Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) pisti válasza MC Pite (#199) üzenetére


pisti
őstag

Ez tényleg hasznosnak tűnik, kipróbálom én is.

[ Szerkesztve ]

(#202) Sanyix


Sanyix
őstag

én egy ideje 6gb rammal gépezek, még akkor vettem amikor nagyon olcsó volt 2x2gb csx ddr2 800 12k volt. Ezután szoptam egy csöppet( 2 hónapot) a szar asus minőség lapommal ezzel kapcsolatban.

vista x64-et használok (de volt xp x64 is). Amit észrevettem, hogy igen jól használják a sok ramot cache-nek (nem superfetch, hanem sima cache). Ami azt jelenti, ha elindítok programok, és van helyük a ramban (márpedig 6 gigába sokminden befér) kilépés után is bentmaradnak, már ha nem kell másnak a hely. (ezt a foglalást a feladat kezelő cache részében látni, amúgy úgy tűnik mintha amit éppen nem használnak a programok, üres lenne (de nem az))

Ennek az az eredménye, hogy sokkal gyorsabban indulnak el a programok másodszorra, a superfetch végül is ennek a kiegészítése, mert megpróbálja megsaccolni (kevés sikerrel) hogy mi kell majd, és a program elindítása nélkül előre betölteni, hogy az első indítás is gyors legyen.

Mellesleg a cachet leszámítva is jobb lett, pl a stalker soc, max grafikán pripjaty-ban, vagy a military basen simán megevett 1,5gb ramot, és hát 2gb rammal elég jókat töltögetett akadásokkal... ez megszűnt több rammal. Minden érezhetően kevesebbet tölt, és kevesebbszer akad meg.
Még utorrenthez is beállítottam egy szép nagy cachet így kb 20 mbyteonként ír csak a lemezre, ami jobb mert kevésbé töredezik, jobban ki van használva a sávszéle, és kevesebbet recseg. Seedelésnél meg ha minden népszerűbb részletet betöltött, akkor egyáltalán nem.

Szóval kényelmesebbé, csöndesebbé, gyorsabbá teszi a gépet (bár asszem 4gigán felül a hibernálásról lemondhatunk).

lapozófájl teljesen ki van kapcsolva, nekem nem okozott még gondot.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#203) proof88 válasza Sanyix (#202) üzenetére


proof88
addikt

Én uTorrentnél beállítottam, hogy előre foglalja le a teljes fájlméretet, oszt kész.

(#204) rviktor25 válasza Sanyix (#202) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Én először sokkot kaptam amikor megláttam, hogy a friss winfos kb. 20giga...aztán megláttam a 8gigás hiberfil.sys fájlt :D

Én is úgy csinálom, mint proof88, mert a töredezés nem a merevlemez írások-számából adódik, hanem abból, hogy az az egybe tartozó szegmenseket egymás mellé rakja-e, márpedig, ha előre lefoglalja, akkor egymás mellé is rakja.

MC Pite: Nem értem a te logikádat...amíg van memó, úgyse fogja a pagefile-t használni, viszont ha leszedsz a memódból pagefile-nak azzal minimálisan ugyan, de lassítod azon ram-odnak az elérését.
1. én hagyok két giga merevlemezt lefoglalva pagefile-nak, használata 0.0 és mégse reklamál.
2. ez igaz xD
3. 1-1 program ígyse-úgyse tud 2gb-nél többet kezelni, még pagefile-ból sem :) (max. 3gb 32bites xp-n és 4gb 64bites op.rendszeren ha úgy lett fordítva a progi), de azzal, hogy lefogalalod a rendszerből azt a sok memót, arra kárhoztatod, hogy a minimálisan lassabb ramdrive-ot használja a sima ram helyett...
+1. továbbra se látom, hogy miért töltene be gyorsabban, ha ígyse-úgyse használja a pagefile-t; betöltésekkor ígyis-úgyis a vinyó fog először pörögni, mert nem a memóriában vannak a map-fájlok pl. xD (vagy nálad úgy van, hogy folyton áramot kap a memória és játékoknak előre be van töltve az összes fájljuk?)

viszont ramdrive-ot én is szoktam használni...ha nem kódolok vagy csinálok valami memóriaintenzív task-ot, akkor van, hogy leszedek róla pár gigát, azt odamásolom a filmeket, amit nézni akarok, vagy extrémebb esetben egy játékot^^ (pl. steam-et lehet pakolni bármikor, élmény látni, amikor 5giga memón ottvan a cs:source és az amúgy is gyors töltései felturbózódnak :D)

Chiwasuu!!!

