Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) F.B.I. válasza gytacs (#494) üzenetére


F.B.I.
veterán

Honnan rendelted, hogy ilyen gyorsan ideért? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#502) gytacs válasza TpS (#500) üzenetére


gytacs
tag

Igen, arra hajlok most.

(#503) gytacs válasza F.B.I. (#501) üzenetére


gytacs
tag

Innen. Ali hong kong goldway. Ups-el elküldik angliába, onnan meg jött dhl-el haza. Mindkettőhöz megkaptam a tracking number-t.

(#504) TpS válasza gytacs (#503) üzenetére


TpS
őstag

Más is vett a goldway-től, jó hír, hogy akkor egy korrekt cég, legalábbis küldés szempontjából. A garanciát meg ne kelljen senkinek se megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#505) F.B.I. válasza gytacs (#503) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#506) Milestone2 válasza gytacs (#502) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A későbbiekben ezt az alábbi két cikket tartsd szem előtt:
http://en.miui.com/thread-3831680-1-1.html
http://en.miui.com/thread-3822514-1-1.html
mindaddig nem kell érdekeljen, míg nyitva van a bootloadered...
...akkor jöhet baj, ha valamelyik romolás visszazárja és épp nem a megfelelő verzió van rajta.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#507) AttilaMvh válasza gytacs (#499) üzenetére


AttilaMvh
tag

Azt olvastam, hogy ha kínai készülékre global gyári Romot teszel, vagy fordítva, nemzetközi készülékre kínai Romot, akkor vigyázni kell, nehogy lezárd a bootloadert, mert tégla lesz. Nem tudom, hogy ez már életbe lépett, vagy még csak tervezik bevezetni. Bocs, lassan írok, Milestone2 már megelőzött az infóval :)

[ Szerkesztve ]

(#508) Milestone2 válasza AttilaMvh (#507) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Életbe lépett, a màsodik cikkben írja.

Devices: Redmi 5 series and all other devices released on 2018

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#509) gytacs


gytacs
tag

Köszönöm a figyelmeztetést! Szerencsére tudtam róla, mert követem a fórumot és az írásaitokat. Azt viszont nem tudom, hogy pl. ha később miflash-el feldobok egy global dev romot, ott van opció hogy ne zárja vissza. De később az ota-n jövő frissítések nem zárják vissza? Másik kérdés, a twrp-vel feltett nem official romoknál (eu dev amúgy) gondolom nincs ilyen gond, az sehogy nem zár vissza?

(#510) Milestone2 válasza gytacs (#509) üzenetére


Milestone2
nagyúr

TWRP-s custom romoknàl nincs ilyen gond.

Mi Flash és OTA esetében nem tudhatod, hogy mikor tesz bele ajàndékot a Xiaomi. (àltalàban MIUI és Android verzióvàltàsnàl szokott) Legutóbb a Mi4c-sek sz@ptak, nàluk zàrt folyamatosan a BL sima frissítéskor.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#511) gytacs válasza Milestone2 (#510) üzenetére


gytacs
tag

Ok. Köszi! Akkor úgy tűnik az eu dev lesz az én romom erre a telóra.

(#512) faja0124


faja0124
tag

Már az enyém is Németországban van. Nem tudom milyen lesz mert a gearbest szerint global. Uniboxing videón már láttam global verziót.

(#513) Milestone2 válasza faja0124 (#512) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Semmi sem elképzelhetetlen...és az ellenkezője sem.

De azért megkérdőjelezhető Globalnak árulni egy készüléket, amihez hivatalos forrásból NINCS global rom. Kinn volt a hivatalos weboldalon pár óráig, aztán leszedték. Még hír sem olvasható róla, hogy visszavonták mert hibás volt, vagy csak véletlen elsietett/nem szándékos megosztás miatt volt kint...
...vagy mifene

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#514) storm4 válasza faja0124 (#512) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Mikor adtad le a megrendelést?

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#515) faja0124 válasza storm4 (#514) üzenetére


faja0124
tag

Szeptember 12-13 fizettem
18-án láttam német DHL-nél
Ma reggel meg azt írta célországba elküldödve
Milestone2
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=0-b-gmuKOIM

[ Szerkesztve ]

(#516) storm4 válasza faja0124 (#515) üzenetére


storm4
aktív tag

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#517) Milestone2 válasza faja0124 (#515) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A megoldás ott van a dobozon.
A nemrég idézett 2 cikkben írják:
Ha kínai a felirat a dobozon, akkor kínai piacra szánt a készülék, ilyen az enyém:

Ha angol a felirat a dobozon, akkor globál piacra szánt a készülék, olyan van a videóban.

A ROM kérdés már furcsább, hogy miért állítja a Xiaomi hogy még nincs global a Max3-hoz, ha már azzal forgalmazza. (Már ha nem webshopos kreálmány rom van rajta) Mindenesetre sok olyat olvasok hogy megjött, Global matricás, nincs GSM jel, meg hasonlók...és milyen érdekes, amikor gyári kínai rom (vagy valódi gyári global rom) kerül rá, megszűnik a hibajelenség. Mondjuk az is igaz, hogy Global matricát csak az nem tud hamisítani, aki nem akar...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#518) memoril válasza Milestone2 (#517) üzenetére


memoril
aktív tag

Szia ! Én úgy tudom hogy global verzios gyárilag még csak 4/64 gb-os van egyenlőre !

