Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-16 17:31:29

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) miska17


miska17
tag

A jó multkor 24 volt ,aztán 29, majd 21, most meg ujra 29 ?
Hogy van ez ?
Ünnepek után meg ?

[ Szerkesztve ]

(#1202) Scoobyka válasza Scoobyka (#1200) üzenetére


Scoobyka
addikt

Elnezest az elirasert es a modositasbol is kifutottam nem ram, hanem hattertar.

Szoval sztem aki megvette az ajandekot karira mar az nyugodjon le jol dontott!
Aki a kifuto 15e-s tipusra var en oket turelemre intenem. Nem jartok most rosszul,ha kivartok!

[ Szerkesztve ]

(#1203) sasa311 válasza Scoobyka (#1200) üzenetére


sasa311
veterán

Csak óvatosan az ilyen információk kiszivárogtatásával, nehogy megüsd a bokád... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1204) INMOTEP válasza b0bcat (#1192) üzenetére


INMOTEP
őstag

Százalékos akku kijelzés van a play áruházban , de olyat még nem találtam ami közvetlenül az akku melett írná ki ....

[ Szerkesztve ]

(#1205) torma1981 válasza Scoobyka (#1202) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem a gyereknek lesz. Youtube, filmek max. Arra tök jó lesz a 15k-is. Max bővítem sd kártyával.

(#1206) INMOTEP válasza balintka (#1198) üzenetére


INMOTEP
őstag

Ja persze

(#1207) kenand válasza Scoobyka (#1202) üzenetére


kenand
veterán

Ha ez igaz lesz, lehet, hogy sok 1gen tábla fog váratlanul tönkremenni éls becserélődni újabbra.

(#1208) Scoobyka válasza kenand (#1207) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ugy tudom es ez az utolso amit megosztanek,hogy nem cserelik uj tipusra csak azoknak akik elso korben vettek 29990-ert es ezt a szamlaval igazoljak. Aki 20.990-ert vette annak a nem kimentbol tartanak fent tartalek darabokat. Vagy utorendelessel kapnak 15 munkanapon belul masik elso generaciosat,pont az ilyen trukkozes kivedesere.

Az elsokkel fizetettik ki a veszteseget. Igy meg nyereseges marad a tablet resz is.

A telefon abszolut sikeres lett! A karkotokoket pedig egy ket celebbel probaljak meg marketingelni!
Az nem titok mar,hogy Dukai Regina is promozza mar az instagramjan ennek kovetkezteben ket nap alatt olyan vasarlas tortent ami 1het alatt alig jott ossze. Ott az aron nem csiszolnal egyenlore.

Update: a kijelzo valtozik,de azt nem kozolnem le,hogyan azonbam velemenyem szerint pozitiv iranyba! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1209) torma1981 válasza Scoobyka (#1208) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem nem fontos a GPS rész. Se nem akarok vele telefonálni. Gondolom a kijelző, proci nem változik. Azok miatt megérné a várakozás.

(#1210) rasky válasza Scoobyka (#1208) üzenetére


rasky
senior tag

Valószínűleg méretben. :U

(#1211) premete válasza torma1981 (#1209) üzenetére


premete
veterán

Elég hiányosak az ismereteid, ha azt hiszed, a 3g=telefonálás. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1212) b0bcat válasza Scoobyka (#1208) üzenetére


b0bcat
addikt

Remélem, nem 16:9-es lesz... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1213) torma1981 válasza premete (#1211) üzenetére


torma1981
veterán

Jó elnéztem. :D Mi csak otthon használnánk. Nem kell a mobilinternet. Bár ha nincs sim hogy lehet megoldani? Usb-s mobilnet?

(#1214) tupuk válasza Scoobyka (#1208) üzenetére


tupuk
aktív tag

Hű, köszi az infókat, eddig is nagyon hasznos volt ez a fórum, de most meg aztán pláne :)

Ha magáról az új készülékről nem is árulhatsz el többet, azt meg tudod mondani, hogy jan. 1-től a mostani, az addig még el nem adott gépeket is áruljak majd párhuzamosan az újakkal? Mert ha igen akkor talán kivárok, és megnézem megér-e +6 ezret az új.

