Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) gg07 válasza Bóti (#7700) üzenetére


gg07
tag

Köszi, közben visszaolvastam, rendeltem egy edigitalost.

[ Szerkesztve ]

(#7702) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Ave Mindenki!

Futott bele már más is az alábbi gebachba?
A rendszeralkalmazások közül a MiVideo feldobja az értesítést, hogy ő bizony frissítésre kész.
Azonban, ha az értesítésre nyomok, akkor a rendszeralkalmazás frissítés menü üres!
Ha más r.alkalmazással (pl. Témák) együtt jön fel az értesítés, akkor a másik alkalmazás ott is van a frissítési lehetőségnél, azonban a MiVideo így sincs.
Próbáltam már a MiVideo gyorsítótárát, adatát törölni, hátha, de az sem jelentett megoldást.
Valakinek ötlet?

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#7703) gekkoXT válasza sebijani1982 (#7702) üzenetére


gekkoXT
senior tag

MiVideó eleve tiltva van egy ideje eu-s szabályok miatt ha jól tudom.

(#7704) sebijani1982 válasza gekkoXT (#7703) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Akkor nem agyalok rajta.
Köszönöm

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#7705) fery02


fery02
addikt

Valakinek kellett már rendelnie kintről beszédhangszórót?
Ha igen és elégedett, kérnék szépen linket! :K

Apum örökölte a PocoF1-emet, amit magánál tart a műhelyben is és valszeg tömítődött fémporral, mert azt mondja semmit sem hall telefonálás közben...

(#7706) tomboy0013 válasza fery02 (#7705) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én rendeltem mert nekem is ilyen lett. Nem oldotta meg a problémát se az új hangszóró se a takarítás. Sokan jártak így az F1 tulajok közül. Nekem az újabb szoftverekkel kezdődött a probléma. MIUI 11 után időszakosan elcsendesedett a hang a hangszóróba amit egy újraindítás kezdetekben megoldott, aztán már semmi.

(#7707) fery02 válasza tomboy0013 (#7706) üzenetére


fery02
addikt

Tényleg, emlékszem is ilyenre most, hogy írod. 😮
Mondjuk én tisztán telepített xiaomi.eu ROM-mal adtam oda neki 1-2 hónapja, talán még korai volna, hogy szoftveres gond miatt adódna, viszont tényleg elhiszem, hogy nála ez esetben tényleg a fémpor lenne a gond.

(#7708) horvibali2


horvibali2
csendes tag

Szevasztok. Èrdeklődnèk, hogy valaki esetleg probàlta a règebbi MIUI rendszerrel a hangszórót müködèsre bírni? Vagy mi a megoldàs? Alig hallom a màsik felet a telefonàlàskor... :F

(#7709) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

Tegnap este szereltem egy jót.
1. akkucsere
2. alsó USB panel csere
3. rezgőmotor igazítás

1. Végül idehaza vásároltam pótakkut, mert a 2,5 éves gyári már 65% körül járt (~2700mAh) és az már tényleg karcsú volt, sokszor 1 napot nem húztam ki vele.

Extreme Digital: 5800 Ft. A képen bal oldalon amit kiszedtem, jobb oldalon az új akku. Majd jelentkezem mennyire bírja, eddig merülés tekintetében már jobb :) Típusszámok egyeznek

2. Nehezen vette a töltést az USB-C, végül Aliexpressről (link - ha esetleg valakinek kéne hasonló) még a VÁM dolgok előtt ideért egy alsó panel. Szerelés közben elgondolkoztam hogy nem biztos ki kell cserélni a panelt mivel rengeteg szöszt és port szedtem ki az USB-C csatiból. De valamiért az antenna csatlakozás nem akart visszamenni a helyére a régi panelen (pedig nem volt szemmel láthatóan sérülés vagy bármi rajta) így végül úgy voltam vele akkor már beteszem az új panelt hamár úgyis megvettem. Elvileg original, a gyorstöltést is szépen viszi. Képen az USB-C "kosz"

3. Rezgőmotort megmozgattam kicsit stb. azóta normálisan megy, nem kellett kicserélni. Sejtettem hogy csak esetleg kimozdult a helyéről egy esés után vagy hasonló, végre újra szépen és csendesen rezeg :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#7710) fery02 válasza Riccsiz_h (#7709) üzenetére


fery02
addikt

Szép munka!

