Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) kmarci25 válasza Zirowe (#3049) üzenetére


kmarci25
veterán

Feltételezem, akkor még van pár évünk. ;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3052) Zirowe válasza Indiant (#3050) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jó, pcnél persze, hogy más kérdés, ez a kis célhardver meg direkt úgy van fejlesztve, hogy hardveresen menjen minden, sajnos ezért sem lesz megoldható.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3053) Zirowe válasza kmarci25 (#3051) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én most leszedtem a robotzsaru remasterelt verziójá dts-hd-val két verzióban is, hogy megnézzem a különbséget
Az egyik x264 és 16.88gb, a másik x265 és 9.22gb.
Ha ténylegesen egyenértékű a minőségük, akkor ez már elég jelentős méretbeli különbség.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3054) Indiant válasza Zirowe (#3053) üzenetére


Indiant
addikt

Azért a teljesség kedvéért, majd leírnád, hogy a két verzióban mennyi a videó és a hang mérete.
Mert ahogy én néztem (sima DTS-em van) a HD hang szokta megdobni a méretet és nem a videó.

(#3055) Zirowe válasza Indiant (#3054) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mivel mind a kettőben ugyanaz a hang van, a különbség nem ebből adódik. :)
A nagyobb még töltődik, a kisebb már lejött.
A dts-hd hangsáv amúgy visszafogott 1576kb/s, ami sima dtsnél lenne jó, nem is értem minek hagyták meg dts-hd-nek. :S

Viszont most belenéztem az x264 mappájába, és van csomó extra, amit nem láttam, így a film tényleges mérete csak 13.5gb.
A különbség már nem olyan látványos, de azért még mindig nagy.

x264 video 18.8mb/s
x265 video 12.8mb/s

Amúgy eddig kb 21-22mb/s videóig és 4mb/s hd hangig megy rendesen lanról a lejátszás (da vinci code (truehd hanggal) és angels and demons (dts-hd hanggal) bd25 verzióban).

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3056) Zirowe válasza Zirowe (#3055) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megpróbáltam azonos részről csinálni két screenshotot, az x264-es mpc-hc-vel, az x265 pedig vlc-vel készült.

x264
x265

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3057) Indiant válasza Zirowe (#3056) üzenetére


Indiant
addikt

Ránézésre ugyanaz.
..de igazából egy 1/4-nyi méretcsökkenésért nem dobnám el a lejátszómat....

(#3058) Zirowe válasza Indiant (#3057) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez még nagyon az eleje, fog ez még fejlődni szerintem.
Amúgy nem is nagyon tudok még olyan mediaplayerről, ami támogatná.

Most vettem új tv-t, persze az sem támogatja. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3059) FefeeX válasza Indiant (#3057) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerencsére azért nem eszik olyan forrón, ami kijön x265-ben, az kijön x264-ben is (ami egyelőre fordítva nem igaz); valamint amit én néztem két hete próbából, annál nem volt ekkora méretbeli különbség sem (persze lehet, hogy a minőségbeli meglátszana - én nem láttam)
4K-nál mondjuk tényleg érdekes lehet majd, de addig szerintem nem kell lemondani az x264-ről... Mondjuk a GT30as plazmám helyett nem tervezem a középtávoli jövőben sem 4K LCD vásárlását... (Btw azért megnéztem ám azokat a 4K-kat, és egymás mellett, ugyanazt játszva, csak a 4K-ra volt 4K renderelt mozianyag nekem még mindig a plazma képe tetszett jobban, másfél méterről a 60"-on nem volt látható felbontásbeli különbség - persze biztos csak ezt akartam látni :) )

