Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csƵ


csƵ
őstag

Én akkor is maradok, ha száraz kenyéren kell élnem.
De hát tudjátok, én csak egy hülye náci vagyok... :)

(#52) Kassadin válasza csƵ (#51) üzenetére


Kassadin
addikt

"De hát tudjátok, én csak egy hülye náci vagyok..."

Ez mindent megmagyaráz akkor. :DDD

Iscariah: Nem, az a rossz szvsz, hogy nem lehet semmiféle pozitív változást látni a dolgokban.

[ Szerkesztve ]

(#53) tiv83us válasza csƵ (#51) üzenetére


tiv83us
veterán

Erre majd terjunk vissza akkor, ha tenyleg szaraz kenyeren elsz :K

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#54) csƵ válasza tiv83us (#53) üzenetére


csƵ
őstag

Nem fogok száraz kenyéren élni. Már csak azért sem, mert van mit és hol termelni.

(#55) tiv83us válasza nincsisbéla (#35) üzenetére


tiv83us
veterán

Ez mind szep es jo, csak sokan nem tudnak a hazaszeretetbol megelni.

"Ha eljön az ideje, büszkén halok meg, hiszen képes voltam arra, hogy magyar maradjak.""

Attol meg maradhatsz magya, hogy kulfoldon elsz. Bar a kulfoldi magyarok altalaban csak akkor lesznek hirtelen magyarok, ha feltalalnak valami faszanyosat, vagy hiresek lesznek. A tobbi sokszor csak "hazaarulo" marad.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#56) Kassadin válasza tiv83us (#55) üzenetére


Kassadin
addikt

Az a baj, hogy azok a magyarok is, akik valami maradandót alkottak, külföldön tudták elérni a sikert. Volt rá példa nem olyan régen is, egy fiatal srác feltalált itthon egy különleges beton fajtát(ilyen légbuborékok voltak benne, spéci nevét nem tudom sajnos), itthon senki sem támogatta, kivitte Németországba és hatalmas sikert ért el vele. Egyszerre elgondolkodtató és szégyen is.

[ Szerkesztve ]

(#57) proci985 válasza Apollyon (#50) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Norvégia Schengenen belül van, nincs fizikai határ közte és Svédország között. munkaerőáramlás is szabad svédekkel, elég nagy a mozgás a két állam között. olaj tényleg nagyon sok van. jók a fizetések is, de nagyon drága az élet (még svédektől nézve is).

tiv83us: hm, új avatar?:)

berci: hát svédek alapján infohoz is kell a helyi nyelv ismerete, angol nem elég. még ha mindenki tud angolul, akkor sem. angol dokumentációt lehet általában elvárt, de kávészünetben/szociális funkciókra az ember meg van lőve nyelvismeret nélkül.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58) Jhonny06 válasza proci985 (#57) üzenetére


Jhonny06
veterán

"de nagyon drága az élet"

Gondolom azért arányos a fizetésekkel, tehát jó az életszínvonal.

(#59) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jaj, hány embertől hallottam, hogy megyünk külföldre aztán mégse lett belőle semmi :)
Amúgy mindenképp érdemes megpróbálni, rengeteg tapasztalatot lehet szerezni, a szokásos duma szerint itt se van kolbászból a kerítés, de legalább lehet haladni szépen előre ha keményen melózik az ember.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60) Kassadin válasza Jhonny06 (#58) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem véletlen hívják jóléti államoknak a skandináv országokat.

(#61) tildy válasza Jhonny06 (#58) üzenetére


tildy
nagyúr

Voltam kinn Norvegiaban, ha Skandinaviat lehet valasztani, akkor inkabb SVedorszag. A norvegok nekem tul ridegek voltak.
Dragasag van, foleg jarmuvek teren. Az eletszinvonal nem rossz, de ha lehet valasztani Norvegia , vagy UK, akkor en most mar maradnek itt. :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#62) Lauda válasza Apollyon (#50) üzenetére


Lauda
félisten

Senkit se erdekel a rokonod az usaban, csak ha rokoni alapon akarsz bevandorolni, amihez kozeli kapcsolat kell, nem nagymama es ugy is igen hosszu folyamat, sokszor 6-8-10 ev.