[ Szerkesztve ]

(#519) Milestone2 válasza memoril (#518) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen. Ezért írtam amikor gytacs azt írta 128GB-s Globalt vett...
De a webshopok pofátlansága sem ismer határokat...igaz a Xiaomi gyenge kommunikációja sem...ebből következhetne akár az is, hogy tényleg megjelent a 128-as is, csak mi nem értesültünk róla...ez igen egyszerűen eldönthető: Kedves gytacs. Neked kínai a felirat a dobozon, mint az enyém? Vagy angol feliratos?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#520) F.B.I. válasza Milestone2 (#519) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nagy a difi a 4 vs 6Gb között? Valamiben észrevehető, azon kívül, hogy többet mutat a szabad ram?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#521) Milestone2 válasza F.B.I. (#520) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nüansznyi.

De...én nagy RAM igényű dolgokat nem futtatok.
Lehet, ha futtatnék érezném a differenciát.

Viszont vagyok olyan bolond, hogy eldöntöttem, csak akkor veszek új telefont, ha RAM-baan fejlődni tudok...volt 1-es, aztán 3-as, aztán 4-es, most 6-os...gyúrnom kell a 8-asra... XD

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#522) F.B.I. válasza Milestone2 (#521) üzenetére


F.B.I.
veterán

Már lesz 10-es. :DDD

Csak megvárom az Eustockot, bár szerintem ott se lesz 6-os, főleg, hogy globálból nem gyártanak. :O

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#523) lovi27 válasza F.B.I. (#522) üzenetére


lovi27
addikt

Hardveresen mi a különbség a globál és a nem globál változat között?

(#524) F.B.I. válasza lovi27 (#523) üzenetére


F.B.I.
veterán

Semmi.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#525) gytacs válasza Milestone2 (#519) üzenetére


gytacs
tag

Kínai Kínából. :) Global stabil 9.6.4.0-val küldték nyitott bootloaderrel. Közben feltettem az EU dev-et. Nagyon elégedett vagyok a telefonnal. Gyorsabb, simább minden a max 1-hez képest, pedig az 1-et sem éreztem döcögősnek. A kamera meg nagyon sokat javult a gyengébb fényviszonyoknál. Hozzá kell tennem, nem vagyok fotós, csak autómatán kattintgatok családi képeket, a végeredmény sokkal szebb. A memóriába belockolt dolgokra egyből vált, nincs töltés, bármennyit volt félretéve, az 1-nél többször volt töltés. Az akksi kb. lemeríthetlen. 78 százalékkal indítottam ezzel a rommal a telót, 6 óra 16 perc képernyőidővel 27 százalékra ment le. Ezalatt végig nyomkodtam, beállítások, átköltözés, játék, böngészés, messenger stb.

[ Szerkesztve ]

(#526) Milestone2 válasza gytacs (#525) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tehát kamu Global. Az enyémen kínai stabil volt.

Nem baj. Csak a BL zárásra vigyázz...

A tapsztalataim nekem is hasonlóan jók.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#527) TpS válasza gytacs (#525) üzenetére


TpS
őstag

A képernyő fényereje milyen a max 1-hez képest. Nyáron nagyon nehezen volt olvasható erős fényben.

(#528) gytacs válasza TpS (#527) üzenetére


gytacs
tag

Még nem voltam kint vele napocskás időben. :) Itthon max-ra húzva mindkettőt nem tűnik egyik sem jobbnak a másiknál.

(#529) vond válasza TpS (#527) üzenetére


vond
MODERÁTOR

GSMArena-s tesztből, cd/m2 értékek max. fényerőnél:

Xiaomi Mi Max 1: 424
Xiaomi Mi Max 2: 519
Xiaomi Mi Max 3: 496

De azt hozzá kell tenni, hogy a fényerő - a monitorokhoz, tévékhez hasonlóan - készülékenként eltérő lehet.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#530) TpS válasza vond (#529) üzenetére


TpS
őstag

Nekem fájó pont volt, hogy a max1-en napon számomra olvashatatlan volt a kijelző (a szemem se túl jó), árnyékot kellett csinálnom vagy keresnem. Ritkán volt rá szükség, de akkor is zavart. Akkor a max3 sem lett markánsan acélosabb ezen a téren sajnos.

Amúgy érdekes, mert a mix-nek 589, ezzel szemben a 2s-nek 453, és ennél is érzem ugyanezt a gondot. Számomra érthetetlen, hogy ezen miért "spórolnak".