(#3060) Dusi46


Dusi46
újonc

Sziasztok!
Friss Egreat r6 plus pro tulaj vagyok és van egy nagyon nagy problémám! Ebben kérnem a segítségeteket! A probléma a következő:
A lejátszón a CS 3.0.5.5 firmware volt, és sehogy nem akart menni rajta a torrent. Olvasgattam itt a fórum bejegyzések között, hogy ha nincs szükségem androidra, akkor jobbnak tűnik a BC (megoszlanak a vélemények)! Fel is raktam a "resset"es megoldással a BC legfrissebb verzióját! Itt következtek a problémák! Újraindulás után a fekete háttéren, középen " Egreat" fehér feliraton kívül nem akart tovább menni a cucc! Megijedtem, próbáltam tovább keresni a fórumon vmi megoldást! Pár bejegyzések feljebb találtam egy Auron 3.0.5.6 verziót gondoltam azt felrakom, persze előtte az ajánlott bootloadert! Felraktam mindent ugyan úgy es a végeredmény ugyan ez: fekete háttér, fehér egreat felirat a közepén! Sehova tovább!
Tudna vki segíteni nekem, akar itt , akar priviben, hogy melyik bootloadert, melyik firmware.rel tegyem fel?
Azt is megköszönném, ha " szájbaràgossan" magyarázza el nekem a telepítés minden egyes lépését, mert lehet, hogy ott hibáztam vmit!
Szeretnem használni a lejátszót, kérlek segítsetek!
Előre is köszönöm!

(#3061) toby_as válasza Dusi46 (#3060) üzenetére


toby_as
tag

Szia
Az R6S plus pron az uj bootloader van 402.60 (valoszinuleg), amin nem mukodik a BC firmware. Ezt rakd fel;
http://www.mobilewiser.com/firmwares/Egreat/R6S-firmware-2013-10-14-new.zip
A BC ezutan se fog menni de elvileg helyre hozza..... az uj 4gb flash-es plus pro -hoz valo. Mondjuk mukodik a szimpla r6S-en is (az enyem olyan), viszont nem hoz semmi ujat hozza, negativum viszont hogy BC szoftot nem lehet felrakni vele.
A torok firmware , iletve a hozza valo bootloader szinten az r6S-hez valo ( a szimplahoz). En felraktam de ....nekem egyaltalan nem jon be. (egy CS 5.5 csomo tork cuccal).

Amugy a flashales menete: nyomva tartod a reset gombot es inditod az MP-t, persze miutan egy usb flashre felmasolod az install.img filet.

[ Szerkesztve ]

(#3062) Dusi46 válasza toby_as (#3061) üzenetére


Dusi46
újonc

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! Sikerült az ajánlott firmware.rel visszahozni a lejátszót! :)

(#3063) toby_as válasza Dusi46 (#3062) üzenetére


toby_as
tag

Orulok hogy sikerult, a kovetkezo lepes a CS 3.0.5.3 lenne, annak kene mennie a tieden is, illetve azon mukodik a torrent, es a HD4ALL is.
Egreat-III-R6S-3.0.5.3-by-CSv2.5-DMD-xLiveCZ.rar

[ Szerkesztve ]

(#3064) Bundyta válasza Dusi46 (#3062) üzenetére


Bundyta
tag

Ezeket a tippeket-trükköket nagyon jó lenne egy helyen olvasni.

Gulyasa Mester, kérlek, szedd össze a honlapodra őket?

Pl.: Nem ment fel a BC? Akkor a következőket kell tenned...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#3065) PistiSan


PistiSan
addikt

Mostanában előfordult, hogy egy egy videó meg meg akadt, első körben a nasra gyanakodtam, de egy idő után kénytelen voltam kizárni a nast az egyenletből.
Figyeltem a lejátszó processzor terhelését lejátszás alatt, és láttam hogy nem bírja.
Killasampleval kínoztam, régen akadás mentesen ment, most pedig meg-meg röccent, akadt.
Végül az segített, hogy letöröltem böngészőből a lejátszó ip címén elérve a moservice cuccokat, transmisison, IconBit media meg amit még láttam és tudtam.
Utána már nem tapasztaltam akadást sehol.
Bast Castle v1.04 Mod2-3 mal próbáltam.

(#3066) FrezeR válasza PistiSan (#3065) üzenetére


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy az XMBC-t valahogy rá lehet varázsolni az eszközre?

(#3067) tothl válasza FrezeR (#3066) üzenetére


tothl
addikt

nem.

(#3068) kmarci25 válasza FrezeR (#3066) üzenetére


kmarci25
veterán

Sőt, XBMC-t sem. ;]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3069) FrezeR válasza kmarci25 (#3068) üzenetére


FrezeR
senior tag

Jól van na elírtam :DD

tothl: Kösz, kár...

