Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-16 17:31:29

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Sikerült az SD kártyámat és a belső tárat megcserélni némi kísérletezés után (a kitkat is megnehezíti).
Így már frankó a gép :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1502) F.B.I. válasza DraXoN (#1501) üzenetére


F.B.I.
veterán

Oszt hogyé mester? Megosztod a titkot?

ZS3NI: te vettél ebből a xarból? Ha igen, mire használod? Segget törölni? :U

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1503) syler123 válasza sasa311 (#1500) üzenetére


syler123
veterán

Újságon fel van sorolva ez a település. Amúgy annyira nem kicsi, tesco ez is, csak nem a az a hatalmas. Majd meglátjuk, remélem lesz, 6-kor bemegyek, hátha.

Nekem teljesen jónak tűnt a sebesség, szerintem ez az atom közel jár sebességben a 4 magos arm-hez :)

(#1504) syler123


syler123
veterán

Valaki próbálta a Clash of Clans-t a tabon? Ha nem megtenné a kedvemért? Nem nagy a gépigénye, örülnék ha ez menne rajta és nem kellene a telefonomat merítenem :D

(#1505) F.B.I. válasza syler123 (#1504) üzenetére


F.B.I.
veterán

A world of tanks blitz és a Dungeon Hunter 4, simán megy. Már nem tudok mást kipróbálni, mert csomagolva van a fa alá. :B

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1506) syler123 válasza F.B.I. (#1505) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, akkor annak is kell mennie szerintem :)

(#1507) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Nem bánnám ha az első hsz-ben össze lenne írva az a pár okosság ami itt elhangzott .Garancia kérdés ,appok ,módosítások sd kártyára stb stb :U

[ Szerkesztve ]

(#1508) ZS3NI válasza F.B.I. (#1502) üzenetére


ZS3NI
őstag

Igen vettem belőle ajándékba és fogok is meg magamnak 15ert. Annyit meger semmi több. Játéka alkalmatlan szerintem.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1509) vasii


vasii
senior tag

Mennyi garanciat adnak erre a cuccra?:) Rajottem, hogy van kereso..
Viszont Scoobyka, hogy erted h megszivja aki esetleg selejtet kap, mert nem tudja visszavinni cserere? Gondolom gari ugyanugy vonatkozik ra..

[ Szerkesztve ]

(#1510) diablo1984 válasza ZS3NI (#1508) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor elég érdekesen kritizálod, ha még magadnak is veszel majd egyet..... :U

vasii 1 vagy 2 évet, a 2 évet manapság csak kiharcolni lehet....

[ Szerkesztve ]

(#1511) F.B.I. válasza ZS3NI (#1508) üzenetére


F.B.I.
veterán

Teljesen alkalmas játékra...na jó a Real Racing 3 nem fog rajta akadás mentesen futni, max beállításon és nem tudsz felváltva játszani 10 játékkal de minden másra megfelel, tesztek alapján.

diablo1984 ennyiért még a 2 év se érdekel ha 1 évet kibír, utána még simán elzörög 1 évet. :K

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1512) ZS3NI válasza diablo1984 (#1510) üzenetére


ZS3NI
őstag

Annyit mondtam hogy ezért az árért megeri. Viszont megvannak a hátrányai. Sokan itt úgy állítják be ezt a tabot mint a spanyol viaszt, pedig csak egy sima mid tablet.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1513) syler123 válasza ZS3NI (#1512) üzenetére


syler123
veterán

Itt arról van szó, hogy 15k-ért csak gyerekeknek szánt "játéktabot" lehet venni, nem egy ilyen kütyüt. Ezzel a felszereltséggel 30k környékén indulnak a tabok...

(#1514) mtotesz válasza b0bcat (#1359) üzenetére


mtotesz
csendes tag

Nálam is volt "csíkozódás", de bármi más háttérnél, akár fekete, akár más színnél nem volt csíkos, csak a beállításnál, úgyhogy az sztem se kijelző hiba :) Nekem is bejön, én is beruházok még egyre 15 ezerért, mert egy heti használat után teljesen megtetszett. Januárban majd meglátjuk mit tud az új. Erzsébet ajándék utalvány marad még arra is... :)

Amúgy egy pixelhibám van, de csak közelről nézve látszik, amúgy abszolút nem. Ezzel én nem is foglalkoztam.

