Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tildy válasza MongolZ (#149) üzenetére


tildy
nagyúr

52-54%. Van paramentesitonk, rendszeresen szelloztetunk, egyszeruen hideg az ablakprofil.
Csongi, szerintem nem szigetelt a mienk. Szo szerint folyik rola a viz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#152) csongi válasza tildy (#151) üzenetére


csongi
veterán

Lehetséges.
Azért fotózd le ha van kedved:)
Még az is lehet, hogy a középtömítés maradt ki, és az is elég sokat tud rontani a helyzeten.

(#153) MongolZ válasza tildy (#151) üzenetére


MongolZ
addikt

Őszintén szólva elég gáz, hogy ha egy 8 éves ablak így viselkedik. Ha csongi javaslata nem jön be, akkor sajnos passz.

(#154) Cathfaern válasza tildy (#151) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondanám, hogy próbáld meg ami nálunk bevállt, de ha magán az ablakkereten folyik a víz, akkor nem hiszem, hogy ez segítene :( Mondjuk elég low-cost beavatkozás, szóval legrosszabb esetben nem nyert, egy próbát megérhet.

(#155) tildy válasza MongolZ (#153) üzenetére


tildy
nagyúr

Anglia. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam. Itt meg a muanyag ablakot is helyben szerelik ossze, kulon viszik az uveget, meg kore a keretet... :Y

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#156) athomi válasza ->Raizen<- (#141) üzenetére


athomi
veterán

Mondom, ha folyamatos a páralecsapódás, ez csak átmeneti megoldás és kezdődik minden elölről. Más a festékbe is belekeveri a hipót, meg a különböző gombaölő szereket (ami tulajdonképp hipó), de hallottam már olyat is, aki még a vakolólóanyagba is belekeverte, mégse sikerült tartósan megoldania a problémát.

Amúgy meg ez a penészedés általában téli időszakban probléma, amikor a hideg felületeken a pára kicsapódik. Ha megvan a "táptalaja" előjön, mivel hiába irtod le, a spórák jelen vannak a levegőben.

[ Szerkesztve ]

(#157) csongi válasza tildy (#155) üzenetére


csongi
veterán

Igen, ott meg a nyilo ablakok sem mindenutt vannak, a legelterjedtebb feltolos kivitel, ha jol emlekszem. A regi epuleteknel pedig kicsik a nyilaszarok az elpulethez kepest.

Rendszerint, ahol alacsonyak a villany, es futesi szamlak, ott foglalkoznak a hoszigetelessel legkevesebbet.
Csak par pelda: Torok,Usa, es jopar skandinav orszag.
:)

(#158) Realradical válasza tildy (#155) üzenetére


Realradical
őstag

Hja, dettó Anglia, Manchester.
Nálunk ez lett a megoldás: [link]

A gép nem hangos, smart módban simán annyi hangja van mint a PC-mnek. Estére lelőjük.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#159) x_o_n válasza tildy (#148) üzenetére


x_o_n
veterán

Németország,ugyanez...csak a páramentesitő gép vált be cca 100eu illetve az ablakokban az utolagos szellözö rés,ha lehetséges.

(#160) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Végigolvastam.
Köszönöm az írást, sajnos van nekem is a témában "gyakorlati" tapasztalatom... :(

Ami nekem segített.:

Régi építésű, úgynevezett "Ancsa" típusú házban élünk. Szigetelés a falakon nulla, tetőtérben 15 centi gyapot.
Falak 50 centi vastagok, mészkőtégla, salakkal töltve. Nyílás-zárók viszonylag korszerűek, alap nincs szigetelve. A problémás szoba idén 1. tapéta letépve, kivakolva, 2. műanyag ablak be, 3. kimeszelve, 3 rétegben, 4. álmennyezet letépve, stukatúrig visszabontva, újraépítve, szigetelve, 5. decemberben lett véve egy szárítógép.
Azóta nincs penész, persze a rendszeres szellőztetés elengedhetetlen!!!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#161) Phülöp


