Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) zoltan6 válasza HoReSz1975 (#3350) üzenetére


zoltan6
őstag

a vezetékek szine ott van az oldalon kiírva ahonnét rendelted:
Red Wire == VCC, (+5V)
* Black Wire ==GND
* Green Wire == TXD
* White Wire == RXD
a putty-ot pld. innen a downloads putty.exe-t For Windows on Intel x86
nekem elindul win 8.1 64 bit.a többi részét nem vágom,még nem csináltam.
gondolom igy kell,bár majd megmondja aki jobban vágja:

[ Szerkesztve ]

(#3352) HoReSz1975 válasza zoltan6 (#3351) üzenetére


HoReSz1975
őstag

itt van, hiába nyomkodom az opent semmi nem történik:

@most úgy állítom, be ahogy nálad a képen és semmi nem indul el :(( :F

[ Szerkesztve ]

(#3353) Indiant


Indiant
addikt

Az vajon mitől van, hogy egyik nap még használtam a sata vinyót ,majd később már nem ismeri fel. Felpörgeti, de nem jelenik meg. (Pro) :F

[ Szerkesztve ]

(#3354) zoltan6 válasza HoReSz1975 (#3352) üzenetére


zoltan6
őstag

jól kötötted össze az egreat-tal? com3-at állitsál be.

(#3355) djnice válasza HoReSz1975 (#3352) üzenetére


djnice
veterán

Felkiáltójeles a com portod, dugd másik usb portba a kábelt vagy indítsd újra a windows-t.

(#3356) HoReSz1975 válasza djnice (#3355) üzenetére


HoReSz1975
őstag

bedugtam másikba, nem indul, átírtam com3 semmi :O :O :F

már nem sárga, de semmi, hiába kattintok az open -ra, semmi :F

[ Szerkesztve ]

(#3357) djnice válasza HoReSz1975 (#3356) üzenetére


djnice
veterán

1. A lejátszót áramtalanítod
2. Rádugod a kábelt (a fekete csatik nem fognak odaférni, szedd ki belőlük az érintkezőket és úgy dugd rá őket, csak a GND, RX, TX kell)
3. Nyomsz egy Open-t a putty-ban
4. Áram alá helyezed a lejátszód, majd elkezded nyomogatni az esc-t amíg meg nem áll a sok szöveg, ha nem ír ki semmit akkor cseréld meg az RX és TX kábelt és próbáld újra
5. Beírod hogy erase -m majd nyomsz egy entert
6. Lehúzod a kábelt és újraindítod a lejátszód a firmware-t tartalmazó pendrive-al együtt

[ Szerkesztve ]

(#3358) HoReSz1975 válasza djnice (#3357) üzenetére


HoReSz1975
őstag

már levágtam róluk a fekete házat.

így néz ki, vagy cserélgetem a zöldet és a fehéret, de ez a puttyi nem indul, csak hangot ad ki és annyi :O

[ Szerkesztve ]

(#3359) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egy gyors kérdésem hadd legyen már.
Ugye vettem ezt a R6S prot, amiben van wifi. Elvileg. Mármint van rajta antenna meg minden, de a wifi nem lát semmilyen hálózatot (míg másik 6 eszköz vígan elvan a wifi hálózaton).
Lehet ezt használni USB-s wifis eszközzel? Van hozzá kábel is, tehát nem feltétlenül akarnám wifin használni.

Csak az elv miatt akkor mondjuk egy ilyen usb-s wifi stick árát visszakérném az eladótól, mert csak nem 100%-os a cucc. Egyébként minden működik rajta, megy szépen, kivéve ezt a wifit.

Annyit csinál még, hogy néha az USB 3-as foglalatban nem ismeri fel az USB3-as winyót, random, de ha az USB2-es csatiba dugom nincs ilyen gond.
Működik a SATA-s winyó kezelése is, megy szépen a BD50-es 3D iso lejátszása is minden zokszó nélkül.
Az O!playhez képest a menüjét kicsit szokni kell még, de sokkal gyorsabban reagál egy HD film közbeni menüre, vagy léptetésre mint az Asus, szóval mindenképpen jobb.

;) - The Power of the Light Side

(#3360) djnice válasza HoReSz1975 (#3358) üzenetére


djnice
veterán

Pedig így kell bekötni ahogy lefényképezted, jónak kell lennie, vigyázz ne érjenek össze az érintkezők és a fehér se érjen hozzá a mellette lévő üres tüskéhez.
A rendszerkezelőben kiosztott portszám legyen a putty-ban beállítva.
Mi az hogy hangot ad?

Szerk: Ja és nyomd kicsit össze a csatikat fogóval mert lehet nem érintkeznek rendesen a tüskével.

