Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Grat! a teszthez! :R

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102) Crytek válasza Ricco_hun (#99) üzenetére


Crytek
veterán

Nem Core i7-hez hanem új Phenom 2-öhöz lesz majd!
Tehát ha elvileg alaplap támogatja a 2000mhz-es ddr3-as ramot akkor csak belrakom azt csumi nem kell semmit állítani?

Next PC Upgrade: 2022

(#103) #65675776 válasza Crytek (#102) üzenetére


#65675776
törölt tag

De kell állítani, a BIOS alapból a maximális támogatott szabványos órajelre állítja be a memóriáidat.

(#104) rviktor25 válasza ruzsabazsa (#93) üzenetére


rviktor25
aktív tag

mivel senki nem válaszolt a kérdésed első felére: 32bites op.rendszer nem képes kezelni 4gb-nál többet, (2^32) de ebbe beletartozik a videoram is, esetleges hangkarin lévő ram, meg minden aminek az op.rendszer memóriahelyet foglal le.

-->értelemszerűen soha nem lesz képes kezelni a teljes 4gb-ot, mert nincs annyi "címe".

Ezen segítettek windows-ban a Server edition-ök, ahol rendesen akitválták a
P(hysical) A(ddress) E(xtension)-t, amivel tulajdonképpen a címzéshez kapott +4bit-et (36bit címzés) -> 2^36 = 64GiB;

Chiwasuu!!!

(#105) lúúúzer


lúúúzer
tag

Hiánypótló műalkotás! :R
Gratula!

(#106) Siera


Siera
senior tag

érdekes,de nekem 2 giga memóval is elég szépen ment a wahread .mondjuk itt 4850 volt a támaszték :DD

(#107) rviktor25 válasza katt777 (#94) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Létezik quad channel memory, csak nem desktop szegmensben: Skulltrail Quad-channel

Chiwasuu!!!

(#108) TomBoy1986 válasza Siera (#106) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Itt meg egy olyan szintre húzott kártya ;)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#109) gbors


gbors
nagyúr

Kitűnő teszt! :R

Ráadásul remek konszenzusteremtő hatása van, mert ahogy elnézem, mindenki tudja alkalmazni a saját elmékete igazolására :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#110) proof88


proof88
addikt

Régen nagyon elterjedt, hogy dual channelhez nagyon azonos modulok kellenek, pedig nem. Legalábbis Intel északi hidak nagyon rugalmasak ezen a téren. Már a 915-ös chipsetnél is dualba tudtam rakni 3 modult úgy, hogy 2x256-os modul és 1x512-es modul. Sebességnövekedés megvolt, pl Everest olvasás felment 3 GB/s-ről 4-re. Persze nyilván az 512-es single-be megy, de akkor is. :D
Sőt a tapasztalat az, hogy időzítések is eltérhetnek, talán a frekvencia nem jó, ha eltér.
A gyártó szvsz tök mindegy, hogy ugyanaz-e vagy sem, a fenti esetnél sem voltak azonosak.
Persze más gyártóknál (AMD, nV, VIA, ...) nem tudom, mi a helyzet DC ügyben, Intelé nagyon jónak tűnik ebből a szempontból.

(#111) katt777 válasza #65675776 (#103) üzenetére


katt777
félisten

A lapom alapból 1200MHz-es RAM-okat támogat, az 1066 DDRII JEDEC szabvány, mégis 800MHz-re állítja a RAM-okat alapból. :U

rviktor25: Mi itt most desktop szegmensben vagyunk. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#112) robyeger válasza TomBoy1986 (#51) üzenetére


