Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) zeon.hu válasza krampoosz (#3750) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nekem a céges A41-en se megy, pedig abban Telekom előfizetéses kártya van.
Be van kapcsolva azon pedig.

#?*@&!

(#3752) krampoosz válasza zeon.hu (#3751) üzenetére


krampoosz
tag

Akkor ez cca. mágia kategória. Ez akkor játszana, ha mobilinterneten keresztül akarunk telefonálni, ugye?

(#3753) zeon.hu válasza krampoosz (#3752) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, pl gyenge térerő zárt helyen, ahol van wifi.

#?*@&!

(#3754) krampoosz válasza zeon.hu (#3753) üzenetére


krampoosz
tag

Akkor ez egy voip alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#3755) pepimama


pepimama
tag

Sziasztok! 128 G-os Mi Max 1-ről váltanék 3-ra (aksi gyengül és jó lenne a Miui 12), de már csak használt Max 3-as kapható :O és 64 Gb nem elég. Az összefoglalót végigolvastam, 3000 kommentre nincs időm, de pótolom ;)
Utódnak most vettem egy Poco F3-at (Xiaomi Store írta, hogy nem lesz kapható itthon), de sajna zavaróan kicsi a Max után, gondolom ismerős a probléma...Hiányzik az a +1 cm szélesség.
Segítséget kérnék, hogy ugye nincs semmi nagy baja, érdemes venni a Max 3-at, hozzászoktam a 80+ mm szélességhez, és nem fogom modolni.

Mire kell figyelni használt vásárlásnál? (abszolút hüje vagyok hozzá :F ) Azt találtam ki, hogy AccuBattery alkalmazással megnézem az eladó telón, hogy milyen állapotban van az aksi és, hogy lát6óan nem karcos-e, de más nem jut eszembe. Előre is KÖSZÖNÖK minden javaslatot! :R
Nem szívesen veszek használtat, de már csak Ebayen van új Kínából, amit tuti még megadóztatnak és 90 helyett gondolom kb. 130.000,-Ft-ra jönne ki vámokkal, mint az új Poco F3 256Gb, míg a használt kb. 50.000, és Ebayről még nem rendeltem, de ha vki segít és ajánlja belevághatok, mert nincs más jó teló :( .
Az egyik eladó: https://www.jofogas.hu/pest/Xiaomi_Mi_Max_3_117278530.htm
Állítólag csak párszor használta és frissítette a Miui 12-re, a kép szerint.
A másik eladó: Facebook-on hirdeti kb. 1 évig használta és szerette, állítólag egy szervízben megkarcolták a kijelzőjét, ezért most a napokban cseréltetné a hivatalos Wayteq-nél 20.000-ért a kijelzőt.
Csak úgy merném venni tőle, ha odamegyek a szervízhez és látom a papírt a friss cseréről és az AccuBattery szerint se túl rossz az aksi.
https://www.facebook.com/marketplace/item/387042592253144/?ref=search&referral_code=marketplace_search&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3Aaac0efa9-dec3-4279-bc0d-b9a70e00ddef
Bocs, ha sok volt,(8 év után ez lenne a 3. Xiaomim, izgulok) előre is KÖSZ!

[ Szerkesztve ]

(#3756) zeon.hu válasza pepimama (#3755) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Én nemrég vettem használtat, mert valakinek sikerült összetörni a régit és nincs olyan telefon a piacon idén, amire le akartam/tudtam volna cserélni.
(Persze, egy S21 Ultra mondjuk, de annyi pénzt csak számtanpéldában láttam eddig... :D )
Szerencsére alig volt használva, szinte csak otthon, ez látszott is rajta.

AccuBattery:
Sokra nem mégy vele, mert az ilyen alkalmazásnak kell jópár hét és töltés, hogy valós értéket mutasson.
Tehát ha frissen teszed fel, az kb fölösleges.
Nézd meg az eladót, nézd meg a telefont, többet nem nagyon tehetsz.
Ha itt a hardverapro-n találsz, ott vannak értékelések az eladóról.

#?*@&!

(#3757) pepimama válasza zeon.hu (#3756) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZÖNÖM SZÉPEN az Accu-s oktatást! :R
Akkor így nagy lutri lesz nekem a vásárlás :O Ha vki szépen megtörli a telót és nem karcos, akkor sosem veszem észre, hogy nagyon használt :Y , na mindegy majd reménykedem....de tényleg KÖSZÖNÖM!

