Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) adhee


adhee
csendes tag

Lelki okokkal is kezdodhet, es mivel a lelki okok altalaban eros stresszhatassal jar, igy a gyomrodban levo belflora osszetetele megvaltozik es igy benne ragadhatsz akkor a panik jellegu tortenetben, ha mar esetleg a lelki resze megoldodott. Viszon van egy masik tenyezo, amikor valaki a taplalkozassal rontja el a belflorajat es mivel igy a bizonyos torzsek kihalhatnak a belrendszerbol igy azokat csak fermentalt etelekkel lehet visszaallitani. De nem akarok okoskodni, inkabb olvassatok el a konyvet es szanjatok ra az idot, ugyanis ezt jelenleg a vilag egyik legkomolyabb neurologusa irta es nem haszonszerzes celjabol!!!
Ez egy nagyon osszetett dolog, mert nagyon sok tenyezo allhat a panikbetegseg, szorongas, depresszio hattereben. De ami biztos, hogy 90%-ban a stresszrekacionkat es a stresszturokepessegunket a bevitt taplalek hatarozza meg, most megmagyarazni nem akarom, hogy miert, mert nem nagyon szeretek telefonrol irkalni, de gondoljatok abba bele, hogy amit mi lelki problemaknak elunk meg, mondjuk munkahely problemak, prkapcsolat stb... akkor abba gondoljatok bele, hogy mondjuk amikor a haborubol haboruba cseppent bele az emberi nep, akkor igazabol barmelyik pillanatban megolhettek, megsem lettek az emberek depressziosak, panikbetegek stb... egy dolog valtoztott azota: megpedig a taplalkozasunk GYOKERESEN !
Ha egy szo lesz amit meg akarsz jegyezni ebbol az egeszbol: a PALEO ETREND legyen !!! Ezzel max 1 honap es ujra ugy erzed magad mintha a valodi “gyermekkori” Enedet elned ujra...

[ Szerkesztve ]

Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

(#252) GEIL


GEIL
addikt

Elolvastam a cikket.....több ponton is átérzem, mert gyerekkoromban voltak hasonló tüneteim és élményeim, bár nem ennyire durván. volt hogy 14 év koromban az utcára is alig mertem kimenni...egyből leizzadtam, és remegtem...féltem az emberektől és attól ha nagy tömeg van körülöttem, féltem ha rám néztek idegenek vagy meg kellett szólalnom...stb...suliban meg akartam felelni a tanároknak, otthon a szüleimnek akartam teljesiteni.....stb akkoriban vékonyka voltam, rendszertelenül ettem....stb.....középsuliban elkezdtem kosárlabdázni és úgymond lefoglalni magam edzéssel, számítógéppel, haverokkal jártunk ide-oda....voltak még aprobb tünetek, pl tenyérizzadás, hányinger, szédülés....de ahogy nőttem és erősödtem, próbáltam elnyomni magamnak ezt a "nyámnyilaságot".....18 éves koromra teljesen megszánt minden......most 38 évesen, jó feleséggel, nyugodt és jó munkahellyel, anyagi biztonsággal és a 9 éves fiammal már nyoma sincs az "ilyesmi pániknak".....saját testsúlyos edzést heti 5X30 perc...kardio edzést heti 3X20 perc....többször eszek keveset....inkább rostokban gazdagon, hal és csirke főleg....kálcium-magnézium-c vitamin és rengeteg ásványviz (bubi mentes)......erős vagyok mint egy medve és teljesen nyugodt életet élek.....190cm / 120 kg jelenleg.....(de nem zsírosan ;] :o )

