezetben a zöldet ... égetni. :W

(#31) raczger:

Szerintem meg ne mkel latorkának esni. Modell van, megoldás van, azt kell követni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) Dany007 válasza Lauda (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Nekik is élni kell valamiből! ;]
Engem leginkább a füstje zavar. A környezeti terhelésre direkt ki se tértem.
És nem csak falun divat. Itt városban is igen gyakori hogy a családiházas utcákból méteres füst terjed. Időjárástól / széltől függően képes beteríteni 2-3 utcát is. Engem zavar.
Ugyanúgy, ahogy anno a 3 emelettel fölöttünk lévőt is zavarta mikor zenét hallgattam. Én is abbahagytam.

De én pl ugyanígy beszabályoznám a haszonállat tartást is falun... Ékes példát kaptunk belőle pár éve, mikor apósom szomszédja elkezdett disznót tartani meg tyukokat meg hasonlókat...
Na most ha megindul az északi szél, olyankor még az ablakot se lehet kinyitni, nemhogy kiülni a teraszra annyira durva trágya meg szarszagot hoz oda hogy kibírhatatlan. Brutális hányingerkeltő.
Onnantól kezdve hogy ki se lehet menni a kertbe a teraszra, minimális különbség van egy zárt lakáshoz képest.
Meg úgy az egész falusi életről úgy gondoltam hogy milyen nyugodt csendes. Hát a nagy ló...szt! :D
Mikor még külön laktunk mindig mondtam az asszonynak hogy gyere csak szépen te hozzánk, mert itt legalább lehet aludni szombat / vasárnap reggel. Mert náluk falun már 7-kor ment csörömpölés, fúrás-faragás, fűrészelés no meg az elmaradhatatlan fűnyírás minden hétvégén korán reggel. De mivel mindenki más időpontban csinálta ezért gyakorlatilag egész szombat / vasárnap fűnyíró és egyéb gépektől volt hangos. Minden nyáron... És akkor még az állandó kutyaugatásról nem is beszélve.
Ehhez jön hozzá ősszel az avarégetés no meg a legújabb a szomszéd disznóinak a szaga...
Szóval én már úgy vagyok vele, ha ingyen adnák se mennék falura lakni, inkább eladnám. :)

@raczger:

Sok újat nem tudok hozzá tenni. Megint az van amit az előbb írtam. Vannak írott és íratlan szabályai az együttélésnek. Minden ház / telek tulajdonosnak a maga dolga mit csinál és hogyan a saját területén addig, amíg azzal másokat nem zavar. Ergo old meg ahogy tudod, de úgy hogy másokat ne zavarj vele. Most hoztak egy új szabályt, ez van.
Ha nincs pénz kivágatni a fát (megtudom érteni) és nem akarod / tudod másképp megoldani a lehullott leveleket, akkor még mindig el lehet adni a házat és beköltözni egy tágas lakásba. És megvan oldva a probléma. De sokaknak derogál a városi élet, miközben a falus élettel járó negatívumokat meg nem tudja elfogadni.

Igen az avarégetés elfogadása is pontosan olyan negatívum mint most a másik oldalon a tilalom elfogadása.

(#34) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Erdőszélen lakom, nálunk sem szokás - a világ legtermészetesebb dolga, hogy a talajt avar takarja. Évente max. 1-2 alkalommal ha bedurrantanak valahol, de akkor is általában nyesedéket vagy bokrokat égetnek. Múltkor még mérgelődtem is, hogy nekiláttak a közmunkások összegyűjteni a tűlevelet az ösvényről, lehetett hetekig mocsokban járni-kelni, míg valamennyire visszatermelődött (remekül magába szívja a nedvességet plusz csökkenti az eróziót, s így rossz időben sem leszel saras rajta járva).
Persze értem én, ha valaki zöldgyepes kertet akar annak nem jó hír ez, meg pár 20 méteres diófa mégiscsak komoly mennyiséget tud termelni, de ha van valamennyi vízmozgás, az gyorsítja a levelek lebomlását, s még jót is teszel vele, mert a levél egyenes úton kerül vissza tápanyagként a körforgásba.

(#35) Dany007 válasza Feketelaszlo (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt már én is akartam kérdezni, de nem akarom túl hülyének tűnni, hogy egyáltalán mért kell a lehullott leveleket eltakarítani? Elvégre lebomlik / eltűnik majd szépen...