Australia sokkal egyszerubb, mert rengeteg fele vizum van, amivel kimehetsz tanulni, dolgozni stb, masreszt mivel hatalmas a kontinens es kicsi a populacio, orulnek is a bevandorloknak.

Komoly es keresett szakmaval es nyelvtudassal meg barhol a vilagon el tudod magad adni.

(#63) kraftxld válasza Lauda (#62) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért Ausztráliába is már eléggé kemények lettek a feltételek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#64) Lauda válasza kraftxld (#63) üzenetére


Lauda
félisten

Ha hianyszakmaval mesz, csak akkor. Sokkal egyszerubb kimenni szakmat tanulni es utana ottmaradni abban melozni, van nyelvet tanulni, ideiglenesen melozni stb stb, a lehetosegek vegtelenek.

[ Szerkesztve ]

(#65) kraftxld válasza Lauda (#64) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kint suliba járni és elfogadható végzettséget kapni minimum két év, mellette max 20 órát lehet melózni, az max vegetálásra jó, de már bezárták a divatos szakács/fodrász/angol sulikat AU-ban amik bujtatott vízumintézmények voltak, tehát szűkülnek a lehetőségek.
Persze jó szakmával, nyelvtudással, némi tőkével tied a világ :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#66) Lauda válasza kraftxld (#65) üzenetére


Lauda
félisten

Hat igen, mindenhol szigoritanak, mert sok a csalas. Nemreg hallottam egy masik orszagbol, hogy volt olyan kinai etterem, ahol tobb ezer szakacs meg felszolgalo dolgozott, mert csaltak a munkavizumokkal/engedelyekkel. :DDD Es sajnos az ilyenek miatt, a becsuletes utat probalok is egyre nehezebben tudnak ervenyesulni. Szerintem megvannak ott most is boven a lehetosegek, csak meg kell oket keresni. Olyan gazdag orszag ausztralia, olyan hatalmas es annyira kicsi a populacio, hogy csak maguk alatt vagnak a fat, hogy ha tul szorosra huzzak a gyeplot. Amugy az igen jo dolog naluk, hogy lehet melozni a suli mellett, amibol azert elvagy, de legalabb tanulod a szakmat, a nyelvet es keresed a tovabbi lehetosegeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#67) tiv83us válasza Apollyon (#50) üzenetére


tiv83us
veterán

Fejre megy? :F

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#68) Kassadin válasza tiv83us (#67) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem arra gondolt, hogy akár a repülőtéren is visszafordíthatnak?

(#69) tiv83us válasza Kassadin (#68) üzenetére


tiv83us
veterán

Turistat esetleg. A hatarorseg es a bevandorlasi hivatal nem ugyanaz.

Johnny06: Sokszor? :F /Szerintem az sem kinezetre megy, hanem ha valami nem stimmel/.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#70) Jhonny06 válasza tiv83us (#67) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kinézetre, sokszor, igen.

(#71) #53246592 válasza proci985 (#57) üzenetére


#53246592
törölt tag

Itt sok helyen, főként a Nokia-hoz így-úgy kötődő cégeknél a hivatalos nyelv az angol, de valóban, kávészünetben nem árt tudni finnül.

A norvég árak megdöbbentőek tudnak lenni :)

(#72) Lauda válasza Jhonny06 (#70) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi koze a kinezetednek ahhoz, hogy beenged-e az amerikai hataror vagy sem. De amugy abszolut nem szamit hogy nezel ki, az nem magyarorszag, hogy kineznek a ruhadbol, ha kicsit masabb (nem homo) vagy mint az atlag. Ott ez teljesen megszokott.

kraftxld nem :N , ugyanugy megy at a hataron, ahogy Te vagy en. ja a bin laden lehet, de az mar elvileg halott. amugy tok mindegy milyen orszagbol utazik oda.