(#1515) gs20


gs20
tag

Az enyém egy hete becsomagolva pihen, holnap veszem elő a fa alól.
Egyedül a frissítés lett lefuttatva rajt, szóval működik.

Aminek örülök, hogy a tárhely gond már megkerülhető.
De adódik a kérdés: a garit bukjuk, ha rootoljuk, vagy hogy állnak ehhez a kérdéshez? Megkérdezte ezt valaki?

E=MZ²

(#1516) DraXoN válasza F.B.I. (#1502) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Lényegében dome.no1 írásai lettek a "nyerőek":
Root: [link]
SD csere: [link]

Ezekkel sikerült megcsinálni a cserét. Egy 16GB-s kártyán meg már jól elférek :) ..

Egy ideig kísérleteztem root után a Link2SD programmal, de nem volt kellően hatékony (pedig meg is vettem a PRO verziót is). Az az OBB fájlokat nem rakta át, illetve a rendszer pár könyvtárát is hasznos lett volna áthelyezni (itt én letöltésmappára gondolok, ha nagyobb fájlt töltöttem volna le nem tudta mert kicsi volt a tár).
Mivel meg a Link2SD jó pár dolgot a "helyén" hagyott szép lassan akkor is elfogyott a belső tár.

Mondjuk jelenleg nem pucoltam le a Link2SD-t még, így most ilyen "hibrid" végeredményem lett (SD-re ment, de linkelek a 2. SD partícióra ami tudok). Bár így a /data-ra menő adatok egy része is a valódi SD kártyára kerül, így lehet hagyom, nem zavar amíg működik, és úgy néz ki jól működik.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1517) üszök


üszök
őstag

Egy fehér van a Persilek mögött,egy fekete meg az autós kiegészítők közé süllyesztve. :D
(Az áruházat nem mondom meg) :DD

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#1518) DraXoN válasza üszök (#1517) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Te dugtad el? ;]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1519) Scoobyka válasza vasii (#1509) üzenetére


Scoobyka
addikt

Persze,javitjak de azert nem jo ugy kezdeni,hogy gariztatni kell....Helyszinen probalja ki mindenki szerintem.

üszök: ez a keresd a tabot eleg jo mokanak hangzik meg felnoteknek is :D

[ Szerkesztve ]

(#1520) sith7 válasza üszök (#1517) üzenetére


sith7
nagyúr

a magyar ember :C

(#1521) F.B.I. válasza DraXoN (#1516) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönet! :R

Esetleg annyit megtennél, hogy a szlovák leírást összefoglalnád egy magyar leírású útmutatóba, a vállalkozó szellemű apukák kedvéért. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1522) róland válasza sasa311 (#1477) üzenetére


róland
veterán

S mi lesz a 15ezres akcióban? 16/8 vagy 8/2?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1523) Scoobyka válasza sith7 (#1520) üzenetére


Scoobyka
addikt

Kepzelem ahogy jarja az aruhazat,majd keressi a tuti helyet elpakolni...Ezt kifigyelik a biztonsagi emberkek es tegyuk fel nem dorgaljak meg, csak annyit tesznek,hogy a feher persil helyet a szines persilhez teszik at a tabot,majd lesik az embert 27iken,hogy vegigkeresi az egeszet es meglatja a colornal... Aztan mindenki mosolyog .... Karacsonyi csoda :D

róland: 8/2-es lesz.

Annyit sztem mar lehet mondani,hogy azok kerulnek ki 27iken elsodlegesen amelyeknel van apro "bibi". Ezzel kapcsolatban senki ne kerdezzen,mert nem szeloztetnek meg tobbet vele kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1524) róland


róland
veterán

Pár kérdés, azokhoz, akik épp használják:

Az alábbiak közül melyik program mennyire gördülékenyen fut?

Skype
Hangouts
TuneIn/Spotify/Deezer/Play Music
Mindig TV
MX Player
Google Drive, Dokumentumok és Táblázatok
Shazam
MindjetMaps
Ingress
Flipboard
Facebook és Messenger
SimCity

Gondolom a Viber nem működik, hisz nincs SIM foglalat.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1525) hacki87 válasza róland (#1524) üzenetére


hacki87
senior tag

A viber mukodik csak a telefonszamod megadod amivel a telon is viberezel. Oda jon 1 sms es beirod a tablan.