(#36) Vladi válasza Dany007 (#35) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Kertes házban elszokás. Mertamúgy marharonda. Az udvarod is, meg az utcakép is.

Mondom nálunk ez megoldották. Kertes övezetben hetente jön - ingyen! - a zöldkukás. Van hozzá külön kuka oda tesszük a leveleket, ágakat mindent ami zöld. A városüzemeltetésnek meg van hozzá komposztáló telepe. Uniós pénzből épült. azóta egyébként teljesen megszűnt mifelénk az égetés. Már az a kirívó, ha valaki éget. Ilyenkor tuti beleköt valaki, hogy tehülyeottaződkukagórdmáodabelehe!! :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#37) Klaus Duran válasza Dany007 (#35) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Mert nem marad meg alatta semmilyen növény.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#38) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Guga

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#39) DEJVID


DEJVID
őstag

Én örülök ennek, baszott büdös szokott lenni.

(#40) djculture válasza raczger (#16) üzenetére


djculture
félisten

Ha lenne kapacitás meg pénzem hozzá simán lehetne belőle üzletet faragni.
A tövirózsával vagyok így nekem van rengeteg tányleg nagy jó dolog fülbántalmakra, a gyógyszertárba meg sok sok ezerért árulják a kivonatát.

(#41) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hogyan komposztáljunk?

Inkább ez, mint az égetés. Több munkával jár, de a végeredmény hasznos. Az égetés erősen környezet szennyező megoldás. (Az, hogy ezer éve éve égetik a zöld szemetet, rossz szokás. Nem kell ragaszkodni hozzá.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#42) djculture válasza Dany007 (#35) üzenetére


djculture
félisten

A diófa levele nem ilyen 9 hónap mire kezd elbomlani addig erős kémiai hatást fejt ki a talajra így semmi nem marad meg alatta maximum a csalán.

(#43) Blindmouse válasza raczger (#31) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Sőt a szennyvizet meg az utcára öntötték meg hetente mosakodtak, de az nem jelenti azt hogy a 21. században is azt kell csinálni. Mint ahogy monták, lehet hozatni konténert ha annyi van, kb 20.000 forint. Egy fán meg terem 7-8 kiló dió, aminek a felvásárlási ára kb 10 rugó, simán pozitívra jön ki, szóval nem tudom mit panaszkodsz.
Nem lakom falun, kertem sincsen, anyáméknak van, érdekes megoldják égetés nélkül.

100 kiló levél elégetésekor több mint 6 kiló szén monoxidot bocsájtasz a levegőbe a tökéletlen égés miatt, egy Euro 4-ös autó ugyanezt több mint 6000 Km alatt teszi meg. Ha meg komposztálnál még tennél is egy szivességet a környezetednek. Arról ne is beszélve hogy elég régóta tudjuk hogy pár tonna szervesanyag komposztálása során tervezett hővel lehet fűteni egy családi házat hónapokon át.

Remélem a következő a fatüzelés szigorítása lesz, szűrővel a kéménybe.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#44) Klaus Duran válasza Blindmouse (#43) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

És mennyi levegőt tisztit meg egy diófa évente?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#45) Lauda


Lauda
félisten

Neztem ezt a torvenyt, de az en esetemre most nem tudom mi vonatkozik. A haz elott van egy diofa, az arok es az ut kozott. Tehat haz, jarda, arok, diofa, ut. Most annak a levelet lehet egetni vagy sem? Egyaltalan az is kerdes, hogy nekem kell-e osszeszednem, mert ugy tudom nem. Persze eddig osszeszedtem.

[ Szerkesztve ]

(#46) djculture válasza Lauda (#45) üzenetére


djculture
félisten

Nem lehet azt se égetni mert belterületen van attól függetlenül hogy közterület

(#47) Lauda válasza djculture (#46) üzenetére


Lauda
félisten

Neha zsakba rakom es elviszem ide-oda kontenerbe, de az is egyre nehezebb, ha meg egetni sem lehet.....max otthagyom, majd kiderul kinek a kotelessege osszeszedni. :W

(#48) djculture válasza Lauda (#47) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom mennyire van az úttól meg neked ott mi a státuszod de:

"a közút szélétől mérve legalább 3 m széles védősávot kialakítani, a védősávval érintett területet éghető aljnövényzettől, gallytól folyamatosan tisztán tartani"

Ezen a részen biztos hogy a ott lévő ház tulajdonosainak bérlőinek kell ezt megoldani..