Igen, a szöszök meglepőbb gondokat képesek okozni töltésben, mint gondolná az ember.
Időnként hosszában félbevágott fogpiszkálóval szöszölgetek.

Ja és írtam, hogy apum F1-ének a beszédhangszórója halk lett és recsegős (lehet fémporos környezet miatt).
Tegnap csináltunk olyat, hogy megküldtük féktisztítóval a hangszórót, pár percre pofával leraktuk száradni, próbahívás és meglepetésre tökéletesen szólt a hangszóró. 😮

(#7711) Minstrel válasza Riccsiz_h (#7709) üzenetére


Minstrel
senior tag

Azt mivel nézed meg, hogy hány százalék körül jár? Az enyém is 2,5 év körüli.

Amúgy az utóbbi időben jobban merült, mintha hirtelen romlott volna az akku állapota és feltűnt, hogy egy media.extractor nevű folyamat (vagy micsoda) van mindig az első helyen akkuhasználatban. Konkrét megoldást nem találtam rá, de pár gyanús app törlés és a böngésző adatainak törlése után teljesen eltűnt a listából, és észrevehetően jobb az akkuidő.

[ Szerkesztve ]

(#7712) fery02 válasza Minstrel (#7711) üzenetére


fery02
addikt

AccuBattery szokott itt fórumon emlegetve erre.
Minél többet töltöd a telefon, miután fent van az app, annál megbízhatóbban jelzi az akku állapotát.

(#7713) Riccsiz_h válasza Minstrel (#7711) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Igen, én is az AccuBattery-t használom. Itt a fórumon meg külföldi fórumokon is emlegetik sokat, kb. 10 töltés után látsz pontos értéket mert minél több töltést tud mérni annál pontosabb a becslése :) Részemről érezhető is volt nagyon hamar merül, sokszor power bankkal jártam már.

feri02: A normál hangszóróm nekem is recsegett ha adtam rá hangerőt, de nem tudtam az EU ROM miatt vagy csak koszos lett az évek alatt, mert nem szoktam semmit hangosan hallgatni, csak az új ROM install után végigteszteltem mindent. Kifújkáltam, meg játszottam le ilyen "hangszóró tisztító" hangokat Youtuberól, érdekes módon egyből nem lett jobb. De néhány nap után véletlen vettem észre hogy újra tisztán szól. Most hogy szoftveres bug volt vagy addigra kihullott belőle a kosz sosem tudjuk meg :D

Üdv. Riccsiz

(#7714) gg07


gg07
tag

Új jelenség az öreg poconál!
Egyszer újraindítottam mert olyan lassú volt. Aztán amikor indul újra a MIUI animáció végig megy és befagy az a kép.. és nem megy tovább folyamat MIUI felirat bevan freezelve. Aztán néztem videót..ott írták hogy ha felhívom magam akkor jó lesz..
Na hát annyiban megtudtam oldani..hogy kivettem a sim tálcát és jó lett.

De mióta ezt megcsináltam a 2 SIMből csak 1 et ismer fel.

Mi lehet ez? Valami frissítés megint?

(#7715) cal84 válasza gg07 (#7714) üzenetére


cal84
tag

A poco launcher bugos. Ha törlöd a frissítéseit akkor már nem fagy le (törli az ikonok elrendezését is).

(#7716) csoki98 válasza gg07 (#7714) üzenetére


csoki98
tag

Üdv!
Ugyan ez a probémám, addig el is jutok, hogy látom , hogy hívnak (villog a vaku hátul), de ugyan úgy marad a miui szó a képernyőn. Nem tudok belépni a recovery módba se, a fastboot logónál megakad. a mi suite nem érzékeli ha rácsatlakoztatok a gépemre a telót, de a gép felismeri, hogy csatlakoztatva van. Van bárkinek valami tanácsa, vagy mindenféleképpen resetelnem kell?

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#7717) cal84 válasza csoki98 (#7716) üzenetére


cal84
tag

Próbáld úgy, hogy fastboot módban kiveszed a sim kártyát majd visszarakod, majd a bekapcsoló gombbal ujraindítod a mobilt.

