Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) skype


skype
tag

Kösz mindenkinek.

(#152) kkf válasza Gézengúz (#3) üzenetére


kkf
aktív tag

sztem is úgy lett vna reális ha xp/vista32 2GB vs xp/vista64 4GB van vizsgálva, mivel akinek 2GB-ja van, az úgyis 32bites oprendszert használ, akinek meg 4GB-ja, az úgysem :) lehet persze, hogy a 64bites memória címzésnek, meg a 64bites fordítónak semmi köze hozzá, de azért megnéztem volna. köszi a munkád.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#153) yetiod válasza skype (#151) üzenetére


yetiod
csendes tag

Üdv! Gratula a teszthez!! :R

Lehet,h előttem már írta valaki,de éncsak annyit tennék hozzá, h sztem nemsok játék eszik 2gb-nál többet,ha 1024 v 1280ba futtatod,viszont ha feltolod a grafikát,mondjuk 1600,vagy 1920x1200ba, feltolod a beállításokat is,akkor a 2 giga az kevés,tudoom,h ez fanatizmus és aki vesz egy vidkarit 70ért,annak van 4 gb memója is,de ott már nagyon nagy külömbségek vannak,nemcsak fps,hanem töltésidő,játékból való kilépés a windows-ba,nem 20mp,mire elindul a gép,hanem 3-4mp,ami azért sokat jelent,főleg ha x órát játszottál!
Csak gondoltam ezt beírom,mert örök dilemma,h 2 v 4 gb ram,mondjuk való igaz,h a mai memória árak és a választék mellett új gépnél sztem alap már a 4gb! :R

Computer games don't affect kids; I mean if PacMan affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music... :)

(#154) KaraDani válasza kkf (#152) üzenetére


KaraDani
addikt

jó, de sztem ha eltérő oprencereket használ, ott a dirverek különbözősége, meg épp az oprendszer verziója torzíthatja az eredményt eléggé.
Kicsit értelmetlennek érzem ezt az elgondolást, ez olyan mintha egy ferrari motort beleraknál egy trabantba, meg egy fele olyan teljesítményűt beleraknál egy ferrariba, és azt mondod, hogy a motort teszteled, nem biztos hogy a kétszer olyan erős nyerne a trabant kaszniban...

(#155) kkf válasza LLKobe (#139) üzenetére


kkf
aktív tag

1. van rá tudományos bizonyítékod, hogy a procid viszi az 500-as FSB-t? :)
2. biztos, hogy annyi fesz, és olyan időzítés van beállítva a RAM-nak, amire kitalálták?

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#156) kkf válasza KaraDani (#154) üzenetére


kkf
aktív tag

hadd torzítsa, hiszen valós "élethelyzeteket" vizsgálunk :) szerintem ketten meg tudjuk számolni a két kezünkön hányan használnak kis hazánkban 64bites oprendszert 2GB rammal, akkor azt minek tesztelni?

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#157) KaraDani válasza LLKobe (#139) üzenetére


KaraDani
addikt

Ha az a kék metal cooleres CSX CEC 1066 akkor vmit rosszul csinálsz, nálam 1200mhz 2,1V és simán rajta tudom tartani a kezem miközbe terhelem. Vagy hibásak a moduljaid...

(#158) VIC20


VIC20
őstag

"Sokkal szebbek, komplexebbek, nagyobb lehetőségeket biztosítani képesek a mostani játékok, mint a korábbiak,..."

Hát, a szebbet azt aláírom, de hogy komplexebb? Meg nagyobb lehetőséget biztosító? Kétlem. Szerintem ez az a terület, amelyben szinte semmit nem fejlődtek a játékok (tisztelet az egy-két kivételnek).

Egyébként nagyon jó és tanulságos volt a cikk, igazi hiánypótló! Köszönöm én is!

(#159) hogatos válasza Konflikt (#6) üzenetére


hogatos
csendes tag

Régóta érdekelt a dolog, mert hasonló dilemma előtt állok...
A gta4-re nincs ilyen teszt? Azt még megnézném.
Amúgy tényleg tanulságos.