(#1526) róland


róland
veterán

Esetleg kezel több felhasználót?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1527) dome.no1 válasza F.B.I. (#1521) üzenetére


dome.no1
tag

Ez valószínű elkerülte a figyelmed [link]

Kuter összeállítása. Lényegesen leegyszerűsít mindent.

(#1528) Orionhilles válasza róland (#1524) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Facebook - elmegy
Messenger- smooth
Drive - smooth
Táblázatok stb. 2x használtam őket (akkor jók voltak) , WPS-re cseréltem őket :DDD
Spotify- gördülékeny
Mx player - full HD flac hangos animevél már nem olyan folyamatos. 720p-ben ugyanez 1000x használhatóbb/nézhetőbb :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#1529) b0bcat válasza Scoobyka (#1523) üzenetére


b0bcat
addikt

Annyit sztem mar lehet mondani,hogy azok kerulnek ki 27iken elsodlegesen amelyeknel van apro "bibi".

Ezt úgy érted, hogy a hibásnak visszavitt és/vagy tudottan "kis hibás" darabokat fogják ebben az akcióban árusítani?! :Y

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1530) haris válasza b0bcat (#1529) üzenetére


haris
őstag

Szerintem értsd úgy ahogy akarod, már így is több infot kaptunk, mint ami etikus, egy belsőstől. Mondta is, hogy ezt nem fejtheti ki bővebben.
Többször adott is jótanácsot, ne várjon senki, vegye most, frissítsen, és ha baj van vigye vissza, amíg nem késő

(#1531) b0bcat válasza haris (#1530) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem igazán látom be, miért érné meg a teszkónak (vagy bárkinek) ismerten hibás darabokat kiárulni (akkor is, ha az történetesen egy 50%-os leárazás*), amikor azokat úgyis mind egy szálig vissza fogják vinni a vevők... :U Remélem, csak én értettem félre a kolléga hozzászólását! :B

*Hiszen itt - jelen tudásunk szerint - nem arról van szó, hogy értékcsökkentett formában árulnák ki a készletet, hanem "csak" leárazva fogják kínálni a modellt.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1532) DraXoN válasza F.B.I. (#1521) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én se tudok szlovákul de a lényege:
[LINK]

Fogyasszátok egészséggel :)

#1527 dome.no1: addig szerkesztettem, amíg lett "jobb" megoldás.. mind1.. a sajátomat most már hagyom, hátha kell valakinek.

Mindenesetre én már nem piszkálom meg emiatt a sajátomat, működik szépen :) ..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1533) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Sziasztok!

Mióta a fórumot olvasom, én is szeretnék egy ilyen tabletet (első lenne).. jó lenne olyan napokon vinni egyetemre, amikor nem kell gépelnem és nem viszem a laptopot be emiatt.. szóval lenne két kérdésem.

Egyik, hogy hogy értitek azt, hogy ott próbáljam ki? Kifizetem a kasszánál és azonnal próbáljam feltenni az említett frissítést? Csak nem értem, hogy miért, ők nem alkalmazzák a 3 napos csere/visszafizetési garancia dolgot és ha a helyszínen nem jó, akkor még visszaadják a pénzt, vagy hogy működik ez pontosan?

Másik, olvastam ezt az idétlen dolgot, hogy mennyi a ténylegesen használható hely.. szóval, ha rootolom, az jár garanciavesztéssel? A 2 évet majd kinyafogom, az nem lesz gond..

Jól láttam, hogy ilyen bézsaranypezsgő színben is kapható?

Köszönöm az infókat :)

[ Szerkesztve ]

(#1534) haris válasza b0bcat (#1531) üzenetére


haris
őstag

Tényleg ennyire naívak vagytok? Azért, mert ezek még nem feltétlen rosszak. Sokan azt sem tudják, mi azhogy frissítés. Vagy nem 3napon belül végzik el azt, és így már nem csere, hanem szervíz lesz belöle, ha kiakad tőle a tab.
De tuti, hogy sokat, gyári állapotban fognak használni.
És minden eladott tabbal le van a tesco gondja tudva. Itt nem az a gond, ha hibás, hanem az, ha a rakárban áll és eladatlan.
Kereskedelem. És nemcsak a tesco, mind így működik.