Zárszóként annyi hogy a dolog nagyrésze FEJben dől el....higgyünk magunkban mindig és tojjuk le más véleményét...."mert attól hogy valakinek baja van velünk, attól az még az ő baja"......ne vegyük túl komolyan a tanulásra ráfeszülést....ha valaki tudja az anyagot, azt tudja lazán is, nemkell megfeszülni és remegni ilyen miatt....ha meg nem tanult az megint az ő hibája...de ez sem életbevágó, majd sikerül legközelebb vagy utána.....nem rohanás az élet csak azzá tesszük feleslegesen.....ha valamin nem tudunk változtatni akkor ne is agyaljunk rajta...éljünk úgy hogy a dolgok jó oldalát nézzük és becsüljük meg azt ami van. Az élet egy jó játék, De csak egyszer játszuk.....ezt felejti el sok ember.....fiam most 2. osztályos, de igyekszünk úgy nevelni hogy élvezze a tanulást és az életet is....4-es 5-ös tanuló....mi értelme volna gyomorideggel feszülni neki a szín 5-ösre....semmi értelme őt még nekünk is ezzel terhelni hogy nem támogatjuk hanem még piszkáljuk....nyugodt és boldog embert szeretnénk belőle nevelni....nekem a kiegyensúlyozottsága többet ér mindennél.
Úgyhogy csak lazán és vidáman......mert ki tudja mennyi van hátra.... :R :R :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#253) adhee válasza Dorien (#249) üzenetére


adhee
csendes tag

Inkább először csak a saját esetemben beszélnék, mert nekem nagyon sokat segített. Cukor és finomított szénhidrát mentesség segített, aminek a most már a működési mechanizmusát is értem, amit meg kellett támogatnom egy Magnézium-threonát és egy Magnézium-citrát 4 hónapos kúrával. :R

Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

(#254) carl18


carl18
addikt

Üdv! Sajnos én is régóta benne vagyok ebbe a lelki beteg körbe, szóval én nekem az egész szorongással kezdődött 2008-ban, most vagyok 10 éve szorongás, a depresszió meg 9 éve tart. Voltak kisebb nagyobb átmenetek de hát nem gyógyultam meg.

Párszor bele kezdtem gyógyszeres kurába is, de elég sok mellékhatást tapasztaltam a bőrömon. a Prozaccal azért álltam le mert szexualítást elégé legyilkolta, merevedést is alig tudtam produkálni.
Nyáron jártam Kondi terembe, mellette szedtem Omega 3-at. De a változás nem volt a depresszió ugyan úgy rajtam maradt, sportolok de a helyzet nem javul. Ha a nap végén hazaértek ugyan úgy boldogtalannak érzem magam, és mindig sírhatnám van. Pedig legyen az bármilyen helyzet mindig kitartok és túlélem.

Tegnap megelégeltem a dolgot új életet kezdek, most az a tervem hogy listát fogok vezetni. Igazat megvallva mióta a szorongás/depresszió megjelent az életembe azóta vannak hasi fájásaim, akkor borulhatott fel a baktérium egyensúly a belekben.

Orbáncfű/citromfű teát iszom talán javulás elérhetek vele, viszont a szorongáson, idegeskedésen rengeteget tud segíteni a B6 vitamin, én gyógyszertárba szoktam venni 411 ft /30 db és egy tabletta 20 grammos. Ebből legalább Napi 3-at kell bevenni sok vízzel elosztva. Volt hogy nagyon beteg voltam, hánytam minden bajom volt, az nap 5-6 szem B6 vitamint vettem be sok vízzel, utána sokkal nyugodtabb voltam és nem volt olyan erős a szorongásom.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#255) Dorien válasza carl18 (#254) üzenetére


Dorien
veterán

Fel kéne keresned egy szakembert, aki segíthet.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#256) SlayerSub


SlayerSub
tag

Van ebből végleg kiút? Egy hétig tök jól alszom, aztán jön egy aprócskább stressz faktor, és megint éjszakázom végig. Ilyenkor persze jön a rivo h legalább pár órát aludjak... jártam orvoshoz, autogén tréning sokat segít, de van, hogy kevés. A visszaessések nagyon lehúznak...

(#257) beyruth82 válasza SlayerSub (#256) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen van természetesen

(#258) Narxis válasza SlayerSub (#256) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet ilyet kellene valahogy szerezni:

Thanos was right.

(#259) SlayerSub válasza Narxis (#258) üzenetére


SlayerSub
tag

ez milyen cucc?

(#260) Narxis válasza SlayerSub (#259) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálunk más néven kapható: Link

Lényegében erős altató, azért rövid távra ajánlják.

Thanos was right.

(#261) SlayerSub válasza Narxis (#260) üzenetére


SlayerSub
tag

Aha, hát mirazeten + rivo komboval kezdtem, kb 3 hónap után teljesen letudtam rakni. De most időnként vannak éjszakák hogy kellene valami valóban. De próbálom ezek nélkül létezni. Melatonin, Mg - B6 kombo, meg most amit próbálok az a catuabe tea. De néha ezek kevesek sajnos.