[ Szerkesztve ]

(#73) kraftxld válasza Lauda (#72) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha így nézek ki, tuti kérdeznek majd pár dolgot :D [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74) tiv83us válasza kraftxld (#73) üzenetére


tiv83us
veterán

Jo, hat nem FBI Most Wanted listas emberekrol van szo vazze :N

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#75) Lauda válasza tiv83us (#74) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk ezzel az uj fejjel Teged is atnyomnanak a teaszuron. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#76) baluka26 válasza Lauda (#75) üzenetére


baluka26
veterán

Egy gethet az emberek? Hol élsz Te ember?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#77) dabadab válasza Jhonny06 (#58) üzenetére


dabadab
titán

Azt azért észre kell venni, hogy egy bizonyos színvonal felett a kiadások túlnyomó részét olyan dolgok adják, amik az átlagkeresettel arányosan változnak (szolgáltatások, ingatlan). Persze, a kütyük relatív olcsók, de az simán lehet, hogy egy az innen nézve hatalmas fizetésekből nem jön ki egy nagyobb lakás vagy bejárónő vagy meg kell gondolnia, hogy mennyit jár étterembe.
Ilyen szempontból Magyarország nagyon csábítónak néz ki ám Ny-Európából - berci erre próbált meg finoman célozni, de nem nagyon akarta senki se venni a lapot.

DRM is theft

(#78) Dany007 válasza dabadab (#77) üzenetére


Dany007
veterán

Dehogyisnem. Én pont ezért kérdeztem vissza, hogy vajon a fizetési igényt miért nem jelölte meg... :D Hiszen a kritériumok alapján Mo. megfelelt volna, na de nem mindegy, hogy itthoni vagy külföldi átlagfizetésből akarna megélni...

(#79) kraftxld válasza dabadab (#77) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezzel szemben pl Magyarországról távolról dolgozva Ausztrál/USA cégnek ottani fizuért már eléggé elfogadható dolog :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#80) Lauda válasza dabadab (#77) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt egyebkent sokan nem veszik figyelembe. Csak hogy mennyi a fizetes. Hiaba keresi valaki sokszorosat, ha annak nagy resze kukazva van alberletre, buszjegyre, sulthusra stb....
10-bol kilenc ember azt kerdezi, mennyit keresel, nem azt, hogy mennyit koltesz magadra, mennyi marad a ho vegen? Ez utobbi ketto a lenyeg szerintem, nem a neven vett havi fizetes.

[ Szerkesztve ]

(#81) kraftxld válasza Lauda (#80) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, az arányok a lényegesek, nálunk pl ha csak az én havi fizumat nézem, annak a 25%-a elmegy lakbérre, 10%-a kajára, 5%-a rezsire. A maradékból lehet extrákat venni, megtakarítani ezaz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#82) Apollyon válasza kraftxld (#81) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez azért elég jó.. Amúgy megkérdezhetem hogy mért pont lakbér? Ezekszerint ott is jobban megéri lakást bérelni, mint hitelt felvenni és azt törleszteni? Bár nem igazán tudom hogy mik a banki feltételek arrafelé.
Márcsak azért is kérdezem, mert azért mégis csak jobb törleszteni a házadba/lakásodba minthogy albérletben lenni, és azt fizetni, ami végülis a pocsékba megy.

Jah és azt még hozzátenném hogy sok olyan van persze, hogy az önkormányzatok/állam építtet társasházakat, amiket aztán kiadnak az embereknek és cserébe nem kell egész életükben egy lakásra spórolniuk, hanem a lakbér az piti ahhoz képest amit össze kéne hozni, ehelyett elverhetik a pénzt :D Azt persze nem tom hogy ma is így van e még, de pár évvel ezelőtt még nyomták itt EU-ban valahol...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#83) Dany007 válasza kraftxld (#81) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja... ha csak az én havi fizumat nézzük, akkor annak 55%-a elmegy a lakáshitelre (ami megjegyzem nagyjából pont annyi, mint amennyiért egy ilyen kategóriás lakást bérelni lehet), 25%-a kajára (1 fő esetén), a rezsire meg még kb a 40%-a (ebben nincs benne a net, kábeltévé, se a telefonszámla). A maradékból lehet... oh wait...

