Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Én is mindig elszomorodok, annyi barát ment ki... Hiányoznak azok az idők, amikor még együtt volt az a bizonyos társaság....

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Nálam ez már az elmúlt ~ 8 évben észrevehető volt... =/
Hát ez van, lassan nekünk is követnünk kell őket.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

"El lehet menni Magyarországról! Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!"
Gyurcsány Ferenc - 2006 június 15

(#4) hoffman_ válasza D1Rect (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy a tettek kenterbe verik a szavakat, akármi van, és ha ilyen szemszögből nézzük, akkor van aki ronggyá verte már rég Ferit.

Egyébként meg millió+1x ki lett vesézve ez a téma, ez csak egy újabb flamewar lesz.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) Löncsi


Löncsi
őstag

Én azt nem értem, hogy mégis meddig lehet külföldre vándorolni? Valahol azért mégis csak véges a "felvevő"-piac.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#6) baluka26


baluka26
veterán

Napi kivándorló blogbejegyzés :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7) hoffman_ válasza baluka26 (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ja-ja, lassan már így megy.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8) D1Rect válasza hoffman_ (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Ne politizáljunk. ;)
Csak annyit akartam, hogy 5 éve megmondta a miniszterelnök "úr" a "tutit".

(#9) #53246592 válasza baluka26 (#6) üzenetére


#53246592
törölt tag

Inkább heti. Úgy hiányzott már mint egy falat kenyér ;]

(#10) r-chee válasza baluka26 (#6) üzenetére


r-chee
őstag

Ha napi, vagy heti szinten jelen van itt ilyen írás, az azt tükrözi, egyre többen érzik úgy, hogy a süllyedő hajóból már csak a lék van meg.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#11) Dany007 válasza r-chee (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Ebben is van valami! :K

(#12) D1Rect válasza r-chee (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Én tudom, hogy valójában Chuck Norris lepörgőrúgta az országot, csak senki nem mer róla beszélni! :K

(#13) #53246592 válasza D1Rect (#12) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nézz ki az ablakon, látod az elsötétített ablakú fekete autót? Neked se kellett volna beszélned róla! :)

(#14) Löncsi válasza D1Rect (#12) üzenetére


Löncsi
őstag

Ezzel mindenki tisztában van, ki szeretné ha ez kiderülne, majd Chuck megjelenne a hátad mögött és elkezdené a fejed a klaviatúrába ver-klédfg dfgjlég954i tg 46öihmkdfé

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#15) Kassadin válasza Löncsi (#5) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen, ebben van valami amúgy.
És nemcsak a felvevő piac kérdéses, hanem az emberek ellátása/kiszolgálása is, minden téren(élelem, egészségügy, stb.).

Dany007: Ha minden olyan ember kivándorol, aki idővel kitud; akkor kik maradnak? Kérdésem költői volt, ez a kérdés is volt már megválaszolva valamelyik kivándorlós bejegyzésben.

[ Szerkesztve ]

(#16) hoffman_ válasza D1Rect (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Végülis, lehet, hogy csak előre látta a jövőt, és csak segíteni akart, jó szívvel adta ezt a tanácsot, amit tényleg érdemes most megfogadni :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) Dany007 válasza Kassadin (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Fogalmam sincs. Valószínűleg a többi. :)
Ha nem lenne család, gyerek, lakáshitel, már biztos nem lennék az országban én sem. De, még így is átfutott az agyamon az elmebeteg gondolat, hogy eladjuk a lakást, visszafizetjük a hitelt a maradékból (mert maradna) meg elhúznánk gyerekestől külföldre. Persze, tudom ez baromság de ilyen is átfutott már az agyamon.

Az marad itthon aki nem tud kimenni, illetve akinek nagyon jól megy itthon is. Csak az a gond, hogy az itthon maradt kis emberek fogják megszívni a tisztelt politikusok miatt. Mert ugye egy fogyasztói társadalomban az a gazdaságélénkítés legjobb megoldása a válság közepén, ha leamortizáljuk a potenciális vásárlókat, fogyasztókat. Aztán meg csodálkozunk ha mindenki menekül ebből az országból...