[ Szerkesztve ]

(#3070) kmarci25 válasza FrezeR (#3069) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, de magas labda volt. :K
Egyébként nem csak Te írod el: google.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3071) FrezeR válasza kmarci25 (#3070) üzenetére


FrezeR
senior tag

Tudom :)

Egyébként ha már így szóba került, van bármi hasonló megoldás az R6S esetében ami működik is?

(#3072) FefeeX válasza FrezeR (#3071) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem ha valaki eléggé ért a programozáshoz, akkor futhat rajta az XBMC, csak nem nagyon van értelme.
Mire kellene? Alapvetően az akkor lenne jó, ha nem tudna a lejátszó maga lejátszani mindent, de így igazából max kinézetre lehet gyúrni, ami ha valaki nap mint nap használja, és nem demonstrációként akkor szvsz teljesen felesleges. :)

(#3073) satel


satel
tag

sziasztok

eladó R6S Pro-t (vagy plus-t) keresek
valaki? :)

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#3074) lacko6 válasza satel (#3073) üzenetére


lacko6
senior tag

pro régi,plus új

(#3075) tothl válasza FefeeX (#3072) üzenetére


tothl
addikt

ezen nem futhat mert tulsagosan gyenge ezenkivul elsosorban linux alapu keszulek tudom az android is az de itt a vege. :)

(#3076) FefeeX válasza tothl (#3075) üzenetére


FefeeX
veterán

Az AppleTV 720-amon (2.gen) fut az XBMC, JB alatt, és nincs is vele sebesség probléma szóval szerintem ez a része rendben lenne itt is :)

(#3077) FrezeR válasza FefeeX (#3072) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ennyire nem akarok belemászni csak annyi lett volna, hogy jó lenne valami olyasmi mint ez is ahol a filmek rendszerezve borítóval infóval elérhetők. Nem tudom, hogy ez túl nagy elvárás e a kis géptől vagy abszolúte lehetetlen, mert annyira nem ástam bele magam. Ami szoftver fent van nekem rajta ott van jukebox de nem tudom konfigurálni.

(#3078) tothl válasza FrezeR (#3077) üzenetére


tothl
addikt

tulzott elvaras. ez olcson jatszik mindent legyen ennyi eleg tole. :)

(#3079) FrezeR válasza tothl (#3078) üzenetére


FrezeR
senior tag

ja de azt legalább jól teszi eddig :)

(#3080) tihi_


tihi_
tag

Sziasztok! Mostanában nem használtam a lejátszót. Ki volt kapcsolva kb egy hétig. Sajnos nem indul. Sötét marad a kijelző. Ha kikapcsolom, a piros led világít.
Próbáltam a restore gombos firmware frissítéssel helyre hozni, de sajnos a frissítés sem megy.
Van valami ötletetek? Járt így már valaki?
Valahol láttam, hogy soros portról fel lehet éleszteni, az alaplapi csatlakozóján keresztül. Hol található ez a leírás?

(#3081) PistiSan válasza tihi_ (#3080) üzenetére


PistiSan
addikt

Tehát a távirányító működik, mert tudod vele ki/be kapcsolni!
Firmware frissítés nem megy alatt mit értesz? Nyomod az olalán a gombot, bekapcsolod, és nem látsz semmit a képernyőn?
Ha így van, a lejátszón meg kell jelennie az update vagy upgrade feliratnak, ha ez megjelenik, akkor valami tv/kábel gond lesz szerintem.
Nem fogalmaztál elég részletesen, ezért találgatok most ennyit.

(#3082) TomSawyer79 válasza tihi_ (#3080) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Szia!

Azt sajnos nem tudom, mi lehet nálad a baj, de ezen az oldalon megtalálhatod a Putty beállításokat, és így el tudod érni a Realtek Monitort. Ha kapcsolódtál, talán a reset paranccsal kellene próbálkoznod. De ez csak egy tipp, mert nálam bootcode probléma volt.

