Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barnam_


barnam_
nagyúr

#1 :DD
Érdekes és jó teszt lett, gondolom nem kevés időd ment rá :R
Azt megnéztem volna hogy mennyi a teljes memória használat, és mennyit használnak a játékok. Ezt mondjuk Process Explorer-ben meglehetett volna nézni.

szerk.: szerintem optimalizálás terén a Warhead még gyengébbre sikeredett mint az előző rész, még a 2600XT-vel próbáltam 4GB rammal, hát ugyanolyan grafikán a Warhead lassabb volt, és szanaszét akadta magát.

[ Szerkesztve ]

(#2) scope2007


scope2007
addikt

UP! jó kis írás, teszt... jók a grafikonok stb stb!

GRAT!

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#3) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Szia!

Esetleg xp32 és xp64 közötti eltérés szintén 4g rammal?

(#4) Yany


Yany
addikt

Köszönjük az írást. Egy két helyen vannak benne szemantikai pontatlanságok, de ezúttal egy igen aktuális tesztet hoztál létre, úgyhogy felejtsük is el ezeket az apró bakikat. Egy erősebb processzor és még erősebb videovezérlővel ezek a különbségek talán még tovább növekedtek volna, bár ha nagyobb felbontásban tesztelünk, azért az kompenzálhatja is a videovezérlő teljesítménytöbbletét.

Az éjjel toltam 3-4 órát a Crysis-t és van az az anyahajós pálya, ahol a kezeslábas nagy döggel kell megküzdeni. Ott valami nagy gebasz van, mert 20 percenként ki kell lépnem, mert valami memory leak van benne és elkezd írtózatosan beszaggatni 4 GB RAM-mal is. Az a baj, hogy kilépés után 3-4 percig nem látom a desktop-ot. Érdekes, hogy ennyire nem fekszik ki sehol a játék, csak ott az anyahajón. :F (1440x900-ban tolom 64 biten és HIGH beállításon). A konfigom az adatlapon...

Ja és baró lett a teszt, gratula! :K :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) Hunter2 válasza barnam_ (#1) üzenetére


Hunter2
addikt

Nálam a Warhead a 2Gb ramból 1,7-et simán bekap.

(#6) Konflikt válasza barnam_ (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

na mar ittis kezdodik az elsozes?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7) balintka


balintka
addikt

Nagyon jó teszt grat! Az az egy biztos, hogy a mai DDR2 árak mellett a 2 GB low-end csak... 4 giga minden különösebb anyagi megterhelés nélkül megvehető.

(#8) Killing


Killing
addikt

Hát igen.... Ez volt a Vista '"alias ramzabáló" :DD
Ha XP-vel lett volna a teszt akkor szerintem nem kellett volna bele 4 GB,nekem 2 GB-van és eddig semmilyen játékkal nem volt gondom.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#9) vPhis


vPhis
aktív tag

lényegében akkor vannak különbségek amikor az adott játék 2GB memóriánál többet használ, és a crysis is pont ilyen. Emlékszem amikor 2GB-ot 4GB-ra cseréltem, crysis FPS-ek kicsit megugrottak, és láttam h 3GBnál többet használ. Ez a teszt nekem már megvolt :)
De szép írás, szép grafikonok

(#10) proof88


proof88
addikt

Az órajelnek meg nyilván alkalmazásfüggő befolyása van, emlékszem régen a memória teszteknél is, amikor bőven elég volt a mennyiség, a játékok többségének mindegy volt kb. a sebesség, de pl a HL2 tipikusan érzékeny volt a sebességre is. Nyilván attól függ, hogy milyen a játék motorja, meg mennyire CPU-limites.