Felvevőpiac amúgy van bőven. Nem kell 10 milliós magyarsággal számolni. Annak a harmada úgyis nyugdíjas (bár erre is van ellenpéldám(!)) aki nem megy sehova, vagy épp gyerek aki még nem dolgozik.

Tehát mondjuk marad a lakosság egyharmada esetleg több, akiknek egy szűk köre jól megél itthon és maradék na az az akik kimennek. Kimennének. Egy-két millió emberről beszélhetünk szerintem.
A potenciális országok sora pedig igen széles. A teljesség igénye nélkül: Anglia, Írország, Skócia, Spanyolország, Németország, Ausztria, Hollandia, Belgium, Svédország, Egyesült államok, Kanada, Ausztrália stb... Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ezen országok többsége több tízmilliós lélekszámú, sőt az USA ugye több százmilliós. Mindegyik igen vagy egyre inkább kedvelt a bevándorló és letelepedni kívánó magyarok körében. A legtöbben közülük van is ismerősöm / rokonom / haverom / barátom, akik már ott élnek és dolgoznak.
Tehát szerintem azért van még felvevőpiac bőven. Ráadásul akiknek sikerül megmaradni, letelepedni egy ilyen országban azok többsége magasabb életszínvonalon él, mint korábban, így tehát ha csak egy kicsit is, de növeli az adott ország vásárlóerejét, fogyasztását. Ami szintén pozitív.

Szerintem a dolog vége akkor fog meglátszódni, amikor már zöldségcsomagolós munkát se lesz könnyű találni mondjuk Angliában. Vagy amikor majd elkezdik kiszórni a munkahelyekről a külföldieket, mert a helyieknek is kell a munkahely. Szépen fokozatosan bezárulnak a kapuk. De ha pár éven belül sikerül kijönni ebből a globális válságból, akkor talán ez a helyzet még messzebbre kerül.

(#18) #53246592 válasza Kassadin (#15) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ez nem úgy van hogy Külföldiában kell 53247 ember, aztán ha az megvan akkor kiteszik a megtelt táblát. Egy müködö gazdaságban a bevándorlók kapnak munkát, ezáltal lesz pénzük, szükségük lesz szolgáltatásokra, egészségügyi ellátásra, stb, tehát kell még több munkaerö. Persze ez nem mehet a végtelenségig.

(#19) Raucher válasza D1Rect (#3) üzenetére


Raucher
tag

"El lehet menni Magyarországról! Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!"

Az a felnőttkorú lakosság, akiknek meg volt a megfelelő ismeretanyaga, már elment.
Az iskolából kilépő felkészültebb diákok egy része, belátható időn belül fog elmenni.

Legalább kettő, lassan három generáció, le lett fejezve ilyen módon.
A maradó, jó szándékú emberek, (rokkant)nyugdíjasok, alacsony képzettségű munkavállalói réteg, és azok akik nem is akarnak dolgozni, képtelenek lesznek úrrá lenni a gazdasági problémákon.
(Természetesen van egy kvalifikált munkavállalói réteg, akik maradtak Magyarországon, mert szeretik a kihívást. Nekik kellene annyi értéktöbbletet előállítani, amivel el lehet tartani 10-15 másik embert is.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#20) dabadab válasza Raucher (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Az a felnőttkorú lakosság, akiknek meg volt a megfelelő ismeretanyaga, már elment."

Ez egyaltalan nem igaz. Eleg sok programozot ismerek (keresett szakma, beszelnek minimum angolul, de eleg sokan angolul es nemetul is), de nem igazan jellemzo, hogy tomegevel vandorolnanak kulfoldre.