(#3758) zeon.hu válasza pepimama (#3757) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha van rajta tempered glass, akkor nagy gond nem lehet.

#?*@&!

(#3759) AttilaMvh válasza pepimama (#3757) üzenetére


AttilaMvh
tag

Legrosszabb esetben vásárolsz Aliról durván 10-15 dollárért eredeti akkut hozzá, és kicserél(tet)ed. Nekem a Max1 pontosan a garancia előtti egy hónapig bírta, felpúposodott az akkuja és ledobta a képernyőt. Garanciásan kicserélték az akkut, de valami viccet tettek bele, mert két napot ment, aztán se kép se hang. Akkor vettem a Max3-at, és vak tyúk is talál szemet felkiáltással rendeltem Kínából egy eredetinek jelzett akkut a Max1-hez, azzal, hogy ha nem sikerül feltámasztani, akkor max buktam az akku árát, és így jártam. Adtak hozzá szétszerelő cuccot, mini csavarhúzót, műanyag "feszítővasat" meg "gitárpengetőt", és kétoldalán ragacs-csíkot, egy óra alatt ki volt cserélve az akku, és láss csodát, beindult a kicsike. Azóta eltelt két és fél év, a Max1 pedig mai napig működik mint zenelejátszó Bluetooth-os hangszórókkal. Napi fél-egy óra zenehallgatással kb egy hetet tart az akkuja, az állandó Wifin kívül egyéb nem meríti.
Úgyhogy ne az akku tartson vissza a vásárlástól, inkább, hogy a Max3 is már kezd a Miui12 alatt ellustulni ennyi év után, időnként rendesen laggol. Max3 4/64-es változatom van, és 200+ app van telepítve rá, két Simm-el használom, de egy kínai Simm adapter jóvoltából, amit eltakar a telefontok, egyszerre 2 Simm és a 128Gb-os SD kártya használható. Kicsit púpos így a tok, de engem nem zavar.
Az viszont annál inkább, hogy nem látom mire fogom majd lecserélni, ha bedobja a törülközőt, mert minden új péklapát piszok magas, és sajnálatosan keskeny. A megfizethető táblagépek meg hardverben és kamerában vizet sem vihetnek a közép kategóriás telefonoknak.

(#3760) pepimama válasza AttilaMvh (#3759) üzenetére


pepimama
tag

Kösz szépen, akkor majd hívlak szerelni!😉
Megnézek ma egy elvileg új 128 Gb-os darabot, remélem látszik majd rajta valahogy, ha már használt, de elbizonytalanít, hogy van-e olyan, aki min. 1-2 évig őriz egy telót eladás helyett... :F

(#3761) pepimama


pepimama
tag

Megvettem, tényleg új (vagy annak néz ki ;) ). JUHÉÉ!
Van vmi speckó tok, vagy fólia, amit ajánlotok rá? Eddig Nillkin-es voltam, de rákerestem itt és a LoveMei-t is ajánlották (jobban védőnek tűnik, Max 1-et már törtem :O és sajna néha le szoktam ejteni ).

Nillkin Frosted Shield [https://tok-shop.hu/Xiaomi-Mi-Max-3-Muanyag-hatlap-vedotok-stand-Nillkin-Super-Frosted-piros?gclid=EAIaIQobChMI_M_b9_C88AIVCAB7Ch3now42EAQYASABEgIZy_D_BwE] itthon 2.500

Love Mei itthon 16.000, Kínából 8000,-Ft (de ehhez adnak tempered glasst is) [https://www.aliexpress.com/item/32919441555.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.273b7bf869gC8U&algo_pvid=f0cdb59f-6b91-4cac-b969-ff008eab903e&algo_expid=f0cdb59f-6b91-4cac-b969-ff008eab903e-2&btsid=0bb0623e16205725788691297efb0d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_]

