Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hibáimért lehet nyugodtan szólni, kijavítom őket :R

(#2) vd1992 válasza bacsis (#1) üzenetére


vd1992
tag

(#3) Lenry


Lenry
félisten

Operating speed: slow/fast

kár, hogy nem sikerült beüzemelni.... egy Wolf3D teljesítmény tesztre kíváncsi lettem volna :DD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) atom87


atom87
aktív tag

Ez igen!

Nem semmi a "kicsike"! :)

Kawasaki z1000

(#5) domi007


domi007
őstag

Igazi kuriózum, gratulálok érte.
Esetleg kipróbálhatod a MenuetOS-t, az ráfér egy floppyra, lehet, hogy elindul rajta.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6) 14adam


14adam
addikt

Úristen :Y Ritkán látni ilyet.Ez is egy remek írásra sikeredett

(#7) Lars válasza bacsis (#1) üzenetére


Lars
őstag

Ha jól látom, a bios nem látta a képen a hdd-t. Nem lehet hogy ez a baj, hol fagyott meg szegényke ?
Egyébként simán jó lehet a 6.22-es dos is, gépnek mind1 :)
Jah, és gratula a matuzsálemhez :)

(#8) bacsis válasza Lars (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a hdd-t letiltottam, majd kipróbálgatom hátha működik az is!
elkezd bootolni: startin ms-dos
aszongya: "ERROR: NO AVAILABLE EXTENDED MEMORY WAS FOUND
XMS DRIVER NOT INSTALLED"
Hiába állítgatom a memória méretét a biosba 1-2-4MB, akkoris ugyanitt áll meg...
Nekem valami tuningos DOS-os indítóm van, lehet valami xart beakar tölteni de nem tudja...
Majd most a DOS 5.0-t megadom neki :C

(#9) bacsis válasza bacsis (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sikerült elindítani a dos 5.0-val, tolok rá játékot és kommentálom mindjárt!

(#10) Lars válasza bacsis (#8) üzenetére


Lars
őstag

emm386 lesz az ami még leledzik a config.sys-ben esetleg, de már régen volt ilyen problémám :)
Esetleg F8-at nyomsz boot közben (mint windowsnál ) és bejön egy boot menü. Ott kéne lenni olyannak, hogy semmit nem tölt be config.sys-t sem, és autoexec.bat-ot sem. Vagy ha jól emlékszem akkor F5-és akkor semmit nem tölt, nincs boot menü sem. De ezeket inkább próbáld ki, mert régen volt, és kopnak az emlékek :)
Húú, nekem lenne ilyen gépem, garantáltan elszórakoznék a hibafeltárással. Inkább ilyennel bíbelődök, mint mondjuk egy széthackelt windowsal :D

(#11) modd3r


modd3r
őstag

Mondjon bárki bármit, ezek voltak azok az idők, amikor még tudtuk értékelni a HARDVER-t.
Minden egyes MHz, minden egyes Kb számított.
Nagyon örülök, hogy megélhettem azokat az időket.

(#12) Lars válasza bacsis (#9) üzenetére


Lars
őstag

Siess, itt nyomkodom a frissítést a fórumon, ráálltam a témára :DD

(#13) bacsis


bacsis
Közösségépítő

az írás végén folyamatosan tudósítok! :R

(#14) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon jó írás lett (ismét) :) :C :R
Én ebből a korszakból kimaradtam, pedig ha lehet így mondani, nagyon tetszik ez az ,,oldscool" régi laptop-szörny :DD

Szerk.: Várjuk a játékteszteket :)) :R

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#15) Lars


Lars
őstag

Prince of persia, simcity, Golden axe, LHX, kérdezz, kérj bátran priviben :)

(#16) bacsis válasza Lars (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a simcity 5mb, nem megy rá a flopy-ra pedig azzal még most is el lehet játszogatni :R

(#17) forras2


forras2
őstag

Hát ezek az őskövületek nekem is kimaradtak az életemből! :)
De nem merem bátran mondani,hogy bánom is! :U

Bacsis nagyon jó lett ismét a teszt,Gratula! :K :C :R

(#18) Laslow


Laslow
senior tag

Nem hittem, hogy látok valaha is 286-os laptopot, akár csak fotón is! (Apropó, fotó: azért a legócskább/legolcsóbb digitális fényképezőgép is ezerszer jobb fotókat csinálna, mint ezek. Gondolom csak a telefonoddal készítetted őket.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#19) bacsis válasza Laslow (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, mint mindíg!
csak a feülről lefotózott gép lett silány kép, a többi egész jó lett azért ;) :B

(#20) szurmais


szurmais
tag

Gratula az íráshoz, én még egy 386 sx 40-el kezdtem az volt az igazi küzdelem minden játék indítása, azután összef*** magát az ember a windows 3.11-en ha tudott nagy nehezen szerezni valahonnan főleg, hogy csak nagy floopy meghajtóm volt. Trident VGA 256kb :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=szurmais

(#21) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

:R

Ennek a gépnek hogy túlélt 20 évet :) Nagyon durva vas :D Az a normál méretű floppancs meg ilyesmik, az meredek :D

