Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

openito

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) kemotox


kemotox
addikt

Tudják, hogy szar a kontent, viszont nem akarják, hogy mások ezt megerősítsék ;]

(#3) MineFox54


MineFox54
őstag

Stílszerűen tiltanod kellett volna ;]

(#4) #81556480


#81556480
törölt tag

Csak.

Topik zárható.

;]

(#5) Picco válasza MineFox54 (#3) üzenetére


Picco
addikt

Touché :D

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6) t72killer válasza kemotox (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert egy online naplót akarnak csak nem véleményeket. Szívük joga- csak ezeket nem kellene kirakni logout főoldalra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) nullpoint válasza kemotox (#2) üzenetére


nullpoint
senior tag

Az esetek nagy részében igen.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#9) Lauda válasza bitpork (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Erre mondjuk tök jó a logoszféra.

(#10) bitpork válasza Lauda (#9) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugye te is látod h napi szinten a keresőt sem tudják használni sokan? Én már régóta szajkózom h bizonyos dolgoknak nem a fő oldalon a helye, de ugye a döntés nem az enyém :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) távcsőves válasza kemotox (#2) üzenetére


távcsőves
senior tag

Igazad lehet. Amazon Alexa is bizony ért/beszél még francia, olasz, spanyol, kínai nyelveken. Az említett német és angol mellett.

(#12) d@vee


d@vee
őstag

Azért, mert tudják hogy nem épp jó dolgot (hirdetés, reflinkes szar, saját véleményem kiírom, mást leszarok, stb...) tesznek közzé itt. Ma is volt ilyen kontent, pár napja is szintén.
Aztán a kis sérülékeny lelki világuk nem bírja el a kritikát.
Amúgy miért nem kapcsoltad ki a hozzászólásokat ennél? :DDD

Ja

(#13) adlersson


adlersson
aktív tag

Mondjuk én alapból nem is hagynék opciót a hozzászólások letiltására. Ha valaki nem kíváncsi a visszajelzésekre, vigye a cuccát a másik 825743 hasonló funkciójú oldal valamelyikére vagy egy noteszba, de egy kvázi közösségi oldalon nagyon ökörfarkkóró dolog elvenni ezt a jogot.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#14) 8th


8th
addikt

Miért is? Ja, megvan. Ezért. Vagy eleve olyan témájú a bejegyzés aminél jobb alapból tiltani a hozzászólásokat.

(#15) kemotox


kemotox
addikt

Mondjuk az ilyen retkes spammelős sémlesszszelfpromosönöket meg hasonló reklámokat miért tűrik meg, az rejtély

(#16) UnA válasza távcsőves (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egy meta-narratíva? :)

(#17) Klaus Duran válasza kemotox (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

+1
Nem képesek a negatív és/vagy eltérő vélemények kezelésére.
Ha valaki pozitív megerősítést akar, menjen facera.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#18) kemotox válasza Klaus Duran (#17) üzenetére


kemotox
addikt

Jaj ez a megerősítés jelenség a "milyen xyz-t vegyek" topikokban nagyon erős. Ha mást mer valaki ajánlani, mint a kiszemelt cucc, akkor hajjajajajajjjajaj. Meg a kedvencem mikor vásárláa után megkérdezik, hogy amúgy ez jó ez amúgy? :D

(#19) Lauda válasza 8th (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes, hogy az ilyenek simán nyitva vannak, nekem a kutyakínzós bejegyzésemet nem hogy bezárták, hanem ki is törölték.

[ Szerkesztve ]

(#20) wody21 válasza kemotox (#15) üzenetére


wody21
tag

+1

Ha a téma valóban nagyon megosztó, vagy éppen tisztességesen magas szintű intellektuális kapacitás hiányában a kommentszekció könnyen online bántalmazás, pocskondiázás irányába fordulhat, abban az esetben indokolt, megérthető a tiltás. Minden egyéb, kevésbé érzékeny téma alatt, amikor önkényes módon megvonják a hozzászólás lehetőségét, akkor tulajdonképpen degradálják az egész értékét, és sok esetben az eredmény kontraproduktív lesz.