[ Szerkesztve ]

(#84) tiv83us válasza Apollyon (#82) üzenetére


tiv83us
veterán

Azt nem tudom, hogy Ausztraliaban mi a helyzet, de magambol kiindulva USA-ban nem vennek hazat, rohadt nagy orszag, nagy tavolsagokkal, ha kapok egy jo allast mondjuk ket orara kocsival innen, inkabb atcuccolok a melohoz kozel. Arrol nem is beszelve, ha 15 orara innen kapnek egy jo allast :K
Itt nem tudok felpattani a tavolsagi buszra es elugrani a masik faluba.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#85) kraftxld válasza Apollyon (#82) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez itt nem az EU :)

Amúgy kb ugyanaz a dolog mint amit tiv mondott, hogy így legalább megvan a rugalmasság. Az albérlet díja forintosítva nagyon soknak tűnik, de itteni fizetéshez képest egyáltalán nem veszélyes. Bármikor mehetnék melózni az ország másik végébe, és akkor a hajamra kenhetem az itteni házat, csak nyelné a pénzt. Valamint így sokkal könnyebben lehet alkalmazkodni a növekvő/csökkenő családhoz. Pl most jön az utód, még elvagyunk ebben a két szobás házban amíg nem lesz sokkal aktívabb, akkor majd váltunk egy nagyobb kertesre minimális plusz költséggel. Később ha jópár év mulva esetleg a gyerekek kirepülnek nem járunk úgy mint a szüleim, édesanyám most Mo-on kergeti magát egy 250m2-es házban egyedül, és alig bírja a rezsit, de bezzeg ha mondom, hogy adja el a házat a frászba akkor meg jön a sértődés.
Valamint azt is számolgattam, hogy ha kicsit keményebben ráállnánk a megtakarításra akkor 7-8 év alatt simán össze lehet spórolni egy elég jó házra valót, bár ehhez már mindkettőnknek dolgoznia kell teljes állásban, és még mindig csak az áltagfizuról beszélünk, semmi kimagaslóról.

A pénz nem pocsékba megy, tudom, albérlet vs ház téma, el kell kicsit rugaszkodni a magyar rög(hözkötött)valóságtól, hogy megértse az ember. Ugyanúgy szolgáltatást veszel, ennyi erővel lehetne szidni a mobil társaságokat is, hogy mi a frászért számláznak a semmiért, te csak beszélsz a telefonon, inkább megveszed az adótornyot meg mindent, csak beszélhess ingyen :)

Az albi teljesen jó a jelenlegi helyzetben, ha az ember rugalmas és volt megtakarítása abból még gond nem származott. Ha pedig hitele van 20-30 évig, és még nem is rugalmas abból már lehetnek problémák.

Bérléstémához még: Friss ropogós hírek pont innen tőlünk:
[link]
röviden aki nem érti/nem akarja elolvasni. Egy szép nagy szupermarketet építenek a régi helyett itt nálunk a városban, és sírnak a környékbeli ingatlantulajok, hogy zaj lesz, meg mittomén, és az ingatlanjuk nem fog érni semmit. Én mint bérlő ezt leszarom, ha ide rakják mellém a gyárat/üzemet/hangoscigángyereket, fogom magam és arréb költözök.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#86) tildy válasza kraftxld (#81) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat , ha csak az enyemet nezem, itt ez az ara'ny kb 52% a lakber a rezsivel, 10% kaja, 7% munkabajaras. Persze ha ketten dolgzounk, akkor mar szebb az ara'ny. Es meg igy is sikerult kb 15-20%ot felrerakni:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) Kassadin válasza tiv83us (#69) üzenetére


Kassadin
addikt

"Turistat esetleg. A hatarorseg es a bevandorlasi hivatal nem ugyanaz."