[ Szerkesztve ]

(#3361) zoltan6 válasza djnice (#3360) üzenetére


zoltan6
őstag

olyan mintha a fekete össze lenne érve neki a zölddel.

(#3362) HoReSz1975 válasza djnice (#3360) üzenetére


HoReSz1975
őstag

hát én ezt feladom, nem indul el ez a puttyi geci, a f@szom ki van már :( :(( :((( :O

(#3363) djnice válasza HoReSz1975 (#3362) üzenetére


djnice
veterán

Mennie kell, ellenőrizd le hogy biztos érintkeznek-e a csatlakozók a tüskékkel, én is sokat szívtam vele végül egy régi audio cd kábelt elvágtam, annak a fehér csatija pont rámegy a lejátszó tüskesorára és arra kötöttem rá az usb kábel végét: [link]

(#3364) PistiSan válasza HoReSz1975 (#3362) üzenetére


PistiSan
addikt

Rendszergazda ként futtatod a putty-ot? Esetleg ha van lehetőséged egy xp-s gépen is próbáld ki, vagy win7-en, mint ha win8-al olvastam volna valami putty hibát egyszer, nem tudom hol, lehet nincs is vele gond, de azért egy próbát megér.

(#3365) satel válasza Anonymus23 (#3359) üzenetére


satel
tag

nézd meg, hogy látja-e a WIFI hálózatot, ha a routerben leveszed a titkosítást. ha így látja, akkor kapcsolj be egy gyengébb titkosítást.

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#3366) Anonymus23 válasza satel (#3365) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, ezen én is gondolkoztam már, de ha nem is tud felmenni rá, attól még látnia kellene magát a hálózatot? Nem jól gondolom?

Pont arra gondoltam, hogy csinálok a mobillal egy hálózatot védelem nélkül, és meglátom, hogy látja-e

;) - The Power of the Light Side

(#3367) HoReSz1975 válasza djnice (#3363) üzenetére


HoReSz1975
őstag

már rá is van szórítva a lábakra, de semmi, nem értem mi a franc van, nem érnek össze, és nem indul a putty, pedig egy telepítős x64 verziót raktam fel :F :( :(( :(((

[ Szerkesztve ]

(#3368) Anonymus23 válasza satel (#3365) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz az ötletet. WEP titkosítást tud csak a csoda (nekem WPA2 PSK van), de viszont azonnal látta mobilnak a hotspotját. Ahogy rányomtam a keresésre közben azonnal behozta szembe szomszéd wifijét is (miért nem tudta hamarabb bekapcsolni?) Mondjuk azt meg én nem látom se laptoppal, se mobilokkal, se tablettel.

Nah legalább akkor tudom, hogy működik minden rajta. Nem rossz kis technika!
Köszönöm az ötletet! :R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#3369) djnice válasza HoReSz1975 (#3367) üzenetére


djnice
veterán

Akkor nincs más ötletem, meg kellene próbálnod egy másik gépen vagy másik oprendszerrel.

(#3370) satel válasza Anonymus23 (#3368) üzenetére


satel
tag

kb ezzel szívtam én is, amikor routert vettem :)

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#3371) tothl válasza satel (#3370) üzenetére


tothl
addikt

A poweramp miert nem jo? Megeri az arat abszolut!

(#3372) tothl válasza tothl (#3371) üzenetére


tothl
addikt

Hopp ez elkeveredett :)

(#3373) HoReSz1975 válasza djnice (#3369) üzenetére


HoReSz1975
őstag

vmware -val felraktam egy virtuális meghajtóra az xp -t, ha azzal nem jön össze, akkor eladom a lejátszót.

(#3374) HoReSz1975 válasza djnice (#3357) üzenetére


HoReSz1975
őstag

most már tényleg tiszta ideg vagyok, nem megy xp alatt sem, csak hangot ad ki amikor rányomok az openra :( :(( :(((

(IMG:http://i57.tinypic.com/1537dj9.jpg)(/IMG)

(#3375) PistiSan válasza HoReSz1975 (#3373) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem biztos hogy a virtualis gep virtualis portjai jok lesznek, tenyleg nincs a csaladban 1db nem win8 as gep?
Szerintem nem sok penzt kapsz egy mukodeskeptelen lejatszojert, inkabb csinald meg.

(#3376) zoltan6 válasza HoReSz1975 (#3374) üzenetére


zoltan6
őstag

virtuális gépen nem fog menni,húzd le a win8-as vinyot,aztán rakjál be egy akármilyen pár gigás hulladék vinyót,rakjál rá egy win 7-est,hogy megtudd csinálni.
vagy még a Hiren’s BootCD-t javasolnám szerintem azzal is meg lehet csinálni,bár már rég használtam.