(#11) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Örülök hogy tetszik az írás, megeshet hogy XP-n kevesebb memória is elég, de nekem már nincs kedvem feltenni többet, mert nagyon jól el vagyok a Vistával :K

Igen, a foglaltságokat elfelejtettem kimutatni, pedig mérte közben a Rivatuner, de egyet már korábban csináltam, mégpedig a Warheadet, lásd itt:

Yany:
Na igen, ez most nekem is beugrott, mert ott nekem kilépegetett a játék memóriatelítettségre hivatkozva. Ekkor kapcsoltam vissza a virtuális memóriát ;]

Viszont a mérés pedig a játék elején zajlott.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#12) Depression


Depression
veterán

Akkor gyorsan megerősítem a konklúziót:
Gta IV: 2 gigával játszhatatlan volt, 4-gyel gyönyörűen megy.
Sacred II: 2 gigával is ment, de egy Alt+Tab-bal meg akartam nézni a térképet, 2-3 percig töltötte a Win-t. 4-gyel 1 másodperc volt.
2 giga Corsair XMS2-t cseréltem 4 giga Kingmaxra, és rengeteget gyorsúlt a rendszer. Nem bántam meg.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13) Gyuri27 válasza TomBoy1986 (#11) üzenetére


Gyuri27
félisten

Megint csak szép írás. Grat.
Az viszont basztatja a csöröm, hogy mondjuk 2,6-2,5n járatva a procit mennyit befojásol a 2-4 giga.

Amd - Radeon - Ryzen

(#14) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Gratulálok a teszthez :R méltó hozzád :C

Most egy kis kritika:
Nagyon örültem, hogy olvasás közben nem kellett helyesírásbeli hibák miatt megszakítani az olvasást :C Viszont a cikk elején több, a végefelé pedig 1-2 helyen fogalmazásbeli problémába kerültél. Míg az elején lévők javítása mindössze "szebbé" tenné magát a szöveget (tehát értelmet nem változtat), addig a későbbiek valószinűleg átszerkesztések miatt csúsztak be és minimálisan befolyásolják az értelmezést. Szerencsére ezen "hibák" száma és mértéke oly csekély, hogy a cikk élvezetéből szinte semmit nem von le ;)

Nem találtam utalást sehol a cikkben, hogy a 2GB és a 4GB mennyiségű memória milyen módon tevődik össze a rendszerben. 2x1GB és 4x1GB avagy 1x2GB és 2x2GB. Utóbbiak esetében SINGLE avagy DUAL működés (bár döntő befolyásoló jelentősége nincs, de a teljességhez azért hozzátartozna).

read-only mode on the forum

(#15) TomBoy1986 válasza AtHoS (#14) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Jó helyre jártam iskolába, de ha valahol mégis tévesztettem, akkor: "Firefox segít, ha baj van!" :D 4x1 és 2x1GB a kérdésedre a válasz, valamint mindkét esetben Dual Channel. Ha leírnád pontosan, hogy mire gondolsz, akkor szívesen javítom. És valóban kellett 1-2-szer átszerkeszteni.

Gyuri27:
Szerintem ott sem eredményezne nagyobb változást, de most nincs időm hogy kiderítsem a maradék vizsgák miatt :(

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#16) varga911 válasza Depression (#12) üzenetére


varga911
senior tag

GTA IV nálam nagyon szépen fut két gigával. :)

Az mitől lehet hogy volt olyan játék ami a gyorsabb ram hatására lassult? Mi magyarázhatja ezt? (Mérési hiba?) :U

(#17) TomBoy1986 válasza varga911 (#16) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, az tipikusan mérési hiba.

Egyébként arra vigyáztam minden esetben, hogy a Vista "kitombolja magát" a HDD-n indítás után, s csak ezt követően kezdtem neki a tesztelésnek.

Mindenkinek:

Kicsit átszerkesztettem az írást, amit észrevettem fogalmazási bakit, azt igyekeztem javítani, remélem így jobbá tettem.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#18) gfefe válasza TomBoy1986 (#17) üzenetére


gfefe
őstag

Nagyon jó írás.
Valóban hiánypótló :R

egy kérdésem azért még lenne ;]
Nincs véletlenül 2x2 giga 1200 as ramod az vajon mennyit javítana tesztekben a 800 hoz képest... én erre lennék nagyon kiváncsi :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#19) commanDOS