(#262) SlayerSub válasza Narxis (#260) üzenetére


SlayerSub
tag

Utána kérdeztem Dokinál. Ez altató, ha ezzel elkezdek aludni arról soha nem jövök le szerinte.

(#263) Dorien válasza SlayerSub (#262) üzenetére


Dorien
veterán

A Rivotrilról is k***a nehéz lejönni, ha rászoksz. Ideiglenes segítségnek jó, de ki kéne nyomozni mik azok a tényezők az életedben, amik az álmatlanságot előidézik és megbeszélni, megtervezni, hogy ezeket hogyan változtathatod meg. Ehhez kellene egy szakember, pszichológus, terapeuta, segítő.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#264) Fotonhámozó válasza Petya XT (#250) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Érdekes topik, kicsit beleolvasgattam. Pánikbetegség engem szerencsére nem érint, ételintolerancia viszont annál inkább. Annyit tennék hozzá, hogy hazai orvosok közül is csak nagyon kevés említi meg, hogy a tej és glutén mellett a harmadik összetevő, amit ajánlott elkerülni - allergiásoknak vagy kimutathatatlan allergiában szenvedőknek mindenképpen -, az a hisztamin. Ez egy alattomos vegyület, részben az emberi szervezet is termeli, részben ételekkel kerül be a szervezetbe. Bélrendszer alapesetben le tudja bontani DAO enzimmel, de ha az enzimtermelés felborul vagy bélgyulladás alakul ki, akkor nagy mennyiségben be tud kerülni a véráramba. Szerteágazó tüneteket tud okozni, neurotranszmitterként is funkcionál, kedélyállapotra is kihatással van és szívműködésre is, és még egy halom dologra, például olyanokra, amiket itt a topikban is olvastam több embertől. Regényt lehetne róla írni, inkább annyit tanácsolnék, hogy próbáljatok meg összefüggést találni az alábbi listában jelzett erősen hisztaminos ételek elfogyasztása és rohamaitok között, különös tekintettel a hisztamin-felszabadító összetevőkre: Ételek hisztamin tartalma Nyugtatók szedése helyett ajánlanám inkább a gyömbéres-citromfüves tulsi teát, napi 2 csésze rendkívül jó hatással van az immunrendszerre, emésztésre, emellett nyugtat, stresszoldó stb., ráadásul még finom is, akár élvezeti teaként is iható. Elcsépelt dolog, de próbáljatok meg minél egészségesebben étkezni, kerülni az előre feldolgozott ételeket, műkajákat, a túlfűszerezést, a cukor és szénhidrát bevitelt csökkentsétek amennyire lehet. Már ettől néhány hét alatt sokkal jobban fogja magát az érezni, aki hajlandó ezt megtenni a saját egészsége érdekében.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#265) Dapro válasza Fotonhámozó (#264) üzenetére


Dapro
senior tag

csináltassatok allergia tesztet az kimutatja a hisztamin intoleranciát.

amúgy ha már vitamin akkor az iodine -nak olvassatok utána

[ Szerkesztve ]

(#267) Fotonhámozó válasza Dapro (#265) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nem egészen azt mutatja, csak a dia­mi­no­xi­dáz (DAO) enzim szintjét mérik. Az idehaza alkalmazott DAO-szint skála az 0-100 U/ml közötti értékű. Akkor értékelik a magyar orvosok lecsökkentnek az enzim termelődését, ha a DAO szint 15 alatti, 10 körüli értéknél már egyértelmű a hisztamin intolerancia. Ez a klasszikus vagy inkább nevezhetjük "tiszta" hisztamin intoleranciának. Minden más esetben, ha az ember rosszul reagál a hisztaminra, de a DAO szintje normális (~ 20 U/ml körüli) vagy emelkedett (20 U/ml-t jelentősen meghaladja), akkor a hisztamin intolerancia csak egy melléktünete / okozata egy komolyabb problémának (pl masztocitózis vagy Mast Cell Activation Disorder) és ezesetben nem hisztamin intoleranciáról van szó. Már akkor is meg vagy lőve, ha "csak" tiszta hisztamin intoleranciád van, mert elképesztő mértékben nincsenek tisztában ezzel a betegséggel a magyar dokik (tisztelet annak a nagyon kevésnek). Viszont, ha úgy reagálsz rosszul a H-ra, hogy a DAO szinted (a dokik szerint) rendben van, akkor a magyar egészségügyet tulajdonképp elfelejtheted 1-2 doki kivételével, mert totálisan inkompetensek (annak ellenére, hogy ma már elég sok szakirodalom, tanulmány rendelkezésre áll külföldön ezzel kapcsolatban).