Amiket leírtál az alapján GPS benne az többlet, meg a több giga, engem egyik sem érdekel, a GPS kicsit sem, a több gigát megoldom microSD-vel.
(A 30 ezres fel sem merül nálam, a 3g nem ér ennyit, pláne hogy van egy sim-kártyás usb kütyüm, amin bejön a mobilnet.)

(#1215) premete válasza torma1981 (#1213) üzenetére


premete
veterán

Nekem van mifim, azzal használtam vele a netet, de praktikusabb, ha benne van, nem kell 2 cucc töltésére figyelni. Ezért vissza is adtam a teszkónak a cuccot, és vettem egy 3G-s tabletet.
Én mondjuk éppen otthon nem használom, hanem útközben, metrón, buszon, villamoson, oda meg kell a mobilnet.
Nekem is 5"-os a telefonom, de azon kényelmetlen az olvasás.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1216) torma1981 válasza premete (#1215) üzenetére


torma1981
veterán

Ha melóban vagyok oda elég az 5 colos teló is. Böngészni, netezni. Itthon meg a gyerek filmnézésre.

(#1217) miska17


miska17
tag

Végül is mikortól indul a 15 ezres eksön ?

(#1218) diablo1984 válasza miska17 (#1217) üzenetére


diablo1984
veterán

dec 27 ha igaz.....

(#1219) Mecy_Lacee válasza miska17 (#1217) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Elvileg 27-e után...

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#1220) dome.no1 válasza Scoobyka (#1208) üzenetére


dome.no1
tag

Erre azért nagyon kíváncsi leszek.

Több mint két hete írtam a Tesco ügyfélszolgálatnak egy kissé ironikus hangvételű panaszt, a BÉKÉS rendezés lehetőségében bízva. A mai napig le se sz@rt@k. Van még kb 14 napjuk, mert harminc napon belül kell válaszolniuk., utána a levél másolata, plusz kiegészítés megy tovább a fogyasztóvédelemhez.

Még mielőtt bárki azzal jönne, hogy miért nem néztem meg mit veszek, megnéztem kipróbáltam, elolvastam a teszteket., és az alapján vásároltam. Majd amikor szembesültem a tárhelymizériával, már nem volt lehetőségem visszavinni.Közbe azért olvastam a cseh fórumot, ahol a mai napig szinte mindenki a 9.35 gb szabad tárhelyűt vásárolta. Mától már nincsen csak 2 gb-s.

(#1221) Scoobyka válasza tupuk (#1214) üzenetére


Scoobyka
addikt

A jelenlegi szeria jovobeni forgalmazasa egyenlore nem tiszta meg. Sok a homaly is,ami biztos,hogy az okostelo eleg jol hozz a konyhara jelenleg. A karkotok is pozitivan zarjak az evet a tablet pedig szinten jo penzugyi merleget eredmenyeznek!

Kb igy nezz ki: Telo toronymagasan hozz konyhara!
Tablet is eleg szepen hozz,meg bomba aron sem veszteseges ;) Csak a tarolo mizeria miatt valt a Tesco tole el. Konkurens aruhaz szinten jo aron jon jovore sajat tablet markaval. (20-30e kornyeken es vegre jobb minoseg is!)
Karkotok most nagy remenysegek,mert az egeszseges alkalmazasok miatt sokat varnak jovore---marketing kampany epit ra!

A tabletet en kivarnam,de ezt mindenki maga donti el. Akinek eleg a mostani is annak ez is korrekt vetel,akinek nem surgos az sztem kicsit varjon.

[ Szerkesztve ]

(#1222) tupuk válasza Scoobyka (#1221) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszönöm a válaszod :)
Mint írtam a jelenlegi információk alapján (amik persze nem teljeskörűek...) nekem még mindig a mostani éri meg 15-ért.