commanDOS
senior tag

Így van, tisztába tett pár dolgot a gyakorlatban.
A lényeg tényleg az, hogy RAM-on, főleg ilyen árak mellett nem érdemes spórolni, abból sosem elég, és sosem árt ha több van belőle, mint amennyit épp használunk.
Én több, mint egy éve.. majd másfél éve tulajdonképp 4Gigát raktam a gépbe, akkor volt ez egy 20k-s kiadás, hűtőbordás Geil value RAM-ból. Mondták páran, hogy megvagyok zakkanva meg minek az, sose fogom használni. De ismerem magam, tudom, hogy nem szeretek utólag költeni semmire.
Hát a tapasztalat azt mutatta, hogy főleg vista alatt bőven jó döntés volt 2 helyett 4G-t rakni bele.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#20) TomBoy1986 válasza gfefe (#18) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Sajnos nincs, de ha hozzáadod azt a semmit a 800-as eredményeihez, amit a 704-ről 880-ra történő váltás eredményezett, akkor kb. megkapod a választ ;]

Egyébként jövő héten veszek másik memóriát, 2x2GB OCZ-t, hogy ha szükséges, akkor 4GB-nál többet is tudjak majd használni a gépben. Egyelőre nincsen jelentősége ennek természetesen, de ezzel az alaplappal hosszú távra tervezek :K

1066-os lesz, mert a tuning nálam szempont.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#21) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Jó cikk akar linkelheted a kerdes topicba is!

Jövőre vagy 1,5év múlva varjuk a 4vs8GB tesztet, főleg ha majd elterjed a ddr3 új szabvány--->min 2x annyi rendszermemória :D

Akkor akár ki is egészítheted 6GBal is 2v4v6GB? :B

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#22) westcoastog


westcoastog
veterán

Jó cikk lett , kösz a hasznos írást :R

(#23) athomi


athomi
veterán

Mindkét esetben x64-es Vista-n teszteltél? Vagy 2GB-tal 32bit-es Vistát használtál?

[ Szerkesztve ]

(#24) Narancs


Narancs
őstag

Nagyon jó teszt!
Több ilyet a LOGOUT! -ra!

Beauty is pain

(#25) Chaser


Chaser
titán

Cl4-es időzítésekkel meg tudnád csinálni ugyanezeket a teszteket? :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) pisti


pisti
őstag

Hiánypótló írás. Köszönjük.

Még arra lennék kíváncsi, hogy XP-32 bit (esetleg 64 bites) alatt mekkora változást okoz a kisebb-nagyobb memóriamennyiség, tippem szerint minimálisat a Vista X64-es eredményeidhez képest is.

[ Szerkesztve ]

(#27) TomBoy1986 válasza athomi (#23) üzenetére


TomBoy1986
veterán

x64-et használtam mindkét esetben.

Chaser:
Csak alacsony órajelen tudom megnézni, azaz 704MHz-nél. De csak a 4GB-os esetben, hogy összevethető maradjon.

MZsoltee:
Idővel biztos lesz olyan is :D

pisti:
XP-re már nem vállalkozok, mert az komplett formázást jelentene, de régebben használtam x64-et a 4GB RAM miatt. Jó, stabil rendszer, de már kinőttem :)

Hogy különbség mennyi lenne? Valószínűleg jobbak lennének az itteninél a 2GB-os eredmények. Ezt arra alapozom, hogy ott Crysisozhattam 4GB-tal kikapcsolt lapozófájl mellett is, míg itt nem.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#28) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Kár, hogy nem tudtad kipróbálni a GTA IV-gyel. Nekem 2GB RAMnál időnként durván beszaggatott ( új városrész betöltésekor), sokszor 20mp-re megállt a kép és a mem. használat végig 98% körül volt. Vettem bele + 2GB-ot, most ezek a jelenségek teljes mértékben eltűntek.

(#29) Lenry


Lenry
félisten

végre valaki, aki 64 bites OS-el tesztelt :R
(bár itt épp ez volt a teszt lényege, de akkor is)
hajamat tépem, amikor meglátom, hogy 4GB RAM, 32 bites XP...
na mindegy..

grat a teszthez, én is csak megerősíteni tudom, amit te is leírtál: 4GB RAMmal sokkal szebben futnak a játékok, és amit én meg szoktam ilyenkor említeni: sokkal gyorsabban kilépnek, sokkal gyorsabban kapom vissza az asztalt, azt hiszem ez is fontos szempont

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) szatocs


szatocs
őstag

Nagyon jó teszt, grat!