Vennék még tempered glass-t is, de a Nillkin itthon 8000,-Ft és talán LoveMei-es hez elég amit adnak, vagy megéri ez? [https://www.mobilasz.hu/xiaomi-mi-max-3-nillkin-3d-cp-max-uvegfolia-0-3mm-9h-a-teljes-kepernyot-vedi-fekete-p@130053?ads_canpany=2019&gclid=EAIaIQobChMIrcmE-ue88AIVEm8YCh2CVA6qEAQYBSABEgK2bfD_BwE]
Esetleg elég ez a Wozinsky-fólia 1300,-Ft-ért? [https://www.energydirect.hu/Wozinsky-9H-edzett-uveg-kepernyovedo-folia-Xiaomi-Mi-Max-3-keszulekhez-d19007.htm]
Kamerára is kell külön fólia [https://www.notebook-alkatresz.hu/temp-glass065022-xiaomi-mi-max-3-atlatszo-hatso-kamera-vedo-folia-tempered-glass-edzett-uveg/pd/1594183?utm_source=argep.hu&utm_medium=cpc&utm_term=Temp-glass065022&utm_campaign=K%C3%A9perny%C5%91v%C3%A9d%C5%91%20f%C3%B3lia]?
Max1 után ezt nem akarom törni, előre is kösz a tanácsokat!
Bocs, hogy nem sikerült linket jól berakni, nem [...] közé kell?

[ Szerkesztve ]

(#3762) zeon.hu válasza pepimama (#3761) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A hsz szerkesztőben van link gomb (lánc ikon az "off" mellett jobbra) :D

Tempered mindenképpen legyen rá!
Hogy honnan, az tőled függ, én általában 2-3 darabot szoktam rendelni (kínából, megbízható eladótól).

Tok viszont egyéni preferencia kérdése. Én nem használok (van kettő is itthon), mert övre fűzhető oldaltáskában hordom, tokkal már nem fér bele (van benne még egy céges telefon és sok kis apróság a munkához).

#?*@&!

(#3763) zeon.hu válasza zeon.hu (#3762) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tempered Glass, én innen vettem mindet.
(Aliexpress)

#?*@&!

(#3764) pepimama válasza zeon.hu (#3762) üzenetére


pepimama
tag

:R KÖSZI nagyon a linkest IS!
Nem értem, hogy mi a különbség az 1500 és a 8000,-Ft-os tempered között (csak a Nillkin-név, vagy az tényleg jobb)?

(#3765) zeon.hu válasza pepimama (#3764) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nilkin tényleg jobb, de főleg a neve drágítja meg ennyire.

#?*@&!

(#3769) pepimama


pepimama
tag

KÖSZ, de Zeon.hu már #3762-nél leírta!

(#3771) pepimama


pepimama
tag

Tudnátok segíteni, hogy hol lehet felrakatni ehhez a Nillkin-védőüveget [link]? Akármelyik bolt, vagy van vmi javaslat? (Ügyetlen vagyok és inkább szakértőre bíznám :R )

[ Szerkesztve ]

(#3772) zeon.hu válasza pepimama (#3771) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Yt-on millió videó van róla, a tempered glass felrakása igen egyszerű.
(Ha utána marad a szélén némi levegő, azt el lehet tüntetni: vagy kaptál hozzá némi olajat vagy növényi olaj és egy vékony ecset.)

#?*@&!

(#3773) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

MIUI névjegyeknél más se tud szóközt írni?
Nemrég frissült, jól sikerült...

#?*@&!

(#3774) Fernet válasza zeon.hu (#3773) üzenetére


Fernet
senior tag

Nem megy nálam sem. Fasza.

(#3775) zeon.hu válasza Fernet (#3774) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Frissítési előzményben nem is látom most.

#?*@&!

(#3776) AttilaMvh


AttilaMvh
tag

Kínomban ( nagyon belassult, és rengeteg alkalmazást használok, gyakorlatilag laptopot helyettesít a telefon) váltottam egy Poco X3 8/256 Pro-ra. Kb ugyanannyiba került, mint 3 éve a Max3. Hát repülőgép a régi mellett, de EU régiós rommal, vagyis tárcsázó, üzenetküldő mind guglis, buták a Miui appjaihoz képest, és az a centi szélességben qrvára hiányzik :( Rom-csere, mókolás nem opció,így hát most szokom...

(#3777) pepimama


pepimama
tag

Nem tudjátok miért nem lehet rá Netflix-alkalmazást telepíteni (Uccsó MIUI-t használom)?
Google Playnél azt írja, hogy "nem kompatibilis az eszközömmel". :(

(#3778) krampoosz válasza pepimama (#3777) üzenetére


krampoosz
tag

Nálam fut az alkalmazás, tegnap telepítettem.