(#3377) blau24


blau24
tag

Sziasztok! Most szereztem be egy ilyen lejátszót, sima nem pro. A problémám az lenne, hogy csak sztereóba jön a hang. A lejátszó hdmi kábellel van összekötve a tv-vel a tv pedig optikaival a házimozival. Valamit be kell esetleg állítani? Köszönöm, üdv

(#3378) blau24 válasza blau24 (#3377) üzenetére


blau24
tag

Ja, és a filmen DTS-HD hang van.

(#3379) zoltan6 válasza blau24 (#3378) üzenetére


zoltan6
őstag

az egreat-ot kösd össze a házimozival optikaival,mert a tv-n keresztül nem fog menni az 5.1

(#3380) blau24 válasza zoltan6 (#3379) üzenetére


blau24
tag

Megtörtént, de még mindig sztereó

(#3381) zoltan6 válasza blau24 (#3380) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem így van beállítva,de nekem nem gyári firmware van:

(#3382) blau24 válasza zoltan6 (#3381) üzenetére


blau24
tag

1000 hála és köszönet a segítségedért, úgy állítottam be ahogy neked van és minden rendben!! Köszönöm, üdv

(#3383) Zirowe válasza blau24 (#3378) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Optikán eleve nem fog menni a hd hang, sima dts a max.
Ahhoz hdmi kell.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3384) blau24 válasza Zirowe (#3383) üzenetére


blau24
tag

És azt hogy tudom megoldani? A médialejátszó alapból hdmi-vel van összekötve a tv-vel, a tv-t is hdmi-vel kössem össze a házimozival? Köszönöm, üdv

(#3385) Zirowe válasza blau24 (#3384) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, mp-t a hm-be, azt meg a tv-vel, mindenhol hdmi-t használva.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3386) blau24 válasza Zirowe (#3385) üzenetére


blau24
tag

Sajnos csak 1 db hdmi csatlakozó van a házimozin.

(#3387) Zirowe válasza blau24 (#3386) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Legalább 2db kell: 1 bemenet és 1 kimenet, no meg persze nem árt ha támogatja a hd hangokat. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3388) blau24 válasza Zirowe (#3387) üzenetére


blau24
tag

Akkor marad a sima dts, köszönöm szépen a segítségedet! Üdv

(#3389) Indiant


Indiant
addikt

#3353-ra hátha valakinek mégis van 5lete.

(#3390) Bundyta


Bundyta
tag

Sziasztok!

Pár apróság, hátha valakinek van rá tippje.

BC 1.04 + CS fw van fent a masinán - no PRO. Egy két "gond" van vele:

- .mkv + külső felirat: ha beleléptetek a filmbe, majd egyet vissza, elfelejti a feliratot. Stop, aztán megint lejátszás és OK, h onnan folytassa, ahonnan kiléptem.

- DVD-Shrink-kel archiváltam egy DVD-t - a Főnok II. évad 2-es lemezét. Semmilyen tömörítést nem állítottam be, csak kértem, mentse le vinyóra. Nos, a VIDEO_TS mappába lépve az első .inf állományt kell indítani, mert magától nem indítja a "DVD" lejátszást - a gyári fw ezt tudta

- hibásan működik a DVD felirat kezelés; pár lemeznél az asztali lejátszón NEM kell beállítani, h kérsz-e feliratot. Itt meg ész nélkül kiteszi, pedig nem is kértem.

- a DVD menüben valamiért a kijelölő highline-t eggyel feljebb teszi, mint kéne. Értem ezalatt, van mondjuk 4 epizód és ugye az elsőre kéne ráállnod. Ott is van a highline, lejátszást kérsz, erre a másodikat adja be. Ha a harmadik epizódra állsz, akkor meg a negyediket. Ha meg az első fölé - ahol nincs semmi sem kiírva -, akkor elindítja az elsőt.

Tudtok valamilyen oldalt adni, ahol meg lehet kérni a fejlesztőt a hibák javítására?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#3391) toby_as válasza Bundyta (#3390) üzenetére


toby_as
tag

Szia
A fejleszto roman nyelvu ember (cristianstoica a felhasznaloi neve), tehat nem art neked is tudni a nyelvet, bar szerintem angolul is tud.
EZEN
a forumon tudsz vele kapcsolatba lepni, szokott valaszolni a privatra is, persze regisztralas utan. Az 1.04 CS-t en is hasznaltam egy darabig, mostanaban YAffs error-t ir ki ha fel akarom rakni. En azert csreltem le mert az NFS-t sehogy sem akarta latni barhogyan is allitgattam. Az 1.03 verzional nincsenek ilyen gondok. 1.03+CS

(#3392) gabika1969 válasza Bundyta (#3390) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Bundyta, ha írsz a román oldalra, tedd meg légy szíves azt, hogy a kérések közzé beteszed az enyémet is: Ha bele tud nyúlni az ukrán által készített BC-be, cserélje le az audió részt a gyári firmware-ben lévőre. A BC 1.04 már tudja a HD audio sávokat, de néhány zenei fájl esetében nem tökéletesen játszik le, pld.: nem lehet a számok között léptetni, tekerni stb.
Ha ki tudná cserélni nekem tökéletes lenne.

