Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) batmanéhes


batmanéhes
tag

ehhez annyit fűznék hozzá, hogy nem új építésű házaknál általában nagyon kevés figyelmet fordítanak a ház körüli esővíz elvezetésre ill. alapvető vízszigetelésre. gondolok itt akár olyan triviális dolgokra, hogy a falevelekkel félig teli eresz egy nagy esőnél saját súlya alatt lehajolhat, és elkezdi önteni a vizet a házfalra.

mikor a jelenlegi helyre költöztünk, rendszeresen kinn járkáltam felhőszakadáskor a ház körül, és néztem hogy viselkedik a víz, hol van szűk keresztmetszet, rossz irányba dőlés, gödör amiben megáll a víz. ez a legfontosabb lépés, az ember pontosan látja hol a baj. ehhez relatíve kis befektetés szükséges: egy esernyő és némi akarás.

aztán szépen szisztematikusan mindenhol ki lett alakítva a faltól lejtés, lehetőség szerint szigetelő anyagokkal (azaz nem virágágyás), és az összes eresz jó messszire a háztól vezeti a vizet. ez utóbbi nyilván némi pvc cső, összefolyók, szűrők lefektetését igényli. aztán évente 1-2 alkalommal érdemes meglátogatni az ereszcsatornát, főleg ha fák vannak a közelben, vagy a malter már hullik a kúpcserepek alól. ehhez kapcsolódva nagy esőben érdemes lehet a padlásra is felmenni, kiderülhet pár csöpögés.

nem tűnt fel, de bevallom nem túl alaposan olvastam el a cikket. ha nem volt szó róla, akkor érdemes egy iránytűvel betájolni, hogy melyik falak a hidegebb északi oldaliak, oda nem célszerű a beépített szekrény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.