(#7718) csoki98 válasza cal84 (#7717) üzenetére


csoki98
tag

Sajnos így se működik, lemerítem és várok még pár napot, hátha történik valami csoda

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#7719) cal84 válasza csoki98 (#7718) üzenetére


cal84
tag

[link] itt redditen van még pár fajta megoldás

(#7720) gg07 válasza csoki98 (#7716) üzenetére


gg07
tag

Nekem az segített, hogy a sim tálcát kitoltam a sim tűvel.. és akkor hirtelen tovább ment :)

(#7721) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

ajjaj, ez nehogy az "életciklus végi misztikus mesterséges elhaláloztatás" legyen. Nálunk egy redmi note 6 pro halt hősi halált javíthatatlanul misztikus önfrissítést követően. Legalábbis ezt mondták a xiaomiszerviz.hu-nál több hasonló esetre utalva.

(#7722) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Én a napokban úgy jártam, hogy a kocsiban ülve várakoztam a kellemes melegven és játszottam egy szélvédő napellenző béna kis tapadókorongjával. Tényleg a legócskább fajta. Rátapasztottam a telefon kijelzőjére és amikor le akartam venni, konkrétan lenyitotta a kijelzőt a frame-ről. Elengedte a ragasztás, még jó, hogy nem nagy mozdulattal csináltam és nem szakítottam el a szalagkábelt. Visszanyomtam, szexi módon körbe celluxoztam a kijejézőt a hátlaphoz és elviszem egy mobiloshoz h ragassza vissza.
Vagy az életkor, vagy a meleg időjárás+töltés, vagy az élete során kapott nyomódások együttesen érték el, hogy a ragasztó elgyengüljön.

De mivel eleve van pár szegély menti elszineződés a nyomódásoktól, ezúton is keresek donor telefont, vagy csak gyári, tökéletesn működő kijelzőt megvételre.

:C

(#7723) csoki98 válasza gekkoXT (#7721) üzenetére


csoki98
tag

Hát eddig eléggé űgy tünik, hogy jó sok ember megjárta ezzel...Bár ezzel biztosan nem azt érik el, hogy újabb xiaomi telefont vegyek :W Végigpróbáltam már vagy 20 féle megoldást, de még egy se működött. annyit tud még a telefonom, hogy ha hozzáérintem az ujjlenyomat szkennerhez az ujjam, akkor rezeg, eleinte meg is tudtam csörgetni a telefont, de már az se megy, Az utolsó mentsváram, hogy ha találok egy usb-c - ethernet átalakítót, azzal megpróbálom a google telefonkeresőjén keresztül megcsörgetni, de ehhez se fűzok sok reményt.

Ui.: ha valakinek van kölcsönbe egy USB-C - Ethernet átalakítója, annak jövök egyel :U

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#7724) gekkoXT válasza csoki98 (#7723) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nekem a Redmi eset utánajárásakor az jött le, hogy abban az adott esetben akkor ment volna az ember tutira biztosra a megoldás szempontjából, ha egyrészt unlockolnt a készüléket (ez ugye nem nagy dolog, csak várni kell a kérvényezést követően, meg elvileg wipe van), másrészt az usb debugging-nak be kell kapcsolva lenni. Ha ezek adottak, fastboot és recovery is megy tutira. Persze ez csak az én Redmi note 6 pro esetemnél lett volna megmentő, a te esetetedet nem ismerem, ott szerintem más a gond.
Mindenesetre az automatikus rendszer frissítés legyen kikapcsolva mindenkinél.

(#7725) cal84


cal84
tag

Nekem ez a MIUI 12 soha nem volt szimpatikus, olyan összecsapott az egész. A poco launcher se fejlődik csak a baj van vele, az animációkat se csinálták meg olyanra mint ami a MIUI launcherben van, túlmelegedéssel is voltak bajok stb... Már egy ideje visszamentem miui 11-re, a launchert se frissítem, leszedtem a felesleges bloatwaret is. Amúgy 99% hogy jön a miui 12.5 (hivatalos telegram csoport adminja írta pár nappal ezelőtt).

(#7726) Sigiusz


Sigiusz
tag

Az elmúlt egy- ket hónapban nagyon látványosan belassult a poco. Tapasztaltatok ilyet, ha igen, mi lehetne a megoldás ra?

Ui: van eleg szabad hely rajta, az nem lehet problema

[ Szerkesztve ]

(#7727) fery02 válasza Sigiusz (#7726) üzenetére


fery02
addikt

Ha már nagyon régen volt, egy gyári beállítások vissza is csodákat tud akár művelni.