Phülöp
addikt

Nagyon jó a cikk, hamarosan szükségem lesz az itt leírtakra felújítás okán.
Nálunk (Málta) 80% alá ritkán megy a páratartalom. Most épp 83%.
Télen napi 6-8 órát zúg a páraelszívó, szemre 5-6 liter vizet öntök ki a gépből.
Nem véletlen, hogy itt a házak közvetlenül egymás mellé vannak építve, a kinti levegővel szinte csak az utcafront és a világítóakna felől érintkeznek a falak.
Az előző lakásunk penthouse volt, a szomszédos házak pedig 1 szinttel alacsonyabbak. A falról bemászott a penész a szekrény hátoldalán keresztül a ruháinkba. 14 kört futott a mosógép, mialatt én a bőrkabátokról vakartam a penészt. Nem voltam maradéktalanul boldog... fűteni viszont muszáj akkor is, ha nem megy 0 fok alá a hőmérséklet, és pont a nedvesség miatt. A száraz hideget jobban viselem, mint azt, hogy reggel hideg és vizes ruhát veszek fel, vagy este az ágy egy jégverem (erre a télre már vettünk ágymelegítő takarót, hasznos a végtelenségig.
Komolyan mondom, a mediterrán tél sokkal kellemetlenebb, mint az otthoni. Na persze, havat nem kell lapátolni...
Az itteni építészek egyébként nincsenek a szakma csúcsán (igaz ez bármilyen mérnöki vagy szakipari tevékenységre ugyanúgy), szigetelt házak elvétve akadnak. A régi épületek jobbak ebből a szempontból: voltam olyan házban, ahol 1m körüli falvastagságot használtak (mészkőkockák).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#162) ncc1701 válasza Dr.Zoo (#160) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont a födém szigetelés a legolcsóbb, legegyszerűbben kivitelezhető, és a leghamarabb megtérülő. Pláne, ha nem akarsz rajta sétálni, mert csak végig kell gurítani rendes, nem berogyó üveggyapottal.

(#163) Egon válasza ncc1701 (#162) üzenetére


Egon
nagyúr

Milyen az a "rendes, nem berogyó" üveggyapot?
Amúgy szakmai oldalon azt találtam, hogy célszerű (kell?) alá és fölé párazáró réteg is - ezek szerint az elhagyható?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#164) Apika


Apika
Közösségépítő

Nagyon jó lett a cikk! Hiánypótló! :C

(#165) ncc1701 válasza Egon (#163) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha van jelenlegi szigetelés, akkor alá már nem tennék párazárót. Tetejére vmi réeselt valamit, amin keresztül viszont ki tud mennyi. És nagyobb testsűrűségű üveggyapotot keress.

(#166) Aryes válasza athomi (#126) üzenetére


Aryes
nagyúr

A hypo párologtató nem is akkora hülyeség, mint elsőre hangzik. :) A hypo aktív hatóanyaga ugyanis valójában az általa generált ózon. Tavaly költöztünk el egy katasztrofális, "állatorvosi ló" állapotú vályogházból. Mielőtt elhagytuk, utolsó próbálkozásként kaptam kölcsön egy ózongenerátort, olyat, amivel autók klímatisztítását végzik. Elutaztunk két napra, ami pont kapóra jött, mert egy napra ott hagytam a gépet dolgozni. Mire visszajöttünk, olyan tiszta volt a levegő, hogy nem hittem el. És hetekig a penész és dohszag helyett frissen mosott ruha illatot árasztottak a falak. Szóval a hypós falfestéklemosás alternatívájaként tudom ajánlani ezt a módszert, mert a gáz kitölti azokat a réseket is, amik mondjuk kézi lemosással megközelíthetetlenek.

(#161) *iguana* nem tudom eldonteni, hogy most panaszkodsz, vagy dicsekszel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#167) tildy válasza Realradical (#158) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint irtam van paramentesitunk. Nem eleg. Van szellozores is az ablak tetejen, az sem eleg. Egyszeruen ha nincsenek cellaka profilon belul, akkor mocsok hideg tud lenni az ablakkeret, hiaba double/triple glazed az ablak. Nem az a hohid.