Vermilion
Azért mondjuk, hogy ott próbáld frissíteni akár telóról osztott netttel, mert ha gond van, megsporolsz egy oda vissza utat. És elég nagy valószínűséggel lesz gond a FRISSÍTÉSSEL (!!!)
A tabbal szerintem nincs gond, ha nincs vele gond :)

Igen, a pezsgő mutatós darab, de a fekete is szép, csak a pezsi kifejezetten jol mutat

[ Szerkesztve ]

(#1535) Scoobyka válasza Vermilion69 (#1533) üzenetére


Scoobyka
addikt

Hello!

Kicsit olvas vissza,mindenrol volt szo,de segitek es gyorsan leirom neked a kerdeseidre a valaszokat.

Azert,rogton probald ki,mert vannak bizonyos darabok amelyeknel a szoftver frissites nem megy vegbe es osszeomlik a tablet---azonnal cserelik ismert hiba.

Ha helyszinen nem jo altalaban rogton cserelik,de aruhaztol fuggoen a penzed is kerheted vissza. Tudomasom szerint vissza adjak a penzt minden tesco uzletben,ha ezt kered termeszetesen csak akkor,ha hibas a termek,ha karacsonyra ilyet kaptal,vagy nem tetszik a feher es feketet kersz ezert nem cserelnek.

A tarhely problema valoban eleg erdekes szituacio. Altalaban azzal lett bevedbe az aruhaz,hogy tettek ki figyelmezteto kiirast. Mivel most veszed a legtobb aruhazban lathatod magad is. Akik elso korben ok sajnos kevesbe voltak szerencsesek.

Igen van az altalad emlitett szinben is. Bar nem ez a pontos megnevezese :)

A root dolgot nem komentalnam es az ezzel kapcsolatos garancias felteteleket.

Update: Az egyetemi tanulmanyaid soran jegyzeteleshez ha szeretned hasznalni kelleni fog egy minosegi billentyuzet vagy billentyuzetes tok is. Valamint szerintem tabon igazan nem lehet jegyzetelni,ppt-ket es pdf-eket olvasni viszont egesz kellemes. (Bar akkor mar ebook,mivel az kevesbe farasztja a szemet. ;) )

Mondjuk azon nincs fb,instagram es unalmas orakon netezni sem lehet ebookon,mivel voltam en is egyetemista tudom,hogy ezek is menni fognak rajta igy lehet letjogosultsaga ennek a keszuleknek :)

[ Szerkesztve ]

(#1536) b0bcat válasza haris (#1534) üzenetére


b0bcat
addikt

Mi egyik tabot sem frissítettük. Lehet, hogy mind össze is f*sná magát tőle? :DDD És mi van akkor, ha nem akarom frissíteni őket? Simán "kihúzhatom" vajon a gari idő végéig így? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1537) haris válasza b0bcat (#1536) üzenetére


haris
őstag

Én sem frissítettem a miénket, és most már nem is rizikózok,
A fiamé lesz, videót fog nézni rajta amíg kocsival megyünk valahová, meg lego duplo train és ehez hasonló kaliberű játékok lesznek rajta. Szóval no para, megleszünk frissítés nélkül.

(#1538) Scoobyka


Scoobyka
addikt

A frissitessel csak egy baj van,ha valoban megoldjak a tarhely problemat hivatalosan,akkor sorba kell menni a frissitesekkel es ha az elsonel lehal akkor bukta sajna es garis csere,szoval ezert erdemes frissiteni rogton vetel utan.

(#1539) tupuk válasza Scoobyka (#1523) üzenetére


tupuk
aktív tag

"azok kerulnek ki 27iken elsodlegesen amelyeknel van apro "bibi"."

Köszi az értékes infót, sikeresen le is beszéltél a vásárlásról. Pedig nagyon beleéltem magam, ez lett volna életem első tabja, de mindegy, hibás termékkel természetesen nem fogom szívatni magam.

