Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) raczger válasza Blindmouse (#43) üzenetére


raczger
őstag

Jogos, nem feltétlen jó szokás, ez inkább kényszer, merthogy valamit ugye csinálni kell vele.
Diófa levél nem lenne, mi sem égetnénk (gyakorlatilag csak azt égetjük), a többi fa ehhez képest elenyézső mennyiségű hulladékot termel, így gondolom anyádéknak sincs 4-5 hatalmas diófája, akkor kicsit más lenne náluk is a helyzet.

A diófalevél komposztálása kis utánaolvasással is eléggé megosztott, van ahol 1-5 évet írnak a lebomlási időre, valahol pedig ~50-60 napot.

Egy átlagos család szerintem év ~20k km-t elautózik, tehát az nagyobb hatást gyakorol a környezetre, mint az őszi lombégetés, már ha az arányok igazak, mint amit írtál.

(#33) Dany007: Nincs pénz kivágni, nem is szeretnénk, nyáron jól beárnyékolják a házat a diófák és fenyőfák, így nyáron legnagyobb melegben is max 25-26 fok van a házban, így klíma sem kell. Meg persze szép is nyáron a fa.
Persze, el lehet költözni a szomszédból is, sőt Magyarországról is ha nem tetszik valami... Azért lásd be, ez egy idióta megoldás, az utcában elsőnek költözött ide a család több, mint 50 éve, nem is szeretnénk odébbállni.
Nem arról van szó, hogy szeretünk égetni, vagy hogy élvezzük, hogy füstöl minden. Egyszerűen kezdeni kell valami a sok-sok levéllel. Diófalevél esetében a legjobb megoldás, az elszállítás lenne, amit jelenleg szerintem az önkormányzatnak kellene biztosítania ingyen. Betiltanak valamit és nincs rá alternatíva, egyik leghülyébb megoldás ez.
De megint nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez mind felesleges vita, mert nem emiatt tiltották be.

(#28) Ghoosty: Az a része sem teljesen tiszta, én úgy értelmezten, hogy külterületen avarégetéshez lehet engedélyt kérni. De ha lehetne is, ki mondja meg 2 héttel előre, hogy esni fog-e aznap, amikorra kérjük az engedélyt? Ha esik akkor megint csak nem tudjuk elégetni, vagy ha előtte 3 napig esett, sosem gyullad be. Lehetne folyamatosan kérni az engedélyt, hátha egyik nap alkalmas lesz az égetésre.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.