(#205) proof88 válasza rviktor25 (#204) üzenetére


proof88
addikt

Az a baj, hogy a Win nem csak akkor használja a lapozófájlt. Próbáld ki, hogy ramdiskre rakod a pagefájlt, fogsz tapasztalni gyorsulást!

(#206) rviktor25 válasza proof88 (#205) üzenetére


rviktor25
aktív tag

egyáltalán nem tapasztalok gyorsulást... igaz lassulást se...
mind a két esetben 0%-os a pagefile használtság játék+hd film, aztán játék kilép újabb játék+még egy hd film-es tesztelés esetén.. (most épp nincs kedvem több dolgot indítani :))
rekordhasználat: crysis+1080p+1080p encoding-> 7.5gb memóhasználat, 0%pagefile usage

és everesttel néztem, szall nem csak pillanatnyi, de maximális pagefile használatot is láttam adott "system on"-ra vonatkozóan.

Chiwasuu!!!

(#207) proof88 válasza rviktor25 (#206) üzenetére


proof88
addikt

Hmm... ez nagyon érdekes, milyen Win-t használsz?
Csak azért, mert ha Feladatkezelőben megnézem a lapozófájlt, az mindig használatban van. És írva is van Wikipédián is, hogy a Win folyton használja, ha elég lenne a RAM, ha nem, és a Linuxtól ebben nagyon eltér, mert az addig használja a RAM-ot, amíg csak lehet ...
És én tényleg azt látom, hogy mindig használatban van.
De látom, 8 giga RAM-od van, tehát biztos 64 bites Win-t használhatsz hozzá.

(#208) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Az egyik ismerősnek új gépe van és neki 4Gb ram van a gépben. Sajnos csak 3-at lát belőle.
Illetve ami érdekes volt a gépen hogy a win felrakás után beállított magának 2048 Mb-t virtuálisnak, és csak 256 Mb-t használt. Legalább is így mondta. A gépben egy 512 Mb vkari van. Hiába tiltottuk le lapozó fájlt. A gép így is csak 3 Gb ramot lát a 3,5 helyett. 32-es Xp-t használ.
Ötlet...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#209) Harti


Harti
senior tag

Szia!

Köszönet az írásért!

Egy nagyon fontos dolog amit kérdeznék, ezen agyalok jó hosszú ideje:

azonban ami nem látható a képen, hogy sokkal tovább töltött, mire eljutottam a játékig, s az sem, hogy a hirtelen megakadások száma szintén megemelkedett.

Sok játékban tapasztalom ezt, főleg most a STALKER-ban, hogy 70-80 FPS el megy a játék maxon 1360x768-ban egy HD4850-el és randomszerűen megakad a kép, leginkább sprintelés közben, de az FPS szám nem esik le.

Ez a 2GB RAM miatt lenne valóban?

(#210) proof88 válasza Harti (#209) üzenetére


proof88
addikt

Ugyanez a jelenség nálam is megvan STALKER-nél, nálam 4870 van és E8400-as proci, de eddig 2 giga RAM-mal játszottam vele, viszont került bele még 2 giga, de azóta nem néztem meg! Hétvégén megnézem, mert én is kíváncsi vagyok erre a dologra!

(#211) deicide válasza kkf (#152) üzenetére


deicide
veterán

én maradtam az XP32bitnél a 4GB ellenére...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#212) deicide válasza 7Heads Drago (#208) üzenetére


deicide
veterán

Fizikai cím kiterjesztés be van kapcsolva? Biosban is van ilyen opció (no execute memory protect, hardware dep, stb)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#213) deicide válasza pisti (#201) üzenetére


deicide
veterán

nézd meg a superspeed ramdisk-et is, az el tudja menteni kikapcskor a tartalmát, így temp-nek is használható, azonkívül a méretnek csak a memóriád mérete szab határt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#214) ollie válasza 7Heads Drago (#208) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#215) ollie válasza deicide (#212) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos vagy benne, hogy ennek van köze a használható memória méretéhez? MErt nekem nem ez jön le: [link]

no execute memory protect <> fizikai cím kiterjesztés

[ Szerkesztve ]

