Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) PistiSan válasza zoltan6 (#3650) üzenetére


PistiSan
addikt

Én az xbmc-t minden elő olvasás nélkül kezdtem el használni, nem okozott problémát, elég egyértelműen kezelhető.

(#3652) ricogsm válasza zoltan6 (#3648) üzenetére


ricogsm
őstag

Milyen hardvert vettél az XBMC alá?

Köszönöm a válaszokat! :)
Olvasom is.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3653) Indiant válasza zoltan6 (#3648) üzenetére


Indiant
addikt

Miért kell róla váltani? :F

(#3654) zoltan6 válasza Indiant (#3653) üzenetére


zoltan6
őstag

nem volt vele semmi gondom,egyszerűen csak azért váltottam,mert kellett a gyereknek is valami lejátszó amivel eléri a nas-t,én meg kipróbáltam a kodit egy windows-os mini pc-vel és megtettszett,meg így legalább netezni is lehet a mini pc-n.

(#3655) ladlac válasza zoltan6 (#3654) üzenetére


ladlac
tag

Nem igazán találtam róla infót, mi a jobb? Egy mini pc (mondjuk az i6) vagy egy dedikált médialejátszó? Az egyik ugye speciális céleszköz, a másik viszont több mindenre jó, nekem a mini pc szimpatikusabb lenne. Most is tévére kötött pc-n nézek filmet, de feleslegesen sokat fogyaszt. 3d BDISO-val megbírkózik vajon?

(#3656) zoltan6 válasza ladlac (#3655) üzenetére


zoltan6
őstag

Én előszőr egy pipo x7-et vettem,de kevésnek éreztem ,most vettem egy Zotac ZBox nano CI320-at médialejátszónak,meg netezős gépnek,(8W a fogyasztása) teljesen megvagyok vele elégedve. 63000ft-ra jött ki mindennel együtt.
nekem nincs 3d-s megjelenítőm,de fórumokban írják hogy megy vele,sima 50gb-os bluray iso-t nyönyörűen viszi.
ebben a topik-ba írtam róla egy két dolgot,itt meg egy német teszt róla:
[link]

(#3657) satel


satel
tag

sziasztok!

R6S PRO-m van, és nem lehet bekapcsolni. be van dugva egy USB winyó és egy SATA winyó.
ha bekapcsolom, kb 2 mp múlva kikapcsol. a kijelző fel sem villan, csak a készenléti piros led alszik el. ha kihúzom a SATA vinyót, akkor elindul. a SATA vinyót kipróbáltam asztali gépen, és működik, rajta van minden anyag és olvasható is.

találkoztatok már ilyen hibával? mit lehet tenni?

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#3658) PistiSan válasza satel (#3657) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem a hálózati adaptert adhatta meg magát, ha van lehetoseged próbáld ki egy másikkal

(#3659) Oldman2 válasza satel (#3657) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha lehúzol róla minden külsőleg csatlakoztatott eszközt akkor sem indul el?

(#3660) vodaputyu


vodaputyu
újonc

Sziasztok. Használja valaki ezt:
AURON EGREAT R6S-R6S PLUS-R160S-R150-R200S-R300 3.0.5.3 ULTRA EXTREME PACK V15.0
Hol tudom letölteni?

(#3661) satel válasza PistiSan (#3658) üzenetére


satel
tag

este kipróbálom, köszönöm

ha a SATA winyót lehúzom, az USB winyóval elindul

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#3662) kmarci25 válasza satel (#3661) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor már csak az a kérdés, hogy az usb-s HDD-nek van-e külön tápja. Mert ha van, akkor tényleg az R6S tápja lehet a ludas, ha nem, akkor meg muszáj lesz tovább kutakodni...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3663) satel válasza PistiSan (#3658) üzenetére


satel
tag

szétszedtem, és az 1000mikrós kondi volt a ludas (púpos) :)
kicseréltem ,működik, a winyó is boldogan pörög föl :D

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#3664) PistiSan válasza satel (#3663) üzenetére


PistiSan
addikt

Örükök, hogy megoldódott.
Felénk még kondit sem kapni :(

(#3665) mcolee


mcolee
újonc

Üdv!
Egreat r6s! Segítséget kérnék,ha valaki Vác környékén vagy Budapest környékén lakik és tud belső firmware frissitést csinálni és segitene azt megköszöném. Vettem egy Egreat r6s mediaplayert de kipróbáltam az összed Usb-s frissitést de nem reagál a készülék.
Köszönettel Zoltán

(#3666) Indiant


Indiant
addikt

Sós. :D
Mitől lehet, egy filmnél (x264-es), hogy úgy csinál mint a pc-n anno talán a mov-ok. Magyarul, h. nem díjazza ha beleteker az ember.
Ha az elejétől nézem akkor minden ok. De ha folytatnám, vagy csak ugranék benne, akkor gyorsítva játssza le. :Y
Az első fél órát, nem akarom megnézni még1x.