[ Szerkesztve ]

(#49) raczger válasza Blindmouse (#43) üzenetére


raczger
őstag

Jogos, nem feltétlen jó szokás, ez inkább kényszer, merthogy valamit ugye csinálni kell vele.
Diófa levél nem lenne, mi sem égetnénk (gyakorlatilag csak azt égetjük), a többi fa ehhez képest elenyézső mennyiségű hulladékot termel, így gondolom anyádéknak sincs 4-5 hatalmas diófája, akkor kicsit más lenne náluk is a helyzet.

A diófalevél komposztálása kis utánaolvasással is eléggé megosztott, van ahol 1-5 évet írnak a lebomlási időre, valahol pedig ~50-60 napot.

Egy átlagos család szerintem év ~20k km-t elautózik, tehát az nagyobb hatást gyakorol a környezetre, mint az őszi lombégetés, már ha az arányok igazak, mint amit írtál.

(#33) Dany007: Nincs pénz kivágni, nem is szeretnénk, nyáron jól beárnyékolják a házat a diófák és fenyőfák, így nyáron legnagyobb melegben is max 25-26 fok van a házban, így klíma sem kell. Meg persze szép is nyáron a fa.
Persze, el lehet költözni a szomszédból is, sőt Magyarországról is ha nem tetszik valami... Azért lásd be, ez egy idióta megoldás, az utcában elsőnek költözött ide a család több, mint 50 éve, nem is szeretnénk odébbállni.
Nem arról van szó, hogy szeretünk égetni, vagy hogy élvezzük, hogy füstöl minden. Egyszerűen kezdeni kell valami a sok-sok levéllel. Diófalevél esetében a legjobb megoldás, az elszállítás lenne, amit jelenleg szerintem az önkormányzatnak kellene biztosítania ingyen. Betiltanak valamit és nincs rá alternatíva, egyik leghülyébb megoldás ez.
De megint nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez mind felesleges vita, mert nem emiatt tiltották be.

(#28) Ghoosty: Az a része sem teljesen tiszta, én úgy értelmezten, hogy külterületen avarégetéshez lehet engedélyt kérni. De ha lehetne is, ki mondja meg 2 héttel előre, hogy esni fog-e aznap, amikorra kérjük az engedélyt? Ha esik akkor megint csak nem tudjuk elégetni, vagy ha előtte 3 napig esett, sosem gyullad be. Lehetne folyamatosan kérni az engedélyt, hátha egyik nap alkalmas lesz az égetésre.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#50) Lauda válasza djculture (#48) üzenetére


Lauda
félisten

Amit beideztel az a kozut kezelojere vonatkozik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51) djculture válasza Lauda (#50) üzenetére


djculture
félisten

Na azt nem tudtam akkor én is megnyugodtam :)

(#52) beefjeez


beefjeez
senior tag

Aki itt okoskodik az kertet sem látott még :)
Levelet komposztba, meg kukába, persze...

(#53) ivana válasza Hieronymus (#41) üzenetére


ivana
Ármester

Dió levelet komposztálni nem jó ötlet, ugyan úgy ahogy a moníliás barack ágat se.

Nálunk is tilos, de elviszik hetente egyszer ha nincs tél, bármennyi zsákot, és bármennyi kötegelt gallyat rajta. Ez teljesen jó így. Láttam régebben a kerületben olyan isten barmát aki zöld tuját égetett az utcán és olyan füstje volt, hogy majdnem ledőltem a bicikliről mikor elmentem mellette :C

(#54) Lauda válasza djculture (#51) üzenetére


Lauda
félisten

En sem, csak kikerestem azt a reszt a torvenybol es ott volt. ;) Egyszer mintha azt mondta volna valaki, hogy a haz elotti jardat kell tisztantartanom. :F

(#55) djculture válasza Lauda (#54) üzenetére


djculture
félisten

Igen ha valaki a ház előtti járdán elesik mert a járda csúszik, akkor baj van. Bár újabban a ház biztosítás ezt is tartalmazza, de jobb ezt elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#56) ivana válasza Lauda (#54) üzenetére


ivana
Ármester

Ez szerintem önkormányzati hatáskör. Ha jól emlékszem helyi rendelet szabályozza, hogy adott helyen kinek mit kell csinálni.