Ezzel azért eddig is tisztában voltam, LOL. :DDD

(#88) Dany007 válasza tildy (#86) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként teljességgel hülyeség az ilyesfajta összehasonlítás :D
Leginkább azért, mert mondjuk itthon egy vezető beosztású meg egy gyári munkás fizetéséből ezek az arányok teljesen másképp jönnek ki.

Ha már mindenképp összehasonlítani akarunk - ami szerintem igen érdekes lehet - akkor érdemes lenne valamilyen általános mindkét, mindhárom országban megtalálható egységet alapul venni. Ez lehetne mondjuk az adott országban lévő minimálbér, vagy a hivatalos országos átlagfizetés. Meg persze az sem mindegy, hogy milyen lakást, lakásokat hasonlítunk össze. Hiszen te is jól tudod, hogy albérletet itthon is lehet kapni 30k-ért havonta meg 130k-ért is. Csak a lakás nem ugyanaz.

Mert nálad pl a lakbér rezsivel kerül 52%-ba, nálam meg csak a hitel kerül 50-55-be. (és tudod, hogy nálam pont nagyságrendileg annyiba fáj a hitel, mint hasonló lakásban a lakbér)

(#89) Jhonny06 válasza dabadab (#77) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mindenki tudja, hogy mások az arányok. Ezzel együtt azt is, hogy lassan már bárhol jobban meg lehet élni, mint itthon, tehát nem nagyon számít, amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#90) #53246592 válasza Jhonny06 (#89) üzenetére


#53246592
törölt tag

Van egy ukrán munkatársam, erre ö azt mondta küldjem el hozzájuk aki ilyet mond. Ha esetleg az nem lenne elég meggyözö, akkor lehet menni tovább dél-keleti irányba :)
Nem áll szándékomban bagatelizálni, hogy mennyire nehéz Magyarországon az élet, sokaknak valóban az, de nekem sokszor az a benyomásom, hogy a nyavalygók között olyanok is vannak akiknek bizony messze nem olyan vészes a helyzetük.

(#91) Crystalheart válasza tiv83us (#53) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Erre majd terjunk vissza akkor, ha tenyleg szaraz kenyeren elsz" - Hát látod, én maradtam. :DDD (Száraz kenyér ledarálva, gombóccá gyúrva, csalánnal és borsikafűvel, kifőzve-kisütve, egész jó kaja. :P)

Egyébként még én is tervezek hosszabb-rövidebb külföldön élést. Egyrészt nyelvtanulás szempontjából, másrészt itthon még a filmrendező is éhen hal. De azt nem tervezem, hogy felégetek magam mögött mindent, és hogy az ország nem fog profitálni ebből.

Nagyon egyszerű a dolog: ha valaki külföldön megszedi magát, akkor miért ne venne abból a pénzből itthon palotát, amiből kint kb. városi lakást tudna? :)

(#92) Dany007 válasza Crystalheart (#91) üzenetére


Dany007
veterán

"másrészt itthon még a filmrendező is éhen hal"

Ja, mert itthon van a filmezés fellegvára,mi? :) Ezt úgy mondod, mintha a magyar filmezés olyan felkapott és népszerű dolog lenne mostanában itthon...

"ha valaki külföldön megszedi magát, akkor miért ne venne abból a pénzből itthon palotát, amiből kint kb. városi lakást tudna?"

Erre szerintem több oldalnyi okot tudnék írni, ha lenne időm összeszedni a gondolataimat.

(#93) Crystalheart válasza Dany007 (#92) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ezt úgy mondod, mintha a magyar filmezés olyan felkapott és népszerű dolog lenne mostanában itthon..." - Hát, nem, pont hogy nem azért írom... USA-ban egy minimálisan befutott filmrendező, sőt még a ZS-kat filmek rendezői is jobban élnek, mint itthon a politikai elit - de itthon lám, még a rendező is csóringer, nem túl nagy meglepetésre. Pedig ez egy nemzetközi szakma, egy szint után nem akadály, ha valaki X országban él, de Y országban vannak a színészei. És még így is.

