Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) tomboy0013 válasza PioDVD (#2150) üzenetére


tomboy0013
veterán

Vannak sokan akik berögződéssel élnek, nekik úgyse magyarázod meg hogy a gyári szervizben is kokányolhatnak meg egy sufniGSM-ben is dolgozhat sok olyan ember aki odafigyel a részletekre és korrekten áll a garanciális javításokhoz. Aki hosszú ideje piacon van ott nagyon mellé nem tudsz lőni, mert ők szeretnének is piacon lenni és nem érdekük átverni senkit. Én is dolgoztam GSM boltnál és korrektebb hozzáállás volt részükről a javításoknál mint a amit pl. a Nokia-nál tapasztaltam.
De ez már csak ilyen, mindenki el tudja dönteni kitől akar vásárolni :)

[ Szerkesztve ]

(#2152) Graphics válasza PioDVD (#2150) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Smartshop ellen volt GVH-s eljárás is.. az ilyet alapból kerülöm

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2153) totya79 válasza PowerBuldog (#2147) üzenetére


totya79
tag

Érdekes,mert rosszat még én sem halottam róluk.Pl.az àrukeresőn sok rosszat nem irnak,meg még talàl itt sem olvastam.Na jo,most ezt az 1 et😛

(#2154) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

220volt-ban ami kapható az a rendes, nem indiaiverzió ugye? mintha az indiainál fordult volna elő többször a light leak.

(#2155) Aryon87


Aryon87
félisten

4 napos hasznalat utan sem bantam meg a vasarlast, pedig eleinte feltem tole egy kicsit, es a Mi8-at szerettem volna eredetileg. Szamos marka megfordult mar a kezemben, az utobbi idoben pedig csucskategoriasok is, ilyen pl a Huawei Mate10Pro, Note8, HTC U11 stb.
Ugye szamokban ez a tepefon nem a felsokategoriat kepviseli, holott hardveresen csucskategoria tobbnyire, nemi kompromiszummal (bar meg annak se nagyon lehet nevezni).

Egyszeruen remek telefon. Uzemideje az valami fantasztikus, a felsorolt telefonokat mind lepipalja, kulonosen a Huawei-t, ami szinten uzemidobajnok. Megjegyzem, vegig mobilnettel megy a telefon, es siman adja a 20-24 orat nalam eros felhasznalassal is, eddig 8 ora SoT-ot tudtam kihozni belole Oreon. Pitevel ez velhetoen jobb lesz, majd ha beall az akksim.
Rendszersebesseg szuper, nem nyekereg, nem akadozik, a 6gb ram teszi a dolgat , ja es nem melegszik belakaskor volt egy kis langyosodas ill az auntutu kiprobalasakor.
Hangszoroi kivaloak, hangos a bejovo hivaskor es ertesitesekkor, es ami nekem nagyon fontos, a beszedhangszoro is jo, tisztan ertem a masik felet (azert irom hogy fontos, mert sulyos hallaskarosult vagyok). Fulesen is szuperul adja a zenet.
Egy masik kiemelkedo dolgot is megjegyeznek, az pedig a halozati jelerosseg.
Bp es Nagymaros vonalan vegig 4G a kapcsolat, meg csak 3G-re se ment le. Korabbi mobiljaim (S7edge, Note8, U11, M10Pro, sot az Lg G5 is) Bp-Vac kozott legalabb 2x eldobtak a jelet, ill a mobilnet minden letezo formajan kapcsolodtak, az edge es 3g kozt. 4g nagy nehezen allt fel nemelyiknel, ez stabilan tartja, nem lattam hogy a jelerosseg is csokkent volna. Vagy a halozatot epitettek ki vagy nem tudom, de ez eros pozitivum.

Szoval tetszik nagyon. Bocs, muszaj volt megosztanom, masnak is jol johet majd:R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2156) Lacikaa01 válasza Aryon87 (#2155) üzenetére


Lacikaa01
csendes tag

Hiába váltogatom a régiókat sehol se dobja fel a pités frissítést..lehet visszavonták vagy ilyen lassan jut el mindenkihez?