Például: 444-en meg se nyitom azokat a cikkeket, ahol nem lehet kommentelni, Logout-on ugyanez a helyzet. Ennek eredményeként a sok támogatott tartalom így el se juthat a potenciális célszemélyekhez. :)
#right_to_comment

(#21) Ryu


Ryu
tag

Azért azt vegyük hozzá, hogy jelenleg bármilyen téma, nagyjából 5 hozzászólás után áttud menni tömény anyázásba. Hogy ez a szabad internet/vélemény nyilvánítás, vagy az itt jelenlévő, (talán) kisebbség hibája, azt mindenki döntse el maga.

Az biztos, hogy aki informálódni jön ide, annak igen hamar tele szalad a puttonya ezzel a sok haszontalan szardobálással. És igen az igaz, hogy el kellene tudni viselni a kritikát, ha az értelmes és igen van prémium, ahol lehet tiltani felhasználót.

Mindenre van megoldás, az embertől függ milyen mértékben hajlandó ezzel foglalkozni, néha a legegyszerűbb egy checkboxot bepipálni és megszabadulni a hülyeségtől, még ha azzal értelmét is veszti az egész loguot/ph/fórum/stb.

Béke

(#22) Mokó válasza Ryu (#21) üzenetére


Mokó
aktív tag

Kiválóan megfogalmaztad.

Amit én látok az elmúlt 2 évben-ebből 6-8 hónapot itt sem voltam-elmondom miért: én lemerem írni amúgy,a nagyöregek kezdenek kikopni innen,és ahogy az ifjabb generáció kezdi megtölteni az oldalt tartalommal úgy hasonlítunk egyre jobban a kék közösségi oldal és egyéb elfajzásokra,imádtam a logoutot 4-5-6 éve,erre most néha benézek a blogok közé,és nagyon kevés olyan bejegyzést találok aminek tényleg informatika lenne a lényege-a wifi programozás meg pitonozás stb tudomisén bejegyzések alatt meg 0 komment,ez sokat elárul.

Én bírom a kritikát,aki akarja tolja nyugodtan,itt vagyok már pár éve,régen aktívan résztvettem az itteni életben,
mostmár csak és kizárólag a hardverapró miatt jövök erre néha néha ha kell alkatrész.Értekeztem aktív bloggerekkel is,akiknek több nagyszabású cimlapos cikke volt,van,(remélem lesz is még) de ők is azt mondják már nem a "régi" sem a nézettség,sem a közösség.Sajnálom,nagyon sajnálom,de úgylátom hogy lassan az oldal,na nem akarok bórúfelhőket idézni-de "zsugorodik".

Tetszik a véleményem vagy nem,én nagyon örülök hogy láttam az oldalt még "fénykorában" ,de mostmár egy személyes blogbejegyzést sem jönnék ide lehozni.

Tiszteletem minden gyűjtő,hardverrajongó ismerősömnek ezúton is,a többieknek pedig annyit,aki hamar anyázásba és önbálványozásba kezd:létezik érzelmi és értelmi intelligencia-na most ezek egyiknek sincsenek a helyzet magaslatán.

Szólottam.

(#23) 8th válasza Lauda (#19) üzenetére


8th
addikt

Nem sért senkit és semmit akkor miért ne lenne nyitva? A te bejegyzésednél azért elszabadult néhány user agyveleje ha jól emlékszem.

(#24) Lauda válasza 8th (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Az enyém sem sértett senkit.

elszabadult néhány user agyveleje

Ez esetben nem az a megoldás, hogy az ilyen usereket szankcionálom? A többi meg had beszélgessen tovább normálisan?

(#25) bitpork válasza Mokó (#22) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minden időnek és dolognak aktuális problémája a régenjobbvolt kategória. Ez nem ok, nem lehet ok hiszen mindennek meg kell újulnia ha másért nem, hogy az aktuális generációt csábítsa.
A Logout-on soha nem volt megkötés az IT szakmaiság de volt neki kiemelt helye (vagy legalábbis 2007 óta amióta én is itt vagyok ez volt a tapasztalatom).
Az aktív tagok cserélődése , vagy ahogy te is írtad az öregek kikopása szintén természetes folyamat.
Az viszont tény kérdés hogy az elmúlt kb 5 éve új tagjai teljesen más standard szerint működnek mint azok akik régebben érkeztek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26) Mokó válasza bitpork (#25) üzenetére


Mokó
aktív tag

Maximálisan igazad van bitpork," hiszen mindennek meg kell újulnia" látod bevallom,erre nem is gondoltam.Néha nézem a blogod,a kajás dolgoknak nagy "májsztrója" vagy.Hajrá csak így tovább,szerintem jól csinálod a dolgokat,és a hozzáállásod is példás.