Azon viszont nagyon jót nevettem, hogy a kis szöszi Dukai megvillantja a karkötőt a neten, erre rohannak a népek vásárolni! :D Ez tényleg ennyire egyszerűen működik?! :))

[ Szerkesztve ]

(#1223) róland


róland
veterán

Gyors kérdés a használókhoz: Sim City BuildIt fut ezen a tableten?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1224) torma1981 válasza dome.no1 (#1220) üzenetére


torma1981
veterán

Viszont az nem értem hogy mit szívóznak.8Gb-s tárhellyel hirdeti a Tesco. Ha valami hiba folytán ez jóval kevesebb az a vásárló megtévesztése. Kötelesek visszavenni. Csomó fórum ezzel van tele. Ha gyártó elbaszta az nem érdekli a vevőt. A tesco majd rajta verje le a port. Az nincs oda írva ,hogy lehet hogy nem annyi mert kevesebb stb. Vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#1225) Viktor77 válasza torma1981 (#1224) üzenetére


Viktor77
titán

Minden, ismétlem, minden gyártó az össztárhelyet írja ki specifikációnak.
Az, hogy ebből te mennyit használhatsz, az már változhat.
Viszont ez semmire nem ad neked alapot.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1226) miska17


miska17
tag

Mondom a mamának ,ha már megy az árúházba , nézzen már nekem ope3nDo tabot, akciósat . Nem volt egy darab se. Na mondok , ilyen a szerencse . Tegnap este elsétáltunk a lányommal ,(az Ő ajándék tabja már megvan) tabokat nézni, tapogatni . Volt kb. 6-7 márka a műszaki osztályon , opendott sehol. Eladó hölgy kedvesen bíztat , hogy a bejárattól balra valahol van op3 tab......a műszaki osztálytól 25 méterre. El lehetett menni mellette simán ,fel sem tünt. Nagyon meglepett ,hogy nem a többi tabi környezetében reklámozták. Volt két bekapcsolt , használható készülék . Jó negyedórát nyomkodtuk ; a környékre se nagyon tévedt vásárló.....

(#1227) Scoobyka válasza róland (#1223) üzenetére


Scoobyka
addikt

Teszteltem, akadozik nem elvezheto.

En ezt a szeriat inkabb netezos filmezos tabnak neveznem,mint jatekra.

[ Szerkesztve ]

(#1228) miska17


miska17
tag

Pls ,Valaki összefoglalná vásárlás után, használatbavételkor mire kell figyelni ? Olvasom a frissítési problémát , és a tárhely problémát.

(#1229) torma1981 válasza Viktor77 (#1225) üzenetére


torma1981
veterán

Ezt azért te sem gondolhatod komolyan. Ha 8Gb valami és te 2Gb-t tudsz használni ne hogy azt mond hogy ez normális. Nem azt írták ki hogy 8Gb-ből csak 2Gb-t használhatsz. És itt nem az op rendszer használ ennyit el mint pl a telókál is. Itt elcsesztek valamit. Keress rá a neten.

[link]

" Frissítés: Megkaptuk a Tesco válaszát, ez alapján a következőt tudjuk most:
valóban igaz, hogy a tesztre kiadott gépekben (tehát nem csak a nálunk járt, hanem a többi újságnál, oldalnál megfordult példányban is) több a memória, de ez gyártói hiba, a Tesco ugyanis valóban 8 GB-tal rendelte meg a készüléket, csak valami miatt az első szériába több jutott."

Szerintem itt nem kell mit magyarázni.

[ Szerkesztve ]

(#1230) Viktor77 válasza torma1981 (#1229) üzenetére


Viktor77
titán

Tényeket írtam, amivel nem érdemes vitatkozni.

A telóm 8/4-es, csapdossam az asztalt miért 8-asnak hirdetik?

Hol láttál olyat kiírva bárhol, ahol telefont árulnak, hogy a telefon 8 gigás, de csak 4 használható?
Nem evidens dolgokról beszélünk, ezért kell tájékozódni vásárlás elött.
Ha valaki megnyomkodja a kiállított példányt, 3mp alatt kiderül mennyi a szabad tárhely.

Elolvastad amit linkeltél? Az a hiba, hogy nagyobb tárhellyel jött pár példány. A kisebb a jó.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1231) premete válasza Viktor77 (#1230) üzenetére


premete
veterán

Jól látod, még zárójelben megjegyezném, hogy a 150 ezres ipadnél, ahol a 16 GB-ból csak 8 elérhető, egyáltalán nem háborognak a zemberek, akkor egy 21 (lassan 15) ezresnél ez miért ilyen óriási probléma? Ebbe legalább bele lehet tenni egy microsd-t 64 GB-osig, és a tárhely meg van oldva.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1232) torma1981 válasza Viktor77 (#1230) üzenetére


torma1981
veterán

A lényeg, hogy ha olvasod a hozzászólásokat ott is írják hogy ez így nem hiteles. De nem vitatkozom. :D

(L:https://onedrive.live.com/redi...)[link](/L)

Az egyik hozzászóló linkelte a sajátját. Mint látjátok 5,6 GB va összesen. De el van szúrva a kiosztása.