Mondjuk már magamon is röhögök, hogy én itt a Tesco pártján álltam a hülye kákán is csomót kereső, mindenbe belekötő, meg a tabokat a törülközők mögé rejtő hülyékkel szemben, és kifejezetten hálás voltam amiért egy cég számomra is elérhető áron ad belépő szintű, az én igényeimre már megfelelő gépet. Erre kiderül, hogy ők is trükköznek, meg kiadnak hibás terméket. Hát ez kész.... ez egy ilyen ország, a vevők is simlisek, az eladó is, én meg már nem hiszek senkinek.

Azért neked köszi a figyelmeztetést, megóvtál egy bukástól.

(#1540) Scoobyka válasza tupuk (#1539) üzenetére


Scoobyka
addikt

En nem mondom,hogy ez vasarlas elretento dolog,csak azert ne varjon mindenki ipad minoseget 15e penzert.

[ Szerkesztve ]

(#1541) tupuk válasza Scoobyka (#1540) üzenetére


tupuk
aktív tag

Ne viccelj már, pontosan tudod hogy nem erről van szó. Soha le se írtam hogy ipad, nem várok semmi ilyet. Napok óta követem ezt a fórumot, pontosan tudom mit lehet ettől a géptől elvárni, nem várok el többet. Azt viszont elvárom hogy ne hibás készüléket adjanak el nekem. Ismétlem: köszönöm a fülest, nyilván nem rajtad múlik a Tesco üzletpolitikája, rendes vagy hogy súgtál, de hibás termék eladását inkorrektnek tartom, és természetesen nem veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#1542) haris válasza tupuk (#1541) üzenetére


haris
őstag

Basszus. Senki nem mondta, hogy hibás lesz a készülék. A tesco nem hibásakat ad el könyörgöm. Énsem ezt mondtam, olvasd el még egyszer. A készülékek újak, az enyém doboza is gyárilag le volt ragasztva, de a dobozokon belül vannak elcseszett darabok, amik egy frissítésen elhasalnak. Gondolom a gyártó csak úgy tudta teljesíteni a tesco rendelését, hogy amikor valami alkatrésze elfogyott, egy másikat kezdett beletenni. Na ezek a darabok kifekszenek, mert nem pont olyanok, mint amin a frissítés tesztelve lett. (De ez csak spekuláció)
Viszont amíg nem frissítesz, addig a gép jó, ergo a tesco forgalomba hozza, mert visszaküldeni a gyártónak, az sok pénz. Ha eladja de visszahozzák a vevők, az a selejt. Ami nemjönvissza, az pedig haszon. Mit nem értesz ezen?

(#1543) tupuk válasza haris (#1542) üzenetére


tupuk
aktív tag

Többszörösen sem értelek. Én nem neked válaszoltam, hanem Scoobykának, aki az eddigi fórumbéli megszólalásai alapján bennfentes, lehet adni a szavára. Ő leírta hogy bibis készülékek jönnek ki 27-től. Ez rendes tőle, megóvott engem egy hibás készülék megvásárlásától.

Az utolsó bekezdésed végképp nem értem minek írtad le, miért nekem és hogy illik ez az érvelés ide. Leírod miért jó ez a Tesconak. Biztos így van, de engem ez miért érdekeljen? Miért érdekeljen a Tesco nézőpontja? Nagyon megértem őket, tényleg, de engem meg a saját nézőpontom érdekel, és attól, hogy a Tescónak érdekében áll bibis tabletek eladása, nekem még nem áll érdekemben egy ilyen megvásárlása.

(A frissítés amúgy fontos, mert kijön rajta ha hibás a gép, illetve ha később jön egy új frissítés, ami megold problémákat, akkor amiatt is)

[ Szerkesztve ]

(#1544) Scoobyka válasza tupuk (#1543) üzenetére


Scoobyka
addikt

Oke azt leirom,mielott mindenkinek elmegy a kedve tole,hogy a hasznalatot nem befolyasolja.
A lenyeg,hogy mindenki vetel utan rogton ellenorize a frissitest! Ha baj van vele rogton ott helyben cserelni amig van! Ezt mindenkinek ajanlom folyamatosan,azoknak akik 21e-ert veszik es azoknak is akik 15e-ert!

