Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-16 17:31:29

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Hátha van valakinek összehasonlítási alapja: Kinéztem most én is 15-ért a tabletet, de kérdés,hogy a következő lépcsőn lévő sokat ajánlott wayteq 7q megéri-e azt a plusz 10-est? :U :F Film,pdf, MindigTv, TVGO, youtube, facebook ezek lennének a felhasználási területek. :R

(#1702) bristol777


bristol777
csendes tag

Sziasztok!
Egy napja használjuk az új tabletet, azonban ma már több esetben el kezdett sípolni. újraíndítás után egy ideig bírja, majd minden előzetes ok nélkül, akár egy alkalmazás elindításakor éles hangon sípol.
Tudja esetleg valaki, mi az oka, mit lehet tenni?

Köszönöm.

(#1703) diablo1984 válasza bristol777 (#1702) üzenetére


diablo1984
veterán

frissítettétek a szoftvert?

(#1704) INMOTEP válasza bristol777 (#1702) üzenetére


INMOTEP
őstag

Vidd vissza garanciáztatásra amíg a 3 nap lenem telik ,és elvileg kicserélik helyben .Egyébként ilyennel még itt senki nem irt a fórumban

(#1705) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Visszaolvastam most pár száz hozzászólást, de nem biztos, hogy jól értem a dolgokat, ebben kérnék egy kis segítséget. A tárhellyel kapcsolatban, ugye születtek megoldások, nos ezeket szeretném megkérdezni, hogy jól értem-e a dolgot.
Hozzátenném, hogy teljesen laikus vagyok ezekben a romolgatós dolgokban még.

1. Újra lehet particionálni, de az garanciavesztéssel jár, kivéve ha vissza tudja az ember állítani és akkor így lehet kb 4 GB szabad helye?

2. SD kártyára meg lehet oldani, hogy onnan fussanak a programok is, ez nem jár gari vesztéssel.

Köszi a segítséget :)

(#1706) diablo1984 válasza Vermilion69 (#1705) üzenetére


diablo1984
veterán

1. elvileg egy frissítés megoldja ezt, majd nyugtával a napot
2.egyenlőre nem, vagyis meg, de ha úgy hal le, hogy nem tudod visszaállítani az eredeti állapotot, akkor szopacs....

(#1707) üszök válasza INMOTEP (#1700) üzenetére


üszök
őstag

Nem sok minden változna,legfeljebb többször írnád,hogy olvasd el az össze foglalót. :D

Találtam itthon egy Shodexo utalványt ami 1k-t ér a Tescoban,megpróbálom ezt is a tabba fektetni. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#1708) n@p@lm válasza bristol777 (#1702) üzenetére


n@p@lm
őstag

konkrétan nálam is sípolt, a terraria játéknál fordult elő.
a legfrissebb szoft van rajta.

(#1709) meoindil válasza tupuk (#1296) üzenetére


meoindil
aktív tag

7. Ms office app, próba.

Valahol lemaradtam időközben... Van akinek megy az MS Office az Ope3n Dott tabon? Mert nekem a google.play azt írja ki nem kompatibilis, és nem is tudtam telepíteni. Mondjuk jó az Office Suite is, csak ha már van kipróbáltam volna az MS-t is.

[ Szerkesztve ]

(#1710) meoindil válasza motoflug (#1701) üzenetére


meoindil
aktív tag

Erre a felhasználásra még 21-ért is az Op3n Dott éri meg, márcsak a képernyő mérete miatt is!.

(#1711) HaZse válasza gs20 (#1686) üzenetére


HaZse
őstag

Hát erre sajnos én se kaptam választ, pedig jó lenne tudni, hogy kell-e 2 partíció. (Gondolom, hogy igen).

De ezt senki sem tudta megerősíteni, csak mindenki itt a garancián (1 vagy 2 év) lovagol.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1712) Vermilion69 válasza diablo1984 (#1706) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Köszönöm :) remélem akkor lesz majd frissítés, ami megoldja ezt a problémát is :)

(#1713) DJA1B2 válasza meoindil (#1709) üzenetére


DJA1B2
csendes tag

Ms Office Androidos tabletten nem megy csak a telefonokon legalább is ezt olvastam valahol.

(#1714) bristol777 válasza diablo1984 (#1703) üzenetére


bristol777
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Frissítettem a rendszert, most használom, és ha megint sípolni kezd, visszaviszem.