***

(#216) 7Heads Drago válasza ollie (#214) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha nem is mindent , de a lényeget értem az írásodban.
De ez nem magyarázat arra hogy miért nem lát további 512 Mb. Legalább is szerintem.
4096 Mb Memó a gépben - 512 Mb Vkari = 3584 Mb kb
És ez helyett további 512 Mb nem lát még valamiért.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#217) deicide válasza ollie (#215) üzenetére


deicide
veterán

én sem feltétlen így gondoltam, de ha ki-be kapcsolgatom a windows váltogat a felismert 3.0GB és 3.25GB között...

a no execute memory protect az elvileg ugyanaz, mint a data execution prevention, amit a procinak hardverből támogatnia kell, hogy működjön a physical address extension.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#218) Sanyix válasza proof88 (#207) üzenetére


Sanyix
őstag

nekem is azt írja, hogy használja miközben ki van kapcsolva. Na miért? Mert az a fizikai és a virtuális memória egyben.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#219) Sanyix válasza rviktor25 (#204) üzenetére


Sanyix
őstag

de abból is adódik, hogy mennyit ír egyszerre, mert egyszerre íráskor, jól egymásmellé tudja rakni. A kevés írástól meg a csönd adódik...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#220) proof88 válasza Sanyix (#218) üzenetére


proof88
addikt

Aham. Akkor ez nagyon logikus. Lapozófájlhoz mi a büdös ...-ért kell beszámítani a RAM-ot ?!

(#221) ollie válasza deicide (#217) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na ez érdekes, mert nekem 3,3GB-t lát a 4GB-ből, és be van kapcsolva a DEP.

***

(#222) rviktor25 válasza deicide (#217) üzenetére


rviktor25
aktív tag

itt valami félreértés van....nem a DEP-et kell bekapcsolni, hogy PAE-d lehessen, hanem PAE-t, hogy DEP-ed lehessen.... más értelme amúgy sincs a PAE-nek "otthoni" (értsd nem Server) 32bites XP/Vistán.

mod: és azt se felejtsétek el, hogy NEM csak a VGA foglal memóriacímet...tehát az 512mb-os vga esetén a 4-0.5gb=3.5gb nem teljesen igaz, nagyon sok eszköz foglal kisebb-nagyobb teret (eszközkezelő, "resources"->"Memory range")

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#223) deicide válasza rviktor25 (#222) üzenetére


deicide
veterán

de akkor miért ugrál 3.0 és 3.25gb között ha ki be kapcsolgatom a biosban a DEP-et? A PAE kapcsoló benne van a boot.ini.ben.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#224) rviktor25 válasza deicide (#223) üzenetére


rviktor25
aktív tag

az egy nagyon jó kérdés :) kb. annyira, mint, hogy mér van az, hogy haverom gépe u.a-on freki/feszültségen egyik nap 24+ órán keresztül prímstabil, két perc szünet (lekapcsolás) után meg be se indul :)

PAE és DEP "kapcsolata" és boot.ini kapcsolók
(eszerint jól gondoltam, hogy fölösleges a /PAE mert a /noexecute is force-olja, ami általában frissinstallnál be van nyomva)

Chiwasuu!!!

(#225) tome.jr


tome.jr
addikt

2 gb vs 4 gb Corsair HIVATALOS teszt, nem "tudatlan" fórumozók találgatása.

[link]

(#226) Harti válasza tome.jr (#225) üzenetére


Harti
senior tag

Szia!

Azért ez kicsit erős nem gondolod? :(((

A cikkíró teszeredménye is a hivatalos eredményt támasztja alá!

Mi a problémád?