(#7728) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Sziasztok

Kijelzőt keresek:
- Vagy újat, amit ajánlotok, ha jól tudom, nincs gyári már, szóval kipróbált minőségűt szeretnék ha új
- Vagy bontottat, hibátal állapotút.

Köszi a segítséget.

(#7729) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

Korábban írták többen is, hogy app bezárások, random újraindulások vannak náluk.
Akkor az appok gyorsítótárának törlése, adattörlése :F volt a tanács és szép lassan kikoptak ezek a hozzászólások.
Egyáltalán nem jön elő senkinél azóta és minden klafa?

Azért kérdezem, mert nekem heti / olykor napi szinten merül fel az alkalmazás bezáródott szeretném-e elküldeni a jelentést róla, illetve egyik pillanatról a másikra a miui logót látom és újraindul vagy jobb esetben? több másodperc fekete képernyő után a zárképernyőn találom magam.

Olvastam, hogy esetleg dalvik törlés megoldhatja a problémát.
Nyitva van a teló, de twrp, ami a Dalvikhoz való hozzáféréshez kell, nincs.

Volt már gyári visszaállításban a teló pár hónapja, ez azonban csak ideig-óráig jelentett megoldást. (max 1 hónap)

Lementettem a hasznos dolgaimat a telóról, így nem zavar, ha szűz lesz minden, de tanácsot kérek, hogy mit tegyek!
A készülék frissítőjében töltsem le a teljes romot és telepítsem újra vagy esetleg szükséges más módon is pucolni a telót?
Vagy mindenképp TWRP és onnan elindulni a rom felé

Miui global 12.0.3 stabil rom van fent
12.0.3.0 QEJMIXM
Hibajavító csomag: 2020.12.01
Droid: 10 QKQ1.190828.002

Köszi!

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#7730) gekkoXT válasza sebijani1982 (#7729) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Gyári, zárt rendszer mellett nekem semmi panaszom nincs. Szó szerint.
Tehát bizots, hogy ottt valami egyedi gubanc lehet az okat.

(#7731) sebijani1982 válasza gekkoXT (#7730) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Köszi!

A frissítővel leszedett teljes csomag telepítése nem hozott eredményt. Bár most gyári visszát nem csináltam.

Ötlet, hogy merre tovább?
Tegyek fel twrp, aztán azzal egy gyári romot?
Amit akar, azt meg hadd gyalulja?

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#7732) gekkoXT válasza sebijani1982 (#7731) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Jó kérdés. Nem vagyok spíler az ilyenben. nyilván barmi idegesítő lehet, szóval én megpróbálnám minél gyáribbra visszaállítani ez egészet és megnézni, úgy mi lesz. Ha valami mókolás kell neked valamihez, akkor meg szépen lépésenként csinálnám, hogy kiderüljön mi után lesz ilyen, ah újra előjönne.

(#7733) robag93


robag93
aktív tag

Valaki próbálta már esetleg az Asus Max Pro M1 5000 mAh akksiját applikálni az F1-esbe? Egyes fórumokon ajánlották már, de kicsit szkeptikus vagyok, normális anyagot nem találtam még hozzá.

(#7734) szabifotos válasza robag93 (#7733) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ez érdekes, most, hogy rákerestem. Hamarosan aktuális nekem is az akksi csere. M1 akksija simán működik board cserével, ahogy nézem a videókat, stb.. Egy fórumon valaki a 6000-es Asus M30s akksiját emlegeti. Kár, hogy nehéz pontos méretadatot találni a neten az akksikról.

(#7735) robag93 válasza szabifotos (#7734) üzenetére


robag93
aktív tag

Hol találtál videót? Nekem nem nagyon sikerült :)

Ugyanitt ripityára törtem a kijelzőt. Ajánlott kijelző beszerzési forrása van valakinek? :)) Aliról már rendeltem, ott egyszer kaptam egy utángyártottat, ami elment, de a fényereje nem volt elég jó..