(#1545) haris válasza tupuk (#1543) üzenetére


haris
őstag

Te tényleg nem érted amit olvasol:
szóról szór ezt írta:
"Annyit sztem mar lehet mondani,hogy azok kerulnek ki 27iken elsodlegesen amelyeknel van apro "bibi". Ezzel kapcsolatban senki ne kerdezzen,mert nem szeloztetnek meg tobbet vele kapcsolatban."

Igazad van, én nem vagyok bennfentes, csak 20 éve dolgozom hiperekkel, és ismerem a gondolkodásukat.

A lényeg: (fordítom magyarra)
Annyit sztem mar lehet mondani,hogy azok kerulnek ki 27iken elsodlegesen amelyeknel van apro "bibi". Ezek vadi újak, nem a visszavitt gépek, de mivel senki nem próbálta őket, ezért esetleg "rosszak" (Nem szarok!!)
Feltételezem a gyártó nem bírta alkatésszel a tesco megrendelését, de szállítani kell, különben kötbért fizet, ezért ha valami alkatrész elfogyott, pótolta másik fajtával. Viszont ezek a gépek elhasalnak a frissítéstől, hiszen nem ezeken tesztelték azt. Ezért bibis.
Persze a tesco sem hülye. A problémák kirobbanásakor tuti felvette a kapcsolatot a gyártóval, hogy "Hé, itt nagyon elkurtatok valamit. Ha nem oldjátok eg, soha semmit nem veszek, és töröld a már ott lévő rendelésem, nem fizetem ki, nem hozom el"
Erre kici kínai visszaírt, hogy a hibás darabok pótlására adnának néhány ezer darab gépet ingyen stb. A tesco belement, és most van egy (2,3, sok) konténernyi tökéletes gépe, ami arra vár, hogy ha a rossz gép fennakad a frissítésen, akkor legyen mit adni helyette.
De persze a régi készletet nem lehet kidobni, hisz senki sem tudja melyik jó, melyik rossz, ezért első körben azok kerülnek a polcra, és azt is kapsz csereként, mert csak így számolható fel veszteség nélkül a készlet. D amikor ezek elfogynak, akkor kikerül a polcra a javított, de még nem az új széria (az ingyengépek), mert azt eladni, szintén profit. Illetve a tesconak sem hiányzik egy fogyasztóvédelmi bírság, ezért ha a "régi "gép elfogy, akkor kikerül a polcra a második (jobb) szállítmány. De ha az is elfogy, akkor a pénzt kapod vissza, ahelyett, hogy lenne egy fasza géped. Szóval szerintem is vedd meg, és minél gyorsabban ellenőrizd, hogy rendben van-e. Ha igen, lehet örülni, ha nem, addig cseréltesd, amíg jót nem kapsz. És ezt ott az áruházban a legjobb, mert akkor spórolsz egy csomó időt és pénzt magadnak.

Na ezért :
"senki ne kerdezzen,mert nem szeloztetnek meg tobbet vele kapcsolatban."

Persze sok helyen egyszerűsítettem, de nagy vonalakban így lehet. Most tiszta valamennyire

Ja de azt is lehet, hogy ne vedd meg. Ha nem kell, akkor minek vennéd. Üdv haris :R

[ Szerkesztve ]

(#1546) tupuk válasza Scoobyka (#1544) üzenetére


tupuk
aktív tag

A fél fórum a frissítésről szól, meg hogy hány példány döglött bele a frissítésbe, szerintem aki ezt végigolvassa, azt már le se lehetne beszélni a frissítésről.

Ami meg a lényeget illeti, egyszer azt írod bibis, most meg hogy a használatot nem befolyásolja. Remek, nem vagyok gondolatolvasó, sem rejtvényfejtő, nem tudok ezen eligazodni. De gondolom nem arra akartál utalni, hogy karcos lesz a doboz oldala.

Mindegy, biztos csak én lihegem túl, beleéltem magam, ennyi, bocs ha megzavarom a nagy tecsó-bizniszt, azért nem olvassák olyan sokan ezt a fórumot, biztos el fog kelni ilyen jó áron az összes példány. Jó éjszakát, boldog ünnepeket.