Honnan szedted? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Van egy barátom aki ilyen régi laptopokkal üzletelt régen megvette 1-2k ért és eladta gyűjtőknek 5-6k-ért.
Egyszer hozott egy olyan 386-os ami volt az egyik filmbe már nem jut eszembe címe sajnos.
És a laptop oldalán volt egy Processzor foglalat :D

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#23) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Az első bekezdésen sokat nevettem. :)
Talán majd egyszer, egy év után, azt is megtanulod, hogyan kell egy írást hiba nélkül, vagy legalábbis kevesebb hibával feltenni, pláne, hogy már milliószor megmutattam. Ha a hardverek terén is így gyűjtötted a tapasztalatot, kicsit félek... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#24) bacsis válasza hcl (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy ismerősöm adta nekem ajándékba, állítólag ő is úgy kapta :DD

(#25) bacsis válasza Racecam (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

már többször írtam, hogy DYSGRAFIAS vagyok, ezért kérem az első hozzászólásomba, hogy hibák vannak, de szóljatok, hogy mi, és már ki is javítom! :R
így téged is arra kérnélek, ne azt mond, hogy van hiba, mert köszönöm szépen, de azt tudom hogy van, hanem arra kérlek, azt jelezd hogy mi a hiba és természetesen kijavítom!
Így fog a végére egy hibátlan írás kerekedni! :R

(#26) schwanz


schwanz
tag

Régi szép idők...

Apámnak egy 386-os, szintén Zenith laptopja volt, örülök, hogy végre láttam annál is komolytalanabb eszközt :DD

Egyébként anno még egy XT is volt nálunk átmenetileg, ha jól emlékszem, 8 MHz-en futott,"gyönyörű" 4 színű CGA kijelzője volt. Még játszani is lehetett rajta (Tetris, Packman meg hasonlók).

Szvázi tag

(#27) Lejszi válasza Lenry (#3) üzenetére


Lejszi
senior tag

kétlem, hogy futott volna rajta. nekem a 286-osomon is akadt. :(

(#28) Lejszi válasza modd3r (#11) üzenetére


Lejszi
senior tag

ezzel tokeletesen egyet értek :K
főleg a "turbo" gomb volt király!!!!

(#29) eisento


eisento
addikt

"ilyent is láttam" szerintem inkább "ilyet is láttam" :)) gratula a cikkhez szép darab. bár én kicsit megtakarítottam volna a kosztól :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#30) Lars válasza eisento (#29) üzenetére


Lars
őstag

Nem koszos, patinás :D

(#31) nothin


nothin
tag

Nagyon menő! A helyedben bemennék vele valami helyre ahol sokan vannak laptoppal (előadás, kávézó) kíváncsi lennél az emberek arcára :DD

(#32) bacsis válasza nothin (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezt 5év múlva megjátszom!
AMj nyomom közben a STUNTS-ot annak jó magas, idegesítő hangja van :C :DD

(#33) kts88


kts88
senior tag

Brutális a vas :DDD, de a hordtáskája nagyon zsír.
Igazi bacsis minőség :C

(#34) wolruf


wolruf
őstag

Mennyi, de mennyi ilyet láttam :)
Annó ezt Istennek tartottam. Amikor még XT-n szerencsétlenkedtem, majd a hatalmas lépésként megélt 286-16MHz-es csoda... Wow :) CGA monitorral kihúztam 4 évig. Lehetett azzal játszani, de még hogy :)
Aztán 486 DLC (ehhhehhh, azaz 386 ,,tuning"), 5k86-P75, majd az igazi Pentiumok. És mindezt egy C+4-el kezdve... Szép idők voltak :)
Most is van egy 486 SX-25-ös laptopom, mono VGA, hogy jó legyen :)
Ez a 286-os Hercules monitorvezérlővel van megáldva ha jól láttam :) De irigyeltem a ,,nagy felbontás'' miatt :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#35) okib4100 válasza wolruf (#34) üzenetére


okib4100
aktív tag

Jó teszt. Ehhez azért Norton Commander dukálna :)

Valamikor 90-ben láttam ez első pöcöt még gyerekkoromban egy akkori cucullista nagyvállalatnál. Asszem xt volt, de a jómunkásemberek csak úgy hivatkoztak rá, h "a zájbíem" (tényleg emlékszik vki még azokra az időkre amikor bizonyos helyeken "ájbíem"-nek nevezték a PC-t? :DD ). Mondanom sem kell, 1 db volt a rengeteg commodore 64+ junoszty kistéve között.

Aztán 92 vagy 93-ban került hozzánk az első saját, ha jól emlékszem 386-os volt 40mhz + 4 mega ram, vinyó eleinte nem is volt hozzá.

Hah, régi szép idők :R

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#36) buherton


buherton
őstag

Gratulálok a szerzeményedhez, p1-est se mindennap lát az ember, de 286-ot...!!! Azt télleg csináld meg, h egy olyan helyen ahol mindenki több százezres laptop előtt ül, h bemész leülsz, és elkezdesz ezzel jáccani :DDD :DDD :DDD .