[ Szerkesztve ]

(#7736) szabifotos válasza robag93 (#7735) üzenetére


szabifotos
senior tag

POCOPHONE F1 MODIFIED BATTERY 5,000 mAh
Ezzel szemezek, de nem tudom a méreteit: LINK

(#7737) robag93 válasza szabifotos (#7736) üzenetére


robag93
aktív tag

Necces, az 5 ezres akksi is eléggé nyomkodósan fér be :D

(#7738) lipothp


lipothp
tag

Sziasztok!

Nincsen valakinek nagyon olcsón elado Pocophone F1-ese?

Igazából csak 2. telefonnak lenne rá szükségem egy teszt erejéig.
Az sem baj, ha vannak hibái.
Windows 11-et szeretnék rátenni kíváncsiságból :D

Köszönöm!

S23 Ultra

(#7739) Robynho


Robynho
tag

Helo,
Mi bandet használóktól kérdezném.
Feltűnt, h nem kapok értesítést, hivaskor, erre az alkalmazásban ez az üzenet fogad.:
"Update your phone to the latest version of MIUI"...
Sajnos nincs elérhető újabb mar, MIUI Global 12.0.3 van rajta..
Akkor most el kellene búcsúzzak néhány feature-től a mi bandnek?! 🤔😳
Ez egyébként az összes band-re vonatkozik (en 4est használok)? Mert ez igy igencsak szomorú, es felháborító is.
Találtatok mar erre esetleg vmi megoldást?

(#7740) mazsi válasza Robynho (#7739) üzenetére


mazsi
senior tag

3-4 éve telefont, és karkötőt vettél ugyanattól a cégcsoporttól. Valahogy rá kell vegyenek a cserére, mert ez nem tartható üzleti modell :P
Amúgy én is így jártam, így most szinkronizál a MiBand egy szifonnal. Aztán lesz helyette egy Garmin, mert szoftveresen egyre problémásabb a használata. Kezdj el te is keresgélni lassan.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#7741) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
MIUI 12 + Android 10 van az Poco F1-en. Amikor összekötöm a PC-vel csak töltést enged. Hol tudom beállítani, hogy mint régen legyen file átvitel is?

(#7742) gekkoXT válasza rita7107 (#7741) üzenetére


gekkoXT
senior tag

(#7743) gekkoXT válasza rita7107 (#7741) üzenetére


gekkoXT
senior tag

(#7744) rita7107 válasza gekkoXT (#7743) üzenetére


rita7107
aktív tag

:R

(#7745) Reszegi77


Reszegi77
friss újonc

Sziasztok tud valaki nekem olyan oldalt ajánlani ahol a gyári akkumulátor hoz hasonlót találok a telefonom hoz?Pocofone f1 készülék.

(#7746) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Én emagon vettem de még nem próbáltam. Kinézetre teljesen hiteles

(#7747) Reszegi77 válasza gekkoXT (#7746) üzenetére


Reszegi77
friss újonc

Èn is vettem egyet de PCX oldalról de vissza viszem mert a nègy èves akkumulátororomat se közelíti meg.Gyárinak hirdettèk de kritikán aluli a szintje.14-napos vissza vèteli jogom van tehát vissza viszem.

(#7748) rita7107 válasza Reszegi77 (#7745) üzenetére


rita7107
aktív tag

Esetleg ezt nézd meg: [link] Én jót olvastam róluk.

(#7749) Hongrois123


Hongrois123
csendes tag

Nagy Tisztelettel, nincs valakinek egy eladó donor...
Törött is jó..
Nagy aksi csere óta elment a térerő...
nem az Rf kábel, nem az alsó panel,
Gondoltam átforrasztok egy rf kábel csatit vagy cserélek egy alaplapot...
Segítsetek, pixel experience A12-vel ez egy verhetetlen telefon... Imádom... Nem akarom kidobni :(( :R előre is köszönöm

(#7750) gekkoXT válasza Hongrois123 (#7749) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Hátha jelentkezik valaki. Én kijelzőre (teljes kijelző, nem csak a panel) lennék ugyanígy vevő.

Addig mesélj már légyszi erről a pixel verzióról.

(#7751) Hongrois123 válasza gekkoXT (#7750) üzenetére


Hongrois123
csendes tag

https://forum.xda-developers.com/t/rom-official-12-1-beryllium-pixel-experience-aosp-2022-04-03.4390697/

Nincs hibája, egyszer nem fagyott le... Mást nem tudok mondani... Nyilván a HW gyorsítás és kamera nélkül.... De egy majdnem teljes értékű pixel os élmény... (pl az az on-the-fly zene felismerés a háttérben nem működik... Szörnyű)

Telepítés után fontos a factory reset, ne felejtsd el, mert elso boot beragad...