robyeger
addikt

Gart a teszthez és mélységes tiszteletem a befektetett munkádért! :R Azért kérdeznék párat, olyan javaslat szintjén. Szűz Vistán készült a teszt (antivirus/tűzfal)? Valamit állítottál az oprendszeren? Gondolok például:
-lapozófájl kikapcsolás
-automatikus töredezettségmentesítő kikapcsolása,
-indexelés kikapcsolása,
-superfetch(előtöltés) kikapcsolása,
-visszaállítási pontok generálásának kikapcsolása
Ha valamit állítottál érdemes megemlíteni a cikkben, ha meg nem és érzel még magadban erőt, ilyen lassító tényezők kikapcsolásával még lehet növelni valamivel a mért sebesség különbségeken. Amúgy ezekről a Vista szolgáltatásokról bővebb infót az aláírásom linkjében is találhatsz.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#113) headhunter válasza ruzsabazsa (#93) üzenetére


headhunter
addikt

(#114) TomBoy1986 válasza robyeger (#112) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Köszi szépen! És hogy válaszoljak a kérdésekre:

Ez egy régi rendszer: [link], mint a képből is látszik kb. fél éve van fent (2008 augusztus elején került fel). Ez idő alatt átélt több alaplapcserét - szám szerint 3-at, valamint a VGA-k is váltogatták egymást szépen a gépben (CPU szintén 3 db volt bent). Mindezek ellenére olyan a karbantartásnak hála, mintha új volna :)

Amiket írtál, azok közül egyik sincsen kikapcsolva, ezért írtam - bár itt a kommentek között - hogy hagytam időt, hogy "kibohóckodja" magát a rendszer indítás után (indexelést tehát letudta).

Vírusirtó van fent, meg több program is elindul automatán (Speedfan Rivatuner, Logitech és Genius beállítófelület, CCC stb.)

A töredezettségmentesít természetesen nem kapcsolt be hirtelen, mert az más időpontra van ütemezve :)

Ami egyedüliként ki volt kapcsolva az a felhasználói fiókok felügyelete.

A linket pedig meg fogom nézni holnap, viszont ezeket a funkciókat ha akartam volna, akkor eddig is kikapcsolhattam volna akár Vista Managerrel, akár magából a Vezérlőpultból, de sokakkal ellentétben engem nem zaklat fel az, ha 5 percig időnként kerreg a HDD indítás után, mivel S3 standbynál ezt nem csinálja, s azt gyakorta használom. :)

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#115) #65675776 válasza katt777 (#111) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DDR2-1066 nem általános szabvány, csak Speciality. Csak adott rendszerekben minősül szabványosnak, azaz K10.

(#116) Cathfaern válasza robyeger (#112) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem azért, de az általad említett 5 dolog közül 4 biztosan csak akkor fut, ha nincs terhelés alatt a rendszer, szóval miért is lassítanának bármit? :U

(#117) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi a tesztet. elég kevesen vagyunk 4g mellett (én pl vizsgák miatt még mindig nem birtam migrálni -most már 8giga memre és- 64bitre, de ami késik... jelenleg legyen stabil, majd utánna lehet OSt telepíteni és optimális MCH/FSB/NB feszt keresni), és eddig még csak érzésből és taskmngres mérésekből lehetett sejteni, h 4 giga jobb, végre lett egy teszt is. hiánypótló, na :R

amivel kiegészíteném: nem csak a crysis, és nem csak a gta4 (még én sem néztem, de esélyes) hajlamos memmegevésre. stalker sharper/particle enchanted modpackkal (még a memleak bug javítása után is!), stalker CS alapból, Supreme Commander alapból érintett.

és ott a Sacred2 a CE high quality texture packjával, ami 32biten 20-30perc alatt lazán lezabálja a teljes rendelkezésre áló címterületet (jól is néz ki, de ez más lapra tartozik:) ), főleg, ha aktívan ugrálsz a waypontok között.

egy csomó játék tényleg nem érintett: nfs undercover bőőőven beéri 500-800mega területtel (mondjuk szvsz még mindig a most wanted engine ketyeg alatta), left4dead se eszik többet 1gigánál (source engine nem túlzottan memigényes, mondjuk jól se néz ki), unrealeseket meg annyira nem nézegettem (régen volt már a Bioshock).

sajnos a nagy részletességű textúrákat valahol tárolni is kell futás közben... és ha nem akarunk folyamatosan ismétlődőket, akkor sok textúra kell, ezzel párhuzamosan nő a memóriaigény...