(#1715) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ha korán kelek 27-én, akkor a 15 megéri érte? Sajnos nem tudok gép előtt lenni, hogy átolvassam az egészet, majd ünnepek után. :R :R

Csak tartalom fogyasztás, játék videó nem érdekel. De a tartalomfogyasztás zökkenő mentes legyen. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1716) Scoobyka válasza MADcat (#1715) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ez felhasznalastol fugg. Nem mindenkinek eri meg 27iken 7-8fele bemenni erte ,megis mindenki rohan erte. :F

(#1717) MADcat válasza Scoobyka (#1716) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nem rohanok, felkelek bemegyek, ha van veszek, ha nem akkor bevásárolok. Mindenképpen megyek. :)
Fórumozás, valamennyi fészbúk, böngészés, youtube, semmi hardcore dolog. Asus memo pad hd 7 váltanék ki vele.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#1718) kenand válasza motoflug (#1701) üzenetére


kenand
veterán

8" jobb, mint a 7", mindigTV-t rá lehet hackelni (root nélkül is), HBO Go, Tarr TV tökéletesen megy

(#1709) meoindil

Vannak dolgok amit a google play nem enged, még is megy. Próbáld meg apk-ból telepíteni, vagy használd a Mobile 1 marketet

[ Szerkesztve ]

(#1719) motoflug válasza kenand (#1718) üzenetére


motoflug
őstag

A mindig TV annyira nem fontos a TVGO mellé. Ez a frissítés miatti szívás nem küszöbölhető ki egy egyszerű auto. frissítés kikapcsolással?

(#1720) RolEnD_


RolEnD_
tag

Használja valaki a YouTube alkalmazást rendszeresen, vagy használta huzamosabb ideig? Nekem folyamatosan leáll hibával. Az én készülékemben van a hiba, vagy az app rosszalkodik?

(#1721) kenand válasza motoflug (#1719) üzenetére


kenand
veterán

TVGO-t nem próbáltam, de pl. a mindigTV jobb minőségben adja a csatornákat (nagyobb felbontásban) mint a Tarr TV (Tarr területen lakom, onnan van kábel TV-m) Tény, hogy a mindigTV- csak az ingyeneseket streemeli az appra.

[ Szerkesztve ]

(#1722) haris válasza syler123 (#1668) üzenetére


haris
őstag

Tegnap hozta agyereknekaz angyalka, nemrèg tettem töltőre.

Képernyőidő és fényerő…

Amíg használta, folyton ment rajta valami játék

[ Szerkesztve ]

(#1723) syler123 válasza haris (#1722) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, nem is rossz az a kijelzőidő, pláne ennyi pénzért :)

(#1724) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Érdekességnek összevetettem a táblagép teljesítményét egy itthon levő másik táblagéppel amibe egy kétmagos Rockchip RK3066 található.

Ez az inteles Op3n Dott tablet:

Ez pedig a RK3066-os tablet (Funscreen funtab HYDRA 8C41D):
... a kép hibás lett:

összpontszám 18454

UX
Multitask: 3518
Futási idő: 1273

CPU
CPU integer: 1025
CPU lebegőpont: 1041

CPU
Single-thread integer: 1489
Single-thread float-point: 1258

RAM
RAM Művelet: 965
RAM Sebesség: 1017

GPU
2D grafika: 1767
3D grafika: [1024x720] 3841

IO
Tároló I/O: 615
Adatbázis I/O: 645

Mind két tablet 1024x768-as felbontással rendelkezik, 1GB memóriája és 8GB tárterülete van (összesen). Mondjuk a kínai tabot én módosítottam és újraparticionáltam így kb. 6 és fél GB terület használható belőle fel szabadon.
A kínai tabon Android 4.1.2 rendszer fut, de megfelel a célnak.

Az érdekesség, hogy elvileg jelentéktelenül minimális a teljesítmény különbség, de az inteles gép sokkal simábban viseli a "terhelést" illetve érzésre is finomabban "jár" a rendszer. Egyszerűen jobb használni. (azon kívül is, hogy sokkal jobb a kijelzője, és fizikailag kisebb a káva, vékonyabb, és emiatt könnyebb is, ezen kívül mint ha jobban bírná az akkuja..).