(#1547) tupuk válasza haris (#1545) üzenetére


tupuk
aktív tag

1. Valamiért te igen nagy vehemenciával írsz nekem, amit nem értek. Ez már több mint egy sima fórumozó hozzáállása. Te miért vagy ebben érintett? Nem konkrétumot várok, természetesen nem akarom hogy felfedd magad, nem is érdekel, de a motivációd érdekelne, mert mintha kis túlzással a tescó védőügyvédje vagy sajtósa lennél, azaz némileg elfogult. Tényleg nem értem miért írsz így, viszont fontos lenne tudni mennyire vagy független és objektív, mert amíg nem tudom, nem tudom hogy ítéljem meg amit írsz.

2. Szép gondolatmeneteid vannak, de az egész így kezdődik: "Feltételezem". Oké, akár el is találhatod. Vagy nem, és mellélősz. Mindegy, én feltételezésekkel nem tudok és nem is akarok mit kezdeni. Ne haragudj, de nem érdemes magad strapálnod hosszú feltételezésekkel, mert találgatásra nem fogok alapozni. Amit viszont ténynek tudok venni, az amit Scoobyka írt. A "bibi" szó értelmezésén lehet vitatkozni napestig, nálam hibát jelent.
Nem veszem meg, nem a világ, majd jövőre talán kifogok valami jó akciót vagy a tecsónál vagy máshol. Ez már eddig is nagyon tanulságos volt, ezek után pláne óvatos leszek a jövőben. Te meg kérlek ne háborogj, szerintem érthető ha valaki nem akar hibás cuccot venni, ne legyél rám dühös. Jó éjszakát.

[ Szerkesztve ]

(#1548) haris válasza tupuk (#1547) üzenetére


haris
őstag

Én csak vettem egyet a fiamnak, még csak nem is 4-et vagy 5-öt mint valaki (igaz b0bcat ;) ) és szerintem ennyiért tuti vétel. Mint írtam, én nem vagyok mai gyerek, a kereskedelemben van tapasztalatom, ma is ebből élek, és ha ránézel az adatlapomra, te is meglátod mi az. Köze nincs elektronikai termékhez.

Ráadásul ez egy fórum, ahol próbálunk segíteni egymásnak. Úgy éreztem (múlt idő), Te akarsz egy ilyen gépet, de elbizonytalanodtál. Ezért koptattam először a tabom, majd a noti billentyűzetét, (mivel kicsit bő lére eresztettem, inkább elővettem azt)
Ha közben meggondoltad magad, az a te dolgod, én nem rábeszéllek. Csak van pár eszköz a családban, tudom mi mennyit ér, és szerintem ez a tab a mai árán is jó áron van, 15-ért pedig igen megéri.
Ennyi, ezt vagy beveszi a gyomrod, vagy nem. Ha nem bízol benne, ne vedd meg. Ezt is mondtam. Hidd el, nekem tök mindegy.

Nem ismersz, miért bíznál bennem. De azt látom, te sem ma jöttél erre a fórumra, és már tudhatnád, hogy ide inkább segíteni jár mindenki, egy két kötekedőt leszámítva, de őket meg könnyű felismerni. Na jó éjt, mára nekem is ennyi volt.

(#1549) tupuk válasza haris (#1548) üzenetére


tupuk
aktív tag

Jó éjt neked is, én is fekszem le most már tényleg, már alig látok a fáradtságtól.
Tényleg venni akartam egy ilyen tabot, nem titkoltam egy percig sem, azért is olvastam ezt a fórumot, és egyben köszönöm hogy segíteni akartál. Ha nem hibás, és hozza azt amit hirdet magáról, és amit ebben a fórumban alaposan kitárgyaltak, akkor nem vitás hogy megéri az árát, sőt alkalmi vétel, ezért is akartam venni én is. Nem is az árral van bajom, és nem is mással, kérlek ne tégy úgy, mintha ilyet írtam volna. A figyelmeztetés miatt bizonytalanodtam el. Na megyek alszom, sziasztok.

(A fórumra régen regisztráltam, de évekig ide se néztem. mondjuk szimpatikus fórum)

(#1550) Janiman_28


Janiman_28
csendes tag

Azt esetleg tudja valaki,hogy tv-hez lehet e csatlakoztatni?nekem filmnézés re kellene. üdv. Janiman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.