(#27) d@vee válasza Lauda (#24) üzenetére


d@vee
őstag

Hamarabb szankciózzák a modik a nekik nem tetsző kontentet, mint usereket. A végén nem maradna min bosszankodnunk.

Ja

(#28) bitpork válasza Mokó (#26) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönöm szépen!
Éppen minap láttam Essejo blogját a BBQ-ról aminek egyetlen bejegyzését sem lehet kommentelni. Meg is lepődtem. De ha Ő így látja jónak ki vagyok én hogy röfögjek :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29) #81556480 válasza Mokó (#22) üzenetére


#81556480
törölt tag

Megmondták a dizájn újításról szóló egyik írás alatt, hogy a számok jók, csak néhányan háborognak. Az más kérdés, hogy a jó számokat egy lassan lecserélődő társaság hozza.

(#30) Ryu válasza #81556480 (#29) üzenetére


Ryu
tag

Ahogy mondod! A ph! információtartalmának nem elhanyagolható részét, a felhasználók lapátolják össze, akik a fórumban tevékenykednek. Ha az itt jelenlévő és megfelelő tudással rendelkező fórumlakók elpártolnak, akkor ez a hozzáadott tartalom fog lecserélődni valamire, ami végső soron akár káros is lehet az oldal üzemeltetői számára.

Persze senki nem mondta, hogy informatikai szakoldalnak kell maradnia örökre...

[ Szerkesztve ]

(#31) sztanozs válasza bitpork (#28) üzenetére


sztanozs
veterán

Pont ez a blog jutott nekem is az eszembe. Lehet, hogy a szerző (fordító) nem szeretné, ha a szarul fogalmazott (ferdített) mondatokat kifogásolná valaki...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32) Lauda válasza d@vee (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Oké, ha ezt az elvet követjük érthetetlen, hogy miért léteznek olyan topikok, mint a politika pl. Semmi más nem folyik ott 24 órában, mint egymás gyilkolása, szapulása. Csak feszültséget generál a felhasználók között, ami nem marad később a topik keretei között. Nekem még most is vannak "követőim" onnan, akik ahol tehetik beszólnak valami böszmeséget, pedig már régóta nem írok a topikba és a hozzászólásaimat is kitöröltettem.

(#33) Bird


Bird
addikt

Nekem a BBQ-s ámokfutás is csak öncélú flashnek tűnik....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#34) rosejbli válasza Bird (#33) üzenetére


rosejbli
senior tag

Az inkább a BBQ topikba készül szerintem, csak így valszeg egyszerűbb kirakni a cikkeket, mint ott írni egy 600 oldalas összefoglalót.

(#35) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Számomra inkább az rejtély,hogy ebből miért lett címlapos cikk :F

Amúgy a kérdésedre a válasz nagyon egyszerű... a hozzászólás letiltásával kivédhetőek a trollkodó kedvű tagok nem kívánatos hozzászólásai... hiába tilos a trollkodás a lapcsalád oldalain,vannak szabad szellemű tagok, akik azt hiszik, hogy rájuk nem vonatkoznak a szabályok és vannak olyanok is,akik olyan hangnemet engednek meg maguknak mint ha ők szarták volna a spanyol viaszt és azt hiszik mindenki felett állnak...sajnos futottam bele én is jónéhány ilyen tagba és sajnos pont az abaj, hogy azt bűntetik, akik kiáll magáért, akit meg szankcionálni kéne, az meg megússza

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36) UnA válasza st3v3np3t3r (#35) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem címlapos :) csak az első volt éppen a blogok között...

(#37) st3v3np3t3r válasza UnA (#36) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ok,akkor bocsi, de miért narancs sárga a kiemelése a listában?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#38) kemotox válasza st3v3np3t3r (#37) üzenetére


kemotox
addikt

Igen, ez is egy millió dolláros kérdés. Pedig még kamingáut sincs benne :D

(#39) Picco válasza kemotox (#38) üzenetére


Picco
addikt

es nem is lesz ;]

en azthittem hogy csak nekem sarga a cim, hogy jobban lassam mit is irtam. :F

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40) Viszlát válasza st3v3np3t3r (#37) üzenetére