Én azt gondolom - lehet rosszul-, hogy xp-n még elég a 2 GB. Jó lenne egy olyan teszt is, hogy ott mi a helyzet ezzel a kérdéssel. Mintha Ipon-on lett volna ilyen teszt, fel is kutatom:)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#31) MZsoltee válasza szatocs (#30) üzenetére


MZsoltee
veterán

Volt ilyen tesz csak az egy kicsit mar régi.. Változnak az idő!
Jah és ott 2*1 +2*512 vel teszteltek

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#32) apuc


apuc
őstag

Szuper a cikk!! :C
Én is most bővítettem a HP notimat a gyári 2x1 gigát 2x2 Gigára és rengeteget számít Win Vista 32-alatt,pedíg én egy ősamatőr vagyok ám.. :DDD

(#33) bnss


bnss
veterán

Szép munka!


Lehet, hogy csak nekem hat egy kissé furcsán a következős mondat:

"Az is kiderült, hogy a magasabb órajelű RAM beszerzése önmagában minimális előnyt biztosít/eredményez a felhasználó számára a játékokban, azaz nem jelent szignifikáns különbséget, ha egy alacsonyabb órajelű modult választ magának az ember."

A vastagon szedett részre gondolok (állítmány). :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#34) cgod


cgod
tag

Xp 32bit és UT3 engine-es játékok esetében (cod4, ut3, mirrors edge) is kevés a két giga memó, legalábbis én ezt vettem észre. Két gigával random lagolások, pálya elején pedig nagyszerű swappolás következett be magas minőségi beállításokkal. Három giga van jelenleg a gépben, az elég, csak nem dual channel, ugye. Amúgy 32 bites XP, ha négy gigát tolnak alá, akkor ugye egy részét nem kezeli, mert van a max négy giga memó limit a rencerben. Viszont a dual channel ettől függetlenül megy? Vagy egy modult egyálatalán nem lát? Vagy hogyan oldja meg? Vistától hányinger, 64bites XP-vel gondok vannak driver-ileg, Windows 7 meg nincs még, csak béta. Microsoftnál mondjuk minden oprendszer béta a kiadás utáni első évig, ameddig nem jön hozzá sp1.

De ha valaki 32bites Xp-t használ, tudom neki ajánlani a legalább három giga ramot, mert észre lehet azt venni rendesen, hogy benne van a gépben.

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#35) TomBoy1986 válasza bnss (#33) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ott a pont ;) :R

Pedig már 3x minimum átnéztem, meg szerkesztettem is :D

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#36) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Gratula a teszthez! Tényleg látszik, hogy a ddr2 árak mellett nem érdemes ezen spórolni.
Csak annyi zavart az írásban, hogy a grafikonokon a 2GB-os eredmények vannak előrébb és utána a 4GB-os. De te pont fordítva teszteltél (nem is értem miért :F ). Te kivettél belőle 2 gigát, nem pedig hozzátettél. Ezért elég érdekes azt olvasni, hogy a -2GB hatására jól lecsökkent a minimum fps, miközben a grafikonról azt olvassa le az ember, hogy a +2GB hatására mennyit nőtt a minimum fps.

Apropó valaki írt itt, hogy a haját tépi, ha a 4GB ram 32 bites XP-vel van párosítva. Hát én úgy használom a gépet :DD . 3GB-ot lát belőle az xp. Azért döntöttem mégis a 2x2GB mellett, mert így a későbbiekben jobban ki tudom használni a memória foglalatokat és simán lehet 8GB memóriám (természetesen már 64 bites oprendszer mellett). Meg hát 3k Ft felárat jelentett a 2GB-hoz képest.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#37) szatocs válasza MZsoltee (#31) üzenetére


szatocs
őstag

512MB-4GB-ig mennek, egyikben xp, másikban vista alatt.
(1.link)
(2.link)