A tablettel összességében elégedett vagyok. Egyedül a partrició kiosztás zavar. A gyártó részéről nem hiszem, hogy megoldják a gondot (max, ha kiadnának valami gépen keresztüli frissítést, vagy bekérnék szervizbe és azon keresztül csinálnák meg ez a "javítást"). Én még nem adtam fel, hogy találok rá valami olyan módszert amit meg is merek próbálni, hogy működik. Sajnos egyenlőre csak újabb inteles tabletekre találtam (elvileg) működő módszert, azt viszont ezen a generáción nem merném megpróbálni.
Ami először is kéne nekem valami programkörnyezet amivel a teljes memória tartalmát ki dump-olom a gépből.. már csak a biztonság kedvéért is.

Majd ha netán-tán találnék valami megoldást mindenképp szólok.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1725) Lendova


Lendova
őstag

A Tesco honlapján már megtekinthető (vagy le is tölthető) a 27-től érvényes újságuk, ami megerősíti a 15k-s akciót.

http://tesco.hu/akcio/41850#pages/16

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#1726) #22743424 válasza DraXoN (#1724) üzenetére


#22743424
törölt tag

A második képnél sztem valami hiba csúszott a berakásba mert azon egy deka adat nincs . Vagy így akartad ?
:) Mire beírtam kijavítottad :D

[ Szerkesztve ]

(#1727) róland válasza kenand (#1718) üzenetére


róland
veterán

Hogyan megy a MindigTV?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1728) dome.no1 válasza DraXoN (#1724) üzenetére


dome.no1
tag

Nem kötekedni akarok de egy RK3066-ból hogy facsartál ki 18454 pontot.

Valami nem gömbölyű.
Nem csodálom. hogy sokkal jobbnak érzed Opn3 Dott-ot annak az értékei jók. De az RK-nál hazudik a géped, vagy az antutu.

(#1729) róland válasza DJA1B2 (#1713) üzenetére


róland
veterán

Igen, eddig még tableten nem tudtam telepíteni az MSO-t, viszont telefonomon már volt fent.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1730) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Vki meg tudná nekem nézni, hogy ez a tabi tudja-e a Bluetooth 4.0 low energy szabványt? Köszi szépen!
Szóval azt mondjátok, hogy 15ezresért megéri hajnalban kelni? :)

(#1731) Scoobyka válasza Aryes (#1730) üzenetére


Scoobyka
addikt

Nem tudja....Az draga lenne ebben a termekben.

Update: Ujabb andorid foverziot nem kap meg a tab,most megsugtak.

[ Szerkesztve ]

(#1732) DraXoN válasza dome.no1 (#1728) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

5.5-ös antutu annyit ad rá. (bár igaz a rendszert is módosítottam kicsit).
Az 5ös széria óta több pontot ad alapból. pl a 4es antutukkal a telefonom (Z1C 32000 ezer körül kapott, de az 5ös szériával rendre 40000 körül kap..)... azaz változhatott a pontszámítás, anno a 4es antutukkal emlékeim szerint olyan 12-13ezer körül kapott.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1733) Aryes válasza Scoobyka (#1731) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt konkrétan próbáltad is? Mert a specifikáció szerint 4.0-t támogat, és úgy tudom, hogy a legtöbb 4.0 bt chip alapból tartalmazza a LE-t is.

(#1734) syler123 válasza Scoobyka (#1731) üzenetére


syler123
veterán

Fölösleges erre újabb android, én a kit-kat-en is csodálkoztam, hogy ezzel jött. Teljesen jó ez amire kell.

(#1735) Vermilion69 válasza Scoobyka (#1731) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Az új tablet szeriarol lehet valamit tudni? Nem tudom, hogy nem-e érdemesebb arra várni inkább, viszont sehol nem találtam infot erről, hogy ha lesz új széria akkor mikor és milyen lesz. Köszi :-)

(#1736) dome.no1 válasza DraXoN (#1732) üzenetére


dome.no1
tag

Most megnéztem Én is.

Ez az 5.5 négy ötezerrel tol többet mindenre. RK, MTK, Snapdragon.
Egyedül az intelnél vannak ugyan azok az értékek mint az előző verzióba.

(#1737) tatararpad válasza syler123 (#1734) üzenetére


tatararpad
őstag

Annyira azért nem. Az SD-re telepítés gondját például megoldaná.

Másik: MHL/Miracast/Chromecast tükrözés csatlakozásról van azóta valami infó?

