Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) JColee válasza moha21 (#298) üzenetére


JColee
őstag

Keresztrejtvény is jól jön egy uncsi előadáson. :)

[ Szerkesztve ]

(#302) tiv83us válasza #53246592 (#300) üzenetére


tiv83us
veterán

[link] ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#303) emvy válasza JColee (#297) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugyanaz a szar itt is.

while (!sleep) sheep++;

(#304) #53246592 válasza tiv83us (#302) üzenetére


#53246592
törölt tag

télen +13 az meg milyen már? valahol a kettö közötti értékkel kiegyeznék :P

(#305) Lauda válasza tiv83us (#302) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#306) tiv83us válasza #53246592 (#304) üzenetére


tiv83us
veterán

Hogy-hogy milyen? Fantasztikus! :DDD :))

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#307) #53246592 válasza tiv83us (#306) üzenetére


#53246592
törölt tag

májusban tényleg az :D

(#308) proci985 válasza #53246592 (#300) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, az már emberes.

egyrészt örülök, mert egész jó idő van, másrészt meg olyan jó téli pulóvereim vannak:)

egyébként szerintem nem olyan rossz ez, nyáron pont kellemes az idő.

egyébként így belegondolva épp az időjárásról beszélünk egy fórumon... azt hiszem kezdjük átvenni a helyiek szokásait :DDD (svédek nagyon benne vannak a témában, bár mondjuk ezt valahol érthető is)

más, plusz 13 fok télen: és gondolom a nap se megy le fél5kor. hogy lehet ezt bírni?:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#309) tildy válasza JColee (#297) üzenetére


tildy
nagyúr

Masabb. Van itt is bulvar benne, de eleg sok erdekes cikk is.
Latom emvyvel megint mas kovet fujunk. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#310) emvy válasza tildy (#309) üzenetére


emvy
nagyúr

Na nehogy abban ne ertsunk egyet, h az Evening Standard meg a Metro nem szar bulvarlap :).
Pont ugyanaz, mint otthon. Nagyreszt bulvarcikkek, meg egy par kozeleti, ami ugyanaz a szinvonal, mint otthon a negyedhasabos velemenycikk a Blikk meg a Metro (az uj neve nem jut eszembe) oldalain.

Arra, hogy elusd vele az idot a metron, persze oke. De akkor mar vihetnel konyvet is. :)

while (!sleep) sheep++;

(#311) Kassadin válasza emvy (#310) üzenetére


Kassadin
addikt

Metropol

(#312) emvy válasza Kassadin (#311) üzenetére


emvy
nagyúr

Az. A wikipedia meglehetosen pontos leirasa szerint:

"The newspaper was designed to be read in 20 minutes. The features section contains a mix of articles on travel, homes, style, health and so on, as well as extensive arts coverage and entertainment listings."

Az utazas, haztartas, divat, egeszseg az jellemzoen bulvarkontent, tekintve hogy az egvilagon barmit le lehet irni (tipikusan: ki kivel jar a celebek kozul, milyen ruhat hord (divat), milyen dietat kovet epp (egeszseg), hol nyaralt (utazas) es milyen gadgetet (tech) vett a hazaba (haztartas)).

Egyszeruen nem tartalmaz hasznalhato informaciot, mas baj nincs vele. :) (De nem alpari, mint pl. a Sun.).

while (!sleep) sheep++;

(#313) Kassadin válasza emvy (#312) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerintem ez a metropol egy db sz*r. Akárcsak a blikk meg társai. Nálatok gondolom, meg a Sun és társai. ;]

#314: Könyv inkább. Ezerszer. Csak néha sikerül tovább menni a metróval miatta, mint ahogy eredetileg terveztem. xd

[ Szerkesztve ]

(#314) emvy válasza Kassadin (#313) üzenetére


emvy
nagyúr

Metrot en is olvastam mar parszor, ahogy Evening Standardot is. Az ingyenes magazinok kozott itt a City AM mondhato viszonylag jonak egyebkent.

