Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TomBoy1986 válasza PAtr0n (#45) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Phenomnál ráadásul még bonyolultabb a dolog. Most a rendszerben a leginstabilabb tényező a memória számomra.

Ez azért van, mert nem BE CPU-m van, azaz alapórajel-emeléssel "kell" túlhajtani a CPU-t, s a magas alapórajel pedig nem elég pontos, s valamiért a RAM sem bírja úgy, mint alacsonyabban.

Hogy egészen pontos legyek:
704MHz-hez 1.95-2V szükséges, különben nem indul a gép!
880MHz pedig akkor stabil, ha 2.1V-ot adok nekik.

Ha mindezt alacsonyabb alapórajelen művelem, akkor 2.05V-tal 940MHz-re is képesek, szintén CL5 mellett: [link]

Remélem így kielégítő a válasz.

jerry311:
Mert egy játékos konfig árához képest 6 ezer forint, amibe ez kerül nem tétel. És hogy miért kell? A swappolások számosságának növekedése és a töltési idők megnyúlása ha nem jelentene elegendő okot, akkor ott van még a dinamikusság is, amiről már itt is írtak a kollégák.

Én így látom, s indokoltnak is érzem.

Chaser:
Összehozom a kedvedért.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#52) Chaser válasza TomBoy1986 (#27) üzenetére


Chaser
titán

Az is jó lenne, ha már nézzük mennyit számít az órajel emelése, késleltetés ne maradjon már ki:D Ha megoldható :R Most sajnálom, hogy eladtam a 2x2-es kingmaxaimat, már küldeném is, azzal meg tudnád nézni mit megy a magasabb órajellel is cl4-ben.

szerk: Havernál megnéztük a warheadet, vistax64, E5200, 8600gt, 1 GB ram:D Kb 10 secenként váltott képkockát ;] 2GB-vel már tűrhető volt...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Jó kis teszt. Viszont azzal mi a helyzet hogy elvileg az xp csak 3gb ramot képes felismerni?
Vagy rosszul tudom?
Xp-nél is ugyanennyit számít 2 ill 4gb? Mert Crysisnál azért nem kicsit számít ahogy nézem Bár én hó elején akarok még 2 gigát a gépbe, akkor ugyis kiderül. Illetve a mobilrackre telepített vistával ugyis meglátom a különbséget. De addig is ha vkinek van tapasztalat írja le bátran.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#54) grabber válasza TomBoy1986 (#44) üzenetére


grabber
addikt

Ha direkt csináltak,akkor :R
Meg is érdemli,aki ilyen hülye ;]

A teszt és forum után én is elgondolkozok rajta,hogy kéne még +2gb.Csak most van 2*1 Gb amit jól lehet tuningolni,mellé viszont milyen ram kerüljön?Ue.akkor dual ba megy,eladni nem sok esélyt látok,ha meg veszek mellé egy másik márkát kitudja mi lesz.

(#55) kokyt


kokyt
senior tag

Grat a teszthez :R
Ha csak a játékokat nézem nem érzem, hogy valóban annyira szükséges lenne, nem úgy mint pl 64Mb->128Mb annó. Másrészt viszont az árak a padlón, úgyhogy tényleg nem tétel gép vásárlásnál a +2Gb.

(#56) TomBoy1986 válasza Chaser (#52) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Elhiszem. Eredetileg én is meg akartam nézni 1GB-tal is, de aztán letettem róla időhiány miatt. A Warhead számomra nagyon megdöbbentő volt. Nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyit számítana benne :(

Ott is a legelején teszteltem, ahol mindenféle robbanások vannak, na az elrendezte a dolgot ;]

grabber:
Igen, ez direkt volt.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#57) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Sokaknak tisztulhat a kép a RAM-ot illetően!Másrészről szvsz xp32-höz fölösleges a 4GB.
:R

(#58) hcl válasza cgod (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, a több memória valószínűleg több gyorsulást jelent majd mint a dual channel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#59) tome.jr válasza JoolsNOS (#53) üzenetére


tome.jr
addikt

Én próbálkoztam 32 bites Vista alatt 2x2 gb rammal, előtte 2x1 gb volt. Szintén Crysis alatt jelentősen nőtt a játékélmény (minimum fps robbanás), mégha csak 3 gb-ot is látott a Vista. XP alatt is érezhető lenne a +2 gb.