DRM is theft

(#21) #53246592


#53246592
törölt tag

Egyébként segíthetnétek, melyik országba menjek. Néhány kritérium (zárójelben a mihez képest ha van értelme):
- finom kaják
- szép lányok :)
- olcsó ingatlanok (2-3000euro/m2)
- olcsó használt autók
- olcsó autófenntartás (~600euro/ev ado+biztositas egy nem igazán extra autóra, 70-100 euro szerviz óradíj)
- olcsó élelmiszer (kenyér 3-5euro/kg)
- szép és változatos természet

[ Szerkesztve ]

(#22) Löncsi válasza #53246592 (#21) üzenetére


Löncsi
őstag

Oroszország. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#23) #53246592 válasza Löncsi (#22) üzenetére


#53246592
törölt tag

Azzal csak egy baj van, hiába tanították nekem a nyelvet 5 évig, mégse tudok csak pár szót.
Szóval újabb kritérium: magyarul vagy angolul beszéljenek az emberek.

(#24) dabadab válasza #53246592 (#21) üzenetére


dabadab
titán

:DDD

DRM is theft

(#25) Dave™ válasza #53246592 (#21) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mennyország. Mindent tud ingyen, sőt, többet is!

(#26) hoffman_ válasza #53246592 (#21) üzenetére


hoffman_
nagyúr

usa

mod:

De én is Oroszországot akartam írni első körben.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27) #53246592 válasza dabadab (#24) üzenetére


#53246592
törölt tag

Látom a vigyorodon hogy te tudnál ajánlani valami jó helyet :P Bár akkor lehet elöjönnék újabb kritériumokkal :)

(#28) dabadab válasza #53246592 (#27) üzenetére


dabadab
titán

Ja, hat mondjuk a mikkamakkaek korrupciohoz valo hozzaallasat a javasolando orszagban hiaba keresned :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) Lauda válasza Löncsi (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Nehogy azt hidd, hogy olyan nagyon sokan mennek. Legtobbjenek csak a szaja jar, de soha nem megy sehova.

[ Szerkesztve ]

(#30) Dany007 válasza #53246592 (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Na várjál és a fizetési igény nincs a kritériumok között ? :D
Mert ha mondjuk havi 6-800€ / hó, akkor ba***tod az olcsó 2-3k-s/m2 ingatlant :D Na meg a többit is :)

(#31) #53246592 válasza dabadab (#28) üzenetére


#53246592
törölt tag

A francba, ma sem sikerült megtalálnom a tökéletes országot :(

Dany007: 800 euros nettóval _esetleg_ már kiegyeznék, de ehhez kb Szaturnusz-Jupiter-Uránusz-Hold-Mars-Szíriusz együttállás kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#32) D1Rect válasza Raucher (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Sajnos igazad van.
Részemről én se lennék már itthon, ha beszélnék svédül/dánul.
De erőt kéne venni magamon és elmenni valami kétkezi melósnak addig amíg nem tanulom meg a nyelvet...

(#34) k.


k.
őstag

A mi sulinkból is sokan el akarnak menni.
Mivel a suli 60%-a fizetős, és őket nem korlátozzák, igy nagyon nagyrésze el akar majd menni. Én úgy gondoltam, ha össze tudok 30-32 éves koromig hozni valamit, akkor maradok, ha csak átlagos "küzdünk a kevés pénzért, és szarba se vesznek bennünket" élet vár rám, akkor elmegyek.
Németet nemrég kezdtem tanulni, angolból középfok megvan-szerintem a felső is menne már, de még várok, és tanulom-, szóval rajtam nem fog múlni.

(#35) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Amíg lehet, maradok!

Engedjetek meg egy Vakegérke idézetet, ami félig-meddig ide tartozik: [tudom, más kort élünk, más problémákkal... :U ]

"Magyar vagyok, nem volt más választásom.
Mikor leszereltem a katonaságtól, egy a határőrségtől frissen leszerelt barátom azt mondta, hogy menjünk a francba. Ismeri a határzárt, átmegyünk, és végre szabadok leszünk.
Aludtam az ajánlatra egyet. Másnap közöltem vele, hogy magyar vagyok, és az is maradok.
Talán buta dolog, de nem tudom figyelmen kívül hagyni azt, hogy őseim vére áztatta azt a földet, amelyet tapodok.
Hol van az én "áldozatom" az övékéhez?
Ha akkor másként döntök, ma talán Herr, vagy Mister lehetnék. Talán luxus verdával döngethetnék be a legdrágább szálloda elé, és minden alkalmazott kinyalná a fenekem.
Nem bántam meg semmit.
Itthon vagyok, magyar földön, és amit elértem, saját munkámmal, saját emberségemből értem el.
Ha ennyi jutott, hát ennyi.
Ha eljön az ideje, büszkén halok meg, hiszen képes voltam arra, hogy magyar maradjak."
Ezúton is óriási tisztelet neki! :R