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#269) Fotonhámozó válasza s1999xx (#268) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nem ritka, mondhatni elég jellemző, de orvosa válogatja. Sajnos a vérvizsgálat sem pontos, néha bőrteszttel együtt kérik. Teljes Ige számot is nézik, nem csak a specifikus antitesteket keresik. Ételintolerancia esetén, ha létezik a keresett anyagnak biopsziavizsgálata (pl. glutén - vékonybél biopszia), akkor inkább azt alkalmazzák, az a legpontosabb jelenleg.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#271) Fotonhámozó válasza s1999xx (#270) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Az a Prick-teszt. Nekem az is negatív lett, nem pirosodott be a bőröm. A bőrtesztes hisztamin értékre 8 adódott. Pedig utólag visszagondolva - azóta ezt az egész nyavalyát jól kitapasztaltam -, a vizsgálat során egy erősebb hisztaminos reakcióm volt (de nem a tesztanyagok miatt, hanem a feltételezhetően aznap reggelire evett pizzaszelet miatt, akkor még nem tudtam, hogy a paradicsom ilyet (is) okozhat nálam). A reakció miatt a pulzusom, vérnyomásom egekbe szökött, miközben lerövidült a légzésem. Közvetlenül a Prick után csináltak légzésvizsgálatot is, a főorvos nő el volt szörnyülködve, hogy a tüdőkapacitásom mennyire alacsony. Hiába mondtam, hogy 6-8 kilós hátizsákkal gond nélkül megteszek több kilométeres gyalogtúrákat a környező hegyekben, de nem hitte el. Szégyenszemre nem ismerte fel allergológusként, hogy épp komolyabb allergiás reakcióm van és annak mellékhatása az átmeneti légzésrövidülés, vérnyomásgond. Ehelyett lesajnálóan-megvetően fejemhez vágta, hogy nem tudja mire lehetek allergiás, jöjjek rá magamtól (!) és ilyen alacsony tüdőkapacitással, ilyen magas nyugalmi pulzussal nem számíthatok hosszú életre, szerinte hónapjaim lehetnek hátra. Ennek már 6 éve, azóta is rémálomként gondolok vissza arra a szürreális vizsgálatra, párbeszédre.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#272) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Én is hasonló cipőben járok, dióhéjban megosztom veletek a történetemet.

Tavaly januárban volt egy heves vertigó szédülésem. 1-2 óra alatt elmúlt de azt követően, kb. negyed évig émelygés, rossz közérzet, megfázás érzés, fülfájás, és folyamatosan fülzúgás következett. Megkezdődtek az orvosi kivizsgálások: MR, fülészet többször, vérvétel többször, infektológia, otoneurológia, stb... Szerencsére minden lelet negatív volt. Azonban teljesen ráfeszültem a tünetek elemzésére, mert a panaszok megmaradtak, de ha nincs semmi, akkor mégis mi okozhatja? Tünetnaplót vezettem: mikor, minek a hatására mit éreztem és meddig... Tavaly nyáron reumatológiára és állkapocs ízületi ambulanciára is eljutottam a befeszül, merev nyak és állkapocs ízületek miatt.
Szeptemberben aztán elpattant a cérna, melóhelyen volt egy pánikrohamom és mivel nem tudtam mivel állok szemben, lerohantam az üzemorvoshoz, hogy biztos szívrohamom van. EKG, vérnyomás minden tökéletes, elküldött pszichológushoz, ahol szorongásos depressziót és pánikrohamokat diagnosztizáltak. Innen kezdődött a lelki betegség felismerése és tudatos kezelése.