Viszlát
addikt

A főszerkesztő úgy gondolta, hogy a téma megérdemli a kiemelt figyelmet, azért.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#41) st3v3np3t3r válasza Viszlát (#40) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Azért, a stílusra is figyelj... kúltúráltabban is valaszolhattál volna... és egy ékes példa, a letiltott hozzászólhatóságra

ne értsd félre, nem személyes,de többek között én, az általad és a hozzád hasonlók által megválasztott stílus miatt tiltom első sorban egyes blogjaim alatt a hozzászólhatóságot...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#42) Viszlát válasza st3v3np3t3r (#41) üzenetére


Viszlát
addikt

Ööö, szerintem félreértettél valamit, a szimpla információközlés volt csupán a célom, nem tudom mit érzel rajta bántónak. Persze belemehettem volna, hogy nincs és sosem volt egységes, átlátható rendszer ami alapján a kiemelések zajlanak, de nem gondoltam, hogy itt és most részletesen ki kellene fejtenem ezt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43) st3v3np3t3r válasza Viszlát (#42) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Á, csupán rosszul fogalmaztál:) így teljesen más... Bocsánat...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#44) Napfénysüti

Én sem értem ezt a kirakok valamit a Logout blogra nem lehet hozzá írni dolgot. Ha már vállalja valaki hogy feldob valami saját témát akkor had lehessen kommentelni.
Én is szoktam írni ide, most is van kint cikkem de pont hogy örülök a visszajelzéseknek, legyenek azok pozitívak vagy negatívak. Ebből tanul az ember meg így lehet hasznos véleménycserét folytatni.

Més que un club!

(#45) totron válasza Ryu (#30) üzenetére


totron
addikt

Inkább a népi/hobbiinformatika fogalma, mint olyan alakul át és mutatja meg magát az adott (kor)szellemnek megfelelően közösségi-írott lenyomatként is. Egyre kulcsrakészebb minden és minden kor szereplőgárdája kicsit sanda tekintettel néz a tőle eltérő generáció hogyanjaira. Van, akiben ez keservbe hajlik, mások túllépnek saját egójukon, nosztalgiájukon és semleges folyamatként értékelik és szemlélik a változást. A rétegérdeklődés fel lehet vállalni / meg lehet őrizni, maximum nem lesz piaca, ami nem is mindig akkora baj. Legmélyebbrr ásó íráso itt egyébként is elenyészőek, viszont annál értékesebbek.

Az átlagEQ mindenkor és mindenhol pocsék - mihez képest persze - de ezen túl, alapvetően van személyiségtípus, ami nem igényli az értő figyelmet és nincs igénye a feedbackre, ez is belejátszik szerintem, amellett, hogy (múló?) mikrotrend is lett a hozzászólhatatlanságból.

(#46) Ryu válasza Napfénysüti (#44) üzenetére


Ryu
tag

A hasznos véleménycsere fogalmába nem fér bele az utálkozás, anyázás, trollkodás, stb. Márpedig ha elfogadható, ha nem, ez egyre inkább jelen van minden fórumon, hol erősebb, hol gyengébb felügyelet mellett.

(#47) bitpork válasza Napfénysüti (#44) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne abból indulj ki h vannak akik kulturáltan meg tudnak beszélni dolgokat, mert sajnos ez egyre kevésbé jellemző.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48) Napfénysüti válasza Ryu (#46) üzenetére

Ez igaz, talán úgy lehetne megoldani hogy minden bejegyzésnek az írója egyben a moderátora lenne és ki lehetne szedni az ilyen megnyilvánulásokat.

bitpork: lehet túl jóhiszemű vagyok bár én is látom a különböző fórumokban mennyire el tudnak durvulni a dolgok. :(

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#49) bitpork válasza Napfénysüti (#48) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A vitaképesség akadálya most minden ami a main-stream irányából ömlik az emberre és a gyerekére :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50) Ryu válasza Napfénysüti (#48) üzenetére


Ryu
tag

Ha valamiben biztos vagyok, akkor az az, hogy soha nem fog a bejegyzés írója moderátori jogokat kapni. Nem Ő az oldal üzemeltetője, nem háríthatnak rá olyan feladatot, amiért nem Ő a felelős.

Mindezek mellett az is igaz, hogy nem várható el, hogy az oldal, minden egyes bejegyzéshez moderátort utaljon ki. Majd jön a facebook, google minta; AI ellenőriz, mondjuk 30%-os hiba aránnyal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.