Köszi, remélem sikerül kapcsolatba lépned vele.

Üdv Mindenkinek!

(#3393) falusigazda


falusigazda
újonc

Sziasztok! Az lenne a kérdés, hogy usb-re rakok torrenteket, egy 32-gb os ról van szó, teszek rá 5-6 filmet , miért van az hogy az egyiket látja az r6 a másikat nem, ez változó melyik filmet nem látja, általában xVidet szoktam letölteni. A válaszokat elöre is köszönöm.

(#3394) Bundyta válasza gabika1969 (#3392) üzenetére


Bundyta
tag

toby_as és gabika1969 !

Belefoglaltam a kis irományomba a kéréseiteket is, remélem annyira nem kopott a nyelvtudásom! :-)

Ezt küldtem a fórumra...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#3395) gabika1969 válasza Bundyta (#3394) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nagyon köszönöm a közreműködésed! Reménykedjünk, hogy megoldódik, bár szerintem nem fognak ilyen szinten tudni belenyúlni.

Üdv Mindenkinek!

(#3396) toby_as válasza Bundyta (#3394) üzenetére


toby_as
tag

Szia
Igen, koszonom...olvastam en is a hozzaszolasodat. Szepen megfogalmaztad:) Mondjuk en is kertem mar tole ezt azt de nem igazan akart/tudott segiteni. Szerintem o nem foglalkozik az alap programal, csak a HD4ALL -t illetve a skin-t irogatja at.
Az nfs-re visszaterve...sikerult ujra felraknom a BC 1.04-et es most mukodik az NFS , csak nem automatan. Meg kel neki adni manualisan az IP-t es a share-t, es utana latja. Amugy a BC manapsag az egyetlen firmware amelyik kepes NFS-rol WIFI-n keresztul lejatszani egy 25GB BD-t zavaro akadas nelkul. xEgreat-III-R6S-3.0.5.5-by-CSv2.6-DMD-xLiveCZ meg elboldogul a nagyob mkv-el de a BD-vel mar nem (WIFI-rol beszelek, kabelen nincsenek akadas gondok amugy sem).

(#3397) Bundyta válasza toby_as (#3396) üzenetére


Bundyta
tag

Ahogy néztem a fórumot, nem foglalkoztak a kéréseinkkel. :-(

Kár, h nincs valami tutorial, vagy legalábbis nem tudok róla. Szívesen fejlesztenék erre a kütyüre, természetesen ingyenesen, bár nem vagyok egy nagy programozó.

Még valami, mert nem néztem, de hátha valaki...: van ugye a 23.976-os és a 23.973(?)-as f/s ráta. Az 1.03-as BC fw mind a kettőt tudja?

A másik, ami zavaró, bár nagyon örültem neki: letöltöttem a Moon... - most nem jut eszembe a neve, a lényeg, leszállnak a Holdon az emberek, ketten eltűnnek, fertőzést kapnak, meghalnak, majd a keresőcsapat megtalálja őket, behozzák az űrhajóra, ahol a halottak felélednek és mindenkit megfertőznek...

Nos meglepve tapasztaltam, hogy lefolyik a TV-ről a kép. Kiderült, 59.97 a képváltási freki az Információ gombot lenyomva. Ezt írta ki a videóra, ami nagyon jó, de meglepett, h a TV mode választónál nincs 1080p lejátszási mód - mintha 720p sem lenne, de ebben nem vagyok biztos.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#3398) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Tegnap este csúnyán megszívatott a kütyü távirányítója.
Kb egy jó hónapos a cucc, és hálózatról akartunk filmet nézni, amikor a keresés közben egyszer csak megállt az egész, mintha lefagyott volna.
Hiába nyomtam bármilyen billentyűt a távirányítón, nem csinált semmit. Az első volt, hogy kamerával ellenőriztem a távirányítót, de szépen világított az infraled.

10x kihúztam a 220-as hálózatból, de persze nem indult el. Már majdnem beírtam ide is, és küldtem üzenetet az eladónak, amikor mondom csak megnézem még 1x a távirányítót, raktam bele 2 új elemet, és abban a pillanatban elkezdett működni :W

Feleségem mondja, hogy a korábban benne lévő elemek meg lötyögnek, ha megráztad olyan volt, mintha valami folyadék lett volna bennük, pedig Philips elemek voltak. :C

;) - The Power of the Light Side

(#3399) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Utódról még mindig semmi hír?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3400) pomk válasza Zirowe (#3399) üzenetére


pomk
őstag

Lesz utód? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.