(#3779) zeon.hu válasza pepimama (#3777) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hónapok óta használom.
Esetleg kérdezz rá az általános MIUI topikban.

#?*@&!

(#3780) satmen


satmen
tag

A tárhelynél az egyéb (8GB) címszó alatt lévő dolgokat hogyan lehet megnézni, törölni? (miből tevődik össze az a 8GB) :F :R

(#3781) zeon.hu válasza satmen (#3780) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hol látsz ilyet?

#?*@&!

(#3782) satmen válasza zeon.hu (#3781) üzenetére


satmen
tag

Tárhely/Egyéb... (nem kehet kilistázni) :F

(#3783) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Mivel a Xiaomi láthatóan nem ad ki mostanában óriás mobilt, így lehet, hogy Honor lesz az utód:
Honor X20 Max 5G

#?*@&!

(#3784) storm4 válasza zeon.hu (#3783) üzenetére


storm4
aktív tag

Már csak az árra leszek kíváncsi és lehet cserélem a Mi 11-et...

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#3785) zeon.hu válasza storm4 (#3784) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Netes hírek szerint Indíában 28.000 INR lesz, ami kb 114.000 Ft.
Szóval mire ideér, lesz az 140-150.000 is...

#?*@&!

(#3786) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Sziasztok! A Mi Max2 mostanában azt csinálja, hogy nem érzékel semmit sem a képernyő , újra kell indítani a telefont majd vagy jó lesz vagy nem , hetente egyszer biztosan "lefagy" . Mi lehet a gond mi lehet a megoldás? Köszönöm.

(#3787) zeon.hu válasza Móncsa (#3786) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

MIUI topik
Ott van crok is, neki biztosan lesz használható ötlete.

#?*@&!

(#3788) pepimama


pepimama
tag

A 2 hónapja (állítólag alig használtan) vett 128GB-osom kipurcant (szervíz szerint szériahibás az alaplap). Hallottatok már erről a hibáról?
Tudtok ajánlani vmit a pótlására (TMX-nél 73.000-ért cserélnének alaplapot), mert nagyon megszoktam ezt a (kb. 8,7 cm széles) méretet, de örülnék, ha valaki már újat akarna... ;)

(#3789) zeon.hu válasza pepimama (#3788) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Honor X20 Max-ra várok, hogy végre kiadják.
Használtban nem nagyon.

#?*@&!

(#3790) pepimama válasza zeon.hu (#3789) üzenetére


pepimama
tag

Sajna nem várható, de még az X30 Max-on sincs Google Play :( https://www.gsmarena.com/honor_x30_max-11178.php

[ Szerkesztve ]

(#3791) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Váltottam, LG Wing let az utód.
Persze a Max 3 megmarad, abba megy a céges kártya.

#?*@&!

(#3792) Elf válasza zeon.hu (#3791) üzenetére


Elf
aktív tag

Érdekes választás. :)
Végülis ha szétnyitod és úgy gépelsz akkor elég nagy a hasznos képernyőméret.
Honnét és mennyiért szerezted be ha szabad tudni?

(#3793) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

custom romot próbált valaki a vason ? S10 után fájdalmasan lassú a telefon.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#3794) zeon.hu válasza Elf (#3792) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kishibásan 50K-ért.
(Apró repedés)

#?*@&!

(#3795) Trk.Adam87 válasza zeon.hu (#3794) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Nekem nincs szívem lecserélni, undorom van a notch, kijelzőbe lyukasztott kamerás megoldásoktól és a 20:9 vagy annál is szélesebb képaránytól.
Böngészésre, GPS-re, az egyszerűbb mobiljátékok nagy részének élvezhető futtatására még mindig tökéletes készülék.
Abban reménykedtem tavaly, hogy a Mi Pad példájára a Max szériát is feltámasztja hamvaiból a Xiaomi és végre kapunk normális szélességű, képarányú 6.9"os vagy még nagyobb mobilokat is. Ha nyomkodnom kell a mai 1, másfél cm-el keskenyebb telefonokat elfog a klausztrofóbia.