"Erre szerintem több oldalnyi okot tudnék írni, ha lenne időm összeszedni a gondolataimat." - Nekem nem jut eszembe. Ha külföldön egy sima házat tudok venni, itthon viszont kúriát építek ugyanannyiból, parkkal, bejárónőt és házvezetőt tartok, akkor mi lehetne az, ami ezt ellensúlyozza? (Talán az, ha valaki egyáltalán nem akar saját házat.)

[ Szerkesztve ]

(#94) Dany007 válasza Crystalheart (#93) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, de épp azt mondom. A itthon filmezésre nemigazán van pénz. Ha jut is akkor az többnyire harmad, negyedosztályú kategória lesz. Jó, jó ez az Üvegtigris most bejött, de én pl egy részt nem tudtam végignézni... De elismerem ha a többségnek tetszik valami.
Na, szóval amúgy nincs túl nagy kereslet magyar filmekre. Tehát nem csoda, hogy nem élnek meg. Ahogy mondjuk repülőgép mérnök sem, vagy atomfizikusok hada se tudna megélni itthon. Legtöbben ilyen területről is külföldön próbálnak szerencsét, mivel itthon gyorsan telítődik a "piac".

Csak annyit mondok, hogy kultúra. És ezt szinte minden téren érthetjük. Úgy a vezetési, vagy viselkedési kultúránkra. Vagy pl akármennyi pénzed is van, akármekkora palotát is építesz a magyar úthálózat olyan marad amilyen. Azon nem tudsz változtatni. Akárcsak az eü. sürgősségi ellátásokon sem.
Tehát sajnos Mo-on van egy rakás olyan tényező - nem mindenre érvényes, de a többségre igen - ami külföldön sokkal jobb. Igen, csak így egyszerűen jobb. Elég csak Ausztriába kimenni és az ember már tudja miről beszélek.

(#95) Jhonny06 válasza #53246592 (#90) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván Ukrajnáról szó sem esik, ha valaki a jobb élet reményében itt akarja hagyni Magyarországot. Ezért is írtam, hogy azok az országok, amikről eddig beszéltünk.

(#96) Dany007 válasza Jhonny06 (#95) üzenetére


Dany007
veterán

Nem baj. Itt senki nem tud következtetni, vagy továbbgondolni. Mindent le kell részletezni az utolsó betűt is megindokolni és tudományos kísérletekkel alátámasztani. :)

Egyértelmű, hogy Afrika és Ázsia bizonyos részeinél jobban tudunk élni itthon. De az is egyértelmű - legalábbis szerintem -, hogy amikor hasonlítgatunk nem ezekre az országokra gondolunk.

(#97) baluka26 válasza Dany007 (#96) üzenetére


baluka26
veterán

Persze, csak ilyen szokás jönni azzal, hogy hol rosszabb. Kicsit unalmas már annak fényében, hogy itthon mindig terveben van, hogy régió elsők leszünk, meg csatlakozunk a Nyugathoz :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#98) Dany007 válasza baluka26 (#97) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, mikor már lassan Románia is megelőz(ött?) minket gazdaságilag...
Tehát tény, hogy a volt Szovjet államok, Afrika és még pár elmaradott vidékhez képest jól élünk. Nem panaszkodhatunk. De amikor külföldi munkáról és életről van szó, senki nem fog Ukránokban vagy Kelet-Afrikában gondolkodni.
Leginkább Nyugat EU, Észak-Amerika... De az ember azt hinné, hogy ez - főleg az n+200.000. topic után - már mindenkinek egyértelmű. Hát nem teljesen :)

(#99) baluka26 válasza Dany007 (#98) üzenetére


baluka26
veterán

Egyébként Ukrajnában legalább a cigi meg a benzin olcsóbb, ráadásul sokkal :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#100) Dany007 válasza baluka26 (#99) üzenetére


Dany007
veterán

Hoppá! :K :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.