(#60) rviktor25


rviktor25
aktív tag

Én áldom a fejem, hogy majd 1éve beruháztam 8GiB memóra...sokan néztük és néznek még most is hülyének miatta, de sztem megérte. Core2Quad 3GHz+9800GTX+ + Vista x64 társaságában elég durván multitasking-os lett a gép. pl.: megy egy 1080p h264-es film egyik monitoron, Crysis másikon, háttérben meg egy videókodoló; és még így is tükörsimán fut + még alt-tab-ozni is tudok valósidőben xD.

Jah meg észre sem veszem, ha véletlenül alt-tab után elfelejtettem bezárni a crysis-t és mondjuk elkezdek CS.Source-ozni, aztán az is ottmarad a futó task-ok között és elkezdek GTA IV-et tólni...csak akkor lesz gyanús amikor egy újabb alt-tab után látom a sidebar-ban, h 7.5GiB memória foglalt xD

32bites op.renszernél viszont azt tapasztaltam, h nagyon minimálisan, de lassult a rendszer 4->8-ra váltáskor (talán mert ilyenkor nem tudta DC-ben használni (?).)
64-esnél viszont egyértelmű a gyorsulás, bár ez nem egy adott alkalmazásra vonatkozik, hanem az egészre.

Chiwasuu!!!

(#61) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Pont egy ilyen tesztre voltam kiváncsi mostanában, úgyhogy most ez kapóra jött :C
A grafikonok pedig sztem nagyon jól mutatnak!
Lehet addig kéne még vennem ramot míg olcsó :)

(#62) nbl2


nbl2
senior tag

Nekem is tetszik a teszt, de azért arra is kiváncsi lennék, hogy ha mondjuk nem 64bit-es Vistan hanem 32bit-es XP-n tolom ezeket a játékokat akkor is ekkora különbség van-e a 2-4 GB ram között mert közismert a Vista memoriazabálása. :)

Never give up!

(#63) bakosgabor57 válasza rviktor25 (#60) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Akinek kevés a "fejbeli",az pótolja gépivel! :C
Azért kíváncsi lennék egy 1066-os tesztre is,ma már azok sem kerülnek túl sokba.

[ Szerkesztve ]

(#64) TomBoy1986 válasza nbl2 (#62) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Már sokadszor jön elő ez a Vista = "memóriazabáló Wumpus", szóval érdemes egy-két szó szólni erről.

Nekem Ultimateem van, ami ezek közül elvileg a legkomolyabb verzió. Ez az asztalon 1300MB-ot foglal le, ha 4GB-om van, 900-at ha 2GB. Egy XP ennél valóban kevesebbet, emlékeim szerint az x64 hasonló körülmények között 4GB-tal megállt 800MB-nál. 2-vel azt nem néztem, de felteszem nem sokkal lehetett kevesebb.

Ez nekem nem sok. Cserébe gyorsabban indul, mint az XP-m, szebb és számomra jobban kezelhető.

x64-hez:
Már több mint 1.5 éve használok ilyen rendszert. Először XP-t, majd Vistát. Egyszer fordult elő inkompatibilitás, egy SMC belső 811.g-s hálókártyával, amit az XP x64 nem ismert fel, mert az SMC nem gyártott hozzá drivert. Vistával még ennyi sem volt. Persze az hozzá tartozik, hogy nem használok régi TV-tunert, meg digitalizálót, meg Creative cuccokat. ;]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#65) mmdms válasza cgod (#34) üzenetére


mmdms
addikt

cod4 mióta ut engine? nem a cod2 motorra épül???

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#66) cgod válasza mmdms (#65) üzenetére


cgod
tag

Nemnem, UT-ra, COD 2 meg quake 3-ra

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#67) Cathfaern válasza TomBoy1986 (#64) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vista-hoz annyit még tegyünk hozzá, hogy alapból 900MB, de ha elindítasz valamit, aminek sok memória kell, majd utána rögtön kilépsz belőle, akkor akár 500MB-ra is lecsökken a Vista mem foglalása. Szóval nem 900MB, ami mindenképp kell neki, abból ő még tud adni bőven.