(#3796) zeon.hu válasza Trk.Adam87 (#3795) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egyetértek!
Én jól elvagyok a Wing-el, persze lehetne szélesebb.
Tavaly be lett harangozva a Honor X20 Max (7.2', 20:9), de azóta se jött ki.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3797) Elf


Elf
aktív tag

Most rápróbálok egy Fold 2 -re.
Már nem csillagászati az áruk. :DDD
Ha beválik megy a Max3.
Sajnálom hogy nem jön semmilyen utód. :W

(#3798) zeon.hu válasza Elf (#3797) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Remélem beválik!
Engem az a hatalmas árok zavarna... :D
(Láttam sokat mindegyikből, még az új 4-esen is zavaró lenne számomra)

#?*@&!

(#3799) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

Hogy egy kicsit ontopic bejegyzés is legyen ,linkelek egy tesztelt és bevált eljárást ,amivel kicsit gördülékenyebbé tehető a vas. Sem nyitott bootloader,sem root nem kell hozzá..

How To Remove Bloatware From Any Xiaomi Devices (Without Root): Easiest Way!

dzsátubi tutorial hozzá

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#3800) Elf válasza zeon.hu (#3798) üzenetére


Elf
aktív tag

Az árok egy dolog. Elöl keskeny, belül kocka és mindenhol nocsos. :DDD

(#3801) Elf válasza osztszoroz (#3799) üzenetére


Elf
aktív tag

Na ezt még kipróbálom.
Mert abba fáradok bele hogy oldom ujlenyomattal... 1...2....3.... bejön a kép.... 1....2....3... megjelenik az állapotsáv...1...2... lehet nyomkodni. :O

(#3802) osztszoroz válasza Elf (#3801) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

igen...ismerős..én mentem egy hatalmas kört a mi max 3-mal..kb tízfajta custom romot próbáltam ki ,de mindig volt valami anomália,így visszaraktam a stock romot és a fentebb leírt módon megszabadultam a sok felesleges cucctól.
Ami nekem bejött: mi fiók szinkronizálás off, youtube helyett Vanced , fejlesztői módben a sok képernyőáttűnési hókuszpókusz letiltása.. Így legalább használható.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#3803) Trk.Adam87 válasza zeon.hu (#3798) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Én addig nem cserélem le, amíg nem adnak ki normális méretben+képaránnyal új készüléket, kezdem unni, hogy a Xiaomi is beállt a felkapott trendek követésébe, régen legalább törődtek a réteg igénnyel is. Azért elég sok nagy kezű ember van, akinek nem csak a jobb tartalomfogyasztási élményért kell nagy készülék, hanem mert számára fogásra is ez a kényelmes. :) Jelenleg mintha minden telefont kis kezű hölgyeknek gyártanának...

(#3804) Ndruu válasza Trk.Adam87 (#3803) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én is így voltam vele, de már annyira lassú lett, hogy nem tudtam napi szinten használni. Hiába tiltottam le az akkumulátorkímélőt, nem tudott két mai, modernebb alkalmazást a memóriában tartani (pl. böngésző és mobilbank). Az akku viszont még most is tökéletes, 2-3 napig bírja egy feltöltéssel a telefon.
Korábban egy Nexus 6-om volt, arról váltottam Mi Max 3-ra. A szélességük miatt sokkal jobban kézre álltak ezek a készülékek. A mostani trendek alapján nem valószínű, hogy visszatérnének a gyártók a szélesebb készülékekhez, inkább az elnyújtott képarány fog megmaradni. :(
Vettem egy Realme GT2-t, ami a méretét nézve 6.67-es kijelzőméretével játéknaktelefonnak érződik, még így egy hónap használat után is. Amúgy szuper telefon, ár-érték arányát tekintve ez volt most a legjobb vétel.

Harrrr!!!!

(#3805) Elf


Elf
aktív tag

Marad a Fold2, megy a Max3. Bármennyire is kompromisszumos a Fold a Max olyan csiga hogy vállalom a hátrányokat.
De írjatok ha találtok valami Max méretű telefont vagy vékony keretes 7"-os tabletet már váltok is. :)

(#3806) osztszoroz válasza Elf (#3805) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Mate 20X

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#3807) Elf válasza osztszoroz (#3806) üzenetére


Elf
aktív tag

Ismerem. De egyrészt így 2022 novemberéből nézve egyidős a Max3-al másrészt kapni is csak elvétve lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.