(#2157) Bagoly01 válasza Aryon87 (#2155) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Egyet értek! Nagyon tuti kis masina. Kicsit megbántam már hogy eladtam. Nekem számít hangzás is, tök jó hogy sztereó. :K Most Mi8-asom van, (nem sztereó sajna) persze minden másban ott van. De lehet visszatérek Poco-ra. Olcsóbb valamivel, és nekem pont megfelel.
Használd eészséggel! :)

(#2158) titko válasza Bagoly01 (#2157) üzenetére


titko
tag

Szia ! Ugyanolyan felhasználás mellett mennyivel kevesebb a Mi 8 akkuideje?

(#2159) Alonso69 válasza Lacikaa01 (#2156) üzenetére


Alonso69
senior tag

Azért,mert ez "béta" Stabil (már ilyen is van) :) [kép]
Nem lehet majd vissza térni régebbi androidra . [kép]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#2160) Lacikaa01 válasza Alonso69 (#2159) üzenetére


Lacikaa01
csendes tag

Ezt nem tudtam:D Köszönöm szépen az infót reméljük hamar kigyomlálják a hibákat és kiadják:)

(#2161) PioDVD válasza Bagoly01 (#2157) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én a 2 telefon közt örlődöm. :) Pontosabban várom a best buy-t. Azt mondod, ha nem kell az nfc, meg nem érdekel az amoled, felesleges a mi 8? (Tudom, annak a kamerája is jobb, de hogy mennyire számít... Főleg, hogy lassan kinőttek a gyerekek a fotózós korból.)

Ami még tetszik a mi 8-ban, hogy ott van majdnem stock rom, azt itt még nem láttam - vagy csak nem ismertem fel. Amúgy még nem volt Xiaomim, lehet, hogy tökre bejönne a miui.

Illetve még 1: mi 8-nál azt olvastam, nehéz téglásítani, legalábbis van egy szétszedős tényleg hard reset benne. Ez vajon a Poco-ra is igaz?

Cupi 1969: ha bl nyitás megvolt, akkor itt is vissza lehet térni, nem? (Twrp-vel.)

[ Szerkesztve ]

(#2162) Alonso69 válasza PioDVD (#2161) üzenetére


Alonso69
senior tag

Vissza lehet, bármikor. :)

Xiaomi 12

(#2163) Bagoly01 válasza PioDVD (#2161) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Nekem nincs szükségem sz NFC-re, az amoled szép tényleg, de nekem a pocok Lcd kijelzője is tetszett. Kétségtelenül szebb készülék a Mi8 "prémiumabb érzést ad. Szerintem nagy különbség nincs a két kamera közt. Nyílván összelehetne hasonlítgatni, akkor látszik némi eltérés. Mindkettőnek jó ára van nem lehet mellé lőni egyikkel sem. Engem talán kicsit zavart alul egy picit látható fényszivárgás, de nem volt olyan durván zavaró valakit egyáltalán nem zavar. És nem mindenkinél van jelen.
Mondjuk én nem buherálom, erről nem tudok nyilatkozni.

(#2164) Aryon87 válasza PioDVD (#2161) üzenetére


Aryon87
félisten

A Mi8 az kameraban (2x12mp, ois) kulonbozik, kisebb az akkuja es mas designje van. Valamint nem bovitheto es nincs Jack.
Egyedul az AOD hianyzik ebbol, de lehet elni nelkule.
Ja es nalam nincs fenyszivargas (legalabbis nem latok)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2165) PioDVD válasza Aryon87 (#2164) üzenetére


PioDVD
senior tag

Igen, a spec különbség megvan, csak jó olyan embert olvasni, aki mindkettőt használta. Nálam az sd előny (ráadásul így a Poco-ból elég az olcsóbb, Mi 8-ból meg hajlanék a drágábbra, hiába tűnik most bőven elégnek a 64 (~50) GB). Az aod biztos jó, viszont sok vele a szívás (éppen most is téma), bár nyilván javítják. Kinézet nálam nemigen számít, ne legyen kutyacsont formájú :), de mint műtárgy, nem nézegetem.
Összességében nem tűnik soknak a ~20 e felár a Mi 8-ért, de nem létfontosságú a többlet tudása és ha a kolléga úgy érzi, teljesen jó volt a Poco is, akkor biztos nekem is megfelel.