(#160) proof88 válasza LLKobe (#139) üzenetére


proof88
addikt

Én is arra gondoltam, hogy nem adsz neki plusz feszt.
BIOS-ban keresd meg és Auto-ról rakd át a feszt legalább 2, de inkább 2.1V-ra, elvileg a modulokra rá van írva, mennyi kell neki!

(#161) LLKobe


LLKobe
veterán

kkf : Nem 500as FSB-t akarok belőni, hanem a jelenlegi 3* os ramszorzót megemelni 3,33-ra.
Itt vannak a jelenlegi beállításaim, kereken 2v-on.

KaraDani : Igen azaz. Nem hinném hogy hibásak...

proof88: lásd amit most írtam:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#162) Ari18 válasza jerry311 (#50) üzenetére


Ari18
őstag

Nem is egyszer írta,hogy a töltési idő kevesebb volt ill a swappolás is sokkal kevesebbszer jelentkezett 4GB-al. :)

(#163) LLKobe válasza LLKobe (#161) üzenetére


LLKobe
veterán

Belőttem, eképpen alakulnak így az értékek. Mingyá rátolok egy markot is hogy stabil-e.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#164) TomBoy1986 válasza LLKobe (#163) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ha már Everest...

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#165) LLKobe válasza LLKobe (#163) üzenetére


LLKobe
veterán

Nna a tapasztalat: lefutott 2-3 3D mark 06, stabil volt, majd kb rá egy fél órával videónézés közben újraindult a gép.... Ezért gondolom hogy egy idő után túlmelegszik :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#166) Dot


Dot
őstag

Nem nagyon olvasgattam a hsz-eket, logout-ot se szoktam csak nagyon ritkán ha vami érdekes van ott
Észrevételem: Kellene egy olyan teszt lehet hogy már van amelyben ezek mellett azt is kipróbálja vki. hogy a virtuális memóriát/lapozófájlt kikapcsolja. Így milyen sebességnövekedés érhető el?!
Tapasztalataim szerint ez jó hatással van a gépemre: 2gb ramom volt felraktam a vistát/x64/ mivel elég lassú volt vettem még 2 gb ramot így már elviselhető volt, kivettem a virtuális memóriát.. És még gyorsabb lett. Játékokba mindíg én töltök be 1.nek haverjaim előtt. Az egyiknek pedig állítása szerint jobb amd confingja van.
Most újra xp-m van mivel a vista elba..ott hangvezérlése és mindenféle belső tűzfala miatt elég sokat szo.tam. Természetesen offolam a lapozófájlt.
Ahogy az 1ik előadáson elhangzott: Ha sok virtuális memóriád van gyorsabb a géped.
/Páran ezt a megjegyzést jól kiröhögtük/ Ti. a Kolleganő azt is mondta, hogy a dvd-ké a jövő, nah ezt páran nemhagytuk és szonokoltunk 1et a BD-ről. Kb ez volt a mágneses háttértárnál is.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#167) Dot


Dot
őstag

everestel én is had dicskedjek:
Azér annyira nem rossz az intel memóriavezérlése!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#168) KaraDani


KaraDani
addikt

Vajon 4 és 6gb között lenne különbség? Sztem este hazafelé veszek egy párat a mostani mellé, de gondolkozom hogy 2*2 legyen ne 2*1, akkor ez hosszú távon is elég még 1 darabig (és nem olyan nagy a difi). Vagy ez már idióta túlzás? És maradjak a 4*1 nél?

(#169) ez_meg_emaz válasza jerry311 (#50) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Ugyanezt akartam írni én is. Nem játszottam warhead-el és World in conflict-al se. Egyáltalán nem hiányzik + 2gb ram. Bőven elég a konfigom mindenre (az elöbb említett 2 gamet kivéve).

Szerk: Sorry észre se vettem hogy már #160nál járunk. :D Tehát erre már régen jött válasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#170) ALI_G


ALI_G
veterán

"És annak pedig megint csak nincs értelme, hogy szidjuk a fejlesztőket az optimalizálatlanság miatt."

Hát én szidom és bánom is, hogy eljutottunk odáig, hogy inkább megírják Shader 3.0-ban ami szép és jó, gyorsan fejlesztenek benne és eszi a gépet mint állat. Remélem Shader 4.0 még egyszerűbben még bonyolultabb dolgokat tudnak majd csinálni és HA szerencséje van a játékos társadalomnak, akkor kevesebb gépigénye lesz (...na persze, majd egy párhuzamos univerzumban, esetleg).