(#1738) syler123


syler123
veterán

4 magos Snappdragon 400-as hoz képest akkor nem gyengébb ez az intel?

(#1739) Scoobyka válasza Aryes (#1733) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ezert irtam le,hogy ez nem tamogatja a low energy-t.

Az iphone 4s is BT 4.0-as megse tamogatja a low energy-t es abban meg jobb chip is van,mert jobbat tudnak belerakni,szoval igen biztos vagyok benne.

Vermilion69: nem lehet kozolni semmit,sot miota porog a topik meg kevesebb info mehet barhova. Mar a google-be beirva is kidobja a forumot,igy nem lennek sajat magam ellensege.

syler123: de gyengebb...mas a felepites is. A snapi erosebb talan minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#1740) fateless


fateless
veterán

Rajtam kívül valaki még elolvasta az utolsó oldalon az akciós tablet-ár alatti szöveget?

Jelen reklámkiadványban szereplő ajánlataink az alábbi Tesco hipermarketekben érvényesek:
Érdemes elolvasni, hogy a te településed ott szerepel-e a listában.
Nem mondom, hogy máshol nem lesz akciós a készülék, de ha nem az, akkor ne kérjék számon itt a fórumban hisztizve...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1741) torma1981 válasza fateless (#1740) üzenetére


torma1981
veterán

Érdekes hogy csomó nagyváros nincs is benne. Pl Pécs sem. Érdekes lenne ha ott nem lenne akció.

(#1742) DraXoN válasza dome.no1 (#1736) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Egyébként még azt elfelejtettem, hogy lényegesen jobb amiatt is, hogy az RK3066-nak nincs deepsleep módja, így nem lehet bekapcsolva hagyni sok ideig a tabletet, ezt direkt megnéztem egy este alatt kb. 5%-ot merül ha bekapcsolva hagyom (úgy, hogy nem kapcsolok ki rajta se wifit semmit), nos a rockchipes az vagy 50%-ot veszít ez idő alatt az akkuból, esélytelen vele a többnapos készenlét (rockchip úgy tudom csak a 4magos rk3188 procijától fogva épít be deepsleep módot).

Így megnézve szerinted már hihető lehet az a 18ezres eredmény? :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1743) Ksix válasza Scoobyka (#1739) üzenetére


Ksix
tag

A BT 4.0 kötelezően tartalmazza az LE protokollt, így hardveresen támogatnia kell a low energy módot, ha tényleg BT 4.0 van benne. És elvileg 4.3 óta az android is kezeli szoftveresen az LE-t alapból, ha nem úgy tették egyedivé a rendszert, hogy kiszedték belőle, akkor mennie kell.
Ja, és az iPhone 4s is működik LE eszközökkel, nem tudom honnan veszed, hogy nem.

(#1744) Ksix válasza torma1981 (#1741) üzenetére


Ksix
tag

Csak a megfelelő város szórólapját kell nézni, a pécsi szórólapon Pécs is rajta van, és ott is lesz akció.

(#1745) bostone


bostone
addikt

Aki napok óta több órát nyüstöli, meg tudná mondani, hogy a pixel hibák mennyire jellemzőek? Mintha valaki panaszkodott volna rá.

(#1746) raziel01


raziel01
veterán

Annyira dilemmázok, hogy mi legyen. Mert valaki írta, hogy érdemes várni mert 22 ezer körül jön egy erősebb tablet. Mert lehet, hogy oké netezésre de ha meg jön 22 ezerért egy 1280x800 körüli tab az meg csak jobb lenne. Viszont 15k elég vonzó. Kuponom is van amit kaptam melóhelyen szóval csak 10500 Ft-ba kerülne.
Ezen gondolkozok 1 napja, hogy megvegyem-e szombaton. :D

(#1747) scream


scream
veterán

Valaki megtudná mondani, hogy melyik áruházban lesz Bp-en elérhető 15-ért szombaton?

(#1748) sith7 válasza raziel01 (#1746) üzenetére


sith7
nagyúr

10k,8 col, 2 év garancia ... mi a f@szt gondolkozol ? :D :DDD

(#1749) Minstrel válasza raziel01 (#1746) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ne dilemmázz, 10500-ért azonnal meg kell venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1750) Gh00st válasza sith7 (#1748) üzenetére


Gh00st
tag

Erről lehet megtudni vhol többet is?
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.