[ Szerkesztve ]

(#1233) torma1981 válasza torma1981 (#1232) üzenetére


torma1981
veterán

És ez nem a formázás stb miatt van. A gyártó szúrta el.

(#1234) balintka


balintka
addikt

A virtuális billentyűzet nyomkodásakor hallható hangot hol lehet kikapcsolni?

(#1235) tupuk válasza premete (#1231) üzenetére


tupuk
aktív tag

"Ebbe legalább bele lehet tenni egy microsd-t 64 GB-osig"

Nem csak maximum 32 GB-sot lehet beletenni?

(#1236) premete válasza torma1981 (#1233) üzenetére


premete
veterán

Hiába hergeled magadat, nincs igazad, az eszköznek megvan a leírásban szereplő tárhelye, működik.
Szerinted a 32 GB-os Dell Venue Pro gyárilag windows 8.1+ MS office az bekapcsoláskor 32 GB tárhelyet mutat? A 16 GB-os windows 8.1-es Toshibáról nem is beszélve, akkor ezeket vissza lehet adni bármikor, ha kevesled a tárhelyet?
Akinek nem volt ideje, hogy a helyszínen megnézze, és így nem tetszik neki, visszaadhatta 3 napon belül: mit akarsz még, adjon a teszkó ajándékba egy ipad minit? :)
Senkinek sem tartottak a fejéhez pisztolyt, hogy kötelező megvenni......

@tupuk: Simán vitte a 64 GB-os kártyámat.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1237) sasa311 válasza torma1981 (#1232) üzenetére


sasa311
veterán

ÉN linkeltem a TELJES memória kiosztást, amiről egyértelműen látszik, hogy megvan ind a 8 GB, csak pöts módon van particionálva a rendszer, a log és a cache.

Ennyi, nem több.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1238) torma1981 válasza premete (#1236) üzenetére


torma1981
veterán

Itt van valaki a fórumon aki benne volt a 3 napban és elhajtották. Innen indult ki az egész.

(#1237) sasa311
Igen ezt írtam én is. Hogy rosszul osztották el.

(#1239) kenand
Na végre aki úgy gondolja mit én ,hogy elcseszték. :D

[ Szerkesztve ]

(#1239) kenand válasza premete (#1231) üzenetére


kenand
veterán

Tárhely nincs megoldva a 64 gigás SD kártyától sajnos. Komolyabb, nagyobb tárhely igényű alkalmazást nem lehet rá telepíteni. 8 gigából 2 giga, amiből 1.5 giga szabad nem számít normálisnak ( felesleges pazarlás a 1.5 cache, és a 1 giga logs)
iPaddal kár hasonlítgatni, nincsenek egy súlycsoportban.

A gyártónál ezt nagyon eltolták, ráadásul ha már ilyen agyatlan módot osztották fel a tárhelyet, legalább ne KIKAT verzióval adták volna ki, ahol tiltott az SD kártyára írás.
És ezt a TESCO-nál is belátták, nem hiába van a fejvesztett kiárusítás, meglenés utám 1 hónappal 50%-os áron....

De remek kis gép, így elcseszetten is megéri- főleg a csökkentett árát.
A bosszantó, hogy simán lehetne csökenteni a bajt (system méretéből minimim 0.5giga, cachből 1.2 giga, a logsból 0.8 giga mehetne a datába át, de nem teszik meg, inkább kiárusítják...)

[ Szerkesztve ]

(#1240) sasa311 válasza torma1981 (#1238) üzenetére


sasa311
veterán

Nem, nem ezt írtad. Te azt írtad, hogy 5,6 GB van benne és belinkeltél egy szar képet.

Ez a valós belső tárhely feloszlás:
[link]

Ne hazdtoljuk már meg magunkat 10 percen belül... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1241) torma1981 válasza sasa311 (#1240) üzenetére


torma1981
veterán

Mint írtam egy hozzászóló képet linkeltem be. Nem az enyémet.