(#171) KaraDani válasza ALI_G (#170) üzenetére


KaraDani
addikt

Tudom ajánlani a GTA1 et, dukenukem 3d-t, wolfeinstein 3d-t, transport tycoon deluxot, the incredible machinest, stuntot például. Ezek kva jó játékok, és még csak shader 3.0 se kell nekik meg gépigényük is egész baráti ;]

(#172) rviktor25 válasza KaraDani (#171) üzenetére


rviktor25
aktív tag

és képesek akadozni egy 300.000FT-os rendszeren :D

Chiwasuu!!!

(#173) misx


misx
senior tag

Én még eddig megvagyok a 2 gigával (fél éve van az új konfigom), de a vista viszont kezd vonzóbb lenni és oda már elkél a több RAM.
XP-n, 1024x768-ban tolok mindent, mert még mindig 17'' CRT van az asztalomon (remélem már nem sokáig). Eddig RAM hiány miatt nem szaggatott semmi, igaz a Crysisokat nem is toltan full grafikával, vegyesen medium-high. Ha meg kelleni fog több, max pattintok mellé még ugyanilyen 2GB-os KIT-et (P4-es lapom is vitt négy modult mint a vaj), oszt cső. Na meg + egy kis Vista64 install belefér. :DDD

Megjegyzés: Betöltésnél szerintem számít a merevlemez olvasási sebessége is (IDE vagy SATA) + mennyi a cache benne (8 vagy 16MB).

(#174) misx válasza KaraDani (#171) üzenetére


misx
senior tag

'97-ben kemény 30 rongyért kaptam használtan az első gépem, ami egy 386-os volt. Még külön VGA sem volt benne. De Wolfizni jó volt. Persze a Doom már nem ment vele mert kevés volt a 4 MB RAM. ;]

(#175) dFactor válasza Gézengúz (#3) üzenetére


dFactor
tag

Az XP kezel egyáltalán 4 giga RAM-ot??

Bocsi, lehet hülyeséget kérdeztem...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#176) Majstor válasza dFactor (#175) üzenetére


Majstor
senior tag

Ha 512MB-os vga van a gépedben, akkor csak 3,5GB-ot lát a 4GB-ból... persze 32bites XP esetében.

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#177) MC Pite


MC Pite
veterán

Az én konklúzióm az az hogy nem szabad vistát játékra használni, pláne hogy úgy jönnek ki a hatalmas difik hogy 32bites progikkal méricskélünk...
Több ráció van abban hogy 1 giga ramdriveot csinálj és oda menjen a swap ;).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#178) MC Pite válasza Majstor (#176) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem 3,2őt 256os 3850el... az hogy van?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#179) TokLac


TokLac
senior tag

:R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#180) Majstor válasza MC Pite (#178) üzenetére


Majstor
senior tag

Adata DDR2 800+ Extrem Edition 2×1024 ???
[link] :U

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#181) Majstor válasza MC Pite (#178) üzenetére


Majstor
senior tag

Ollie pont idevágó írása:
"Windows XP 32 bit memóriakezelése" [link]

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#182) proof88


proof88
addikt

Apropó, RAM drive... Ti hogyan csináltok pl 1 gigásat?
Egyszer próbáltam egy progit, az max 256-osat tudott csinálni.
Aztán rájöttem, hogy progi nélkül is lehet egyszerűen csinálni, valahol megadom az adatokat és működni fog, de 256 mega felett már hibázott.
Meg a másik az, hogy tegyük fel, rárakom a lapozófájlt. Ez tuti jó? Nem úgy van, hogy csak később csatlakoztatja a rendszer ezt a meghajtót? Vagy mi van? :F

(#183) MC Pite válasza Majstor (#180) üzenetére


MC Pite
veterán

Az élesszemű versenyzők azt is láthatják hogy a 3850 sincs még beírva ill egyéb változások is vannak csak lusta dög voltam frissíteni, és melóból meg megint nem tudom...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184) totyax válasza proof88 (#182) üzenetére


totyax
aktív tag

Virtuális memóriát RAM-ba tenni? Hát ilyenekért érdemes idejönni :-)