Egyelőre várok 2 hetet, hátha valamelyik valahol lesz best buy, ha nem, akkor valószínűleg egy 64-es Poco lesz. Annyi a szívás, hogy így nem tudok fóliát/üveget, tokot rendelni, anélkül meg nem viszem utcára. :)

(#2166) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#2139) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Ma meghozta a futár! :D :DD :DDD :C

Most frissül már másodszor! :D :DDD Először egy 5xx Mb-os frissítés ment fel, most egy 1.7 Gb-os!

Szerk: Másnál sem elérhető a global dev oldal? Ahonnan a legfrissebb global betat le lehetne húzni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2167) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Nem tudom kinél van ez a probléma, de az új pite bétánál kínlódik az automata fényerő. Másnál is van ezzel probléma?

(#2168) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#2166) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Hát akkor úgy néz ki maradok stabil vonalon...ma lett volna több időm frissítgetni/ belakni...erre pont most nem elérhető a global dev oldala...

Vagy várok még egy kicsit, meg pumpálok bele egy kis kraftot addig. :)

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2169) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#2168) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Az ebben a fórum bejegyzésben található bigota link ugyanaz lenne? [ROM] MIUI 10 Global Beta ROM 8.12.7 with Pie for POCO F1 Released: Download Now!

SZERK:

Gondolom global beta felrakása előtt kötelező a PIN kód és az ujjlenyomat eltávolítása igaz?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2170) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#2169) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Hát remegő kézzel, de rányomtam a frissítésre! :) :D :DD :DDD

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2171) Alonso69 válasza D1L1ZS (#2169) üzenetére


Alonso69
senior tag

A biztonsági mentés előtt is "kötelező". :K a legfontosabb,mert különben nem ér semmit.
Sok sikert. :)
Később már OTA-án fog frissülni,vagy ha nem akarsz várni, akkor letöltés+telepítés.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#2172) D1L1ZS válasza Alonso69 (#2171) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Köszi! Végül kikapcsoltam PIN-t+ ujjlenyomatot is! Hiba nélkül felment! :)

Nem csinálok már FR-t, mivel beta -ra átállás előtt csinált! Bízom benne, hogy minden frankó lesz! Elkezdem már belakni! :)

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2173) MiZo1990 válasza Tomtailor85 (#2167) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nálam csinálja 8.11.29 verzió óta.
Bekapcsolom a kijelzőt és mikor az arcommal akarja feloldani villog, legtöbbször feloldás után abba is hagyja.

Elvileg ezt a hibát a mostani béta javította.

(#2174) Jnaii válasza D1L1ZS (#2172) üzenetére


Jnaii
újonc

Sziasztok!
Bootloader nyitás nélkül is fel szabad rakni a develoopert?

(#2175) Aryon87 válasza MiZo1990 (#2173) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem javította.
Kapcsold ki az automata fényerőt, akkor nem bolondul meg.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2176) D1L1ZS válasza Jnaii (#2174) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Szia!

Persze hogy szabad, persze gondolom nem "veszélytelen" de én bevállaltam és minden frankó eddig. előtt ujjlenyomat és PIN vagy akármilyen lockot kapcsold ki!

Gyalulni fog mindent! Előtte ments le mindent!

Én nem olyan régen raktam fel sikeresen a legfrisebb 8.12.07 Pie alapú bétát, hát ahhoz hogy vissza tudj menni stabilra már kell a bootloader nyitás...

Üdv.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2177) Jnaii válasza D1L1ZS (#2176) üzenetére


Jnaii
újonc

Köszi!
Ma hozták nekem is. Akartam is nyitni, csak még 72 óra és nem mertem nekiugrani. De akkor feldobom én is!

(#2178) D1L1ZS válasza Jnaii (#2177) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Nincs mit!

MÁS:

Viszont a gyári szilikon tok, hát hogyismondjam... :D :DD :DDD Nem biztonságos, kelleni fog egy jobb majd!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#2179) Jnaii válasza D1L1ZS (#2178) üzenetére


Jnaii
újonc

Sajnos ezt le kell cserélni, pedig nekem tetszik, de valóban nem véd a leesés ellen. Rendeltem is az ebay-en hozzá. Viszont ha tudtok ajánlani jó üvegfóliát ami átlátszó azt megköszönném!