(#227) Sanyix válasza tome.jr (#225) üzenetére


Sanyix
őstag

ez kb annyit ér, mint a hivatalos tesztek nagy része. ki lehet vele törölni...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#228) sto1911 válasza Sanyix (#227) üzenetére


sto1911
veterán

Hehe :)

En mondjuk azt nem ertem, hogy miert kell egyaltalan bizonyitani, hogy a tobb jobb. ;]

(#229) 7Heads Drago válasza tome.jr (#225) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egy tesztet "találgatásnak" nevezni az a találgatás.
Az Nvidia, vagy az Intel (mindegy melyik) által kimért 30-50%- os gyorsulásokat se nagyon sikerült még kimérnie senkinek se. És pedig erről nem kis előadásokat szerveznek a gyártók, rengeteg anyaggal alátámasztva. És a végén a felhasználónál majd kiderül, hogy ebből mi is az igaz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#230) tome.jr válasza Harti (#226) üzenetére


tome.jr
addikt

Valószínűleg félreértettetek. A jelenlegi topicot indító cikk írója a megateszt alapján készítette el a saját tesztjét. Ez a ramos teszt azt volt hivatott igazolni hogy jelenleg 4 gb indokolt már a 2 gb ellenében. Ha beleolvastok a megateszt topicjába akkor láthatjátok, hogy elég éles vita alakult ki a tesztet készítőkkel mivel ők váltig állították, hogy elég a 2 gb. Ott elméleti síkon nagyon szépen levezették hogy miért jobb a 2 gb mint a 4 gb és kb az volt a konklúzió, hogy a "tudatlan" fórumozóknak nincs igazuk csak tippelgetnek meg találgatnak. A Corsair tesztet is a jelenlegi ramos teszt alátámasztására szántam. :K

[ Szerkesztve ]

(#231) 7Heads Drago válasza sto1911 (#228) üzenetére


7Heads Drago
veterán

miert kell egyaltalan bizonyitani, hogy a tobb jobb
Végül is nem ezt kell bizonyítani.
Hanem azt, hogyha te ebbe pénzt fektetsz, várhatsz-e tőle javulást és mekkorát.
Mert nyilván pár % javulásért nem fogsz nagy pénzeket költeni rá. Hacsak nem vagy egy FAN.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#232) Harti válasza tome.jr (#230) üzenetére


Harti
senior tag

Értem, eléggé félreérthető megfogalmazás volt. :)

(#233) TomBoy1986 válasza tome.jr (#230) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Jó, már azt hittem, hogy védekeznem kell, annak ellenére, hogy csak alátámaszt engem amit linkeltél, de látom, hogy megerősítés :K

Beveszem a teszt végébe a linket, ha nem bánod, a neveddel fémjelezve természetesen.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#234) tome.jr válasza TomBoy1986 (#233) üzenetére


tome.jr
addikt

Lekötelezel vele és megtisztelő ha benne leszek a tesztedben mégha csak egy link erejéig is. :R Én is szeretnék majd egy tesztet csinálni csak nem tudom ilyen táblázatokat milyen progival lehet csinálni. Tudsz ebben segíteni? :R

(#235) gbors válasza tome.jr (#225) üzenetére


gbors
nagyúr

hivatalos teszt egy hivatalos memória-forgalmazótól. hmmmm :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#236) 7Heads Drago válasza tome.jr (#234) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Microsoft Office/ Word/ beszúrás/ kép/ diagram

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#237) tome.jr válasza 7Heads Drago (#236) üzenetére


tome.jr
addikt

Köszi! Most pont nincs a gépemen Office de majd megnézem hogy működik.

(#238) TomBoy1986 válasza tome.jr (#234) üzenetére


TomBoy1986
veterán

OpenOfficeszal készült az egész.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#239) proof88 válasza Harti (#209) üzenetére


proof88
addikt

No megnéztem, de sajnos nem tapasztaltam javulást. Sajnos nincs épkézláb mentésem, úgyhogy az elejénél néztem meg, mikor először feljövök Sidorovichtól. Úgy néztem, hogy kicsit sétálok, majd futottam kb olyan távot, hogy elfáradok. Tehát eljutottam a viaduktig, ahol alatta barikád van, de nem egyenesen mentem, és utána még elfordultam és tudtam kicsit tovább futni.
Négyféleképpen vizsgáltam a dolgot, sajnos mind a 4 teszt alatt (ugyanazt az utat jártam be) 6-7-szer akadt meg a játék, kb mindig ugyanazon a helyeken és sajnos ebből 1 megakadás (mindig ugyanott) kb 1 másodpercet el is vesz, tehát kb 1 másodpercig áll a kép ...
Az egyik teszt 2 giga RAM-mal volt, a 2. teszt 4 giga RAM-mal. Ezeknél a lapozófájl be volta kapcsolva, ahogy a Win alapból beállította magának.
A 3. tesztnél csináltam 1 gigás RAM Disket, és beállítottam rajta 896 mega lapozófájlt, csak ez a lapozófájl volt.
A 4. tesztnél teljesen kikapcsoltam a lapozófájlt (és a RAM Disket is).
Mértem betöltési időket, mindig ugyanazt a mentést töltöttem be, ezek rendre így alakultak:
49 mp, 46 mp, 46 mp, 45 mp.