A virtuális memóriára, ami a windowsnál lapozófájlban található tipikusan hdd-n, azért van szükség, hogy ha a fizikai memória elfogyna ne boruljon a rendszer, hanem szelíd belassulással hozza a felhasználó tudomására hogy illene még ramot vennie. Tehát tök fölösleges a fizikai memóriából arra áldozni hogy ha elfogyna a szabad fizikai memória akkor tulajdonképpen a fizikai memóriából emulálja a virtuális memóriát ööö :-)

(#185) KaraDani válasza totyax (#184) üzenetére


KaraDani
addikt

:DDD :C

(#186) Cathfaern válasza totyax (#184) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ne aggódj, te is írtál épp elég hülyeséget :) A Virtuális memória, az egy kollektív memória terület, ami magában foglalja a lapozó fájlt és a fizikai memóriát is. A fizika memóriát is virtuális memória címmel érik el a programok, lévén ők nem is látnak mást, csak a virtuálist, s az oprendszer kezeli le, hogy ez most fizikai memória volt és ahhoz kell nyúlni, vagy valami más. A virtuális memória célja, hogy bármekkora memória tartományt meg lehessen címezni. Ha nem lenne, akkor pl. 32 bit alatt 4gb memória mellett nem lehetne lapozófájlt létrehozni, mert nem lehetne hogyan megcímezni.
A lapozófájl célja, hogy ha kevés a memória, akkor se omoljon össze a program/oprendszer, hanem a hdd-ből (vagy más tárolóból) kiszakítva egy darabot, azt memóriaként használja.

Abban viszont igazad van, hogy lapozófájlt tényleg értelmetlen memóriába tenni, egyrészt a lényegét veszti el, másrészt ugyanazt éred el vele, mint ha csak kikapcsolnád (sőt még lassabb is lesz kicsit a rendszer, hisz a fizikai memória egy részét elég kacifántos úton éri el).

(#187) proof88 válasza Cathfaern (#186) üzenetére


proof88
addikt

totyax: Hát ez hihetetlen, hogy engem mindig megpróbál kioktatni valaki! :)

Én már írtam ebben a topikban a virtuális memóriáról, de úgy látszik nem látta senki. :P

Azért írtam, hogy lapozófáljt RAM-ba rakni, mert kis lapozófájlra gondoltam! Mondjuk 100 megásra. Ha kikapcsolod a lapozófájlt, akkor is lesz, én úgy tudom, csak kicsi. És ezért gondoltam, hogy kis méretet be lehetne állítani, mert akkor a helyét lehet beállítani RAM drive-ra. Így tutira csak a RAM-ot használná a rendszer, persze ha elfogy a RAM, akkor tényleg baj van, de ne legyen ilyen eset. :D
Szóval én úgy tudom, hogy nem lehet teljesen kiiktatni a lapozófájlt, akkor is van minimális, ha kikapcsolod.

(#188) totyax válasza Cathfaern (#186) üzenetére


totyax
aktív tag

Most nem fogok neked wikipedián vagy google-ba keresgélni hogy tisztába légy alapfogalmakkal, szóval így hirtelen XP alatt:

Start menü-beállítások-vezérlőpult-rendszer alatta kikeresed és mit találsz?

Virtuális memória: A lapozófájl a merevlemez azon része amelyet a windows ramként használ.

Ó. És ennyi. Tehát ha valaki azt mondja hogy virtuális memória, akkor azalatt nem a fizikai memóriát érti. Mint ahogy mindenütt így nevezik hogy virtuális memória. Szerinted inkább akkor mondja azt az ember hogy kifogytam a lapozófájlból?! Értelmetlen. Hogy fogyhatok ki egy fájlból? Ki lapoz mit? Kártyázik? A virtuális viszont pontosan kifejezi azt ami a jelentése.

Az hogy te ilyen egyszerű és érthető dolgokat megpróbálsz összezagyválni, az semmi jóra nem vezet. Az hogy ennek a szónak van egy másik jelentése, amit még egy programozónak se kell tudni max egy oprendszer-fejlesztőnek - hiszen az operációs rendszer belső memóriakezeléséhez még egy programozónak sincsen semmi köze, hiszen ha lefoglal memóriát azt a windows szolgáltatja ezt részére - az nem ok arra, hogy az elterjed és értelmes kifejezést megpróbáljuk értelmetlennek beállítani csak azért, mert a mi területünkön az mást is jelent. Fel kell fogni hogy egy szónak több jelentése is lehet.