(#7752) mazsi válasza Hongrois123 (#7749) üzenetére


mazsi
senior tag

Ha mondasz egy jó árat, megkeresem. Nyár óta vár új kijelzőt, nem foglalkoztam vele.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#7753) krabicsek


krabicsek
csendes tag

Sziasztok!
Fiamnak van egy ilyen F1 telója, és már régebb óta nem akar bekapcsolni rajta a Bluetooth. Bekapcsolnám, akkor csak világoskék, mintha épp folyamatban lenne a bekapcsolása, de végül visszavált szürkére, OFF-ra.
Gyárira most állítottam vissza, de nincs változás e tekintetben.

Valami IGAZI hardreset kell neki? Van olyan?
Cserélhető-e a modul benne (pl. AliExpress-ről)?
Köszönöm!

(#7754) krabicsek válasza krabicsek (#7753) üzenetére


krabicsek
csendes tag

Most már a VolumeUp + Power gombokkal történő indítás, majd Wipe All Data is megvolt. Eredmény u.a. :(

(#7755) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Régebben előkerült, hogy Asus 5000-es akksit moddoltak bele a Pocophone-ba. Nos, akkor én meg is rendeltem egy akksit, mert láttam, hogy kezd öregedni a gyári. Most töltötte a 4. évét. Meg is ijedtem, hogy nem fog belemenni, mert állítólag kétféle vastagságban árulják ezeket.

Mostanában már néha egy-egy éjszaka alatt lemerült csutkára, így elérkezett a műtét napja.
Nem tűnik bonyolult feladatnak, viszont a + oldalt nem nagyon akarta megfogni az ón, de végül nehezen sikerült.
Egyelőre jónak tűnik, remélem így is marad. Gyorstöltés is működik természetesen. Még csak 1 ciklus van benne, de már ezt mutatja az AccuBattery.
EZT rendeltem annó.
KÉP2

[ Szerkesztve ]

(#7756) gekkoXT válasza szabifotos (#7755) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Király! Ügyes vagy! Nekem egy elvileg gyári akku vár csomagoltan. Még nekem bírja az eredeti akku elég jól. Kijelézőt szívesebben cserélnék egy bontottra, ami tuti jó. Üveg kijelzővédőt nyomkodtam a szélén, ami buborékos volt és a behatástól ott a szélén besérgult halványan, de mondjuk nem zavaró.

(#7757) millk


millk
csendes tag

sziasztok! A halk beszédhangszóró témát ami frissítés után lett feature valaki meg tudta oldani? Biztos hogy nem hardver hiba mert cseréltem beszédhangszórót. Bármi ötlet javaslat? TIsztítás off, amikor cseréltem ki lett tisztítva is.

(#7758) gekkoXT válasza millk (#7757) üzenetére


gekkoXT
senior tag

legújabb szoftver verzió van rajta? Régen volt téma ez, keress rá itt, nem tudom mi volt a megoldás annál, akinek ez előjött. A hangszóró rácsot tisztítottad?

[ Szerkesztve ]

(#7759) millk válasza gekkoXT (#7758) üzenetére


millk
csendes tag

Igen, legújabb volt, majd visszalépkedtem MIUI 12-ről 11-re, android 10-ről 9-re, full clean flash, semmi változás.
Beszédhangszórót cseréltem, rácsot tisztítottam, (PCB tisztító plusz rezgető app) semmi változás.

(#7760) csudri


csudri
őstag

Sziasztok! Azt vajon miért csinálja a telefon, hogy csak a gyári töltő - kábel kombóval tölt normálisan (értsd 300mAh felett)?
Eddig nem volt gond ha nem gyári kábelt használtam, de most azzal a kábellel, amivel a nejem F1-e tök jól tölt (1200+ mAh) az én F1-esemet csak 300-zal tolja.
Ha viszont a telóhoz adott töltő+kábel kombót használom, akkor nálam is 1200+-szal megy.

+kérdés:
mivel lehet kipucolni a csatit? Lehet a szöszök okozzák?