mondjuk a textúrákat persze lejjebb lehet húzni, de 3850től felfelé az ember nem szokta mostanában ezt a műveletet aktívan gyakorolni speciális esetek kivételével (kiindulva abból, hogy a 3850 elég 1280x maxra az esetek 99%ában, és fölötte is előbb szokott a monitor a limitáló tényező lenni).

szerk: annak meg külön örülök, hogy a superfetch és minden egyéb bohóságnak tartott luxus ment a háttérben. nálam is mennek, sokkal jobban reagálnak a gyakran indított programok. ja hogy az elején több memet foglal le... hát istenem, kiöregedtem már abból, hogy minden egyes vackot (vírusirtó, net, rendszeradminisztrációs cuccok) taskmngrből kilődöttek játék előtt, mert ennyi múlik azon a pár megán... az már régen rossz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#118) robyeger válasza TomBoy1986 (#114) üzenetére


robyeger
addikt

Van türelmed :) Lapozófájl kikapcsolást próbáltad már? Ezen játékok elfutnak a gépeden anélkül is?

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#119) LLKobe


LLKobe
veterán

Kiváncsiságképp futtattam a gépemen everesttel egy memory benchmarkot...
Az összes értékem jobb a Phenom-nál, kivéve a memória másolást... Ennyivel jobb az AMD-k memóriavezérlője :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#120) #65675776 válasza LLKobe (#119) üzenetére


#65675776
törölt tag

Felesleges ezen törni a fejed. Az Everest által mért értékek kb semmit sem mutatnak meg egy rendszer teljesítményére vonatkozóan.

(#121) robyeger válasza Cathfaern (#116) üzenetére


robyeger
addikt

Na jó, ha belegondolok 4 nem valószínű hogy bekavar ezen tesztben, TomBoy1986 szóhasználatával élve; megvárta míg a rendszer "kibohóckodja" magát. Habár az előtöltés köztudottan elszurták a Vistánál, minél több memóriával találja szembe magát, annál jobban még az Atya Úr Istent is be akarja tölteni a winyóról a memóriába, amíg csak fér. A nagy hibája, hogy nem hagyja abba, hiába mást indítsz el, mint amit ő előrekövetkeztetett, azt be is fejezi. 8GB-nál WINRAR-al mikor több gigányi adatot tömörítgetek, totál be tud zavarodni, talán itt látszik a microsoft nem warez tevékenységek betanulására tervezte :DDD (optikai meghajtómat én csak írásra használom, nem olvasásra :B ) Tehát ha TomBoy1986 egymás után indítgatta a játékteszteket, közben nem csinált más oda nem illő tevékyenységeket, (más nagyobb programok indítása, akár a böngésző) vagy türelemmel megvárta, míg megnyugszik a winyó, akkor tényleg nem kavrhattak be ezen tényezők.
Végül azért ott a lapozófájl kérdése, (talán ezaz amit te se veszel biztosra). Mivel jelenleg a winyó számítógépünk leglassabb eleme meglétével vagy nemléte komolyan befolyásolhatja a játékok sebességét is, sőt a képernyő felbontással arányosan, növekedik a játékok memóriaigénye is.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#122) LLKobe válasza #65675776 (#120) üzenetére


LLKobe
veterán

Hmmm tudtam hogy nem tükrözi a valóságot teljes mértékben, de ennyire kamu??

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#123) TomBoy1986 válasza robyeger (#118) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Próbáltam régebben. Crysis alatt kilép a játékból idővel (sima Crysis), emiatt és a COH miatt lett visszakapcsolva, ami meg alapból megköveteli indításnál, akárhány GB-ja is van az embernek :)

Tehát a lapozófájl kikapcsolásához sajnos kevés már ez a mennyiség Vistán :(

És még valami:
Első alkalommal indítás után vártam meg, hogy befejezze a dolgait, utána már csak annyi idő telt el, amíg kilépett rendesen a desktopra, s beírtam az OpenOfficeba az eredményeket.