Remélem ezentúl nem próbálsz meg ezzel az áltudományos okoskodással nyomulni, mert látod nem mindenki veszi be. :)

(#189) totyax válasza proof88 (#187) üzenetére


totyax
aktív tag

Én már írtam ebben a topikban a virtuális memóriáról, de úgy látszik nem látta senki. :P

Igen, olvastam is, de ha minden hülyeségre reagálna az ember akkor sokat írhatna. Az előbb azért válaszoltam mert személyesen nekem lett írva. Szóval az előző hozzászólásom neked is szól.

Ha kikapcsolod a lapozófájlt, akkor is lesz, én úgy tudom, csak kicsi.

Hát ez a mondat nem azt mutatja hogy egy komoly ember vagy. Mekkora kicsi mégis? 1 bit? 5bit? Esetleg 1 byte? Az előbb említett rendszer parancsikon alatt a rendszer kiírja hogy jelenleg mennyi a virtuális memória. Ha az van ott hogy 0 (nulla) akkor az nem kicsi, hanem nulla. Ha lenne akármilyen kicsi is, akkor megmaradna a lapozófájl csak a mérete lenne kisebb. És látsz te lapozófájlt valahol? Nem látsz. Olyan kicsi hogy nem is látszik :-)

(#190) Cathfaern válasza totyax (#188) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"kifogytam a lapozófájlból?! Értelmetlen. Hogy fogyhatok ki egy fájlból? Ki lapoz mit? Kártyázik?"
Egy fájlból úgy fogyhatsz ki, hogy pl. elfogy a háttértárolód, vagy mert meghatároztál neki egy korlátot (mint ahogy winben teszed). Szóval teljesen értelmes fogalom. Ha meg még annyit se tudsz, hogy mit jelent a lapozás, és mik azok a lapok, akkor tényleg nem kéne osztanod az észt.

"Start menü-beállítások-vezérlőpult-rendszer alatta kikeresed és mit találsz?
Virtuális memória: A lapozófájl a merevlemez azon része amelyet a windows ramként használ."

Értő olvasás 1-es. A virtuális memóriával kapcsolatos beállítások alatt van a lapozófájlokkal kapcsolatos beállítások. S mint ahogy idézed is, a lapozófájl a merevlemez ramként használt része, nem a virtuális memória. Az, hogy virtuális memóriával kapcsolatban nem tudsz mást állítani, csak a lapozófájl méretét, az már külön témakör.

(#191) proof88 válasza totyax (#189) üzenetére


proof88
addikt

Mester, taníts! :C
Ne hagyd, hogy hülyén haljak meg!

Biztos ami biztos, én azért rákerestem, csak Neked:Wikipédia.
Itt megtalálod a lapozás fogalmát is.

Egyébként, hogy teljes legyen a zavar, idéznék az M$ oldaláról (link):
Amennyiben a számítógépnek egy program vagy folyamat futtatásához kevés közvetlen elérésű memória (RAM) áll rendelkezésére, a Windows a virtuális memóriát használja.
Teljes káosz a fogalmazásban, mivel köztudott, hogy a virtuális memória kezelés állandóan jelen van.
Megfejeli ezzel:
Ha nincs elegendő RAM memória, a virtuális memória az adatokat a RAM memóriából a lapozófájlnak nevezett területre mozgatja.
Akkor döntsük el, ki csinál és mit? A virtuális memória mozgatja az adatokat ?! WTF ?!
Az M$-t sem értem, minek kell össze-vissza ködösíteni. Ha van elég RAM, akkor is használja a lapozófájlt. Így, hogy megszemélyesíti a virtuális memóriát, ami adatot mozgat, csak úgy tudom elképzelni, hogy a virt. memória maga a szolgáltatás neve, ami megvalósítja a virtuális memória kezelést. :P

Egyébként elég komoly vagyok.
Az egyetlen dolog, amit visszaszívok, hogy kicsi marad. Lehet, hogy ez egy régi rossz emlék egy régi Windowsból, ahol kikapcsoltam, de valami pár megás mégis volt. Jelenleg most ez az egyetlen pont, ahol belém lehet kötni, egyébként le vagy oltva, fogadd el, hogy hülyeséget mondtál és kész.