Tobbiek, lefotoztam az ablakot
[oldalrol a szarny]
[oldalrol a szarny]
[tok]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#168) sanzi89 válasza tildy (#167) üzenetére


sanzi89
addikt

Most én éltem eddig sötétségben, de vannak ablakok amik kifele nyílnak? :Y

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#169) athomi válasza sanzi89 (#168) üzenetére


athomi
veterán

Idehaza kuriózum, de egyes országokban az a megszokott. :)

[ Szerkesztve ]

(#170) Phülöp válasza athomi (#169) üzenetére


Phülöp
addikt

Sajnos nálunk is. Pont ezért nincsenek csak félig letakarítva kívülről (ameddig elérem). Nem akarok daruskocsit hívni minden alkalommal...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#171) csongi válasza tildy (#167) üzenetére


csongi
veterán

A szárnyon a fekete részt, meg kellene karcolni. Szerintem az műanyag.
Ha az akkor hőhídmentes profil, de így is rossz a szigetelési értéke.
A profil rendszer nem tudja középtömítést, ezen sajnos nem lehet javítani.
Az alum ablakok most kezdenek zárkózni szigetelésben. Drága de jó megoldás a Műanyag ablak, alumínium borítással. De ezek befele nyaló rendszerekre van jól kitalálva.

(#172) tildy válasza sanzi89 (#168) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt az a kuriozum, ami belfele nyilik. Ne is mondd, ne is kerdezd... Brit logika... ( Merthogy igy nem az igy is kicsi szobabol veszel el helyet , ha kinyitod. Szunyoglaot raknal fel? Kb felejtsd el.
iguana: nem veletlenul....

Csongi: igen az muanyag. Valaki javasolta, hogy belul ragasszunk ra parafat.... Vegulis, nem tudom jobb, vagy rosszabb lenne, mindenesetre a szoba meleg levegoje nem kozvetlen a hideg ablakkeretet erne.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#173) csongi válasza tildy (#172) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem, a parafa is ki fog hűlni, nem fog akkora szigetelést biztosítani.
A te ablakaidnál nagyon keskeny a hőhíd megszakító. Ezt ma már megnövelték, és szigetelő hab van a kamrákba.
Belső oldalra tehetsz fel redőnyt. Szarul néz ki, de az javítana valamit.
Vagy szúnyoghálóból automata rolós kivitelt, a belső oldalon.

(#174) Phülöp válasza Aryes (#166) üzenetére


Phülöp
addikt

nem tudom eldonteni, hogy most panaszkodsz, vagy dicsekszel.

Megnehezítem a dolgodat: 2 órája megy a páraelszívó, leszaladt 75%-ra a páratartalom. Igaz, kb. 80nm-en dolgozik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#175) Dr.Zoo válasza tildy (#167) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem olvastam túlságosan vissza, de van szárítógépetek? :F

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#176) anjani182 válasza Dr.Zoo (#175) üzenetére


anjani182
őstag

Ha visszaolvasnál tudnád, hogy ez nem feltétlen számít! Páralecsapódás akkor is kialakul, ha a beltérben 2 eltérő felület hőkülönbsége nagyobb mint 7 Celsius fok...nálam ez a helyzet! :U Speciel a tetőablak üvegének a széle körben párás...mert kihűl :(

Forever and ever, let's make this last forever.

(#177) Dr.Zoo válasza anjani182 (#176) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kedves Kolléga.

Kérlek, olvasd el a hozzászólásom első kettő, esetleg három szavát.
Nem mellesleg, mióta van szárítógépünk látom, hogy mennyi víz van bennne, egy program lefutása után. Ami eddig a szoba falán landolt.

Peace.

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#178) Pörp válasza Dr.Zoo (#160) üzenetére


Pörp
senior tag

Mit értessz rendes szellőztetés alatt?

(#179) tildy válasza Dr.Zoo (#175) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze. Mosó-szarito egyben, más nem férne el.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#180) Dr.Zoo válasza Pörp (#178) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Napi 3-4x legalább 20 perc kereszthuzatot.

Tildy: okés, akkor ezt ki lehet zárni.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#181) Egon válasza tildy (#172) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt hittem, külföldön minden jobb, a kerítés is marcipán, ezek szerint mégsenem? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#182) csongi válasza Dr.Zoo (#180) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem a tulszelloztates sem megoldas.
Foleg ha kint is magas a para tartalom.
A legjobb megoldas a paratlanitas :(, koltseges, de ez van.
Angliaba pedig igen csak paras idojaras van.

Vagy ha van lehetoseg megemelni a lakas homersekletet 1-2 fokkal, es utanna szelloztetni,
talan valamivel tobb vizet tud magaval vinni a meleg levedo...

Tyldi: Az uvegbe tavtartojaba jelolik a K vagy U erteket,
ott mit irnak?