Tesztet World of Warcrafttal is meg tudom erősíteni: új kiegészítőben, maxra húzott távolság mellett, ha sokfele elmászkál az ember (vagy elmegy Dalaranba, az új városba), akkor rövid időn belül iszonyat swappolásban (és 1-5 fps-ben) lesz része 2GB memóriával. De még ha simán is fut a játék, alt+tabozás, közben böngésző/IM kliens használata halál, mert minden ablakváltásnál swapol egyet az oprendszer. 4GB memóriával tökéletesen simán fut, meg se érzi az ember, ha fut a WoW, s természetesen a játékban is eltűnik az akadás.
(mondjuk WoW-on sokat segít, ha a látótávolságot lentebb veszi az ember, úgy futtathatóvá tehető 2GB-on is)

Ez alapján gyanítom más, újabb MMORPG-knél is hasonló lehet a helyzet.

(#68) Terentius


Terentius
őstag

Na én is fogok RAM-ot bővíteni,de nincs kedvem 2x2gigát venni,hanem veszek a mostani 2x1 giga mellé ugyanannyit ugyanabból a típusból.Azonban valaki mondta,hogy nem fognak DC-ben menni,mert a mostani kit 1 éves és az újnak már biztos más lesz a gyári száma.Mit gondoltok erről?

Poco F5 12/256 Gb

(#69) cgod


cgod
tag

Dualchannel elvben nem függ ilyenektől, szerintem csak a sebességet kell bírnia mind a kettőnek/négynek. Az, hogy árulnak DC-re külön memória kiteket az más, de az is elvben a gyártónak jó, hogy rögtön több modult is vesznek tőle.

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#70) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na, elolvastam a tesztet, és mivel szokás lett ezekbe belekötni én is gondolkodtam, hogy mibe kössek bele! :DDD ;]

És végűl megtaláltam. :DDD

Ha 2x1 giga van, akkor a 4gigánál, miért nem 2x2gigát használsz, hogy ott is csak két foglalatba legyen modul? :D Hisz jeletős eltérésekre adhat okot.

Javaslom egészítsd ki a tesztet a 4850-el és a gtx 295-el, és a 4850X2-vel, és minden mérést végezz el újra háromszor. Mert 1 mérés nem mérés, 2 mérés fél mérés, 3 mérés egy mérés, ahogy szakmai tanárom mondta az előző évszázadban. :)

Ja, ha komolyan vetted, kérlek ne is válaszolj! ;)

[ Szerkesztve ]

(#71) cizoe


cizoe
őstag

A teszt nagyon jó, a grafikonok szépek! :R Fullriszpekt!

Viszont a címre ráférne egy hosszú í.

(#72) TomBoy1986 válasza cizoe (#71) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Máshol már jól írtam. Hiába, a címet írtam be először :)
És köszönöm.

antikomcsi:
:D

Cathfaern:
WOW-val nem élek, de elhiszem hogy úgy van :K És örülök a megerősítésnek.

Terentius:
Azonos gyártótól valóval próbálkozz. Nekem is két garnitúra adja a 800-asokat, s még a chipek sem egyformák rajta.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#73) proof88


proof88
addikt

Még annyit hozzátennék, hogy nem virtuális memóriáról beszélsz a cikkben, hanem a lapozófájlról.
ha az operativ memória megtelik - alias RAM - és a CPU-nak olyan adatra van szüksége, ami nem található meg benne, akkor a tartalmának egy részét ki kell írni a virtuális memóriába, amely a HDD-n található.
Virtuális memória folyamatosan jelen van, mivel a programok virtuális címekkel dolgoznak, melyek nem egyenlőek a fizikai címekkel. Maga a proci is virt. memóriacímekkel dolgozik, a memória vezérlő feladata a virtuális címeket fizikai címekké fordítani és fordítva.
A HDD-n a lapozófájl van, viszont nem kell megtelnie a RAM-nak ahhoz, hogy használatban legyen. Az folyamatosan használva van valamilyen szinten. De értjük az írást, csak pontosítottam. :B

(#74) katt777


katt777
félisten

Jó cikk! :C
Swap fájl nélkül is nézhetted volna, úgy durvább különbségek jönnének ki (pl. egyes játékok el sem indulnak ;] ), ami még jobban igazolta volna a 4GB szükségességét.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#75) remington2 válasza Terentius (#68) üzenetére


remington2
senior tag

Jó cikk!