Nem volt célom, hogy ideális körülményeket teremtsek, mert az a valós életben sem volna hiteles :(

ll-kobe:
Akkor az A64 X2-k jobbak minden processzornál a Nehalemet leszámítva ;]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#124) TomBoy1986 válasza LLKobe (#122) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Olyannyira keveset jelent, hogy nálam időnként fogja magát és még az eredményei sem konzekvensek.

Előtte is futtattam - bár azt már meggondolatlanul töröltem - és 5800MB/s körül volt az írási sebesség úgy, hogy minden paraméter azonos :(

Ez meg egy régi X2-m, alacsonyabb órajelen, s mégis jobb eredménnyel. Viszont program nincs, ami azt mutatná - akkor sem, ha 2 magot letiltok, hogy az X2 erősebb volna a Phenomnál. :N

Viszont aki meg 3DMarkhoz, meg hasonlókra használja a gépet... na annak van értelme a memóriát tuningolni:

7445 -- 704MHz-es memória, 1848MHz-es memóriavezérlő, CL4
7479 -- 880MHz-es memória, 2112MHz-es memóriavezérlő, CL5

De még itt is látható, hogy erősen a zéróhoz konvergál a hatása, hiszen még az 1%-ot sem éri el :K

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#125) robyeger válasza TomBoy1986 (#123) üzenetére


robyeger
addikt

Ne ezért van nekem 8GB-om, A Crysis (mind2őt) is végignyomtam lapozófájl nélkül, no problem. Felpatchelt játékokkal eddig egyel se volt ilyen gond. A COH még nem jutottam el, de hamarosan el fogok... Ha hardverközelibbek lennének a gépeink, talán még lett volna bennem annyi akarat, hogy kiegészítem a tesztedet 8GB eredményekkel, de így továbbra is elvagyok a lustaságommal :B

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#126) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Jó teszt érdekes szemszögből.
Nekem a Warhead sokkal szebben és akadás mentesebben futott, mint a sima Crysis.
Igaz nekem Nvidia kártyám van.
Amit még érdemes lett volna kitesztelni, az talán a processzor limit.
Szerintem lehet hogy ezért nincs különbség a két memória Mhz beállítás mellet. De én mondjuk nem vagyok nagy szakértő a tesztekben.
Így már kezdek már én is gondolkodoba esni a további 2 gb ram beszerzésébe.
Köszönjük a tesztet.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#127) max-pain válasza Bluegene (#84) üzenetére


max-pain
senior tag

A Dead Space Vista alatt nekem az aktualis frissites (85Hz) felevel fut (42-43 fps). A memoria mennyisegnek ehhez semmi koze.

(#128) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nagyon jó tesz, így tovább!

Talán csak egy dolgot javítanék, a grafikonok háttérszíne néhol nehezen olvashatóvá teszi a számokat.

***

(#129) ollie válasza Bluegene (#84) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"tehát aki XP-t használ annak elég a 2 giga"

És ezt egy játék alapján szűrted le? Gratulálok.

***

(#130) proof88 válasza max-pain (#127) üzenetére


proof88
addikt

Ha pont a felével, akkor nézd meg, hogy kikapcsolod a V-Syncet, akkor hogyan változik az fps!

(#131) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Nagyon jó, hiánypótló írás, így tovább és kösz (a halakat ) :C

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#132) TeeBee73 válasza rviktor25 (#107) üzenetére


TeeBee73
addikt

Van Desktop szegmensben is. Például.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#133) proof88 válasza TeeBee73 (#132) üzenetére


proof88
addikt

Ez Dual Channel, csak Quad channelnek hirdeti, mert 2x2 modult raksz egybe. Tehát 2x Dual Channel, ezt egyébként bármilyen memóriával megcsinálhatod.
Nem gyorsabb, mint más gyártó Dual Channelje, pont azért, mert ez is DC.
A memória vezérlőtől/alaplaptól függ a dolog.