[ Szerkesztve ]

(#3083) tihi_ válasza PistiSan (#3081) üzenetére


tihi_
tag

Megpróbálom részletesebben leírni.

A távkapcsolóval, bekapcsolásra üres a kijelző is, valamint nincs video jel se HDMI-n, se az analóg video kimeneten. Ha kikapcsolom, akkor a piros LED világít, ahogy szokott.

Gondoltam, mit tudok tenni felteszem a firmware-t.

Most hiába próbálom a restore gombos frissítést, a TV-n nincs jel, a lejátszó kijelzőjén sincs semmi. A pendrive-on is csak a bekapcsoláskor, amikor a távirányítóval, bekapcsolom, akkor villan fel egy pillanatra a led. De nem világít, villog tovább, mint amikor olvasás alatt van.

Ha addig sem jut el, hogy az USB-ről beolvasson, akkor már csak a soros porton keresztül lehet feléleszteni.
Vagy van más ötlet?

Kábelt már szedtem össze, de a leírást még nem találtam meg. Pedig láttam már valahol!

[ Szerkesztve ]

(#3084) PistiSan válasza tihi_ (#3083) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is van, hogy nincs bekapcsolva 1 hétig, de ez nem kell hogy gondot okozzon normális esetben.
Meg kérdezhetem milyen rendszer volt a lejátszón?
Illetve ha jegyzetelnél az élesztés közben, 1,2 kép, az lehet hasznos lenne a többieknek is ha esetleg így járna valaki.

(#3085) tihi_ válasza PistiSan (#3084) üzenetére


tihi_
tag

Ez a rendszer volt rajt:
xEgreat-III-R6S-3.0.5.5-by-CSv2.6-DMD-xLiveCZ

Sajnos nem indul. Nem jutattam semmire még.
Egyszer kb fél éve volt ilyen, de akkor a restore gombos frissítés után jó lett.

A soros port ott van az alaplapon. Putty-al rácsatlakozva elvileg el lehetne érni, de még nem volt rá időm.
Ha esetleg valakinek lenne egy linkje ennek a leírásáról, az elküldhetné. Egyszer láttam egy képekkel illusztrált leíást arról, hogy a soros porton keresztül hogy lehet beizzítani, betölteni betölteni a bootloadert.

@ (#3082) TomSawyer79

Köszi, remélem az is segít, amit küldtél.

[ Szerkesztve ]

(#3086) tihi_ válasza TomSawyer79 (#3082) üzenetére


tihi_
tag

Kábel, Putty megvan.
Kábellel felcsatlakozok, Putty-t elindítom a megfelelő beállítással, távirányítóval bekapcsolom a lejátszót, és látnom kell ahogy indul?
Ezt? :
Realtek>

Az "erase -e" parancsra gondoltál, amikor resetelést írtál?
Vagy az "erase -m" parancsra?
Itt azt írják, hogy ilyenkor az USB-re dugott firmware-t betölti.

A bootcode helyreállításról is írhatnál. Hogy is megy az? :-)

(#3087) toby_as válasza tihi_ (#3086) üzenetére


toby_as
tag

Szia
Csak 1 oldalt kelett volna visszaolvas :) nem olyan reg irtam le....

#3038

[ Szerkesztve ]

(#3088) toby_as válasza tihi_ (#3086) üzenetére


toby_as
tag

Kozben lejart a szerkesztes....
En a helyedben kiprobalnek egy masik tapegyseget is, illetve szetszedve megneznem a felpuffadt kondikat is....

(#3089) tihi_ válasza toby_as (#3087) üzenetére


tihi_
tag

Ott a pont! :W
Köszönöm! :R

(#3090) FefeeX válasza toby_as (#3088) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem a csak felvillanó USB-nél egyből ez jutott eszembe, hogy másra nem is nagyon gyanakodnék, mert egyszerűen valamiért nem kap elég tápot feltehetően...

(#3091) tothl válasza tihi_ (#3089) üzenetére


tothl
addikt

Ha csak kondipuffadásod van, az könnyen orvosolható...