"Azonban valaki mondta,hogy nem fognak DC-ben menni,mert a mostani kit 1 éves és az újnak már biztos más lesz a gyári száma."

Én úgy tudom, hogy azonos gyártó - ideális esetben - azonos típusát érdemes venni, ez sosem ront a dolgon. Elvileg eltérő típusokkal is mennie kell, a legrizikósabb elvileg a kétfajta gyártótól származó memória, nem? Éppen ezért akarok ugyanonnan rendelni, ugyanolyan típusút (KINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 1066Mhz), ezzel mennie kell a dual channelnek . . . a quad channelről meg még (fogalmilag sem) nem nagyon tudok, annak most nézek utána :DDD

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#76) GejzaR


GejzaR
tag

Szia,

Gépváráslás előtt állóknak különösen ajánlott a teszted, nekem nagyon hasznos volt!

Köszönjük szépen :)

(#77) rviktor25 válasza TomBoy1986 (#64) üzenetére


rviktor25
aktív tag

8GiB memóval 2-2.2GiB-et foglal Vista induláskor :D
(512-vel kb. 200at; 1gb-vel kb. 400-450-et foglalt)

nekem egy rohadt Logitech webcamot nem sikerül az istenért felrakni... az 1000éves lifeview tv-tunerem tökéletesen műxik.

bakosgabor57: amúgy csak azóta vagyok ilyen "feledékeny", hogy ennyi memóm van ;) szall inkább fordítva igaz: "vegyél sok memót, akkor nem kell a sajátod" xD

Chiwasuu!!!

(#78) Terentius


Terentius
őstag

Jelenleg a gépben 800 MHZ-s Kingmax Marsok vannak.Ugyanilyeneket szeretnék venni ugyancsak 2x1 GB-ot,mert drágállom a 2x2gb-ot.Lényegében annak a feléért lesz 4 gigám,így hát nem kell kidobnom a mostani kettőt. :DDD

Poco F5 12/256 Gb

(#79) TomBoy1986 válasza katt777 (#74) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ja, az tuti :DDD
Lenne 1-2 nullás benne :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#81) Solten


Solten
addikt

Újabb hiánypótló írás... :C

Saor Alba

(#82) paulka


paulka
tag

Valóban hiánypótló! Tetszett, köszönöm! :C

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#83) ruzsabazsa válasza Konflikt (#6) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

hello.először is jo lett a teszt :C
nekem olyan kérdésem lenne h most a lapomon ,egy ddr2es 1gb(800mhz)+ddr2 2gb(667mhzes RAM van.na szal cserélném az egy gigásat de nemtudom h ink a 667mhzes RAMot vegyem mellé, vagy egy 800mhzest:D...köszi előre is:)

(#84) Bluegene


Bluegene
addikt

ha Vista64 helyett XP-t használtál volna éppoly gyors lenne ;]

sajnos a vista zabálja a memóriát, nekem 2 giga rammal vista64 alatt a dead space 38 FPS-t dobott, XP alatt a maximális 85FPS-t(V-SYNC)

tehát aki XP-t használ annak elég a 2 giga

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#85) Crytek


Crytek
veterán

Ez a 2GB memória nálam a Warheadben a benchamrk futtatásánál jön el de nagyon olyan swappolások vannak hogy min fps az 0 mert csomoszor megállt a kép annak ellenére hogy átlag az jófps lett!

Jővő héten szerzek be én is 4GB ramot!

Next PC Upgrade: 2022

(#86) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Frissítve!

- időzítés hatása
- memóriavezérlő-órajelének hatása

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#87) Cathfaern válasza Kalandor (#80) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért ha végigolvasod a topicot, írtunk már több játékot is, mint a Crysis. Ráadásul ha az ember gépet vesz, akkor nem csak azért veszi, hogy a jelenleg kiadott játékok jól fussanak, hanem jó eséllyel később is szeretné használni, újabb játékokkal. Azok között pedig egyre többnek lesz kevés a 2GB. Szóval abban egyet tudok érteni a cikk íróval, hogy ha valaki most vesz gamer célra PC-t, akkor célszerű 4GB-ot venni bele, mert a ~150k Ft-os ár mellett az a +7ezer Ft nem megterhelő.