Sztem a settlers elfutna rajta, abból kiindulva h a settlers 2 486-on már fut.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#37) Lenry


Lenry
félisten

Dangerous Dave :C
John Romero egyik első játéka :)
de sokat toltam anno

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) Mazsika


Mazsika
őstag

ejj a régi szép idők... nagyon kiscsikó koromba nyomkodtam én is ilyet bár nem volt bekapcsolva... fater mindig szépen áramtalanította mielőtt ráengedett! :DDD :))

Dáccsika

(#39) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Azért egy tisztítást megérdemelt volna. Elég gusztustalan a floppy környéke.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) bublee válasza Racecam (#23) üzenetére


bublee
csendes tag

A cikk írója nem először tisztázta a pontatlanságok meglétének okát ami nem műveltség hiányából fakad! A későbbiekben ne minősítsd magad ilyen hozzászólásokkal... Azt hiszem bacsis írásai a logoutot nagy mértékben színesítik és értéket ad!

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#41) Raymond válasza Lars (#15) üzenetére


Raymond
félisten

Barbarian :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42) bacsis válasza bublee (#40) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagyon szépen köszönöm! :R :R :R

(#43) Vladi


Vladi
nagyúr

Ááá rámhozzátok mindjárt azt rakom össze a p1-esemet. :DD

Ezek nem csak 16 bites procik voltak?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) Lars válasza Vladi (#43) üzenetére


Lars
őstag

A helyes megfogalmazás úgy szól hogy : Ezek már 16 bites procik voltak :)
Legalábbis kifele biztos hogy 16 bitesek voltak. Belül hogy nézett ki a dolog, arra már a fakuló emlékképek miatt nem emlékszem :)

(#45) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyon jó írás!! :R

A Stunts milyen sebességgel ment kb a notin. Emlékszem ez a játék haver 386 SX33-as gépén picit akadt ha nem volt bekapcsolva a turbó gomb :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46) zdanee


zdanee
őstag

Anno vendegeskedett nalam is egy hasonlo masina, Olivetti felirattal, es narancsszinu gazplazma(!!!) kijelzovel. Erre szerintem telepits OS/2 1.3-at, erre a procira az a legfejlettebb oprendszer. [link] (ha nincs meg, kildok egyet priviben, de szivesen latnam rajta :D) Ha memoria-problemak vannak, dugjal ra egy kulso billentyuzetet, ugyanis anno valaki nagyon okos az A20Gate nevu chipet a billentyuzetbe rakta, es ez a chip felel a 640k feletti memoriaert.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#47) Jim Tonic válasza bublee (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A cikk írójának csak be kellene másolnia valamilyen szövegszerkesztőbe, Racecam erre utalt. A "babebanben" hibák amúgy sem magyarázhatóak ezzel.
A írásjelekkel Te is hadilábon állsz... :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#48) FerroChrom


FerroChrom
tag

Jó kis cikk!

Én is akartam szerezni egy ilyen gépezetet, mert mindig is tetszettek az ilyen régi masinák. Utána is néztem anno pár dolognak és meg is tudtam ezt-azt:

Ez egy Zenith Data Systems SuperSport laptop. Mivel a Te gépedben 20 MB-os merevlemez foglal helyet, ezért a gép típusjelzése: ZWL-200-02. Valóban 286-os procival rendelkezik és ha minden igaz, akkor egy kapcsolóval lehetett váltogatni az órajelet 6 és 12 MHz között. A RAM-ot maximum 5 MB-ig lehetett bővíteni. Azt nem tudom, hogy az akku gyári tartozék volt-e, de bizony volt hozzá! Ha jól megnézed a "kicsike" hátulját, akkor mindkét saroknál látni fogsz két-két lyukat. Na ezekbe a lyukakba kapaszkodott a NiCad akkumulátor, ami 12,5 voltot adott 4 A/Hr kapacitással és 3,1 óráig tudta életben tartani a gépet. Ha a gépre csatlakoztattad, akkor további 1,3 kilóval dobta meg a gép súlyát. :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#49) mephi666


mephi666
nagyúr

:C

jó írás lett nagyon :) nem semmi laptop... a játékok közül az f15-öt meg a stunts-ot mi is nyomtuk ész nélkül... prüttyögött elég rendesen speakerrel... prehistorik is ment volna szerintem meg a street rod 1-2 is :) a prince-ről nem is beszélve...

ui: gef2 tesztekkel hogy állsz? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) bacsis válasza Dr. Romano (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Dr. Romano! Egy picit ha vissza butítottam a grafikát, el tűntettem a hátteret, akkor elég kellemes sebességgel ment, 15-20FPS azért megvolt :D
zdanee Köszönöm a segítséged, először be kell üzemelnem a HDD-t, és utána majd rá okoskodok valami oprendszert, lehet megpróbálom ezt az OS/2-t :R
Jim Tonic Mindíg szövegszerkesztőben írom az írásaim, és amit tudok, hibákat kijavítok vele, de Bill bácsi sem tud tökéleteset alkotni úgy látszik, mert az én hibáim egy részére nem készültek fel Microsofték :DDD
FerroChrom! Köszönöm az infót, szóval volt hozzá akksi, csak az enyémből maradt ki :O ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.