(#3667) kmarci25 válasza Indiant (#3666) üzenetére


kmarci25
veterán

Nyomd meg a távvezérlőn a Go To dedikált gombot, így nem tekeri, hanem az adott időpontra ugrik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3668) PistiSan válasza Indiant (#3666) üzenetére


PistiSan
addikt

Hálózatról vagy miről játszod le a tartalmat?
Milyen fw?

Nekem nincs ilyen bajom, van hogy félbe hagyok valamit, de normálisan folytatja mindig.

(#3669) Indiant válasza PistiSan (#3668) üzenetére


Indiant
addikt

USB3-ról.
mod2 vagy 3 fw
Nekem is ez a második ilyen film 1 év alatt. (a másik másnap jó volt)

kmarci25: a Go To -t nem próbáltam (talán csak ezt nem) , de a gombokkal 20% és 80%-ra ugrást igen.

(#3670) kmarci25 válasza Indiant (#3669) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor próbáld. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3671) Indiant válasza kmarci25 (#3670) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm szépen, ez működött, de csak akkor ,ha előtte megállítottam a filmet.

(#3672) kmarci25 válasza Indiant (#3671) üzenetére


kmarci25
veterán

Érdekes, nálam nem kell megállítani...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3673) Indiant válasza kmarci25 (#3672) üzenetére


Indiant
addikt

Félreértés ne essék, a GO TO működik akkor is ,ha nem állítom meg. De a film akkor gyorsítva folytatja onnan ahová ugrottam. Ha viszont előtte nyomok egy pillanat megállítást, akkor normál módban lehet folytatni.

(#3674) bazsy_


bazsy_
tag

Szevasztok!

Vettem egy ilyen kábelt Esata. Rádugom a hdd-t de meg sem nyikkan. A kábellel lehet gond vagy a médialejátszóval vagy esetleg a fw? Máshol nem tudom kipróbálni a kábelt. Egreat R6s, bc mod 1.04 mod 3 van rajta. A 2 usb csati tökéletesen működik.

+ annyi, hogy 2.5 hdd-t próbálok rácsatlakoztatni, de próbáltam desktop hdd-vel azzal sem ment :(

[ Szerkesztve ]

(#3675) zoltan6 válasza bazsy_ (#3674) üzenetére


zoltan6
őstag

a vinyónak kell +5 volt,meg +12volt,az esata aljzatból megkapja az 5 voltot,de honnét fog ez +12 voltot kapni? :F

(#3676) bazsy_ válasza zoltan6 (#3675) üzenetére


bazsy_
tag

Noti hdd-t is próbáltam annak elég az 5 volt de így sem megy...

Akkor inkább az lenne a kérdés, hogy valaki használja e-sata-n és ha igen milyen kábellel?

[ Szerkesztve ]

(#3677) zoltan6 válasza bazsy_ (#3676) üzenetére


zoltan6
őstag

én valami ilyen külsőtápos cuccal tudom csak elképzelni hogy működne:
[link]

(#3678) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni R6S-ről BD50 és nagy bitrátájú mkv-ék lejátszásához. Évek óta használom az R6S-t hálózatba kötve, de most vettem egy nagy TV-t és zseretném kihasználni a FullHD lehetőségeit.

A rendszer:
D-Link DNS320L, Cat5E kábelek, TP-Link Archer C7 router, R6S (kábelen csatlakozva, firmware 3.0.5.5); Hálózaton a NAS tester sebesség 57/40MB/s.

Jelenleg nagy bitrátájú filmeknél szaggat, nézhetetlen. Most jöttem rá, hogy csak 100Mb-es hálózati csatoló van a R6S-en. Vkinek tippje mit lehet ezzel kezdeni? Hogyan lehetne kideríteni mitől szaggat?

Esetleg próbáljak 300Mb-es USB-s wifi sticket, hátha jobb lesz mint a kábel? Ebből milyen típust?