Bluegene:
Ha egy játéknak 2GB ram kell, akkor hiába XP, akkor is swapolni fog. Persze ha csak mondjuk 1,7GB, akkor az lehet még XP-nél elfér, de Vista-nál már nem.

(#88) Crytek


Crytek
veterán

Lehet én vagyok a debil ,dehát nem értek hozzá ezért kérdezem.

Ha pl majd jővőre amikor emberi áron lesznek a DDR3-ak akkor ha veszek mondjuk 2000mhz-eset belőle akkor mi van? Mivel úgy tudom 1333mhz-ig támogatják a procik a DDR3-akat vagy ez most hogyvan?

Next PC Upgrade: 2022

(#89) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

na még egy kérdés.azt hallottam h az xp -csak 3.5gb ram-ot kezel.igaz ez?...és ha igen mit kell tennni?:D

(#90) Kolondrum


Kolondrum
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#91) bnss válasza Kolondrum (#90) üzenetére


bnss
veterán

32bit-es op. rendszer alatt nem sok értelme van a 4GB memóriának.

szerk.: úgy látom már tárgytalan. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#92) cousin333 válasza ruzsabazsa (#89) üzenetére


cousin333
addikt

El kell adni egy kis RAM-ot...

"We spared no expense"

(#93) ruzsabazsa válasza cousin333 (#92) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

mit csináljak h kezelje a 2*2gb ramomat?.vagy milyen oprendszert használjak?

[ Szerkesztve ]

(#94) katt777 válasza remington2 (#75) üzenetére


katt777
félisten

A régi cuccomban 2 különböző típusú RAM-pár lazán vitte a tuningot. Most 4 db Kmax van, P5Q topicb 1. hsz-ban láthatod a teljesítményüket más RAM-okkal is összehasonlítva. Nem rosszak, sőt!
4 db RAm is csak dual channelben fog menni. ;) i7-es lapokban találsz 3-channel RAM-okat, de quad-ot sehol.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#95) cizoe válasza ruzsabazsa (#93) üzenetére


cizoe
őstag

vista64

(#96) katt777 válasza ruzsabazsa (#93) üzenetére


katt777
félisten

Ami játék meg nem fut Vistán, ahhoz XP-t. Nem látja ugyan a teljes 4GB-ot, viszont működik a dual channel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#97) Crytek


Crytek
veterán

Ha pl majd jővőre amikor emberi áron lesznek a DDR3-ak akkor ha veszek mondjuk 2000mhz-eset belőle akkor mi van?
Mivel úgy tudom hogy az új CPU-k a DDR3-at 1333mhz-ig támogatják csak.
Vagy ez most hogy van?

Next PC Upgrade: 2022

(#98) cousin333 válasza ruzsabazsa (#93) üzenetére


cousin333
addikt

64 bitest.

XP 64bit, Vista 64 bit, 7 64 bit, Linux 64 bit...

"We spared no expense"

(#99) Ricco_hun válasza Crytek (#97) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

DDR3 ügyben a Core i7-es procik mellé csak olyan RAM-ot tehetsz ami max 1,65V feszültség mellett üzemel. Sok gyártó már előállt a saját 3 csatornás csomagjaival, amik megfelelnek a max 1,65 voltos előírásnak és mégis nagyon gyorsak (1800-2100MHz). De ezeket még nem nagyon lehet kapni és az áruk is nagyon borsos lehet.
De ha te Core2 procihoz akarsz DDR3-at az egyszerűbb. Ott ugye csak dual channel van (kevesebb modult kell venni). Hivatalosan asszem 1333MHz-ig támogatják a ddr3-at, de attól te nyugodtan vehetsz 2000MHz-es DDR3-at (és járathatod is annyin, csak tudja az alaplapod!). Mivel itt nincs megszabva, hogy mennyi feszt kaphat a RAM, ezért már egészen emberi pénzekért lehet kapni gyors DDR3-at.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#100) TomBoy1986 válasza Crytek (#97) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Továbbra is 1333-ig fogják támogatni, de tuning segítségével bee tudod hozni az órajelet. Vagy a másik megoldás, hogy alacsonyabb időzítésen használod.

Ez jelenleg is így van, ha pl. X2 mellé 1066-os memóriát párosít az ember.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.