=== Szatocs ===

(#38) TomBoy1986 válasza Ricco_hun (#36) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, valóban úgy csináltam, hogy kivettem, viszont a táblázatot meg nem úgy formáztam, s így abból a grafikont sem. Az érthetőséget remélem ez nem változtatja meg :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#39) wednesday


wednesday
őstag

Jó kis teszt. :K

Nem bántam meg én se a 2X2GB Kingmax RAM-ok beszerzését. :)
Viszont az előző 2X1GB OCZ sorsán még gondolkodom. :U

Kipróbáltam a 4 modult egyszerre, és szépen működik Dualba. 862Mz-en CL5-be. (1.9V)
Nem tudom szükséges e 6GB RAM mostanság, vagy jobban járok ha eladom.
Csak 1 dolgot próbáltam ki, a Crysis Warheadnél egy pálya betöltést. Ugyan az volt szinte a 4GB mint a 6GB. Játékmenetet annyira nem teszteltem.

(#40) Ricco_hun válasza TomBoy1986 (#38) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Nem változtatja meg az érthetőséget, csak furcsa úgy olvasni.

cgod: Nekem 2x2GB RAM van 32 bites XP-vel, mint már azt alább említettem. Az XP 3GB-ot lát belőle. Dual Chanel ugyanúgy megy. A tesztprogramok ki is jelzik, hogy 2db 2GB-os modul, dual chanel stb. Annyi hogy a 32 bites XP csak 3GB-ot tud megcímezni a 4-ből. Szvsz nem hiányzik a 4. giga ram. Annyira meg főleg nem, hogy 64 bites Vistát tegyek fel.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#41) tome.jr


tome.jr
addikt

Minden elismerésem a tiéd! :C :C :C :R :R :R
Aktuális, gyors, hiánypótló, széleskörű. Most hirtelen ezek jutottak eszembe. A PH csapata leborulhat előtted. Az szerintem a fórumozók 90%-a előtt egyértelmű volt, hogy 4 gb ram kell a mostani játékokhoz, akkor ezzel miért nincs tisztában a PH?????? :F Felmerül a kérdés bennem mennyire vannak ők topon szakmailag ha ilyen blődséget szajkóznak a 2 gb mindenhatóságáról? Elméletben nagyon szépen kifejtették a 2 gb előnyét, de ez igencsak elvérzett a gyakorlatban. Ugye jön a 285/295 teszt 2 gb memóriával :D :D :D Szerintem már most ássák el magukat a leendő hsz-ek elől, főleg ennek a tesztnek az ismeretében.

Kíváncsi lettem volna ha egy komolyabb Intel proci van a tesztetben, mondjuk 4000 Mhz-en járatva mi lett volna a végeredmény, összevetve a CPU limites PH tesztbeli E8400-el :F

[ Szerkesztve ]

(#42) grabber


grabber
addikt

Grat a cikkhez,csak annyit fűznék hozzá,hogy az Everest késleltetéses grafikon kicsit becsapós,talán 0-ról kéne indulni a számozásnak,mert akkor az arány reálisabb lesz :R

(#43) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, teszt nélkül is megmondtam volna hog az újabb játékok kihasználjáka 4Gb-t,de mondjuk azt nem gondoltam hogy csak a min. fps ugrik meg tőle. Mindegy, úgyis az a fontosabb, mert futhat akár 120fps max-szal is ha azt csak 2mp-re éri el :D

Másrészt lehet hogy ha nagyrészt a RAM-ból és nem swapből fut egy játék, akkor esetleg egy lassabb procival is élvezhető lesz.

A nagyigazság meg az hogyGb-ból, MHz-ből, sosem elég :D

Mindenesetre jó cikk, szépen összerakva, és betömi végre a szkeptikusok száját :) ;]

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) TomBoy1986 válasza grabber (#42) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Háháá! Sejtettem, hogy valaki ezt meg fogja jegyezni, de vessen magára aki félreérti, mert direkt írtam figyelmeztetést rá ;]

tome.jr:
Azért szerintem ez nem ennyire egyértelmű dolog. Ugyanis az igaz, hogy látni azt, hogy a 4GB jobb, de azt is látni ám, hogy az átlag FPS-ekre, amiket a PH-s tesztekben közzétesznek bizony nincsenek óriási eltérések - leszámítva a Crysisokat.