Van esetleg jobb firmware a 3.0.5.5 helyett ami jobb szolgálatot tesz fullHD lejátszásnál és 3D-nél, ha igen miért?

Köszönöm.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#3679) zoltan6 válasza Kulbi (#3678) üzenetére


zoltan6
őstag

ugyan én már nem használom az egreat-ot,odaadtam a gyereknek,de nem emlékszem hogy problémám lett volna a bd50-es lejátszással,mondjuk csak kb. 2-3 ilyen filmem van,3d meg nincs is.én is Nas-sal használom,meg most is úgy megy csak másik szobába.
Én synology NAS-sal használtam NFS megosztással,úgy ment rendesen,szerintem wifivel csak még rosszabb lesz,egyszer próbáltam egy tp-link wifi sticket rádugni az egreatra,de nem igazán ismerte fel.

(#3680) Laca0 válasza Kulbi (#3678) üzenetére


Laca0
addikt

A 100Mbites nettel szerintem nincs nagy gond, én egy routerre kötött winyóról nézek fullad dts filmeket és nem akad, pedig 2 switch is van közben. A BD50-nél szerintem a nagy fájlméret lehet a gond. Ha nem elég nagy és gyors a nas buffer-je, akkor nem tudja kiszolgálni az egraet-t buffer-elését.
Nekem az összes BD50 egy külön hdd-n van az egreat-en.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3681) Zirowe válasza Laca0 (#3680) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A hd hanggal van a baja, nem a file mérettel vagy az átvitellel.
Egy BD50esnek max 6.25MB/s kell, ami nagyon extrém eset, de annyit bírnia kéne, ha nem lenne gányul megcsinálva.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3682) Laca0 válasza Zirowe (#3681) üzenetére


Laca0
addikt

Jaaa! Hát az tényleg igényli a sebességet :)
De megéri szerintem egy winyót tartani az ilyen filmeknek, nagyon jól tud szólni :)
Szerintem jobb ebbe beletörődni, mert amúgy meg kitűnően végzi a dolgát gréti! :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3683) gabika1969 válasza Zirowe (#3681) üzenetére


gabika1969
aktív tag

+1!
Ezt korábban már jól kiveséztük. Sajnos a NAS a ludas ebben, én próbáltam az 1gigabit-es hálózatot más, 1gigabit-es lejátszóval, ami ugyanúgy kifeküdt, illetve szaggatott, a Dlink-ben lévő memóriahiány miatt. Nekem DNS-320 van, ami a L utódja. Az új FW- valamit segített ezen, de még sem az igazi. Sajnos nincs mese, a megoldás egy külön házban vagy dokkolóban lévő HDD, ami a NAS USB portjára van kötve. Így megy a Transmission fel-le, majd egyszerűen leválasztható és köthető az Egreat USB 3.0 portjára. Így nincs akadás. De ez a probléma tényleg, csak a DTS HD és DD True HD (Atmos) hangsávok esetében érzékelhető, valamint egy időben történő nagyobb sebességű letöltés és filmnézés közben.

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#3684) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Köszönöm. Majd jobban figyelem a hangsávokat is, de szerintem sima dolby, dts esetén is meg-megakad. Még a végén Synology lesz a dologból:)

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#3685) Zirowe válasza gabika1969 (#3683) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Eppen, hogy nem a nas hibaja, hanem az egreate, ahogy szepen le is irtad.
Usbrol megy rendesen, halozatrol nem ha hd hang is van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3686) gabika1969 válasza Zirowe (#3685) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Leírtam, hogy egy gigabites médialejátszóval is próbáltam, azzal is akadt. Akkoriban leírtam azt is, hogy ugyanerről a hálózatról, ugyanazt az állományt laptopról, mint hálózati tárolóról játszottam le az Egreat-tel, előbbivel akadt, utóbbi esetben simán ment.
Akkor itt melyik a gyenge láncszem szerinted? Én nem tudok csak a NAS-ra tippelni!

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#3687) Zirowe válasza gabika1969 (#3686) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Miután a nas csak adatot továbbít az egreatnek, és neki aztán mindegy, hogy mi van az adatban, ezért csak az egreat feldolgozóképessége lehet ludas.