Ha en lennek ott, akkor meg kepes lennek szetszedni az ablakot, es kamrakat kipurhaboznam :) , persze csak ha nincsenek beragasztva a sarkok. 😁

(#183) Dr.Zoo válasza csongi (#182) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A 3x20 perc napi kereszthuzat túlszellőztetés? :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#184) csongi válasza Dr.Zoo (#183) üzenetére


csongi
veterán

Lakás méretétől berendezésétől függően lehet az. Persze a lakásba eltöltött idő is számít.
Egy 50m2 lakást ennyi szellőztetéssel simán túl lehet szellőztetni, főleg ha kint mínuszok vannak, és a szigetelés sincs a tetőfokán. Szerintem.
Nálam ez a módszer simán működik, kereszt huzat, már amennyire lehetséges, és a kinyitott ablakon megjelenő pára leszáradásáig szellőztetek, napi 2 alkalommal, és egész jó a helyzet, ahhoz képes, hogy hőhidas betongerendák vannak, és lapos tető :)

(#185) 7s26c válasza Tulku (#45) üzenetére


7s26c
senior tag

bizony. és sokan nem tudják de a hőhíd nem a páralecsapódás oka, hanem a helye .

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#186) Dr.Zoo válasza csongi (#184) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nálunk 70m2, Mama egész nap otthon a Kislányommal. Így persze érthetőbb. :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#187) szjoci válasza csongi (#182) üzenetére


szjoci
őstag

"Ha en lennek ott, akkor meg kepes lennek szetszedni az ablakot, es kamrakat kipurhaboznam :) , persze csak ha nincsenek beragasztva a sarkok."

Sőt, szét se kellene szedni csak belefúrni a kamrába akkora lyukat hogy beleférjen a purhab csöve :))

[ Szerkesztve ]

(#188) csongi válasza szjoci (#187) üzenetére


csongi
veterán

Ennyi:)
Ez is tökéletes megoldás, és kivitelezhető, csupán kis tágulású hab kell.

(#189) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Saját konklúzió.:

Aki ezek után azt mondja nekem, hogy a szárítógép felesleges pénzkidobás kis hazánkba, annak lefotózom, hogy egy sima mosás során, mennyi vizet vesz ki egy ilyen masina a ruhákból...
Ami egyébként a falakon landolna. Vagy az üvegen.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#190) anjani182 válasza Dr.Zoo (#189) üzenetére


anjani182
őstag

Előző lakásunkban ami 10 éves építés benn száradtak a ruhák, és nem volt a páratartalom 55%-nál magasabb, mondjuk úgy néha már kevés is, 35-55% között, évszaktól függően. Igaz, légbe -és légkivezetés meg volt oldva.

Attól, hogy az új házunkban benn száradnak a ruhák, a páratartalom 45-55% tartósan. (itt a tetőtérről beszélünk, van egy üres szobánk és ott száradnak a ruhák). Ez nem mondanám, hogy rossz! A beköltözés és a fűtési szezon kezdetekor volt 75% is, de igazából a "vizes" falak miatt, ez a fűtési szezon megkezdésével kiszáradt.

ETTŐL FÜGGETLEN, tervezünk szárítógépet, a probléma nem lesz megoldott, leírtam mi okozza a tetőablakok üvegének szélére a párakicsapódást. Az alsó szint perfekt.

Itt kell rájönni, hogy egy igazán perfekt tetőtérben csak a tetőablakok és azok kiegészítői mennyi lóvét visznek el! Nyugodtan lehet kalkulálni 900-1M Ft-al 4db-nál. :(

Forever and ever, let's make this last forever.

(#191) csongi válasza Dr.Zoo (#189) üzenetére


csongi
veterán

Erre a fotóra kíváncsi lennék :)

(#192) Dr.Zoo válasza csongi (#191) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

(#190) anjani182 Stimm, ahány lakás, annyi építés. A panelbe spec. a pára miatt szárítógépet venni én is feleslegesnek tartom, (bár van melótársam aki meg ott él, és biza vett...) de a régebbi építésű kecókba nagyon nem pénzkidobás. Szerintem. :K

Csongi.: Ezen ne múljon, Mama valószínűleg ma délután is mos egyet, vagy legkésőbb holnap. Fotózom. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#193) szjoci válasza Dr.Zoo (#189) üzenetére


szjoci
őstag

Ezt én is alá tudom támasztani :K
8kg-os kondenzációs szárítógépünk van, 3-4l vizet biztos hogy kiöntünk a tartályából minden alkalomkor. De legközelebb én is lemérem.