Ma ott tartok, hogy kb. negyed éve járok pszihológushoz és lassan, de sikerül kideríteni a lelki betegség okait. A tavalyi szédülés előtti 3-4 éves időszakban kezdődhetett. Két kis (akkor 6 és 3) gyerek, a nagyobbik fiú és hiperaktív, "énidő" nullázása, munkahelyi gondok, stb... Szép lassan rám telepedett a feszültség és a mindennapi stressz. Sajnos ez időben az ezt elvezető örömforrások is kiapadtak (csapatsport elhagyása, baráti kapcsolatok megkopása és elhagyása) Illetve családi hajlam és idegrendszeri gyengeség is lehetséges a pszichológus szerint. Tavaly januárig ez rakódott rám és akkor jelentkeztek a testi tünetek, ez már az utolsó lökés lehetett az egész folyamatban.

Amiatt tanulságos a történeten, mert ugyan nincs konkrét trauma ami az egészet előidézte. Az életem mozgalmasabb, stresszesebb időszakában nem volt felismerve a baj és évekig rakódott rám. Mikor jöttek a testi tünetek beindult a hipochonder hajlam és onnan már nem volt vissza út. Hiába élek most egy sokkal nyugisabb életet, mint 4 éve, a sok éves kezelten stressz, illetve a tünetek elemzése és álldiagnózisok (ön)megállapítása sajnos ide vezetett.

Gyógyszer nélkül pszichológus segítségével próbálom visszafordítani a folyamatot, az elhagyott örömforrásokat igyekszem pótolni, de a jelen idegállapot sajnos megnehezíti az egészet. Kávé, alkohol (kevés is), édesség egyértelműen ront a helyzeten. Szerencsére a depresszió már elmúlt, pánik rohamok már alig vannak és enyhék. A szorongás és a stressz, ingerültség, ami 1-2 heti hullámokban javul-elmúlik, illetve visszajön-romlik.

Az a meglátásom, hogy munkahelyen is, de főleg a dokiknak kellene felhívni a figyelmet a nem kezelt stressz veszélyeire. Egyénekét változik a stressztűrő képesség és ennek fel nem ismerése, a rossz táplálkozás, sport és endorfint termelő tevékenységek elhagyása, estemben ide vezetett...

(#273) Dorien válasza _stick_ (#272) üzenetére


Dorien
veterán

Ha már stabil(abb)nak érzed magad, akkor a pszichológusnál próbáljatok mindig az érzelmek felé menni, akkor is ha sz@r, akkor is ha fáj. Ez a kulcs.

Olyan az egész, mint egy erőnléti edzés, ahol először azzal kell szembesülnöd, hogy milyen gyenge vagy és mennyire nem érted a tested élettani folyamatait.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#274) _stick_ válasza Dorien (#273) üzenetére


_stick_
őstag

Jogos, legutóbb pont érintettük a témát. Az első tényleg fájó pont, az a frusztráció, ami a figyelemzavaros kis tini fiam kötelességtudatának teljes hiányából ered, hiába a sok éves fegyelmezés (feljebb :) )
Mint pl: szoba rendrakás, iskolába felkészülés, táskába bepakolás, esti időben elkészülés, stb... Igazi szélmalomharc :)

(#275) Storms


Storms
őstag

Üdv!
Valaki szedte már az Aneptinex (tianeptin)-t? Mert az orvosom szerint ez már nincs forgalomba :D Persze patikus is kiröhögte mikor mondtam neki, hog ymit mondott az orvos, így fel se írta. Pedig ahogy olvastam sok embernek bevált.
Én most kényszerbetegségre, generalizált szorongásra, szoc. fóbiára, depresszióra, Asentra (szertralin)-t 150mg/ nap, Medazepam-Teva-t szedek. Utóbbit nem szedem állandóan. Ez helyett akarok mást szorongásra. Rászokni nem akarok a benzókra. Már 15 éve küzdök lassan ezekkel a betegségekkel, végiszedtem lassan minden gyógyszert ami létezik, eddig a szertralin bizonyúlt a legjobbnak, de az állandó szorongs még mindig megvan, nemrég tettem le a Spitomint (buspiron) mert rémálmaim voltak tőle, pedig elég jól oldotta a szorongást. Igazából az orvosom is elég k.csög meg az asszisztense is,de hát nincs más itt a városban :(

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#276) Rickenstein válasza Storms (#275) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Pszichoterapeutát próbáltad már? Illetve valami keményebb, izzasztóbb sportot?