Mint írtam, a legextrémebb sebesség amire szüksége van, az 6.25%, ami talán szökő évente egyszer van.
Kétlem, hogy ezt a sebességet egy nas nem tudná teljesíteni, még a régi routerem is röhögve bírta.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3688) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Köszi mindenkinek. Azért nem akarom, hogy hatalmas vita legyen itt:)
Kipróbáltam egy 20 akárhány gigás mkv-t ami a nasról szaggatott, USB-ről simán ment. Letöltöttem itt linkelt jellyfish videókat, 3-tól 120 Mbps-ig. Ezekben nincs hang csak a bitráta van feltolva az eredeti 30-ról. A nasról szép lassan elindultam és 30-ig volt jó, 35-től akad egyre jobban és jobban. Nekem ez nagyon lassúnak tűnik. A nas gyakorlatilag üres, most formáztam, a transmission feltöltés ment 50KB/s-re korlátozva. Még azt tervezem, hogy a media lejátszó kábelére dugok egy laptopot és ott is megnézem a nas írást olvasást, de ha mindenhol 50/40 MB/s akkor ennek menni kéne. A nasos topicban még a WD greenre panaszkodnak. A probléma az, hogy a nasosok szerint a D-Link DNS320L náluk tudja ezt, itt pedig, hogy a HD hang hálózaton nem megy csak USB-n, azon kívül tudnia kéne az R6S-nek is:) Folyt köv.

[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#3689) Laca0 válasza Zirowe (#3687) üzenetére


Laca0
addikt

10 Mbps-es powerline hálózaton is mentek a fullhd filmek a havernál pc-ről. Ha gyors a kiszolgáló, akkor ami a csövön kifér, kihasználja a hálózatot. Ezért írtam, hogy nas-tól is függ a dolog.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3690) Zirowe válasza Laca0 (#3689) üzenetére


Zirowe
nagyúr

10mbps az semmi, vicces is lenne, ha nem menne rendesen.

[link] és [link]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3691) polgcsabi válasza zoltan6 (#3623) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Most akarok venni 1 médiát a gyerkőcöknek!
Ez a xbmc hogy is megy fel a játékosra?

(#3692) zoltan6 válasza polgcsabi (#3691) üzenetére


zoltan6
őstag

az ebben a topikban levő egreat-ra sehogy,de ha veszel egy mini pc-t arra feltelepíted mint bármilyen windows-os progit.

(#3693) Laca0 válasza Zirowe (#3690) üzenetére


Laca0
addikt

Ezt a hozzászólásodat már százszor elolvastam, de még mindig nem értem...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3694) polgcsabi válasza zoltan6 (#3692) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Valószínű, hogy nem r6-ot fogok venni (bár erősen gondolkodok rajta végül is van már 1)
Most ez is szóba jött de az android az android, hát nem tom! Az r6 meg jóval ólcsóbb:
[link]
Jó lenne ha lenne valakinek ilyen cucca.

[ Szerkesztve ]

(#3695) kmarci25 válasza polgcsabi (#3694) üzenetére


kmarci25
veterán

Ebben a topikban érdeklődtél már?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3696) polgcsabi válasza kmarci25 (#3695) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Még nem!

DE most megteszem!

(#3697) Zirowe válasza Laca0 (#3693) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pedig ennél érthetőbben nem tudom leírni. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3698) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Figyelemre méltó! Letöltöttem innét 1 120-as videót! Játssza a cucc! Mármint az R6!

(#3699) ssj2baki


ssj2baki
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni attól aki ráér és van kedve segíteni. A problémám: Behányt a külső vinyóm, gondoltam kipróbálom az NFS-t, hogy tudjak nagy méretű filmeket is nézni akadás mentesen, de itt a probléma, még kapcsolódás sincs.Azt hozzáteszem hogy elég analfabéta vagyok a számítógépes dolgokhoz.
Routerből megy a kábel a lejátszóhoz, tipus: TP-LINK TL-WR1042ND, FreeNFS-t használnák. Win7 van a gépen. Szal próbáltam ip címet, meg ilyesmit, de csak homokóra és semmi.Ha valaki segíteni teljesen az alapoktól azt megköszönném, és köszönöm is. PM-ben, itt ahogy megfelelő.:)

(#3700) ssj2baki


ssj2baki
csendes tag

Sziasztok!

Remélem a mostani h.sz-emre reagál valaki.
Filmközben megnyomom a MENU gombot a távkapcson, a lejátszás megáll de nem jön be a kép jobb oldalán a menü , semmilyen beállítás nem látszik, konkrétan semmit sem tudok csinálni.Élesség stb. Én nyomkodtam el vagy ez valami nagy gebasz? Bast Castle V.1.03 van fent.Mit csináljak hogy jó legyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.