(#2180) Aryon87 válasza D1L1ZS (#2178) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem ilyen tok jön kínából, hozzá egy ilyen fólia a hátlapra és egy ilyen üvegfólia mellé. Ami rajta van, az nem lett túl jól felrakva, és zavar hogy nincs összhangban a noccsal :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2181) fery02 válasza Jnaii (#2179) üzenetére


fery02
addikt

Én ebből vettem egyből 3 db-ot, kb 2 hét volt nálam a megérkezésük.
Elsőt fel is raktam és tökéletes, akárcsak mint más eddigi drágább üvegfóliám korábbi telóimra.

-------------------------------------------

Más:
Én nem távolítottam el az ujjlenyomatot és a mintás képernyőzárat, mielőtt a gyári rendszert leváltottam bétára és nem történt semmi katasztrófa (a telefon sem hívta fel a figyelmet ilyesmi eshetőségre).

Milyen probléma történhetett volna ilyenkor nem szerencsés esetben?

[ Szerkesztve ]

(#2182) nojbispeed


nojbispeed
csendes tag

Nagyon sok tesztet néztem a kamerájával kapcsolatban és mindenki dicsérte. Nekem viszont az a bajom h ha 1 kicsit beremeg a kezem már elmosodótt képet csinál. Mit tudok ezzel kezdeni? A g4em kamerája ebben sokkal jobb volt.

(#2183) Aryon87 válasza nojbispeed (#2182) üzenetére


Aryon87
félisten

Semmit. Ennek nincs optikai stabilizatora. Allvanyt kell hasznalni ha nincs biztos tartasod. Vagy masik telefomt venni

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2184) Alonso69 válasza fery02 (#2181) üzenetére


Alonso69
senior tag

A TWRP-ből történő bíz.mentésnél kell (kötelező)az ujjlenyomat vagy bármilyen képernyő zár kikapcsolása,mert ellenkező esetben nem enged belépni a visszaállított mentésbe.
A Rom csere-váltás vagy gyári mentés-nél is ajánlott… :)
Más: az Open camera-t próbálta valaki az S2 csoportban dicsérték,mert van benne videó stabilizáló és sok mindent lehet állítani. :) [kép]
Nem vagyok egy fotózás zseni ,aki ért egy kicsit hozzá kipróbálhatná,hátha jó valamire nekünk is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#2185) Ádám1979


Ádám1979
csendes újonc

Sziasztok!

Egy napos boldog tulajdonos vagyok, viszont a képernyőzár alulról felfelé húzása kegyetlen idegesítő, nem lehet ezt valahogy máshogyan?Nem nem szeretnék sem ujjlenyomatot, sem arcfelismerést...bután , ujjal szeretnék feloldani.

Köszi!

(#2186) gombasm válasza Alonso69 (#2184) üzenetére


gombasm
aktív tag

Ha mégsem kapcsolta ki valaki a mintát/azonosítást a biztonsági mentés készítése előtt, akkor a TWRP alatt a megfelelő fájlok törlésével a hiba orvosolható.

Tehát: mentésből történő visszaállítás után, ha indításkor mintát/pint kér a rendszer és nem fogadja el a megadottat (nem fogja felismerni :O ), akkor az eljárás a következő:

- ne próbálkozz újra, nehogy letiltson a rendszer
- indítsd újra TWRP -be a telefont
- lépj be a fájlkezelőbe a recoveryben
- keresd meg a gyökér data/system könyvtárában a locksettings.db nevű fájlt és bátran töröld ki
(- ha van még más locksettings.. névvel kezdődő fájl is /max 3 szokott lenni néha/ akkor azokat is célszerű törölni)
- újraindítás után a rendszer nem kér már kódot :C
- lépj be a képernyőzár és ujjlenyomat menübe és adj meg mintát vagy pint kódot tetszés szerint, az ujjlenyomatok megmaradnak, felajánlja a törlésüket, de simán meg is lehet őket tartani.

Szóval így kikerülhető a visszaállítás utáni mizéria.

(Amúgy én egy ideje a TWRP helyett az OrangeFox recovery -t használom, ajánlom próbáljátok ki.)