(#3092) tihi_


tihi_
tag

Jelentem, megy a lejátszó! :C :))
Kondik rendben voltak, de azért, gondoltam, rámérek a tápfeszre. Méregettem a szűrőkondikon, az USB-n, amikor egyszer csak elindult, "Hello".
Na, fogtam, és átforrasztottam azokat a kondikat. Az egyiken látszott, hogy a forrasztása elég ónhiányos. Szóval újra forrasztottam a biztonság kedvéért mindet. Azóta semmi gond.

Ha már szétszedtem, fúrtam rá pár szellőző lyukat.
A doboz aljára az USB-k alá két sorban, utat engedve, hogy menjen be egy kis levegő.
Illetve a hátoldal, és az USB-vel átellenes oldal felső részét is végigfúrtam, hogy a meleg levegőből távozhasson valamennyi. Ne a doboz tetejének kelljen eldisszipálnia minden hőt, miközben bent a forró levegő ugye nem csak a dobozt melegíti fel.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#3093) pomk


pomk
őstag

Megtaláltam az első olyan filmet, amit nem tudok lejátszani Egreatal. :)
Enders.Game.2013.720p.BlueRay.DTS.x265.HEVC-PublicHD a neve.
Így maradt a PC, de VLC is csak a legújabb frissítés után tudta elindítani.

(#3094) Zirowe válasza pomk (#3093) üzenetére


Zirowe
nagyúr

x265

vótmá :DDD

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3095) pomk válasza Zirowe (#3094) üzenetére


pomk
őstag

Rég óta nem követem a fórumot. :B

(#3096) PistiSan válasza Zirowe (#3094) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem meg pont a H.263-al gyűlt meg a bajom!
Ha lehetne valahogy integrálni a kodeket az jó lenne, szerintem egy ilyen felbontás/bitráta párossal a processzor is megbirkózna simán.
Most csak annyit ír hogy nem támogatott GMC, vagy GCM... megy a kép/hang csak szétesik.

Kép
Sáv száma : 0
Formátum : MPEG-4 Visual
Formátum profil : Advanced Simple@L5
Formátum beállítások, BVOP : 3
Formátum beállítások, QPel : igen
Formátum beállítások, GMC : 3 warppoint
Formátum beállítások, mátrix : Default (H.263)
Keverési mód : adatcsomag
Kódek azonosító : XVID
Kódek azonosító/Tipp : XviD
Időtartam : 15 perc
Adatsebesség : 1 634 Kbps
Szélesség : 640 képpont
Magasság : 480 képpont
Képarány : 4:3
Képkockasebesség : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : folytonos
Bit/(képpont*képkocka) : 0.213
Adatfolyam mérete : 184 MiB (92%)
Kódoló könyvtár : XviD 1.2.0.dev47 (UTC 2006-11-01)

(#3097) szasai


szasai
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap rendeltem egy R6S-t az ebayről, remélem2 héten belül megkapom. Full 3d lejátszása miatt rendeltem meg elsősorban.
Szerintetek várhatóan melyik fw-vel kapom érdemes-e megtartani a gyárit v cseréljem le és ha igen melyikre?

Köszönöm előre is a segítséget!!! :)

(#3098) gulyasa válasza szasai (#3097) üzenetére


gulyasa
őstag

Sajnos lesz az 3-4 hét is összesen - és nem elsősorban a távolság miatt (valószínűleg légipostával jön, valójában pár nap alatt már megérkezik az országba), hanem itt a magyar posta/VÁM-on tökölődéssel telnek el a "napok"... :W

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#3099) szasai válasza gulyasa (#3098) üzenetére


szasai
csendes tag

szia gyulyasa!
néztem az oldalad nagy segítség! szerinted bast castle 1.04 mod 3. v. 3.0.5.5.? melyikkel lesz hasznáhatóbb a full 3d? vagy hagyjam rajta azt amivel jön?
bízom benne h hamarabb kézhez kapom unokatesóm órát rendelt hongkongból kb 40eft-ért nem fizetett semmi vámot v akármit csak jött a csomag, talán nekem is szerencsém lesz. :)

(#3100) Zirowe válasza szasai (#3099) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem még novemberben jött kettő, mind a kettő trackinges hk postával jött, kb 2 nap differenciával érkeztek, az egyiket vámolták, a másikat nem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.