[ Szerkesztve ]

(#531) vond válasza TpS (#530) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az 500-as érték azért már nem olyan rossz. :N

Hogy miért spórolnak ezen? Hát, nem tudom, de biztos van valami oka, hogy nem tudnak, vagy akarnak erősebb háttérvilágítást belepakolni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#532) RMZ250 válasza TpS (#527) üzenetére


RMZ250
senior tag

A 3 sokkal jobb szerintem. Max fényerőn tűző napon is jól olvasható.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#533) TpS válasza RMZ250 (#532) üzenetére


TpS
őstag

Köszi az infót!

(#534) gytacs válasza TpS (#533) üzenetére


gytacs
tag

Ma melóba menet kipróbáltam. Beálltam a napnak háttal, felemeltem a telót, hogy telibekapja a nap, és simán tudtam olvasni meg írni rajta. Na ez a Max 1-el nem ment volna. Pedig a szobában semmi különbséget nem láttam maxra húzva a kettő között. Az is lehet, hogy ez a nillkin üveg ennyivel jobb mint a másik. Ezen se szivárványosodás, se pöttyháló. Nagyon jó. 5 dollárt megért. De lehet más az oka. Nem tudom.

(#535) gytacs válasza gytacs (#534) üzenetére


gytacs
tag

Hozzáteszem még, hogy délután fél 5-kor volt ez, nem délben, de telibe sütötte a nap.

(#536) cuccos19 válasza gytacs (#534) üzenetére


cuccos19
tag

Milyen az a Nillkin üveg? Full cover vagy körben kicsit lemarad 1-2mm a szélektől?

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#537) gytacs válasza cuccos19 (#536) üzenetére


gytacs
tag

Full cover, szélén színezett.

(#538) cuccos19 válasza gytacs (#537) üzenetére


cuccos19
tag

Köszi! :)

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#539) Ndruu válasza Ndruu (#480) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Megérkezett. :)
Tok még nincs, úgyhogy addig visszafogottan fogom csak használni (csúszós, ahogy a többi fém hátlapos Xiaomi).
9.6.7-es ROM-mal érkezett, egyelőre stabilnak tűnik a vétel. Irodaházon belül, ahol amúgy csak 3-4 csík szokott lenni az 5-ből, ez 5-öt mutat (-92dBm 48 ASU). Hívásnál jól hallottak és én is jól hallom a másik felet.
Gyorsabb, mint a Nexus 6, úgyhogy úgy néz ki megérte váltani.

Harrrr!!!!

(#540) Milestone2 válasza Ndruu (#539) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#541) faja0124


faja0124
tag

Meg érkezett a telefon (gearbest) a dobozán global felirat CE és angol nyelv a szöveg. Bekapcsolni még nem tudom mert csak pénteken megyek haza

(#542) cuccos19 válasza faja0124 (#541) üzenetére


cuccos19
tag

CE jelölés? Kíváncsi vagyok hogy milyen ROM van rajta. De én még mindig az EUStockra várok (igaz a zsé is kevés jelenleg). Szeretem a RN3 Prot csak néha már szeretnék egy újabbat, nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#543) faja0124 válasza cuccos19 (#542) üzenetére


faja0124
tag

CE Európában forgalmazható vagy hogy eu szabványoknak megfelelő. Pontosan nem tudom de hivatalosan csak ilyen jelöléssel lehet eu-ban forgalmazni termékeket

(#544) Milestone2 válasza faja0124 (#543) üzenetére


Milestone2
nagyúr

https://www.youtube.com/watch?v=4TEJ7R1nd9w <------ miután megnéztem, mindig kétségeim támadnak mindenféle eredetiség és matrica kérdésében...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#545) faja0124 válasza Milestone2 (#544) üzenetére


faja0124
tag

Péntek majd kiderül. Én is fenntartással kezelem. Ha jól emlékszem régen volt a xiaomi egy oldala ahova beírtad a gyári számát és megmondta hogy eredeti e.

[ Szerkesztve ]

(#546) Milestone2 válasza faja0124 (#545) üzenetére


Milestone2
nagyúr

128? vagy 64?

Eddig csak 64-est láttam angol címkével.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#547) faja0124 válasza Milestone2 (#546) üzenetére


faja0124
tag

4/64

(#548) Milestone2 válasza faja0124 (#547) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Abból már van GLOBAL készülékváltozat.
GLOBAL ROM-ot még csak STABILT láttam hivatalosat.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#549) faja0124 válasza Milestone2 (#548) üzenetére


faja0124
tag

Én azért kezelem fenntartással mert én még hivatalos oldalon nem találkoztam global rommal

(#550) Milestone2 válasza faja0124 (#547) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ugye pont gytacs készülékén lehet levezetni a kamu ROM verziók helyzetét.

9.6.4.0-ás valódinak látszó ROM-mal érkezik, de nyitott bootloaderrel. Ha gyári lenne a ROM, nem kéne nyitott BL-nek lennie. Csak úgy tudják felerőszakolni rá, ha nyitják előtte.
De neki kínai felirat volt a dobozon. Amennyiben a tiéden valódi az angol címke, akkor azon remélhetőleg zárt bootloader mellett valódi gyári globál rom lesz.

De, volt kint és hivatalosan le is tölthető a gyári letöltőoldalról.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.