A képen összesen 5,6GB hely van. De szarul van elosztva és sok jut a rendszernek kevés a tárnak. Senki nem mondta hogy nincs meg a 8 GB. Formázva kb 5.6GB

(#1242) kenand
Köszi. Igaz. :D
Na meg ha tényleg sok helyen meg sem lehetett nézni a cuccot akkor hogy jöttek volna rá a hibára a vevők? :(

[ Szerkesztve ]

(#1242) kenand


kenand
veterán

Sok helyszínen nem lehetett megnézni, pl a zalaegerszegi TESCO-ban nem lehtett a képernyőt feloldani.

:1241
Ellkenkezőleg, túl sok jut a rendszernek és túl kevés a használható tárnak.

[ Szerkesztve ]

(#1243) tupuk válasza premete (#1236) üzenetére


tupuk
aktív tag

Köszönöm, hasznos infó, akkor 64 GB-ost fogok venni bele.

Azért azt hittem ennek a portálnak a cikkeit komolyan lehet venni, itt a topikindító cikkben írják: " A microSD bővíthetőség mindenesetre még így is adott, elvileg 32 gigabájtos kártyákkal tud megbirkózni a foglalat."

(#1244) sasa311 válasza torma1981 (#1241) üzenetére


sasa311
veterán

Látom write-only módban vagy. nem is erőlködöm tovább. Menj csak a fogyvédhez a "problémáddal", majd ők erőlködnek. :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1245) torma1981 válasza sasa311 (#1244) üzenetére


torma1981
veterán

:))

PEACE.

[ Szerkesztve ]

(#1246) premete válasza kenand (#1239) üzenetére


premete
veterán

Szóval azt mondod, az Apple-nek szabad 8 GB-ot elhasználnia a rendszernek a 16-ból 150 ezerért, az op3ndottnak 15 ezerért 6.5-öt sem a 8-ból?
Persze, egy asztali gépet, vagy notebookot nem vált ki, de meg is érdemli, aki erre számított, és otthoni gépnek vette. :)
Egyébként normálisan megírt program, mint például a navigon, telepítésnél felajánlotta, hogy a térképeket az sd-re tenné a hely miatt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1247) diablo1984 válasza tupuk (#1243) üzenetére


diablo1984
veterán

már évek óta ezt szajkózzák és gondolom hasraütésből jött az infó! csak már jó ideje kinnt van a 64gb-os és 128gb-os memó is, azt vajon mibe rakják akkor? ez elég új kütyü ahhoz, hogy a 32gb-tól nagyobb karikat is egye, a régebbiekben is inkább alap rendszer szinten nem volt felkészítve rá....

(#1248) premete válasza tupuk (#1243) üzenetére


premete
veterán

Nem a tesztelő tehet erről, más készülékeknél is gyakran 32 GB a hivatalos adat, mégis megeszi a 64-est; esetleg nem mindegyik fajtát, tehát jobb kipróbálni előtte. Az enyém az samsung sdxc, azt szereti, lehet az sdhc-t nem szeretné 64 GB-osban, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1249) kenand válasza premete (#1246) üzenetére


kenand
veterán

Mindig ezen az iPad dolgon lovagolsz. Nem tudom miért nem látod be, hogy nem egy súlycsoport.
kb. Dacia vs. BMW, mindkettő jó a maga módján.

(az én is leírtam, hogy nekem is inkább ez tetszik 15-20E, mint egy iPad mini 70 000Ft-ért)

Egyébként ha a hasonlatnál maradunk és semmi mást nem veszünk figyelembe, akkor ha ez a gép is 8/2 helyett 16/8-at tudna már 100% használhatóbb lenne a nagy átlag számára.

Egyébként nekem is megfelel a 2 giga tárhely, ami zavar az átverés a tesztelő cégekkel (16/8 gigás masinát kaptak) és a TESCO hozzáállása az emberek panaszához.

2G tárhely igen is átverés, a tsztekre bocsájtott 16 gigás tabletek után.
És a TESCO az emberek átverését tovább fokozza, amikor egy hónapon belül fél áron adja, ahelyett, hogy kijavítaná a hibát.

(#1250) premete válasza kenand (#1249) üzenetére


premete
veterán

Azért, mert az imádott almátoknak mindent szabad, ott még a hiba is feature . :)
Miért nem reklamáltok, hogy a 16 GB-os ipadben csak 8 GB elérhető?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.