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#36) D1Rect válasza nincsisbéla (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Vegyük hozzá, hogy Vakegérke:
- vasfüggöny mögött élte az élete nagy részét
- nem beszél nyelvet
- nyugdíjas

(#37) Raucher válasza #53246592 (#31) üzenetére


Raucher
tag

"..800 euros nettóval _esetleg_ már kiegyeznék, ."

Nem egyeznél ki.
Miből fizeted ki a lakás bérletét/részletét?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#38) Lauda válasza nincsisbéla (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Nem mert uj eletet kezdeni es betudta a magyarsagtudatnak, ennyi.

(#39) Dany007 válasza nincsisbéla (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Lehet, hogy Ő megelégszik ezzel is. Sőt én el is hiszem, hogy neki ez így teljesen megfelel.
Sokaknak viszont nem. Megint sokak pedig mondjuk a saját gyereküknek szeretnének jobb feltételeket, vagy jobb jövőt biztosítani. Erre pedig itthon aligha van érdemi esély.

(#40) #53246592 válasza Raucher (#37) üzenetére


#53246592
törölt tag

Mondjuk felmérném meddig ér a takaróm és annak megfelelöen nyújtózkodnék. A csillagok együttállásában benne lenne az is hogy a fövárostól "biztonságos" távolságba mennék.

(#41) Kassadin válasza Dany007 (#17) üzenetére


Kassadin
addikt

"Ha nem lenne család, gyerek, lakáshitel, már biztos nem lennék az országban én sem. De, még így is átfutott az agyamon az elmebeteg gondolat, hogy eladjuk a lakást, visszafizetjük a hitelt a maradékból (mert maradna) meg elhúznánk gyerekestől külföldre. Persze, tudom ez baromság de ilyen is átfutott már az agyamon."

Elég érdekes gondolat, mindent felégetni magad mögött. :N

"Szerintem a dolog vége akkor fog meglátszódni, amikor már zöldségcsomagolós munkát se lesz könnyű találni mondjuk Angliában. Vagy amikor majd elkezdik kiszórni a munkahelyekről a külföldieket, mert a helyieknek is kell a munkahely. Szépen fokozatosan bezárulnak a kapuk. De ha pár éven belül sikerül kijönni ebből a globális válságból, akkor talán ez a helyzet még messzebbre kerül."

A szociális háló az általad említett Angliában nagyon jól eltartja a bennszülött, dolgozni nem akaró, akár többgyerekes embereket is, attól én nem félnék, hogy ők fogják majd elvenni a bevándorlók elől a munkát. Én arra vagyok kíváncsi, vajon ez a fajta rendszer meddig fog működni.

berci: "Ez nem úgy van hogy Külföldiában kell 53247 ember, aztán ha az megvan akkor kiteszik a megtelt táblát. Egy müködö gazdaságban a bevándorlók kapnak munkát, ezáltal lesz pénzük, szükségük lesz szolgáltatásokra, egészségügyi ellátásra, stb, tehát kell még több munkaerö. Persze ez nem mehet a végtelenségig."

Jól hangzik, csak nem feltétlen kap mindenki munkát, szakma és nyelvtudás hiánya miatt például, akárcsak itthon(mondjuk nekünk nem tudom mikor volt utoljára működő gazdaságunk). Ha meg kap, akkor valami olyan munka, amivel nem lesz előrébb, főleg egy London szintű drága városban. Vagy csak hozzuk fel Svédországot, úgy tudom, hogy a svéd nyelv ismerete nélkül szóba se állnak veled. Te élsz Finnországban, csak tudsz valamit mondani erről. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) #53246592 válasza Kassadin (#41) üzenetére


#53246592
törölt tag

Jól hangzik, ..... csak tudsz valamit mondani erről.