Sunt viszont nem vagyok hajlando a kezembe fogni, otthon sem olvastam se Borsot, se Blikket. (Es a Sun sokkal lejjebb van mindkettonel.)

while (!sleep) sheep++;

(#315) tildy válasza emvy (#312) üzenetére


tildy
nagyúr

Sulikrol, emberek velemenyerol, politikarol nekem szokott tartalmazni ujdonsagot. Igen, a tobbi hasznalhatatlan info mellett is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#316) emvy válasza tildy (#315) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, van benne info, de altalanossagban eleg megbizhatatlan. Tehat ne nagyon tamaszkodj ra, mert olyan, mintha Magyarorszagon a Blikk cikkei alapjan akarnal kepben lenni a napi politikaval kapcsolatban. Lehetseges, de egy vegletekig leegyszerusitett kepet kapsz -- es sok esetben a felinformacio rosszabb, mint a semmi. Szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#317) tildy válasza emvy (#316) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahogy esm mondja , meg te is easy-reading. Nekem meg ez kell , nem vagyok profi angolbol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#318) emvy válasza tildy (#317) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, valoszinuleg igazad van, nem gondoltam a nyelvi reszere, csak a tartalomra.

while (!sleep) sheep++;

(#319) #53246592 válasza proci985 (#308) üzenetére


#53246592
törölt tag

a napkelte-napnyugta idöpontokat elcserélném vele, de télen legyen tél: hó és 0 fok alatti höméséklet :)

(#320) proci985 válasza #53246592 (#319) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, bár hóval az se vészes, meglepően világos van. nyáron viszont a pirkadat éjszaka helyett szerintem remek:).

jaja, a tél legyen tél. egyébként tegnap elkiabáltam: -16 fok, lapok meg hókáoszoznak. mondjuk 40 centi hónál többet egy délután alatt még nem láttam, az meg helyiek szerint is már erős volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#321) #53246592 válasza proci985 (#320) üzenetére


#53246592
törölt tag

Igen, a havat itt is nagyon várja ösz vége felé, pont azért mert sokat enyhít a sötétségen. 40 centit rövid idön belül én itt még nem láttam, meg szerencsére ritkán jön erös széllel a hó szóval általában kezelhetö.

(#322) proci985 válasza #53246592 (#321) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

felétek hány hétig van teljesen sötét? mi azt megússzuk, bár a téli legrövidebb időszakban pár napig gyakorlatilag késői pirkadat van csak, legrosszabb esetben is kb fél10 és fél3 között. hó tényleg sokat segít, meg helyiek telerakják kis égőkkel az ablakaikat, úgy sokkal elviselhetőbb. meg szerintem nem véletlenül akkor van a glögg szezonja:).

40 centi elég erős volt, bár a rekord 10-15 éve egy éjszaka alatt kb másfél méter volt. mesélik, hogy reggelre betemette a hó az autókat. erős szél+hó tényleg ritka, hála égnek. tavaly volt egy ilyen, 30 centi magas hóátfúvások voltak az úton (hókotrók kint voltak), hólapátunk meg nem volt a kocsiban... -20 fokban, este 11kor, na ott végig tartottam, hogy ha valahol fennakad a kocsi, akkor ottmaradunk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#323) tildy válasza proci985 (#322) üzenetére


tildy
nagyúr

hm, glo:gg. -.-
Kellett neked eszembe juttatni, imadom :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#324) #53246592 válasza proci985 (#322) üzenetére


#53246592
törölt tag

Teljes sötétség nincs, a sarkkör még vagy 500km innen. A legrövidebb nappal kb 5 óra.
From timenddate.com:

22 Dec 2011 09:44 14:47 5h 02m 51s 12:15 4.5° itt
22 Dec 2011 08:46 15:06 6h 20m 49s 11:56 8.3° Linköping (ez volt legközelebb)
22 Dec 2011 07:29 15:55 8h 26m 26s 11:42 19.1° Budapest

A fokok azt mutatják hogy milyen magasan delel a Nap.

Tavaly Helsinkiben volt ilyen 40 centi egy éjszaka alatt, lehetett röhögni a hülye nagyvárosiakon hogy egy kis hó milyen kalamajkát okoz ;] Nem mintha itt nem okozna ha egyszerre leesik annyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.