(#134) rviktor25 válasza proof88 (#133) üzenetére


rviktor25
aktív tag

köszönöm, hogy válaszoltál helyettem :R

amúgy én elég undorítónak tartom, hogy így baxxák át az egyszeri user-t a gyártók, hogy "quad-channel"-ként hirdetik csak azért mert 4 modul...kiváncsi vagyok mikor jelennek meg a "hexa-channel" pack-ok Core i7-hez. :W

Chiwasuu!!!

(#135) Ősember


Ősember
őstag

tényleg jo az irás, köszi, hogy felhivtad rá a figyelmem :C grat :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#136) TeeBee73 válasza proof88 (#133) üzenetére


TeeBee73
addikt

Akkor miért írják (a lap alján), hogy csak bizonyos alaplapokban működik? :F

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#137) KaraDani


KaraDani
addikt

Grat a teszthez, tetszett... :R

(#138) k78chriss


k78chriss
tag

Grat a teszthez!

De kiváncsi lennék a 4Gb hoz képest a 6 vagy esetleg 8Gb mit mutat!! Van e értelme 4 nél több memót zsufolni a gépbe?

(#139) LLKobe válasza TomBoy1986 (#124) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát nem semmi:)

Nálam fennáll egy érdekes dolog: ugye alapból 1066-os ramom van, viszont csak 900-on stabil. Ha feltolom a szorzóját úgy hogy kerek 1Ghz-en menjen, már fagyogat a gép, pedig elméletileg mindennek tudnia kéne. Perpill arra gondolok hogy túlmelegszik, igaz hogy borda van a ramokon, de ha hozzáérek szószerint éget..... Most fölé akarok akasztani egy 8cm-es ventit, szerintetek az jó 5let? :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#140) totyax


totyax
aktív tag

Számomra régóta nem volt kérdés a a 4GB RAM. Hiszen ha látom, hogy mondjuk egy játék 1.5GB-ot eszik, akkor annak a 2GB már kevés. Nem tetszik a tesztekben ez a nagy fps hajhászás (nyilván könnyű mérni ezért csinálják), ezért is örülök hogy itt a szerző ténylegesen leírja hogy jobban akadozott ezzel mint azzal stb. hiszen ez a lényeg, a játszhatóság, nem pedig az fps szám. Semmi értelme olyan rendszernek ami 400fps-t tud de félpercenként megakad 1 percre.

A cikkben említi a szerző hogy a minimum fps-t főleg a lapozófájl használat okozza. Szerintem meg nem csak az, egy dolgot kifelejtett(él) nevezetes a lemezgyorsító tárat. A DOS után az összes Windows alapvető gyorsítási rendszere ez. Ha egy játék alatt villog a hdd ledje, holott elvileg mindent betöltött és el is fér a fizikai memóriába, akkor mégiscsak tölt valamit a hdd-ről. Ha több a memória, akkor ez befér a lemezgyorsítótárba, tehát a hdd nem fékez. Ha jobban terjednek az ssd-k akkor ilyen akadozás is kisebb lesz (feltéve ha a játék normálisan van megírva).

Ugyancsak itt még egy pontosítás

50-100MB/s tipikusan ma egy HDD írási/olvasási sebessége

Ne tévesszük össze a lineáris olvasást a véletlenszerűvel, pláne ha a hdd töredékezett :)
Lehet az 4-5MB/s is, nézzük meg pl hogy mennyi idő alatt indul el egy windows ssd-ről, és mennyi alatt hdd-ről, még ha az ssd mondjuk 20MB/s-et is tud csak max.

[ Szerkesztve ]

(#141) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Szep es atlathato teszt, egyszerü, amde könnyen erthetö grafikonokkal, nekem nagyon tetszett!