(#194) anjani182 válasza szjoci (#193) üzenetére


anjani182
őstag

Biztos hogy hőszivattyúsat veszek, 125.000-ért már mérik a Whirlpoolt. :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#195) szjoci válasza anjani182 (#194) üzenetére


szjoci
őstag

Ha olyan jó és tartós szárítógépeket gyártanak mint mosógépet, akkor sok sikert hozzá ;)
Én is nézegettem a hőszivattyúsokat amikor megleptem a mostanival páromat, de akkor még az aránylag normálisabbak 250-nél kezdődtek. Ez a kondenzációs meg az AEG akkori erős középkategóriás versenyzője volt 150-ért akciósan. Nem mellesleg két kisgyermekes apukaként külön pozitívum, hogy pancsi előttre időzítve a szárítást kellemesen meleg lesz a gyerkőcöknek a fürdőszobában :))

(#196) Dr.Zoo válasza szjoci (#195) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Remélem azért tartósakat.. :D
Mi is Worpit vettünk, de erre 4 év garit vállal a gyártó. :B
(hőszivattyús, 8 kg.-os)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#197) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

No, normál mosás.
Több mint egy liter víz. Az a Lidlis banánlé 1 literes, csurig van. És még ment mellé is.
Olyan 1,2-1,4 literre saccolom.
5 kg-os a gép tartálya.


[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#198) sanzi89 válasza Dr.Zoo (#197) üzenetére


sanzi89
addikt

Azért erősen függ attól, hogy mit mos az ember. A pamut nagyon szívja magába a vizet, akkor nekünk is rengeteg van a tartályba, de pl a 90 fokon mosható szintetikus töltetű párnáinkat mikor mostuk alig volt benne víz, szerintem fél deci se jött össze egy párnából. Érdekes még, hogy én szinte csak technikai ruházatot hordok, annak is nagy része műszálas, azok is alig szívnak magukba vizet és hamar száradnak. Plusz kis helyen elfér, könnyű, nem kell (lehet ;] ) vasalni, olcsók, de ez már erősen más topik.

Érdemes az embernek tudatosan kialakítani az életterét, amiben él, és sok mindennapos, körülményes feladat redukálható. Például nincs szőnyegünk, amit sose lehet normálisan kitakarítani, egyébként is igyekszünk nem kárpitozott bútort használni, ami elkerülhetetlen, annak lehessen leszedni a huzatát, párnáját, és 60-90 fokon mosni. Vagy legyen minden bútornak lába, ne kelljen elpakolászni ezer mütyűrt, ha az ember fel akar mosni. Nincsenek küszöbök, plusz a bútorok alá befér a robot porszívó és robot felmosó, de erre még pár évet várni kell szerintem, de a környezet adott. Nincsenek nyitott polcok, mind üvegajtós/vitrines, sokkal kevésbé porosodnak a cuccok, amik kint vannak. Nincs kirakva ezer bizgentyű, plüss, gyertya, kis doboz, kavics, stb. De sok más praktikát fel lehetne még sorolni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#199) buherton válasza Ghoosty (#101) üzenetére


buherton
őstag

Azért itt elég sok mindennel kell számolni. A megtérülést minek a fényében számolod? Egy ilyen rendszernek (nem szigetüzem), akkor kb a felét adják a napelemek ára a másik fele pedig az inverter. Ma már igenis megéri napelemet telepíteni, mert bár az állam anyagilag nem támogatja - nem is fogja, mert már nem is érdeke, így erre lehet várni - csak a szolgáltatófelé az ügyintézést egyszerűsítik meg, de szerintem nemsokára azt is el fogják venni. Viszont a megtérüléshez kell az is, hogy a fogyasztás jelentős legyen. Ha 2-3k HUF-os villanyszámlákkal kb soha nem fog megtérülni ellenben, ha valakinek 10k felett annak érdemes elgondolkodni, mert most már valóban megéri.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#200) macii97 válasza anjani182 (#194) üzenetére


macii97
senior tag

Viszont a hőszivattyús kondenzátora nem kivehető, vagyis idővel eldugul, amit csak szaki tud szétszedni és kitakarítani. ;)

Hőszigetelt, jó nyílászárós házba alap a szárítógép. De bent teregetni szinte tilos, ha jót akar magának az ember. A penész és társai nem csak csúnya, nagyon egészségtelen is belélegezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.