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/development/official-orangefox-recovery-project-beta-t3853233

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#2187) gombasm válasza Ádám1979 (#2185) üzenetére


gombasm
aktív tag

Aztán miért nem jó a beépített egyéb feloldás?
Mindkettő hibátlanul és gyorsan működik.
Sajnos a zárképernyő itt tudtommal nem működik másképpen.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#2188) Ádám1979 válasza gombasm (#2187) üzenetére


Ádám1979
csendes újonc

Az már baj, a hüvelynél ezt lehetett variálni:)

Egyébként a telefon nagyon pro, nembántam meg...286.000-et gurít bármikor:)

Köszi a választ.

(#2189) Alonso69 válasza gombasm (#2186) üzenetére


Alonso69
senior tag

Köszi szépen. :) Ezt elmentem . :R
Az Orange Fox-ot használom én is. :)

Xiaomi 12

(#2190) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Hol tudom beállítani, hogy mutassa a telefonszámomat, amikor hívok? Köszi

(#2191) Aryon87 válasza Lazika (#2190) üzenetére


Aryon87
félisten

Tarcsazo, bal also sarokban a 3 vizszintes csik, az atiranyit a menukhoz, majd tovabbiak opcio, es ott lesz alul a hivoazonosito neven

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2192) RaZroX válasza Ádám1979 (#2185) üzenetére


RaZroX
addikt

Át tudod állítani. Ha átállítod a régiót pl Hong Kong-ra akkor megjelenik a témák alkalmazás. Ott letöltesz egy olyan témát amelyikben tetszik a lock screen módja. Utána be tudod állítani a témák appból, hogy csak a lock screen legyen olyan.

This is the way

(#2193) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó, segítséget kérnék.

BL nyitva, feltettem adb-vel egy twrp-t, indult is, minden ok.
Elindítva a miui-t, utánna már a gyári recovery indul... Mintha felülírná a twrp-t. Orange Fox esetén ugyan ez. Valaki segítene ?
Köszönöm előre is !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#2194) perovics


perovics
csendes tag

Sziasztok, vettem én is egy pocot. Telefon rendben, de Oneplus 3 után szoftveresen furcsa. Lehet valahogy:
- elem %-ot megjeleníteni lehúzás nélkül?
- Helymeghatározás nem látja a Galileo műholdakat, eleve kevés műholdat lát (Budapesten 9) GPS Test alkalmazással. Elég lassú a helymeghatározás így. Normális ez, nektek is így van?

(#2195) Sigiusz


Sigiusz
tag

Mit gondoltok erről az ajánlatròl? Árban nyílván jò, de megbízhatóság?

https://www.ebay.de/itm/Xiaomi-Pocophone-F1-Dual-SIM-128-GB-Schwarz/264068687790?epid=0&hash=item3d7bb867ae%3Ag%3AZxIAAOSwVIBcEU90

[ Szerkesztve ]

(#2196) PowerBuldog válasza Sigiusz (#2195) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Picit dobsz csak rá és 128-ast kapsz itthon.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2197) sagesz93 válasza Sigiusz (#2195) üzenetére


sagesz93
addikt

Itthon is van már szinte ennyiért: [link]

Itthon meg talán kicsit jobban tudsz küzdeni garival stb., ha gond lenne.

(#2198) Alonso69 válasza meridaharcos (#2193) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia.
A TWRP (Orange Fox) felrakása után tedd fel ezt[link]

Ezután minden Rom csere után(rögtön nem kilépve a recoveryből) ezt a zip-et kell telepíteni.
Ez is segíthet,de van nagyon sok leírás [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#2199) meridaharcos válasza Alonso69 (#2198) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm szépen, este próbálom.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#2200) gombasm válasza Alonso69 (#2198) üzenetére


gombasm
aktív tag

Az OrangeFox sajár menüjében bejelölhető a "Disable Forced Encryption", így az állandó zip fájl telepítés nem szükséges.

A menü elérhető a felső sor kávéscsésze ikonjával, onnan egy újabb kávéscsésze megérintésével lehet bejutni oda, ahol több másik lehetőség mellett ez is elérhető.

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.