Egyébként a RAM drive-os kérdésemre is válaszolhatna valaki ... Hogy van ez az 1 gigás RAM drive ?! Mi ez, hogy működik ???

(#192) 7Heads Drago válasza Majstor (#180) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A link amit adtál az Avast szerint erősen Falovas!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#193) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Idézem Ollie Írását:
A Windows XP egy úgynevezett virtuális memóriacím táblán keresztül éri el a memóriát. Közvetlenül soha nem képes - és ez így is van jól - bármiféle címet elérni, mindig virtuális memóriacímeken keresztül olvas és ír.
Ebbe a virtuális táblába beletartozik minden memória, ami a számítógépen található, beleértve a fizikai memóriát, a virtuális memóriát , a videokártya memóriáját, és minden olyan eszköz, periféria memóriáját, melyen található valamennyi fizikai RAM.

Én hiszek neki...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#194) Suker10 válasza proof88 (#191) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ha nincs beállítva, akkor semmit nem használ. Amikor elfogy a memória, túlcsordulás következik be. A programoknál általában ezt le szokták kezelni, ha nem akkor az operációs rendszer kapja meg. Ilyenkor megszakad a futása, mivel az adatoknak nem marad hely. Az operációs rendszer nem fogja futás közben felszabadítani a memóriát. Ez olyan, mint amikor manuálisan nincs felszabadítva a memória és egy idő után elfogy (pl. nincs megszüntetve az objektum). A végén már nem lehet címezni. :U

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#195) proof88 válasza Suker10 (#194) üzenetére


proof88
addikt

Ok, elfogadom, hogy ha nincs, akkor nincs. :)
7Heads Drago: pontosan így van!

(#196) MC Pite


MC Pite
veterán

Lapozófájl ramdisken:
Ha van 4/3 giga memóriám kis eséllyel futok ki belőle - ps-t pár óránként bezárom ;).

Ember kikapcsolja lapozófájl, pár program meg háklizik érte hogy márpedig jusztse fut ha nincs pagefile; vagy runtime hibával elszáll mikor kifutott a 2gigából, vagy hibaüzenet nélkül. Mivel nem szeretjük hogy kapirgálja a vinyót ilyenkor az OS és alapból 2 gigát címez meg 1-1 program így 1 gigát lecsippentek ramdrivenak és oda megy a pagefile.

1, minden program elindul
2, lapozófájl nem lassítja egyébb vinyó művelteket
3, jobban hasznosítoma 2gigánál több ramot mint amenynira xpnél alapból kihasznált lenne 1-1 program által
+1, Tehát 2 gigához képest és a 3,2 gigához képest is gyorsulást észlelek (hisz betöltésekkor, íráskor nem lassítja az amúgy is sebesség szempontjából kézifék vinyót)

:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#197) proof88 válasza MC Pite (#196) üzenetére


proof88
addikt

Ez rendben is van, de hogyan csinálsz ramdisket?

(#198) Majstor válasza 7Heads Drago (#192) üzenetére


Majstor
senior tag

Lehet Avast! a ludas... nálam semmi Trójait nem mutat ki. :N
link: http://logout.hu/iras/a_windows_xp_32_bit_memoriakezelese.html

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#199) MC Pite válasza proof88 (#197) üzenetére


MC Pite
veterán

Ramdrive

Gavotte Ramdisk ajánlott, a microsoftos kibővítése.

Ajálnják ugyan temp könyvtár helyének is, tényelg elég gyors lenne ott; de azok a telepítők amik restart tuán folytatnák a munkát azok használhatatlanok így, így nem ajánlom (plusz ahhoz már 4+ gb ram illene). A tempet rakjuk át fizikailag másik vinyóra ha van rá mód és gyors is, restart után is megmarad.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#200) proof88 válasza MC Pite (#199) üzenetére


proof88
addikt

Köszönöm a linket!
Írja is, hogy "However, most of these Ramdisk drivers either is not free, or limit in its functionality especially on the size on RAM-disk."

Nekem is azzal volt gondom eddig, hogy a méret limitálva volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.