(#142) rviktor25 válasza TeeBee73 (#136) üzenetére


rviktor25
aktív tag

nem azt írják, hogy csak bizonyosokban működik, hanem, hogy azokat ajánlják hozzá (Motherboard Recommendation)
(pl. az én p35-ds3 (sima)-m nincs beírva, mégis bátran be merném rakni, ha nem hibás a memó, 100%, hogy működne)

viszont ha ennyire nézted, akkor már nyomhattál volna egy olyat, hogy "intel p35" google-be és elolvashattad volna ott, hogy a chipset dual channel-t támogat (és ez igaz az összes DDR2-es memórát fogadó chipset/alaplap párosra)

ja meg ha megnézed az alaplapod gyártóját, oda is tuti le van írva, hogy mien memót "ajánlanak" bele.

Chiwasuu!!!

(#143) JanR


JanR
addikt

Nagyon jo teszt es vegre valaki gondolt az x64 OS tulajokra is es valamilyen szinten a ram vitat is rendezgeti!
Hatalmas UP, nekem nagyon tetszett, jo iras.

(#144) KaraDani válasza TomBoy1986 (#108) üzenetére


KaraDani
addikt

Sztem itt egy magasabbra szintre húzott kártya volt :)
Amúgy elgondolkodtam, hogy hazafelé veszek még 2*1 memót, ezt olvasgatva. De most rögtön nem szeretnék 64 bites rendszert feltenni. Mennyit látna elméletileg egy e7200 vel és hd4850 el a rendszer egy 32bites OS el?
Gondolom így is javulna a dolog mert, így egy futó alkalmazás megkapna teljes 2 gigát, maradék meg elég lenne a rendszernek, mert most néha én is érzem, hogy elfogy a ram és virtuális memóriát használ, és lassul.(mikor kikapcsoltam a virtuális memót, volt hogy nekem is megakadt a agép játéknál.) Ez a feltevésem nagyjából helyes?

[ Szerkesztve ]

(#145) totyax válasza KaraDani (#144) üzenetére


totyax
aktív tag

512MB-os 4850-el 3,5GB-ot lát.

mikor kikapcsoltam a virtuális memót, volt hogy nekem is megakadt a agép játéknál

Ha kikapcsolod a virtuális memóriát, és a fizikai elfogy, akkor nem megakad a játék, hanem összeomlik :) Ha nem a játék, akkor meg valamelyik futó alkalmazás aminek kéne még ram.

(#146) skype


skype
tag

Sziasztok
Jó a cikk. Én is csináltam gyorsan egy tesztet. Xp 32 bit, 2giga ram, internetezés, közben letöltés+ Warhead.
A ramból 1,8 gigát használt, és akadásmentesen futott, gamer beállításon.

Egy külön kérdés. Érdemes-e 32 bites oprendszerről 64 bitesre váltani, azon kívül, hogy a 64 bites látja majd mind a 4 giga ramot, ha bővítek. Tehát csak a ram végett érdemes-e váltani, vagy másért is jobb a 64 bites?

(#147) proof88 válasza skype (#146) üzenetére


proof88
addikt

Asszondják WinXP x64 Edition-nel fürgébb is a rendszer, és a 32 bites progik zömét futtatja, habár azok nem lesznek gyorsabbak.

(#148) KaraDani válasza totyax (#145) üzenetére


KaraDani
addikt

a "megakad" hülye megfogalmazás volt sry, akkor úgy mondom, hogy a játék elszállt és kiírta, hogy kevés a memória, a gép ment tovább. (mondjuk nem a játékra írtam hogy megakadt, hanem a gépre, mind1 szarul fogalmaztam :U ) Lényeg a lényeg, hogy elméletileg akkor csak fél gigát bukok, ezt egy darabig elviselem, amíg átállok majd 64bitre.

(#149) TomBoy1986 válasza skype (#146) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Érdemi javulásra ne számíts, bár ezt nem mértem ki. Ritka az a program, ami 64biten gyorsabb (vagy lassabb) mint 32biten. A fő előnye a memóriakorlátnak az eltűnése.

A többit pedig amint látom már megválaszolták.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#150) TomBoy1986 válasza totyax (#140) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ez a lényeg :R

Tömören összefoglaltad az üzenetet :R

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.