(#57) sto1911 válasza raczger (#4) üzenetére


sto1911
veterán

Ha belteruleten minden hanzla igy egetnek a hulladekot (mert akkor mar nem csak a lombot raknak ra, az tuti), ilyen fusttel, akkor egy nap alatt belefulladnatok.

(#58) raczger válasza sto1911 (#57) üzenetére


raczger
őstag

Senki sem éget így. (Csak az az idióta, aki a friss zöld leveleket égeti el.) Eddig sem fulladt bele senki az őszi lombégetésbe.

Jobb helyen pedig a szomszéd szól, hogy mikor szeretne égetni és úgy készül az ember, falun az égetés teljesen megszokott dolog. Persze most már ez is megváltozik, ettől függetlenül ma is láttam a környéken több helyen, hogy égetnek, szerintem kb szinte senki sem értesült erről a rendeletről.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#59) djculture válasza raczger (#58) üzenetére


djculture
félisten

Felénk képesek eső után égetni, vizes minden nembaj a gázolaj megoldja. Utána meg már dobálják rá a gumikat mindent amit találnak és jön hozzánk a fekete füst, ruhámat kiteregettem lehetett ujra mosni ..

Szerintem amugy most is menni fog ez amig megnem büntetnek jópár embert érte..

[ Szerkesztve ]

(#60) mickemoto


mickemoto
őstag

Ha a szomszédokat nem zavarja akkor égesd el ahogy eddig.

(#61) djculture válasza mickemoto (#60) üzenetére


djculture
félisten

Ja utána meg te fizeted neki a büntetését is remélem ha ilyen tanácsokat adsz ;]
Nem nagyon van lóvé sehol (önkormányzat , rendőrség stb) nem érdemes megszegni az előírásokat mert garantáltan agyonig büntetnek. Felénk is sose volt közterületes most vesznek fel és majd járja a várost hogy a országos és helyi előírások benem tartása esetén büntessen. A segélyek fizetésének jó részét és minden nyavaját rányomták az önkormányzatokra mindenhol ez várható majd..

[ Szerkesztve ]

(#62) sto1911 válasza raczger (#58) üzenetére


sto1911
veterán

Ha igy lenne, nem kellene rendelet :-D

(#63) Ghoosty válasza raczger (#49) üzenetére


Ghoosty
őstag

Szerintem a legtisztább, ha bemész az önkormányzathoz és rákérdezel.

Azért, mert nem azt írják, hogy azért tiltják be mert zavar valakit, attól még lehet, hogy az is az okok között van. Csak így "békésebb", nem kezdenek az emberek ujjal mutogatni, hogy biztos a pletykás Maris panaszkodott állandóan.
Nálunk a környéken szerencsére senki nem éget, de voltam már olyan helyen ahol igen és tényleg nagyon zavaró.

(#64) Dany007 válasza Ghoosty (#63) üzenetére


Dany007
veterán

Épp ezt akartam írni. Az ok nyilvánvalóan többrétű.
Ha azt írják, hogy rettentően zavaró akkor azt a többség - ahogy itt is látszik - leszarja. Ha már a komolyabb tüzekről van szó, akkor talán azt már többen megértik és könnyebb is elfogadni.

(#65) mickemoto válasza djculture (#61) üzenetére


mickemoto
őstag

Feltételezem a szomszédok nem abból a fajtából valók hogy boldog boldogtalant feljelentgetnek, persze van ilyen is sajnos..Az már más kérdés ha a közterület felügyelő teszi meg.
Én kertes házban lakom, de nem szoktam szabadban égetni semmit, soha nem is tettem egyszerűen azért mert nem szeretek.Inkább összegyűjtöm ami olyan és kiviszem a szemetesre.Ellenben a szomszédban előfordul hogy égetnek, de akkor sem fordulna meg a fejemben hogy mennyek feljelenteni ha tilos is, pedig még zavaró is a füst.
Így aztán engem nem sokban érint ez a rendelet, de az viszont nagyon bosszant hogy mindenben korlátozzák az embert.

[ Szerkesztve ]

(#66) Hieronymus válasza mickemoto (#65) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

'az viszont nagyon bosszant hogy mindenben korlátozzák az embert.'