PS C:\>_

(#277) VIPowER válasza Storms (#275) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szorongásra, szoc. fóbiára, depresszióra.
Én egy feles pálinkát szoktam ezekre a tünetekre alkalmazni. Nekem bevált.

(#278) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
A következő vitaminokat próbálta e már valaki?
Ha igen, ossza meg legyen szíves a tapasztalatokat. :R
5-HTP, L-triptofán, L-tirozin

(#279) T-boyy


T-boyy
friss újonc

Sziasztok!
Örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra,annak viszont nem ,hogy ennyien szenvedünk ebben az ,, őrületben"
Nekem 2009-ben kezdődött,majd úgy 1-2 év és jópár kezelés után azthittem soha többé nem jön vissza... Sajnos tévedtem és múlt héten mint egy villámcsapás újra rámtört a pánikroham :/

(#280) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Sajna valószínüleg én is megszereztem ezt a "tulajdonságot". Nagyon sokszor elfojtottam a sírást magamban, majd ráfüggtem 2 barátomra akik sokat segítettek lelkileg, kb stabilabbnak éreztem magam. De sajna belefáradtak ők is. Aug 19-én mikor kettesben dumáltunk és kényes, érzelmekről szóló téma volt, 3x folytottam el a sírást majd röhögőgörcs és roham. Kb 10p volt, kb fél percnek éreztem. Magamba estem olyan érzés volt,mindenem görcsben, levegőt nem kaptam. Azt hittem életem első és utolsója volt.

Szeptemberben barátom megijesztett mikor villamoson elbambultam, megint kezdett előjönni de sikerült megakadályozni. Most szerdán volt egy az üres metró kocsiban, oldalra esés érzése és remegés. Ma aztán volt egy komolyabb megint, mikor le kellett szállnom a buszról, roham, fel tudtam valakit még időben hívni, kb 10p volt. Majd rögtön rá jött egy sírógörcs. Este megint jött egy de ez hasonlóan a metróshoz enyhe volt, görcsöltem és levegőt kapkodtam. Kedden megyek háziorvoshoz, majd onnan pszichológus/pszichiáter.

Aki ezzel jár pszichológushoz, mennyire gyorsan sikerült megoldania? Nem szeretném emiatt a szar miatt elveszteni őket és szeretnék javulni, ezzel vissza szerezve őket, mert főleg az váltja ki a rohamot ahogy észrevettem hogy félek,hogy elvesztem őket.

(#281) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Később elolvasom a hsz-okat.

(#282) ( V )


( V )
veterán

Aki még esetleg nem találkozott volna vele annak nagyon tudom ajánlani:
Egyszerű magyarázat hogy álljunk neki:
Wim Hof légzés - hogyan

Ez napi szinten ajánlott reggel, este, napközben (munkahelyen akárhányszor elszáll a stressz+szorongás rögtön tartok egy ilyen 10 perces szünetet)
Wim Hof légzés - alapgyakorlat (10 perc)

Ki ő, mi ő:
Ki az a Wim Hof, és ő miért nem fázik?

A legjobb a dologban hogy nincs sallang, 400 oldalas könyv stb., ingyenes, van hozzá ingyenes app (magyarul is tud) és aki feljebb akarja vinni az akár az egész kurzust megcsinálhatja.

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#283) #49155328 válasza ( V ) (#282) üzenetére


#49155328
törölt tag

Volt már pánik rohamod ?

Wim Hof Módszer első lépése egy speciális légzéstechnika gyakorlásából áll. Az erőteljes ki- és belégzés célja hiperventiláció előidézése

Ez a gyakorlat igencsak kiválthat pánik rohamot ha valaki nem tudja kezelni!
Nem ajánlgatnám főleg itt! :N

[ Szerkesztve ]

(#284) ( V ) válasza #49155328 (#283) üzenetére


( V )
veterán

Volt bizony, nem is egy :K

Pont ez a lényege hogy hozzászoktasd a tested és kontrollált közegben tudatosan kezeled. Nekem nagyon is bevált, mi több nekem is egy hasonló cipőben járó kollégám ajánlotta akinek szintén. Első alkalommal én is kis híján leestem a székről és elszállt a pulzusom is, de azóta ez egész szépen fejlődik. Annyi bizonyos hogy a gyakorlat végére teljesen kihúzza belőlem a dugót és az elefánt is leszáll a mellkasomról. Viszont az is igaz hogy a felhívás nem véletlen van a hogyan videóban, csak nyugodt / biztonságos helyen javallott csinálni.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#285) Dorien válasza ( V ) (#284) üzenetére


Dorien
veterán

Nem árt, ha egy segítő, aki figyel rád, ott tartózkodik veled közben.