Viszont az áttérés tényleg ajánlható a későbbiekben, de akkor meg ne panaszkodjanak az olvasók arról hogy miért nem 32bites az OS - gondolom érthető. :)

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#45) PAtr0n válasza TomBoy1986 (#38) üzenetére


PAtr0n
addikt

Grat a teszthez, nagyon jó lett! :C

Amúgy mivel 4modult használsz, így kellett a memóknak plusz feszt adni a BIOS-ban? Úgy hallottam 4-nek már illik adni, mert instabillá válahatnak, főleg ha magasabb órajelűek, mondjuk 1066-osak.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#46) motorhead


motorhead
aktív tag

Néhány gondolat a cikkhez.

Végre leírta valaki ezt a NEM mindenki számára tudatosodott tényt:

"És annak pedig megint csak nincs értelme, hogy szidjuk a fejlesztőket az optimalizálatlanság miatt.
Sokkal szebbek, komplexebbek, nagyobb lehetőségeket biztosítani képesek a mostani játékok,
mint a korábbiak, s bizony hozzá kell szokni,
hogy ennek magasabb számítási kapacitás és nagyobb memóriaméret az ára."

Nem ártana figyelembe venni ezt sok logout-os tagnak, hogy bizony bár tényleg nem 100%-osan optimalizált
játék a GTA IV, de olyan grafikát,fizikát és AI-t rejt magában,hogy ehhez nem elég egy ócskavas.
És nem kell összehasonlítani egy konzolos verzióval, mert ott aztán a látótávolság,részletesség,minőség
haloványan elbújhat egy csutkára húzott (de még nem is kell ennyire elszállni..) PC-s verzióhoz képest.
Ezért nem kell optimalizálatlanságról írogatni, és lehúzni a PC-t merthogy ennek a játéknak semmi nem elég.
Nem elég kérem a cikkíró által is kiemelt dolog miatt. És a konzolok is fejlődnek, ott sem így nézne ki így a GTA IV egy PS2-esen
mint a PS3-on. És meg sem moccanna. Tehát ott is megvan a fejlesztés kényszere.Semmi baj a PC-kel.

Elnézést a kis kitérő miatt, de már régen kikívánkozott belőlem,és valamennyire aktuális a tesztet nézve.

E kis kitérő is csak arra utalt, kell a 4GB ram. Nemrég váltottam én is 2-ről 4-re.Ég és föld (VISTA)
És egyébként tetszetős a cikk.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#47) barnam_ válasza Konflikt (#6) üzenetére


barnam_
nagyúr

nem kezdődik semmi, mert mint látod értelmes hozzászólást írtam...

(#48) cgod válasza Ricco_hun (#40) üzenetére


cgod
tag

Én is a Dual channel miatt fogok rakni még egy modult majd. Amúgy gondolom nincs akkora különbség 2-3, mint 3-4 giga között, bár eddig is azt vettem észre, hogy az annyira nem számítástechnikailag szabályszerű (pl. 768, 96, stb) összeállítások elegek szoktak lenni, nem kell mindig halálra pakolni. Dual channel meg gondolom csak dob rajt valamennyit : )

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#49) R válasza cgod (#48) üzenetére


R
aktív tag

bár eddig is azt vettem észre, hogy az annyira nem számítástechnikailag szabályszerű (pl. 768, 96, stb) összeállítások elegek szoktak lenni

pont hogy felesleges szok lenni

(#50) jerry311


jerry311
nagyúr

A mai memóriaárak mellett egy középkategóriás, játékra szánt számítógépben szerény véleményem szerint elengedhetetlen kellék a 4GB memória.

Erre csak a Crysis Warhead-nél látok okot. Egyébként a minimum és az átlag alig néhány FPS-sel különbözik minden játéknál. Miért is elengedhetetlen a 4GB?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.