Ez a hátránya a civilizált létnek. És ez az előnye is, mert a szomszéd sem füstölhet fel naponta.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#67) mickemoto válasza Hieronymus (#66) üzenetére


mickemoto
őstag

Azért avart égetni nem kell minden nap.Egyszer, kétszer meg ki lehet bírni szerintem.
Ha esetleg átmegy az ember a szomszédba és szól hogy ne teregessenek ki ruhát mert égetne az külön jó mert ha már ott van legalább másról is elbeszélgethet.Sokan még a szomszédaikat sem ismerik.

[ Szerkesztve ]

(#68) Gabás válasza ivana (#53) üzenetére


Gabás
addikt

de, jó ötlet

[ Szerkesztve ]

(#69) mickemoto


mickemoto
őstag

Miért nem lehet értelmes korlátok közé szorítani ezt a dolgot a betiltás helyett.Hisz vannak még értelmes emberek. Miért kell nekik mindig az alsóbb szinthez igazodni. :F

(#70) Eastman


Eastman
őstag

A magyar udvarokon, portákon régi hagyomány a diófa és a szilvafa. Előbbi a legyeket, szúnyogokat távoltartja, utóbbi csak mer'.

Ennyi.

Egy napon majd skanzenbe kerülnek, oszt' ehettek spanyol konzervet. Prim. a.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#71) djculture válasza mickemoto (#65) üzenetére


djculture
félisten

Hát persze itt városnak nevezett falun engem az se zavart ha valaki leguritott két sört és utána felült a kerékpárra. Mégis huszon névekig csak azt láttam hogy 10 -20 ezerre büntettek emiatt jópár embert.
Most már a a főutakon is lehet kerékpározni alkoholfogyasztás után, amennyiben a biciklista biztonságos vezetésére képes állapotban van. Ezen bevételi forráss is elapadt, most jönnek majd ezek az égetések utáni bírságok, ha csavarog a kutya és chipböl beazonosítható ebrendészeti birság meg amit még kitalálnak.

[ Szerkesztve ]

(#72) mickemoto válasza djculture (#71) üzenetére


mickemoto
őstag

Főúton még józanul is felér egy orosz rulettel kerékpározni.

(#73) gabor0012


gabor0012
tag

Nem értem miért kell mindent annyira komolyan venni. Néha felénk is van csendes anyázás a szomszédra persze nem ugy hogy hallja de ki lehet birni a szomszéd baromságait.

[ Szerkesztve ]

(#74) Kalandor válasza tomazin (#19) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs kedvem összeszámolni hány érvelési hiba van ebben a hsz-ben.

(#75) creation


creation
senior tag

2014 év végén a Nógrádkövesdi önkormányzat minden, a faluban lakónak, háztartásonként 1db 1 köbméteres komposztálót hekecsölt össze. És hordta ki. Így kívánják segíteni azokat akik eddig égettek.

Nekem 2 hatalmas diófám van. Mivel a kertem többi része teljesen füves és a kerítés mellett macera nyírni, így a diófa levelet gyomirtásra fogom használni. Kerítés mellett szétszórom és letakarom homokkal (hogy ne fújja el a szél). A maradék megy a komposztálóba. (Igen, én is panelból 'gyüttem, eze' nincs megművelt kertem.)

@(#74) Kalandor:

"Nincs kedvem összeszámolni hány érvelési hiba van ebben a hsz-ben."

Elég ha a tiédben megnézzük azt az egyet! Ha mindenki így gondolkodna szépen nézne ki a falu. A helyett, hogy flegmán reagálsz (még annak ellenére is ezt írom, hogy tartozok neked), elgondolkozhatnál azon, hogy esetleg te voltál a hülye. :R S inkább beismernéd, hogy baromságot írtál és nem torolsz.

###

Falun sokaknak a diófa igencsak jó bevételi forrás. Amíg a dió ára az egekben van, addig ez nem is fog változni. Konkrétan az én családom (4 háztartás), csak akkor süt diósat, ha az én kertemben levő két diófa terméséből futja rá. Mert én (Pestből 'gyüttem és) nem szedem össze, de megenni viszont szívesen megeszem.

Párom reakciója: "Hogy lehet valaki ekkora barom?! Hasznos Termést termő fát kivágatni?!"

Diós ba'jglit meg csináljon neked a TESCO! ;]

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.