Nem látom ez mennyiben mond ellent annak amit írtam :) Aki nem kap munkát (vagy nem tartja el valaki), az ha uniós állampolgár akkor hazamegy (egyes esetekben az útiköltséget is fizetik neki:) ), ha meg ilyen-olyan háborús régióból menekült akkor jó eséllyel segélyen fog vegetálni.
Finnül kell tudni többnyire. Informatikában meg némely exotikus állásoknál nem feltétlenül. Meg eper- ill. áfonyaszedéshez se :) Takarítói állásnál már neccessebb a dolog. Olyan munkáknál ahol kommunikálni kell a kuncsafttal bizony mindig kell a finn (és/vagy svéd).

(#43) Jhonny06 válasza Löncsi (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Elég nagy a világ, annyian meg nem vagyunk, hogy ez bekövetkezzen.

(#44) Kassadin válasza #53246592 (#42) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem írtál semmiben sem ellent, szimplán arra próbáltam rávilágítani, hogy attól még hogy valaki kimegy külföldre, nem biztos, hogy kap munkát. És a vegetálás nem csak a segélyen, de az alacsonyabb kategóriájú munkák kis fizetése miatt is simán előfordulhat.

(#45) Jhonny06 válasza #53246592 (#21) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ilyen nincs. Egyébként hiába ***** drága az adott ország (lásd.: Skandináv országok), ha normálisan megfizetnek (márpedig megfizetnek), akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#46) Algieba válasza Löncsi (#5) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nyugat-Európa rájött, hogy a multikulti nem járható út, és inkább már a keresztény kultúrkörből jövő szakképzetteket várja és be is fogadja.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#47) #53246592 válasza Jhonny06 (#45) üzenetére


#53246592
törölt tag

Pedig direkt úgy válogattam össze hogy legyen olyan ország ami megfelel a követelményeknek. Legalábbis Finnországból nézve.

(#48) tildy válasza Dany007 (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

1-2 gyerek, csalad, lakashitel :) tudok olyanrol, aki igy van itt, egy percig sem banja:) Az egyiknel a csalad is itt van, a masiknal hamarosan erkezil.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Itthon egyedül az új nagy magyarok szerint érdemes élni, de a hazaszeretettől még éhen döglök.
Így gondolom én, és ha szakmailag biztos leszek magamban, akkor lépek is.
Nekem a bátyám most jött haza Németországból, nagybátyám és keresztanyám Angliában él, szóval mi is szétszóródtunk.

when the sun shines, we'll shine together

(#50) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Igazság szerint ha én tök jól élnék már akkor is el akarnék menni innen, az emberekre ez a helyzet már örökre rányomta a bélyegét. Mindenki csak panaszkodik, tévét bekapcsolom azt látom milyen rossz, index.hu-n azt olvasom milyen rossz, itt a blogouton is.

Én Norvégiát találom jó választásnak. Nincs benne az EU-ban, így ha az bedől nem fogjuk hiányolni az unió nyújtotta megszűnt kiváltságokat ;p
USA-ban letelepedni elég necces, azért ott fejre is megy ám hogy kit engednek letelepedni ha esetleg nincs ott rokon/ismerős. Mert nekem van, és azért így sem lenne sétagalopp kint elhelyezkedni. De nem is tartom jó ötletnek hogy ha a "kazánhoz" túl közel ülünk.

Ausztrália és Új-Zéland szintén nem pofonegyszerű, oda komoly szakma kell. Nem feltétlen programozó, ha pék kell akkor pék, de ahhoz érteni ezerrel. Kraftxld majd mesél, meg van itt a PH-n új-zélandos topik.

Afrikában sivatag van, Dél-Amerikából meg inkább ide jönnek. Japánban nekem kevés a nő, Kínában meg túl szigorúak a feltételek. Oroszországban úgy néznek ki az utcák hogy: egy palota, egy putri, egy palota, egy putri... Ebből lehet is sejteni hogy ott is mi a helyzet :U Más ország Ázsiában meg annyira nem érdekes, vagy abszolút lehetetlen vaktában csak úgy kimenni és ott élni.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.