Sajnos még mindig nem értem, hogy a Feladatkezelőben mit mér a Win lapozófájl és társai alatt, mert most egyelőre meghagytam azt, hogy ne legyen lapozófájl.
Ehhez képest a következő képet látom.
Valaki tudja, miért van ez?

[ Szerkesztve ]

(#240) MC Pite válasza rviktor25 (#204) üzenetére


MC Pite
veterán

Egyáltalán nem lassítom a ram elérést, az elvét sem értem hogy miért kellene neki.
Ha amíg elég lenne a ram sose használná a swap file-t nyilván enm bohóckodnánk ezzel hanem megint beríknák a ConservatiseSwapFileUsage=1 paramétert ami már az újabb os-ekben persze nem működik.

Ahhoz meg sok dolgot kell a géppel csinálnom hogy megint 64bites os-el szórakozzak...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#241) MC Pite válasza proof88 (#239) üzenetére


MC Pite
veterán

Mert az nem lapozófáj hanem haszált memóriát mutat, csak elfordították.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#242) jobesz válasza Konflikt (#6) üzenetére


jobesz
tag

igen egy x32 es oprendszeres verzió is jól jött volna,bár megjegyzem az 3.5 gigabájtnál többet nem fog lekezelni,és téves eredményt adna,sajnos az x32 korlátja hogy 4 gigabájt ramot már nem kezel maradéktalanul,sőt a vista x32 nél is bcdedit paranccsal lehet 3 gigabájtra növelni az alapértelmezés szerint 2 gigabájtos op/alkalmazás limitet 2/2 ről módosítani 3/1 re... tehát az win32 nek leáldozóban...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#243) Grohun


Grohun
csendes tag

Sziasztok.Véleményetekre lennék kiváncsi.. Bővíteném a meglévő 2*1 gb Kingmax memóriát a Gigabyte p35-ds3 alaplapon. Egy darab 2gb-os Kingmax-al jobban jönnék ki árban,mint 2*1 gb - al. De nem tudom így a memória sebesség, hogy alakul ,ha a dual mellé beteszem a 2 gb-ot single-be. Illetve lesznek e problémák játék alatt? A rendszer win xp (32). (Persze tudom csak 3,5gb-ot fog látni belőle.)Előre is köszönöm a segítséget.

(#244) proof88 válasza Grohun (#243) üzenetére


proof88
addikt

Látni fogja a teljes memóriát, de csak a 2 1 gigás modul lesz dual-ba. Gond ebből nem lesz, csak jobb lenne, ha 4x1 giga vagy 2x2 gigád lenne. De hiba nem lehet belőle!

(#245) ttt1


ttt1
őstag

Tényleg 32 bites xp alatt 4 gb memoval és 2 db 295-es nv vgaval mennyit látna az oprendszer ? 400 megát?:)

(#246) giigz


giigz
veterán

A Win XP tud működni 4GB rammal?

(#247) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Üdv Mindenki!

Valaki meg tudná mondani, hogy a win XP SP3 látja már a 4GB memóriát?

ÜDV.: PT

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#248) kételkedem válasza Peetee(tm) (#247) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem. Illetve a 64 bites xp igen, de valamiért úgy gondolom neked nem ez van.

Használj 64 bites oprendszert. pl 64 bites Win 7.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#249) Peetee(tm) válasza kételkedem (#248) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Köszi a választ.
Még vistát is csak néhány óráig volt időm tesztelni, viszont win7-en ,már gondolkodom, csak nem tudom abból is melyik lenne érdemes feltenni. Szerinted?
Milyen illesztő progik kellenek hozzá? Elkezdték mér win7-re is írni a drivereket? :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#250) pschio válasza Peetee(tm) (#249) üzenetére


pschio
őstag

nekem még (a webkamerákon kívül) nem volt olyan hardver, amit ne ismert volna fel. még a webkamerákat is a win update segítségével mind felismerte.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.