A pánikrohamok megszűnéséhez valóban meg kell tanulni a valós és vélt vészhelyzet közti különbségtételt. Utóbbinál a tudattalan (tudatalatti) bekapcsol bizonyos emlékek, traumák hatására, amik jöhetnek a gyerekkorból, de akár transzgenerációs eredetűek is lehetnek. Tehát olyan esemény, élmény ami nem veled, hanem valamelyik ősöddel történt meg és ennek a lenyomata ott van benned.

Mark Wolynn: Örökölt családminták - Félelmek, érzések és viselkedésminták, melyeket a tudtunkon kívül átvettünk [link] Google Books: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#286) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok. Az igaz hogy az antidepresszánsok hosszútávú szedésétől kirohad az ember foga és kihullik ? Van egy pár ismerősöm aki évtizedek óta szed ilyeneket és elég brutálisan szar fogazata van mindegyiknek. Persze ez lehet véletlen is. Szerintetek ?

(#287) Dorien válasza laleeee (#286) üzenetére


Dorien
veterán

Az antidepresszáns nyilván blokkolja az agresszióhoz vezető csatornákat is, így pszichoszomatikusan negatívan hathat a fogakra, körmökre, stb. Lecsapja a hangulati, érzelmi hullámok csúcsát és mélységét, lényegében egyfajta zombi-állapotot idéz elő.

Hangulatjavító gyógyszert csak krízishelyzetekben szabadna az orvosnak felírni, majd az állapot stabilizálása után valami pszichoterápiás módszerrel folytatni a kezelést.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#288) laleeee válasza Dorien (#287) üzenetére


laleeee
őstag

Akkor inkább úgy tenném fel a kérdést hogy van köztetek olyan akinek az antidepresszánstól vagy nyugtatótkól elromlottak a fogai ?

(#289) #49155328 válasza laleeee (#288) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ilyet még nem hallottam. 3 évig szedtem cipralexet nem vettem észre hogy jobban romlanának a fogaim.
Ez lehet azoknál következik be akik nem járnak fogorvoshoz, illetve nem megfelelő a fogmosási higiéniájuk.

(#290) laleeee válasza #49155328 (#289) üzenetére


laleeee
őstag

Hogy sikerült letenned a cipralexet ?

(#291) #49155328 válasza laleeee (#290) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem vettem be többet.
Semmi mellékhatást nem okozott.
Nem úgy mint most ez a rohadt benzo. :(

(#292) laleeee válasza #49155328 (#291) üzenetére


laleeee
őstag

Ja ,azt hittem hogy sikerült kijönnöd a pánikbetegségből

(#293) #49155328 válasza laleeee (#292) üzenetére


#49155328
törölt tag

Tudom kezelni azzal már nincs gond.
Csak már fél éve szedek esetenként 0,25mg-os frontint és amikor elkezdem csökkenteni jönnek a megvonási tünetek.

Amúgy szerintem ebből sohasem lehet kigyógyulni max tudod kezelni, együtt élsz vele .

[ Szerkesztve ]

(#294) Dorien válasza #49155328 (#293) üzenetére


Dorien
veterán

Dehogynem lehet. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#295) #49155328 válasza Dorien (#294) üzenetére


#49155328
törölt tag

:F

(#296) laleeee válasza #49155328 (#293) üzenetére


laleeee
őstag

Mit jelent az hogy tudod kezelni ?

(#297) laleeee


laleeee
őstag

(#298) laleeee válasza ( V ) (#282) üzenetére


laleeee
őstag

Hol az app?

(#299) Dorien válasza #49155328 (#295) üzenetére


Dorien
veterán

Ki lehet gyógyulni a pánikbetegségből. Nem, nem kell gyógyszert szedni utána. Az önismeret a kulcs.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#300) laleeee válasza Dorien (#299) üzenetére


laleeee
őstag

Neked sikerült kigyógyulnod ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.