(#7761) p.t.r válasza csudri (#7760) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Én mágneses, csuklós, izgő-mozgó kábeleket használok, melyek időnként hasonló jelenséget produkálnak. Mondjuk kb évente. Persze ezeknél több a csatlakozási pont a csuklók/mágnes miatt. Féktisztító spray-vel megfújkálom, közben átmozgatom a kényes pontokat, majd száradás után egy nagyon pici wd40, tényleg csak egy cseppnek a töredéke . Ez nálam bevált.

(#7762) csudri válasza p.t.r (#7761) üzenetére


csudri
őstag

Na, szöszprobléma volt...vicc. Mondjuk azt továbbra sem értem, hogy a gyári kábelt miért nem zavarta, hogy nem stabil a kábelcsatlakozás...

Nekem is van egy mágneses, de ugye azzal nem tudom "bárhol" tölteni, csak ha viszem a kábelt is mindenhová, plusz nem lapított, hanem kerek csatlakozója van, ami miatt nem fekszik fel az asztalra a teló, mert kilóg alul-felül. Erre anno nem figyeltem a vásárlásnál.

[ Szerkesztve ]

(#7763) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nincs valakinek gyári csere lcd-je? Vagy tud olyan elérhető csere kijelzőt, ami a gyárival azonos minőségű?

(#7764) sarkozig


sarkozig
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos eltört az F1-em kijelzője és rövid idő alatt meg is adta magát teljesen (már képet sem ad), viszont a belső tárhelyen lévő képeket/videókat nagyon szeretném lementeni, családi dolgok. Tudnátok ajánlani olyan kijelzőt, amivel működésre tudom bírni? Esetleg valakinek nincs elfekvőben egy?

// Következő telefonon lesz már valamilyen backup a média tartalomra is...

Köszi:
Gergő

(#7765) fery02 válasza sarkozig (#7764) üzenetére


fery02
addikt

Szia! Ha esetleg működhet az érintő, ki lehet próbálni USB-C — HDMI kábellel is, hogy TV-re vagy monitorra kötöd.
Ha nem működik az érintő sem, akkor USB-C HUB és azon keresztül a fenti, plusz tudsz rádugni vezetékes egeret.

(#7766) sarkozig válasza fery02 (#7765) üzenetére


sarkozig
csendes tag

Szia! Köszönöm a tippet, már próbáltam laptophoz való USB-C HUB-bal, de nem adott képet, után olvastam és azt írják, hogy nem támogatja ilyen módon a HDMI kimenetet. Amikor még valamennyire működött, megpróbáltam recovery mode-ba tenni, de úgy sem jelent meg USB-vel a storage tartalma. Ilyen szituációban szívás, persze érthető, hogy kell egyfajta védelem a telefonon tárolt adatoknak. A telefon egyébként hibátlan, az órámra megjön róla minden értesítés. Úgy látom van utángyártott érintő kijelző 10k körül, lehet ez lesz a megoldás.

(#7767) fery02 válasza sarkozig (#7766) üzenetére


fery02
addikt

A laptopok tudtommal nem szoktak bemeneti kijelzőként támogatva lenni, hiszen pont sok eseteben a laptopokat szokták nagyobb kijelzőre csatlakoztatni, szóval a laptopok esetében kimeneti szintű a HDMI.
Esetleg megpróbálhatnád azzal a HUB-al még TV-re is csatlakoztatni, ha még nem próbáltad.

[ Szerkesztve ]

(#7768) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, nem tudom van-e meg itt vki.

Került hozzám egy F1, kirándulásokra ezt viszem, es kéne rá valami friss rom

Van javasolt?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7769) dvogabi válasza Graphics (#7768) üzenetére


dvogabi
tag

Szia!
Én a mai napig Poco F1-et használok, nekem az Evolution ROM jött be, ráadásul van android 13-as verziója is.Egy próbát megér (ha tudod hogy kell főzőtt ROM-ot Poco-ra rakni) [link]
Az inernet beállítás meg kell nézni, mert nekem az nem volt jó, és hamar merült, de amikor beállítottam rendesen, ez megszünt.

[ Szerkesztve ]

(#7770) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok! Jól látom, hogy gyári rendszer legutolsó verziója 12.0.3.0?

(#7771) gekkoXT válasza csuzda (#7770) üzenetére


gekkoXT
senior tag

igen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.